Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#169401) szabcsi73 válasza palfitom (#169400) üzenetére


szabcsi73
csendes tag

Szuper, köszönöm.
Pont most kaptam meg az értesítést, hogy átvehető minden eddigi elmaradt alkatrész... :)
Nem is a táp teljesítményétől féltem, hanem a csatlakozótól, hogy elvárja-e a lap, hogy 8 menjen bele... + persze, hogy elég lesz-e a 4pin... :)

Ha megakadok az összeszerelésben, akkor van egy szakfórum rá, hogy ne itt rontsam a levegőt és off-oljak? Persze az AM4 CPU/AP oldalakat olvasgattam eddig is, de ha konkrétan nem találom a zsinórt, vagy hogy mit hova dugjak be, mit jelent a hibaled jele, és mi lehet a megoldása, akkor arra van-e fórum a PH-n?
Köszönöm még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#169402) palfitom válasza szabcsi73 (#169401) üzenetére


palfitom
Topikgazda


szabcsi73

Ha lenyitod és elolvasod az Összefoglalót, akkor ott is benne van: PC hibákkal foglalkozó topik: Nem indul és mi a baja a gépemnek topik, de ajánlható még pl. az "Azonnali alaplapos kérdések órája" topik is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169403) szabcsi73 válasza palfitom (#169402) üzenetére


szabcsi73
csendes tag

Szia!
Lenyitottam, többször is, de pont ez nem akadt be :)
Köszönöm a laposat is. :R

(#169404) Surprise válasza palfitom (#169393) üzenetére


Surprise
csendes tag

Köszönöm a gyors és kielégítő választ!! :R

work.hard.play.hard

(#169405) Arphox válasza palfitom (#169388) üzenetére


Arphox
tag

Köszönöm!
Ez lett a végleges konfig, akkor ez így "mehet"? :)

(az árak egyébként iPon, a CPU hűtőt megnéztem és befér a házba)

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#169406) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Asztali számítógépet szeretnék vásárolni a közeljövőben a következő paraméterekkel. Milyen konfigurációt ajánlanátok?

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Elsősorban játékra szeretném használni (Battlefront 2, Battlefield 5, Warzone, Apex Legends), illetve hobbiszintű CAD is lenne. (Autodesk Inventor)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
500 GB WD SSD van a régi gépemből
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Monitoron, perifériákon és SSD-n kívül minden alkatrészre
4. Mennyi a kereted rá?
300 ezer Ft, indokolt esetben +20 ezer még beleférhet
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Monitorom egy AOC 24B1H
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

- Gépház tekintetében nincs szükségem világítós házra, legyen egyszerű, semmi extra
- Videokártyából ha esetleg megoldható egy 1660 vagy 3050
- DVD író olvasó ha belefér az árba, akkor jöhet
- A már meglévő SSD mellé egy 2TB merevlemez ha belefér az árba
- 16 GB RAM

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#169407) palfitom válasza Arphox (#169405) üzenetére


palfitom
Topikgazda


mester777

Rendben van a konfig, mehet!

Mivel egy mATX gépbe jól tud jönni egy moduláris vagy fél-moduláris tápegység, ezért én fontolóra venném a csak pár száz Ft-tal drágább, de 5 év garival rendelkező Hydro M 500-ast.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169408) palfitom válasza szatomi30 (#169406) üzenetére


palfitom
Topikgazda


szatomi30

Szia,

Lap: pl. Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4
CPU: i5 12400(F)
Hűtő: pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / ID-Cooling SE-224-XT v2
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600
VGA: RX 6600 / RTX 3050
HDD: pl. Toshiba P300
Ház: ízlés szerint, pl. Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Zalman M3 Plus / SilverStone PS15 Pro / Aerocool Trinity Mini-G-BK-V3 / Fractal Design Define Mini C TG
Táp: pl. be Quiet System Power 500W / be Quiet Pure Power (CM) 500W / EVGA SuperNOVA 550 GT/ FSP Hexa+ Pro 500W / FSP Hexa 85+ 550W / FSP Hydro Pro 500W / Seasonic B12 550W / Seasonic Core GC 500W / Seasonic Core GM 500W

Kicsit olcsóbb platform:
Lap: pl. Gigabyte B560M D3H / B560M Aorus Elite / Asrock B560M Steel Legend / Asus Prime B560M-A / Asus TUF Gaming B560M-Plus (Asus TUF Gaming B560M-E 37k)
CPU: i5 11400F
Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-213v2 / ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Crucial 3200 / Fury 3600

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169409) szabcsi73 válasza szabcsi73 (#169403) üzenetére


szabcsi73
csendes tag

Sziasztok!
palfitom, SyMbioTe!
Köszönöm a segítséget, összeállt, működik minden. Nem elsőre, de egy bios frissítés után megette a lap a procit, és utána eddig minden alap dolog rendben műxik. Ezen a lapon a fizikai gombnyomásos biosfrissítés nagyon pöpec ötlet (még akkor is, ha mindenhol máshol is ez, vagy jobb megoldás van (nemtom): nekem, mint pályakezdő gépösszerakó, tökéletes volt, hogy nem kellett szétkapni és szerezni egy régebbi chipet.)!
Ha bárki hasonló cipőben járna, mint én: meg tudom erősíteni, hogy minimális odafigyeléssel és utánajárással 3-4 óra alatt össze tudod rakni a gépet elsőre is, már ha valakit ez a feladat tántorított el eddig az alkatrészenkénti beszerzéstől...
Kösz még egyszer!

