Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#31001) trickyy válasza TechN7ne (#30999) üzenetére


trickyy
senior tag

Láttam sok üzeneted, mikor ötven hozzászóláson át taglalod, miért ne vegyenek AMD kártyát a többiek, mert az instabil, és hogy ez a Milyen VGA-t vegyek topic a "Radeon" topic, ahogy említetted, mert mindenki AMD-t vesz, bár érveket nem írtál arra, hogy miért instabilak, mindenki szétoltott.

Nem értem, hogy érted, hogy te tudsz tanácsot adni bárkinek velem ellentétbe, minden írásodat javítja valaki, amikor B75-ös lappal ajánlod az i5 3570K-t és még sorolhatnám tovább, ha kicsit visszakeresgélnék, de nem érdekel. Sok kifogásolható nincs abban amit írok, nyilván néha hibázok, ahogy mindenki más.

Tény hogy nincs közöm hozzá, ahogy neked sincs hozzám, csak pusztán tényeket közöltem veled, ha már letámadsz. Senki ne mondta, hogy ne írogass, el sem tudod képzelni, hogy ahogy írtad te engem mennyire hidegen hagysz. :)

"Mr. Nagy okos,Szakember úraság"- nagy a képzelőerőd, hogy ilyen jelzőkkel illetsz, de legalább tudok írni veled ellentétbe. ;)

Érdekes, hogy nem lehet hozzászólni a logout "írásodhoz", félsz, hogy ott még többen szétoltanának a copy-ért.. :DDD

Én itt be is fejeztem a témát, mert nem OFF-olok, meg teljesen felesleges neked írni, ha szeretnél valamit ott a privát.

[ Szerkesztve ]

(#31002) KaiotEch válasza membrandj (#31000) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham én gondoltam rá, hogy 1 modulban elég, de mivel ez óccsó kategóriás gép sosem fog 8 vagy több GB ram kelleni, így KIT lesz. Amúgy ahogy láttam YT-on egész tűrhetően megy rajta a játék is. Köszi még1x. Én Intel párti vagyok(AMD max VGA-ban, így nem ismerem a másik oldalt teljesítményben) és abból lehetetlen ilyen áron kihozni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#31003) fntastic válasza KaiotEch (#31002) üzenetére


fntastic
aktív tag

Ja egész jó, bár nem értem, hogy ezekben a youtube tesztekben miért olyan beállításokon tesztelik ahol nincs meg a min. 24 fps meg egy jobb átlag, hogy játszható is legyen az esedékes játék. :DDD

(#31004) #98593280 válasza Orcsi (#30992) üzenetére


#98593280
törölt tag

nem sokkal jobb, viszont 15 ezerrel drágább

(#31005) TechN7ne válasza trickyy (#31001) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Te vagy elfoglalva egy olyan dologgal,amit már rég kibeszéltünk,le vagy maradva. Ne velem legyél már létszives elfoglalva,ha néha tévedtem azt normálisan meglehetett velem beszélni és belátam. De annyira nem bírom az ilyen nagy arcú stílust ami neked van,hatalmas túlzásokba esel,úgy teszel mint ha állandóan hülyeségeket zagyválnék .Tisztában vagy vele,hogy ez nem így van,még is le akarsz engem járatni mások elött,ne haragudj de nem fogok kussban maradni ha te leóltasz,vissza is vágok. Részemről is lezárva a téma,nem vagy te egy fokkal se feljebb,se lejebb nálam.

(#31006) Strix Aluco válasza TechN7ne (#31005) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Sajnos erre nincs lehetőség, de inkább maradj a VGA-knál, itt majd trickyy, balpis, ShellKretor és membrandj viszik a frontot. :R

(#31007) Orcsi válasza #98593280 (#31004) üzenetére


Orcsi
aktív tag

ez igaz .... :B kicsit benéztem az árát (a 8350-et néztem az előbb nagyjából az van ár pariban) .... meg is nézem mindjárt ... 8350-eshez milyen alaplap dukál ?! (no tuning meg ilyesmi ...)

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#31008) #98593280 válasza Orcsi (#31007) üzenetére


#98593280
törölt tag

kb. 25 ezres 6+2+2 fázisú ASUS:
AM3+ M5A97 EVO R2.0

mondjuk a K-s i5-höz is jobb kell ha húzni akarod mint egy 15 ezres ASRock B75

[ Szerkesztve ]

(#31009) trickyy válasza TechN7ne (#31005) üzenetére


trickyy
senior tag

Strix Aluco-ba nem egyszer belekötöttél, aki egyébként jól csinálja dolgát, most ha te írsz valamit és kifogásolható, akkor had írjak már neked én is. Főleg ha ilyeneket írsz, hogy én bújom a cikkeket, és még néhány valótlan dolgot, jó hogy így fogok neked válaszolni és néhány dolgot én is a fejedhez vágok, főleg, hogy azoknak van valóságalapja.

