Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) QwErTy42 válasza taxi (#5500) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Nyomtatsz fekete-fehér fotót vagy nagyobb mennyiségben otthon fotókat?
Az általad linkelt Canonhoz 15-16 ezer forint egy gyári garnitúra( 5db patron), míg utángyártottból ennek töredéke. Kérdés az, hogy ugy. patronnal szeretnéd használni vagy sem.

Mit és mennyit nyomtatsz? Mert lehet, hogy akkor neked nem erre a nyomtatóra van szükséged.

Sunnnyika:
Ne érts félre! De! Próbáltam értelmezni amit írtál: olcsó is legyen, meg jó is, és gazdaságosan legyen üzemeltethető... Erre a történetre számos anekdota ismeretes, hadd ne írjak párat!
Amit keresel, olyan nincsen abban az esetben, ha gyári megoldásról beszélünk.
Amennyiben alternatív módon szeretnéd etetni a nyomtatódat, akkor a lehetőségek tárháza szinte végtelen:
- vehetsz utángyártott patront
- utántölteheted magad vagy utántöltetheted valakivel, aki ezzel foglalkozik
- vagy vehetsz/ barkácsolhatsz CISS rendszert és akkor valóban filléres lesz a nyomtatás

Csak ugye azért számolni kell mindegyiknek az előnyével és megannyi hátrányával egyaránt.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5502) taxi válasza QwErTy42 (#5501) üzenetére


taxi
aktív tag

Pont erre lettem volna kíváncsi. Az ip5200-ast addig használtam gyári patronnal, míg ki nem fogyott. Utána csak a chip-et cserélgettem. Most is ilyesmire törekszem. Jár ez valami minőségi hátránnyal?

Hakuna matata

(#5503) Ottó58 válasza taxi (#5502) üzenetére


Ottó58
senior tag

A Canon fejek nagyon hamar halnak, főleg gagyi kínai tintával.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5504) QwErTy42 válasza taxi (#5502) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ottónak igaza van.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5505) taxi válasza QwErTy42 (#5504) üzenetére


taxi
aktív tag

Akkor gondolom az IP 7250 is kiesik. :F Hogy lehet, hogy az 5200-as 4 évig bírta? Változott a technológia?
Mit javasolsz helyette? Fényképet ritkán, inkább dokumentumokat, ill néha dvd borítókat nyomtatok.

Hakuna matata

(#5506) QwErTy42 válasza taxi (#5505) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha nem eredetivel használnád, akkor a Canonból az IP4950 lehet még jó.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5507) Ottó58 válasza QwErTy42 (#5506) üzenetére


Ottó58
senior tag

Érdekes módon az Epson R300 nem mai darab, önresetelős patronnal használom, még mindíg működik. Sajnos vissza kellett térnem hozzá, mivel a 1900, 4750, MP610 és a többi Canon hamar megadta magát, amint nem eredeti patront használtam. Mellékesen megjegyzem, lassabban, de szebben nyomtat az Epson, mivel 6 színt használ. (Canont soha többé nem vennék.)

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5508) QwErTy42 válasza Ottó58 (#5507) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Nem csak a nyomtatón múlik, hogy milyen képet nyomtat, hanem a festéken is.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5509) Seth1


Seth1
tag

Sziasztok.
Egyszerű nyomtatót szeretnék, havi max. 15 oldal nyomtatására (fekete).
Fontos, hogy ne foglaljon nagy helyet és legyen wifi-s.
Ne kerüljön egy vagyonba a patron.
Erre gondoltam: HP Deskjet 3050A
Vélemények?
Esetleg van jobb alternatíva ebben az árkategóriában?

(#5510) MsGray


MsGray
csendes tag

Hello,

Egy komolyabb lézer multifunkciós nyomtatót szeretnénk vásárolni az irodába. Az alábbi paraméterekkel:
-színes
-A3/A4
-4 papírtálca
-scanner (lehetőleg adagolós ami simán USB stickre is ment)
-duplex
-wifi

Havi 4000-5000 oldal az átlag, amit nyomtatunk.
Az ár jelen esetben nem lesz olcsó ezzel tisztában vagyok, de azért 600 és 800e között megállna, nem bánnám.

