Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#169901) Bedems


Bedems
csendes tag

Sziasztok!
Két konfig között vacilálok, ki melyiket ajánlaná főleg játékra 1440p 144hz vagy 165hz-hez
AMD
CPU Ryzen 5 5600X 86970ft
Alaplap MSI MAG b550 Tomahawk 54420ft
GPU PowerColor RX 6900 XT 356690ft
CPU hűtő Noctua D15 chromax 45690
Memória G.SKILL Trident Z 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz F4-3600C16D-16GTZ 49690ft (samsung b-die)
Gépház Phanteks Eclipse P500A 55370ft
SSD Samsung 980 1TB 38690ft
Táp EVGA SuperNOVA 850 GT 51291ft
össz.:738811ft

intel
CPU i5-12400F 76070ft
Alaplap ASUS PRIME B660-PLUS D4 59830ft
GPU Gigabyte RTX 3070 Ti 329090ft
CPU hűtő Noctua D15 chromax 50690ft
Memória Kingston FURY Renegade 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz KF436C16RBK2/16 35690ft
Gépház Phanteks Eclipse P500A 55370ft
SSD Samsung 980 1TB 38690ft
Táp EVGA SuperNOVA 850 GT 51291ft

össz.:696721ft

Amd konfignak jobban utána jártam, hogy b-die ram legyen az alaplap is elméletileg jó.Az intel alaplap és memóriát hasraütésre néztem így az képlékeny. Melyiket ajánlanátok jobban vagy mibe nyúlnátok bele? a keret max. 750k
köszi :)

(#169902) SyMbioTe válasza kr1s1 (#169899) üzenetére


#169899 kr1s1
Szia!

Lehet esetleg valamivel olcsóbban B660 lapot nézni, de akkor tuning az nem lesz, így akkor prociból is mehet 12700F. Amúgy a Z690 UD is OK.
Asus TUF Gaming B660-Plus D4, Asus Strix B660-A Gaming D4
Hűtő: Milyen CPU léghűtést vegyek?
pl.: BQ Dark Rock (Pro) 4 / SPC Fortis 5, Scythe Mugen 5, ID Cooling SE-226XT ~20-30k

Többi amúgy szerintem rendben van.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169903) SyMbioTe válasza villamos (#169900) üzenetére


#169900 villamos
Szia!

Különösebb baj nincsen egyikkel sem, bár jelentősen a B550M Pro4 ami olcsóbb, a másik kettő ugyanúgy 45-50k körüli árszegmenst erősíti.
De amúgy mehet a sima B550M Pro4 is

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169904) SyMbioTe válasza Bedems (#169901) üzenetére


#169901 Bedems
Szia!

Hát nehezet kérdeztél, mert alapvetően mindegyik egy elég erős, jó gép, nagyon mellé nem lősz egyikkel sem. A magas képfrissítés miatt talán az AMD-s konfig irányába billen a mérlek a magasabb órajelek miatt.

Milyen játékok mennének rajta?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169905) Bedems válasza SyMbioTe (#169904) üzenetére


Bedems
csendes tag

Szia! Rome remastered, bannerlord, Warzone. Annyira nem tudnám kihasználni a nvidianak a DLSS-ét. Inkább a Radeon nyers ereje lenne jobb véleményem szerint, hogy magasan tudjam tartani az fps-t. Még azon is gondolkoztam, hogy az intel configba menne a 6900xt, bár nem tudom, hogy az i5 procival jobb lenne-e egyáltalán az egész, vagy mennyire vannak szimbiózisban az amd-s cuccok. Esetleg, ha nem kell az intel procinak a samsung b-die memória, azon is tudnék spórolni. De aztán lehet rosszul gondolom.

(#169906) palfitom válasza Bedems (#169905) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Bedems

Szia,

Ha nem az RT-fícsörök kellenek, akkor az első konfigot venném én is.
5600X proci és RX6900 esetén működni fog az AMD SAM, ami további FPS-növekedést hoz.
Az első konfighoz, ha spórolnál:
- totál felesleges 46.000-res hűtő, az 5600X egyáltalán nem forrófejű (simán elég hozzá: pl. ID-Cooling SE-225-XT / SilentiumPC Fortis 5)
- ha nem célod a végletekig kihegyezett ram-tuning, akkor nincs szükséged B-die ramra, jóval olcsóbb is mehet (pl. Fury 3600 / Fury Renegade 3600)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169907) andreijj


andreijj
tag

Sziasztok, előre is elnézést ha rossz topic.

A keresztfiamnak van egy régi gépe, amiben ilyen régi gigabyte alaplap van: https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-970A-DS3P-rev-2x#ov

Nagyon szeretne egy új gépházat, és kinézte ezt:
https://www.pcx.hu/kolink-observatory-rgb-feher-edzett-uveg-ablakos-szamitogep-haz-00721056

Az a kérdés, hogy ebbe a gépházba át tudom-e szerelni a fenti alaplapot? Van-e bármilyen kompatibilitási probléma? Abban bízom h nem, de inkább rákérdezek. A másik kérdés pedig az, hogy a ház ventilátor ill. RGB az honnan kapja az áramot? Alkalmas az alaplap ennek kiszolgálására? Ha igen, kell valami plusz kábelt vennem hozzá? Szóval az lenne a cél, hogy bemenjen az alaplap, és teljes funkcionalitásában működjön a ház.

