Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#168351) palfitom válasza zapee_ (#168350) üzenetére


palfitom
Topikgazda


zapee_

Szívesen.

A BQ-hez a gyártótól tudsz kérni, az Arctic-hoz pedig 99% hogy van. Én januárban vásároltam az Alzától Liquid Freezer-t és már akkor is benne volt. Azóta itt a PH-n már többen is vásároltak, nekik is benne volt az 1700-as KIT.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168352) BBpeter válasza MaddeNNNN (#168349) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Köszönöm szépen az infót. :)

Én is szkeptikus vagyok ezzel a kérdéssel kapcsolatban, ezért is nem mertem még eddig megvenni. Csak félek, hogy egy QHD monitor meg túl nagy teljesítmény drop-al járna.

Ha QHD lenne: [link]

"It always seems impossible until it's done."

(#168353) Danken88


Danken88
csendes tag

Sziasztok,

2 géptanácsot is szeretnék kérni Tőletek.
Első gép középiskolát kezdő fiatalnak lenne, elsősorban tanulás céljára, bővebben:
#1 gép
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Tanulás, netezés, online tartalmak fogyasztása.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Perifériák, Samsung C24RG50FQR Monitor
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépház és annak beltartalmára.
4. Mennyi a kereted rá?
180k +/-20k ha ár/érték arányban megéri.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) Samsung C24RG50FQR, FHD, HDMI, DP port, 144 Hz, Freesyncet támogat, FHD-n kívül a többi jelenleg nem lényeges.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem, nincs ilyen. Elnézve a VGA árakat, valami IGP-s, közepes méretű SSD-s gépben gondolkodom, a fenti feladathoz mérten erősebb proci és RAM párossal.

#2 gép
Nyugdíjasnak netezős gép, semmi extra.
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Netezés, online tartalmak fogyasztása.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Perifériák, monitor
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépház és annak beltartalmára.
4. Mennyi a kereted rá?
120-130k.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) 24"-os FHD monitor, VGA tuti, mást sajnos nem tudok, de HDMI-VGA átalakítóval megoldom.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem, nincs ilyen.
Core2duo-s e8400-as gépet váltana, mert már kezd belassulni.
Itt valami kis SSD-s, IGP-s rendszerre gondoltam, ami remélhetőleg sokáig elbírja ezt a felhasználási szokást.

Előre is köszi! :R

(#168354) ProdyGee666


ProdyGee666
újonc

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Irodai alkalmazások, internet, pár régebbi játék.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Monitor (TV)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
komplett gép
4. Mennyi a kereted rá?
Max 300
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
FullHD TV, szóval hdmivel kell összekötni
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
nincs

Bátyámnak rakok ösze egy netezős + office gépet, de jó ha pár single player játék elfut rajta. NFS esetleg tomb raider. Nem kell full grafikán!

Már össze is raktam egyet IPonon. Szóval csak véleményt kérek róla. Van -e benne olyan amit mindnképp cserélni kell. (Tudom boomerség de olyan házat kerestem, amiben van optikai meghajtó hely, hogy régi archivált képek videókat meg tudjak nyitni)

1 x ASUS PRIME B560M-K
31 405 Ft
1 x INTEL Core i3-10100F 3.60GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral
29 390 Ft
1 x COOLERMASTER MasterBox MB600L fekete + Elite V4 500W
28 691 Ft
1 x ASUS PH-GTX1650-O4GD6 GeForce GTX 1650 4GB GDDR6 Phoenix OC PCIE
105 291 Ft
1 x GOODRAM 16GB IRDM X DDR4 3200MHz CL16 KIT IR-X3200D464L16SA/16GDC
25 790 Ft
1 x WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA WD10EZEX
13 390 Ft
1 x INTENSO 250GB Premium M.2 PCIe M.2 2280 3835440
11 391 Ft
1 x ASUS DRW-24D5MT fekete OEM
6 090 Ft
1 x LOGITECH MK295 Silent Wireless Combo Magyar grafit
13 390 Ft

(#168355) lemusz


lemusz
addikt

Ez így kompatibilitásoskos ugye?

