Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62551) fogtunder válasza rapika (#62550) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szerintem az utolsó két oldalon mindkét témát érintettük már.

Aerocool: nem tudjuk milyen
20K-s körüli ház: Zalman Z9 Neo, NZXT S340, Phanteks P400

Mindegyikről volt már szó bőven, keress rájuk. Tesztek alapján a Masterbox se egy nagy szám.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62552) rapika válasza fogtunder (#62551) üzenetére


rapika
csendes tag

Igen, ezeket én is néztem mindet. Mert sok jót mondtak róluk. De elvileg egyikben sem fér a cpu hűtő ami 166 magas. Szóval így egy kicsit meg vagyok lőve ezekkel.
Ezért linkeltem az aero t amibe mehet a 170 ig, a cooler be meg 190 ig.

(#62553) KRoy19


KRoy19
őstag

Phanteks Enthoo Pro-nak mennyire csendesek a gyári ventijei? Érdemes őket cserélni?

(#62554) fogtunder válasza KRoy19 (#62553) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szabályozva elmennek, de nagy csodát nem kell tőlük várni. ha csöndet akarsz, de tényleg csöndet, akkor a Be Quiet Dark Base 900 kivételével nagyjából mindenben venti cserével fogsz kezdeni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62555) csaba12242


csaba12242
tag

Sziasztok.
Érdeklődnék hogy egy Zalman Z9 Neo házba(160mm gyári adat) beférne-e egy Thermalright Macho X2 (162mm)?
A ház tesztjében egy Raijintek Themis Evo-t (165mm) szereltek be és befért, esetleg ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Meg merjem-e venni, vagy nézzek kisebbet, egy I76700K-hoz?

(#62556) fogtunder válasza rapika (#62552) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na az nem.

újonnan Phanteks Enthoo Pro M a következő akkor, ami jó lehet, vagy Fractal Design Define S, de ezek már nem 20K környéke.

az előbbi kettőből én még mindig inkább az Aerocoolt probálnám ki, a Masterbox 5 nekem nagyon nem gyerebe, de leginkább vagy kisebb hűtőt, vagy Enthoo Pro M-et vennék.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62557) rapika válasza fogtunder (#62556) üzenetére


rapika
csendes tag

Igen, a Fractal Define S en én is gondolkoztam de az már 29k. Nem tudom, mit tegyek, de lehet maradok a CM H55-nél meg az NZXT háznál. Eddig nagyon nem tetszett a vízhűtés, de lehet benevezek.

(#62558) KRoy19 válasza fogtunder (#62554) üzenetére


KRoy19
őstag

Igazából, az aranyközép utat szeretném, hogy jó szellőzése is legyen a háznak, de csendes is legyen.

Az is felmerült bennem, hogy választok egyet az olcsóbb(15k) ajánlott jó szellőzéssel rendelkező házak közül és tele veszem be quiet cuccokkal (táp, cpu hűtő, rendszer hűtő ventik)

Ez így járható út lenne, vagy hülye ötlet? :DDD

(#62559) fogtunder válasza csaba12242 (#62555) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nincs olyan kép, amin fent lenne az oldallap a hűtővel együtt, szóval erre nem alapoznék. én nem nagyon mernék olyan kombót megvenni, ahol a gyári specifikációk szerint nem jönnek ki a dolgok, vagy nem találok róla fényképes bizonyítékot, hogy valaki már kipróbálta és működött.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62560) fogtunder válasza KRoy19 (#62558) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ezt a megoldást nem nagyon javaslom, azok a házak statikailag is sokkal gyengébbek, könnyebben átvesznek rezgéseket, a csendes gép alapja a stabil váz, aztán a halk ventik és félpasszív VGA, és csak a végén a hangszigetelés.

egy Phanteks P400-ra, NZXT S340-re, Enthoo Pro M-re lehet építeni, a gyári ventiket eladod aprón, és veszel bele normálisakat, belövöd a venti profilt, hogy csak terhelésen pörögjenek fel és halk lesz a géped. amikor meg beindul a hőtermelés, akkor már mindegy, mert úgyis elnyomja a nagy részüket a játékhang.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62561) KRoy19 válasza fogtunder (#62560) üzenetére