Remélem tudtok segíteni, mert én már elvesztem a sok adat között, amiket eddig az interneten felfedezni véltem.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Ne olvass inkább igyál, az hamarabb meglátszik.

(#5511) Sunnnyika


Sunnnyika
csendes tag

Hali, akkor pontosítva a dolgokat:
-maximum 20-30k Ft értékben szeretnék nyomtatót, otthoni használatra, ami tud scannelni és fénymásolni, a nyomtatott képek minősége igazából mindegy, inkább csak szövegeket szoktam nyomtatni fekete-fehérben. utántöltős tintapatronok meg nem tudom hogy pontosan melyik típusokhoz vannak, de lehetőleg olyan kéne aminél van és olcsó a fenntartás.
Bocs ha hülyeséget írtam csak még nem vagyok járatos igazán a témában :D

(#5512) MsGray


MsGray
csendes tag

Azt lefelejtettem, hogy jó lenne, ha fénymásolna is. :)

Ne olvass inkább igyál, az hamarabb meglátszik.

(#5513) Ottó58 válasza QwErTy42 (#5508) üzenetére


Ottó58
senior tag

Igen, 2004- és 2005-ben gyártott patronnal is szebben nyomtat az Epson. Most használtam el nemrégen az őket.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5514) epzon válasza MsGray (#5510) üzenetére


epzon
őstag

ha venni akarsz akkor kyocera

de ilyen kategóriánál már érdemes bérlésben gondolkodni (az adózás szempontjából is jobban megéri)
akkor meg tök mindegy a márka mert neked csak az a lényeg, hogy normális szolgáltatást kapj

(#5515) MsGray válasza epzon (#5514) üzenetére


MsGray
csendes tag

Köszi, ránézek a kínálatra.
Egy körülbelüli irányárban is tudsz segíteni?

A bérlésben nem gondolkodtunk, vásárolni akarnak mindenképpen. De azért ennek is utána nézek...
És kb. mennyi a bérlés egy hónapra egy ilyen gépnél?
Köszi.

Ne olvass inkább igyál, az hamarabb meglátszik.

(#5516) epzon válasza MsGray (#5515) üzenetére


epzon
őstag

bérlés díja sok mindentől függ (futamidő, nyomatszám, mit tartalmaz a szolgáltatás) én őket tudom ajánlani http://www.europrofil.hu/

kyocerákat meg itt nézd meg: link

ha a vétel mellett maradsz akkor mindenféleképpen vedd bele a számításba a karbantartás költséget
azaz gépár + kellékköltség + karbantartás (100, 200, 300 000 oldal után)

(#5517) Core2duo6600 válasza MsGray (#5510) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tehát üzleti felhasználás.
Ezen a téren szintén nem hiszem, hogy jelentős különbség lenne a gyártok közt.

Szinte az összes gyártónak van erre megoldása, mindenképpen olyat javaslok, aminek van magyarországi képviselete, és már régebb óta itt vahn.
Ilyen, pl Ricoh, Hp,. Xerox.
Ezeknél a fénymásolás természetes :)

A bérlés attól függ, hogy mennyit nyomtatsz, általában de egy keretre szól a szerződés, amit akkor is kiszámláznak, ha alatta vagy.
A mi cégünk is megvette a Ricooh 6002 est (fekete fehér), de gondolkodtak, hogy melyik éri meg jobban, de így döntöttek.

De akármit is választasz, mindenképpen legyen állandó karbantartási szerzédés, mert ezeknél a dögöknél minden előfordulhat, és nem olcsó a javítás,utángyártott kellék meg felejtős ennél a kategóriánál.

A szervíz szerződésnek is több változata van, színesnél célszerű a full service, ami a festéket is tartalmazza

A Fekete fehérekre nálunk általány dijjas van.