Köszönöm a válaszokat, szép napot!!! :K

(#169908) palfitom válasza andreijj (#169907) üzenetére


palfitom
Topikgazda


andreijj

Szia,

Tulajdonképpen elfér itt.

Nincs gond a kompatibilitással, a ház fogadja az alaplapotokat.
RGB: itt van az útmutató hozzá, a tápegységedről kell neki egy molex csatlakozó: [link] Másra nincs szüksége.
Az alaplap nem alkalmas RGB-vezérlésre (nagyon régi), de ebben az esetben erre nincs is szükség.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169909) andreijj válasza palfitom (#169908) üzenetére


andreijj
tag

Nagyon köszönöm a választ!

Akkor ha jól értem a molexet rádugva lesz benne kraft, tehát fognak pörögni a ventik, de az RGB nem fog menni. Nem fog világítani egyáltalán, és a távirányítóval sem lehet majd állítani a színét igaz? :)

Köszi,
Andris

(#169910) itldj válasza andreijj (#169909) üzenetére


itldj
aktív tag

De fog. Csak az alaplapról nem fogod tudni vezérelni se a diszkófényt se a fordulatszámot.
Amit adnak hozzá HUB és a távirányító az minden más alkatrésztől függetlenül működteti a világítást és a ventiket, ha rádugod egy tápegységre.

(#169911) andreijj válasza itldj (#169910) üzenetére


andreijj
tag

Ja értem, köszönöm szépen! Diszkófény :D :D :D

(#169912) palfitom válasza andreijj (#169909) üzenetére


palfitom
Topikgazda


andreijj

Szívesen.

Pont úgy, ahogy itldj kolléga leírta! Minden fog működni. Vagy a házon lévő gombbal, vagy a távirányítóval lehet majd a színeket változtatni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169913) forum_user


forum_user
tag

Sziasztok!

Nem értek annyira a hardwerekhez, (és nem is szoktam így a gépházba belenyúlni nagyon, max kifújni a port belőle.) Tudnátok segíteni így, hogy hogyan és honnan lenne érdemes vennem számítógépet, újat ajánlott mindenképp?

(#169914) varmi2 válasza forum_user (#169913) üzenetére


varmi2
nagyúr

Töltsd ki az összefoglalót.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#169915) Rdinhoo


Rdinhoo
csendes tag

Sziasztok, egy kis segitseget szeretnek kerni..eddig konzolos voltam,de a moddok miatt valtanek :)
Elegge lemaradtam a pc temaban,de kineztem 2 “gamer” konfigot.Errol kene 1-2 velemeny.
1.
Intel i3 10105F (4,4Ghz), 16GB DDR4 , 480GB SSD, GTX1650 4GB DDR6 , DeepCool MATREXX 30 + 500w 80PLUS
2.
Intel i5 10400F (4,3Ghz), 16GB DDR4 , 480GB SSD, NVIDIA GTX1650 4GB DDR6 , DeepCool Matrexx30 + 500w

Egy 120hz 4ktv-re szeretnem kotni es csak a Gta illetve a Pes 21 re kellene.
Ahogy nezegettem nem olyan nagy a gepigenyuk egyik jateknak sem.
Velemeny?vagy esetleg tudtok olyan oldalt ahol jo arban lehet gepet venni vagy aki esetleg foglalkozik konfig osszerakassal?
Elore is Koszonom a segitseget👍

(#169916) Tomboy96


Tomboy96
újonc

Sziasztok!
Először építek magam gépet és ehhez kérnék segítséget. A videókártya még kérdéses, lehet hogy várok az új 4000-es szériára.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Streamelés, multiplayer játékok, jelenleg dota2 és wow de az új megjelenő játékokat is ki szeretném próbálni
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Cooler Master HYPER H412R proci hűtő.nvidia gforce gtx 1050,samsung 970 evo plus 1tb
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
alaplap,ram,videókártya, proci,táp,ház
amit án kinéztem:
-alaplap msi mag b550 tomahawk
-ram 2x 16GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston Fury Beast RGB CL16 (2x8GB) (KF432C16BBAK2/16)
proci amd 5600x
táp:?? nem tudom mekkora tápot érdemes venni hogy akár a 4060 4070es gpura is elég legyen
ház: Be Quiet Pure Base 500DX White-kinézet miatt tudom van olcsóbb is.
videókártya: 3060 ti,3070(ti) vagy 4060 4070 ha kivárok addig, megbízható márkákat ha tudnátok ajánlani azt nagyon megköszönöm.
4. Mennyi a kereted rá?
550-600 ezer
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
lg 22mp58vq-p full hd 60hz 5ms ez lenne a másodlagos monitor.
ehhez késöbb jönne egy 1440ps 120-144hz 1 ms monitor ami az elsődleges lesz, pontos monitort még nem néztem ki
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
-mindenképp rgb-s ramot szeretnék
-táp moduláris
itt kérdés hogy 2 db 2x8gb kittel van e bármi probléma? tudom hogy jobban megéri 2x16-ot venni de szeretnék 4x8gb-ot berakni kinézet miatt
-Streameléshez nvidia videókarit ajánlottak, állítólag az amd-vel nem muzsikál jól az obs de ehhez nem értek
-alaplapot atx méretűt szeretnék(Ha hasonló árban van esetleg C-s portal rendelkező az jó lenne)
-intel proci is szóba jöhet de ahogy olvastam árkategóriában és teljesítményben is hasonló a 12400f
- késöbb a házba szeretnék AORUS Waterforce X 2x 120mm hűtőt betenni, szóval ilyen házat keresnék
Köszönöm előre is a segítséget :R

