Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#104001) Lámafans válasza tomama (#103997) üzenetére


Lámafans
aktív tag

tomama
De van értelme de nem a vga rovására. Átlagban, 8%-ot kapsz prociban, játékok alatt. Amire nincs szükséged az esetek 99%-ban, elég a 4460. Egyes nagyon komoly gamek alatt, fog a proci 100%körül pörögni, de akkor is, csak multiban. De még mikor a proci "kevés" akkor is többet kapsz a vga-tól, mint ha a procid erősebb lenne.
Ez fér a keretbe. ez jobb választás , mint a skylake, a te esetedben. Ez e legjobb vétel ebben az árban, ezt garantálom.

Nemigaz. A 4460-at a büdös életben nem múlja felül a 6400. Ne arról linkeljetek már tesztet a jó ************ , hogy azonos órajelen gyorsabb-.-""""" fhuu-.-"""" Arról akarok linket kapni, mikor a procik 100%-on pörögnek. Akkor melyik a gyorsabb? Mert még ha hoz 10%-ot a skylake akkor sem hoz be 500mhz-et a 4460-al szemben.
Megint jönnek a baromságok istenem-.-" "Azonos órajelen igen leveri, de mikor már a procik 3,2ghz-en pörögnek akkor lehet megnézni.

jim bcs
Nem érdemes vele vitatkozni. 14ember írta le neki legalább, hogy nem ért hozzá, de írja írja amit ő jónak tart. Az előző mondandómat is csak azért írtam le , hogy a kedves kérdező, ne higgye el neki az ostobaságait.

[ Szerkesztve ]

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#104002) Terentius


Terentius
őstag

Sziasztok! Új gépet szeretnék játékra. A keret kb 220k. Iponon van msi alaplap,vga,ram kombó 119k-ért. Megéri?

Poco F5 12/256 Gb

(#104003) Lámafans válasza Terentius (#104002) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Semmi ilyen előre kiválasztott akármit ne vegyél!
Töltsd ki az 1. hsz kérdéseit.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#104004) tomama válasza jim bcs (#103998) üzenetére


tomama
aktív tag

Nem a Z77-es gépet akarom lecserélni,ez egy második gép lesz.

(#104005) b.gyula1983 válasza Lámafans (#104001) üzenetére


b.gyula1983
tag

"Nem érdemes vele vitatkozni. 14ember írta le neki legalább, hogy nem ért hozzá, de írja írja amit ő jónak tart." Keress rá erre a google-ben, "argumentum ad populum", ez az egyike az érvelési hibáidnak.

De hogy google keresés nélkül is megértsd a mondani valóm: Aljas módon írogatsz, semmiképp sem objektíven, mindenképp próbálod "megnyerni" a vitát, az álláspontod helyessége másodlagos, de csak olyan közösségben lehet ez a taktika nyerő, ahol nem az érvek, inkább érzelmek dominálnak. Gyakran vonsz le téves következtetéseket, nem tudsz globilásan szemlélni több összetevőt, ezáltal az összeállításaid is gyakran hibásak. Ha valamiben 100%-ban bebizonyosodik a hibád (mármint számodra is), akkor egyszerűen tovább lépsz rajta.

Képzeld el, a processzorok teljesítményét szintetikus tesztekben 100%-on mérik. A processzorok sebessége ugrál (energia takarékosság), azaz van egy turbó órajel, amire akkor kapcsol fel a proci, ha szükséges. Remélem ennyi elég, hogy a 4460 és a 6400 közti instabil alapokra felépített hibás analógiád ledőljön.

Egyébként nem tudom, miért tartok neked ingyen órákat, hiszen nem érdemled meg, egyszerűen úgy gondoltam nem is fogok reagálni az írásaidra, de annyira félrevezető, amiket írsz, nem hagyhatom szó nélkül.

Egy piaci légy nincs ilyen szemtelen, de egy a sötétben zümmögő szúnyog sem vált ki belőlem ennyi reakciót, mint az írásaid. De gondolom egy 17-20 év közötti hozzám képest fiatal, lelkesedéssel teli ember palánta vagy. De a nagy szorgalom rettentő káros tud lenni, ha hozzá nem értéssel vagy túl korán elegendőnek ítélt, de valójában hiányos tudással párosul.

Ja és garantálom, hogy van jobb annál a konfignál, amit írtál, pl. amit én írtam, de még annál is van jobb - én pcx-en választottam ki - ha valaki jobban utána megy az áraknak pl. vagy ismer olyan árában jobb terméket, amit én figyelmen kívül hagytam.

[ Szerkesztve ]

(#104006) Lámafans válasza b.gyula1983 (#104005) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Most benchmarkokkal jösz? Komolyan?
Linkelj nekem gamek alatti tesztet, ahol mind a 2cpu 100%-on pörög, és ugyanazon cucok vannak mellette.
"A processzorok sebessége ugrál (energia takarékosság), azaz van egy turbó órajel, amire akkor kapcsol fel a proci, ha szükséges. Remélem ennyi elég, hogy a 4460 és a 6400 közti instabil alapokra felépített hibás analógiád ledőljön." Nincs köze a dologhoz.

Ne személyeskedjünk. 26éves vagyok ha ennyire érdekel.
Amellett meg az ,hogy nem írok neked vissza , amit pl láthattál akár simbi akár membrandj részéről, de sok mástól is, az azért van , mert elkönyveljük magunknak, hogy nem érted meg , hiába írom le 10x, egymás után.

