Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Jakuu válasza Szabi® (#11750) üzenetére


Jakuu
őstag

Megertem, de velemenyem szerint, mar mas megoldasok jobbak,ha az ertek/teljesitmeny/kapacitas meret osszehasonlitast nezzuk, mint peldaul az altalam belinkelt cucc is.

(#11752) headhunter válasza Jakuu (#11749) üzenetére


headhunter
addikt

(#11753) Griff55


Griff55
senior tag

Sziasztok!
Sok évnyi USB 2.0-ás pendrive használat után arra gondoltam itt az idő valami gyorsabb/modernebbre cserélni.
Mi a véleményetek erről a samsung pendriveról? Nagyon tetszenek meg szerintem strapabíróak ezek a metal unibody pendriveok, de a design mellett a hardver is fontos.
Van esetleg valakinek ilyen?
[link]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#11754) Ciccuka válasza Griff55 (#11753) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem rosszak.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11755) Chrys_ válasza Griff55 (#11753) üzenetére


Chrys_
addikt

Írásra lassú. Ehelyett inkább ADATA-t ajánlom. Pl. UE700, bár az nem néz ki olyan trendin de legalább atomgyors a Samsunghoz képest.
Tapasztalat, nekem mindkettőből van.

(#11756) adamssss


adamssss
veterán

Életem első pendrive-ja ami nem csak papíron hozza a sebességet. Azóta egy megváltás nagy file-okat másolni. Bátran ajánlom mindenkinek. Sandisk Extreme Pro 128GB.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11757) toushiro18


toushiro18
csendes tag

Sziasztok!

Új pendriveot szeretnék viszonylag nagyobb fájlok 30-40GB másolására, tehát az írási sebesség jó lenne 50MB/s vagy fölötte. Nyilván az olvasás se maradjon el különben semmi értelme.
Méretben 128GB-ra gondoltam.
Design tökmindegy, nem nézegetni fogom.
10-12 ezer forint lenne az ár (láttam fölöttem lévő hozzászólásban eszelős sebességet, de nem tudom megérne ez nekem 20 ezer forintot.

(#11758) Chrys_ válasza toushiro18 (#11757) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem Sandisk-ből az Extreme 64GB volt, az is jó sebességgel működött. Szerintem ez a Pro így az előző értéket látva megéri az árát. Szánd erre a pénzt, mint valami szarra, amivel esetleg bukod a pénzed és nyersz egy rakás idegességet :)

(#11759) toushiro18 válasza Chrys_ (#11758) üzenetére


toushiro18
csendes tag

Köszönöm a választ, közben sikerült még pár helyen körbekérdezni.
Ismerős mondta 4k filmeket jól viszi.
Árban majdnem fele annyi, mint a Sandisk és azért flash chip gyártásban otthon van a Samsung.
https://www.arukereso.hu/pendrive-c3540/samsung/bar-plus-usb-3-1-128gb-muf-128be4-eu-p415665447/

Csak az bosszant, hogy a h.265-ös kódolást inkább külföldi mint szinkronos filmeken van. Eggyel több ok a gyors írási sebességre és nagy tárhelyre.

(#11760) Doky586 válasza toushiro18 (#11757) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem akartam ennyit költeni rá, inkább a régi lecserélt 2,5" 120GB SSD-mhez vettem egy arasznyi USB3-Sata3 kábelt 2eFt-ért eBay-ről.

Olcsóbb, gyorsabb és bármely 2,5" lemezzel használható: [kép]

(#11761) King Unique válasza toushiro18 (#11759) üzenetére


King Unique
titán

Ja, feleannyi az ára, meg az olvasási/írási sebessége is, vagy még lassabb, főleg az írás... [link], [link]. :D

Egyébként meg volt szó itt már arról többször, hogy vannak az átlagosnál gyorsabb pendrive-ok, viszont ha igazán gyors megoldás és nagyobb írásterhelhetőség + egyes funkciók támogatása kell, akkor a külső SSD-k a nyerők. Ahol az utóbbiaknál a pendrive-okhoz hasonló fizikai méret is megoldható M.2 formátumú külső házzal.

