Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#173001) matepajtas válasza palfitom (#173000) üzenetére


matepajtas
csendes tag

köszi!
az AMD verziónál minden komponens észrevehetően drágább, mint az Inteles párjánál. a plusz pénz megéri a ddr5 stb. miatt?

(#173002) patyil válasza matepajtas (#173001) üzenetére


patyil
tag

Az amd oldal valoszinuleg időtállóbb lesz ha később procit/memóriát fejlesztenél,
(Am4 is több generációnyi procit lefedett, illetve később jöhetnek gyorsabb ramok kedvezőbb áron) de jelenleg nem vennél észre számottevő különbséget játékoknál :)

Igy neked kell eldönteni megéri-e a plusz pénzt a későbbi könnyebb fejleszthetőség.

[ Szerkesztve ]

(#173003) sasakisan válasza SyMbioTe (#172977) üzenetére


sasakisan
friss újonc

Köszönöm szépen!

(#173004) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis help-re.
Nem kicsit szaladtak el az évek a konfigom felett és így karácsonyra megleptem magam pár modding cuccal.
A baj csak az hogy sok dolog nem kompatibilis a régi alaplapommal.

Ami jelenleg van és meg kéne ugrani (nem lesz nehéz):

i7 4790k
Corsair H110i V2 hűtés hozzá
Asus Z97-Deluxe (WiFi)
Radeon RX 580 Nitro+ 8GB
Be Quiet Straight Power 11 650W Platinum
Hyper-x 4x 8Gb ram 1600Mhz

Ebből ami marad, az a
Vízhűtés
VGA
Tápegység

Most jön a neheze.
Amire szükségem van alaplapi szinten az
-ATX alaplap FEHÉR berakással vagy fullos ARGB világítással. VRM-hűtésnek mindenféleképpen világítania kell valamilyen módon.
-nagyon fontos hogy alaplapi ARGB és RGB foglalat is legyen rajta,
legalább 6 hátoldali USB, de a 8 is jól hangzik. Legyen inkább 8. Jobb félni mint megijedni. :D
-WiFi
-M.2 foglalat/ok
Asusokkal nem vagyok kibékülve, de ha megbízhatónak tartott szériát javasoltok, akkor én is megbízom a szakértelmetekben.
Előnyben részesítem Asrockot,
viszont nem vagyok hajlandó venni Gigabyte-ot.
MSI-m még nem volt, de színben nem hiszem hogy találni az ízlésemnek megfelelőt.

Processzort illetően annyi hogy ugorja meg a jelenlegi szintjét és ha lehet energiatakarékosabb legyen (márha ezt kérhető) a tápegység miatt.
Szerk.: Inteles vagyok ;)
Memória RGB/ARGB világítással megáldva kell legyen, a mennyiségét azt rátok bízom, 16GB-ot úgysem fogtok ajánlani hozzá :D
Én 64-re godoltam, de lehet nem fér bele a keretbe.

Nagyon sokféleképpen hasznosítom az asztali gépemet, sok a tömörítés, netezés, kevés a játék, de ha van akko CSGO meg kimaxolt Crysis sorozat.
Háttérbeli folyamatok nagyon vannak, ha épp netezem akkor 40-60 oldal is megnyitva szokott lenni. Sőt...

Árban úgy vagyok vele, hogy nemsokára jön a szülinapom, úgyhogy nem 100 forintosokat keresek elő a pénztárcából. Nem tudom 300.000 mire elég, kiindulásnak vegyük talán ezt.
Bár azért olcsóbban ha kijönnék az jó lenne. Kompromisszumkész vagyok.

Az ízlésemet az alábbbi képeken láthatjátok, ebbe kell beleillenie az új félkonfignak:



[ Szerkesztve ]

(#173005) Borisz76 válasza sanyek2 (#173004) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem vagyunk egyformák.
Én személy szerint lesz@rom a design-t....
A praktikusság, szerelhetőség , takaríthatóság az első nálam.

Világítás pedig összesen 2 db led.....power és SSD üzem.

