Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#169301) Kowi84 válasza palfitom (#169294) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Köszönöm!

(#169302) MaddeNNNN válasza icecave (#169292) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Nekem annyi hozzáfűzni valóm lenne, hogy házból mindenképpen mesh előlaposat nézzél. Mindegyik alkatrészed meg fogja hálálni.
Alaplapnak B550 a legjobb választás, vrm ugyan annyit bír mint az x570-es társaiknál, pcie4-et ugyan úgy kapsz. Giga Aorus Elite, MSI Tomahawk, Asrock Steel Legend mind jó választások.

Ha pedig AIO-t szeretnél, az bizony zsebbe nyúlósabb lesz. Általában ezek a beugró AIO-k vagy hangos ventikkel vannak szerelve vagy silányabb pumpa van bennük és az hangos plusz hamarabb pusztulnak. Ár érték arányban az Arctic Liquid Freezere verhetetlen ha nem számít az esztétika (no rgb). Ha számít akkor NZXT, EKWB(nekem egy 240 DRGB van, csak ajánlani tudom), Phanteks Glacier, BQ! Pure Loop, Fractal Design Lumen. Ezek mind jó választások, de drágábbak is.

Egyéni szimpátia mit szeretnél rá, egy 5600-ra mindegyik overkill, de ha ez tetszik nyugodtan vegyed hiszen Te fogod használni és nézni a gépet, nem mi itt a fórumról. :)
Ami még részemről mellette szólt amikor én váltottam, hogy nem foglalja el a gépem közepét teljesen egy böszme nagy toronyhűtő és "tisztább" a gép kinézete.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#169303) icecave


icecave
nagyúr

Köszönöm ismét mindenkinek.

MaddeNNNN: Ennek a mesh dolgonak utána nézek, mert jelen pillanatban gőzöm sincs mit jelent.

(#169304) VirsLee válasza icecave (#169303) üzenetére


VirsLee
őstag

Látom már többen is válaszoltak, nekem kicsit az volt fura, hogy 210k-ért veszel videokártyát. Azt írtad, hogy nem fogsz játszani vele, így nem tudom, hogy az általad használt alkalmazások indokolttá teszik-e, hogy erre ennyi pénzt elkölts.

(#169305) Barnahalo válasza icecave (#169303) üzenetére


Barnahalo
tag

Perforált a ház eleje, egyszerűbben jut be a levegő, mint az üveg előlaposon, aminek oldalt van "beszívónyílása".

(#169306) icecave válasza VirsLee (#169304) üzenetére


icecave
nagyúr

Indokolttá, dolgozni néha fogok vele, így kell a vga, Substance Painter pl. vga ram-ot eszik reggelire. :D

Nyilván ebben benne van az is, hogy egy bizonyos szint alatt meg nem akarok gépet magamnak, akkor sem, ha itt van mellettem egy céges atomerőmű. Ismerem magam, megbánnám, ha ugraná meg az alap elvárást részemről.
Ezzel meg, ha néha becsúszik egy-egy játék, elvégre van Gamepass Ultimate-em, így pl. egy FH5-ös, vagy Gears 5-öt stb-t feltehetek és nyomhatom.

(#169307) dannyl válasza icecave (#169303) üzenetére


dannyl
addikt

mesh=háló/rács. Divatos kifejezés a mesh manapság. De jobban hangzik, mint a lyukacsos/rácsos vagy hálós, gondolom ezért mondja mindenki angolul.

(#169308) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

Haverom gépet vásárolna, az alábbi alkatrészeket nézte ki magának:

Ház: Kolink Horizon
Alaplap: MSI PRO B660-A DDR4
Processzor: Intel Core i7 12700
Processzorhűtő: Arctic Freezer i35 ARGB (ACFRE00104A)
Videókártya: valamilyen 3070 Ti
Táp: Cooler Master MWE 850W Gold-v2 tápegység (MPE-8501-AFAAG-EU)
Ram: Kingston Fury Beast 16Gb DDR4 3600Mhz (KF436C18BB/16) 2x
ssd rendszer: 250GB samsung 970 evo plus
ssd játékok: samsung 980 1tb m.2 (mz-v8v1t0bw)
HDD: Toshiba P300 2TB

És most a kérdésekre a válasz:
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

Játékra akarja, single multi egyaránt (Battlefield, COD stb)

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Semmit nem akar korábbról.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Mindenre perifériákon és monitoron kivül.
4. Mennyi a kereted rá?

