Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#169501) #12516608 válasza blg (#169500) üzenetére


#12516608
törölt tag

A legóccsóbb tipp:
- i3 10100/10105 proci
- B560 lap a középkategóriából
- G.Skill Aegis DDR4 16GB 3000-3200/cl16 ram KIT (2x8GB)

A többi pontosítást majd a szakik megmondják. :K

(#169502) Legolas91


Legolas91
csendes tag

Üdv!

Komplett gépet szeretnék vásárolni monitorral, (ős)régi, 10+ éves konfigom leváltására.
A gépre a keret olyan 1.1-1.35M, monitorra 100-200k között.

Játékra (multiplayer is), programozásra használnám, modellező/videószerkesztő programot nem használok, nem is tervezem.
Játékban nem cél a 4K Ultra setting 100+ FPS, elég ha Full HD-ban/WQHD-ban megvan a 60fps stabilan, viszont az nem árt ha bírja 2-3 évig ugyanezt, nagy címekkel.

Márka tekintetében nem vagyok elfogult, talán a ház az amiből Coolermaster, Fractal design, Lian Li vonalon mozognék.
Processzor/VGA tekintetében sem ragaszkodom az Intel/Nvidia pároshoz, ha racionális érvekkel alá tudja valaki támasztani, miért jobb egy másik kombináció.

Egy tök laikusoknak szánt oldalon a következőt raktam össze, de fogalmam sincs pl. kell-e ekkora proci ehhez a kártyához, megéri-e a DDR5-ös extra pénz teljesítményben a DDR4-hez képest. Illetve oldschool módon nekem megfelel a kábeles összeköttetés, tehát nem kell WIFI6E-s alaplap, más is jó ha olcsóbban tudja amit tudnia kell megbízhatóan és kezeli a DDR4/5-öt.

Ház: Lian Li - PC-O11 Dynamic Razer Edition
CPU: Intel Core i9-12900KF, 8x 3.20GHz + 8x 2.40 GHz, 30MB L3-Cache
Alaplap: Gigabyte Z690 AORUS Pro | Intel Z690
VGA: NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti 12GB | MSI Gaming X Trio
Memória: 32GB DDR5-5200 Corsair Vengeance LPX | 2x16GB
SSD: 1TB Samsung 970 EVO Plus
Táp: 850W - ASUS ROG Strix
Processzor hűtő: MSI MAG CoreLiquid 240R
Monitor: ?

Minden tanácsot szívesen fogadok akár itt kommentben akár PM-ben.

(#169503) Abrion


Abrion
senior tag

Egy nagyon régi 10 éves PCm van :) úgy döntöttem beruházok egy újra.
Ez a gépem jelenleg :D
ASUS P8B75-V | INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 | 2x 2GB 1333 MHZ Ram | Sapphire Ultimate 3850 512MB PSU hát 1 éve vettem 10k ért, aszem chiftech 600 wattos, na mindegy.
egy alacsony szintü Gaming PCt szeretnék összerakni, először egy RX 6600 XT VGA veszek aztán 150k ért alaplap ram cpu ház

Mit tudnák összerakni ebből a pénzböl? DDR4 RAM és DD5 Rammal :D Intel gép, és elég ez a pénz hogy a VGAt kihajtsa?

[ Szerkesztve ]

(#169504) ColdMan válasza Abrion (#169503) üzenetére


ColdMan
tag

Attól függ, mennyire kell hogy kihajcsa. :D
Milyen monitor, mekkora felbontás?
Összefoglaló kérdések?

(#169505) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Sziasztok,

Lehet kicsit off de szeretnék számitogépet vásárolni hollandiában és az jutott eszembe nem-e jártas valaki ez ügyben, hogy külföldön hol érdemes alkatrészeket vásárolni ?
Melyik shoppot nézzem, esetleg használt alkatrészeket hol vegyek, vagy épp csak egy laptopot.

1000 köszi,
Nagy segíség lenne.
Üdv Tukolp

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#169506) Abrion válasza ColdMan (#169504) üzenetére