Amúgy nem csúnya a mostani sem !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#173006) sanyek2 válasza Borisz76 (#173005) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nyilván nem vagyunk egyformák :)
Engem gyönyörködtet egy szép gép.
A világítást testreszabom és olyan amilyennek látni akarom :)
A mostanival nem a csúnyaság a baj, hanem hogy elavult.
A laptopom gyorsabb mint az asztalim. És az már gáz :P

(#173007) horvath77


horvath77
friss újonc

Sziasztok,
segítséget kérnék egy konfiguráció összeállításában. Már vagy 10 éve nem raktam össze gépet, és a tudásom is csak kisebb fejlesztéseket engedélyez, úgy mint GPU csere vagy memória bővítés. A jövőben is fokozatos fejlesztést követném, így biztos alapokat szeretném most lerakni a következő 4-5 évre.
A lentiek egy előzetes elképzelés, kérem az építő javaslatokat akár komponenses cseréjére, vagy új konfigurációra az ár-érték/teljesítmény szem előtt tartva. Előre is köszönöm.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI

INTEL CORE I5-13600K 3.5GHZ SOCKET 1700

NOCTUA NH-D15 CHROMAX.BLACK

32GB 5200MHZ DDR5 RAM KINGSTON FURY BEAST

MSI Radeon RX 6650 XT MECH 2X 8G OC

PHANTEKS REVOLT PRO 850W MODULÁRIS TÁPEGYSÉG

FRACTAL DESIGN Pop XL Silent Fekete


1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
irodai alkalmazások, videó és képszerkesztés, játékok (mind single- mind multiplayer, új és régebbi nevek a „survival” vonalon most éppen SCUM)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
1 db WD Blue 530MB/s 1TB SSD, 1 db Kingston 500Mb/s 250GB, és egy WD Blue 1TB HDD még egy darabig megtartanám
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
mindenre, a fentieken kívül (2. pont)
4. Mennyi a kereted rá?
a fenti kb ~750-800ezer körül van, ezt nem lépném túl
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Full HD IPS Infinity Display 1.920 x 1.080, 75Hz (?) mostanában nem akarom cserélni és nem támogatja a fentieket, ha jól tudom
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
LGA1700/Z790/DDR5 platformra építkeznék - karácsonyfa, RGB, vagy oldalsó ablak a házra nem kell. Köszönöm szépen

(#173008) patyil válasza sanyek2 (#173004) üzenetére


patyil
tag

Szia,
szép a masina :)

épp a minap néztem alaposan körül egy fehér konfig kapcsán. Esetleg Palfitom válaszát is érdemes megnézned, offba teszem mert nem pont a kérdésedre válaszolok de hátha segít.

Én az alábbi mellett tettem le a voksom
Alaplap: ASUS ROG STRIX B650-A GAMING WIFI
Proci: AMD R5 7600X
Ram ajánlás az alábbi volt:
Ram: RGB nélkül: Corsair, Kingston
RGB-vel: Team Group, TridentZ, Corsair, Kingston.
Bár a hűtódnek nincsen AM5 és LGA1700 lefogatója ha jólnézem, így ez szinte biztosan ki fog futni 300k-ból, hát még ha intel DDR5re lövünk.

12.gen intel fog csak valszeg kijönni ennyiből, arra rá menne a hűtőd is,
de abban majd a topicgazda urak segítenek :)

[ Szerkesztve ]

(#173009) palfitom válasza matepajtas (#173001) üzenetére


palfitom
Topikgazda


matepajtas

Szívesen.

Mindkét oldalt ajánlottam, s úgy raktam össze, hogy az egyik olcsóbb legyen. Alternatívaként.
A kérésed olyan "határeset", nehéz rá konkrét konfigot ajánlani. QHD monitorhoz erős VGA kell elsősorban, ám 500-600k körüli gépnél már inkább az időtállóbb DDR5-re építkeznék... Szóval nem olyan könnyű.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173010) palfitom válasza sanyek2 (#173004) üzenetére


palfitom
Topikgazda


sanyek2

Szia,

Kérlek máskor az Összefoglaló szerint rendezd a kérdésedet!