(#169917) Tomboy96 válasza Tomboy96 (#169916) üzenetére


Tomboy96
újonc

Lemaradt, az elsodleges monitor 27 colos lenne

(#169918) palfitom válasza forum_user (#169913) üzenetére


palfitom
Topikgazda


forum_user

Szia,

Több boltban is kérhetsz összeszerelést (és akár telepítést is), pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX, Zóna Computers, stb.
Ha kérnél ajánlást, akkor az Összefoglalóval kellene kezdeni!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169919) palfitom válasza Rdinhoo (#169915) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Rdinhoo

Szia,

Mint ahogy legutóbb is, az Összefoglalóban szereplő összes infó feltétlen szükséges a véleményezéshez! :U
A konfigokról több infó kellene, pl. ram, ssd és tápegység pontos paraméterek, ár.

Több boltban is kérhetsz összeszerelést, pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX, Zóna Computers, stb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169920) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Jó régen vettem új pc-t, ezért is hallgatnám meg szívesen a tanácsotokat.
Amit lecserélek (nem nevet) egy i3 530-as, 4GB Ram, 128GB SSD-s mini itx-es 2010-es konfig.

Első körben erre gondoltam: HP ProDesk 600 G4 SFF - 8GB DDR4 Ram, 256GB SSD, i3
Ebben már ha jól láttam akkor 8. generációs proci van, felmegy rá jogtisztán a win11.

Ami nekem fontos: jogtisztán minden berhelés nélkül win11, irodai munkára használom, nem kell erőgép és "időtálló" legyen viszonylagosan, bár ilyet nem lehet kérni... :)

Szerintetek megéri erre váltani kb. 70 ezerért erre vagy inkább + pénzzel már 10. generációs procira és alaplapra, stb. kb. 100-110 ezer környékén?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#169921) palfitom válasza Tomboy96 (#169916) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Tomboy96

Szia,

Lap: OK
Ram: valóban a szemnek szebb a 4 modul, de ahogy te is tudod a 4 modul problémás(abb). 3200MHz valószínűleg menni fog 4 modul esetén is, ha mégis problémába ütközöl, akkor 14 napon belül visszaküld, és 2x16-os KIT megvesz (pl. Fury RGB 3600)
Táp: pl. be Quiet Pure Power CM 600-700W / Corsair TX650m / Corsair RM650 / Corsair RM650x / EVGA SuperNOVA 650 GT / FSP Hydro M Pro 600-700W / Seasonic Core GM 650W / Seasonic Focus GX 650
Ház: OK (a fölső ventit előre teszed, és kész a jó szellőzés)
VGA: 3060Ti: jelenleg 250k a TUF, olcsóbban pedig 235k a Dual. 3070: KFA 271k, 3070Ti: Gainward 325k, EVGA 340k, TUF 340k.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169922) Alex123


Alex123
senior tag

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel: 256GB SSD
3. Milyen alkatrészekre van szükséged: SFF komplett gép, monitor, bill, egér nélkül.
4. Mennyi a kereted rá:100-120 ezer
5. Mekkora a monitorod natív felbontása: FHD
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt: Intel

(#169923) palfitom válasza Alex123 (#169920) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Alex123
+ #169922 Alex123

Szia,

Ha ilyen ritkán cserélsz/fejlesztesz gépet, akkor inkább szánd rá azt a pár tízest, és legyen 10-11-12. generációs gép.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169924) Alex123 válasza palfitom (#169923) üzenetére


Alex123
senior tag

Rendben, akkor megcélzom a 10. generációsat, a legújabb nekem kicsit "túlárazott" :)

Köszönöm! :R

(#169925) palfitom válasza Alex123 (#169924) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Jó döntés! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169926) SuffGoul


SuffGoul
friss újonc

Szép Napot! :)

Egy teljesen belépőszintű, kis költségű asztali konfig után érdeklődék és szükségem lenne a segítségetekre. Első sorban az lenne a kérdés, hogy 150k-ból építhető-e egy ilyen konfiguráció?

