Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) TA68 válasza 3.Aragorn (#5850) üzenetére


TA68
senior tag

Szerintem a lézer nyomtatók körül nézelődj, azok akkor sem száradnak be, ha hónapokig nem nyomtatsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#5852) Ottó58 válasza QwErTy42 (#5849) üzenetére


Ottó58
senior tag

A fentiekhez csak annyit, hogy egy Epson R300-at használok most is az eredeti tintájával.

Mert gondoltam ennyi idő után már jó lenne elhasználni.
Még sosem száradt be a fej, (van hogy több mint egy hónapig sem nyomtatok), sokkal kevesebbet dolgozik bekapcsoláskor, mint a Canon-ok. (A Canon-t bekapcsolom, csörög-csattog dolgozik, csak azt nem tudom, mi az oka?)
Ez idő alatt legalább 4Canon adta be az unalmast, (egyik sem bírta ki a 2évet) míg az R300 a mai napig is kifogástalanul működik, sőt 6 patronnal sokkal szebb képet nyomtat, igaz lassabban.
Ja és önreszetelő patronokkal is használom.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5853) TA68 válasza Ottó58 (#5852) üzenetére


TA68
senior tag

"A fentiekhez csak annyit, hogy egy Epson R300-at használok most is az eredeti tintájával.Mert gondoltam ennyi idő után már jó lenne elhasználni."

Ezt most nem értem...... Csak nem a 9 éve benne levő patronokkal nyomtatsz? ;]

"sokkal kevesebbet dolgozik bekapcsoláskor, mint a Canon-ok. (A Canon-t bekapcsolom, csörög-csattog dolgozik, csak azt nem tudom, mi az oka?)"

Az Epson a piezo fúvókáit úgy tisztítja, hogy 2-3ml tintával átmossa őket. Ehhez a fejnek nem kell mozogni. A Canon egy pici tintát átszív a fejen, és egy szilikon lap fölött letörli a fúvókákat. Ezt ciklikusan többször is elvégzi, annak függvényében, hogy mennyi ideig nem volt használva a nyomtató.

(#5854) gulyasa


gulyasa
őstag

Na akkor tudnátok-e olyan típusokat ajánlani, amelyeknél minimális (vagy ideális esetben nulla) az esélye a beszáradásnak az esetenként akár több napos vagy hetes nem használat mellett?
És még mindig szem előtt tartva a "költséghatékonyságot".

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#5855) 3.Aragorn válasza TA68 (#5851) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Azokkal az a baj, hogy nem olcsóak.
20 alatt tudsz olyat mondani, ami ajánlott?

Nem minden vándorút céltalan...

(#5856) TA68 válasza 3.Aragorn (#5855) üzenetére


TA68
senior tag

21 ezerért ez nagyon jó kis nyomtató! [HP LaserJet Pro P1102] és a toner, [link] bár szerintem amit gyárilag adnak hozzá, azzal is nagyon sokáig elleszel.

[ Szerkesztve ]

(#5857) Ottó58 válasza TA68 (#5853) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem, a kilenc éve (eredeti) félretett patronakat hsználom el, fogyasztom ki.

Az Epson a piezo fúvókáit úgy tisztítja, hogy 2-3ml tintával átmossa őket. Ehhez a fejnek nem kell mozogni. A Canon egy pici tintát átszív a fejen, és egy szilikon lap fölött letörli a fúvókákat. Ezt ciklikusan többször is elvégzi, annak függvényében, hogy mennyi ideig nem volt használva a nyomtató.
Ezt úgy értettem, hogy az Epson csendesen elindul, a Canon mintha a görgök, meg minden más mozogna elég hangosan, mint nyomtatáskor.
Egyébként nem vettem észre, hogy az Epson több tintát pazarolna.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5858) TA68 válasza Ottó58 (#5857) üzenetére


TA68
senior tag

Kilenc éves patront én már nem mernék elhasználni, valószínűleg a tenta már be van sűrűsödve benne. (sőt, akár milyen jó tinta van benne, ennyi idő alatt, már akár bomlásnak is indulhatott)