Videókártya nélkül: max 500.000 Ft bruttó!

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

144 hz MSI monitorja van, Freesync-es de szerintem g-sync kompatibilis.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Nem.

Tudnátok ajánlani esetleg más összeállítást vga nélkül, amennyiben ez nem megfelelő?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#169309) palfitom válasza novakalex (#169308) üzenetére


palfitom
Topikgazda


novakalex

Szia,

Ház: Kolink Horizon na NE! A szellőzése pocsék, inkább pl. SilentiumPC Ventum VT2 EVO TG ARGB / SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB / BQ Pure Base 500DX
Alaplap: MSI PRO B660-A DDR4 inkább TUF Gaming B660-Plus Wifi D4
Processzor: Intel Core i7 12700 inkább 12700F-et vennék
Processzorhűtő: Arctic Freezer i35 ARGB (ACFRE00104A) inkább ID-Cooling SE-226-XT ARGB
Videókártya: valamilyen 3070 Ti
Táp: Cooler Master MWE 850W Gold-v2 tápegység (MPE-8501-AFAAG-EU) nem rossz a CM, de én inkább vennék hasonló áron EVGA-t 10 év garival, vagy Corsair-t 7 év garival
Ram: Kingston Fury Beast 16Gb DDR4 3600Mhz (KF436C18BB/16) 2x SOHA nem veszünk 2 külön modult, mindig KIT-ben érdemes venni! Tehát 2x16-os KIT legyen!
ssd rendszer: 250GB samsung 970 evo plus ide miért nem jó egy 980-as :F
ssd játékok: samsung 980 1tb m.2 (mz-v8v1t0bw)
HDD: Toshiba P300 2TB

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169310) MZsoltee válasza novakalex (#169308) üzenetére


MZsoltee
veterán

Miért szükséges a rendszrenek és a játékoknak külön ssd? Partícionálni is lehet.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#169311) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Office, net, minimálisan játék (inkább PS5-ön megy a game), az is csak full HD-ben max. CPU erő nem baj, ha van, de jelenleg egy Ryzen 1600X-em van, ami eddig elég volt mindenre.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Kizárólag a RAM-okat szeretném megtartani (2 x 8GB DDR4 G.Skill TridentZ F4-3200C16-8GTZB). De, ha érdemes ezeket is cserélni, akkor nem zárkózom el előle.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
- Alaplap (microATX)
- CPU (Ryzen 7 5700G-re gondoltam, mert akkor a GTX970-emet is eladhatnám és nem kellene VGA-t vennem. Talán az 5700G APU-ja elég arra, amire a GTX970 elég volt.)
- Hűtő, mert a gyáriak szinte mindig hangosak.
- Ház (valami kisméretű, letisztult, ablak nélküli, porszűrős, kábel-managment-es, nem túl hangos ventikkel). Jelenleg egy Fractal Define C Mini-m van. Csak azért nem tartanám meg, mert egyben talán egyszerűbb eladni a régi gépemet).
- Táp (lehetőleg modulárist szeretnék, mer nem szeretem a felesleges kábeleket).
- SSD 500 GB (lehetőleg nem SATA-sat már)

4. Mennyi a kereted rá?

~250k. Hozzáteszem fogalmam sincs, hogy a CPU-n kívül mik az ajánlott alkatrészek és azok mennyibe kerülnek. Ha kijön olcsóbban, akkor nem haragszom meg :DDD.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

24"-os FHD, semmi extrát nem tud.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem, de az erősebb integrált VGA miatt a Ryzen vonalat preferálnám.

Köszönöm a segítséget :R.

[ Szerkesztve ]

(#169312) zsolya válasza palfitom (#169290) üzenetére


zsolya
csendes újonc

Köszönöm! Megcsekkolom az elérhetőségeket/árakat, kérdezek még, ha valami nem világos.

