Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#169702) jakee82


jakee82
csendes tag

lassan elérkezik a vásárlás pillanata :)

Ez így mennyire életképes?
- ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4 Intel B660 LGA1700 mATX alaplap
- Intel Core i5-12400F, 6C/12T, boxed
- Seasonic Focus GX 750 Gold
- be quiet! Pure Base 500DX fekete
- Crucial 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Black
- WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB Heatsink
- ASUS GeForce RTX 3070 8GB TUF Gaming LHR videokártya

Egyedül még a procihűtő kérdéses, hogy mi az ami elfér ebben a konfigban.

(#169703) palfitom válasza jakee82 (#169702) üzenetére


palfitom
Topikgazda


jakee82

ERRE?
Ha igen, akkor nagy hiba nincs benne, akár mehet is!

Egy, két észrevétel:
Ram: ha nincs affinitásod a ram-tuninghoz (mert a Ballistix tud menni 3600-on is), akkor jó lenne legalább 3600-os KIT-et venni, pl. Team Group 3600 / Fury 3600 / Fury Renegade 3600.
SSD: totál felesleges pénzkidobás (bár látom, most elég jó áron van 45-ért), SN570 vagy Samsung 980 bőven elég lenne.
Hűtő: pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / Deepcool AK400 / ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35 / SilentiumPC Fera 5 / ID-Cooling SE-226-XT
+1: ATX házban nem túl szép az mATX lap, inkább ATX lapot vennék (TUF Gaming B660-Plus D4).
+2: hajszállal drágábban már vállalható hűtésű 3070Ti is van.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169704) Demizson92 válasza palfitom (#169687) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Szia!

Köszönöm ismét a válaszodat, viszont még egyet varriálnék és lentebb vinném a keretet mégis csak... utoljára!

Ez így rendben lehet? 400ig mennék el maximum

Hálásan köszönöm a segítségedet!!

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#169705) varmi2 válasza Demizson92 (#169704) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha fontos a keret, én ezt a ramot venném: ez

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#169706) Demizson92 válasza varmi2 (#169705) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Szia!

Ha a másik jobb, azt a pár ezret nem sajnálnám rá.

Illetve ezt a monitort néztem, https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/msi/optix-g241v-e2-p654076359/#

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#169707) Horvi válasza Demizson92 (#169706) üzenetére


Horvi
őstag

Ez engem is érdekelne, hogy annyival jobb-e az a Kingston ram mint a GSkill. Emlékeim szerint régen a GSkill ajánlott kategória volt.

Hello darkness, my old friend...

(#169708) jakee82 válasza palfitom (#169703) üzenetére


jakee82
csendes tag

igen arra lenne a monitorban történt változás .
ilyen monitor lenne helyette.
ram-tuninghoz nem fogok hozzá,akkor lecserélem benne.
Alaplapban is akkor ATX-et rendelek.

(#169709) varmi2 válasza Demizson92 (#169706) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem jobb. Az a g.skill szokott menni 3600-on cl16 időzítéssel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#169710) Demizson92 válasza varmi2 (#169709) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Értem, akkor azzal a memóriával rendelhető?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#169711) palfitom válasza Demizson92 (#169704) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Demizson92

Szívesen.

Nem teljesen jó!
Lap: Ilyen fapados alaplapot nem ajánlott 12 szálon dolgozó proci alá tenni! Ha olcsó kell, akkor is legalább Asrock B550M Pro4.
Ha muszáj hozzá valahol faragni, akkor a varmi kolléga által említett G.Skill, vagy az 1TB ssd helyett 250GB ssd + 1TB HDD is lehetőséget ad rá.
VGA: megfontolandó az RX 6600, ami sok játékban erősebb, és olcsóbb is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169712) palfitom válasza Horvi (#169707) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Horvi

Ne általánosítsunk, minden márkából vannak ajánlott, és kevésbé ajánlott (vagy akár nem ajánlott) típusok is. A G.Skill-ek nagy része ajánlott, vagy nagyon ajánlott.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169713) palfitom válasza jakee82 (#169708) üzenetére


palfitom
Topikgazda


jakee82

OK.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169714) erh75 válasza palfitom (#169675) üzenetére


erh75
tag

A hűtőből a SilentiumPC Fera 5 vagy a SilentiumPC Fera 5 Dual-t vegyük ?