Abrion
senior tag

bocsika :D

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Hát ö ilyen netes szarokal nem fogok játszani, mint a fortnite meg hasonlok :)
Inkább ilyen Elden Ring meg hasonló gamek :D
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Szinte semmi, PSU szerintem jó lesz, azon kívül hát ja látod a régi gépet :D
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap CPU RAM és Ház, a jelenlegi ház kábé 15 éves :D valszeg bele tudnám rakni az új hardwaret :D de inkább jobb egy ujjat venni :D ha lehet akkor üveg ajtós
4. Mennyi a kereted rá? 150k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) hát igen LG 24MK430H-B mit mondhatnék, 1 éve vettem és pénz szükében voltam, mert a Panasonic Plazma tévém és a régi benq monitorom tönkre ment ugyan azon a napon, és nehezen 2 hónap alatt összegyűjtöttem 250k :) a monitor 40k volt :D de lefogom majd cserélni jobbra valszeg egy 120 HZra, maradjunk a 120 FPSnél FUll HDDben, ez a cél. ezért is irtam az RX 6600 XT az elég hogy kihajtsa a legújabb játékokat ultra beállitásban Full HDDben 120FPS al :) vagy akörül
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Inkább intel :) bát oké játszunk el a gondolattal hogy ez egy olyan univerzum amiben veszek egy AMD kiszerelést, szal legyen 4 gép ajánlat :) a VGA biztos hogy azt veszem.
És játszunk el azzal a gondolattal hogy 4 csatornás ram kittes kiszereléssel venném :D

[ Szerkesztve ]

(#169507) palfitom válasza Legolas91 (#169502) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Legolas91

Szia,

Máskor az Összefoglaló szerint kérdezz kérlek!

"az nem árt ha bírja 2-3 évig ugyanezt, nagy címekkel" - Bár senki nem tudja megmondani, hogy mi lesz 2-3 év múlva, de azért egy 3080Ti szint már valszeg elég lesz WQHD stabil 60 FPS-hez.

Vélemények:
Ház: ezek a Lian Li-k nem túl jól szellőznek (Lian Li O11 Dynamic-ot használok jelenleg, szeretem, tetszik, de attól még nem jó a szellőzése...), egy ilyen nagyobb hőtermelésű konfighoz jobban szellőző házat választanék. (pl. BQ 500DX)
CPU: 12700KF-et vennék, az i9 nem nyújtana számodra érezhetően többet.
VGA: 3080-12GB-ra is nézz rá, olcsóbban hozza kb. azt a teljesítményt! (pl TUF 463k)
Ram: 5800-6000 MHz KIT-eket nézz!
Hűtő: inkább Arctic LF II 240 / 280 / 360-at vennék.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169508) palfitom válasza Abrion (#169506) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Abrion

Sajnos vannak "félreértések" a fejedben.
Te arra sem vetted a fáradságot, hogy elolvasd a topik összefoglalóját, de elvárod tőlünk, hogy rakjunk össze számodra 4 gép ajánlást.
"Intel gép, és elég ez a pénz hogy a VGAt kihajtsa?" - Ez nem így működik, elsősorban felbontás, képfrissítés és persze játék függő!
"4 csatornás ram kittes kiszereléssel venném" - :F Pardon? Mégis minek? A mainstream procik dual-channelt támogatnak, csak egészen kis esetben van értelme 4 modulnak (de az nem a teljes gépre 150k kategória). Hiába veszel 4 modulos KIT-et, nem lesz quad-channel a rendszer.
SSD-t tegyél a gépbe, a nélkül bármilyen modern rendszer lassúnak érződik!

Lap: pl. Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4
CPU: i5 12400(F), olcsóbban i3 12100F
Hűtő (opcionális, de erősen ajánlott): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / ID-Cooling SE-224-XT v2
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600
SSD: m.2 pl. WD SN570 / Samsung 980
Ház: ízlés szerint, pl. Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Zalman M3 Plus / SilverStone PS15 Pro / Aerocool Trinity Mini-G-BK-V3 / Fractal Design Define Mini C TG

Kicsit olcsóbb platform:
Lap: pl. Gigabyte B560M D3H / B560M Aorus Elite / Asrock B560M Steel Legend / Asus Prime B560M-A / Asus TUF Gaming B560M-Plus (Asus TUF Gaming B560M-E 37k)
CPU: i5 11400F
Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-213v2 / ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Crucial 3200 / Fury 3600

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169509) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Segítenétek gépösszeállításban?

1. Mire fogod használni a gépet? Játék (Játékból főleg multiplayer), alap otthoni felhasználás, Filmet nézni.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
-SSD 870EVO
-HDD seagate 500gb
-DVD író/olvasó (no name)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépházra és annak tartalmára
Monitort egyenlőre nem vennék.
4. Mennyi a kereted rá? 365000Ft
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? Első körben egy lg tv um7110plb tv-vel használnám. Utána szeretnék hozzá vásárolni egy monitort is. WQHD vagy fullHD lenne majd
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Ezek jöhetnek:
AMD; Nvidia
Külső: fekete. Lehetőleg ablakos ház. Illetve a ház későbbiekben bővíthető legyen extra proc hűtéssel

Magamnak összeállítottam egy gépet. Kíváncsi vagyok a véleményetekre illetve más ajánlást is szívesen fogadnák.:
HÁZ: SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230 fekete ablakos ATX

Táp: Seasonic FOCUS-GX-650 Focus GX 650W

Proc: AMD Ryzen 5 5600 processzor (100-100000927BOX)

Mem: Kingston FURY Beast Black 2x8GB DDR4 3200MHz memória (KF432C16BBK2/16)

Vid 1.:ASUS TUF Gaming GTX 1660 Ti top Evo 6GB GDDR6 (TUF-GTX1660TI-T6G-EVO-GAMING)
vagy:
Vid 2: MSI RTX 2060 Ventus 12G OC 12GB GDDR6

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#169510) novakalex válasza palfitom (#131679) üzenetére


novakalex
aktív tag

Sziasztok!