[ Szerkesztve ]

(#11762) toushiro18 válasza King Unique (#11761) üzenetére


toushiro18
csendes tag

Ami nekem tisztázódott hogy vagy 20 000 egy pendrive akkor, vagy 10 000 ért egy olyan amit én rakok össze és kábel is kell hozzá.
Vagy 10 000 ért veszek egy pendriveot ami azért képes 4k film lejátszására
- Ha nem javítsatok ki kérlek, fontos lenne! -
és se kábel nem kell hozzá se nagy(obb) hely és még 10 ezer körül van.
Csak azért mert pl a Sandisk Extreme Pro 128GB egy komment szerint 320-szal ír 420 helyett m.2.-ről. Tehát az se azt a sebességet hozza mint amit ír a gyártó. A másik meg a tesztek függnek az adott ember gépétől is , oprendszer, futó folyamatok, processzor, ram.

Szeretném megköszönni, hogy időt és energiát áldoztok azért, hogy segítsetek, és ha valamit sértő módon írtam, elnézést kérek!

[ Szerkesztve ]

(#11763) King Unique válasza toushiro18 (#11762) üzenetére


King Unique
titán

Egy M.2 külső SSD-hez nem feltétlen kell külön kábel, ha megnézed a linkelt cikket, akkor ott van több olyan modell is, ami eleve pendrive-hoz hasonló, kitolható USB csatlakozója van.

A 4K UHD filmek lejátszásához nem feltétlen kell magas olvasási sebesség, pl. egy UHD BD forrás is jellemzően max. 88 Mbit/s, azaz 11 MB/s. Aztán ugyan vannak ennél nagyobb bitrátájú 4K UHD anyagok is és a gyakorlatban lehetne elvileg pl. 128-140 Mbit/s is, de az megint csak 16-17,5 MB/s. Ilyen szekvenciális olvasási sebességet pedig nemhogy egy USB 3.0-s, de akár egy USB 2.0-s pendrive is tud. + Ha tévéhez lesz csatlakoztatva a pendrive, akkor azokon jellemzően megint csak USB 2.0 portok szoktak lenni.

Arról már volt szó itt többször, hogy más a szintetikus teszt és más a fájlkezelős fájlmásolás. Az előbbi mutatja meg, hogy mit tud az eszköz (pendrive) és ott célirányosan csak a célmeghajtót teszteljük. Míg az utóbbinál a fájlmásolás sebességét eleve több tényező is befolyásolhatja, valamint ott eleve 2 meghajtótól függ, a forrás- és a célmeghajtó sebességétől is. + Az adott hardver- és szoftverkörnyezet függvényében is lehet +/- eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#11764) adamssss válasza toushiro18 (#11762) üzenetére


adamssss
veterán

Én nem sokat szarakodnék. 8000 Ft a difi. Egyébként jó a go is olcsóbban. Nekem tuti ez lesz a pendrive-om amíg be nem hal de 5 év gari van rá...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11765) toushiro18 válasza King Unique (#11763) üzenetére


toushiro18
csendes tag

Rendben megnézem rendesen a cikket.
Akkor ha jól értem egyik pendrive se éri meg 10e forint körül, ha egy betokozott belső ssd-hez hasonlítom.
Mivel ez kicsit több erőbedobást igényel és mostanában kéne a pendrive, akkor ez a samsung totál nem éri meg? Tudnál esetleg mást javasolni helyette?

(#11766) King Unique válasza toushiro18 (#11765) üzenetére


King Unique
titán

Nem, lehet venni normál pendrive-ot is. Viszont hogy kinek mi éri meg jobban, mármint pendrive vagy külső SSD, az függ attól, hogy milyen igényeknek kell megfeleljen, lásd az előzőleg leírt, linkelt információkat.
Ha normál pendrive kell, akkor a célra az a Samsung is megfelelhet, már ha elég akkora olvasási/írási sebesség. Ha gyorsabb kell, nagyobb írási sebességgel, akkor pl. az ADATA UE700 Pro, vagy a nemrég említett SanDisk Extreme Pro nyilván jobb választás. Ahol ha az olcsóság is szempont, akkor az előbbi ára eleve kedvezőbb az utóbbinál, igaz az írási sebessége is kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#11767) toushiro18