És a kopó alkatrészeket is !!! Nincs kiszálási dij stb...

Ricoh, Xerox, Hp ezeknek mind van erre a kategóriára
Mi pl. Az infocopyval állunk szerződésben !

A színes esetében meg azért is érdemesebb talán a bérlés, mert ott aztán már tud gond lenni, lévén 4 "nyomtató" van egybeépítve, minden színhez külön dolgok stb....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5518) MsGray válasza Core2duo6600 (#5517) üzenetére


MsGray
csendes tag

Köszönöm, majd ezen információk függvényében fogok keresni.
Mindenképpen vásárlás lesz, nem akar bérelni a cég. Most is van egy gépünk és szerződésben állunk egy karbantartó céggel. Nem mondom, hogy a legjobbak, de nagy gond nincs velük.

Jelenleg a Konica Minoltánk van itt bent az irodában meg vagyunk vele elégedve. Lehetséges, hogy ismét a Konicára esik a választásunk.
Kértem több cégtől is ajánlatot, egyenlőre nem nagyon ugráltak, hogy meggyőzzenek. (Konikásokat kivéve)
Lehet nem voltam elég meggyőző? :U

Ne olvass inkább igyál, az hamarabb meglátszik.

(#5519) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!
Anya egyre többet használja a nyomtatót a munkájából kifolyólag, és egyre gyakrabban kell új patront vásárolni, utántölteni. Az érdekelne, hogy érdemes lenne-e lézeres nyomtatóban gondolkodni, lecserélni a tintapatronosat? Kellene színes nyomtatás is, de úgy néztem, hogy a toner-ek horribilis összegbe kerülnek. Mi lenne érdemes? Utántöltögetni, venni sorra a patronokat, vagy beruházni?
Köszönöm előre is a válaszokat! :R

(#5520) epzon válasza csabi94 (#5519) üzenetére


epzon
őstag

Szia

A legjobban azzal jársz, hogy ha beruházol valamelyik Epson L-es készülékbe
L110 - egyfunkciós
L210 - multifunkciós

a készülékekhez kapsz több ezer oldalra elegendő indulófestéket és utána az EREDETI festék 2000 Ft és 4000 oldalra elegendő

ettől olcsóbban nem tudsz színest nyomtatni

(#5521) csabi94 válasza epzon (#5520) üzenetére


csabi94
őstag

Ez egy kicsit mintha drága lenne. :N
40-50 környékén lenne a teteje. Nem érdemes lézeresbe fektetni?

(#5522) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok!

Az IP4300-as nyomtatóm úgy néz ki 6 év szolgálat után kezd elhalálozni. Mit ajánlanátok helyette amibe szintén kapni jóárasított utángyártott patront, tudja a duplexet és dvd-re való nyomtatást. Meg az se utolsó ha az is kitart 6 évig és kiküld több mint 100.000 oldalt :)

God must love stupid people, he made so many of them.

(#5523) QwErTy42 válasza SutPet (#5522) üzenetére


QwErTy42
addikt

Komoly elvárások... Ma már olyat nem gyártanak. :D

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5524) epzon válasza csabi94 (#5521) üzenetére


epzon
őstag

ez nem drága, hanem olcsón nyomtat

számold ki azt, hogy a cirka 10 000 oldal festék amit kapsz a géphez mennyibe kerül bármelyik másik nyomtatóba amit tudsz venni és úgy nézd az árakat. Pláne színes lézerhez.

nem az a kérdés, hogy el fogsz e költeni 70 000 Ft-ot nyomtatásra, hanem az, hogy mennyi oldalt kapsz érte, és hogy utána mennyiért tudsz nyomtatni

nézz ki több típust és számold ki:
beruházási költség + (nyomatköltség x (havi nyomatszám x 36 hónap - kezdő festékmennyiség)) + karbantartási költség = ???

ezt végezd el 5-6 típusra, eredeti/foruse festékre és kész. A gépek minőségét tekintve szerintem ma már nagy különbség nincs.