Évekkel ezelőtt kértem egy konfigot saját részre, na most ezt cserélném le :))

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Multiplayer, singleplayer címek egyarát. Multi: CoD:MW2(majd), CoD: Warzone, Apex Legends, Fortnite, Fifa 22 (később 23), single: story játékok, főként új címek.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Egy 500GB-os SATA3-as SSD-t, illetve egy 1TB-os merevlemezt, minden mást megörököl az ismerősöm.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplag, memória, SSD (rendszernek, max 500GB), számítógépház, processzor, cpu hűtő. Szóval minden VGA nélkül, az egy 6700XT/3060Ti lesz.

4. Mennyi a kereted rá?
Bruttó: 300.000 Ft VGA nélkül.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
165hz FHD Freesynces, de g-sync kompatibilis.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem, nem vagyok. Viszont a legjobb ár-érték arányban szeretnék választani, így amit ajánlotok azt venném a 6700XT/3060Ti mellé.

Köszönöm a segítséget ismét! :R

[ Szerkesztve ]

(#169511) Abrion válasza palfitom (#169508) üzenetére


Abrion
senior tag

Hogy mondjam :D
nekem egy 10 éves PCm van, amit dual channeles Ram kiosztás van, azt hittem, ha valaki a quad csatornás kiosztást ajánlja egy tech csatorna akkor lesz olcsón lehetőség :D ezek szerint nem, na mindegy, én csak a jövőre akarok beruházni és legyen 32GB RAM csak ennyi, ha az alaplap nem képes a quadra az ok, csak érted jövő zenéje hogy milyen alaplap lesz. és abba betudjam ezt a 4 ramot rakni, de ha ez drága akkor hagyunk.

(#169512) Abrion válasza Abrion (#169511) üzenetére


Abrion
senior tag

lemaradt van egy adata su800 ssd :) de ja egy szép m2 lesz benne de azt most kihagynám, de igen értelek, csak legyen igy, VGA azt jelenleg betudom rakni a régi gépbe, aztán jönn egy alaplap ram cpu aztán később veszek 1tb normal ssd, és egy m2 a windowsnak

[ Szerkesztve ]

(#169513) #12516608 válasza Abrion (#169511) üzenetére


#12516608
törölt tag

Nézze emberem! A "desktop" kategóriájú PC-k csak Dual Channelt tudnak! Ami már quad channel az "workstation és server" platform. Tessék megjegyezni!

Tech. csatornára meg nem gerjedek, mert a fazon vagy kopasz, vagy szakállas torzonborz, vagy pókhasú állat, vagy csak Der 8auer a paraszt, vagy mindegyik egyszerre, és én hetero férfiként nem rájuk gerjedek, hanem Dér Heni dekoltázsára. Elég szakmai volt? ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#169514) Tukolp válasza Tukolp (#169505) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Erre esetleg valaki ? :D

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#169515) palfitom válasza hódmaci (#169509) üzenetére


palfitom
Topikgazda


hódmaci

Szia,

Rendben van az elképzelés, csak a VGA-n módosítanék, hisz ha már 140-160k körül vásárolsz, akkor inkább RTX 3050 vagy RX 6600 lenne az ajánlott.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169516) palfitom válasza novakalex (#169510) üzenetére


palfitom
Topikgazda


novakalex

Szia :),

AMD:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B550-Plus / MSI B550 Tomahawk
CPU: R5 5600 / 5600X / R7 5800X
Hűtő: pl. Jonsbo CR-1000 / ID-Cooling SE-224-XT RGB / Alpenföhn Brocken ECO Advanced / BQ Pure Rock 2 / SilentiumPC Fera 5 / ID-Cooling SE-226-XT / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280

Intel:
Lap: pl. Asus Prime B660-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660-Plus D4 / Asus Strix B660-A Gaming D4 / MSI Pro Z690-A DDR4 / Asus Prime Z690-P D4
CPU: i5 12400(F) / 12600K(F)
Hűtő: pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / ID-Cooling SE-224-XT v2 / ID-Cooling SE-226-XT / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280

