Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63401) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

kérdés... 360-as radi is belefér a házba? :P konkrétan ő : Thermaltake Water 3.0 Ultimate CL-W007-PL12BL-A

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#63402) fogtunder válasza MasterHUn (#63401) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Most mobilról vagyok, ellátogatsz a gyártó honlapjára és megnézed a specifikációban.

Amúgy nagyjából felesleges 360-as virsli radival kompaktot venni, tartály nélkül nem lesz annyi hűtőközeg, hogy kijöjjön a különbség.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63403) MasterHUn válasza fogtunder (#63402) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Közbe megnéztem, ha kiveszem az ODD keretet bemegy illetve picivel olcsóbb mint a corsair illetve ugye 1 blokkal több felület van rajta. csak ezért kérdeztem rá.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#63404) fogtunder válasza MasterHUn (#63403) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az teljesen mindegy, nincs a rendszerben annyi folyadék, hogy jelentkezzen a nagyobb felület előnye.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63405) MasterHUn válasza fogtunder (#63404) üzenetére


MasterHUn
senior tag

magyarán akkor saját döntésem melyik a 2 közül :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#63406) AngerFîsT válasza Bandi821 (#63390) üzenetére


AngerFîsT
tag

Akkor neked ő kell :D

Cooler Master C700P

I Say Anger you say FisT!

(#63407) AngerFîsT válasza MasterHUn (#63401) üzenetére


AngerFîsT
tag

Így gondoltad a 360 as radit ? :D

I Say Anger you say FisT!

(#63408) AngerFîsT válasza olle (#63376) üzenetére


AngerFîsT
tag

Bátran ha, ITX-ben gondolkodsz , és kell egy slim torony :) Bár a hűtésre kíváncsi lennék, mennyire bírja áttolni a levegőt

I Say Anger you say FisT!

(#63409) MasterHUn válasza AngerFîsT (#63407) üzenetére


MasterHUn
senior tag

igen. fölül 3x hely van. videóban mutatták, hogy belemegy több fajta méretű is
videó

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#63410) AngerFîsT válasza MasterHUn (#63409) üzenetére


AngerFîsT
tag

Ha így tervezed , jó kis géped lesz :)

I Say Anger you say FisT!

(#63411) MasterHUn válasza AngerFîsT (#63410) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Köszönöm :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#63412) Bandi821 válasza AngerFîsT (#63406) üzenetére


Bandi821
tag

hű ez tényleg nagyon komoly...

(#63413) I3ence


I3ence
tag

Sziasztok, Ryzen 5 1600 + GTX 1060 (valoszinuleg az olcsobbik Gigabyte) kombohoz neztem ki Nanoxia Deep Silence 4 hazat.

Ez eleg lehet hogy ne suljon meg a belseje, vagy celszerubb lenne a nagyobb Deep Silence 3-at valasztani?

Alaplap jo esellyel mATX lesz, es a drive bay-ek kozul osszesen egy 3.5-est hasznalnek HDD-nek, ezert meretben az ATX tulzasnak tunik. Nem tudom DS3-nal mennyit bay-t lehet kivenni, ha a 4-et veszem a legalso kivetelevel repulne mind. Viszont a GPU es a tap kozti helyet egy picit keveslem.

(#63414) fogtunder válasza I3ence (#63413) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a DS3-ból a két középső keretet lehet kiszedni, az alsó 3-as és az ODD keret szegecselve van.

a DS4-ben pont annyi a hely a VGA és a táp között, mint bármelyik mATX házban, nem lesz kevés, a 1060 amúgy sem egy kazán. én mondjuk gigából tuti WF3-as hűtésűt vennék, ha számít a hang.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63415) Calibos


Calibos
addikt

Sziasztok
Kis segítséget kérnék tőletek! Kinéztem ARCTIC Liquid Freezer 240 hűtőt magamnak, viszont nem vagyok képben hogy melyik házba tudom beszerelni mivel ha jól látom 2x120mm ventilátor van rajta, vennék új big towert is, nem a gagyi kategóriát!
Köszi előre is.

(#63416) fogtunder válasza Calibos (#63415) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pont kértem a másik topikban, hogy válaszolj az összefoglaló elején lévő kérdéskre, légy oly kedves megtenni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63417) Calibos válasza fogtunder (#63416) üzenetére


Calibos
addikt

Cpu Ryzen 1700X
Vga Nvidia Msi 1070
Creative Soundblaster belső hangkártya
1db sata3 2,5 SSD
1db 3.5 hagyományos winchester
1db Dvd író

Házzal kapcsolatban: fekete vagy fehér mindegy, üveges, az is mindegy. Az ár: 30-50 ezerig.

egy Liquid Freezer 240 hűtőt szerelnék be.