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Alapvető felhasználásra lenne a gép, illetve kis erőforrásigényű, mind single és multi játékok lennének rajta. Például Roblox, Minecraft, CS:GO, LOL illetve régebbi címek, mint Need for Speed Underground 2 és hozzá hasonlók.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Sajnos egy komplett asztali számítógépre lesz szükség, semmit sem tudunk megmenteni az előző gépből, túl régi már.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Komplett asztali gépre. Gépház, tápegység, alaplap, memória, processzor. Gondolom a felhasználásból adódóan nem lesz szükség dedikált kártyára, reménykedek hogy egy inegtrált el tudja végezni a feladatot, mivel ahogy néztem az árakat, nem lehetne így külön kártyát bele tenni.
4. Mennyi a kereted rá?
150 ezer forint. Tudom, főleg a mostani árak mellett, nem egyszerű feladat még egy alap konfig összerakása sem.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Egy 4K-s tv-re lenne kötve (ami 60Hz-es), hogy a filmek élvezhetőek legyenek ezen a felbontáson, viszont játékoknál természetesen bőven elég a FullHD, vagy akár még az az alatti felbontások is. Rossz döntés lenne így használni?
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem vagyok elkötelezett, ami éppen a legjobban megéri.

Elnézést, ha valami kimaradt volna a kérdések közül, akkor pótolom!
Előre is köszönöm a segítségeteket/javaslataitokat. :)
Minden Jót!

SuffGoul

(#169927) Feherfy


Feherfy
tag

Üdvözletem újra! :)

Most egy kifejezetten munkára szánt gép összerakásában szeretném a segítségeteket kérni.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Fő felhasználás Archicad, de egyszerűbb látványtervezésekhez is lesz használva Artlantis és Lumion programokkal.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Komplett gépre van szükségem.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépházra és annak tartalmára, illetve egy 27"-os monitorra.
4. Mennyi a kereted rá?
350k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Monitorra is várok ajánlást, semmi extrát nem szeretnék (elég a full HD, 60 HZ).
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincs ilyen.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#169928) villamos


villamos
őstag

Sziasztok!
Notebook -ról kívánok desktopra váltani.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játékra és alap dolgokra kellene. Elsősorban single player játékok.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmilyen alkatrész nincs.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Csak processzor, alaplap, ram, ssd, vga, ház, táp, meg még 1 monitor kell.

4. Mennyi a kereted rá?
Monitorral együtt, jó lenne, ha nem haladnánk meg a 450e ft -ot

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Nincs még monitorom, de nagyjából van elképzelésem hogy mit szeretnék,
24" (esetleg kicsit nagyobb lehet, de a 27" nagy) 1080P, IPS, minimum 350 nit, minimum 144Hz
Monitorok közül a Lenovo Y25 - 25 lenne bejövős, de ha valamiért esetleg mégsem megfelelő, vagy nem ajánlott, megemésztem (leginkább az ára tetszik).
Néztem róla videókat, illetve leírásokat, és az jött ki a végén, hogy ez nekem kell. Mondhatjuk úgy is hogy birtoklási vágy ébredt bennem eziránt a termék iránt. :D

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Jelenleg egy Lenovo Legion Y530 -as gépem van, 8. Gen i5 -tel, és 1050Ti -vel. Nézegettem gépeket, de igazából egyik sem fogott meg.
Viszont szembejött ez: 82JW00LPHV
Arra gondoltam, hogy talán asztalon össze lehetne dobálni valami hasonlót, kb. annyiből, amennyibe kerülne ez a gép.

Nagyjából összeírkáltam, hogy első körben mire gondolnék, illetve mire jutottam saját kútfőből:

(elsőkörben, jó vicc :U, három hete ezen kattogok kb. topikot olvasok, videókat, teszteket, boltokat, árakat nézek, azon sakkozok hogy vegyek e használt cuccot vagy ne, egyáltalán akarom e az egészet vagy nem, vagy vegyek e inkább egy másik notebookot... :O ) :DDD

CPU: AMD Ryzen 5 5600G 3.9GHz Socket AM4 Box [70150]* ez a legolcsóbb 5600 -as cpu, iletve lehetne még akár
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz Socket AM4 Box [57970] jóval olcsóbb opció lehetne, kérdés nem e túl gyenge
de az AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz Socket AM4 [80730] viszont drágának találom

CPU hűtő: nem tudom hogy szükséges e, vagy megfelelő e a gyári, inkább csak attól tartok, hogy az hangos lesz, utána nézve az AMD gyári hűtőire valami 40dB írnak, szerintem azért az eléggé hangos...
pl. egy Be Quiet! Pure Rock 2 (BK006) [14670] - képest biztosan (Be Quiet! -még a márkanév is imádni való! :D )

LAP: ASRock B550M Pro4 [32090]* -ez a legolcsóbb értelmes deszka ilyen procikhoz
RAM: 3200MHz DDR4 RAM Kingston Fury Beast CL16 (2x8GB) [30110]*
SSD: 500GB Silicon Power UD70 M.2 SSD [24170]*