[ Szerkesztve ]

(#5525) csabi94 válasza epzon (#5524) üzenetére


csabi94
őstag

Köszi a választ, akkor körbenézek. :)

(#5526) zsolesz010


zsolesz010
senior tag

Tiszteletem,

Heti 10-15 db 9x13cm-es fénykép nyomtatásához keresnék eszközt. Hozzáértők tudnának ajánlani valamit alsó/közép/felső kategóriában is?
Semmi extra igény nem merült fel, kis példányszámú bemutató anyagban lennének elhelyezve a képek.

Köszönöm!

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#5527) epzon válasza zsolesz010 (#5526) üzenetére


epzon
őstag

szia

az EPSON L800 egy jó választás erre a feladatra a készülék br 90eft körül kapható, és jár hozzá 1800 fotóra elengedő festék is

egy olcsóbb tintasugaras nyomtató eredeti festékkel olyan 100-200ft között nyomtat egy fényéképet
havi 50 db fotó kb. 6-7000 Ft-ba kerülne azaz 1 év alatt olyan 80 eft csak a tintaköltség plusz 30eft a a gép azaz 110eft 1 év alatt amit elköltesz, egy olcsóbb készüléknél márkától függetlenül (+-10% eltérés lehet a számításban)

ezzel szemben az l800-hoz 3 évig tintát nem kell vásárolnod

(#5528) MsGray


MsGray
csendes tag

Az alábbi nyomtatót néztük ki otthoni használatra.
Van valakinek tapasztalata?

http://www.epson.hu/hu/hu/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/10893

Ne olvass inkább igyál, az hamarabb meglátszik.

(#5529) SutPet válasza QwErTy42 (#5523) üzenetére


SutPet
aktív tag

elég lenne az is ha közelítene hozzá :D

God must love stupid people, he made so many of them.

(#5530) zsolesz010 válasza epzon (#5527) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Nagyon köszönöm :R

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#5531) more


more
tag

Sziasztok,
Multifunciós lézernyomtatót szretnék venni.
Nyomtatásra ritkán használnám, ezért fontos a lézer, hogy ne száradjon be könnyen.
Főleg a scanner funkciót használnám, egy egy fekete fehér lap hoz.
Fontos, hogy ez ne vegyen igénybe sok időt. (gyorasn üzemképes legyen.)
A keret max 40k.
A hp m1132 őt néztem ki 30e forintos áron.
Erről tudtok mondani valami véleményt\tapasztalatot?
Esetleg valami mást ajánlani?
Köszi!

(#5532) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Én is nyomtatóvásárlás előtt állok, és már körvonalazódik előttem hogy mit is szeretnék, 2 jelöltem van eddig de mindkettő más irányt képvisel, ezért még nem tudtam eldönteni 100%-ban hogy melyik legyen...

Jelenleg a Samsung ml 2160, és a HP Deskjet 1050-es nyomtatókban gondolkodom, és ugye az egyik egy mono lézer a másik meg egy multifunkciós tintasugaras, szóval ezért a két kategória között is.

A keret úgy max 20 e környéke lenne, nem akarok drágábbat, mert ritkán nyomtatok, és amire használnám arra bőven elégnek tűnnek ezek is. Emellett a Linuxos támogatás is nagyon fontos, mert inkább Linuxot (openSUSE) használok.

Eddig inkább a lézer mellett vagyok, mert ritkán nyomtatok, és még ritkábban kéne színeset, + a lézernél nem szárad be a toner, több lapra elég, és bár csak feketében de gyorsabban is és szebben is nyomtat.

Viszont néha meg jól jönne a multifunkciósnál a szkennelés és a színes nyomtatás lehetősége, de ott úgy tudom nagyon keveset bír a patron, és nem is megy a színes patron nélkül, bár maga a nyomtató olcsóbb lenne...