"Ezt úgy értettem, hogy az Epson csendesen elindul, a Canon mintha a görgök, meg minden más mozogna elég hangosan, mint nyomtatáskor."
Én is erről beszéltem. :)

"Egyébként nem vettem észre, hogy az Epson több tintát pazarolna."
Pedig de, csinálj 1-2 fejtisztítást, meg fogsz lepődni. :)

(#5859) QwErTy42 válasza TA68 (#5856) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azért megnézném azt a 3500 forintos tonert, hogy milyen is valójában.
Mert annyiért normális fényhengert belerakni, ideszállítani, áfáztatni, nagyker, kisker haszon ... áh! Nem lehet.
A jobb minőségű ugy tonerek azért 6-8 ezer forintnál kezdődnek.
Bár az sem olyan nagy beruházás 4-5 évenként, ha valaki tényleg csak pár oldalt nyomtat egy hónapban.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5860) TA68 válasza QwErTy42 (#5859) üzenetére


TA68
senior tag

Szerintem azért ilyen olcsó, mert felújított toner. (magyar gyártású)

"A jobb minőségű ugy tonerek azért 6-8 ezer forintnál kezdődnek.
Bár az sem olyan nagy beruházás 4-5 évenként, ha valaki tényleg csak pár oldalt nyomtat egy hónapban."

Ezzel teljesen egyetértek, én csak belinkeltem a legolcsóbb alternatívát.

(#5861) epzon válasza TA68 (#5858) üzenetére


epzon
őstag

azért a 2-3 ml egy költői túlzás min egy nagyságrendet tévedsz

(#5862) 3.Aragorn válasza TA68 (#5856) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi, megnézem. :K

És ha tegyük föl, multifunkciós is megfordulna a fejemben, mit ajánlanál?

Nem minden vándorút céltalan...

(#5863) TA68 válasza epzon (#5861) üzenetére


TA68
senior tag

Aki majd minden nap nyomtat, annak nem fog feltűnni, mert ilyenkor valóban sokkal kevesebb tintát használ tisztításra. Viszont 1-2 hetes állás után, vagy ha valaki elindít egy a alapos fejtisztítást, bizony elég sokat elfogyaszt. (azért 0,2-0,3 ml-ert te sem gondolod komolyan :) ) Múltkor a szomszédom áthozta az Epson nyomtatóját új patronokkal, hogy erősen csíkoz. Adtam neki két fejtisztítást, meg kinyomtattam két szöveges oldalt és eltűnt a tinta háromnegyede.

3.Aragorn: Multifunkciós lézer, vagy multifunkciós tintás?

(#5864) gulyasa válasza TA68 (#5863) üzenetére


gulyasa
őstag

És melyik az a nyomtató, ami nem használ el ennyi tintát tisztításra (több hetes kihagyás után)?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#5865) TA68 válasza gulyasa (#5864) üzenetére


TA68
senior tag

Minden más, ami nem piezo fejes. De a piezo fejnek is megvannak a maga előnyei. (hosszabb élettartam, nem kényes annyira a tintára stb......)

(#5866) gulyasa válasza TA68 (#5865) üzenetére


gulyasa
őstag

Úgy látom, ha "itt nem fáj, akkor máshol fáj"...

Akkor máshogy kérdezem.
Nem rendszeres használat mellett "gazdaságosság" szempontjából melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#5867) TA68 válasza gulyasa (#5866) üzenetére


TA68
senior tag

A lézer, de ha néha színesben is akarsz nyomtatni, akkor kilőve, mert az drága. Marad a Canon, vagy a HP valamelyik tintasugaras nyomtatója, színenként cserélhető patronnal.

(#5868) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Kéne egy lézernyomtató, ami tud duplexbe nyomtatni, sokat egy nap, mi a jó ajánlat?