toushiro18
csendes tag

Köszönöm szépen! Tényleg rengeteget segítettél és a többieknek is köszönöm!
Akkor az ADATA UE700 Pro lesz a legjobb megoldás ebben az esetben számomra (egyszerűség és ár/érték arány szempontból).
Későbbiekben ha igény lesz a tanácsaitok alapján járok el.
Ha pedig megérkezik rakok ki tesztet az ehhez kapcsolódó sebességmérős topikba.
Ezer hála! :R

(#11768) Chrys_ válasza toushiro18 (#11767) üzenetére


Chrys_
addikt

Adata mechanizmusa egy idő után elgyengül, az enyémmel is ez van egy ideje.

(#11769) L0LLER


L0LLER
csendes tag

Üdv olyan pendrive-ot keresek, amin nagy a tárhely, nem feltétlenül kell gyorsnak lennie, sima 720p s filmek tárolása/nézése lenne a cél. Van a neten pár kínai fillérekért amire 1-2 terrát ír, de nem igazán értem ezt hogyan hozzák ki belőle... Valakinek van tapasztalata ilyen téren?

(#11770) Doky586 válasza L0LLER (#11769) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy hogy akár 2TB-ot is látszólag rá tudsz írni, de visszaolvasni csak kb 16GB-ot tudsz.. (write only pen) :DD

(#11771) King Unique válasza L0LLER (#11769) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha az ilyenekre célzol, akkor felejtős, ezek rendszerint mind fake pendrive-ok. :D Meg nemhogy 2 TB-os, de több gyártónál 1 TB-os pendrive sem feltétlen van a kínálatban, amelyiknél igen, az meg eleve zsebbenyúlós, nem filléres kategória (példa). Szóval ha 1-2 TB tárolókapacitással kell USB-s tárolóeszköz, akkor jobban jársz, ha 2,5" külső HDD, vagy 2,5" / M.2 külső SSD meghajtót veszel.

(#11772) L0LLER válasza King Unique (#11771) üzenetére


L0LLER
csendes tag

128/256gb is elég lenne , ha olcsó. Azért kérdeztem ezeket az "1-2tb" sokat mert a neten láttam fent.

(#11773) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egy barátom szeretné meggyorsítani nagy méretű BR filmek hordozását laptopról TV-re (laptopról lejátszás a laptop alapzúgása miatt kiesik) amit eddig memória kártyával valósított meg kb, valós 4..5 MB/s másolási sebességgel, aminek lassúságát már unja és a 60...80 perces másolási időt szeretné rövidíteni 10 perc alá.
Mivel a laptopban (HP dv7) van USB3 csatlakozó adná magát egy USB3-as pendrive, illetve a pen mérete 64GB-ban elegendő lenne, de a "projektre" szánt keret elég szűk: 7k magassága, emiatt sincerity/courtesy kínálatából próbáltam választani, de az ajánlóban felsorolt gyors pendrive-ok közül csak a Sandisk Extreme Go van nála, amiről ebben a topikban és a sebesség méregetős topikban is felemás eredmények vannak.

7k magasságában mi a legjobb ami (valós másolási) sebességben kihozható? :R

szerk.

Közben nézem sincertity kínálatát és microSD kártyák jóval olcsóbbak. Lehet egy samu U3 evo 64GB + Kingston G4 olvasó lenne a megfelelő? Na utánaolvasok a memkártyák sebességeinek írásban mit hoznak

read-only mode on the forum

(#11774) Chrys_ válasza Jakuu (#11749) üzenetére


Chrys_
addikt

Rendeltem egyet, éppen most érkezett meg :)
Mindjárt kiderül, mennyire átverés.