Szóval ezen vacillálok most, és ezért szeretném a tanácsotokat kérni, válaszotokat, illetve bármilyen infót előre is köszönök! :R

(#5533) epzon válasza Canonfan (#5532) üzenetére


epzon
őstag

mi a kérdés?

mindent tudsz pro/kontra,
döntsd el, hogy mi a fontosabb/előnyösebb/praktikusabb

ha nem megy akkor meg fej vagy írás :D

(#5534) Canonfan válasza epzon (#5533) üzenetére


Canonfan
senior tag

Igazad van, rosszul tettem fel a kérdést...

Igen, a két kategória között valóban nekem kell eldöntenem hogy melyik legyen (nem egyszerű) igazából abban szeretnélek megkérdezni titeket, hogy a két jelöltről, (tehát a Samsung ml 2160, és a HP Deskjet 1050) van valamilyen infótok tapasztalatotok? (Ez is sokat segítene a döntésben. :) )

A Samsungról sajnos nekem még nincs tapasztalatom, eddig semmilyen IT eszközt nem vettem tőlük, egy asztali DVD felvevőm volt Samsung, de az soha többet nem lesz ebből a márkából, kb 1.5-2 évig semmi bajom nem volt vele de aztán elkezdett nyűglődni és elég sok bosszúságot okozott.
Persze ezzel nem általánosítok, általánosságban szimpatikus változatlanul a márka.

HP nyomtató van viszont a családban, egy Deskjet 845C (ami marad is) az előtt le a kalappal, mert több mint 10 éves (kb 13) nyomtató már, és ez idő alatt rengeteg minden ki lett nyomtatva vele, 2* kellett eddig szétszedni tisztítás miatt, mert már annyira telítődött benne a szivacs hogy majdnem fojt ki belőle a festék, a maiak szerintem fele ennyit nem bírnának ki mint amit ez kibírt, és jelenleg is semmi baja.
Viszont azt hallottam sajnos hogy a mai HP-k már nem az a kategória mint a régiek voltak. :(

Ezért szeretnélek megkérdezni titeket, hogy van-e esetleg infótok bármelyikről a kettő közül, én eddig se a Samsungról se a HP-ről nem olvastam rosszat, de szeretném megkérdezni a ti véleményeteket is, ezért bármilyen infót előre is köszi! :R :)

(#5535) QwErTy42 válasza Canonfan (#5534) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Inkább a HP Deskjet Ink Advantage 2515-öt válaszd, ha már tintasugaras! Lényegesen gazdaságosabb, mint a 1050/2050...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5536) Brownn


Brownn
tag

Sziasztok
A media marktban van ilyen nyomtató
[link] leakciózva. Szerintetek ezt megéri megvenni, vagy esetleg vegyek másfajtát? Olyasmi kellene aminek olcsó az üzemeltetése (azaz a patron jó ár/érték arányban van). És nem tudom, h ez tud-e dupla oldalasan nyomtatni, bár ez nem annyira lényeg, a patron fontosabb :)
előre is köszönöm szépen a válaszokat!
Mondjuk a faxolás nem annyira lényeg...

[ Szerkesztve ]

(#5537) epzon válasza Brownn (#5536) üzenetére


epzon
őstag

mennyit nyomtatnál vele?

ha havonta 50-60 oldalnál többet nyomtatsz és jórészt színesben, akkor már el lehet gondolkodni valamelyik epson L210 vagy L355-ös készüléken.

ezek kb 60-80eft között mozognak viszont kapsz hozzá kb 10 000 oldalra elegendő festéket és a nyomtatási költségük 1 ft eredeti kellékel

ha ez ettől kevesebbet nyomtatsz akkor jó lehet az a hp vagy bármelyik más is

(#5538) epzon válasza Canonfan (#5534) üzenetére


epzon
őstag

ma már egyik sem olyan mint a régi :) régen minden drágább volt (még nominálisan is) azaz jobb minőségben lehetett gyártani, tovább bírják/bírták az eszközök
ma 10-20eft-ért csodát ne várj. egy kis odafigyeléssel 3-4 évet kibírnak a gépek ettől sokkal többre ne számolj. Viszont ezt bármelyik jó eséllyel hozza.

mindegyik gyártó elad évente több millió kütyüt, ha ennek a 4-5 százaléka rossz az is egy elég nagy tömeg,
szóval pontos képet nem fogsz kapni 2-3 véleményből

döntsd el melyik paraméter a fontosabb és kész.

de ezt a részt külön köszönöm :) "2* kellett eddig szétszedni tisztítás miatt, mert már annyira telítődött benne a szivacs hogy majdnem fojt ki belőle a festék, a maiak szerintem fele ennyit nem bírnának ki mint amit ez kibírt, és jelenleg is semmi baja."