(#5869) gulyasa válasza TA68 (#5867) üzenetére


gulyasa
őstag

Canon után mostanában inkább HP irányban nézelődök.
Színenkénti patronosban csak árgép alapján legolcsóbb (24-26e) két jelölt:
HP Photosmart 5520
HP Photosmart 6510

De mivel a fotónyomtatás nem annyira fontos, a kétpatronos verziók sem esélytelenek nálam:
HP DeskJet 2050
HP DeskJet 3050

Igazából külön szkennerem is van és ha egyfunkciósakat nézem:
HP DeskJet 3000
HP OfficeJet 6000 (ez mondjuk színenként cserélős, és kapható hozzá 53ml-es fekete patron)

Vélemények?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#5870) Alex91 válasza gulyasa (#5869) üzenetére


Alex91
félisten

Normalis tintas hp-t en meg nem igazan lattam...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5871) gulyasa válasza Alex91 (#5870) üzenetére


gulyasa
őstag

Ezt kifejtenéd bővebben?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#5872) Alex91 válasza gulyasa (#5871) üzenetére


Alex91
félisten

A lezerei meg elmennek, de a tintasokkal eddig csak xoptam. Xar mechanika, gagyi driverek, tipushibak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5873) gulyasa válasza Alex91 (#5872) üzenetére


gulyasa
őstag

Kollégáim meg a Canon-okkal elégedetlenek (én viszont több évig használtam a mostanit IP4200-ast).
Most akkor hogy legyen okos az ember...?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#5874) 3.Aragorn válasza TA68 (#5863) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Mondjuk mindkettő. :DDD
Elég határozatlan vagyok még a témában, hogy mi lenne a jó nekem...

Nem minden vándorút céltalan...

(#5875) Alex91 válasza gulyasa (#5873) üzenetére


Alex91
félisten

Most azert kerdes, hogy mely arkategoria? Mert mondjuk pl. a 130k-s hp nyomtatotol tobbet vartam... A 10k-s Canon-tol meg eleve nem varnek sokat!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5876) samfishR


samfishR
senior tag

Tiszteletem!

Nyomtatót szeretnék venni, ami nem jöhet szóba az a HP DeskJet, ugyanis pont egy ilyet cserélek le, mert nem állapot, hogy 7k bele egy szakadt patron, aztán alig bír ki pár hónapot és lehet is venni a következőt.

Tehát ami fontos lenne:
-sokáig bírja tintával,
-lehessen újratölteni,
-max 30-35ezrem van rá.

Színes nyomtatás annyira nem lényeg, leginkább szöveget fogok nyomtatni.

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#5877) geckowize válasza geckowize (#5868) üzenetére


geckowize
őstag

20 ezer alatt van ilyen?

(#5878) TA68 válasza gulyasa (#5869) üzenetére


TA68
senior tag

A színenként cserélhető előnye, hogy csak azt a patront kell cserélni, amelyik kifogyott és emiatt takarékosabb. Az is előnye, hogy sokkal több tinta van a patronokban, mint a kétpatronos rendszernél.
A kétpatronosnál viszont, ha beszárad nem kell eldobni az egész nyomtatót, csak a patront és házilag 5-6-szor újra lehet tölteni. Mindenképp neked kell eldönteni, hogy melyik előnyösebb számodra.

A Canon vagy HP? Azt vedd amelyik neked szimpatikus, mert ha valamiért nem jön be, benned lesz a tüske, hogy miért hallgattál másra. :)

3.Aragorn: Neked is azt tudom mondani, hogy neked kell eldöntened melyik lesz jó az igényeidhez. Már elég jól kitárgyaltuk mindegyik előnyét, hátrányát. :)

[ Szerkesztve ]

(#5879) geckowize válasza geckowize (#5877) üzenetére


geckowize
őstag

Én 1 éve vettem Epson AcuLaser M1200-at, bevált, viszont felment az ára 20 ezerre, most mi a hozzá hasonló best buy 20 alatt? Duplexes van?

(#5880) gulyasa válasza TA68 (#5878) üzenetére


gulyasa
őstag

A színenként cserélhető patronos megoldás előnyét nem kell ecsetelni, mert a kidobásra ítélt Canon ip4200-asom is olyan.
Viszont ennek valódi előnye csak a rendszeres színes/fotó nyomtatásnál van - annak idején pont e célból vettem az ip4200-ast, de már jó 1-2 éve nem nyomtatok fényképeket.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#5881) QwErTy42 válasza geckowize (#5879) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nincs.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5882) meili


meili
tag

Sziasztok!