KRoy19
őstag

Selytettem, hogy ez a helyzet, hát akkor nincs mese, feljebb kell vinnem az erre szánt keretet, köszönöm szépen a széles körű felvilágosítást. :R

(#62562) fogtunder válasza KRoy19 (#62561) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem a P400 elég halk volt 3db leszabályozott Lepa bol.Quiettel, és volt elég légszállítás is, az nem jelentősen nagyobb költség, mint az Enthoo Pro.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62563) tboy93


tboy93
nagyúr

Pont ma rendeltem phanteks enthoo pro m-et, sajnos iponon elfogyott, nem is tudjak mikor lesz, ugyhogy bluechip-en adtam le a rendelest, remelem naluk tenyleg van es nem csak a webshop mutat kamu adatokat.

(#62564) fogtunder válasza tboy93 (#62563) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A Bluechip és a Merlin sok mindent külföldi forrásból hoz, szóval sanszos, hogy lesz, maximum nem gyorsan.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62565) tboy93 válasza fogtunder (#62564) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem gaz ha nem gyors, csak legyen. Amugy sem egyszerre terveztem mindent megvenni.

(#62566) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Sziasztok, elolvastam az összefoglalót, és az utóbbi pár oldalt, nem találtam választ a kérdésemre.
Csendes gépet szeretnék, 65W Cpu, RX480 és egyetlen ssd lenne benne.
Jelenleg egy Silencio 352-m van, az után már fontos a porszűrő, és a hangszigetelt falak is bejöttek. Túl nagy házat nem szeretnék, nincs túl sok hely az asztal alatt. 20e Ft fölött már nem szívesen költenék rá.
Előre is köszönöm a segítséget

(#62567) fogtunder válasza GhanBuri Ghan (#62566) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor nyilván egy másik topikot olvastál, mert pont ez volt tegnap a téma. illetve az összefoglaló olvasása sem sikerült túl jól, mert a proci hűtő magasságát és az alaplap méret szabványát nem sikerült leírni.

20K alatt nem létezik hangszigetelt ház, legalábbis olyan nem, amit ajánlanék is. a legolcsóbb és legkompaktabb megoldás a Fractal Design Define C és Mini C, de ezek sem lesznek 20K alatt és a hangszigetelésük nem túl vastag.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62568) GhanBuri Ghan válasza fogtunder (#62567) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Hűtőt és alaplapot azért nem írtam le, mert még nem dőlt el, milyen lesz - nyilván tudom, hogy a 352 mATX-et tudott fogadni, hasonló méretben mATX fér el csak.

(#62569) tboy93 válasza fogtunder (#62564) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az enthoo pro m-be hova raknal plusz ventit? Ugye i7 7700 lesz benne, vélhetően 2hdd es 2ssd tarsasagaban, r9 270x vga-val. Hatul ha jol tudom egy nagy venti van gyarilag, elore lehet rakni talan kettot meg fentre 3-at. Egy 12-es (talan CM?) hutot áthoznok a mostani hazbol, de gondolom kene meg legalabb egy nem?

Illetve meg egy kerdes, sose volt ilyen kabel-elvezetos hazam, szerinted fog kelleni sata vagy tap kabel hosszabbito?

[ Szerkesztve ]

(#62570) fogtunder válasza tboy93 (#62569) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én előre raknék két 140-est, meg a gyárit hátul, aztán ha indokolt, még később egyet fentre a hátsó helyre. De általában a kettő elől, egy hátul jó szokott lenni, pláne ha torony hűtő van, ami rá is segít a légáramlásra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62571) mattew


mattew
tag

Üdv! Egy hónapja kértem itt segítséget, ezúttal is köszönöm fogtunder-nek az útbaigazítást. Phanteks Ethno Pro lett a kiválasztott és mostanra a pénz is összejött rá. Még egy utolsó ellenőrzést tartottam, lemértem a helyet ahova a gépet raknám, és rájöttem, hogy ez ....... nem fog beférni :W :W :W .
Szóval kénytelen leszek egy rövidebb modelt keresni. Ezért most 45 cm-nél rövidebb házat keresek. Az igényeim annyiban módosultak, hogy lemondok a 5.25-ös előlapi részről. Szóval:
- Masszív
- Fém (nem kell a műanyag "gémer" giccses "díszítés")
- 45cm-nél rövidebb
- Nincs átlátszó oldala.
- Jól tud szellőzni (léghűtés, víz nem szempont).
- ATX (mATX is szóba jöhet ha minden kötél szakad)
- USB3
- Minimál formavilág
- Nincs rajta tükröződő festék.
Saját magam két modellt találtam ami közel megfelel ezeknek a kitételeknek:
Fractal Design Define C (nincs az ajánlott listán) és NZXT S340 (ablaka van :( ).
Mit tanácsoltok? Fractal, NZXT, vagy egy harmadik?