[ Szerkesztve ]

(#63418) fogtunder válasza Calibos (#63417) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Phanteks Enthoo Pro M a legolcsóbb megoldás, amibe ez kényelmesen belemegy.

kicsit nagyobb és műanyagokban enyhén gyengébb a Thermaltake Core V31/X31 (a V31 jóval keskenyebb, esetleg később, ha léghűtésre váltanál, akkor limitáció lesz)

Phanteks Enthoo Pro, mostanában van aprón 20K körül, annyiért Best Buy, de amúgy full towerek közül talán ennek van a legjobb ár/érték aránya.

NZXT Phantom Full Tower aprón 22-25 között

én részemről a két Phanteks házat preferálom, a Pro M-ben csak egy venti van hátul, előre kell két jó 140-es, de még azzal együtt is bőven 35 alatt leszel, a Proban gyárilag egy 200-as van elől, ha nagyon kell a legáram, akkor érdemes azt is 2 140-esre cserélni

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63419) Calibos válasza fogtunder (#63418) üzenetére


Calibos
addikt

Ha minden jól alakul, akkor NZT Phantom 820 lesz a befutó. Valszeg ez lesz az utolsó beruházásom egy komolyabb házba, már nem vagyok fiatal és 10 év múlva nem biztos hogy érdekelni fog a Desktop PC.
Egyébként elsőként a Phanteks Enthoo nyerte el a tetszésemet. Köszi a segítséget.

(#63420) fogtunder válasza Calibos (#63419) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A 820-at csak nagyon áron alul ajánlom, a Full tower olcsóbb és kb ugyanazt tudja, de ebben a kategóriában nekem az Enthoo Pro a nagy szerelmem, igazi ár/érték bajnok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63421) Calibos válasza fogtunder (#63420) üzenetére


Calibos
addikt

Hát elgondolkodom rajta, de használtat nem akarok venni.

(#63422) fogtunder válasza Calibos (#63421) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kb. hetente előjön a téma, van egy valag vadiúj ház aprón, dobozsérültek, bergadt készlet, ilyesmi, nézz rá a kiemelt hirdetésekre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63423) Sanchez997


Sanchez997
csendes tag

Phanteks Enthoo Luxe-ról mi a vélemény? Nekem jobban tetszik külsőleg mint a pro, de belölről kb ugyanaz a két ház, vagy rosszul tudom? Főleg a tempered glass változat tetszik.
Illetve a phanteks saját ventillátorai milyenek? Ha csendre vágyik az ember érdemes őket cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#63424) Calibos válasza fogtunder (#63422) üzenetére


Calibos
addikt

Igen-igen, már beszéltem is az eladóval! Az a bajom hogy a Phanteks is bejön meg az NXZT is, nem tudok dönteni, nekem a mániám hogy a ház hatalmas belsőtérrel rendelkezzen. A beszívóerő nagyobb legyen mint a kifújó?

(#63425) salander válasza Czvik2.0 (#63400) üzenetére


salander
tag

Czvik2.0: Nagyon szépen köszönöm az ötletet. Így sokkal jobb!

(#63426) fogtunder válasza Sanchez997 (#63423) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem sok különbség van, általános ajánlást azért nem kap, mert az RGB-re nem sokan fizetnek ki ennyi extra pénzt, amúgy simán vehető, ha bejön.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63427) fogtunder válasza Calibos (#63424) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, pozitív légnyomást akarsz alapvetően.

azért az Enthoo Pro sem kicsi, bőven elfér benn bármi, pláne, ha kidobálod a felesleges meghajtó kereteket. de ha tényleg nagy belső tér kell, akkor Enthoo Primo, vagy Thermaltake Core X71, azokban harangjátokt játszanak a 30 centis dual slot VGA-k :DDD

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63428) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A Phanteks Enthoo Pro M tulajoktól kérdezném, hogy a gyárilag szerelt hátsó, 14 cm-es venti PWM szabályozású-e? Azért érdekelne, mert előre raknék 2 db 14 cm-es ventit, felülre meg egy 12 cm-es kerülne, és ezek mind 4 tűs, PWM-es cuccok, nem örülnék neki, ha pont a gyári lógna ki a sorból. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#63429) Dronte


Dronte
aktív tag

Meg egy utolso kerdesem maradt, Aerocool Aero 300 ket tipus kozott dilemmazok (ablakos vs nem ablakos).

Az ablakoson nincs oldalso ventihely, ez mennyit szamit hutesteren? en ugy terveztem elol hatul ket venti az rendesen atfujja a hazat. emellett az ablakos (mivel nem 'lyukas' oldalt) talan kicsit halkabb is lehet. velemeny? koszi!

szerk: G4560 + RX 470 lesz benne amint kapok :D

[ Szerkesztve ]

(#63430) sevi90 válasza Dronte (#63429) üzenetére


sevi90
csendes tag

Sziasztok!