Kb. két-két és fél éve vettem egy EPSON M2000D lézernyomtatót. Teljesen meg vagyok vele elégedve, akkor 25.000 Ft körül volt, 2000 oldalas kezdő patronnal. Semmi mást nem tud, csak fekete-fehérben nyomtatni, viszont azt gyorsan, és duplexben is. 8000 oldalas utángyártott patront tudok hozzá venni 7500 Ft-ért. Most a szüleimnek is szüksége lenne egy új nyomtatóra a fenti paraméterekkel, viszont ez a típus már nem kapható. Mit ajánlanátok helyette? A lényeg, hogy hasonlóan olcsón lehessen vele nyomtatni, a duplex nyomtatás talán elhanyagolható. 20-25.000 Ft körül gondoltam, az sem baj, ha olcsóbb.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#5883) geckowize válasza QwErTy42 (#5881) üzenetére


geckowize
őstag

Köszi. És nem duplexes?

(#5884) QwErTy42 válasza geckowize (#5883) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azokból majd mindegy, hogy melyiket veszed. Nézd meg, hogy melyikhez mennyiért lehet tonert venni.

Egyik sem fog 1 forint alatt nyomtatni egy oldalt. Inkább 3-5 forinttal számolj.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5885) TA68 válasza gulyasa (#5880) üzenetére


TA68
senior tag

A színenként cserélhetőnél, az olcsóbb utángyártott patron sem utolsó szempont.

(#5886) gulyasa válasza TA68 (#5885) üzenetére


gulyasa
őstag

Épp nemrég szóltak le az utángyártott patronok miatt - nincs is olyan messze tőled az "illető" másik postja...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#5887) epzon válasza meili (#5882) üzenetére


epzon
őstag

hasonlóan olcsón az epson L szérás és M szériás gépeivel lehet nyomtatni

azok kezdő ára magasabb viszont az már tartalmaz 10-15 000 oldalra elegendő tintamennyiséget és utána 1 ft alatt van a lapköltsége EREDETI kellékel

(#5888) meili válasza epzon (#5887) üzenetére


meili
tag

És mi a véleményed az Epson m1400-ról?

(#5889) geckowize válasza QwErTy42 (#5884) üzenetére


geckowize
őstag

Es irjam be az osszes tipusra h mennyi a toner?

(#5890) QwErTy42 válasza geckowize (#5889) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha lejjebb görgetsz akkor láthatsz egy ajánlatot egy HP-ra... De nem lenne nagy kaland egy webshopban 5 keresést lenyomni. :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5891) TA68 válasza gulyasa (#5886) üzenetére


TA68
senior tag

Én 6 évig használtam az IP3300-as nyomtatómat utángyártott patronokkal. Soha semmi baj nem volt vele.Vannak olyan szélsőséges vélemények,hogy jó abba a legolcsóbb patron is, úgy is ugyan az a tinta van benne, mint a gyáriban. A másik, hogy csak eredetit szabad használni, mert tönkre teszi a nyomtatót.(ha ez így lenne, nem forgalmaznának CISS rendszereket sem) Az igazság valahol középen van, nem a 250Ft-os szutyok patronokkal kell tömni. 800-1000Ft alatt nemigen lehet jó minőségű patronokat venni.

Visszatérve az én régi nyomtatómhoz, 15ezer lett volna egy patroncsere a gyári patronból. Évente kb. négyszer cseréltem, az 60ezer forint lett volna évente. (pedig 3 havonta egy patroncsere nem sok.)Akkor az 360 ezer forint lett volna a 6 év alatt. Azért már lehet kapni egy pár nyomtatót, patronokkal együtt. :D

(#5892) epzon válasza meili (#5888) üzenetére


epzon
őstag

őszintén?

pontosan az itt tárgyaltak miatt nem ajánlom. Eredeti kellékkel drágán nyomtat, után gyártottal meg jó eséllyel szívni fogsz.