(#169715) palfitom válasza erh75 (#169714) üzenetére


palfitom
Topikgazda


erh75

Nincs sok értelme a dual-nak, én a simát venném.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169716) rudy.hofi


rudy.hofi
csendes tag

Sziasztok!

Egy visszajelzés, ami hasznos lehet az ajánlásoknál:

Tegnap megkaptam az összeszerelt PC-met, de sajnos a processzor hűtő (ARCTIC COOLING Arctic Freezer i35 link) nem végezte jól a feladatát (a venti pörgött, de hiába), indulás után UEFI-ben már 88 °C volt a processzor, így önmagát leállítva még a Windows telepítőt sem tudtam elindítani. Bátorkodtam ezek után átszerelni a gyári hűtőjét ideiglenes megoldásként, azzal már tökéletesen működött.

Megvizsgálva az alkatrészt úgy vélem, hogy a hátsó toronytartó csavarhoz majdnem lehetetlen hozzáférni, ráadásul ez a megdöntött pozíció és a nem egyenes érintkező felület a processzorral bukásra van ítélve.

Cseréltetni fogom, a leírások alapján a ID-COOLING SE-226-XT ARGB link jónak tűnik.

(#169717) dugo_ válasza rudy.hofi (#169716) üzenetére


dugo_
veterán

A ventilátort levéve kell szerelni: https://support.arctic.de/en/freezer-i35

Simán lehet, hogy az összeszerelő nem tudta/az egyszerűbb utat választotta, ami miatt egyenetlenül lett lehúzva a csavar, ezért szerintem tegyél egy próbát a helyes szerelési műveletsor betartásával is, mielőtt újat rendelsz.

[ Szerkesztve ]

(#169718) jokeph válasza rudy.hofi (#169716) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Csalóka a kép, vagy tényleg "görbe " a hűtő talpa a bordához képest ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#169719) palfitom válasza rudy.hofi (#169716) üzenetére


palfitom
Topikgazda


rudy.hofi

Reklamáld meg a boltnál, mert az a hűtő (a fotó alapján) elgörbült!
Hibás szerelés, trehányság, és/vagy szállítási sérülés is lehet.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169720) erh75 válasza palfitom (#169715) üzenetére


erh75
tag

Köszönöm, még azt szeretném kérdezni, hogy a gyártó oldalán a SilentiumPC Fera 5-hez nincs feltüntetve az AM5, ettől még jó az 5600X-es processzorhoz ?

(#169721) rudy.hofi


rudy.hofi
csendes tag

Nekem úgy tűnik, hogy gyárilag ilyen 30 fokos lejtése van, nem látszik rajta sérülés vagy behatás. Furi az biztos, én ezt már nem rakom vissza az tuti. :(

(#169722) varmi2 válasza erh75 (#169720) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az 5600x nem am5. Hanem am4 tokozást kapott. És jó, természetesen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#169723) palfitom válasza erh75 (#169720) üzenetére


palfitom
Topikgazda


erh75

AM4-et keress! :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169724) erh75 válasza palfitom (#169723) üzenetére


erh75
tag

OK :) , akkor jó lesz

(#169725) vzsryl válasza vzsryl (#169697) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Erre valami?
Tehát valami CPU+RAM központú mini PC lenne a cél, ami kijön maximum 350k-ból, de az se baj, ha megáll jóval olcsóbban.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#169726) varmi2 válasza vzsryl (#169725) üzenetére


varmi2
nagyúr

Minél kisebb méretben gondolkodsz, annál drágább, plusz minél kisebb a méret, annál rosszabb a hőelvezetés, ami hogy elfogadható szinten legyen, plusz pénzbe kerül. Vagy telejítményt vesztel, ha gyengébb hardvert vesze. Ilyen mac mini szintű méretet felejtsd el. Vagy vedd meg azt a macet. Windows alapú pc-nél az itx szabvány a legkisebb, ami még normálisan hűthető, és te választhatod ki, hogy milyen cpu*t akarsz bele. De már ennél a méretnél is az alaplap 1,5 szorzóval rendelkezik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#169727) palfitom válasza vzsryl (#169725) üzenetére