(#11775) Ciccuka válasza Chrys_ (#11774) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kissé drágának tűnik ennyiért szerintem.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11776) Chrys_ válasza Chrys_ (#11774) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez a teszt egy régi ASUS P9X79 Deluxe alaplap előlapi kivezetésén keresztül történt.
Nem tudom ,hogy a határértékek az alaplap vagy a stick miatt alakulnak így:

@Ciccuka:
Nekem teljesen mindegy, hogy 30€ vagy 60€, ha jól, megbízhatóan és gyorsan működik. Ha ezeket nem teljesíti vagy rövid idő alatt tönkremegy, akkor drága :)

Jön egy Sandisk Extreme Pro 256GB is, azzal is megcsinálom ugyanezt a tesztet ugyanabban az USB slotban.
Valamint egy hátlapi slotban is.

[ Szerkesztve ]

(#11777) Chrys_


Chrys_
addikt

Hol lehet megnézni Win10-ben egy formázott kötet allocation unit size értékét? Formázáskor beállítható, de utólagos ellenőrzést nem találtam sehol.

(#11778) Ciccuka válasza Chrys_ (#11776) üzenetére


Ciccuka
veterán

M.2 NVME SDD + M.2 NVME SDD USB3.0 Adapter combo-val lehet jobban jártál volna.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11779) Chrys_ válasza Ciccuka (#11778) üzenetére


Chrys_
addikt

Ha az alaplap korlátoz, akkor ez nem biztos.

(#11780) King Unique válasza Chrys_ (#11776) üzenetére


King Unique
titán

Az alaplapon először is csak USB 3.0 portok vannak, vagyis max. 450 MB/s körüli szekvenciális adatátviteli sebesség jöhet össze. Ahol az sem feltétlen mindegy, hogy milyen az alaplapi USB 3.0 vezérlő (Intel, ASMedia, VIA), azok között is lehetnek sebességkülönbségek. Valamint ha asztali PC-ről van szó, akkor lehetőleg a hátlapon lévő USB 3.0 portokhoz csatlakoztatva kellene tesztelni a sebességet, mivel az előlapi portoknál lehetnek anomáliák, akár gyengébb sebességértékek is. + Az USB 3.0 szabvány maximuma (kb. 450 MB/s) UASP módban érhető el, ha nem úgy csatlakozik, működik az eszköz, akkor max. 250-300 MB/s körüli lehet. Aztán a teszteléshez használt program és annak beállításai sem teljesen mindegy, érdemes az ATTO mellett pl. egy CDM mérést is lefuttatni, lehetőleg 1(+) GB tesztfájlmérettel, ha szükséges, akkor 0-Fill beállítással, stb.

Maga ez az STmagic külső SSD M.2 SATA típusú a leírás alapján, vagyis USB 3.1 Gen 2 alapon (ha tényleg olyan) nyilván nem lesz olyan gyors, nem tudja úgy kimaxolni a szabványt, mint egy NVMe-alapú megoldás (példa). + Ha csak USB 3.0 portok vannak a gépen, akkor pláne nem. Viszont ha kellően gyors a benne lévő SATA SSD, akkor USB 3.0-n, UASP módban olyan értékeket kellene tudnia, mint pl. a Corsair Voyager GTX pendrive-szerű külső SSD-nek. Ha esetedben nem, akkor ott vagy a hardver- és szoftverkörnyezet, vagy a külső SSD a gyenge láncszem, bár az utóbbinál hivatalosan/névlegesen 500/420 MB/s szekvenciális olvasási/írási sebesség van megadva a linkelt weboldalon.

Windowson a formázásnál beállított alapértelmezett foglalási egység fájlrendszertől és kötetmérettől függően eleve adott. Utólag lecsekkolni meg pl. az alábbi screenshoton lévő fsutil fsinfo ntfsinfo x: paranccsal lehet NTFS fájlrendszernél (bytes per cluster érték), ahol X = kötet meghajtóbetűjele. + Az ezen leírásban lévő módszerekkel, parancsokkal is.