A H110i-hez kell kérni/venni LGA1700-as lefogatót, ha nem kaptál hozzá!

Olcsóbban, DDR4 konfig:
Alaplap: Asus Strix B660-A Gaming Wifi D4 / Asrock Z690 Steel Legend
CPU: i5 12400(F)
Ram: DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+) MHz, pl. Corsair 3600 / Fury 3600

Kicsit drágábban, DDR5-ös konfig:
Alaplap: Asus Strix B660-A Gaming Wifi
CPU: i5 13400(F)
Ram: DDR5 32GB (2x16-os KIT) 5600(+) MHz , pl. Fury 5600 / Corsair 5600 / Fury R 6000 / Trident Z5 6000 / Dominator 5600 / Fury R 6400

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173011) palfitom válasza horvath77 (#173007) üzenetére


palfitom
Topikgazda


horvath77

Szia,

Háááát, elég furcsa összeállítás, aránytalannak érzem azt a drága alaplapot ehhez a konfighoz. Ha azt tervezed, hogy hamarosan kerül bele egy i7 vagy i9, akkor OK.
Szintén aránytalan a tápegység (500W is elég lenne). Ha a közeljövőben lesz komolyabb vga-fejlesztés, akkor maradhat.
Ram: biztosan gyorsabb KIT-et vennék, pl. Renegade 6000 / Renegade 6400.
VGA: a videó és képszerkesztés miatt inkább RTX 3060-at vennék (pl, pl, pl).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173012) Tajték


Tajték
senior tag

Sziasztok!
Nem találtam jobb topicot a kérdesemre...

A segítségeteket szeretném kérni az asztali gépem beárazásában. El szeretném adni de fogalmam sincs most mennyi a reális ára kb.

Intel i5 2550k
Cooler Master torony hűtő
AsRock alaplap
8gb ddr3
1 TB seagete
400w corsair
Asus R9 270x vga
Zalman Z9 hàz 6 ventivel

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#173013) palfitom válasza Tajték (#173012) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Tajték

Talán, ha elolvasnád az Összefoglalót (ahogy azt kellene mielőtt beírsz egy topikba), akkor ott megtalálnád a beárazós topikokat... :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173015) horvath77 válasza palfitom (#173011) üzenetére


horvath77
friss újonc

Szia,
köszönöm a visszajelzést, tökéletesen rátapintottál. Igen mint fent is írtam, nem váltogatom olyan sűrün a konfigurációkat, ameddig lehet “halogatom” a váltást, és fejlesztem ami van és ameddig lehet, de úgy érzem a jelenlegi gépemen elérte a korlátait.
A CPU és RAM észrevételeket köszönöm, megfogadom. Ha lehet egy olyan kérés akkor az i5-höz jobban passzoló alaplapot(okat) javasolnál kérlek, pl.: ASUS Prime vonalról mi a véleményed?
Köszönöm szépen

(#173016) palfitom válasza horvath77 (#173015) üzenetére


palfitom
Topikgazda


horvath77

Szívesen.

Értem.
Egy Prime Z790-A lappal nem járnál rosszul, ebbe mehet erősebb proci is, a tuningolók körében is elég népszerű a jó az ár-érték aránya miatt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173017) rasotamas válasza palfitom (#173010) üzenetére


rasotamas
veterán

A DDR4-be miért nem 13400F?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#173018) palfitom válasza rasotamas (#173017) üzenetére


palfitom
Topikgazda

A kérdező igényei alapján állítottam össze egy olcsóbb, és egy drágább alternatívát. A 4790-et bőven-bőven túlszárnyalja a 12400 is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173019) pergabb válasza palfitom (#173018) üzenetére


pergabb
senior tag

Nem is értem a 12400 egy magos számításban kb kétszer gyorsabb, mint egy 4790, több magosban meg közel 3-szor erősebb.