(#169410) palfitom válasza szabcsi73 (#169409) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Örülök, használd örömmel!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169411) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!

Szoláriumba szeretnék venni egy stabil gépet, legfőbb szempont a megbízhatóság, 0-24-ben kell mennie az év 365 napjában, mindezt úgy, hogy alapvetően nem fog előtte ülni senki.
Lényegében a zene fog róla szólni, youtube live csatorna vagy spotify.
Költséghatékonyság végett a használt jöhet szóba jelenleg. Előny a kis helyigény.
Én első körben ezt néztem ki. Nagyjából ez a keretemet ki is meríti, 40K-nál többet nem szeretnék most erre áldozni.
Ha segítség, 256gb SSD-m az van meg 2x4Gb ddr3 ram és egy fx6300-am meg egy régebbi chieftec tápom. Gondoltam arra is, hogy ezekhez veszek egy használt matx lapot és belepakolom ezeket egy matx házba és mellé még veszek egy olcsó vga-t.
Köszönöm a segítséget!

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#169412) szatomi30 válasza palfitom (#169408) üzenetére


szatomi30
tag

Szia!
Köszönöm a segítséged. Összetettem egy [konfigurációt] , mit gondolsz róla? Van esetleg olyan alkatrész amelyet cserélnél, vagy gyártó másik lenne? :R

[ Szerkesztve ]

(#169413) rasotamas válasza Klemens (#169411) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem elég egy régebbi okostelefon? Vagy egy laptop?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#169414) Barnahalo válasza Klemens (#169411) üzenetére


Barnahalo
tag

Esetleg mini pc? Eléggé elterjedtek mostanában.

(#169415) #12516608 válasza szatomi30 (#169412) üzenetére


#12516608
törölt tag

Én találtam 2 db "hibát" is.
Az a H410-es csumpi lap csak irodába való i3-hoz. A ram sem fog vele 3200-on menni. Egy jó árú középkategóriás B560-as kell ide.
Seagate Barracuda: NEM ajánlott HDD! Inkább Toshiba P300( jól írtam?)

(#169416) #12516608 válasza Klemens (#169411) üzenetére


#12516608
törölt tag

Mindkét elképzelés működőképes.
FX-6300-hoz nehéz jó lapot venni használtan, az olcsó csumpi (jellemzően 760G csipes- ehhez még vga sem kell mert ezeken még tényleg van alaplapi vga) lapoknál vissza kell venni a procit 3000MHz-re, különben megdöglik a VRM egy idő után váratlanul. Bár kis terhelésen elenyésző a valószínűsége.

(#169417) palfitom válasza szatomi30 (#169412) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.
Mivel ez nem sokban hasonlít az ajánlásomhoz, ezért nem tudom mit vársz tőlem...
Vélemény: nem ajánlott!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169418) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Van a rendes gépem (11600k, 3070ti, 500ssd), ehhez jelenleg egy külső usb3 2tb hdd-t hsználok filmeknek, játékoknak, dehát ez igy nem az igazi. Azt gondoltam majd lekapcsolgatja és csak akkor forog ha arról játszok vagy arról nézek valamit de valami folyton forgatja, nincs 2 éves de már hangja van.
Vennék egy 3-4-6 terás hdd-t (p300-ra gondoltam, de abból is van több variáns, nem tudom melyik ajánlott).
Felmerül, hogy helyileg távolabb tenném a zajforrás hdd-t.
Alkalmas erre a régi Dell Optiplex I5-2400 gépem hálózati megosztással, amolyan NAS gyanánt, vagy akár a routerre is rá lehetne dugni usb-n egy 3.5 külsö rackben?
Játékok is lennének rá telepítve, ezért nem szeretnék nagyon jelentős teljesítményromlást. Az nem zavar ha egy játék 1 perc helyett 1:15 alatt tölt be, de a 2-3 perc már sok. Gondolok itt az ethernet, a chipset sebességkorlátaira is.
Jó lenne a tv is látná rajta a filmeket hálózatról, ha letöltök vmit magátol frissülne ez is.
Melyik megoldást válasszam? Melyik a jó fajta p300? 2x3 vagy 1x6 TB a jobb konfiguráció? Vagy érdemes akkor már egy WD Purple?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#169419) dudika10 válasza rasotamas (#169418) üzenetére


dudika10
veterán

Hat ez nem valami jo otlet.

1GbE halozaton olyan 100-120MBps sebesseget erhetsz el kabelen (wifirol ne is beszeljunk). Ez jatektol fuggoen 0-50% koruli toltesi ido lassulast hozhat egy beepitett SSD-hez kepest (gyors keresgeles alapjan).
Nem kovetem annyira a jatekokat, de elkepzelheto, hogy egyes jatekoknal ez futas kozben is problemat okozhat.

A router USB portja altalaban olyan 20-50MBps-t tud, szoval ha oda dugod, akkor lefelezed meg az elmeleti sebesseged is.

Ha beallitasz egy x86-os gepet NAS-nak, akkor bar a sebesseged meglesz, de nagyon optimalis esetben is egy extra 50W fogyasztast behozol a kepletbe. Ez 40HUF atlagos aramdij mellett, 365 napban, napi 24 oraban 17 000 forint extra koltseget jelent evente. :U

Routerre dugni kell egy HDD-t es azt osztani, a gepbe meg venni egy SSD-t es arrol jatszani. Nem eleg, hogy ez a legjobb megoldas, 3 eves tavlatban meg a legolcsobb is.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#169420) #12516608 válasza dudika10 (#169419) üzenetére


#12516608
törölt tag

Kell csinálni egy occsó NAS-t, az jó lesz mindenre. A router meg nem biztos hogy szeretni fogja, ha NAS szerepkörben kell üzemelnie. Elfogy a ram egy idő után, mert tele lesz szeméttel.