[ Szerkesztve ]

(#11781) Jakuu válasza Chrys_ (#11776) üzenetére


Jakuu
őstag

Ezzel ugyan nem fogod te latni, hogy fake a pendrive vagy sem. esetleg a fakeflashtest programmal.
De ha ellatogatsz a https://www.rmprepusb.com/home oldalra ott rengeteg leirast vagy tesztprogramot talalsz.
De szerintem ha a meret valosagos, valoban 360-as a hardver amit vettel, akkor maris lenyegesen jobban jartal, mint egy 128as pendrive ugyanezen az aron, mint amit ajanlgattak.

[ Szerkesztve ]

(#11782) Chrys_


Chrys_
addikt

Megnézem ezt a fakeflashtest-t, utána meg a többit is.
Az alaplapom már őskövület, lehet idén beruházok egy új gépre, csak jelenjen már meg a 10900KF processzor az új alaplapi vezérlővel együtt.

(#11783) Chrys_


Chrys_
addikt

A fakeflashtest ténylegesen teleírta a drive-t, csak az utolsó file (FAKETEST1717.tmp) lett kb. 90MB a várt 200MB helyett. Ekkora méretű file-okat rak a partícióra, ebből 1716-t tervezett a teszt indításakor (FAKETEST1.tmp volt az első file). Ezekszerint nagyobb a tárhely, és ráfért még egy file töredékmérettel.
Viszont maga a program az 1125. file-nál abbahagyta a log-ablakban a listázást, a teleírás után sem csinál semmit, de érdekes módon nem fagyott ki.

Szóval valóban 335GB a 360GB változat formázott mérete.

[ Szerkesztve ]

(#11784) King Unique válasza Chrys_ (#11783) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen célra ott van a H2testw is, ami teleírás után vissza is ellenőrzi (olvassa) a felírt adatokat. Egyébként érdekes ez a bruttó 360 GB-os köztes kapacitás, nem annyira jellemző belső/külső SSD-knél, 250/256 GB után általában a 480/500/512 GB szokott jönni.

Amúgy meg kiderült, hogy elvileg nem fake, viszont hogy miért ilyen gyatra az adatátviteli sebessége - ami előzőleg volt téma - , az továbbra sem. De a megadott 500/420 MB/s olvasási/írási sebesség reális lehet, legalábbis az alábbi tesztnél kijöttek ezek az értékek az AS SSD Benchmark programmal mérve, igaz az a 120/128 GB-os modell olt.. Egy másiknál - ahol a 360 GB-os modellt tesztelték - viszont már gyengébb, kisebb értékek jöttek ki, holott a leírás alapján USB 3.1 Gen 2 porthoz volt csatlakoztatva. Érdekes... :F Most akkor vagy nem tudja mindegyik a megadott 500/420 MB/s értékeket, vagy ennyire finnyás a hardver- és szoftverkörnyzetre. :D

[ Szerkesztve ]

(#11785) Jakuu válasza King Unique (#11784) üzenetére


Jakuu
őstag

Szerintem utobbi, legalabbi a teszteredmenyekbol itelve, valami szoftver hickup lesz. (legalabbis irasnal) Lathatoan leesik a sebesseg az irasnal, meg a nagy meretu fajl meretnel is 45-60 MB/secre. Ilyesmit regen a windows rendszeren olyankor lattam merevlemezes teszteknel, amikor a procit feltolta a 100%-ra a windows, rossz HDD vagy chipset vezerlo drivernel.
Ha az 1,2,4,8,12 MB fajlmeretnel tudta a 260MB/s sebesseget, elkepzelhetetlen, hogy nagyobb fajlmeretnel, ne tudja.

Az olvasasnal viszont elkepzelheto, hogy az a 280M/s a maximum. Lattuk ezt mar ezt is SSD-knel, hogy azonos tipusu, de mas meretu SSD-knek mas volt az olvasas/iras erteke. Lehet az elado a legnagyobb meretu hardver adatait adta meg es a 360-asé meg kisebb.