(#173020) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Még pár láma kérdés:
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II
Ezen az alaplapon a Ryzen 7-es procik már nem mennek?
Az 5-ös szériából a 7600x megy rajta? :)

(#173021) dudika10 válasza INGJOKE (#173020) üzenetére


dudika10
veterán

Az alaplap AM4-es foglalattal bir.
A 7xxx-es Ryzen-ek meg AM5-osek. Fizikailag sem mennek bele.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#173022) INGJOKE válasza dudika10 (#173021) üzenetére


INGJOKE
veterán

Oké.
7600x?

(#173023) rasotamas válasza palfitom (#173018) üzenetére


rasotamas
veterán

:R Így érthető.
De a 13400F is belemegy akkor abba a DDR4 lapba, és akkor plusz 10 ezerét kap pluszba 4db E-core-t, ugye?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#173024) .Ishi. válasza INGJOKE (#173022) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

A Ryzen 7000-es széria összes tagja AM5 foglalatos.

(#173025) palfitom válasza pergabb (#173019) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Természetesen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173026) palfitom válasza INGJOKE (#173020) üzenetére


palfitom
Topikgazda


INGJOKE

R7-es procit is elbír az az alaplap.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173027) palfitom válasza rasotamas (#173023) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Belemegy, de így markánsabb az ár-különbség.
Igen, 4 e-core és jobb IPC.
Ez egy kiindulópont, ha szeretne rajta "reszelni", akkor egyeztetjük tovább, ahogy arra eddig is volt lehetőség!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173028) INGJOKE válasza palfitom (#173026) üzenetére


INGJOKE
veterán

Melyik a jobb játék szempontból leginkább.
R5 5600x vs R7 3800x vs R7 5800x? (a 3800 csak viszonyításnak szinte ugyan az a használt ára. )
Ezeket mind elviszi az alaplap?

(#173029) patyil válasza INGJOKE (#173028) üzenetére


patyil
tag

Mindet elviszi a b550 lap.
Az R7 5800x a legjobb de értelemszerűen a legdrágább és a legnagyobb hőtermelésű is.
Ha nem top end kártya mellé lesz akkor az 5600x teljesen jó gaming proci, a legtöbb játéknál marginális a különbség.:)

Esetleg ha jövőbeli címek 8magot kérnek akkor picit időtállóbb lehet az 5800.

[ Szerkesztve ]

(#173030) MZsoltee válasza INGJOKE (#173028) üzenetére


MZsoltee
veterán

5600 vagy 5700X, esetleg 5800X3D. Bár egyik sincs a listádban. :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#173031) sanyek2 válasza palfitom (#173010) üzenetére


sanyek2
senior tag

Legközelebb megpróbálok az összefoglaló szerint kérdezni, csak nagyon belefolytam az ajánlott alaplapok témába.

A képek sokat segítettek, jól eltaláltad az ízlésemet!
Árban a B660-A Gaming Wifi és D4 közötti árrés elhanyagolható, az már nem oszt, nem szoroz, de hadd kérdezzem meg, mi a különbség? Átnéztem a technikai adatokat, de nem láttam amit látnom kellett volna. Nyilván van, csak én nem követem már egy ideje az újdonságokat, így lemaradtam erről-arról.

#173018palfitom Köszönöm, hogy elébe mentél és egyből két árkategóriát kerestél ki nekem!
A drágább konfig nagyon bejön és hajlok is rá. :DD

Miattam össze ne vesszetek Pregrabbal :P

Nagyon köszönöm a segítséget, sokkal jobb lett mint vártam!

[ Szerkesztve ]

(#173032) rasotamas válasza palfitom (#173027) üzenetére


rasotamas
veterán

Gyors kérdés:
Ha most veszek egy B660 lapot a boltban, az viszi már alapból a 13400F-et, vagy kell Biost frissíteni?
És ha kell, lehet USB-ről proci nélkül?
Tervezek egy Z590+11600K-ról B660+13400F cserét.
MSI PRO B660M-A WIFI DDR4 van kinézve.
Ha jól sikerül kiszállnom ebből, akkor szerintem még ha nagyon jelentősen nem is nő a játékteljesítmény, mégiscsak egy kettővel újabb platform, új garis minden és még kapok 4 E-core-t is. Ennyit megítélésem szerint megér az a jó esetben 30, rosszabb esetben 45 ezer forint ráfizetés. Meg még hűtő is kell talán.
Várok tőle 0,1% és 1% low fps növekedést.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#173033) SyMbioTe válasza sanyek2 (#173031) üzenetére


#173031 sanyek2
A D4 az DDR4 verzió, a sima az már DDR5. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#173034) sanyek2 válasza SyMbioTe (#173033) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ó, vagy úgy... :B
Köszönöm szépen!