Nincs nagy arcú stílusom, legalábbis aki velem normális, azzal én is az vagyok.

Utolsó üzenetem ezzel kapcsolatban.

marcusa: Én már nem írok többet emiatt, szóval felőlem mehet akárhova. :)

[ Szerkesztve ]

(#31010) marcusa válasza trickyy (#31009) üzenetére


marcusa
addikt

Nem kéne ilyenkor már mod-ker-be menni? :U
Vagy csak én látom úgy, hogy ez már helyenként átcsap személyeskedésbe?

"Én már nem írok többet emiatt, szóval felőlem mehet akárhova."

Oké, csak TechN7ne elég gyakran piszkálódik, és ha "vesztésre áll", akkor rákezd a személyeskedésre...

[ Szerkesztve ]

:-)

(#31011) #98593280


#98593280
törölt tag

trickyy különben is megírta a friss "Milyen gépet vegyek" cikket, szóval nem bántani!! :R

(#31012) TechN7ne válasza marcusa (#31010) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Így van,ez már teljesen személyeskedés,jól láttod! Hozzá teszem,amit egyáltalán nem én kezdtem és normális ember módjára már nem is folytattok. :R

(#31013) Strix Aluco válasza marcusa (#31010) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

A srác 1-2 hetente jön, rosszat ír - szólnak neki, erre leáll vitázni úgy, hogy még annak kéne szarul éreznie magát, aki mert szólni, hogy hé haver, ez így nem jó.
Írtam én neki levelet is, de nem lehet kitiltani sehonnan senkit, ergo ha úgy gondolja, visszajön - csak ugye ez azért necces, mert komoly 10 ezrek mehetnek el azon, hogy picit csélcsap.

(#31014) trickyy válasza #98593280 (#31011) üzenetére


trickyy
senior tag

Köszönöm. :P

(#31015) Orcsi válasza #98593280 (#31008) üzenetére


Orcsi
aktív tag

na itt visszanyal fagyi .... ez majd egy tizessel drágább mint amit néztem a 3570k hoz .... így akkor már egálba kerülnek az árak viszont az AMD egy erősebb proci .... :F a legutóbb amikor magam raktam össze gépet nem nagyon kellett gondolkodnom .... egy i810E alaplap + egy PPGA celereon 433mhz en ... és milyen boldog voltam vele még colin mcrae rally is ment rajta .... sokat változott a világ ...

Same shit, different day!

(#31016) marcusa válasza Strix Aluco (#31013) üzenetére


marcusa
addikt

Félre értesz, lehet én voltam félreérthető, nekem is pont az ő stílusával van bajom, nem fogadja el a normális hangnemű építő kritikát sem, és személyeskedik, jelzőkkel illet titeket... :(

:-)

(#31017) bluemirage válasza #98593280 (#31004) üzenetére


bluemirage
őstag

@Orcsi
Így van és Shellkretor által linkelt Vegas teszt egy régebbi 10-es verzió volt. Azt 2010 végén adták ki. Azóta már 12-nél tartanak én a 11-et használom. De ami a lényeg, hogy valszeg' jobban skálázódnak az újabb Vegas-ok így én nem gondolkodnék azon, hogy egy Vishera-s FX-et vegyek bele... 4 modulos 8 magos felépítése elvben erősebb az ilyen munkáknál, mint egy I5.
H264-ben egyre jobban lép elő a VGA és szorul hátrébb a proci szerepe. A korábbi konfignál olvastam, hogy sima 650-et raknál bele. GTX650 helyett talán a GTX 650 Ti-t venném, persze ha sok a H264-be való export. A jóval több CUDA mag miatt. A Kepleres architektúra CUDA magjai kb. fele annyit érnek, mint a korábbi architektúrán használtak. De így sem kell félni, hogy töredékére csökkentik a munka idejét.

A 4 magos I5-ből csak I7 irányába tudsz majd lépni, az sem olcsó! Ott pedig a 6/12-es lenne csak valódi előrelépés... a fene sem tudja, hogy később egy aktuális Vegas-on vagy más vágóprogramon mit hozna a HT, azaz egy sima 4/8-as I7.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#31018) Orcsi válasza #98593280 (#31011) üzenetére


Orcsi
aktív tag

ez jó cikk ... ilyesmit kerestem amikor elkezdetem érdeklődni a konfiggal kapcsolatban ...