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#62572) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok. Az alább házak közül melyik lenne a legjobb választás? mITX lap, rx 460 videókártya, Noctua NH-U9B SE2 \ bequiet pure rock slim cpu hűtő menne bele.
Cooler Master elite 130, bitfenix prodigy, cougar qbx, thermaltake v1/v21.

[ Szerkesztve ]

(#62573) othyem


othyem
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Mostanában tervezem cserélni a CPU hűtőt és a gépházat is. A CPU hűtőt már ki is néztem egy Scythe Mugen 4 (157mm) lesz valószínűleg. Az alaplapom ATX szabvány amiben egy AMD FX 8350 ketyeg. Amit keresek:

- ATX-es,
- ablakos,
- befér min. 157mm magas CPU hűtő,
- befér 3 db 3.5 HDD,
- esetleg van hely DVD olvasónak,
- az összeg pedig kb. 20K +/- 3k.

Sokat olvasgattam a topikot, nézegettem az ajánlott házakat, de nehezen találok olyat amibe belemegy a 3 HDD és megfelelő széles a CPU hűtőhöz.

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#62574) GhanBuri Ghan válasza fogtunder (#62567) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Hogy érdemes hűteni a házat? Ahogy elnézem, a házakhoz adott ventik jellemzően nem PWM-esek - nem célszerű ezeket szabályozhatóra cserélni?

(#62575) fogtunder válasza mattew (#62571) üzenetére


fogtunder
nagyúr

olyan szellőzése ezeknek nem lesz, mint az Enthoo Pro-nak, de egy átlagos mai konfighoz elegendő mindkettő.

a Define C egy okból nincs az ajánlott listán, a Phanteks P400/P400s ugyanezt tudja nagyjából, de nagyobb hely van bennük és olcsóbbak, de simán vehető, ha fontos a kompaktság, nem rossz ház az sem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62576) fogtunder válasza Talala (#62572) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem volt V1, ilyen kategóriájú VGA-val még jó volt, de egy 470-est már nem raknék bele, én amúgy azt venném ezek közül újra. a Cougar sem tűnt rossznak tesztek alapján, de a szeelhetősége kicsit kompromisszumos, az Elite-et én egyáltalán nem ajánlanám, a Prodigy se rossz, de a V1 szellőzése sokkal jobb.

esetleg még egy Phanteks Enthoo Evolv Itx-et néznék, aprón szoktak lenni elég jó áron.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62577) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Hosszú válogatás után arra jutottam, hogy egy Zalman Z9 Neo házat fogok venni. Jobban tetszik a fehér, de kicsit félek, hogy besárgul, vagy a mostani festékek/anyagok már jobban bírják a napfényt? Tapasztalat van ezzel kapcsolatban? Köszönöm előre is.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#62578) fogtunder válasza othyem (#62573) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Thermaltake Core V41 jut eszembe, kicsit drágább ugyan, de megfelel mindennek. ha kidobod az egyik HDD-t, akkor a szokásos NZXT S340 - Phanteks P400 - Zalman Z9 Neo trió is képbe kerül. vagy olcsóbban a sima Zalman Z9, abba belemegy a 3 HDD, de nem lesz nagyon porszűrés.

ennyiért találsz NZXT Phantom Full Towert is aprón, újat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62579) fogtunder válasza GhanBuri Ghan (#62574) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a 3 pin ventiket is lehet szabályozni, csak feszültség alapon, én jobban szeretem a pwm alapúakat, mert külső tápos elosztóval akár 5-6 ugyanolyat is simán lehet egy aljzatról vezérelni, de alaplaptól és ízléstől függ, melyik a jobb megoldás. ez viszont már a ventis topik témája.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62580) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok.
Összefoglalót elolvastam, de...
nem tudom.