Egy idle-ben menő házibarkács NAS nem biztos, hogy fix 50W-ot fog zabálni. De ha 24/7-ben kell mennie, akkor megéri az a havi 1200FT. Egy aljadék kricsmiben nem kapsz érte 1 Unicum+1 korsó sör kombót.

[ Szerkesztve ]

(#169421) dudika10 válasza #12516608 (#169420) üzenetére


dudika10
veterán

Nem ertek egyet egyaltalan.

Egy normalis router gond nelkul kiszolgal filmenezest, zenehallgatast, baraoknak nyaralos kepmutogatast az USB portjara dugott HDD-rol.
Szep is lenne, ha nem igy lenne, hiszen ez az elsodleges celja a portnak. :U
Raadasul dughatsz ra kis fogyasztasu, lassabb HDD-t is, hiszen a celnak gokeletesen meg fog felelni.

Az 50W fogyasztas pedig egy ovatos becsles, a tap hatasok alacsony terhelesen jellemzoen nagyon rossz.
Google elso talalat meres: [link]

Szoval tobbet fizetsz, egy rosszabb megoldasert.

Na de ez abszolute nem ebbe a topikba valo, szoval be is fejeztem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#169422) rasotamas válasza dudika10 (#169419) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem veszek több ssdht egyelöre, egy 500-asra ráfér 4-5 játék. Ami van arra elfér a win meg 3 sürün játszott, akkor meg egy eh4 terás további játékoknak a meglévö usb 2tbmeg a routerre

https://tinyurl.com/rasoapro

(#169423) SyMbioTe válasza Klemens (#169411) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog


#169411 Klemens
Szia!

Alapvetően mindegyik egy jó opció szerintem is, de én lehet maradnék akkor már inkább az Acer gépnél.
FX elég régi, nem is az ereje a gond, hanem az alaplap, nagyon régi hozzá minden, megveszed, és lehet 2 nap múlva be is döglik.

Opció lehet még itt a többek által említett régebbi okostelefon, vagy egy laptop még esetleg.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169424) SyMbioTe válasza rasotamas (#169422) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog


#169422 rasotamas
Nem kell annyit játszani ;]

Játékokat routerről / nasról nyomatni az szerintem nem jó ötlet, nem is arra vannak alapvetően, meg szerintem a játék közben is be-be tud akkor akadni.
Filmeknek, képeknek és minden másnak viszont már teljesen jó szerintem, akár egy routerre kötött HDD is. .

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169425) Nocens


Nocens
csendes tag

Sziasztok

A gépem meglehetősen elavult, és szeretném valamelyest korszerűsíteni.

A processzorral, és az alaplaplappal kezdeném (ami rögtön magával vonja a ddr3-as memóriám cseréjét is), de a későbbiekben a többi alkatrészt is cserélném (mindíg ami épp a szűk keresztmetszet).

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

-Videó vágásra
-Photoshopra
-3D modellezére
-játékra (Stellaris, lol, Total war, és végletekig modolt Minecraft)

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Hosszútávon nem kívánok megtartani semmit.
Ha kiderűl hogy a ház vagy a táp nem kompatibilis az új alkatrészekkel, akkor azokat is cserélem, de azt majd megkérdezem akkor.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

-Alaplap
-Processzor
-Memória

4. Mennyi a kereted rá?

Amennyiben lehetséges a processzor + alaplapot szeretném 100-150k ból megoldani.
A memóriát pedig 16GB-ot 30K körűl.

Első körben 2 opciót nézegettem:

Intel Core i3-12100F 4-Core 3.30GHz LGA1700
+
GIGABYTE B660M DS3H DDR4

illetve a

AMD Ryzen 5 5500 6-Core 3.6 GHz AM4
+
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS

Van esetleg valami jobb ajánlatotok?
Ha nincs a 2 közül melyiket tartjátok a jobbnak?

Memóriát még nem néztem. Nem igazán tudom, hogy mik köztük a különbségek (még ott vagyok leragadva belőlük, hogy a nagyobb GB jobb. De láttam, hogy mostmár valahogy nagyobb hangsúlyt kapott a MHz is.)

Köszi előre is a válaszokat.

(#169426) #12516608 válasza Nocens (#169425) üzenetére


#12516608
törölt tag

1., verziód:
Intel Core i3-12100F 4-Core 3.30GHz LGA1700 --- kb. 41k (ez csak 4/8-as, az AMD verzió meg 6/12-es és combosabb)
(Egyébként inkább 12400F kéne ide.)
GIGABYTE B660M DS3H DDR4 --- kb. 46k
RAM: ua. mint 2,.-nál
---------------------------------------------------------- kb. 115k (MA)

2., verziód:
AMD Ryzen 5 5500 6-Core 3.6 GHz AM4 --- 64k (4,2GHz-ig tud turbózni egy magon)
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS --- 40k
G.Skill Aegis DDR4 16GB 3200/cl16 (2x8GB KIT) --- kb. 25k
--------------------------------------------------------------------------------- kb. 130k (MA)

Milyen idős és típusú a jelenlegi tápod és a VGA-d? Én egy új megbízható tápot is vennék kb. 20k-ért FSP Hexa+ PRO / Hexa PRO /Hydro PRO 500W környékén legalább a későbbi VGA kiszolgálása és a stabilitás miatt.