Asus Prime H610M-A D4
i5 12400F
2x8GB 3200Mhz Adata XPG Gammix D10 CL16
500GB Kingston SSD M.2 NV1 meghajtó (SNVS/500G)
Bitfenix Formula 550W
__________
+ meglévő:
LC-CC-120 CPU Cooler (gyári helyett)
Gainward 1060 3GB
Toshiba P300 1TB
SilentiumPC Regnum RG4T

(#168356) zapee_ válasza palfitom (#168351) üzenetére


zapee_
csendes tag

Megrendeltem az Articot, max ha nincs hozzá akkor 2000Ft-os tétel a lefogató. Még annyi kérdésem lenne, mert ahhoz totál nem értek. Egyenlőre 16gb ramot rendelnék, de pár hónapon belül jönne bele még 16gb. 3600mhz annyit tudok fixre, de melyik megoldás a legjobb? 2x16 vagy 4x8? Köszi a segítséget!

MSI PRO Z690-A, i5 12600K, RTX 3080, Vengeance RGB Pro 2x16GB 3600, 970 EVO Plus 1TB, benq xl2411z

(#168357) Pkc83 válasza zapee_ (#168356) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia!

Ha most 16gb ramot veszel akkor ahogy azt ajánlották mindenképpen 2x8Gb legyen mert egy modullal nagyon sok teljesítményt fogsz veszíteni. Tehát 16Gb-nál 2x8 , 32Gb-nál pedig 2x16 a legjobb megoldás.
A négy modult sem kell erőltetni ha nem muszáj. :N
Illetve az sem túl jó megoldás ha külön külön veszed a ramokat,tehát olyat vegyél amit palfitom ajánlott. Szóval KIT-et.

[ Szerkesztve ]

(#168358) palfitom válasza Danken88 (#168353) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Danken88

Szia,

1. példa konfig (később bővíthető VGA-val):
1 x ASUS PRIME H610M-A D436 590 Ft
1 x INTEL Core i3-12100 3.30GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral60 490 Ft
1 x KOLINK Citadel Mesh RGB24 690 Ft
1 x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 KIT F4-3600C18D-16GVK26 290 Ft
1 x BE QUIET! System Power 9 500W21 090 Ft
1 x WD 500GB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280 WDS500G3B0C21 789 Ft
Összesen: 190 939 Ft (Ha kell, lehet rajta faragni.)

2. példa konfig:
1 x ASROCK H470M-HDV21 290 Ft
1 x INTEL Pentium Gold G6405 4.10GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral25 790 Ft
1 x AIO Bohemian II fekete-szürke (TMN0103)9 489 Ft
1 x G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB22 490 Ft
1 x FSP Hexa+ Pro 400W15 790 Ft
1 x CRUCIAL 240GB BX500 SATA 3 2.5" CT240BX500SSD113 190 Ft
Összesen: 108 039 Ft

HDD (ha kell): WD Blue (WD10EZEX) vagy Toshiba P300 (HDWD110UZSVA)

Több boltban is kérhetsz összeszerelést (illetve érdemes csekkolni a készletet/árakat), pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX, Zóna Computers, stb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168359) palfitom válasza ProdyGee666 (#168354) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ProdyGee666

Szia,

Tulajdonképpen rendben van a konfig. :K
Én inkább A2000-es SSD-t vennék.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168360) palfitom válasza lemusz (#168355) üzenetére


palfitom
Topikgazda


lemusz

Igen, az.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168361) palfitom válasza zapee_ (#168356) üzenetére


palfitom
Topikgazda


zapee_

OK.
Ram: ahogy Pkc83 kolléga leírta.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168362) zapee_ válasza Pkc83 (#168357) üzenetére


zapee_
csendes tag

Oksa, így lesz. Köszi szépen a segítséget! :)

MSI PRO Z690-A, i5 12600K, RTX 3080, Vengeance RGB Pro 2x16GB 3600, 970 EVO Plus 1TB, benq xl2411z

(#168363) zapee_


zapee_
csendes tag

Megrendeltem a gépet! Köszi mégegyszer a segítséget 😊

MSI PRO Z690-A, i5 12600K, RTX 3080, Vengeance RGB Pro 2x16GB 3600, 970 EVO Plus 1TB, benq xl2411z

(#168364) xeijin


xeijin
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni gép összeállításban.