A többi:
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600
SSD: pl. WD SN570 / Samsung 980
Ház: ízlés szerint, pl. SilentiumPc Ventum VT2 TG / Signum SG1 TG / Zalman X3 / CM MasterBox NR600 / BQ Pure Base 500DX
Táp: pl. be Quiet Pure Power (CM) 600W / Corsair TX550-650M / Corsair RM550x-RM650x / EVGA B5 550 / EVGA SuperNOVA GT 550-650 / FSP Hydro Pro 600W / Seasonic Core GC 650W / Seasonic Core GM 650W / Seasonic Focus 550-650

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169517) novakalex válasza palfitom (#169516) üzenetére


novakalex
aktív tag

Köszönöm szépen! Intel vagy AMD-t ajanlanad jobban ha mondjuk egy 2 évig biztosan nem akarnek ahhoz nyúlni, max a VGA-hoz? Köszönöm!

(#169518) dannyl válasza Tukolp (#169514) üzenetére


dannyl
addikt

Ha van amazon, akkor ott pl. Egyéb ötletem nincs.

(#169519) #12516608 válasza novakalex (#169517) üzenetére


#12516608
törölt tag

Szinte tökmindegy teljesítmény alapon.
Távlati jósgömb alapján most inkább intel, a 12. gen a jelenlegi legfrissebb platform. :K
Attól függ, hogy a jövőben tervezel-e proci upgrade-t?

[ Szerkesztve ]

(#169520) hódmaci válasza palfitom (#169515) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Ez helyette?: ASUS RX 6600 Dual 8GB GDDR6 videokártya (DUAL-RX6600-8G)
Az a baj, hogy annyi betű meg szám van sok után, hogy azok nekem semmit nem jelentenek.
Illetve még azt is olvastam, hogy ezek a kártyák nagyon hangosak, melegszenek. Mennyire lehet ez igaz?
Esetleg más gyártó? MSI, Gigabyte

Pc ház amit még nem tudom, hogy megfelelő lehet-e számomra.
Mármint a listából amit összeállítottam.
Sajnos azt csak "találomra" kerestem mert nem tudom mit is kell nézni ahhoz a feltételekhez amit szeretnék most vagy későbbiekben beleépíteni.

Amit szeretnék bele:
Beleférjenek az alkatrészek amiket felsoroltam.( Vid. kártya, alaplap, stb)

Szeretnék még későbbiekben bele extra (víz) hűtést a procinak. Külső csatlakázókban annyira nincs nagy extra. Az elején legyen usb (2 vagy 3) és a fülhallgatónak, mikrofonnak csatlakozó. Plusz ventilátor beépítése hűtésnek.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#169521) hódmaci válasza hódmaci (#169520) üzenetére


hódmaci
senior tag

Elnézést kifutottam az időből.

Esetleg még ez a kártya?:
MSI RTX 3050 GAMING X 8G 8 GB GDDR6 videokártya

Melyiket ajánlanád a kettő közül?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#169522) McJoker


McJoker
tag

Sziasztok!
Korábban írtam ezt a hsz-t, kaptam is segítséget, de végül intel platformra építkeznék, az alábbi masinát állítottam össze fejben, ezt szeretném, ha véleményeznétek.

Alaplap: Asrock B660M Pro RS
(azért tetszett meg, mert van sata és nvme m.2 csati is, a jelenlegi sata-t bele is tudnám rakni, később pedig tudok nvme-re is upgradelni, illetve i9 procit is befogad)
Processzor: i7-12700KF +Arctic Freezer i35 hűtő
(nem tudom ez a hűtő elég-e rá, ha 0-24 menne a gép)
Memória: Kingston Fury Beast Black 2*16gb 32000 Mhz
VGA: Quadro T600 4gb
(melyik márkát érdemes?)
Ház: Be Quiet Pure Base 500
Táp: ebben is segítséget szeretnék kérni, hogy milyen teljesítményű legyen, és mi az ajánlott.
A fentieken kívül tehát előbb-utóbb kerül még a gépbe: 1 sata m.2 ssd, 1 nvme m2 ssd, talán egy klasszikus sata HDD is (biztonsági másolatok készítéséhez), de ezt lehet külső eszközről fogom megoldani. Ezekre ajánlást nem kérek, csak a táp teljesítménye miatt írtam le.

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#169523) bzoli1515


bzoli1515
újonc

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játékok, 1440p, fortnite, BF, COD, Mafia,
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
alaplap: ASUS PRIME B660-PLUS D4
ram: 2x16GB Corsaire LPX 3200 mhz DDR4
Táp: 650w platinum,
Samsung Evo 980 ssd 500 gb
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
VGA, és esetlegesen egy Táp csere
4. Mennyi a kereted rá?
340e
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
G-sync és FreeSync támogatás is van hozzá, 27" 1440p 2560*1440
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem vagyok elkötelezett egyik iránt sem.