(#5539) Brownn


Brownn
tag

Havi szinten 10-20oldalt, max ha vizsgaidőszak van akkor kicsit többet. Olyat keresek aminek a patronok ár érték arányba nagyon jó kombóban van. EZ ilyen?
Ez tud dupla oldalasan (duplex)en nyomtatni?

(#5540) QwErTy42 válasza Brownn (#5539) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

A HP 4615 nem tud automatikusan kétoldalasan nyomtatni.
Havonta 10-20 nagy ritkán 100-200 oldalra nem érdemes 60-80 ezres nyomtatót venni, mert 10 ezer oldalt havi 100 oldalas nyomtatást feltételezve 100! (100*100=10000 ...) hónap alatt nyomtatnál el, ami cirka 8 év. Ez az ágyúval verébre tipikus esete vagy csak nem veszi figyelembe a valós igényeidet( mert az önös érdek elvakítja drága fórumtársat...).

A HP 4615 nyomtóhoz 2600 forint egy 550 oldalas fekete, ami annyit tesz, hogy cirka 5 forintért nyomtathatsz otthon egy oldalt. A Te nyomtatási szokásaid mellett fél évente kellene patront cserélned. Egyik másik nyomtató sem nyomtat ilyen gazdaságosan eredeti kellék mellett 25 ezer forint környékén.

Ha nem kell a fax, viszont jó lenne a duplex nyomtatás, akkor nézd meg a HP Deskjet Ink Advantage 3525-ös nyomtatót is! Ugyanazt a patront használja, viszont tud automatikusan kétoldalasan nyomtatni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5541) Brownn válasza QwErTy42 (#5540) üzenetére


Brownn
tag

Köszönöm szépen a gyors választ.
Erre gondoltál?:O
[link]
Ha jól látom ez duplex nyomtatásra is képes, és van benne wifi, udb. Egész jó printer ez :C

(#5542) QwErTy42 válasza Brownn (#5541) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia! Igen. Elég fapados a kicsike, mert nincsen színes kijelzöje, kártyaolvasója és az usb is csak annyit jelent nála, hogy usb a-b, magyarul nyomtatókábellal lehet a számítógéphez csatlakoztatni. A wifije viszont directbe is tud csatlakozni, nem kell neki helyi hálózat, router.

A legtöbb weboldal ratyi... :) Gondolok itt a nevenincsen, igénytelen webshopokra. A gyártói honlapokon szokott lenni a legkevesebb búlsit. :D

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5543) Brownn


Brownn
tag

Mondjuk nem minden oldalon írja h wifis. Köszönöm szépen a gyors választ, istenkirály vagy :)

[ Szerkesztve ]

(#5544) epzon válasza QwErTy42 (#5540) üzenetére


epzon
őstag

nem jól számolsz

3 év alatt havi száz oldal nyomtatása 3600 oldal ebből 70/30% fekete/színes oldalarányt feltételezve kb fekete költség 15eft
színes költség: 25eft
gép 20eft
azaz összköltség 65 000 Ft azaz ugyanannyi mint az L210, csak épp az epsonnál nem kell agódnom, ha esetleg úgyadódik hogy 1000 oldallal többet nyomtattam 3 év alatt, vagy szeretnék fotót nyomtatni néhány 100-at mert az akkor is ennyi lesz