1. Mire fogod használni a gépet?

Elsősorban programozás, illetve időnként főként singleplayer játék, vagy multiplayer haverokkal, ahol max 3 játékos van egyszerre a szerveren, viszont abszolút nem lényeges hogy legnagyobb felbontásban mindneféle csili-vili effektel menjenek a játékok. Nem is a legújabb/legnépszerűbbeknek kell, hogy fussanak rajta. Pontosabban Civ 6 + kiegjeit szeretném ha folyamatosan menne, gép túlhevülés nékül. Tehát ha nem 120 Fps-en megy, csak 30-on nem lényeges.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Jelenleg egy HP-ENVY-x360-Convertible-15 laptopom van, benne egy hdd meg egy ssd. Bocs, de sajna nem tudom pontosan mi a nevük/típusuk. A HDD egy kisebb méretű laptopba való winchester, az ssd meg olyan külsőre mintha egy RAM lenne. Ezeket szívesen megtartanám ha meglehet.

Ha a HDD/SSD-ről több infó kéne akkor írjátok meg és akkor megnézetem pontosabban hogy mi van benne

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Hdd és ssd-n kívül minden kellene, tehát alaplap/táp/proci/ram/videókártya, illetve egy bluetooth adapter + wifi kártya/eszköz. Ha winchestert nem lehet megoldani, akkor nyílván azokra is szükség lenne. Valamint 16gb RAM alá nem szívesen mennék.

4. Mennyi a kereted rá?

Előzetesen olyan 300e-ig mennék el, de ha 325e vagy 350 lesz, vagy kicsivel több nem lesz belőle gond.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta?

Monitor nincs, az is tervben van, a lényeg a full hd felbontás, de filmet TV-n néznék, ezen a monitoron csak játék lenne meg netezés, illetve a fejlesztői környezet, de ismételten, nem lényeges a nagyon csili vili effekt. Nem tudom van-e monitor ajánló, de oda is szívesen várok valami ajánlatot. Ha esetleg több infó kell monitorhoz, akkor csak hagyjátok figyelmen kívül a monitor kérést.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Kifejezetten gyártó iránt nem, viszont szeretek linuxot használni, szeretném az új gépen is használhatnám, így az alkatrészekek nem bánnám ha linux kompatibilisek lennének, illetve linux miatt NVIDIA kártyát preferálnám, valahogy azt vettem ki, hogy jobban mennek rajta a dolgok.

Illetve a civ steam oldalán az alábbi infót találtam még:
IMPORTANT NOTICE: Some Intel i3 Processors may require an additional 2 GB Swap Partition. IMPORTANT NOTICE: ATI and INTEL chipsets are NOT supported to run Civilization VI LINUX.

Köszönöm előre is segítségeteket!

(#168365) sentry0


sentry0
tag

Tegnap megjött a gép ipon-tól. Nagyon szépen dolgoztak a srácok! :C
Köszönöm még egyszer @palfitom-nak a segítséget! :R

Sajnos nincs időm feltúrni a netet, és lehet nem jó topikban teszem fel a kérdést. De részben ide tartozik szerintem és talán tudjátok a választ is. A videókártya gyártók dolgoznak azon, hogy legyen külön bányász célra kártya? Vagy ők egyszerűen kib*szottul élvezik ezt a jelenséget, hogy az egekben a kártyaárak? Kicsit tartok attól, hogy azért ők ebből nem kicsit nyerészkednek, és nem fog egyhamar "rendeződni" a piac, mert nem tesznek kellő lépéseket ezért a gyártók. :(

(#168366) abdulka1 válasza palfitom (#168360) üzenetére


abdulka1
őstag

Az LC-CC-120 kompatibilis az s1700-al?

Most nézem, hogy a jelenleg forgalomban levő már igen, de kérdés hogy a kolléga mikor vette.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#168367) vjacintka


vjacintka
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy gépet összerakni magamnak. Játékok 1440p-ben való zökkenő mentes futtatásához kell. AMD-s konfig lesz mindenképp és nem Intel(nem elvakultság csak nem ezzel kapcsolatban kérném a véleményetek).
Amiket én kinéztem fedi a mennyit költessz rá kategóriát, igazándiból az érdekelne, hogy mi az amitől mondjuk lebeszélnétek mert nem klappol...lentebb taglalom.