Sziasztok!
VGA vásárlás előtt lenne szükségem a segítségetekre.
Adott a két kártya, RTX 3080 és RX 6900 XT.
Nagyjából árban majdnem egyformán tudok hozzájutni a kettőhöz, szerintetek melyik lenne a jelenlegi helyzetben a jobb választás?
És a RTX 3080 egy Gigabyte gaming oc, az 2x8 pin, az RX 6900 XT az 3*8 pin. Ha az AMD akkor szükséges mellé mindenképp egy táp is. Ha viszont a 3080 marad, akkor annak elegendő 650w??

UI.: Ez a két VGA nem túl overkill a processzorra nézve?
Köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#169524) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Egy elég egyszerűnek tűnő kérdést szeretnék feltenni, bár a válasz biztosan nem az.

Érdemes dual CPU-s socket 3647 alapú alaplapot venni workstationnak? A CPU-k elkezdtek elég olcsóak lenni hozzá. Vagy már nincs értelme? Ha nincs, miért? 3D grafika, tervezés az első számú felhasználási terület.

[ Szerkesztve ]

(#169525) varmi2 válasza Mexildos (#169524) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezért nem érdemes....
Mind a két cpu-t keresztül hugyozza egy db Ryzen 5900x, ami kb 160k körül van, lap hozzá 50k körül.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#169526) Legolas91 válasza palfitom (#169507) üzenetére


Legolas91
csendes tag

Szia!

Noted, köszönöm a véleményt.
Az alaplappal kapcsolatban olcsóbb alternatíva, ami megbízható? (Nem kell, hogy RGB meg wifi6e/x legyen)
DDR5 6000 mhz-ből jó a kingston is (régen nem volt bajom a márkával, mostanában nem tudom milyen a megbízhatósága)?

Monitorral kapcsolatban valamit tudnál ajánlani, a korábban említett budgetban?

Üdv,
Balázs

(#169527) MaddeNNNN válasza Legolas91 (#169526) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

monitorok:
1440p
27"
- MSI Optix MAG274QRF-QD
- Gigabyte M27Q X

32"
- GIGABYTE M32Q
- GIGABYTE AORUS FI32Q
- LG UltraGear 32GP850-B

4k
28"
- MSI Optix MAG281URF
- GIGABYTE M28U-EK

32"
- MSI Optix MPG321UR-QD
- GIGABYTE M32U

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#169528) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

TBC Classic WoW, régebbi játékok, sok Excel
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
-
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gép + monitor
4. Mennyi a kereted rá?
300-400k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
nincs monitorom
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

koszi előre is :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#169529) Mesmer


Mesmer
csendes tag

Kedves Szakértők!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játékokra, azon belül single és multi is. Diablo, Dota, HZD, God of War, CoD stb. 1440p szép beállításokkal jó lenne ha bírná egy darabig a config. Húzni nem fogom.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Steelseries Aerox 5 vezeték nélküli, Steelseries Arctis 7P+ (Ez tudom nem a gép belseje csak azért írom, mert mind a 2 USB Type-C -s és ezért 2 kimenet kell az alaplapra)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Komplett PC. Monitor és egér, billentyű nélkül.
4. Mennyi a kereted rá?
900-950 ezer.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
2560x1440 Samsung Odyssey G7 31,5' (ha ez segít)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem. Minél erősebb legyen a gép és időtálló. Akár várhatok is a vásárlással, ha jobb árak lesznek később.

Én a következőre gondoltam kutatgatás után, ha esetleg van benne hülyeség megköszönném, ha finomhangolnátok:

Alaplap: ASUS ROG Strix B660-A Gaming WIFI D4 alaplap 79k
CPU: Intel Core i7 12700F processzor (BX8071512700F) 147k
+Hűtő: Arctic Freezer 34 eSport DUO ACFRE00060A piros processzor hűtő 17k
Ram: KINGSTON FURY Renegade Black 2x16GB DDR4 3600MHz memória (KF436C16RB1K2/32) 65k
VGA: ASUS TUF Gaming RTX 3080 OC 12GB GDDR6X videokártya (TUF-RTX3080-O12G-GAMING) 481k
SSD: Samsung 980 1TB M.2 SSD meghajtó (MZ-V8V1T0BW) 40k
Ház: Be quiet! BGW37 Pure Base 500DX fekete számítógépház 46k
Táp: EVGA SuperNOVA GA 750 750W tápegység (220-GA-0750-X2) 46k

Ez így 921k. Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

(#169530) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Vid: MSI RTX 3050 GAMING X 8G 8 GB GDDR6
ház: Zalman S5
hűtő: Be quiet! BK024 Dark Rock Slim
Alap: Asus ROG STRIX B450-F GAMING II
Mem: Kingston FURY Beast RGB 2x8GB DDR4 3200MHz memória (KF432C16BBAK2/16)
Proc: AMD Ryzen 5 3600 OEM processzor (100-100000031MPK)

Milyen tápot ajánlanátok hozzá 24-25eFt ig?
Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#169531) palfitom válasza novakalex (#169517) üzenetére


palfitom
Topikgazda


novakalex

Szívesen.