azaz havi 100 oldal környékén már jobb az epson L széria

(#5545) kirkri


kirkri
addikt

Mivel elhalálozott a nagyon jól bevált Brother nyomtatóm, így másik után kell néznem. Szegény szinte csak utángyártott tintával volt használva, bár nem a leggagyibb fajtával. (be is táraztam belőle bőven, most a nyakamon maradt kb. 4 garnitúra :) ) Fényképeket nem szándékszom nyomtatni az új nyomtatóval, ahogy a régivel sem tettem. Szinte kizárólag dokumentumok lesznek rajta nyomtatva, így igazából egy legegyszerűbb tintasugaras is megtenné, de mivel egy évben pár alkalommal tuti akkor kell szkennelnem, amikor nincs a közelben szkenner, így multifunkciósat akarok venni.

Számomra a legfontosabb szempontok a következőek:

- multifunkciós
- wifi
- duplex
- 30k értékhatárig

Első körben még számított az is, hogy jó áron tudjak hozzá venni utángyártott kazettát, aztán ez a végére megváltozott.
Elkezdtem olvasgatni a fórumot és 3 típus körvonalazódott, amelyek, ha őszinték akarunk lenni nagyon hasonló modellek:

Canon Pixma MG5350
Epson SX535WD
HP Deskjet Ink Advantage 5525

OIvastam rendületlenül a topikot, az utolsó legalább 600 hozzászólást átnéztem, és arra a megállapításra jutottam, hogy gyakorlatilag pártatlan véleményt itt nem fogok kapni.
A fórumban két márka képviselői vannak jelen (HP, Epson), akik szinte kizárólag a saját márkájukat ajánlják és a másikét becsmérlik. Egy dologban egyetértenek, hogy a Canon az szar. (Mert azt nincs aki védje. :D)

Lássuk pro és kontra:

HP:

Pro: Nagyon gazdaságos az Ink Advantage árazás miatt, eredeti festékkel a legjobb árat produkálja
Kontra: Beetetik a vásárlókat és majd megemelik az Advantage festékek árát (nem saját véleményem)
Kontra 2: Nagyon botrányos garancia

Epson:

Pro: Piezo rendszerű nyomtatás, aminek következménye, hogy a fej nagyságrendekkel tovább bírja, mint a HP és Canon modelljei.
Pro 2: Létezik hozzá jó áron utángyártott festék. (persze az utángyártott festék ebben a topikban ördögtől való. ;] )
Kontra: Nagyon sok festéket használ, egyáltalán nem gazdaságos

Canon:

Mivel ezt a márkát senki nem képviseli itt a fórumban, így gyakorlatilag semmi jót nem olvastam róla, pedig a külföldi fórumokban szeretik.

Ezek után arra jutottam, hogy nem szabad nyomtatót venni, mert mindegyik egy rakás... ;]

Azonban nyomtatóra mégis szükségem lesz, de végül egy olyan gazdaságossági szempont fog dönteni ami nem publikus. :D

Komolyan nem lehet ebben a fórumban egy olyan légkört kialakítani, hogy a szerencsétlen betévedt fórumozó gyorsan hasznos információkra tegyen szert arról, mit is érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5546) epzon válasza kirkri (#5545) üzenetére


epzon
őstag

szerintem egyszerűen le lehet zárni a kérdést.

Havi 0-100 oldal
- ha nem szeretnél fotót nyomtatni és normál színesre is csak max. 10 oldal, akkor gyakorlatilag mindegy. Tény, hogy a HP IA széria a leggazdaságosabb ebben a szegmensben (most éppen), viszont a kis nyomatmennyiség (havi 10-20 oldal jellemzően) miatt összességében nagy megtakarítást nem eredményez.
Tehát meg kell nézni élőben a gépeket és amelyik szimpatikus azt megvenni, vagy éppen melyikhez van olcsóbb után gyártott ha úgy tetszik (bár az alacsony nyomatszám miatt ez is kérdéses)