Alaplap esetében bízom benne, hogy elég ehhez a konfighoz az 550F és nem kell X-es, továbbá mindenképp ASUS alaplapot akarok. Mondjuk Árukeresőn olvastam, hogy: "Gyárihibás l225v lan chip packet loss-t okoz. Windows vagy bios updateknél újra és újra előjöhet."--ebben van bármi igazság?
Tápegységeknél is dominál a "nekem mindig bevált" kategória, ezért is maradnék a Seasonicál.
SSD esetében jelenleg egy 1TB-os Samsung SATA III-mas van, amivel teljesen meg vagyok elégedve, de már kinőttem sajnos méretben(100+ gigás játékoknál sajnos előfordul). Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy érdemes megtartani az új M.2-es SSD mellé?
Memória terén Kingston vagy Crucial, ami még szóba jöhet. Kérdés, hogy megfelelő-e a CL16-os időzítés és a 3600Mhz? Továbbá drágábbat nem akarok, ugye ez kb 65.000 ft.
Monitor terén nem kívánok árban már feljebb rugaszkodni, továbbá midnenképp G-Sync-eset akarok, amit kinéztem pedig úgy gondolom megfelelne nekem.

Ház: BeQuiet Silent Base 600(ez van jelenleg és megtartom)
Alaplap: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
Processzor: AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz
Processzor hűtő: Alpenföhn Ben Nevis Advanced univerzális CPU hűtő /84000000146(ezt is megtartom)
Memória: 32GB 3600MHz DDR4 RAM Kingston Fury Renegade CL16 (2x16GB) (KF436C16RB1K2/32)
Videokártya: Asus TUF 3070 Ti(Strix vagy TUF de csak Asus)
Táp: Seasonic Focus PX 850W
SSD: 2TB Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD meghajtó (MZ-V7S2T0BW)
Monitor: LG 27GN850-B

Köszönöm!

(#168368) M00NWALKER


M00NWALKER
kezdő

Sziasztok!

Érdemes lenne Z690-re váltanom vagy várjak még vele?!

Az alábbi konfiggal rendelkezem nem tudom mennyire számit elavultnak a gamer pc-k között.

Cpu: i7 10700k
Mem: Corsair ddr4 32gb 3600mhz
Alaplap: Asus Z590 Gaming A
Táp: 1000w
Vga: 6900xt toxic liquid hűtő
Cpu hűtő: Asus Liquid 360

Többnyire 5120x2160 felbontásom játszom.

A választ előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Ágnes

(#168369) tothjani81 válasza SyMbioTe (#168265) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszönöm a segítséget. Agyaltam keresgéltem, guglizam, teszteket olvasgattam és megfogadtam a tanácsodat. Vga 1030 gt passzív psu seasonic focus lett. Bent maradt a hdd és még így is közel kell hajolnom a géphez hogy valami kis neszt halljak. Ventik maradtak a bequiet pure wingsek. Hálás köszönet a segítségért :R :R :R

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#168370) lemusz válasza abdulka1 (#168366) üzenetére


lemusz
addikt

Hát nem mostanában, ráadásul második tulaj vagyok, szerintem eredetileg németből van: [link] Azt mondod így fixen nemjó, nem lesz értelme megpróbálni se ráaplikálni? Ha más inkompatibility nincs akkor sebaj, majd nyárra veszek egy újat, addig meg megy a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#168371) Meggyi001 válasza sentry0 (#168365) üzenetére

Sok gyártó dobott piacra már évekkel ezelőtt is direkt bányász kártyát. Amiken nincsenek kimenetek. Például ilyeneket: [link] , [link]


De a vásárlók/bányászók jobban szeretik a hagyományos kártyákat, mert ugye azokat utána még el kehet adni. És igen, a gyártók élvezik, hogy minden kártyát el tudnak adni, emelt áron. Ilyen a biznisz világa sajnos.

https://gamergep.hu/

(#168372) PuffyMinnie válasza M00NWALKER (#168368) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Ez komoly kérdés? Teljesen rendben van ez a PC. De ha van felesleges pénzed akkor válts persze. De nem tudni mi miatt váltanál?! És az összefoglalóban lévő kérdéssorra válaszolj. Akkor majd az itt lévők, akik jobban értenek a dologhoz adnak jobb tanácsot, hogy érdemes-e váltani, vagy sem!

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#168373) M00NWALKER válasza PuffyMinnie (#168372) üzenetére


M00NWALKER
kezdő

Bocsánat inkább akkor nem kérdezek.