Mindkettő jó választás lehet, ezért is szerepel az ajánlásban. Érezhető különbség nincs egyik oldalra sem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169532) palfitom válasza hódmaci (#169520) üzenetére


palfitom
Topikgazda


hódmaci
+ #169521 hódmaci

Látom a VGA-s topikban nem kaptál választ. Ott is az Összefoglaló szerint kellene kérdezni, mert lényeges infók hiányoznak nekik...

Nem írtad meg, hogy mikkel játszanál, így nem lehet tökéletes ajánlást adni.
Alapvetően az RX 6600 érezhetően erősebb, ezért hasonló áron inkább azt vennék (pl. XFX 149k), de mivel bizonyos játékok jobban kedveznek a zöldeknek (pl. GTA), ezért a 3050 is jó lehet (pl. EVGA 140k / MSI 150k / Asus 153k).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169533) palfitom válasza McJoker (#169522) üzenetére


palfitom
Topikgazda


McJoker

Szia,

Ahogy gondolod.

Lap: Az az Asrock már egy i5 alatt is el tud melegedni, tehát egyáltalán nem ajánlott i7 alá! i7 alá komolyabb lap kell, pl. Asus TUF Gaming B660-Plus, de ha a tuning lehetőségét is nyitva hagynád, akkor pl. Asus Prime Z690-P D4 / Asus TUF Gaming Z690-Plus D4.
Ram: gondolom DDR4 3200 MHz akar lenni.
Hűtő: nem igazán ajánlott ilyen igénybevétel mellé. Pl. ID-Cooling SE-226-XT / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280.
VGA: nincs jelentősége, kb. ami kapható.
Ház: ha léghűtő kerül a procira, akkor érdemes lenne venni további 1 ventit a házba, és elöl 2 + hátul 1 felállást kialakítani.
Táp: :F ajánlottam már párat, ez most is érvényes, 500W is elég a konfighoz.
"Táp: pl. be Quiet System Power 500-600W / be Quiet Pure Power (CM) 500-600W / Corsair TX550M / Corsair RM550x / EVGA 550 B5 / EVGA SuperNOVA 550 GT/ FSP Hydro Pro 500-600W / Seasonic Core GC 500-650W / Seasonic Core GM 500-650W / Seasonic Focus GX 550"

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169534) palfitom válasza bzoli1515 (#169523) üzenetére


palfitom
Topikgazda


bzoli1515

Szia,

"Nagyjából árban majdnem egyformán tudok hozzájutni a kettőhöz, szerintetek melyik lenne a jelenlegi helyzetben a jobb választás?" - Ha RTX és DLSS igényed van, akkor 3080, amúgy meg inkább 6900XT, de egyébként játék függő is a kérdés. Nézz teszteket az általad legfőképp használt játékokkal, és láthatod melyik hogy teljesít. (általánosságban a 6900XT jóval erősebb, de NVidiára optimalizált játékokban a 3080 is megverheti)
"annak elegendő 650w?" - Egyiknek sem ajánlott 650W, de persze megfelelően alulfeszelt kártyával elég lehet mindkét esetben. Ha teheted inkább cserélj, legalább 750, de inkább 850-es lenne ajánlott.
"Ez a két VGA nem túl overkill a processzorra nézve?" - Nem tudjuk milyen procid van...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169535) palfitom válasza Legolas91 (#169526) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Legolas91

Szívesen.
Lap: pl. Gigabyte Z690 Gaming X / MSI Z690 Torpedo
Ram: nincs egyik ram márkával sem különösebb gond, s a mai modern platformok nem is válogatósak. Pl. Fury 5600 / Fury 6000.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169536) palfitom válasza Demizson92 (#169528) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Demizson92

Szia,

AMD:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B550M-Plus / MSI B550M Mortar
CPU: R5 5600 / 5600X
Hűtő: pl. Jonsbo CR-1000 / ID-Cooling SE-224-XT / SilentiumPC Fera 5 / ID-Cooling SE-226-XT

Intel LGA1200:
Lap: pl. Gigabyte B560M D3H / B560M Aorus Elite / Asrock B560M Steel Legend / Asus Prime B560M-A / Asus TUF Gaming B560M-E D4 / Asus TUF Gaming B560M-Plus
CPU: i5 11400(F)
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-213v2 / ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35
Intel LGA1700:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B660M-E D4 / Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4, ha később nem lesz proci fejlesztés, akkor Asrock B660M Pro RS is mehet.
CPU: i5 12400(F)
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35