VGA: RX 6600 -ra gondolok első körben, 150k körül
körülnéztem HA-n, használtan valamivel jobb dolgok vannak ugyanennyiért, csak kérdés, hogy be merje e az ember vállalni
eleinte felmerült, hogy esetleg ne legyen e inkább RTX3050, de mindenhol az van, hogy a radeon jobb ugyanennyiért.
ASRock Radeon RX 6600 Challenger 8GB [150790]*

Ház:
1- ne legyen semmiféle RGB -ezzel kizártuk a lehetséges jelölteknek kb 25%
2- ne legyen ablakos -ezzel kizártuk a lehetséges jelöltek kb. 60%
3- férjen bele a fent írt opcionális procihűtő, (155mm) -kiesett még néhány tucat...
4- ne legyen méregdrága
mindezeket figyelembe véve,
a Thermaltake Versa H15 M marad, mint jelölt. [26310]*
ez is rohadt drága, de legalább kinéz valahogy, és elfér benne a hűtő... :(
Annyi a gyíkja, hogy csak egy venti van benne gyárilag, de legfeljebb beledobálok majd 19dB Be Quet Pure Wings2 -ket...

Táp: talán egy 600W -os?
pl:
FSP 600W HYDRO M PRO 600 -[24050]*
CHIEFTEC A-80 CTG-650C 650W -23200
Ezek félmoduláris tápok, ezért valamivel drágábbak. A feltétlenül szükségesnél ne legyen már több drót...

A végösszeg:
357670 lesz
(Az árak 07.11 a vizes boltban -igen, lehetne faragni több helyről beszerzéssel, csak mindenféle sufni helyekről nem kellene azért, esetleg HA bazárból, de ez messzire vezet most, egyelőre elég ha a konfig nagyjából kialakul)
Nézegettem bazárban, és néhány alkatrészen lehetne bőven fogni, és úgy az R5 5600 is nagyjából beleférne a keretbe. Csábító..
(a csillaggal jelölt elemek +cpu hűtő nélkül, az legyen egyelőre opcionális, megpróbálkozok elsőre a gyárival, és ha nem jön be, akkor jöhet a másik)
A monitor: a legolcsóbb áron 80200 lehetne beszerezni, ha jó...

Szóval nagyjából ennyi lenne nagyjából... :))

Jöhetnek a kövek... :D

Lapzárta után érkezett:
Felmerült bennem a kérdés, hogy VGA-n lehetséges e moddolni a hűtést, amennyiben hangosnak találtatik a gyári hűtés, a ventiket kicserélni halkabbra?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#169929) palfitom válasza SuffGoul (#169926) üzenetére


palfitom
Topikgazda


SuffGoul

Szia,

Nem egyszerű feladat, de mivel most elég jól lecsökkent az 5600G APU ára, így nem teljesen lehetetlen feladat 150k körül kihozni valami értelmes, használható konfigot:
Lap: pl. Asrock B550M Pro4 / Asus Prime B550M-A / Gigabyte B550M S2H / Gigabyte B550M DS3H, MSI B450M Mortar MAX
CPU: R5 5600G
Hűtő (opcionális, de ajánlott): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / Jonsbo CR-1000 / ID-Cooling SE-224-XT
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Team Group 3600
SSD: pl. Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial BX500 / MX500 / WD Blue 3D / WD SN570 / Samsung 980
HDD (ha kell): pl. Toshiba P300
Ház: ízlés szerint, pl. AIO Bohemian II / Cooler Master Q300L / NR400 / MB311L / MB320L / Kolink Citadel / Deepcool Matrexx 40 3FS
Táp: Chieftec iARENA 500W / Chieftec ECO 400-500W / FSP Hexa 85+ 350-450W / BQ System Power 400W / FSP Hydro Pro 500W / FSP Hydro M Pro 500W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169930) palfitom válasza Feherfy (#169927) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Feherfy

Szia,

Lap: pl. Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4
CPU: i5 12400(F)
Hűtő: pl. Arctic Freezer i35 / SilentiumPC Spartan 5 Max / ID-Cooling SE-224-XT v2
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Fury 3600 / Fury Renegade 3600, VAGY 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600
VGA: pl. Quadro T600, olcsóbban T400-4GB
SSD: WD Blue SN570 / Samsung 980
HDD (ha kell): pl. Toshiba P300
Ház: ízlés szerint, pl. Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Zalman M3 Plus / SilverStone PS15 Pro / Aerocool Trinity Mini-G-BK-V3 / Fractal Design Define Mini C TG
Táp: pl. be Quiet Pure Power (CM) 500W / Corsair TX550M / EVGA B5 550 / FSP Hydro Pro 500W / FSP Hydro M Pro 500W / Seasonic Core GC 500W / Seasonic Core GM 500W
Monitor: irány a szaktopik: Milyen monitort vegyek?, vagy az apró.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169931) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Jó régen írtam ide, most ajánlásért jöttem. Mikor volt már az, amikor még én is válaszolgattam. :B Egy kollégám szeretne a fiának vásárolni egy viszonylag időtálló gamer, mindenes gépet. Nagyjából képben vagyok most is a hardver trendekkel, de azért annyira nem, hogy csuklóból rávágjam, hogy mit éri meg most venni. Légyszi, segítsetek. ;)

Elkértem tőlük a válaszokat az összefoglaló kérdéseire:

1.) Általános dolgokra, de főleg játékra, azon belül mindkettőre.