palfitom
Topikgazda


vzsryl

Az "apró, de mégis izmos", videóvágásra is kellemes gép nem igazán fér össze a mini mérettel. A nagy teljesítmény hőtermeléssel jár, amihez megfelelő hűtés kell, az meg nem megy mini méretben.
És mi itt nem foglalkozunk mini gépekkel, asztali PC a fő csapásirány.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169728) varmi2 válasza vzsryl (#169725) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor kapsz itt választ, ha megelégszel az itx mérettel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#169729) vzsryl válasza varmi2 (#169728) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azokat néztem.
De ha nem jön ki semmi értelmes, akkor játszhat egy használt Thinkpad/Latitude/Elitebook féleség is. Ilyen összegből alig használt, sok garis verziók is vannak.
Egyébként még mindig 5600-5700G-ben gondolkozom 32GB RAM-mal. Ehhez csaknem kell mid tower….

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#169730) varmi2 válasza vzsryl (#169729) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha Ryzen 5600 vagy 5700G a terv, akkor:
lap: ez
ram: ez
Minden más a ház függvénye. Amit ízlés szerint válassz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#169731) Horvi válasza vzsryl (#169729) üzenetére


Horvi
őstag

Pedig azzal a mérettel jobban járnál szerintem. Kb ebben vagyok most én is benne. Amit nekem ajánlottak az nálad is működhet csak ugye a keret más.
- 5600G ~ 70k
- 5700G ~ 110k
- 2x16GB RAM ~ 65k
- MB ~ 80k és akkora választék sincs
Az ITX házak sem az olcsóságukról híresek illetve az SFX/SFX-L tápegységek sem. Szóval lehet a helyedben elgondolkodnék a egy egyel nagyobb méreten :)
Viszont ha mindenképpen az ITX vonal kell akkor sajnos ezeket a költségeket be kell nyelni...

Hello darkness, my old friend...

(#169732) #12516608 válasza palfitom (#169719) üzenetére


#12516608
törölt tag

Az a hűtő nyers és brutál erővel lett elroncsolva. Vissza az árát azonnal, vagy fogyasztó védelem. :K

(#169733) palfitom válasza #12516608 (#169732) üzenetére


palfitom
Topikgazda

:K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169734) rudy.hofi válasza #12516608 (#169732) üzenetére


rudy.hofi
csendes tag

Ha ez tényleg így van, akkor ez nagyon gáz. Ipon-os összeszerelésből és tesztelés után érkezett így... Lehet online oktatás van már a számítógépszerelőknek is? :(((

(#169735) konci79 válasza rudy.hofi (#169734) üzenetére


konci79
őstag

Kis kereséssel te is gyorsan megtalálod, hogyan is kellene állnia...
Reklamálni kell, csak nehogy rádfogják hogy te csináltad...
Ez bizony egyenes..

(#169736) #12516608 válasza rudy.hofi (#169734) üzenetére


#12516608
törölt tag

Erre csak azt tudom mondani, hogy "kigyúrt, fakezű, ostoba barmok"... :((( Az eddigi hsz.-ekből azt vontam le, hogy az "I" betűset... NA AZT NE! SEMMIKÉPPEN! a másikat is csak óvatosan. Még a hőcsövek lapjai sincsenek egy síkban. Csoda, hogy a többi alkatrész életben maradt.
Szereld magad, vagy hívd el a haverodat. Bp. 50km-es körzetében ha hozol-viszel kocsival, és még söröd is van elég, bármikor PÖPECre összerakom a gépedet. :K

Nem mindegy, hogy kit vesznek fel. Ne menjünk bele, mert nagyon hosszú lenne a "sit down comedy" műfajú mondanivalóm.