(#5893) meili válasza epzon (#5892) üzenetére


meili
tag

Most visszanéztem a hozzászólásokat ezzel kapcsolatban, de nem találtam semmi rosszat róla, lehet, hogy valami elkerülte a figyelmemet.
De akkor max. 25-30 ezer forintos árkategóriában mit tudnál nekem ajánlani, ami megbízható, és az utángyártott lapköltsége mondjuk 4 Ft/oldal alatt van?

(#5894) meili válasza meili (#5893) üzenetére


meili
tag

Ja és persze elég a fekete-fehér nyomtatás.

(#5895) stevie76


stevie76
csendes tag

Üdv Uraim!

Lézernyomtatót vennék kiscéges használatra, az alábbi paraméterekre:

havi max 5000 oldal
20-30 lap/perc
fontos a strapabíróság
a nagy felbontás nem lényeg, szöveg nyomtatás lenne általában
hálózati használat
2 oldalas nyomtatás
könnyen tölthető legyen a tonerja, tudjon legalább 2000-2500 oldalt 1 töltéssel, ne kelljen chip hozzá (eddig HP Laserjet 1000-est használtunk jó pár éven keresztül megbízhatóan)
esetleg legyen hozzá utángyártott toner
ár: 35-45e között

Amiket kinéztem:

Brother HL2250DN
Epson M2300DN
Epson Workforce AL-M200DN
Xerox Phaser 3250 / 3250DN

Megköszönném ha volna tapasztalata valakinek a fenti nyomtatókkal, vagy ajánlana valamit!

(#5896) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Van egy - számomra - jónak tűnő ajánlatom egy használt lézernyomtatóra: Kyocera FS-1010. Nekem a leírás alapján jónak tűnik, de semmit nem értek hozzá. Otthoni használatra, emailek, receptek kisebb oldalszámú dokumentumok nyomtatására lenne használva.
Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok róla? Tonert milyet érdemes venni hozzá - értem: utángyártottat érdemes? - és mennyibe kerül, hol érdemes megvenni, megrendelni?

Köszönöm a válaszaitokat!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#5897) meili


meili
tag

Sziasztok!

Jelenleg a következő nyomtatót néztem ki magamnak:
HP LaserJet P1102
Ha a 21900 Ft-os árával, illetve a ~5000 Ft-os 1600 oldalas utángyártott patronnal meg vagyok elégedve, akkor ezeken kívül miért/miért nem ajánlanátok?
Vannak vele rossz tapasztalatok? Utángyártott patront simán beveszi? Oldalszámot számol, vagy tinta mennyiséget néz a patronnál?
Köszönöm előre is!

(#5898) Ottó58 válasza TA68 (#5858) üzenetére


Ottó58
senior tag

Kilenc éves patront én már nem mernék elhasználni, valószínűleg a tenta már be van sűrűsödve benne. (sőt, akár milyen jó tinta van benne, ennyi idő alatt, már akár bomlásnak is indulhatott)
Nyomtattam vele DVD-re (újraírtam egy párat) és szebb színeket mutatott, mint az előző Canon nyomtatók (MP601,iP4700) ,persze ugyanolyan Verbatim lemezfelületre.
"Egyébként nem vettem észre, hogy az Epson több tintát pazarolna."
Pedig de, csinálj 1-2 fejtisztítást, meg fogsz lepődni.

Minimum 2-3 naponként nyomtatok valamit, nemigazán van kikapcsolva az Epson, sosem kellett szoftveres tisztítást végeznem, ezek alapján mondtam, hogy nem pazarolja a tintát. Ellenben a Canon nyomtatás előtt mindíg csörög-kattog.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5899) TA68 válasza Ottó58 (#5898) üzenetére


TA68
senior tag

"Minimum 2-3 naponként nyomtatok valamit, nemigazán van kikapcsolva az Epson, sosem kellett szoftveres tisztítást végeznem"
Ilyen gyakori használat mellett valóban nem pazarolja a tintát.

[ Szerkesztve ]

(#5900) Julot


Julot
aktív tag

Erre senki nem tud/akar választ adni?

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.