2.) Csak monitor, egér és billentyűzet van.

3.) Egy komplett asztali gépre, kivéve perifériák.

4.) Kb. 300 ezer. Ha épp úgy jön ki egy jobb vétel, akkor pár 10 ezer még belefér.

5.) Egyelőre ez a monitor, de lehet, hogy a jövőben cserélve lesz egy modernebbre. 1920x1200 px, elvileg 85 Hz (de ezt picit furcsának találom), DVI + VGA.

+1.) A ház ventillátorok és proci hütő világítson, a ház fala átlátszó legyen. Ház típus, ami tetszik a kölyöknek.

Én annyit tennék még hozzá kiegészítésként, hogy nézzük meg új videókártyával és használttal is, hogy úgy mennyivel lehet jobbat kihozni az összegből.

A nevükben is köszönöm szépen! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#169932) palfitom válasza villamos (#169928) üzenetére


palfitom
Topikgazda


villamos

Szia,

:D

CPU: a PCIe 4.0 miatt leginkább az 5600-ast javaslom.
Hűtő: jól gondolod, érdemes egy jobbat tenni a procira. Alternatívák: pl. Jonsbo CR-1000 / ID-Cooling SE-224-XT / SilentiumPC Fera 5.
Ram: ennyiért már 3600-asokat is kapni, pl. Team Group / Fury
SSD: inkább olcsóbban a Samsung 980 (TBW: 300 vs 120!)
VGA: igen, nyers erőben jobb a 6600, és az Asrock hűtése vállalható. Alternatívaként ajánlom az olcsóbb XFX-et.
Ház alternatíva: MasterBox MB400L. Törekedj a 2 venti elöl beszív + 1 venti hátul kifúj felállásra!
Táp: 500-as is bőven elég, pl. Hydro M Pro 500, de mivel nem érezhetően olcsóbb, mint a 600-as, így maradhat a 600-as is.
Monitor: szerintem OK, de rákérdezhetsz a szaktopikban!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169933) metalgod


metalgod
csendes tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni az alábbi konfig összeállításában:

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? Alap gamer gépként szeretnék 1-2 éves, esetleg most kiadott játékokkal játszani, nem szükséges ultra high 4K felbontásban, a lényeg, hogy kb közepes grafon elmenjenek a játékok
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Egy standard ház, 500 Wattos táp, illetve SSD/HDD megmaradna a régiből.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap+proci+RAM+GPU Ezek közül az alábbiakat néztem ki:
Processzor:
i3-12100F (ha jól tudom, ehhez jár az alap intel hűtés, de ha hülyeséget beszélek, szóljatok kérlek)
ALAPLAP:
Gigabyte H610M S2H DDR4
RAM: Kingston FURY Beast 16GB DDR4 3200MHz memória (KF432C16BB1/16)
GPU: ASUS TUF-GTX1660S-O6G-GAMING GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 SUPER TUF Gaming OC PCIE
4. Mennyi a kereted rá?
Amennyi szükséges, ha a fenti konfig járható út, ofc a lehető legkevesebből hoznám ki.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Hát, 60 Hz-re van beállítva, egy LG Flatron 2360 T a típusa, 23"
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincs, de GPU-nál inkább Nvidia.

Köszönöm előre is!

(#169934) palfitom válasza vond (#169931) üzenetére


palfitom
Topikgazda


vond

Szia!

A használt-piac kicsit lassan követi az árváltozásokat, és az új vga-árak mostanában jelentősen csökkentek, ezért pillanatnyilag ott tartunk, hogy sokan még most is új ár közelében árulják a használt cuccaikat. Szóval most elsősorban újat érdemes venni, de persze végig lehet mazsolázni az aprót, hátha van használtak között is normális ajánlat!

AMD:
Lap: pl. Gigabyte B550M Aorus Elite / MSI B550M Mortar
CPU: R5 5600 / 5600X
Hűtő (opcionális, de ajánlott): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / Jonsbo CR-1000 / ID-Cooling SE-224-XT / ID-Cooling SE-225-XT / Alpenföhn Brocken ECO Advanced / BQ Pure Rock 2 / SilentiumPC Fera 5
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Team Group 3600 / Fury 3600

Intel:
Lap: pl. Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4
CPU: i5 12400(F)
Hűtő (opcionális, de ajánlott): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / Deepcool AK400 / ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35 / SilentiumPC Fera 5 / ID-Cooling SE-225-XT
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Team Group 3600 / Fury 3600