A többi:
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Crucial 3200 / Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600
VGA: RTX 3050 / RX 6600
SSD: m.2 pl. WD SN570 / Samsung 980
HDD (ha kell): pl. Toshiba P300
Ház: ízlés szerint, pl. Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Zalman M3 Plus / SilverStone PS15 Pro / Aerocool Trinity Mini-G-BK-V3 / Fractal Design Define Mini C TG
Táp: pl. be Quiet System Power 500W / be Quiet Pure Power (CM) 500W / FSP Hydro Pro 500W / Seasonic B12 550W / Seasonic Core GC 500W / Seasonic Core GM 500W
Monitor: valami IPS 75Hz-est vennék, irány a szaktopik: Milyen monitort vegyek?, vagy az apró.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169537) palfitom válasza Mesmer (#169529) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Mesmer

Szia,

Szinte tökéletes. :)

Hűtő: alapból nem LGA1700 kompatibilis, kellene venni hozzá 1700-as lefogatót. Inkább pl. egy ID-Cooling SE-226-XT-t javasolnék, árban hasonló, 1700-kompatibilis, és kicsit erősebb (ami jól jön a 12700-as procihoz), vagy egy kompakt víz, pl. Arctic Liquid Freezer II 240 / 280.

Nézz körül a különböző boltokban, mert a PCX manapság már egyáltalán nem tartozik az olcsó boltok közé (sőt), meg a gari idő sem mindegy!
Pl. csak a VGA-n több tízezret spórolhatsz, ha máshol veszed!
Táp: pl. Alzánál 7 év a kisker gari a Supernova GT-re, de érezhetően olcsóbb a szintén 7 év garis TX750M, vagy meggondolandó a kicsit drágább, de 10 év garis Focus 750 vagy az RM750x.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169538) McJoker válasza palfitom (#169533) üzenetére


McJoker
tag

Szia! Köszönöm szépen! Fejtágítás gyanánt írnál pár sort intel kontra ryzen kérdésben? Az "ahogy gondolod"-ból úgy érzem te inkább AMD platformra építkeznél.
Egyébként igen DDR4 3200 Mhz akart lenni a ram, a tápra pedig a másik platform miatt kérdeztem rá inkább. :R

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#169539) palfitom válasza hódmaci (#169530) üzenetére


palfitom
Topikgazda


hódmaci

3050-hez is, 6600-hoz is elég 400-450W is.
Táp: pl. be Quiet System Power 500W / be Quiet Pure Power (CM) 400-500W / FSP Hydro Pro 500W / Seasonic B12 550W / Seasonic Core GC 500W / Seasonic Core GM 500W.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169540) palfitom válasza McJoker (#169538) üzenetére


palfitom
Topikgazda


McJoker

Szívesen.

"úgy érzem te inkább AMD platformra építkeznél" - ESETEDBEN igen, egyértelmű is voltam, hisz csak Ryzen-t ajánlottam. Másoknak általában mindkét oldalról javasolok (pörgess vissza nyugodtan itt a topikban), ha az megfelel a céljuknak (sőt, játékra mostanában inkább az Intel a nyerő), de az általad megadott felhasználásra szerintem nincs kérdés, a 24 szálon dolgozó 5900X jobban teljesítene, mint a mindössze 16 szálon (P-core) dolgozó i7.
Árban hasonló az alaplap+cpu+hűtő kombó (mindkét oldal kb. 230-240k), de van teljesítményelőny a Ryzennél.
Persze NEM "ég és föld" a különbség, tehát nyugodtan választhatod az Intelt is, ha az szimpatikusabb! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169541) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

A gyereknek szeretnék AIO számítógépet venni. Ami tetszik és árban is megfelel az a Lenovo IdeaCentre 3 széria. Viszont nem tudok választani a két processzorfajta közül: AMD Ryzen 7 5700U vs Intel® Core™ i5-1135G7. Mivel játékra is lesz használva (egyenlőre Minecraft és Hearthstone) ezért olyanra lenne szükségem aminek az integrált GPU-ja is viszonylag erős.

Az AMD megoldása jóval olcsóbb, nem tudom hogy annyival rosszabb-e? Illetve én világ életemben Intel-es voltam, az AMD-ről nekem mindig az jut eszembe hogy melegszik. De ha azt mondjátok az Radeon RX Vega 8 nem rosszabb sokkal az Intel Xe-nél akkor, és a proceszor sem melegszik jobban akkor lehet az AMD megoldását választanám...