(#169737) rudy.hofi válasza #12516608 (#169736) üzenetére


rudy.hofi
csendes tag

Az a szép, hogy ez onnan indult, hogy 17 éve szerelek gépeket, de meguntam, hogy egy-egy alkatrész nem működik és hetekig küldözgetjük oda-vissza a darabokat. Így mondom ez a tuti megoldás, összeszerelik és letesztelik és meg van oldva. Hát tessék. A folytatás egyébként, hogy a saját költségemen küldhetem nekik vissza és "Fontos tudnia, hogy a termék vételárának visszafizetési határidejére - mely többek között a termék állapotától is függ". Ha az állapota alapján fizetnek vissza, akkor ebből nem lesz semmi.

(#169738) #12516608 válasza rudy.hofi (#169737) üzenetére


#12516608
törölt tag

Erre azt tudom mondani: "Függetlenség napja" -> "Atomot nekik!" :K

Ja izé... én meg több, mint 30 éve szerelek.
Ha akkoriban permanens részeg lettem volna, akkor rám fogják, hogy én csináltam az egész bandát. :DDD Pedig dehogyis... Bár lehet, hogy eszem azért lett volna hozzá. ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#169739) kemperlama


kemperlama
csendes tag

Sziasztok,

A jelelegi gep kis tatarozasan gondolkodom, ebben kernem segitsegeteket (az is egy elfogadhato valasz, ha azt mondjatok a keret miatt nem is erdemes belevagni).

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Bongeszes, filmnezes, neha jatek, ami single playerben merul ki, de nem vagyom a legujabb jatekokra 999 FPS mellett. Legutobbi jatekok: Doom, AC Black Flag, Cuphead, Door Kickers 2.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
A jelelegi lista ez:

GIGABYTE GA-B75M-D3H
INTEL Core i5-3470 3.20GHz 1155 BOX
KINGSTON 8GB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3X2K2/8GX
MSI N660-2GD5/OC GTX660 2GB GDDR5 PCIE
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/120G
BITFENIX Merc Alpha
FSP Raider 550

Ezek melett nehany regebbi HDD porog meg mint masodlagos tar, de semmi extra.

A hazat es a tapot, ha lehet megtartanam, de semmi sem lehetetlen.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Legfobbkeppen ugy gondolom alaplap + CPU + VGA.
4. Mennyi a kereted rá?
150-200 ezer HUF.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Jelenleg 1920*1080@60Hz, de kesobb tervezem a cseret egy nagyobbra, most se G-sync, se Freesync tamogatas nincs.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Inkabb a hosszu tavu stabilitast preferalom, akar kicsit dragabban is, illetve az RGB villogas abszolut nem erdekel, sot inkabb kizaro ok. Ami fontos lehet, hogy inkabb mar az AMD vonalon mozognek, mert Linux alatt hasznalnam a vasat. :)

Koszonom elore is!

udv,

kemperlama

Si vis pacem, para bellum.

(#169740) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet?
képszerkesztés, videóvágás (~4k 120p )
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Jelenlegi PC-met teljesen váltaná. Ház, bill, egér apróbb perifériák maradnak.
(jelenlegi: i7 8700K, 32GB DDR4, RX480 8GB, Asus Z370)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
CPU, Alaplap, RAM, VGA, táp, SSD
4. Mennyi a kereted rá?
6-800 bruttó
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
4k min 27" monitort tervezek venni a konfigon felül.


+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Az alap elképzelés Apple MAC Studio lett volna, de mivel ezer éve PCm van kíváncsi vagyok hasonló árban kihozható e olyan konfig ami munkára hozza az M1 MAX szintjét /vagy meg is ugorja... Apple M1 MAX 24 magos GPU, 32 GB RAM, 512 GB SSD- ami kb 900 bruttó.

(#169741) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Anyukámnak kellene alap felhasználásra egy gép: böngészés, office, youtube.
Én valami használt minipc-re gondoltam, elég lehet neki?

1. Mire fogod használni a gépet?
- anyukámnak kell alap felhasználásra: böngészés, office, youtube
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
- semmi
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
- 8 giga ram, 128 giga ssd, integrált vga < szerintem ez bőven elég, procihoz nem értek
4. Mennyi a kereted rá?
- 50K, de lehet max 100K-ig ha valóban megéri
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
- Samsung E1920NW 19" monitor, ezen csak vga csatlakozó van, később egy 1080p-s hdmi-vel
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
- nem

Jó lehet egy minipc, ha igen honnét szabad venni és milyet?
Tudnátok segíteni?