A többi:
VGA: RTX 3050 (pl, pl) / RX 6600 (pl). Az apróról pl. RTX 2060 (pl) / 2060 Super (pl).
SSD: WD Blue SN570 / Samsung 980
HDD (ha kell): pl. Toshiba P300
Ház: ízlés szerint, pl. Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Zalman M3 Plus / SilverStone PS15 Pro / Aerocool Trinity Mini-G-BK-V3 / Fractal Design Define Mini C TG
Táp: pl. be Quiet System Power 500W / be Quiet Pure Power (CM) 500W / Corsair TX550M / EVGA B5 550 / FSP Hydro Pro 500W / FSP Hydro M Pro 500W / Seasonic Core GC 500W / Seasonic Core GM 500W

Kicsit olcsóbb platform:
Lap: pl. Gigabyte B560M D3H / B560M Aorus Elite / Asrock B560M Steel Legend / Asus Prime B560M-A / Asus TUF Gaming B560M-E D4 / Asus TUF Gaming B560M-Plus
CPU: i5 11400(F)
Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-213v2
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169935) vond válasza palfitom (#169934) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon köszönöm! :R Továbbítom is nekik.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#169936) palfitom válasza metalgod (#169933) üzenetére


palfitom
Topikgazda


metalgod

Szia,

CPU: ár-érték arányban az egyik legjobb vétel! Igen, jár hozzá gyári hűtő, mely -ha nem a nagyon halk gépet keresed, akkor- használható.
Lap: i3 alá megteszi, de a későbbi proci-fejlesztést elfelejtheted vele.
Ram: nagyon nagy baklövés lenne! Dual-channeles platform esetén mindig 2 modulos KIT-ben érdemes gondolkodni (pl. Aegis 3200), 1 modullal sok teljesítményt buksz!
VGA: GTX 16xx szériában a TUF az egyik legrosszabb hűtés, nem ajánlott kategória! Egyébként inkább RX 6600-at vennék, hisz csak kb. 4000-rel drágább, de sokkal erősebb. Ha mindenképp Nvidia, akkor meg RTX3050 (pl, pl), ami érezhetően erősebb a 1660S-nél, és csak kb. 10k-val drágább (na meg sokkal modernebb).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169937) metalgod válasza palfitom (#169936) üzenetére


metalgod
csendes tag

Szia palfitom,

Köszönöm a tanácsokat, pár kérdés ezek után:
Alapvetően nem terveznék ezen cpu+lap után cpu fejlesztést, szóval az jó lehet.
RAM: Akkor adott esetben 2x8-as KIT a hyperx-ből jó lehet, igaz? Vagy kifejezetten ajánlanád a G.Skillt? - más kérdés, hogy 2x16 GB ugyanebből felesleges lenne már, igaz? (a 2 ram slot miatt kérdem főként)
VGA: ezt használtan szeretném venni hardverapróról, kb 80k a keret rá.
Ezen infók mellett mit tudnál ajánlani, gpu terén, ami összhangban van a procival?

Köszönöm előre is!

(#169938) palfitom válasza metalgod (#169937) üzenetére


palfitom
Topikgazda


metalgod

Szívesen.

Akkor OK.

Persze, mehet HyperX, nincs ellenjavallat. Egy ilyen kaliberű "Alap gamer gép"be felesleges 32GB.

Ja, hogy használt és 80k! Ezt leírhattad volna elsőre...
Ha teheted inkább jobb hűtést keress (pl, pl, pl), de jó áron a TUF is bevállalható.
"ami összhangban van a procival?" - A proci nagyon erős, ennél combosabb VGA is mehet mellé.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169939) metalgod válasza palfitom (#169938) üzenetére


metalgod
csendes tag

Szia palfitom,

Alapvetően ezt néztem ki: GPU LINK
Elnézést, hogy elsőre nem írtam bele a GPU kritériumokat ár tekintetében, nagyjából fixnek vettem a 1660S-t. (Próbálok garisat keresni a biztonság kedvéért).
Azt szabadna még kérdeznem, hogy a i3-12100F-hez mi(k) lenne(nek) az ideális GPU(k)? Lehet szánnék még rá, és megpróbálnám kimaxolni a proci-vidkari kombót a következő 6-7 évre :))

Köszönöm!

(#169940) palfitom válasza metalgod (#169939) üzenetére


palfitom
Topikgazda


metalgod

OK.

FHD 60Hz esetén RX 6600 / RTX 3060 már szinte mindenre jó magas grafikai beállításokkal, RX 6600XT / 3060Ti pedig szinte kompromisszummentes jelenleg (és még valameddig, a jövőbeni játékoktól függ).
i3-12100F pedig bármelyik fenti vga-t tökéletesen kiszolgálja mindaddig, amíg az adott játéknak elég a 8 szál.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169941) cépé válasza palfitom (#169862) üzenetére