Mindenesetre en ugy gondolom, hogy ez a megoldas meg igy is jobb, mint egy 128as pendrive 18 ezerert 180as sebesseggel. Szerintem a pendrive mar felejtos, mert van jobb alternativa, olcsobban es nagyobb tarhellyel, atlagosnal sokkal jobb sebesseggel.Tehat ar/ertekaranyban, jobb lehetosegek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#11786) King Unique válasza Jakuu (#11785) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a linkelt tesztek alapján elvileg tudni kellene ennek annál többet is, mint amit a másik fórumtag mért. Illetve kellően gyors SSD-vel még USB 3.0 portnál is ki kellene tudni tolni UASP módban kb. 450 MB/s értékig a szekvenciális olvasást/írást, a max. 260-280 MB/s BOT módban, meg USB 3.0 - SATA 3 Gbps alapú eszköznél reális. Vagyis esélyes, hogy a fórumtag hardver- és szoftverkörnyezete lehet a gyenge láncszem. De ez akkor derülhetne ki biztosan, hogy pl. ki lenne próbálva másik gépen, másik operációs rendszerrel is és ott nagyobb értékeket produkálna.

Egy ilyen külső SSD pedig összességében igen, nyilván komolyabb, mint egy hagyományos pendrive, gyorsabb szekvenciális és random 4K olvasásnál/írásnál egyaránt, nagyobb az írásterhelhetősége, jobb lehet az ár-érték aránya, + van GC, WL, SMART, UASP, TRIM stb., míg egy normál pendrive-nál ugye nem feltétlen. Meg ha valakinek pl. USB 3.1 Gen 2 tárolóeszköz kell a szabványnak megfelelő sebességgel, akkor a külső SSD adott (példa), ellenben jelenleg Gen 2-es pendrive nincsen. :D :N Max az USB 3.1 és USB 3.2 bulshit megy a gyártók részéről Gen 1 és Gen 1x1 = USB 3.0 alapon... :))

[ Szerkesztve ]

(#11787) Jakuu válasza King Unique (#11786) üzenetére


Jakuu
őstag

Nem tudom a linkelt tesztek valosak e, sokszor elofordul, hogy csak belinkelik valaki mas irasat, ami nem helytallo. Mindenesetre a tesztarenas kepen az AS SSD Benchmark kep valoban egy 120as SSD képét mutatja a szofter ablakanak baloldalan. Azt viszont osztom, hogy 0-fill teszt talan valos adatokat adna inkabb.
Lehet azzal kellene neki mernie.

Igen, valamint a hazban levo SSD a gepen beluli foglalatban is felhasznalhato, ha a kulso hazbol kiszedi valaki.
Persze ez inkabb akkor adott, ha kulon kulso SSD hazat hasznalunk es magunk tettuk ossze a SSD+ház kombót.

(#11788) clizer


clizer
tag

Sziasztok!

Lentebb dícsértétek ezt a típust, SanDisk Extreme Pro.
Kérdésem az lenne, hogy innen, ilyen áron megéri-e?
[link]

(#11789) headhunter válasza clizer (#11788) üzenetére


headhunter
addikt

Itthon 20.000Ft alatt nincs így szerintem megéri, de itt egy másik opció: [link]

(#11790) clizer válasza headhunter (#11789) üzenetére


clizer
tag

Köszi a tippet! Viszont jobb szeretem a konyhakész termékeket, mert nem igazán vagyok otthon ebben az összerakós témában, lövésem sincs milyen ssd-t lenne érdemes bele venni. :D

(#11791) Kempetlen


Kempetlen
tag

Van most valami best buy 16 vagy 32 GB-os, megbízható pendrive? Nem kell, hogy sebességbajnok legyen. A kihúzható darabok felejtősek, inkább a fém-elegáns dukálna.

Részemről a JetFlash 780-at preferálom, de nem tudom, kapható-e még.

(#11792) energomatt válasza Kempetlen (#11791) üzenetére


energomatt
senior tag

Amíg be nem írtam a [link] keresőbe, én sem tudtam.

(#11793) krisz77


krisz77
tag

sziasztok azt akarom kérdezni ha usb 3.0 pendrival telepitek rendszert gyorsabban telepiti mintha usb 2.0 el ?