Havi 100-2000 oldal, otthonra vagy "kisirodába"
- Epson L vagy M széria - egyszeri nagyobb kezdő befektetés, viszont utána filléres lapköltség eredeti kellékkel. Még az után gyártottól is egy nagyságrenddel olcsóbb.
- illetve 100 oldal alatt is megérheti, ha annak nagyobb része fotó vagy színes oldalak, ezt ki kell számolni

Havi 500-3000 oldal, nagyobb irodákba
- Epson WorkForce Pro vagy HP Officejet széria - azonos lapköltség mellett kb azonos tudás (funkcióban van különbség pro kontra mindkét oldalra) és fele annyiért nyomtatnak mint a színes lézerek, viszont sokkal több funkció van bennük azonos ár mellett.

Canon sem egy nagy csoda. Szebben nyomtat mint a HP (de nincs olyan szép mint az Epson), viszont drágábban mint a HP és kb egy árban mint az Epson, de az említett alacsony nyomatszám miatt megint nem olyan nagy a relatív különbség.

[ Szerkesztve ]

(#5547) Canonfan


Canonfan
senior tag

QwErTy42 (#5535):
Köszönöm szépen a tippet, jónak is tűnik a HP 2515-ös ahogy néztem árban sem vészes, a 1050-est már ki is húztam a listáról. :)

Láttam hogy a 650-es patronok már tényleg jobbak mint a sima 301-es, (állítólag fekete kb 300 oldal, színes kb 200) persze egy jobb lézerhez képest ez sem valami sok, de aki ritkán nyomtat mint pl én is, annak egy jó ideig biztosan elég. :)

epzon (#5538):
Köszi újfent az infót, a két jelöltem már biztos, (Samsung ml 2160, HP 2515) e kettőből valamelyiket biztos meg fogom venni szóval már csak a már csak a nyomtató fajtáját kell eldöntenem és meglesz a győztes. :)

Nincs mit, :) sajnos tény hogy a régi cuccok jobban meg voltak csinálva mint a maiak ...

Még azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy ezeknél az újabb tintasugaras HP-knél mennyire gond a patron beszáradása, (ritkán nyomtatok, + tetőtérben lakom ahol melegebb nyári napokon elég meleg van) kb mennyi oldalt illik velük nyomtatni havonta hogy ne száradjanak be?

Válaszotokat előre is köszi! :)

(#5548) kirkri válasza Canonfan (#5547) üzenetére


kirkri
addikt

Ez a nyomtatófej beszáradás az én fantáziámat is piszkálja. Bár heti egy alkalommal nálunk biztosan van nyomtatás, mert a gyerekek igénylik a színezőket. :)

Az automata fejtisztítás elvileg a manapság kapható modellek mindegyikénél elérhető, ha jól értem a topikban írtakat, de erről igazán egyik általam kinézett modellnél sem láttam említést.

[Canon MG5350]
[Epson SX535WD]
[HP 5525]

Az előző Brother nyomtatóm időről időre tisztította a fejet és soha nem száradt be a fej a legkisebb mértékben sem.

Még nem döntöttem melyik legyen a befutó, de a Canon nagy előnye, hogy találtam hozzá jó áron CISS-t, ami így nyomtatási költségben verhetetlenné teszi. [link]

Kár, hogy mindhárom gyártó csak 1 év garanciával adja a nyomtatóját, a Brother 3 évet adott az előző nyomtatómhoz, ami nagy előny volt, mert két év után igénybe kellett vennem a garanciát.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5549) kirkri válasza kirkri (#5548) üzenetére


kirkri
addikt

Bár tintában nem bízok a 4k-ért adott 4x40ml-es szettben, így csak akkor valós opció a CISS, ha jó minőségű tintát tudok valahol szerezni hozzá.

21 éve a Prohardveren! ™

(#5550) csabi94


csabi94
őstag

Na ez a CISS ez nekem nagyon új volt. Ez alapján elég jó. Kérdezem én a hozzáértőket, hogy Ők is így vélekednek? Mert akkor szerintem veszek egy ilyen Canon-t CISS-el mint amilyet az előbb linkelt a kolléga. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.