Same shit, different day!

(#31019) Strix Aluco válasza Orcsi (#31015) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Renderelni, vágni, 3d-szerkesztésre jobb az FX.

Ha Sony Vegas Pro a fő profil, és nem tuningolnál, akkor FX 8320 + ASUS M5A97 LE R2.0/ASRock 970 Extreme 3 (ennek gyengébb a tápellátása, de szvsz. jó megoldás) + Xigmatek Gaia hűtő, ha hangos lenne a gyári, de ez már tényleg rajtad múlik.

Ezt a tesztet nézd át, én az FX-et ajánlom.

(#31020) Strix Aluco válasza marcusa (#31016) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Mártírságot félretéve, engem nem zavar, ha megpróbál meggyőzni olyanról, amivel engem lehetetlen, mert az veszett fejsze nyele.
Csak nehogy a vevőt sikerüljön, mert 1-1 rosszul kiválasztott komponens, és jön vissza panaszkodni, akinek a konfigot írtuk, hogy mi nem klappol - bár hál'stennek erre rövidke pályafutásom alatt nem volt példa.

(#31021) Assdak


Assdak
őstag

Köszönöm a segítséget. Még annyi kérdés lenne, hogy processzor hűtőnek mit ajánlanátok? Aqua-nal lennének beszerezve a cuccok, így az Alpenhof Bröcken kilőve.

(#31022) tranceplanet válasza Orcsi (#31015) üzenetére


tranceplanet
addikt

Szerintem nem kérdéses, hogy ár/teljesítmény arányban ez hozza a legtöbbet:
AMD AM3+ CPU FX-8320 X8 3.5GHz 384Kb L1, 8MB L2 8MB L3 Cache Bulldozer BOX AMD FD8320FRHKBOX -42eFt!
Erre kell egy jó hűtő, pl.: Alpenföehn Brocken ~11K
És egy stabil, erős VRM-el elátott lap (min. 6+2 v 8+2 fázis) Vishera alá kell a jó lap, ami nem throttling-ol és kicsi a drop mértéke. pl.: GIGABYTE GA-990XA-UD3(26K) vagy SK által ajánlott lap is jó lehet

Vishera ügyben keresd őket: miresz ; Malibutomi ,ők személyes tapasztalattal is tudnak szolgálni FX-ek ügyében

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#31023) eisento válasza sharm (#30928) üzenetére


eisento
addikt

esetleg egy ilyen? en majd ilyet szeretnek venni a kozeljovoben :P [link]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#31024) Orcsi válasza bluemirage (#31017) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Köszi a hozzászólást .... csak a tisztánlátás végett azért kell nekem egy célgép mert csak gyűlik a rengeteg házi videó gyerekekről nyaralásról telelésről ünnepekről amivel valamit kezdenem kell mert így nem sok értelme van és rengeteg helyet foglalnak ... amin próbáltam a Sony Vegast az egy T420-as noti i5 2520m procival QM67es chipset, Intel alaplapi videókártya 4GB RAM és nem volt túl meggyőző ezért kezdtem el keresgélni ...

Szóval nem pénzkeresésre kell munkagépnek, viszont mivel ritkán veszek gépet így szeretnék olyan megoldást ami egy ideig kitart

Először egy ilyet néztem ki használtan mivel ez workstation és gondoltam ezeket ilyenre találták ki 4 magos erősebb mint a notim 2520m-e es kb 110kból megvan jogtiszta win7proval (ami nem utolsó szempont nekem)

most ott tartunk hogy a gép kb 140-160k körül jár amiért kaphatnék egy DELL Precision Workstation Tower T3500 -öt ami már azért :
Intel Quad Core Xeon w3570 3.20GHZ (4x3.20GHZ
12 GB Ram DDR 3 ECC
300 GB SAS 15k
DVD-író
Nvidia Quadro FX 3800 1GB (2x Displayport,1x DVI)
jogtiszta win7pro

Szóval nagy a dilemma .... egy használt öregebb proszesszor erő tekintetében 3570k körüli de márkás gép vagy egy új összerakott gép ...

(mondjuk garancia a használtra is van 3 hónap ...)

Same shit, different day!

(#31025) Strix Aluco válasza Assdak (#31021) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Xigmatek Aegir, Scythe Mugen3, BeQuiet! Shadowrock, Alpenföhn Matterhorn - első blikkre őket ajánlom, ha nincs Brocken, de a Milyen CPU hűtőt vegyek topikban biztos segítenek közelebbi infót adni.