SSD is kéne, hogy pörgős legyen a rendszer, szerintem SATA-s HDD-d is van.
----------
Írd le, hogy mid van most, mi is könnyebben adunk tippeket és te is könnyebben tudsz majd tervezni! :K

[ Szerkesztve ]

(#169427) McJoker


McJoker
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy workstation összeállításához. Jelenleg egy Dell G5 5587-es laptopot használok munkára, egyelőre kiszolgál, de a 8. genes i5 kezd kevés lenni szimulációk futtatásához. Az utóbbi pár évben nem nagyon követtem a fejlődést így inkább segítséggel állítanék össze egy megfelelő konfigot. :) A cél az lenne, hogy ne is legyen feleslegesen overkill, de lehessen vele boldogulni, tudom ezt azért elég nehéz belőni.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
A főirány Pyrosim szimulációk futtatása lenne, ez elég erőforrás igényes, főként a processzort használja a program, ezért minimum 8 magtól indulnék. Emellett egyéb irodai és CAD programok, minimum 2 monitor kezelésére szükség van.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Gyakorlatilag mindenre szükség van, lentebb részletezem a megközelítő igényeket.
Processzor: minimum i7, de látom, hogy a 10. genes 8 magos, a 12. genes már 12 magos nem sokkal drágábban, így lehet érdemesebb már a 12. gen felé építkezni, de itt van szükségem a szakik tudására, hogy pl. egy 12. genes i7 vagy egy korábbi i9 rendelkezik jobb ár/teljesítmény aránnyal.
Alaplap: nincs különösebb igény, de azért lehessen hangszórókat csatlakoztatni külön hangkártya nélkül (bár ez gondolom ma már alap). Esetleg egy M.2 nvme csati jól jöhet, két SSD-t tervezek a gépbe rakni, ebből egy nvme és egy sata lesz nagy valószínűséggel.
Memória: 2*16 gb
SSD/HDD: nem szükséges ajánlani, ebből tudom, hogy kb. mi a jó.
Videókártya: valamilyen quadro-t gondoltam, de elég nagy a szórás (50-től 400 ezerig), nem tudom melyik a megfelelő nekem, nem videóvágás, vagy hasonlók a cél, ahogy fent írtam, de legalább 2 monitort ki kell szolgálni és a szimulációkat 3D-s modellekben futtatjuk, viszont maga a program inkább processzort igényel.
Ház: halknak kellene lennie, mivel 1-1 szimuláció lefutása akár napokig, hetekig is tarthat, asszony azért tudjon aludni éjszaka (a gép nem a hálószobában lesz). :D
Táp
Billentyűzetet, egeret megoldom.

4. Mennyi a kereted rá?
400-500 ezer, nyilván a legjobb lenne megúszni 300-ból, de szerintem az elég necces, így inkább onnan közelítem meg, hogy annyi amennyi szükséges a jó ár/teljesítményhez, de nem kell feleslegesen overkill konfiguráció sem.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Fontos szempont a stabil működés, ne főjön meg több napos terhelés alatt sem és nem baj, ha csendesen üzemel. Nincs szükség csillogó-villogó megjelenésre, nem kell RGB világítás stb. (éjszaka is menni fog a gép). Lehet akár intel vagy ryzen konfig is. Remélem nem hagytam ki semmit. :)

Köszi előre is a segítséget!

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#169428) palfitom válasza McJoker (#169427) üzenetére


palfitom
Topikgazda


McJoker

Szia,

Lap: pl. Asus TUF Gaming B550-Plus / MSI B550 Tomahawk
CPU: R9 5900X
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-226-XT / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280
Ram: DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600
VGA: Quadro T600
Ház: ízlés szerint, pl. SilentiumPc Ventum VT2 TG / Signum SG1 TG / Zalman X3 / CM MasterBox NR600 / BQ Pure Base 500DX
Táp: pl. be Quiet System Power 500-600W / be Quiet Pure Power (CM) 500-600W / Corsair TX550M / Corsair RM550x / EVGA 550 B5 / EVGA SuperNOVA 550 GT/ FSP Hydro Pro 500-600W / Seasonic Core GC 500-650W / Seasonic Core GM 500-650W / Seasonic Focus GX 550

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169429) Siriusb


Siriusb
veterán

Néhány hét használat után szeretnék visszajelzést adni. Ez ált össze:
AMD Ryzen 7 5700G
Be quiet! Pure Power 11 BN296 400W CM tápegység
Be quiet! BGW37 Pure Base 500DX fekete számítógépház
Be quiet! Pure Rock 2 fekete processzor hûtõ
Asus TUF GAMING B550M-PLUS alaplap
Samsung 980 1TB M.2 SSD
Kingston FURY Beast 2x8GB DDR4 3600MHz memória