(#169313) #12516608 válasza Jim74 (#169311) üzenetére


#12516608
törölt tag

No, ide is irok akkor egy iránymutatást ;) :

CPU: R5 5600G - kb. 83k / R7 5700G -- kb. 117k
(De Alza árakat is meg kell nézni, hátha jobban megérősebb.)
Alaplap: MSI B550M PRO-VDH Wifi -- kb. 36k a nem Wifis 2k-val olcsóbb
Azért ez(ek) a lap(ok), mert a monitor "24"-os FHD, semmi extrát nem tud" lehet még VGA(D-SUB) csatis, ezeken meg van olyan is + HDMI +DP port.
RAM: maradhat. Ha megy a régi géppel együtt, akkor Crucial Ballistix-ból 3200-3600/cl16, amelyik olcsóbb.

A többit rábízom az itteni szakikra.
------
Az APU-s topikba kérdezz be, hogy az 5600G Vega7 vagy az 5700G vega8 mennyit hoz "kocajátékokban".

Sok sikert a "fejtörődhöz". :DDD ;)

(#169314) palfitom válasza Jim74 (#169311) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Jim74

Szia,

Milyen csatik vannak a monitoron? E nélkül nehéz alaplapot ajánlani IGP-s rendszerhez.
A GTX970 erősebb, mint az IGP-k, tehát ugyanazt nem várhatod el.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169315) Jim74 válasza palfitom (#169314) üzenetére


Jim74
nagyúr

Valóban, pontatlan voltam, elnézést.
Dell P2417H montorom van. DP, HDMI és VGA bemente van.
Tudom, hogy a GTX970 erősebb az IGP-knél, de az 5700G már alig van lemaradva, ha jól tudom.

(#169316) Jim74 válasza #12516608 (#169313) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az a baj, hogy kitalálok valamit, aztán jön más ötlet és elszalad a ló... Az is lehet, hogy veszek egy használt 3600X-et, azzal elleszek amíg szét nem esik a GTX970...

(#169317) MZsoltee válasza Jim74 (#169315) üzenetére


MZsoltee
veterán

Jó esetben a felét, rosszabbe setben a harmadát tudja a vega 11. De az 5700G is megy a lapodban, ha minden igaz. Asszem valami B350-es volt, amibe 5600X akart kerültni még az egyik koncepció alapján.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#169318) Jim74 válasza MZsoltee (#169317) üzenetére


Jim74
nagyúr

Asrock B350M Pro4
3600-zal kezdődött az ötletelés, majd 5600, aztán már teljes gépcserén is elgondolkodtam...

Összegyűjtöm az infókat minden opcióhoz.

Az APU azért került képbe, mert a jelenlegi gépemben talán a VGA képviseli a legnagyobb értéket, viszont nem igazán van PS5 mellett kihasználva, így eladni az egész gépet lenne celszerű egyben (vagy bontva lehet több pénz folyna be belőle, de nagyobb macera).

De lehet, hogy egy használt 3600-zal még évekig menne a jelenlegi konfig.

(#169319) MZsoltee válasza Jim74 (#169318) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha maradsz AM4-es platformon fölösleges az alaplapcsere. Feltéve, ha nem kell olyan csatlakozó, ami a jelenlegi lapodon nincs. 6mag 12 szálas procikat, de még a 8mag 16 szálas procikhoz is elég, ha nincs tuning.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#169320) Jim74 válasza MZsoltee (#169319) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a tanácsot :R.
Tuningból már kinőttem. :DDD Nincs időm tesztelgetni. :N
Akkor talán azbarany középút a használt, de még garis Ryzen 5 3600.

(#169321) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv.
Kizárólag internetes használatra keresek PC-t. Az alábbiakat néztem ki. Jó lehet?