Egy PC-t szeretnék összeépíteni (mondjuk úgy vizsgálom a lehetőségét), de viszonylagosan nagy igényeim vannak hordozhatóságot tekintve. Egyszerre nagyjából 3 helyen élek és valami olyan dolgot kellene összerakni, ami kellően hordozható, viszont elegendően nagy teljesítményű komolyabb játékokra is. Ebből kifolyólag leginkább mini ITX-el szemezgettem. Ugye az örök kérdés az, hogy gépet építsen-e össze az ember vagy vegyen egy ennél gyengébb laptopot ugyanilyen áron annak minden rugalmatlanságával együtt (határmezsgye nagyjából jelen pillanatban Dell inspiron 7000 gamingnél van, gtx 1050Ti, 7700hq ~300k-ért, ennél nagyobb teljesítményű notinál romlik az ár/érték arány és nagyon gazdaságtalan lesz). Előirányozottan azt mondanám, hogy olyan 300k lenne a max összeg. Itt megjegyezném, hogy persze határ a csillagos ég és rá is tudnék költeni jóval többet, de annyira nem szeretnék, szóval adott esetben 360k-ig tudom emelni, de többet nem vagyok hajlandó.

Témára térve: mi az a legkisebb ház+hűtő, ami ki tudja hűteni az alábbi főbb komponenseket és nincs nagyon irreális áron?
Valami ilyesmire gondoltam:
-ryzen 1400/1500x/1600-at húzva vagy egy i7 7700-at. Leginkább ryzen 1600-at preferálnám, de ugye azt full potenciál elérése miatt húzni kellene, ami viszont nem tesz jót a disszipációnak.
-gtx 1070/gtx 1060/ rx 580

Ebből, amit preferálnék, de persze a legrosszabb disszipáció szempontjából: ryzen 1600 + gtx 1070 (mondjuk egy zotac féle mini variáns, de lehet más is, vagy valami blower style változat)

Tisztában vagyok vele, hogy ryzen-hez jelenleg csak egy itx board elérhető, de bízom benne, hogy nemsokára jön több is, annyit pedig tudnék várni a board beszerzésével.

Bármilyen építő jellegű javaslatot, kritikát, javaslatot szívesen fogadok, tudom, hogy nem egyszerű a kérésem.

Köszi!

Sevi

(#63431) Nestor16 válasza sevi90 (#63430) üzenetére


Nestor16
senior tag

Szia.

Nem értek annyira hozzá, hogy soroljam a jobbnál jobb házakat, csak hangosan gondolkozom.
Szerintem a Mini-ITX a legkézenfekvőbb. Kis könnyű kocka ház, jó szellőzéssel, gyári dobozba lehetne hordozni, főleg aminek füle is van. Minél kisebb, annál könnyebb. Kompromisszum nélkül. SFX (moduláris) táp, a processzor sem fogyaszt túl sokat, szellős ház, jó ventikkel és kis fogyasztású videokártya. Teljesítmény adott, kicsi, könnyű, hordozható. Szerintem a megoldás az ITX.

Üdv, Dávid

(#63432) rii


rii
nagyúr

a skylake processzorok nem sérulhetnek mar a nagyobb sullyú cpu hutok alatt?

még ha mozgatva sincs a géphaz ....

emiatt nem lenne jobb egy fekvo atx haz?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#63433) gyuribácsi88

Sziasztok nem tudom hogy jó helyen kérdezem e, ezért teszem off-ba. Olyan kérdésem lenne hogy lehet e valahol nálunk kapni vga holdert?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#63434) AngerFîsT válasza rii (#63432) üzenetére


AngerFîsT
tag

Nem a ház a hibás , ha túl szorosan fogatják fel a hűtőket, szerintem ez csak user error lehet.
Igaz ,hogy vékonyabb a nyák ,de akkor is ... betekered a csavart, ami éppen oda fogja a bordát és egy kicsit ( minimálisan úgy negyed / fél fordulatot húzol rajta bőven elég, nem fogja meghajlítani a nyáklapot) .
A rovat legelső képén ahol a hűtőborda lefelé néz procival, ott mutatkozik ,hogy túl van szorítva.. Olyan zseni nem vagyok, de ez bőven még 2-3 fordulattal van túl húzva, a rögzítő csavar :D

....De majd jönnek az okosak és kijavítanak ,ha nincs igazam :) ...

I Say Anger you say FisT!