Ágnes

(#168374) MaddeNNNN válasza M00NWALKER (#168373) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

nem kell rögtön megsértődni. topik összefoglalóval kellene kezdeni, az alapján feltenni a kérdéseidet. nem beböfögni annyit, hogy szerintetek érdemes-e az egymilliós gépemre rákölteni még 300ezret.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#168375) Gave válasza M00NWALKER (#168368) üzenetére


Gave
addikt

Sokunknak a felének a 75%-a is elég lenne játszani, --azonban ha leírod pontosan milyen programok okoznak gondot (+Monitorod és a frissítése, Vertical sync igény ha van), akkor tudunk szerintem válaszokat adni, --de ez már bőven az a kategória, hogy általánosságokat nehéz megfogalmazni. Ekkora TDP értékeknél már érdemes ellenőrizni a géped thermal statjait is több órás terhelés alatt lehet, hogy nem elég. vagy hibásan működik és throttlingol.

Kellene a táp pontos típusa is szerintem, illetve a ház többi hűtése.

(#168376) M00NWALKER válasza Gave (#168375) üzenetére


M00NWALKER
kezdő

Szia köszönöm. Hol találom ezt az összefoglalot?

Ágnes

(#168377) Gave válasza M00NWALKER (#168376) üzenetére


Gave
addikt

Ezek lennének, minél pontosabb annál jobb, termék típusok fontosak, elég sok apróbb eltérés lehet pl: rev1 rev2 termékek, stb:

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

Kieg: Ha pl megy játék közben más is, Streaming, sok ALT+TAB netezés, akkor az is számíthat.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
4. Mennyi a kereted rá?
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?


(#168378) abdulka1 válasza lemusz (#168370) üzenetére


abdulka1
őstag

Emlékeim szerint, ez egy legalább 6-7 éves modell. Ha egy évnél régebben lett vásárolva, biztos, hogy nem kompatibilis az 1700-as foglalattal. Esetleg érdeklődhetsz a gyártónál, hogy küldenek-e hozzá egy új rögzítő készletet.
Nem foglalkoztam még vele, hogy mennyiben tér el a rögzítő furatok távolsága az 115x/1200 foglalatétól, de előfordulhat, hogy egy kis reszeléssel orvosolható a dolog, de ennek utána kell járni.

#168376 M00NWALKER

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#168379) Akos96


Akos96
senior tag

Sziasztok!
HTPC vásárláson gondolkozom, a kiszemelt egy Gigabyte BRIX GB-BMCE-5105 lenne.
Egy kérdés lenne már csak, amit a vásárlás előtt tisztázni szeretnék: tudomásom szerint a gép Alvó módból BT billentyűzettel felébresztéséhez a rendszernek támogatnia kell a Modern Standby módot (mert akkor nem offolja a gép a BT eszközöket alvó módban, így arról beállítható elvi síkon az ébresztés). Régebbi laptopnál kísérleteztem ezzel, de ott ez nem volt meg, így hiába tudtam álomba küldeni a gépet távolról, a felébresztés már nem ment.
A fenti PC támogatja ezt vajon, alap(abb) lett azóta a S0 Low Power Idle állapot?

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#168380) Danken88 válasza palfitom (#168358) üzenetére


Danken88
csendes tag

Szia,

Nagyon köszi, mindkettőt!
Elsőnél ha csak egy fokkal visszafogottabb házra cserélném, illetve fognék egy kicsit a ház+táp pároson, akkor mit ajánlanál? :R

(#168381) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Gépet keresek, és kellene egy kis segítség. :)

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Munka, programozok, illetve adatelemző stb. vagyok, vagyis néha sokmillió soros adatot használva "számolok" elég sokat, mármint nem én, hanem a program amit írok.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Csak egy házat rendeltem eddig meg, egy fekete Fractal Design 7 TG-t.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Mindenre.
4. Mennyi a kereted rá?
"Bármennyi", vagyis FIX keretem nincsen, hanem az észszerűség határain belül szeretnék költeni rá.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Egy aránylag régebbi 34"-os Dell, felbontása ha jól tudom 3440*1440, de tervezem cserélni egy nagyobb darabra hamarosan, esetleg 2db 4K-s 32"-os monitorra, vagyis a VGA-nak tudnia kéne kiszolgálnia két 4K-s monitort, de ez gondolom nem nagy elvárás.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincsen semmi extra igény. Vagyis nem szeretném ha az egész folyamatosan villogna, de lehet benne visszafogottan egy kis világítás.
Nem nagyon vannak kritériumok, de szeretnék egy 1 TB-s SSD-t, procinak 12700-12900K között gondolkodok, OC nem lesz egész biztosan (nem tudom, hogy kell-e nekem a Z690), RAM-nak szeretnék 32GB-t, és VGA-ban RTX3060 körül gondolkodom. Azzal ha jól tudom játszani már lehet, de mivel alkalomszerűen játszom, ezért attól feljebb nem hiszem, hogy van értelme mennem. Szeretném, ha a gép olyan halk lenne amennyire csak lehetséges, ezért is vettem meg a fent említett házat, illetve már nagyon régóta Fractal Design házaim vannak.