ASRock H510M-HDV alaplap - van az olcsóbb 470-es lap is, de az csak 2 év garis, ez pedig 3
Intel Core i3-10100F
Memória terén proci adatlapja 2666-ot ír. Az alaplapi támogatott listában kétféle oszlop van: "memória sebesség és támogatott sebesség". Ez azt jelenti hogy ez a max amit tud? proci leveszi 2666-ra ha jól értem. Lassabb, és drágább Kingston vagy mi ajánlott? 1 db 8 GB-os elég lesz.
Megbízható, nem drága SSD pl ADATA SU750 256GB?
FSP HEXA+ PRO 500W (esetleg ha van olcsóbb és jó)
gépház minél olcsóbb
köszi

(#169322) MZsoltee válasza Jim74 (#169320) üzenetére


MZsoltee
veterán

Azt neked kell tudni, hogy mire kell és arra neked elég-e!
Az technikailag optimálisat keresed, vagy hobbi/epenis a gép. Sokféle képpen lehet keresni az "optimálisat"!:R

Csak az elbizonytalanítás kedvéért, ha 5600X, akkor annál brutálisabb 6magos proci nincs a foglalatban. ;] Mondjuk ennyi erővel 5800X3D-t is vehetnél. :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#169324) dannyl válasza Rebelf (#169323) üzenetére


dannyl
addikt

[Erre tessék] :)

[ Szerkesztve ]

(#169325) #12516608 válasza Rebelf (#169323) üzenetére


#12516608
törölt tag

Nagyon rossz helyen van. Nagyon el fognak tanácsolni innét.
Én pedig nagyon ocsmány módon LEEEEEE!!!! - bölcsészezlek. :K

(#169326) Jim74 válasza MZsoltee (#169322) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igazából a jelenlegi konfig is elég mindenre (1600X, 16GB RAM, GTX970), csak a Windows 11-re váltás miatt szerettem volna a CPU-t lecserélni. Így indult a dolog.
Vehetnék epenis gépet is, de teljesen felesleges pénzkidobás lenne.
Már azon is elgondolkodtam, hogy egy 5600G-vel is ellehetnék, amíg megy a GTX970 megy, aztán majd használom az integrált VGA-t.
A legköltséghatékonyabb megoldást keresem igazából. :R

(#169328) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Irodai, általános célú használat, idősebb tanár ismerősnek lesz a gép.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nincs semmi, 0-ról kéne építkezni.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Ami a gépházon belül van. (házra is) :D

4. Mennyi a kereted rá?
150k ( ha pár ezerrel túl fut nem tragédia)

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Pontos típust nem tudok, csak hogy egy régebbi Full HD-s Dell d-sub csatival.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Márka mindegy, viszont fontos h a lapon legyen d-sub csati és a házba lehessen dvd írót behelyezni.

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#169329) icecave


icecave
nagyúr

Köszönöm mindenkinek az elmúlt napkban a segítséget, összeállt a gép, meg is mutatom, bár több heylről rendeltem össze, így spóroltam az egészen vagy 20k-t. Nyilván ekkora összegnél elenyésző, de akkor is :D

(#169330) Pkc83 válasza icecave (#169329) üzenetére


Pkc83
őstag

Pöpec kis gép lesz ,de ha megengedsz egy megjegyzést akkor én egy 5600 mellé 3600-as ramokat vettem volna mindenképpen. :K :R

(#169331) icecave


icecave
nagyúr

Az itteniek a hibásak a dologban, erre kaptam ajánlást, plusz be is raktam képet rendelés előtt, arra nem érkezett válasz,hogy "vegyé má gyorsabb ramot" ;] Csak viccelek ám, mostmár ez marad, igazából nem néztem utána, hogy kellene-e nagyobb, csak elfogadtam, amit ajánlottak. Több dolgon variáltam a kezdeti ajánlásokhoz képest, a RAM meg totál elmaradt.