cépé
csendes újonc

Köszönöm a segítséget!
HDD-t elírtam, 2TB-os verziót venném, hacsak ingyen hozzá nem jutok ahhoz a szerverként használt 4TB-oshoz amire hivatkoztam. Ingyem olcsóbb :D
Ház: ATX-re gondoltam, mivel a kicsiségének nem látom előnyét, így inkább legyen szellős, hátha esetleg mégis bővíteni akarom majd és még használható lesz.
Alaplap: így, hogy árban az mATX is szinte ATX árban van, így MSI MAG B550 Tomahawk vagy ASUS TUF GAMING B550-PLUS lesz szerintem. Annyival nem több, de ha csumpin néz ki akkor azon a pár ezren nem múlik....
Táp: Corsair RM650x (CP-9020178) ez végülis valóban elég lenne a 6700 XT-nek bár ha jól gondolom akkor 650Wattos tápba már nagy VGA fejlesztés nem fog beleférni az idők folyamán....
CPU: AMD Ryzen 5 5600X 6-Core 3.7GHz AM4 Box
VGA: sajnos a 210-es ár már másnap nem volt meg, lehet látta valaki innen és pöcsölés helyett elvitte :D aztán annyit hereveréltem, hogy a 220-asból is kifutottam, most 250-be van.
ASUS Radeon RX 6700 XT 12GB GDDR6 192bit (DUAL-RX6700XT-12G) van 234-ért.

Azért milyen fasza lenne már ha minden ajánlott fogyasztói áron menne, esetleg néha egy kevés kis akció. De legalább ne hetente változna a dolgok ára :D :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#169942) metalgod válasza palfitom (#169940) üzenetére


metalgod
csendes tag

Szia!

Nos, a párosítás úgy nézne ki, hogy
CPU: i3-12100F (58-89 watt)
GPU: GTX 1660S (125 watt)
A kérdésem még annyi lenne, hogy van egy Chieftec Elements 500W-os tápom. A RAM elvileg elenyésző wattot fogyaszt, elég lehet ez a táp a fenti kombóhoz?

Köszönöm utoljára, mégegyszer is :D

(#169943) Grave_444 válasza metalgod (#169942) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem a legminőségibb táp, egy belépő darab, ami talán nem is ajánlott kategória, viszont elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#169944) palfitom válasza cépé (#169941) üzenetére


palfitom
Topikgazda


cépé

Szívesen.

HDD: OK.
Ház + lap: OK.
Táp: Igen bőségesen elég. Fejlesztés? Ha biztosan lesz 1-2-3 éven belül nagyobb VGA, akkor mehet nagyobb táp, egyébként felesleges azért kW-os tápot venni, mert egyszer, talán, hátha...
VGA: mehet a DUAL 232-234k körül, pillanatnyilag nem látok boltokban jobb vételt. Alternatívák: XFX 240k / Red Devil 248.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169945) palfitom válasza metalgod (#169942) üzenetére


palfitom
Topikgazda


metalgod

Pont ahogy Grave444 kolléga írta. Ha nem sokéves, akkor maradhat.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169946) flashike


flashike
tag

Hali! Véleményekre lennék kiváncsi az alábbi elképzelésemről.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
COD Warzone, LOL, Fortnite, akciós epic games játékok.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
NZXT H1 (régi, de a jó risercabellel)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Ez a mostani terv:
Intel Core i3-12100F
16GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston Fury Beast CL16
GIGABYTE X570 I AORUS PRO WIF
INVIDIA GeForce RTX 3060 ti Founders Edition (azt hiszem ez még befér a H1-be)
4. Mennyi a kereted rá?
400 000
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Ez a gép vásárlás után következik.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nope.

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#169947) palfitom válasza flashike (#169946) üzenetére


palfitom
Topikgazda


flashike

Szia,

Monitor: "Ez a gép vásárlás után következik" - Rossz a sorrend, gamer gépet a monitorhoz kell tervezni! Nem baj, ha nincs még meg a monitor, de legelőször döntsd el a tudását (felbontás, képfrissítés)!
Lap: Az X570 AMD alaplap, ez nem passzol az Intel procihoz!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169948) flashike válasza palfitom (#169947) üzenetére


flashike
tag

Hali!

Uh basszus rosszat másoltam ki, ASRock H670M-ITX/ax

Monitorra pedig visszatérve: 1080p gondolom a sztenderd mostanában, és 120hz-es monitor szerintem elég lenne.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#169949) palfitom válasza flashike (#169948) üzenetére


palfitom
Topikgazda


flashike

OK.

Ram: 2 modulos KIT legyen!
VGA: 242 x 112 mm és 2 slot, tehát simán bele kell férnie.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169950) Yszapos


Yszapos
tag

Sziasztok! Tekintettel az energiaválságra és a tegnap meghozott szigorításokra úgy döntöttem, hogy mivel amúgy sem használom durva dolgokra a PC-met és mivel hamarosan nagy luxus lesz egy viszonylag sokat fogyasztó PC-ről böngészni meg filmezni beszereznék valami keveset fogyasztó gépet és a Raspberryk jutottak eszembe. A Raspberrys topikban viszont lebeszéltek róla. Úgyhogy most itt szeretnék tanácsot kérni, hogy ha ezekre a dolgokra használnám, akkor mi lenne a nekem ajánlott gép és milyen árral számoljak?

- böngészés
- filmek nézése max. full hd felbontásban
- Youtube nézése full hd felbontásban
- Twitch streamek nézése full hd felbontásban

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.