Előző gépem még i7 6700K-t hajt, vagyis nem szoktam gyakran váltani, de akkor szeretem meglepni magamat.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#168382) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

részleges PC bővítéssel kapcsolatban kérdeznék.
Két darab 500 gb-os SSD-t szeretnék vásárolni az alábbi PC-be. Munkára lenne használva a gép. A jelenlegi NVMe Samsung EVO 960-as SSD-n (ami a [képen] is látszik az alaplapon) és egy újabb SSD-n programok lennének telepítve. Azért két külön SSD-n, mert ketten hasznánlnánk a gépet és mind a ketten elég nagy kapacitású és tárhelyigényű programokat használunk és nem szeretnénk hogy összekeveredjenek ezek, egy-egy törléssel, félrement frissítéssel ne okozzunk galibát a másiknak. 3D modellezős és média tartalmak készítéséhez használunk különböző programokat. Továbbá egy 500 gb-os SSD-t használnánk csak cache-re.
Mit ajánlanátok ennek függvényében? A privát PC-mben ez van és meg vagyok elégedve vele: WD 500GB BLUE Sata3 M2 SSD. Ahogy nézem egész jó áron van még most is. Jól látom hogy még lenne hely ebből az SSD-ből két darabnak?

Alaplap: Asrock X370 Taichi
CPU: Ryzen 7 2700x
RAM: 32 gb Kingston
VGA: Asus Strix 1060 6gb
Táp: Corsair RM 650x
Ház: Cooler Master MC500 high storage edition

Köszönöm előre is a segítséget! :R

meg

(#168383) KROK640 válasza sentry0 (#168365) üzenetére


KROK640
veterán

Az a helyzet, hogy papíron dolgoznak azon, hogy külön legyen a gamer és a bányászat (lásd LHR-es VGA-k), de gyakorlatilag nem sok minden érződik belőle. :(
Idővel jön majd az ETH ASIC is, de lehet h nem sok értelme lesz mert közben átáll POSra (na mondjuk akkor annyi mindenkit fog érdekelni, mint Csokonai Vitéz Mihály összes műve), meg hát lassan kezd kiderülni az is, hogy ez egy globális piramis játék és átb*szás, szóval közép és hosszútávon az árak rendeződésében bízhatunk.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#168384) KROK640 válasza M00NWALKER (#168368) üzenetére


KROK640
veterán

Abszolút nem nyúlnék ehhez a géphez. Bőven jó ez így, ahogy van.
(én a felével boldog vagyok : B560, 10400F, 16GB RAM, GTX950, 500GB SSD, 10TB HDD)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#168385) palfitom válasza xeijin (#168364) üzenetére


palfitom
Topikgazda


xeijin

Szia,

AMD példa konfig:
1 x GIGABYTE B550M AORUS ELITE (rev. 1.0)37 390 Ft
1 x AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 100-000000031 - OEM83 190 Ft
1 x KOLINK Citadel17 189 Ft
1 x KFA2 65SQL8DS66EK GeForce GTX 1650 4GB GDDR6 EX (1-Click OC) PCIE110 190 Ft
x G.SKILL 32GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-32GIS50 790 Ft
1 x BE QUIET! System Power 9 400W16 890 Ft
1 x ID-COOLING SE-224-XT fekete9 489 Ft
Összesen: 325 128 Ft

Intel példa konfig:
1 x ASROCK B560M Pro437 790 Ft
1 x INTEL Core i5-11400F 2.60GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral66 890 Ft
1 x KOLINK Citadel17 189 Ft
x KFA2 65SQL8DS66EK GeForce GTX 1650 4GB GDDR6 EX (1-Click OC) PCIE110 190 Ft
1 x G.SKILL 32GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-32GIS50 790 Ft
x BE QUIET! System Power 9 400W16 890 Ft
1 x ID-COOLING SE-213V25 690 Ft
Összesen: 305 429 Ft

Több boltban is kérhetsz összeszerelést (illetve érdemes csekkolni a készletet/árakat), pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX, Zóna Computers, stb.