palfitom ajánlotta alkatrészek közül szemezgettem, hatalmas köszönet a munkájáért! Nagyon elégedett vagyok a géppel, hihetetlen gyors és a megjelenítés (kép) is sokkal szebb lett (nincs és nem volt dedikált videókártya, korábban is a 4. gen intel i5-tel és GPU volt használatban).
Amíg a régi gépen egy kernel frissítés éppen elindult, addigra az új gépen már kész is van az initramfs.img generálással. :D
Weboldalak betöltésétől kezdve a libreoffice táblázatok megnyitásáig azonnal ott terem előttem minden és ezek csak apróságok, igénybe sem veszik a gépet. Virtualbox is sokkal simább és gyorsabb, hogy valami nagyobb vadat is említsek.
Proci azért lett 5700G és nem 5600G, mert jobb a GPU és úgy gondoltam, megérheti a felárat. Hát meg. :)
Számítógépház: eszembe sem volt üvegoldalas ház, pláne LED csíkokkal, de a pcx-nél nem volt olyan típus, ami első körben tetszett, így tovább nézegettem a neten, és a Pure Base 500DX elnyerte a figyelmem néhány videó megnézése után (ez az egyetlen alkatrész, ami nem az ajánlottak közül való). Nem bántam meg, ahhoz képest, hogy milyen nyitott, teljesen csendes, pedig 4 venti is keveri a levegőt. Abszolút esztétikusan néz ki, jól szerelhető, szépen elrejthető kábelekkel. A súlya a töredéke a 20 éves Anteq hangszigetelt házamnak. :D A házon lévő nyomógombbal lehet változtatni a LED csíkok színeit, avagy kikapcsolni.
Véletlenül lett ennyi Be quiet! a konfigban, ezek fogtak meg, miután átnéztem az ajánlottakat, ugye fontos szempont volt számomra a halk működés. Annyira ízlésesen néz ki így és ezekkel az alkatrészekkel a ház belseje, valamint a diszkrét megvilágítással, hogy jól esik ránézni.

Egyedüli probléma, amibe belefutottam, ‒ nem néztem utána, mert eszembe sem jutott, hogy kellene ‒ linux alatt a Samsung 980 nvme-nek van egy furcsasága, a hőmérséklet egyik pillanatról a másikra felugrik harminc egynehány fokról 84°C-ra, majd ugyanígy vissza. Ezek jobbára egy másodperces tüskék, bizonnyal valami szoftveres galiba. Az érdekessége, hogy erősebb igénybevétel mellett nem jelentkezik, csak "üres"-ben. Vettem rá egy hűtőbordát, mert izzasztás közben azért szépen felmászott a hőmérséklet (kihagytam a számításból, hogy a procihűtő nem az alaplap felé fog fújni).

Köszönöm szépen, hogy időt és energiát áldoztok a mi, azaz a kevésbé hozzáértők kisegítésére!

(#169430) palfitom válasza Siriusb (#169429) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Siriusb

Szívesen, örülök a visszajelzésnek!
"Vettem rá egy hűtőbordát" - Az alaplaphoz kapott m.2 hűtőborda nem volt jó?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169431) Siriusb válasza palfitom (#169430) üzenetére


Siriusb
veterán

A hőmérséklet kiugrások miatt egy komolyabb kellett, hogy tényleg látszódjon, fizikai vagy logikai az ok mibenléte, persze hűtőbordával is megmaradt a jelenség. Amúgy erős terhelés alatt (teszt futtatása) 80˚C közelébe ment a hőmérséklet csupaszon, ezzel a hűtőbordával meg 45˚C lett a csúcs. :D

(#169432) palfitom válasza Siriusb (#169431) üzenetére


palfitom
Topikgazda

OK :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169433) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!
100ezer jó magyar forint állna rendelkezésemre, ebből szeretnék irodai, általános feladatokra egy olyan gépet összerakni, ami erre a célra még évekig megfelel. A legnehezebb művelet, amit a gépnek végre kellene hajtania az geforce now, youtube, netflix és egyéb streaming szolgáltatók 1080p-ben. Ha az alaplap tud valamilyen digitális monitorkimenetet (gondolom 2022-ben ez már nem lehetetlen még ilyen szűk kerettel sem), akkor semmilyen vga nem is fog kelleni.
Használt alkatrészektől sem zárkózom el, ha tudtok ilyeneket ajánlani, a lényeg, hogy hosszű évekig működőképes legyen a cucc, tehát a win 11 kompatibilitás az alapkövetelmény csak.

SSD van itthon 2 db 250 gigás, periféria se kell semmi, csak maga a gép, háttértár nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#169434) ColdMan válasza freeknight (#169433) üzenetére


ColdMan
tag

Szerintem fuss neki a topik összefoglalóban szereplő kérdéseknek.
A legnagyobb jóindulattal sem tudja pl. kitalálni senki, milyen csatlakozású az a 2 SSD...

(#169435) freeknight válasza ColdMan (#169434) üzenetére


freeknight
őstag

Sima egyszerű SATA csatlakozós SSD-kről van szó, ez gondolom megtalálható minden alaplapon, ezért nem éreztem szükségét külön feltüntenti.
Mást nem tudom mit írhatnék még, az összefoglaló alapján fogalmaztam a kérdést, annyi, hogy nem szedtem pontokba.

(#169436) Meggyi001 válasza freeknight (#169433) üzenetére

Ebből kiszeded az ssd-t, és majdnem ott vagy: [link]

https://gamergep.hu/

(#169437) cossagor


cossagor
csendes tag

Sziasztok!

Legutóbb 2014-ben kértem tanácsot a topicban, az akkori hathatós segítség alapján meg is lett a gép, ami egészen idáig (néhány kisebb módosítással) tökéletesen ki is szolgált. Sajnos mostanra eléggé eljárt felette az idő, ami főleg az újabb játékoknál érezhető. Így itt az idő, hogy átadja helyét egy új masinának :) .