(#173035) palfitom válasza INGJOKE (#173028) üzenetére


palfitom
Topikgazda


INGJOKE

A 3800X-et felejtsd el, amúgy pedig ahogy MZsoltee írta: 5600 / 5700X / 5800X3D. Ezeket érdemes leginkább venni.
Eredetileg is sima 5600 volt az ajánlás, nem 5600X. :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173036) palfitom válasza sanyek2 (#173031) üzenetére


palfitom
Topikgazda


sanyek2

Szívesen.
:)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173037) palfitom válasza rasotamas (#173032) üzenetére


palfitom
Topikgazda


rasotamas

A 13400 csak "most" jelent meg, a kint lévő lapok pedig jóval korábbiak, tehát valszeg kell hozzájuk a frissítés.
"És ha kell, lehet USB-ről proci nélkül?" - Némelyik lapnál igen (lásd honlapjuk/manuáljuk).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173038) INGJOKE válasza palfitom (#173035) üzenetére


INGJOKE
veterán

Néztem pár yt videót, ahol összehasonlították játék fps-ekben a sima és x verziót, nyilván olyan nem volt ahol az én vgám lenne, de pl egy 3060Ti-vel átlagban 15 játéknál +3 fps-t hozott az x-es. (Volt olyan játék ahol konkrétan 1 fps volt a különbség.)
Szóval marad a sima 5600, már csak egy jó árat kell keresnem hozzá. :DDD

(#173039) dannyl válasza INGJOKE (#173038) üzenetére


dannyl
addikt

Gianni megérhet egy próbát :K

(#173040) MaddeNNNN válasza INGJOKE (#173038) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Szuper, eldöntötted akkor. Vedd meg és mindenki megnyugodhat.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#173041) INGJOKE válasza dannyl (#173039) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ezt nem értem. Kifejtenéd?

(#173042) dannyl válasza MaddeNNNN (#173040) üzenetére


dannyl
addikt

:DDD

(#173043) Horvi válasza INGJOKE (#173041) üzenetére


Horvi
őstag

Gianni bazárjára gondolt itt aprón. Hátha nála van 5600-os proci jó áron.

Hello darkness, my old friend...

(#173044) INGJOKE válasza Horvi (#173043) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszi a tippet a proci tőle lesz. :D
Nah már megvan rendelve minden, jó esetben péntekre meglesz az összes és jövő héten, vagy ha nem akkor utána héten össze is rakom. :D

(#173045) bozferi


bozferi
csendes tag

sziasztok

véleményt szeretnék kérni az alábbi konfigról(irodai cél, minden új, br 200 e keret):
Gigabyte H610M S2H DDR4 alaplap
Be Quiet Pure Base 500 Metallic Gray táp nélküli ház
8GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16
Be Quiet! System Power 9 400W CM fél-moduláris tápegység (BN300)
1TB WD 3.5' Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester (WD10EZEX)
500GB Kingston SSD M.2 NVMe NV2 meghajtó (SNV2S/500G)
Deepcool AK400 univerzális CPU hűtő
Intel Core i3-12100 3.3GHz Socket 1700 OEM
br 205 e körül áll meg ez most
az alaplap azért kellene ilyen, mert szükség van dvi, hdmi, dp portokra is
a ház csak azért nem olcsóbb, mert vmi nagyon csendes, ablak nélkülire van szükség

mit változtatnátok?