(#169542) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok, öcsémnek kéne a gépét fejlesztenem, ebben kérném a segítségeteket.
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? Játék és programozni tanul (jelenleg 12 éves, úgyhogy még csak barátkozik vele :) ). Játék a szokásos Fortnite és egyéb multi fps játékok.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Ami maradna az a gépház (mastercase pro 3), alaplap (msi b450m mortar), ram (aegis 2x8gb kit 3200) illetve az ssd (a2000 1tb nvme).
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Amit cserélni gondoltam: ryzen 2200g-t ryzen 5500-ra (tudom, hogy az 5600 jobb lenne, de egyrészt az alaplap amúgy is csak pcie3-at tud, szóval gondolom a pcie4 tudása amúgy sem számítana, másrészt a keretbe ez fér bele.) Vga eddig nem volt a gépben, most egy rx 6600 kerülne bele. Nézegettem az rtx 2060-3050 párost is, mert kb. ezek vannak 150 körül, de úgy láttam a 6600 a legjobb választás (ray tracing nem érdekli, tudom hogy abban az rtx-ek lényegesen jobbak). Jól gondolom? És ha igen, mi az ajánlott márka (xfx és powercolor van viszonylag jó áron most, ezek jók? A kettő közül inkább melyik?)
Ami még kérdéses, jelenleg egy be quiet pure power 10 400w-os táp van benne, ez elbírná a tervezett konfigot, vagy cserélni kéne valami 550 körülire?
4. Mennyi a kereted rá?
220-230k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
LG 24 ips, 1080p, 60Hz, hdmi és dp, Freesyncet támogat.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Az alaplap miatt a processzor vonalon adva van az AMD, vga-nál viszont nincs preferencia, 150k körül az elérhető legjobb választás érdekelne.

Elnézést hogy kicsit hosszú lett :) , a segítséget előre is köszönöm!

(#169543) varmi2 válasza tonermagus (#169541) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az AMd erősebb, sokkal.
De aio gépet nem javasolok. Inkább épített gépet.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#169544) Mesmer válasza palfitom (#169537) üzenetére


Mesmer
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Azért gondoltam a PCX-et, mert jókat olvastam az összeszerelésről és mivel nekem nincs hozzá affinitásom sajnos ezt úgy érzem be kell égnem, hogy mindent 1 helyen veszek és kérem az összeszerelést.

Esetleg annyi kérdésem még lehet, hogy mivel az a modell nincs CPU hűtőre mit írtál egy Arctic Freezer i35 processzor hűtő megteszi-e, illetve a tápra elég lesz-e a 750 ha nem húzom vagy érdemesebb ilyen proci meg 3080mellé egy 850-et betenni? :R

(#169545) tonermagus válasza varmi2 (#169543) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Köszönöm a választ!

Tisztában vagyok vele hogy ennyi pénzért sokkal erősebb asztali gépet lehet összepakolni, de a "mobilitás" miatt szükség van AIO-ra. Laptop nem jöhet szóba.

Nagyon gáz az AIO? Gondolom csak az ár -érték arány miatt írtad, úgy általánosságban nincs gond velük, igaz?

(#169546) Mesmer


Mesmer
csendes tag

Sziasztok!

Lehet evidens amit kérdezk, de nem igazán értem, hogyan működik egy gép pontosan. Ha van 2 perifériám (egér, füles) ami USB Type-C-n keresztül wireless csatlakozik a géphez, és van egy gépházam amin van 1 ilyen csatlakozó, akkor is érdemes olyan alaplapot venni amin 2 ilyen kimenet van vagy akkor elég 1 az alaplapra? Igazából azt nem értem ez a 2 dolog össze van-e kötve, illetve van-e valami jel sebesség vesztés ha pl. az egeret a ház kimenetébe csatlakoztatnám vagy mind1 "egy helyre megy", nem feltétlen kell az alaplapon lennie.

Előre is nagyon köszönm a segítséget!

(#169547) dannyl válasza Mesmer (#169546) üzenetére


dannyl
addikt

Esküszöm, hogy nem értem a kérdést, akár mennyire akarom.

[ Szerkesztve ]

(#169548) Mesmer válasza dannyl (#169547) üzenetére


Mesmer
csendes tag

link

Vezeték nélküli a füles és az adapter vagy micsoda az USB Type-C-vel megy be a gépbe, gondolom amin megy a jel. A kérdésem csak az , hogy ez a kimenet jó-e ha a házon van, vagy az alaplapon kell lennie.

(#169549) palfitom válasza ManUnited (#169542) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ManUnited

Szia,

CPU: OK
Hűtő (opcionális): pl. Jonsbo CR-1000 / ID-Cooling SE-224-XT / SilentiumPC Fera 5 (a ház 190 mm-is fogad tehát kb. bármi belefér :D)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169550) dannyl válasza Mesmer (#169548) üzenetére


dannyl
addikt

Hót mindegy, hiszen a házon lévő kimenetet az alaplapra kell kötni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.