(#31026) Assdak válasza Strix Aluco (#31025) üzenetére


Assdak
őstag

Egyik sincs náluk, de köszi, akkor a másik topikba bekérdezem.

(#31027) bluemirage válasza Orcsi (#31024) üzenetére


bluemirage
őstag

A Xeon-os gép, a Quadro-val, ECC-s RAM-mal, SAS wincsivel egy zsiráf. Azaz szép... szép, de otthonra nem kellene. Neked meg hobbi vágáshoz pláne nem. Később meg alig találsz majd embert, akinek kellene ez a furi zsiráf.

Így már értem.
A házi videókhoz, hobbi videós munkához ugyanúgy jó az I5, mint egy új FX és bőven elég a sima GTX-650 is. Ne vedd meg ezt a munkaállomást, inkább új gép, garis cuccokkal, mint egy öreg, de impozáns zsiráf.

Meliora sunt bono inimica

(#31028) Strix Aluco válasza Assdak (#31026) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Érdekes - Aqua-ról néztem az összeset kivétel nélkül, ha kell, linket is adhatok.

(#31029) trickyy válasza Orcsi (#31024) üzenetére


trickyy
senior tag

Mi is volt a maximum kereted amit szánnál erre az újításra?

bluemirage: Zsiráf. :D

(#31030) Malibutomi válasza Strix Aluco (#31019) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

FX 8320 + ASUS M5A97 LE R2.0/ASRock 970 Extreme 3

Asusból inkább az EVO, amit te írtál (LE) annak nincs hűtés a VRM-en. Azért az nem árt ha van, megér +1-2 ezer forintot.

Egyébként egyetértek a srácokkal, a 8320 jó választás lenne, videókhoz, rendereléshez tökéletes, és ha játszol ott sem vall szégyent.

[ Szerkesztve ]

(#31031) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Itteni tanácsra a következő konfigot rendeltem meg:

MSI FM2-A55M-E33, AMD A8-5600K, Kingston HyperX DDR3 1600 MHz 2*2 GB KIT, Hitachi Deskstar 7K.1000C 500 GB, Corsair VS350, Xigmatek Asgard Pro

Viszont több helyről rendeltem meg, ezért én fogom összerakni :Y

Van valami az összerakáskor, amire kiemelten kell figyelni :F

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31032) Strix Aluco válasza Malibutomi (#31030) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Köszi a javítást, felírtam. :R

Ispy: Semmi egyedi. Ha 4 slotos lap lenne, akkor mondanám, hogy A2-B2-be rakd a modulokat, de mivel 2 slotos, nem lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#31033) Orcsi válasza bluemirage (#31027) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ok köszi, az őszinte választ, tanácsot. Persze ahogy az életciklusát nézem a gépeimnek mire én bármit is eladnék addigra tők mindegy milyen gépem van egy fabatkát sem ér :)

Akkor még futok egy kört .... az AM3+os alaplapokba párba kell rakni a ramokat vagy az már kihalt mint megoldás a sávszélesség növelésére ...

Köszi mégegyszer ...

Same shit, different day!

(#31034) Malibutomi válasza Strix Aluco (#31032) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nagyon szívesen :)
Marha nagy segítség amit itt adtok mindenkinek, nekem sajna nincs rá ennyi időm/energiám, ennyi telik, hogy be-be nézek, és ha tudok ennyit segítek, hogy pontosítok a tapasztalatok alapján. :R

[ Szerkesztve ]

(#31035) Orcsi válasza trickyy (#31029) üzenetére


Orcsi
aktív tag

130k ?! de úgy hogy vinyó meg SSD az már van ..... és ahogy néztem sajnos videókártyát nem úszom meg mert az többet hoz ha van

Same shit, different day!

(#31036) Ispy válasza Strix Aluco (#31032) üzenetére


Ispy
veterán

Oh köszönöm :R

Ha jól olvastam, akkor a DC-hez nem kell állítani semmi extrát, azt magától kezeli a rendszer?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31037) Strix Aluco válasza Ispy (#31036) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Ha úgy veszed őket (márpedig gondolom úgy), akkor automatikusan felismeri a rendszer, hogy ők együtt vannak, mint a meggy. :)

(#31038) Ispy válasza Strix Aluco (#31037) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, kitteset vettem.