(^)(>.<)(^)

(#169742) palfitom válasza kemperlama (#169739) üzenetére


palfitom
Topikgazda


kemperlama

Szia,

Egy kicsit meg kellene toldanod a keretet, hiszen új ramokra is szükséged lesz!
Lap: pl. Gigabyte B550M Aorus Elite / Asus TUF Gaming B550M-Plus / MSI B550M Mortar / Asus TUF Gaming B550-Plus / MSI B550 Tomahawk, olcsóbban Gigabyte B550M DS3H, MSI B450M Mortar MAX
CPU: R5 5600 / 5600X, olcsóbban R5 5500
Hűtő (opcionális, de ajánlott): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / Jonsbo CR-1000 / ID-Cooling SE-224-XT / Alpenföhn Brocken ECO Advanced / BQ Pure Rock 2 / SilentiumPC Fera 5 (hirtelen nem találtam a neten, de te ellenőrizd a házad befogadóképességét!)
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Team Group 3600 / Fury 3600 / Fury Renegade 3600
VGA: RX 6600, olcsóbban RX 6500XT / GTX 1650 GDDR6 / 1660 Super / 1660Ti.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169743) palfitom válasza Hooper (#169740) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Hooper

Szia,

Az M1 MAX-os gép br. 900k, de a PC-re csak br. 6-800k-s keretet adtál meg. Ez kissé fura.
"Ház, bill, egér apróbb perifériák maradnak." - Honnan tudjuk mi fér bele a házba (alaplap, hűtő, vga), ha nem írod le, és az adatlapod sincs kitöltve?

Kiindulásnak:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B550-Plus / MSI B550 Tomahawk
CPU: R9 5900X / 5950X
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-226-XT / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360
Ram: DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600
VGA: RTX 3060 / 3070 / 3070Ti
SSD: WD Black SN750 / Samsung 980 / 980 Pro
Táp: pl. be Quiet Pure Power (CM) 600-700W / Corsair TX550M-750M / Corsair RM550x-750x / EVGA SuperNOVA 550-750 GT/ FSP Hydro Pro 600-700W / Seasonic Core GC 650W / Seasonic Core GM 650W / Seasonic Focus GX 550-750

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169744) palfitom válasza vacs (#169741) üzenetére


palfitom
Topikgazda


vacs

Szia,

Mi itt nem foglalkozunk mini gépekkel, asztali PC a fő csapásirány.
DE, javaslom, hogy linkeld be azokat a gépeket amiket kinéztél, és megpróbálunk segíteni a választásban!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169745) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

2 éves Ryzen konfigomból szeretném eladni a VGA-mat mert már egyáltalán nem játszom asztali gépen. Szerintem egy iGPU tökéletesen megfelelne számomra, érdekelne kb. mennyiből jönne ki a visszatérés Intel frontra.

1. Mire fogod használni a gépet?
Általános otthoni felhasználás, játékra már inkább konzolt használok
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
FSP HEXA+ 500W
SSD WD BLUE 3D NAND SATA SSD 500GB M.2
NZXT H510 ház
PATRIOT Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16 (ha muszáj akkor cserélem)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Ryzen 3600-am van egy Asrock B450M Pro4-F alaplappal és ezek helyett szeretnék egy iGPU-s Intel procit (+ alaplapot)
4. Mennyi a kereted rá?
A Ryzen proci + alaplap eladásán felül nem szívesen költenék rá 20-30.000,- Ft-nál többet

Xbox GT: nozsolt

(#169746) Hooper válasza palfitom (#169743) üzenetére


Hooper
őstag

Szia!

Köszönöm.
Antec p190 házam van dark rock pro4 hűtővel. De ha szükséges egyikhez se ragaszkodok foggal körömmel.

Régi sztereotípia, hogy a MAC gépeken egy komoly szorzó van a vele pariban lévő PCvel szemben. De úgy látom ez mér kevésbé igaz.
Bíztam benne h kevesebből kihozható egy hasonló szint. A különbözetből meg marad másra (monitor, háttértárak, uj nas stb elég sok minden van most tervben). A "spórolás" miatt gondoltam h maradok PCnél.