"Illetve a civ steam oldalán az alábbi infót találtam még:" - Ennek tudatában ajánlottam az AMD-s konfigot is (bár az Inteles jobb lenne), de ennek olvass jobban utána különböző fórumokon!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168386) palfitom válasza abdulka1 (#168366) üzenetére


palfitom
Topikgazda

A kérdező nem kötött túl sok információt az orrunkra, és a "+ meglévő" jelentheti azt is, hogy azokat mostanában már megvásárolta...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168387) palfitom válasza vjacintka (#168367) üzenetére


palfitom
Topikgazda


vjacintka

Szia,

Könnyebb dolgunk lenne, ha az Összefoglaló szerint kérdeztél volna (ahogy az elvárt)...

Elég határozott elképzeléseid vannak, sokat nem kell hozzátenni...
Nincs kompatibilitási gond.
B550-es lap elég, nem kell X570.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168388) palfitom válasza M00NWALKER (#168368) üzenetére


palfitom
Topikgazda


M00NWALKER

Mielőtt beírsz egy topikba, javasolt / elvárt, hogy elolvasd az Összefoglalót, s a szerint kérdezz!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168389) palfitom válasza Danken88 (#168380) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Danken88

Szívesen.
Rendben! Pl. a sima Kolink Citadel. A tápegységen nagyon nincs mit (illetve nem érdemes) spórolni, de pl. Hexa Pro 500, még olcsóbban Hexa Pro 400.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168390) palfitom válasza laci06 (#168381) üzenetére


palfitom
Topikgazda


laci06

Szia,

AMD:
Lap: pl. MSI B550 Tomahawk
CPU: Ryzen 9 5900X / 5950X
Hűtő: pl. Alpenföhn Brocken 3 / BQ Dark Rock 4 / BQ Dark Rock 4 Pro / Arctic Liquid Freezer 240 / 280 / 360
Ram: DDR4 32GB (2x16-os KIT!) 3200+ MHz, pl. Aegis 3200, Fury 3600

Intel:
DDR4:
Lap: Asus TUF Gaming B660-Plus D4
Ram: DDR4 32GB (2x16-os KIT!) 3200+ MHz, pl. Aegis 3200, Fury 3600
DDR5:
Lap: Asus Strix B660-F Gaming
Ram: DDR5 32GB (2x16-os KIT!) 5600+ MHz, pl. Fury 5600
CPU: 12700F / 12700 / 12900F
Hűtő: pl. Alpenföhn Brocken 3 / BQ Dark Rock 4 / BQ Dark Rock 4 Pro / Arctic Liquid Freezer 240 / 280 / 360
SSD: pl. WD Blue SN570 / WD Black SN750 / Samsung 970 Evo Plus / Samsung 980
HDD: pl. Toshiba P300
VGA: RTX 3060, pl. Asus DUAL, Asus TUF.
Táp: pl. Corsair TX550-650M / RM550x-RM650x / Fractal Design ION+ 560-660 / Seasonic Core GC 650 / Seasonic Core GM 650 / Seasonic Focus 550-650

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168391) palfitom válasza peugeotmate (#168382) üzenetére


palfitom
Topikgazda


peugeotmate

Szia,

Huhh, háromszor olvastam végig a hsz-ed, de még mindig nem értem teljesen.
Az alaplapon összesen 2 db m.2 csati van, tehát nem tudsz beletenni az EVO 960-ason kívül még további kettőt. :F
Egyébként jó a WD Blue, mehet, de fontold meg az SN550 / SN570-et is, alig drágábbak.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168392) peugeotmate válasza palfitom (#168391) üzenetére


peugeotmate
őstag

Szia,

tényleg kicsit zanzásan írtam le a dolgot este, bocsi. :)) Lényegében 3 darab SSD-t szeretnék használni a PC-ben. Tehát a meglévő EVO 960 mellé tennék még be két darab SSD-t. Ez nem megoldható?

Az SN 570 miben jobb?

[ Szerkesztve ]

meg

(#168393) blckhm


blckhm
tag

Sziasztok!