Épített vizem van, de a radi (Mora 4x18 LT)

méretéből adódóan nem számít, mert külső radi, az alaplap mérete és színe viszont bekorlátozza a lehetőségeket: sárga-fekete EATX-es deszkám van, ilyen:

Szóval épített vízre előkészített sárga-fekete EATX-es ház kellene, amit találtam az kissé húzós árban, úgy hívják, hogy Cosmos II:

Azért annyit nem szánnék rá, mint amennyibe ez kerül.
Néztem egy Bitfenixes házat, ami tetszik, de úgy írták, hogy csak ATX-es:

Ez árban csak 20-30 körül van, 50-60-ig még oké az ár, de a Cosmos II már overkill.
Tud valaki ajánlani valamit esetleg?
A Bitfenixes házba tuti nem megy bele az Asrock z87 oc formula EATX-es deszkám?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#62581) fogtunder válasza Weareus (#62580) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mATX házba eATX lapot? :DDD :DDD :DDD biztos, hogy nem megy bele.

én nagyon erősen tartózkodnék tőle, hogy szín alapján válasszak házat, ha ennyire speckó igényed van, inkább fújd át otthon olyanra, amilyet szeretnél.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62582) Weareus válasza fogtunder (#62581) üzenetére


Weareus
addikt

Oké, az EATX, m-ATX csak vicc volt, de legalább röhögtünk egy jót. :DDD
A sárga-fekete viszont nem vicc. Rakat ilyen ház van, mondjuk EATX-eset pont nem találtam, csak a Cosmos II-t.

Mondjuk a Thermaltake Core X5-ös háza még jó lehet, csak az ufó-libafos-zöld szín necces.
Azt mondod vegyek egy ilyet és fújjam át sárgára?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#62583) abridabri válasza Weareus (#62582) üzenetére


abridabri
veterán

EATX ben van meg sargaszinben a Corsair 780T. Csak ez eleg draga mulatsag.

(#62584) Weareus válasza abridabri (#62583) üzenetére


Weareus
addikt

Néztem ezt is, magyar boltban nem találtam, csak más (grafit) színben.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#62585) fogtunder válasza abridabri (#62583) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azt akartam volna mondani én is, de a Corsair honlapján is csak a feketét és a fehéret találtam, szerintem a sárgát már nem gyártják.

(#62582) Weareus: az X5 jó választás, én átfújnám a panelokat sárgára, annyira nem nagy meló, kicsit megcsiszolod előtte, két-három alapozó réteg, aztán mehet rá a végleges szín három-négy rétegben, de azt úgyis fogod látni, hogy mennyire takar.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62586) Weareus válasza fogtunder (#62585) üzenetére


Weareus
addikt

:O

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#62587) mattew válasza fogtunder (#62575) üzenetére


mattew
tag

Köszönöm Fogtündér, megváltoztál mióta utoljára láttalak :D.
Te melyiket ajánlanád inkább, a Define C-t, vagy az NZXT S340-et, és miért?
Ezekbe a házakba berakható nem moduláris táp (azt írják kicsit szűkös a kábeleknek a hely)?

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#62588) fogtunder válasza mattew (#62587) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én leginkább a Phanteks P400-at ajánlanám, de az szerintem nem fér bele a 45 centibe :D

amúgy nagyjából mindegy, a Define C-ben van felső porszűrő, illetve takaró lemez és a 3,5" keret kivitelezése igényesebb, mint az S340-ben. cserébe szerintem a Define C túl rövid lett, például az én VGA és kompakt víz kombóm már nem férne bele, mert nincs nekik elég hely.

mehet beléjük nem moduláris táp is, ha nem extrém hosszú, a táptakaró alatt azért elég sok kábel elfér, ha az XFX Pro bement a kollegának, akkor általánosságban nagy gáz nem lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62589) Talala válasza fogtunder (#62576) üzenetére


Talala
senior tag

Köszi az infót, tapasztalatokat! Phanteks tetszik, de ennyit nem szánnék gépházra. Cougar lesz a befutó talán, de az is lehet, hogy megmarad a jelenlegi AEROCOOL V3X.