AMD 5950X tud valamit ami a specifikációkon túlmutat használatban? 12700K ahogy néztem olcsóbb és "gyorsabb" (userbanchmark alapján).

Köszönöm szépen!

(#169747) kiralygomba


kiralygomba
újonc

Sziasztok!

Régebbi számítógépemet szeretném felújítani, illetve majd talán lassan teljesen lecserélni, attól függ. Ehhez szeretnék első körben csak videókártyát cserélni, és rögtön a kérdésem: nem tudom, ennek mennyire van értelme, aránylag régi a gép. Illetve rögtön meghallgatnám, hogy mivel folytassam mondjuk majd kb. fél év múlva a felújítást, ezért írok ebbe a topikba, és nem a videókártyásba.

1. Elsősorban játékra fogom használni, inkább erősebb single playerekre (Cyberpunk 2077, RDR2, pár újabb AAA cím) és gyengébb multikra (DOTA2).

2. Jelenleg ez a gépem:
- ASUS EX-GTX1050TI Oc Ti 4gb
- Asus B150 Pro alaplap
- Kingstone Fury 2133 Black RAM 2x8GB
- Intel I5 7600
- 500 W CHIEFTEC iARENA sorozat, S, 12Cm
- Sharkoon VS4-W ház

Első körben arra gondoltam, hogy csak a videókártyát cserélem, amivel remélem már játszhatóvá válnak az újabb címek is, mondjuk fél év múlva pedig alaplap+proci...stb. Ebben kérek segítséget, hogy ez így mennyire működőképes koncepció?

3. Elsőként csak videókártyát vennék, persze ha ennek van értelme. Egy RTX 3060 vagy RTX 3060Ti-ra gondoltam, de bármit meghallgatok.

4. A videókártyára ~200, max 250K keretem van. Ha a többi alkatrész miatt nem tudnám használni, pl. a régi alaplap nem fogadná be az új videókártyát, akkor inkább elodázom a cserét és a többivel együtt újítom fel, de nyilván jobb lenne már most használni. :) Ha van ötletetek, hogy további 150K-ból, de max 200K-ból mi legyen a proci/alaplap/hűtő (szerintem RAM nem kell, de ki tudja), örülnék neki.

5. Monitorok:
2 db FHD 60Hz monitor HDMI csatlakozóval (jelenleg egyik DVI átalakítón), nem támogatnak g-sync-et/freesync-et.

+1
Láttam, hogy ajánlottatok mostanában használt videókártyát, ezek nem tudom, mennyire megbízhatóak (használt bányászkártyát nyilván kerülném...), alapvetően jobban örülnék újnak, de igazából nem tudom, mire lehet számítani használt esetében, egyáltalán ha érdemes, honnan...stb.

Előre is köszönöm a (többedik) segítséget, bocsi a wall-of-textért! :))

(#169748) ColdMan válasza nofi (#169745) üzenetére


ColdMan
tag

Miért akarod a lapot is cserélni?
Eladod a procit, proci ára + 20-30 k-ból veszel egy APU-t, amit kezel a lapod és kész.
Ha nem vagy elégedett az AMD vonallal, akkor nem szóltam.

(#169749) nofi válasza ColdMan (#169748) üzenetére


nofi
őstag

Őszintén szólva azért nem gondolkodtam AMD vonalon mert nem nagyon követtem az AMD integrált megoldását. Most ahogy nézem nem is marad alul Intellel szemben, sőt. Mondjuk az egy picit zavar, hogy a gép idle fogyasztása magas Ryzennél (legalábbis a 3600-as szériánál a 9. gen Intel jóval kevésbé éhes), ezért mindenképpen megnézném az Intel alternatívát is.
Ha van esetleg konkrét javaslatod (használttól sem félek) megköszönöm :R

Xbox GT: nozsolt

(#169750) kemperlama válasza palfitom (#169742) üzenetére


kemperlama
csendes tag

Szia palfitom!

Koszonom szepen, megnezem oket! :)

udv,

kemperlama

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.