Halogatom már egy jó ideje, viszont most meg szeretném lépni az új gép vásárlást, mielőtt még jobban elszállna az euro árfolyam.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Leginkább MMORPG-kkel (pl.:Guild Wars 2, Lost Ark) és olyan single player játékokkal játszom, amire elég a jelenlegi GPU (GTX 960 4GB). Később szeretnék amatőr szinten 3D modellezéssel és videovágással is foglalkozni.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Van egy 4GB-os GTX 960-am, ami jelenleg kiszolgál arra, amire használom.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
GPU-n kívül mindenre szükségem van és az alábbi konfigokat néztem ki magamnak:

INTEL:
Ház: Be quiet! BGW37 Pure Base 500DX
PSU: Be quiet! 700W System Power 9 BN248
CPU: Intel Core i5-12600KF
Alaplap: ASUS TUF Gaming B660M-Plus D4
RAM: G.Skill RipJaws V 2x16GB 4000MHz DDR4
SSD: Samsung 980 1TB M.2
HDD: Seagate 4TB 256MB ST4000DM004
CPU hűtő: Be quiet! Dark Rock 4 BK021

AMD:
Ház: Be quiet! BGW37 Pure Base 500DX
PSU: Be quiet! 700W System Power 9 BN248
CPU: AMD Ryzen 5 5600G/5700G
Alaplap: Asus TUF GAMING B550-PLUS
RAM: G.Skill RipJaws V 2x16GB 4000MHz DDR4
SSD: Samsung 980 1TB M.2
HDD: Seagate 4TB 256MB ST4000DM004
CPU hűtő: Be quiet! Dark Rock 4 BK021

4. Mennyi a kereted rá?
~420.000 HUF bruttó VGA nélkül, azonban ez az összeg nincs kőbe vésve, mivel szeretnék egy megbízható PC-t hosszabb távra.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
FHD 75Hz, Freesync
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Szeretnék 32 GB RAM-ot és inkább most szerezni egy 2x16-os kit-et és a gépházon nem akarok változtatni. Jelenleg inkább az új generációs Intel konfigot találom vonzóbbnak, össze fogom rakatni a gépet így a CPU hűtő lefogatója nem probléma. Azért néztem ki egy AMD-s konfigot is, mert ha esetleg a jelenlegi GPU-m beadná a kulcsot, akkor ott van az iGPU.

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#168394) palfitom válasza peugeotmate (#168392) üzenetére


palfitom
Topikgazda


peugeotmate

Örülök, hogy te is így gondolod! :)

Értem. Természetesen tudsz a gépedben 3 db ssd-t használni, de mivel csak 2 db m.2-es foglalatod van, ezért a 960-ason kívül csak az egyik lehet m.2-es.
Tehát vehetsz akár 1 db m.2-es Blue-t (sima vagy SN570) és mellé egy Satás Blue-t, avagy 2 db egyforma Satás Blue-t.
Az SN570 PCIe csatlakozós, tehát gyorsabb tud lenni, ha olyan folyamatokat használtok, amik képesek megdolgoztatni az ilyen ssd-ket.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168395) MaddeNNNN válasza peugeotmate (#168392) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

2db nvme SSD slot van az alaplapodon, most benne van a Samsung, így már csak 1 nvme-s hely marad. SATA SSD-t rakhatsz még bele 8-at ami nem m.2-es csatlakozású, hanem sima SATA.

Amit te linkeltél az m.2-es formfactor , de SATA csatlakozású ssd. Amit palfitom az szintén m.2 formfactor, de pcie csatlakozású ami sokkal gyorsabb mint a SATA. A SATA max 500-600MB/s, míg az nvme 900-tól akár 5000 is lehet.

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#168396) palfitom válasza blckhm (#168393) üzenetére


palfitom
Topikgazda


blckhm

Szia,

Hát igen, ki tudja hova szállnak el az árak...
Rendben vannak a konfigok.
Az Intel konfignál véletlenül mATX lapot választottál ATX helyett.
AMD: inkább az 5700G legyen, mint az 5600G.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168397) blckhm válasza palfitom (#168396) üzenetére


blckhm
tag

Köszönöm a gyors választ!

Közben megvitattam magamban, hogy az AMD-s konfigot választom 5700G-vel az iGPU miatt - sajnos a jelenlegi dGPU-m sem lesz fiatalabb és ha beüt a krach, elleszek azzal is átmenetileg. :)

(#168398) palfitom válasza blckhm (#168397) üzenetére


palfitom
Topikgazda


blckhm

Szívesen.
Rendben, ez egy érthető ok.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168399) xeijin válasza palfitom (#168385) üzenetére


xeijin
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#168400) laci06 válasza palfitom (#168390) üzenetére


laci06
senior tag

Köszönöm szépen! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.