(#169332) palfitom válasza Jim74 (#169320) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Jim74

Jó döntés, van egy egész jó VGA-d, felesleges grafikailag APU-ra visszalépni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169333) palfitom válasza gedikart (#169321) üzenetére


palfitom
Topikgazda


gedikart

Szia,

1. Az Összefoglaló szerint kellene kérdezni! :U
2. Ha van VGA-kártyád, akkor jó lesz, de ha nincs, akkor rossz a konfig, mert nincs benne olyan egység, ami képet adna.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169334) palfitom válasza Piloss (#169328) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Piloss

Lap: pl. Asus Prime H610M-A D4
CPU: Pentium G7400
Hűtő (opcionális): pl. Arctic Alpine 17
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3000(+) MHz, pl. Aegis 3000 / Aegis 3200
SSD: Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial BX500 / MX500 / WD Blue 3D / WD SN550 / WD SN570
Ház: ízlés szerint, pl. Aerocool CS-102 / Deepcool Matrexx 30 / Cooler Master Masterbox E300L / Cooler Master Masterbox MB400L
Táp: Chieftec iARENA 500W / Chieftec ECO 400W / FSP Hexa 85+ 350W / BQ System Power 400W

Kicsit olcsóbb platform:
Lap: pl. Asrock H470M-HDV / Asrock H410M-HVS R2 / Gigabyte H410M S2H V3 / Asus Prime B560M-K (mindegyiken van D-Sub)
CPU: Pentium G6405

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169335) Jim74 válasza palfitom (#169332) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Még szembejött az 5500 is, mert normalis garival 3600 50k alatt nem nagyon van, viszont lenne 5500 új, 3 év garival 60-ért.
Mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#169336) palfitom válasza Jim74 (#169335) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Jim74

60-ért teljesen jó vétel, hajrá!
(csere előtt BIOS-frissítés!)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169337) Jim74 válasza palfitom (#169336) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R.
Meg is rendeltem :C.

[ Szerkesztve ]

(#169338) gedikart válasza palfitom (#169333) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi, reggel énis rájöttem (nem ismertem a mai olcsósított - igp nélküli - változatot/trendet)
Intel G6405 lesz helyette.

(#169339) Jim74 válasza palfitom (#169336) üzenetére


Jim74
nagyúr

Még egy kérdés: AMD oldalán nem láttam támogatott OS-ként a Windows 10-et. Ez valami elírás lehet, ugye?
Gondolom, ha a 8.1-et támogatja, akkor a 10-et is csak elfelejtették kiírni.
[link]

Win 11 miatt cserélek CPU-t, de egyelőre még Win 10 van a gépen.

(#169340) palfitom válasza Jim74 (#169339) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szerintem elírás lehet...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169341) Jim74 válasza palfitom (#169340) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi a megerősítést. :R

(#169342) Alienapia


Alienapia
újonc

Sziasztok!
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Elsősorban munkára használnám, 3D modellezésre (Archicad, Autocad, Twinmotion, főleg ram igényesek). Játék főleg singleplayer kevés multi de nincs igényem a max beállításokra. Közepesen elmegy már jó.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Teljesen új gép.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Teljes konfig.
4. Mennyi a kereted rá?
500k körül
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Monitor is új lesz 144hz. Fenti feladatokra megfelelő.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

AMDvel szimpatizálok. RGB-s vidámparkos megvilágításra nincs igényem.
Viszont VGA-ra korábbi hozzászólásban írták hogy 3D modellhez jobbak a nvidia kártyák.
Nem nagyon érteni hozzá.
Előre is köszi. :)

(#169343) Tommy80


Tommy80
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy ismerősömnek, aki a fiának szeretne egy komplett gépet.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játékra akarja használni a srác, elsősorban Minecraft, de bizots lesz egy két single és multi is, ha ráérez :)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmi nincs.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Komplett konfigurációra és egy ívelt min. 27-es monitorra lenne szükség
4. Mennyi a kereted rá?
Mindennel együtt kb. 500.000 Ft bruttó!
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Nincs monitor, de egy min. 27-es, íveltet szeretne
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem

Köszönöm szépen előre is a segítséget!
Üdv

(#169344) palfitom válasza Alienapia (#169342) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Alienapia

Szia,

AMD:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B550M-Plus / MSI B550M Mortar
CPU: R5 5600X / R7 5800X
Hűtő: pl. Jonsbo CR-1000 / ID-Cooling SE-224-XT RGB / Arctic Freezer 34 eSports / Alpenföhn Brocken ECO Advanced / BQ Pure Rock 2 / SilentiumPC Fera 5 / ID-Cooling SE-226-XT / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280