Az összefoglaló segítségével megpróbálom felvázolni a lehetőségeimet és az elképzeléseket, minden jellegű kritikát szívesen fogadok.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

Játékra és otthoni munkavégzésre használom a jelenlegi gépet és az újnak is ez lenne a sorsa. Játékoknál mindenféle kategória, single- és multiplayer, régiek-újak (Elden Ring, God of War, RDR2, Civ6, WoW lenne néhány példa, ami a például szolgálhat). Játékok mellett a legtöbb esetben megy a második monitoron youtube vagy valamilyen stream, főleg ezzel küszködik a jelenlegi gép, egyből 100% kihasználtságra ugrik a processzor. A munka részét nem gondolnám túl megterhelőnek, távoli asztallal lépek be az irodai gépre, a folyamatok azon keresztül futnak.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

A jelenlegi gépből a videokártyát szeretném egyelőre megtartani, ami egyben a legnagyobb változtatás is a régi összeállításban. Ez egy 3060 ti, jelenleg tökéletesen megfelel, amennyiben indokolt lesz és valamilyen csoda folytán elérhető itthon is, úgy a következő videokártya családok megjelenése után lépek egy kategóriával feljebb.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

A videokártyán kívül mindenre (monitoroktól eltekintve).

4. Mennyi a kereted rá?

800k Ft körül szeretném letudni.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

Jelenleg két 1080p 60hz monitort használok, a mostani gép mellett ezek rendben kiszolgáltak, de az új összeállítás megérkezése után tervezem lecserélni őket 1440p és 120/144hz monitorokra (ha jól értelmeztem a kínálatot, akkor a legtöbb monitor rendelkezik már G-sync-el vagy Adaptive-Sync-el, amit én néztem, leírás alapján G-sync).
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Túl sok extra igényem nincs, talán csak annyi, hogy személy szerint már nem szívesen építtetnék ddr4-es rendszert még úgy sem, hogy a ddr5 drágább hasonló teljesítmény mellett. Úgy gondolom, hogy sokkal kényelmesebb lenne a memóriát cserélni egy kiforrottabbra, mint esetlegesen később kényszerből megbontani és teljesen átépíteni az egész gépet. A jelenlegi elérhető felhozatal alapján egy inteles összeállítást látok élhetőbb megoldásnak. Nem bánnám, ha lenne lehetőség szükség esetén a processzor húzására.

A következő összeállítást ollóztam össze:

INTEL Core i7-12700K 2.70GHz LGA-1700 BOX 180 990 Ft
https://ipon.hu/shop/termek/intel-core-i7-12700k-270ghz-lga-1700-box/1957256

ASUS ROG STRIX Z690-F GAMING WIFI 153 789 Ft
https://ipon.hu/shop/termek/asus-rog-strix-z690-f-gaming-wifi/1957193

Alaplaphoz esetleg még:
MSI MAG Z690 TOMAHAWK WIFI 120 490 Ft
https://ipon.hu/shop/termek/msi-mag-z690-tomahawk-wifi/1957283

A leírások alapján tudásilag nagyjából megegyeznek, így amennyiben az MSI is ajánlott, úgy tökéletesen megfelelne nekem.

FRACTAL DESIGN Meshify 2 light TG fekete 72 890 Ft
https://ipon.hu/shop/termek/fractal-design-meshify-2-light-tg-fekete/1901195

Kifejezetten tetszik a ház, gamersnexus teszten is jól teljesített. Lehetőség szerint legalább 2 usb3 csatlakozást és kimenet/mikrofon 3.5 jack-et szeretnék az előlapra is, a type-c grátisz. Amennyiben indokolatlannak tartjátok ezt vagy van hasonló alternatíva, szívesen olvasnám, nem ragaszkodok feltétlen ehhez sem.

Kingston Fury 32GB Beast DDR5 5600MHz CL40 KIT KF556C40BBK2-32 104 090 Ft
https://ipon.hu/shop/termek/kingston-fury-32gb-beast-ddr5-5600mhz-cl40-kit-kf556c40bbk2-32/1975815

CORSAIR HX Series HX1200 1200W 86 089 Ft
https://ipon.hu/shop/termek/corsair-hx-series-hx1200-1200w/1561430

Alapvetően 1000wattos táppal terveztem, de jelenleg olcsóbb az 1200-as, mint az 1000-es (ennél a modellnél legalábbis).

WD Black 6TB 3.5" 7200rpm 256MB SATA WD6003FZBX
https://ipon.hu/shop/termek/wd-black-6tb-35-7200rpm-256mb-sata-wd6003fzbx/1635303

Hasonló a helyzet, mint a tápnál, a 4tb verzió lényegében ugyanezen az áron van. Alternatívaként lehet még a következő, amennyiben nincs hatalmas minőségbeli eltérés (elég furának tartom a vállalt garanciát, a wd 3, a seagate 2 évet kapott a forgalmazótól, emlékeim szerint a hdd-k 5 év környékén mozogtak, de bőven lehetséges, hogy tévedek):

SEAGATE SkyHawk 6TB 3.5" 7200rpm 256MB SATA ST6000VX001 65 590 Ft
https://ipon.hu/shop/termek/seagate-skyhawk-6tb-35-7200rpm-256mb-sata-st6000vx001/1689135

SAMSUNG 500GB 980 M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V8V500BW 22 390 Ft
https://ipon.hu/shop/termek/samsung-500gb-980-m2-pcie-m2-2280-mz-v8v500bw/1906347

SAMSUNG 1TB 980 M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V8V1T0BW 42 490 Ft
https://ipon.hu/shop/termek/samsung-1tb-980-m2-pcie-m2-2280-mz-v8v1t0bw/1906363

A kisebbik ssd-t a rendszernek adnám, 256gb-osra gondoltam, de érdemi eltérés nincs az árban jelenleg, így inkább választanám az 500-asat. Az 1tb-sre pedig az olyan játékokat/alkalmazásokat tenném, amiknél számíthat az extra sebesség a hdd-hez képest.

ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360 A-RGB 51 791 Ft
https://ipon.hu/shop/termek/arctic-cooling-liquid-freezer-ii-360-a-rgb/1925522

A hűtőhöz még:

ARCTIC COOLING Liquid Freezer II Intel LGA1700 felfogató készlet fekete 2 790 Ft
https://ipon.hu/shop/termek/arctic-cooling-liquid-freezer-ii-intel-lga1700-felfogato-keszlet-fekete/1962346
Összeszereléssel, bios-frissítéssel, teszteléssel ha jól számolok ez 813 278 Ft, az összes alkatrészt az Ipon oldaláról másoltam be, de ahogy néztem nagyjából a Pcxnél is elérhetőek az alkatrészek, valamivel olcsóbban átlagban.

Remélem nem hagytam ki semmit, de ha igen, akkor igyekszem mielőbb pótolni.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#169438) freeknight válasza Meggyi001 (#169436) üzenetére


freeknight
őstag

:R
Köszi, ez kb az amire szükségem van, ha még az összeszerelést is kiveszem a listából, akkor mindössze 4ezerrel lépem túl a keretet.

(#169439) Annerion


Annerion
csendes tag

Üdv!

Ismét a segítségeteket kérném!

1. Mire kell?

Anyám eredeti szakmája fényképész, anno a 90-es években fényképzett még analóg filmre, de újabban érdeklődik a digitális fotózás iránt! Arra gondoltam a régi gépét felfejlesztem neki, hogy alapszinten el tudjon kezdeni photoshopban, lightroomban mókolni.

2. -3. Meglévő és új alkatrészek (anno ti raktátok össze, köszi memrandj, IMIIKE1998 :) )

Lap:Asrock H81M-HDS (maradna)
Proci:Intel Pentium G3220 (kuka) >> i7 4770 helyette, vagy hasonló
Ram: Kingston HyperX Fury 4Gb (kuka) >> Kingston 2x8 GB DDR3 1600mhz, vagy hasonló
Vga: Ati Firepro V 1GB (kuka) >> Gigabyte GTX 960 4GB vagy hasonló
Táp: Fsp 400W Hexa+ (maradna)
Ház: Cooler Master N200 (maradna)
SSD: 120GB Samsung Evo 840 SATA 3 (maradna)
HDD: 500Gb Toshiba talán...

+ kellene egy webkamera
+ kellene egy IPS FHD monitor talán ez? DELL U2410F LCD

4. Mivel nem tudom mennyire lesz komoly az ügy ezért minél kevesebből szeretném megoldani. Belépő szintre lövünk. Eddig ez kb 90 - 100k. Mint látható használt alkatrészekben gondolkodom!

Jólvan ez így? ;)

Előre is köszi a választ! Hála és písz!

(#169440) hobizoli válasza Annerion (#169439) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ehhez dedikalt videokalyhaert tuti nem adnek ki penzt...
egy mai IGP tok okos mar egy 7-8 eveshez kepest es 4K video lejatszasra is kepes csuklobol

i3-10105, de ne az F jelzesu legyen, mert abban nincs IGP
Asrock H510M HDV
Corsair 2x8GB DDR4-3000

ez igy 98k most a PCX-n csitti ujba
hasznaltan megkapod kb 75-80k-bol

en meg egy Pentium Gold 6405-l is osszeraknam ezt, es akkor -20k

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#169441) palfitom válasza cossagor (#169437) üzenetére


palfitom
Topikgazda


cossagor

Szia,

Lap: mehet az MSI is.
Ram: nem rossz, de jó lenne legalább 6000CL40-et megugrani: pl.
Táp: jó, de nagyon túlzás 1200W (még 1000 is). Az igaz, hogy egy jó 850-es sem sokkal olcsóbb...
HDD: mindkettő ajánlott, a WD-re 5 év lenne a gari. (valahol meg is adják az 5 évet, de sok helyen csak kettőt, vagy hármat)
Hűtő: én januárban vettem a Liquid Freezer II 360-amat, és már akkor is volt a csomagban 1700-as lefogató.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169442) palfitom válasza Annerion (#169439) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Annerion

Szia,

Én is a hobizoli féle megoldás felé indulnék, PS-hez jól jön a frisebb proci erősebb egyszálas teljesítménye!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169443) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

AIO gép vásárlásán gondolkodom.
Másodlagos gépként használnám, főleg netezésre, programozásra (Arduino, STM32, és társai) és néha egy kis Minecraft a gyerekkel :D

Érdemes-e felújítottat venni? Soha nem vettem még használt gépet. Egyáltalán honnan érdemes venni, ahol jó árban vannak és a gari is kielégítő?

(#169444) McJoker válasza palfitom (#169428) üzenetére


McJoker
tag

Köszi szépen!

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#169445) BDave


BDave
őstag

Sziasztok!