(#63435) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki használ-e Thermaltake Core P3 házat? A kérdésem az lenne, hogy talpak nélkül valaki meg tudná mérni nekem a gépház szélességét? Mert a gyártó oldalon szélességnek 333mm-t írnak, de nem derül ki egyértelműen, h ez a talpakkal a túlnyúló méret vagy csak a gépházé? Mert, ha alapból ennyi akkor nem férne el a tervezett helyén....

Köszönöm! :R

(#63436) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Kellene egy ház, 3mat néztem ki: DeepCool Kendomen, Zalman Z11 Neo, Z9 Neo. Kb. egy árban van mind a 3. Melyik legyen? Én a Z9 neo felé hajlok. De ha van valami jobb vétel úgy 15k-ig akkor jöhet az is.
Egy A8-as AMD proci lenne benne, egy GTX 650Ti, meg 1 vinyó + a többi, szóval semmi extra. Az alaplap szerintem nem is tud USB3-mat.

(#63437) AngerFîsT válasza gyuribácsi88 (#63433) üzenetére


AngerFîsT
tag

Szia ,sajna csak egy Cooler Masteres holdert találtam. Ezt árulják amazonon is :) Magyarba semmi ilyet nem találtam.

I Say Anger you say FisT!

(#63438) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Netezos gepnek keresek nagyon kicsi/vekony hazat. Az a gond, hogy az alaplap amit van hozza az ATX-es, igy nincs tul sok lehetosegem. Melyik lehet a jelenleg kaphato legkisebb ATX-es haz? Ha tap is van benne az csak jo, nem kell tul eros, mert csak egy A6 es egy ssd lesz benne (dedicated VGA nelkul). A vekonysag lenne a legfontosabb.

Koszi ha tudtok ajanlani valamit.

[ Szerkesztve ]

(#63439) fogtunder válasza gyuribácsi88 (#63433) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ki lehet kötni damillal a VGA-t, vagy két PCI takarót össze lehet csavarozni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63440) fogtunder válasza Tomi0703 (#63436) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ezek közül Z9 Neo

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63441) fogtunder válasza Dronte (#63429) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az oldalsó venti az esetek többségében inkább árt a légáramnak, mint használ.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63442) abridabri válasza whYz (#63438) üzenetére


abridabri
veterán

ATT Core G3 lennea jo valasztas , de sajnos csak SFX tap megy bele nem ATX.

(#63443) whYz válasza abridabri (#63442) üzenetére


whYz
addikt

Hat meg ez is baromi nagy.

Viszont talaltam egy egesz jot: COOLERMASTER Elite 361

Szerintem ez lesz. Kicsi is es olcso is. :)

(#63444) abridabri válasza whYz (#63443) üzenetére


abridabri
veterán

TT 140mm vastag , a CM meg 150mm . Azt nem mondtad ,hogy magas se lehet ,csak hogy minel vekonyabb :B

(#63445) whYz válasza abridabri (#63444) üzenetére


whYz
addikt

Vegulis igazad van, de szerintem felaldozom azt az 1 centit az olcsosagert. :)

Azert koszi. Eleg jo ez a haz is, lehet, hogy majd magamnak beszerzek egy ilyet.

(#63446) Sir81


Sir81
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Phanteks p400-at fehérben és edzett üveggel, de ebben a nagyszerű országban egy darabot nem találtam...
Kérdésem, hogyha megveszem a fehéret ablakosan, vagy simán, utána tudom majd párosítani az edzett üveglappal vagy sem. Persze az is kérdés hogy külön lehet-e hozzá venni?

Előre is köszi!

(#63447) varmi2 válasza Sir81 (#63446) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én a múlthéten vettem egy fehéret tempered glast a pcx-nél. Akkor még volt. Úgy nézem itt még van.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#63448) fogtunder válasza Sir81 (#63446) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A Merlin és a Bluechip beszerzi külföldről, ha itthon éppen nincs. Ha nem sürgős, akkor várni kell pár hetet és figyelni a készletet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63449) Tomi0703 válasza fogtunder (#63440) üzenetére


Tomi0703
őstag

Köszi! :R Nem muszáj ezek közül, de gondolom 15k-ig nincs jobb a Z9 Neo-nál.

(#63450) DelFaz


DelFaz
újonc

Sziasztok! Új házat szeretnék, mit ajánlotok?

Deepcool Tesseract SW -ban gondolkodtam eddig, bár az előző vételem kicsit megingatta a hitem, ugyanis vettem egy M-Tech CS11A-BK -t, ami állítólag ATX kompatibilis, de a lap annyira patentul fér bele, hogy csak 2 satát tudok használni... ha valakinek esetleg akad egy, és lemérné belülről azt megköszönném!

Alaplapom:

GA-990FXA-UD5 Rev 3.1

ATX 30.5cm x 24.4cm

Hasonló árkategóriában gondolkodom :)

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.