köszönöm

(#173046) patyil válasza bozferi (#173045) üzenetére


patyil
tag

Szia,
ha fix a keret akkor házból elég valami olcsóbb is: pl vagy aquától pl
a maradék pénzből pedig 2x8gb kit ramot nézz, nagyon sokat fog dobni a teljesítményen.
(a 16gb is elkél office alkalmazások alá, illetve a két modul gyorsabb "dual channel" módban kommunikál.
Merevlemezből ezt szokták ajánlani, de ha csend a cél akkor inkább tolj egy nagyobb 1tb SSD-t, és engedd el a kerregő merevlemezt.
A többi szerintem rendben van :)

[ Szerkesztve ]

(#173047) Horvi válasza INGJOKE (#173044) üzenetére


Horvi
őstag

Igazán nincs mit :)Már én is csak a procimat várom meg a VGA-t kéne kiválasztani és kezdődhetne is a build :DD

Hello darkness, my old friend...

(#173048) SyMbioTe válasza bozferi (#173045) üzenetére


#173045 bozferi
Szia!

A házból én is néznék valami olcsóbbat, és inkább 2*8GB ram, előbbre vagy vele.
Hűtőből is elég egy olcsóbb (vagy elsőre akár a gyárit is megpróbálhatod) pl ID Cooling SE-224XT Basic (ha talász még) vagy SE-213 V2. Csak érdemes megkérdezni, hogy LGA1700 lefogatót adnak-e hozzá.

Vagy nagyobb prioban van a csendesség?

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#173049) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

A mostani konfigomat fejleszteném idén, de egy ideje nem figyelgettem már, a hardver piacot, hogy mi éri meg.

Mostani konfigom: AMD Fx8350, ASUS 970 Pro Gaming/Aura, Corsair Dominator Platinum DDR3 4x4GB, ASUS Radeon RX 480 OC 8GB + SSD és HDD háttértárak, Thermaltake DOKKER (VM600M1W2Z).

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játékra néha (GTA 5 single, Assetto Corsa, Project Cars, ilyenek), leginkább netezés, valamint képszerkesztés Lightroom/Photoshop-al, nagy ritkán videóvágás Premiere Pro/Davinci-ben.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
A házat mindenképp, meg vagyok vele elégedve, valamint a háttértárak és a videókártya maradna.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap, cpu, ram.
4. Mennyi a kereted rá?
Olyan 150-180körül gondoltam a fejlesztést.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
Dell P2419H, 1080p 60Hz, DisplayPort, HDMI
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Gigabyte lapokkal kapcsolatban régebbről nincs jó tapasztalatom, így azt lehet kerülném. Használt cuccokkal sincsen bajom, a mostani konfigot is HA-ról vadásztam össze.
ATX lapot preferálnám, a házban elfér, nem szeretem összezsúfolni a dolgokat.

AMD vonalon a Ryzen 5 3600-at nézegettem, Intel vonalat annyira nem követtem már egy ideje, itt nemtudom mi az ami ár-érték arányban jó-e, vagy maradjak az AMD vonalon inkább.

Előre is köszi!

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#173050) palfitom válasza szpeti40 (#173049) üzenetére


palfitom
Topikgazda


szpeti40

Szia,

Nagyjából jól nézted, ám a 3600 helyett inkább az újabb 5500-at érdemes venni. Ha még időtállóbb alapokat szeretnél és megteheted, akkor pedig B550-es lap + R5 5600 lenne az ajánlott.

Lap: pl. Asrock A520M Phantom Gaming 4 / Asrock A520M Pro4 / Asus Prime B450M-A II / Gigabyte B450M DS3H v2 / Asrock B450M Pro4-F R2.0 / Asrock B550M Phantom Gaming 4 / Asrock B550M Pro4 / Gigabyte B550M DS3H / Asus TUF Gaming B550M-E / Asrock B550 Phantom Gaming 4 / Asus Prime B550-Plus / Gigabyte B550 Gaming X v2 / Gigabyte B550 Aorus Elite v2 / Asus TUF Gaming B550-Plus
CPU: R5 5500 / 5600
Hűtő (opcionális): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / Jonsbo CR-1000 / ID-Cooling SE-224-XT / ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer A35
A házad max. 162 mm magasságig fogad.
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT!) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Fury 3600 / Fury R 3600

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.