Na egy utolsó kérdés: XMP Blu Edition mit jelent a memória megnevezésének a végén? Van ennek jelentősége? (Mondjuk jókor kérdezem, mikor már úton van a cucc :U )

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31039) stefyY válasza Ispy (#31038) üzenetére


stefyY
őstag

XMP = Extreme memory profile :U ( gugli. :DDD ) profilban vannak eltárolva a RAM beállításai ( meg ahogy olvasgatom a CPU beállításai is, elvileg húzásnál segít )

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#31040) Ispy válasza stefyY (#31039) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, igazából a blue edition érdekelt volna, hogy ez csak valami marketing valami, vagy van mögötte más is?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31041) stefyY válasza Ispy (#31040) üzenetére


stefyY
őstag

Tudom, hogy az Blue...de szerintem annyi, hogy kék. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#31042) fntastic


fntastic
aktív tag

Orcsi mintájára engem is elkezdett érdekelni, hogy most akkor videószerkesztéshez jobban megéri egy erős proci IGP-vel, vagy egy gyengébb dVGA-val? :F

(#31043) membrandj válasza fntastic (#31042) üzenetére


membrandj
nagyúr

Az FX szériában kapásból nincs IGP,szóval oda mindenképpen kell. Szerintem egy i5 3470/fx8320 +GTX 650/650Ti a legjobb megoldás.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#31044) Orcsi válasza fntastic (#31042) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ez csak azért merült fel bennem mert Sony Vegast szeretnék használni és ott kimondottan írják, hogy a 12-es verzió mennyire kihasználja a CUDA lehetőségeit ezért is kezdtem feszegetni ezt a témát ... természetesen jó lenne ha valaki aki használja tudná megmondani, hogy mi a helyzet .... mert nem mindegy hogy kell az a videókártya 35k ért vagy sem, főleg, hogy én játékra egyáltalán nem használnám így lehet hogy pénzkidobás .....

Esetleg Oliverda - aki a 8320-as tesztet csinálta - tudna ebben állást foglalni.

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#31045) bluemirage válasza Orcsi (#31044) üzenetére


bluemirage
őstag

A 11-est használom, régebbi CUDA-s kártyával (lásd adatlapom).
A CUDA-nak akkor és csak akkor van értelme, ha H264-be írsz ki valamit és ott is min. 720p-n (de ajánlottabb az 1080p). A CUDA egyik fő lényege tehát ez a két ismérv együttes megléte. 720p alatt a CUDA-t a legtöbb program tiltja, mert HD alatti felbontáson lerontja a képet.
Nekem gyakran DVD-re kell kiraknom az anyagot és ott nincs CUDA. Néha kell valakinek youtube-os vagy médielejátszós okokból h264-es anyag, akkor használom. Kb. ennyire gyorsít egy sima mpeg2-es kiíráshoz képest. Döbbenetes, pedig csak 96 CUDA mag, ami új Kepleresben kb 130-150-nek felel meg, ha nem vesszük, hogy nekem DDR3-as memók vannak a VGA-n. Gondolhatod, hogy egy GTX650 vagy Ti mellett mi történne.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#31046) Orcsi válasza bluemirage (#31045) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Köszönöm a választ ment PÜ.

Same shit, different day!

(#31047) #98593280 válasza Orcsi (#31015) üzenetére


#98593280
törölt tag

3570K az egy húzható CPU, hülyeség hozzá venni 15 ezres B75-ös alaplapot, mert abban nem lehet tuningolni, szóval nincs itt semmi nyalás, a Z77-es deszka is drágább mint 20k

(#31048) Orcsi válasza #98593280 (#31047) üzenetére


Orcsi
aktív tag

mivel nem áll szándékomban tuningot alkalmazni egyáltalán, így akkor nem is érdemes a3570K-t venni igazából mi a különbség a 3570 és 3570K között mert ahogy néztem tesztekben rendre jobban teljesítenek a 3570K verziók .... az IGP miatt ?!

Same shit, different day!

(#31049) Birkusz


Birkusz
csendes tag

Sziasztok!

Egy komplett konfig vásárlása előtt állok, a csavar a sztoriban az, hogy ezt Belgiumban tenném. Mivel nem találtam ezzel a kérdéssel foglalkozó topic-ot illetve a google sem adott sok támpontot, igy itt kérdezném meg, hogy tudtok-e arról hogyan működik a garancia abban az esetben, ha mondjuk fél év múlva hazaköltözök és itthon romlik el valami a gépben?

“ A NASA elkezdhetne asztronauták helyett hegymászókat képezni, mert az epéniszeden feljutunk a Marsra” by BuZzNiaK

(#31050) tikshow válasza Orcsi (#31048) üzenetére


tikshow
addikt

A 3570 szorzózáras a 3570K szorzózár mentes, utóbbit a szorzó növelésével lehet tunningolni előbbit csak különböző trükkökkel, ennyi a különbség köztük.

(#31049) Birkusz: Gondolom mint mindenhol, vissza kell postáznod Belgiumba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.