Tavaly egyszer megkérdeztem, hogy milyen gépet ajánlotok és kaptam is rá javaslatot, de nem vettem azóta új konfigot. Most újra aktuálissá vált a dolog. Mennyire állja még meg a helyét az, amit a múltkor ajánlottatok?

A továbbra is aktuális kérdésem:
Lecserélném a 10 éves gépemet egy olyanra, amit később tovább tudok fejleszteni. Nem kell most bele a legújabb és legjobb, akár a vga-t most ki is hagynám belőle és integrált vga-s procit vennék, max később, ha kell, veszek bele egyet. Ebben kérném a segítségeteket!
1. Mire fogod használni a gépet?
Kisebb grafikai munkák: Photoshop, Illustrator
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
BITFENIX Merc Alpha ház (ATX), HDD (sata3)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap, CPU, RAM, táp
4. Mennyi a kereted rá?
Amennyi muszáj, lehető legkevesebb :D
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Dell U2414H, miniDisplay-jel használom, 1080, 60 Hz
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem. Eddig AMD-t használtam, most kipróbálnám az Intelt, max ennyi. Nem tudom hosszabb távon érdemes-e LGA-1200-as CPU-t/lapot venni vagy teljesen jó a 1151-es is.

Tavaly ezeket ajánlottátok:
Igen, LGA1200-ban érdemes gondolkodni, nem 1151-ben.
Lap: pl. Gigabyte B460 HD3 / MSI B460 Torpedo / Asus TUF Gaming B460-Plus / Asrock B560 Pro4 / MSI Z490-A Pro / Gigabyte Z490 Gaming X (B460-as lapokban i3 és i5 mellett csak max. 2666 MHz-en futhatnak a ramok)
CPU: i3-10100 (4 mag, 8 szál mint a korábbi i7-ek, erősebb az i7-7700-nál) vagy i5-10400 (6 mag, 12 szál)
Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-224-XT Basic
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 2666(+) MHz, pl, pl, pl
Legolcsóbb, de azért erős konfig, ami alkalmas a leírt feladatokra:
Gigabyte H410M S2H (28k) + i3-10100 (44k) + 16GB (26k), viszont ebbe az alaplapba nem javaslok erősebb procit, tehát nem igazán fejleszthető.
Táp: Gigabyte P450B

Mennyire állja meg ez most a helyét?

(#169446) palfitom válasza BDave (#169445) üzenetére


palfitom
Topikgazda


BDave

Szia,

Nem rossz ma sem, de inkább a legújabb, egy szálon erősebb procikban érdemes gondolkodni.
Lap: pl. Asus Prime H610M-A D4 / Asrock B660M Pro RS
CPU: i3 12100
Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-224-XT v2
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Crucial 3200
Táp: pl. be Quiet System Power 400W / FSP Hexa Pro 400W / FSP Hexa 85+ 350-450W / EVGA 550 B5 / FSP Hydro Pro 500W / Gigabyte P450B / Seasonic B12 BC 550W / Seasonic Core GC 500W / Seasonic Core GM 500W

Kicsit olcsóbban kihozható az előző generáció:
Lap: pl. Asrock H470M-HDV / Asrock H410M-HVS R2 / Gigabyte H410M S2H V3 / Asus Prime B560M-K / Asus Prime B560M-A / Asrock B560 Pro4
CPU: i3 10100 / 10105
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 2666(+) MHz, pl. Aegis 3000 / Aegis 3200 / Crucial 3200

SSD-t ne hagyd ki, anélkül lassúnak érződik a legmodernebb rendszer is! Pl.: Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial BX500 / MX500 / WD Blue 3D / WD SN550 / WD SN570 / Samsung 980

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169447) BDave válasza palfitom (#169446) üzenetére


BDave
őstag

Köszönöm szépen! Ahogy számolgattam, inkább az újabb konfigot lesz majd érdemes vennem, nem sokkal lenne olcsóbb a korábbi.

(#169448) palfitom válasza BDave (#169447) üzenetére


palfitom
Topikgazda


BDave

Szívesen.
Szerintem is! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169449) Annerion válasza palfitom (#169442) üzenetére


Annerion
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek!

(#169450) fOriginal


fOriginal
tag

Sziasztok!
Van egy 5700xt-m amit egy régi 5-6 éves i7 4770k félkonfigra tettem rá. Vannak mostanra olyan játékok, amik érezhetően cpu limitesek nálam, hiába húzom lejjebb a grafikát, nem nő az fps. A cpu magok pörögnek közel maxon a vga meg nem. Emiatt arra jutottam, hogy kiszolgálta az árát a konfig és valami kb hasonlatosan időtállót tennék a gpu alá.

itt a "terv":
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
LAP: ASRock X570 Steel Legend
SSD: 1TB Samsung 970 EVO Plus M.2 NVMe
RAM: 32GB G.SKILL Trident Z Neo RGB DDR4 3600MHz
COOLER: Gigabyte AORUS Waterforce X 240
TÁP: 750W Cooler Master V750 SFX Gold
HÁZ: Lian Li O11 Air Mini fekete
ehhez a csomaghoz 350.000 szép magyar forintért tudnék hozzájutni. Összeszerelve, meg dekor led strippel a házikóban.

Ez hosszabb távra megfelelő lenne (1-2 következő gen vidkarihoz)? Megéri, vagy van esetleg valami ami problémás benne?

Visszajelzést kirtikát előre is köszi!

Üdv
f

"a pessimist is never disappointed"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.