Intel:
Lap: pl. Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4 / Asus Prime Z690M-Plus D4
CPU: i5 12400(F) / 12600K(F)
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35 / ID-Cooling SE-226-XT / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280

A többi:
Ram: DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600
VAGY 64GB (2x32-es KIT) pl. Fury 3600
VGA: RTX 3060 / 3060Ti
SSD: pl. WD SN570 / Samsung 980
HDD: pl. Toshiba P300
Ház: ízlés szerint, pl. Deepcool Matrexx 40 3FS / Cooler Master MasterBox Q300L / Fractal Design Focus G Mini / Thermaltake Versa H17 / Cooler Master MasterBox MB311L / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Zalman M3 Plus / SilverStone PS15 Pro / Aerocool Trinity Mini-G-BK-V3 / Fractal Design Define Mini C TG
Táp: pl. be Quiet System Power 500-600W / be Quiet Pure Power (CM) 500-600W / EVGA SuperNOVA 550-650 GT/ FSP Hydro Pro 500-600W / Seasonic Core GC 500-650W / Seasonic Core GM 500-650W / Seasonic Focus GX 550-650

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169345) palfitom válasza Tommy80 (#169343) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Tommy80

Szia,

AMD:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B550M-Plus / MSI B550M Mortar
CPU: R5 5600X
Hűtő: pl. Jonsbo CR-1000 / Jonsbo CR-1000 GT ARGB / ID-Cooling SE-224-XT RGB / ID-Cooling SE-224-XT ARGB V3 / SilentiumPC Fera 5 ARGB

Intel:
Lap: pl. Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4
CPU: i5 12400(F)
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-224-XT v2 / ID-Cooling SE-224-XT ARGB V3 / ID-Cooling SE-226-XT ARGB

A többi:
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600
VGA: RTX 3050 / 3060 / 3060Ti / RX 6600XT
SSD: pl. WD SN570 / Samsung 980
HDD: pl. Toshiba P300
Ház: ízlés szerint, pl. Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Zalman M3 Plus / SilverStone PS15 Pro / Aerocool Trinity Mini-G-BK-V3 / Fractal Design Define Mini C TG
Táp: pl. be Quiet System Power 500-600W / be Quiet Pure Power (CM) 500-600W / EVGA SuperNOVA 550-650 GT/ FSP Hydro Pro 500-600W / Seasonic Core GC 500-650W / Seasonic Core GM 500-650W / Seasonic Focus GX 550-650
Monitor: Milyen monitort vegyek?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169346) Piloss válasza palfitom (#169334) üzenetére


Piloss
senior tag

Köszi! :R

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#169347) Tommy80 válasza palfitom (#169345) üzenetére


Tommy80
csendes tag

Szia,

Köszönöm szépen! :)

(#169348) Alienapia válasza palfitom (#169344) üzenetére


Alienapia
újonc

Köszi a gyors választ!

(#169349) icecave


icecave
nagyúr

Lassan jönnek az alkatrészek, még esély is van,hogy holnap megjön a maradék és akkor össze tudom rakni a hétvégén.

Kis érdekesség, hogy rendeltem egy FSP Hydro Pro 600W OEM tápot, és itt mondtátok,hogy nem jár hozzá tápkábel, 0gy rendeltem külön., Viszont a dobozban ott lapult a saját tápkábele.

(#169350) palfitom válasza icecave (#169349) üzenetére


palfitom
Topikgazda


icecave

Az OEM azt jelenti, hogy gyári csicsás csomagolás és egyebek nélküli kivitel, tehát nem kellene, hogy legyen hozzá tápkábel. Azonban ha elolvasod a termék alatti kommenteket, akkor ott is írták már: "A címben OEM szerepel. Ennek ellenére nekem dobozban érkezett, benne tápkábellel, 4 db csavarral, tépőzáras kábelkötegelővel.", szóval volt rá esély, hogy te is így kapd meg.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.