(#11794) Kempetlen válasza krisz77 (#11793) üzenetére


Kempetlen
tag

Szinte semmit se számít, ha amúgy normális pendrive-okról van szó. Sokkal többet nyom a latba, hogy mire telepítesz (HDD vs SSD). Az USB 2-es portokkal meg legalább sosincs kompatibilitási probléma, míg a 3-asnál előfordulhat pár alaplapon, ami nem natívan kezeli az újabb szabványt.

[ Szerkesztve ]

(#11795) Kátai


Kátai
senior tag

Routerbe,külső hálózati meghajtóként keresek pendrive-ot. Milyet ajánlotok?Adatok mentésére,de főleg fotók,filmek tárolására használnám,amit TV-én néznék vissza hálózaton keresztül.

(#11796) energomatt válasza Kátai (#11795) üzenetére


energomatt
senior tag

Jobb lenne HDD-t használni erre, főleg olyat, ami külső tápos.. Amúgy bármilyet kipróbálhatsz a jobb fajták közül.

[ Szerkesztve ]

(#11797) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Mi folyik itt Gyöngyösön a pendriveoknál? A Mushkin Ventura Ultrat kivégezték (jóideje), A Corsair a leggyorsabb GTX-el egyhelyben toporog, se nagyobb modell, se gyorsabb, aztán van még a Sandisk Extreme Pro, de az is egyhelben áll, ráadásul csak 256 gigánál. Volt eddig amég a Kingstonnak 2 terása, igaz nevetséges áron, de ahelyett hogy olcsóbb utódot kapott volna, levették a kínálatból és annyi. Senki nem akar semmi jóval előállni. Haldoklik a pendrive piac?

(#11798) headhunter válasza Dr. Akula (#11797) üzenetére


headhunter
addikt

Ebben az ár kategóriában, ez is alternatíva lehet: [link]

(#11799) King Unique válasza Dr. Akula (#11797) üzenetére


King Unique
titán

Azért még talán nem, de az biztos és látható, hogy sebességben, tárolókapacitásban, ár-érték arányban nem tudják felvenni a versenyt a külső SSD-kkel, ahol már az utóbbiak is kaphatók pendrive-hoz hasonló M.2 fizikai méretben. Például amennyibe az 1 TB-os Corsair GTX kerül, annak majdnem a feléért / feléért lehet venni szintén 1 TB-os ADATA SE760 / SE800 külső SSD-t, vagy akár egy ilyet összerakni. Ahol az utóbbi külső SSD-k eleve USB 3.1 Gen 2-esek, ellenben az előbbi pendrive elvileg csak Gen 1 = USB 3.0, ami a max. sebességén is látszik. Meg az is érdekes, hogy a normál pendrive-ok általánosan megrekedtek az USB 3.0-nál, az USB 3.1, USB 3.2 ezeknél rendszerint csak bulshit, mivel csak Gen 1 és Gen 1x1 alapon értendő...

(#11800) Dr. Akula válasza King Unique (#11799) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A jobb pendriveok már eddig is külső SSD-k voltak valójában, annyira, hogy a Corsair GTX pl. ugyanúgy nem leválasztható pendriveként, hanem sima lemezmeghajtóként jelenik meg az eszközkezelőben mint egy HDD / SSD. Viszont méretben jóval kisebb, nem kell hozzá külön kábel, könnyebb zsebrevágni mint egy notebook HDD méretű SSD-t.

Nyilván nagyobb méretben jobban lehet "ugrálni", fejlettebb dolgokat beépíteni, de pont azt látom hogy a vacakabb pendriveok maradnak, a jobbak gyártását befejezik, tehát nem épp úgy néz ki mintha az USB 3.0 sebességkorlátjába ütköznének. 2.5" SSD-knél mi volt? Mindegyik gyártó megállt az 550 MB/s-nél, mindenki csak ilyet hozott ki, mert ott tényleg a SATA sebességlimitet nem tudták átlépni. Itt meg megszűnt a Muskin Ultra, ellenben maradt a harmadolyan "gyors" Pro. De méretben se az apró 16-32-64 gigásak gyártását fejezték be, hanem a 2 terásat. Mintha pont leszarnák a piacot, pedig mentendő adatból csak egyre több lesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.