(#62590) Weareus válasza fogtunder (#62585) üzenetére


Weareus
addikt

Köszi én is. Akkor festés lesz.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#62591) mattew válasza fogtunder (#62588) üzenetére


mattew
tag

Értem, köszönöm. Azért kérdeztem a tápot, mert az XFX PRO-ról nem tudtam, hogy moduláris-e (van olyan is), illetve a Techpowerup és a Prohardver is modulárissal tesztelte.
Van egyébként még előnye a P400-nak? Mondjuk az hogy hosszabb most éppen nem az :DD .
Léghűtést tervezek. i5+RX480 (a legtöbb ameddig elmennék a jövőben 7700k+Vega, de no tuning), szóval nem fog megsülni. Tápból valószínűleg FSP Hyper lesz a kiválasztott az 5 év garancia miatt.

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#62592) fogtunder válasza mattew (#62591) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az S340-hez képest van belőle hangszigetelt nem ablakos verzió, fent dupla venti hely porszűrővel, a 3,5" fiókok csavarmentesek, és a hátlapi tépőzáras kábelrendezők iszonyat jók.

ezeket amúgy a Fractal Define C is tudja, de annál kicsit nagyobb és pár fokkal jobb a hűtése.

az XFX-ről annyit, hogy a 24-tűs csati kábelét erőből kell hajtogatni, annyira merev, nem moduláris és eszméletlenül sok kábele van. a Hyper-ből van félmoduláris, nem sokkal drágább, és akkor probléma megoldva.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62593) mattew


mattew
tag

Köszi a megerősítést, azt hiszem Define C lesz.
Feláldozok 5 fokot azért, hogy 5 centivel rövidebb :).
Nem szándékozom i7-5930k-t rakni bele mint a TomsHardware tesztelői.
Inkább még egy első ventilátor a cél.
Vajon mennyire gond, ha 1 kifújó 3 beszívó venti van a gépben?
(hátsó vs 2első+táp).
Mindjárt át is megyek a topikjába kifaggatni őket :) .

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#62594) Raggie


Raggie
őstag

Cooler Master Elite 430-as házról váltottam Enthoo Pro házra. Nos ég és föld. Csak ajánlani tudom, egy álom volt szerelni. Még nem tudtam bekapcsolni, mert tengap hajnali egyre lett kész az átköltöztetés, de ha érdekel titeket akkor ma este tudok a teljesítményről is egy összehasonlítást írni!

Clint Eastwood FTW

(#62595) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Mért tűnik el minden boltból a Phanteks Eclipse P400/S?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#62596) fogtunder válasza B@ldrick (#62595) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Időszakosan van ilyen, nem tudom, hogy a disztri tervezi ilyen szarul a beszállításokat, vagy a Phanteks nem szállít rendesen, pár hét max és lesz megint.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62597) GhanBuri Ghan válasza fogtunder (#62579) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Köszönöm a választ, szóval akkor nem vagyok egyedül a PWM-mániámmal.
Közben olvastam teszteket, és azt mondják, a hangszigetelt oldalfalak nem igazán csökkentenek a hangerőn, a ventilátoroknak hagyott réseken úgyis jönni fog a hang, szóval lehet, hogy a végén egy Phanteks P400 lesz a befutó, jókat írnak róla, és fehérben nagyon jól is néz ki.

(#62598) fogtunder válasza GhanBuri Ghan (#62597) üzenetére


fogtunder
nagyúr

attól is függ, hogy pontosan milyen házról van szó, a BQ Silent Base szériájában elég jó a csillapítás, illetve a Fractal Define R5-ben is. a H440-ből kihallom a 600rpm környéken pörgő bol.Queiteket minimálisan, nem vészes, tényleg csak full csendben, de a P400 sem volt szignifikánsan hangosabb, inkább terhelésen jön ki a különbség, a VGA hűtést azért tompítja.

én amúgy most lehet rámennék a sima helyett a TG verzióra P400-ból, az edzett üveg oldallap és a LED sor megéri a felárat, plusz megkapod a P400s felső takaró lemezeit is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62599) tboy93 válasza B@ldrick (#62595) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, en is nemreg akartam rendelni enthoo pro m-et, aztan az ipon kifogyott belole, majd a p400-bol is, de vegul a bluechiptol tudtam rendelni, igaz ~10 napos szallitasi idot mondtak elsore.

(#62600) fogtunder válasza tboy93 (#62599) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, a Bluechip és a Merlin ilyenkor mindig jó mentsvár lehet, mert berendelik külföldről.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.