"Gembird CCC-GJ-002-G/R - 10E (+2db 12cm Arctic F12 PWM venti - 3E)"
Ezt te honnan szetted? Nézegetted pcx-et "oszt" megtetszett? Vagy mivan?
Már maga a márka is egy vicc, pont mint te.(ha már személyeskedünk)

Hangszigetelt mATX házak
Cooler Master Silencio 352
anidées AI4BS
Nanoxia Deep Silence 4
Fractal Design Define Mini
SilverStone Precision PS09
Lian Li PC-V354B
mATX
Fractal Design Core 1000
Sharkoon MS140/120
Cooler Master N200
NZXT Vulcan Gaming Case
Aerocool Dead Silence
CORSAIR Obsidian 350D
Hangszigetelt ATX
Cooler Master Silencio 450
NEXUS AKA Caterpillar
Cooler Master Silencio 550
Fractal Design Define R4
NEXUS Prominent R
Bitfenix Ghost
Nanoxia Deep Silence TWO
Cooler Master Silencio 650
ATX házak:
Sharkoon Vaya
LC POWER Gaming 975B
IN WIN GT1
Zalman Z3 Plus
ANTEC One Midi Tower
Zalman Z5
Xigmatek Alfar
Cooler Master Scout 2
ATX házak jó hűtéssel:
Bitfenix Merc Alpha
Xigmatek Asgard Pro
Zalman Z9
Corsair Carbide 200
Fractal Design Core 3000 USB3
IN WIN Mana 136
Corsair Carbide 300
Zalman Z11 Plus
Xigmatek Midgard II
ThermalTake Overseer RX-I
Jó hűtésű mATX házak:
SilverStone PS07
SilverStone TJ08
LIAN LI PC-A04
InWin Dragon Slayer
Drágább ATX házak:
SilverStone RAVEN 3
Cooler Master Stryker / Trooper
Antec Twelve Hundred V3
Antec Performance One P280
COOLERMASTER RC-942 HAF X
Cooler Master HAF 932 - RC-932
Corsair Vengeance C70
CORSAIR Graphite Series 600T
Corsair Carbide Series 500R

Tessék itt vannak az ajánlható házak. És ezekről tapasztalat is akad , nem csak a specifikok alapján van ajánlva.

Gembird atya ég :O :O :W :W

Ja igen most jön az , hogy lezártnak tekintem a dolgokat, úgy sem érted meg amit írok, felesleges is írnom.
Pont mint a teamgroup ssd ajánlása a fury helyett , mert 1k-val olcsobb.... :F :W :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#104007) b.gyula1983 válasza Terentius (#104002) üzenetére


b.gyula1983
tag

Megnézve a kombót, amit írtál, az a véleményem, hogy jó árban van (mármint ha ilyen igényeid vannak, azaz Z170 chipset vagy 79E-ért jó hűtésű GTX-960 4gb)! PCX-en ez 128E lenne, ezt kapod meg 119E-ért IPON-on, azaz 9E-el olcsóbban.
Mellé egy i5-6500 proci 63E, akkor tartasz 182E-nél. Marad 38E ház+táp+hdd-re, ami elég lehet.

1Tb wd ezex blue hdd - 14E
Chieftec CPS-500S - 16E
Raijintek Arcadia - 8E

Ebben az esetben a proci kicsit overkill a VGA-hoz, oda egy 4460 jobban illene de így később cserélheted a vga-t gtx-970/980 vagy R9-390/390X-re, vagy kicsit hozzáteszel és eleve úgy veszed, pl. így:

Raijintek Arcadia fehér - 9E
Chieftec CPS-500S - 16E
Asrock B150M-Pro4S - 23E
i5-6500 - 63E
1x8gb 2400 ddr4 hyperx - 14E
1Tb wd ezex blue - 14E
Gigabyte R9 390 8gb - 102E

Ez 241E pcx-en.

* LÁMAFANS
Ugyanazokat a hibákat követed el, amiket leírtam, had ne kommentáljam még1szer! :))
Azt meg külön köszönöm, hogy nem "javítjátok" ki az írásaim érvek nélkül, azzal együtt természetesen szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

(#104008) jim bcs válasza b.gyula1983 (#104007) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Felejtsd már el a Chieftec CPS-500S-t, az 1x8gb ramot megint, egy kis olvasmány a Single channel vs. dual channel-ről ha nem tiszta.

"Lehet-e akkor diszkrét VGA mellé javasolni a dual channel kit elhagyását, azaz egyetlen modul használatát? Nos, én lebeszélnék erről mindenkit. A méréseken jól látszott, hogy bár kicsi, de minden játéknál jól kimutatható a egyetlen csatorna használatának negatív hatása"

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#104009) b.gyula1983 válasza Lámafans (#104006) üzenetére


b.gyula1983
tag

Illetve megkérlek, hogy ne másolgass másik topikokból összegzéseket, elég linkelni is. :))

Egy háznak vannak pozitív és negatív tulajdonságai is. Egy értékelés általában ezeket veszi sorra. Ez nem jelenti azt, hogy az adott ház ajánlott vagy nem ajánlott, bárki számára. Ugyanis az, hogy egy tulajdonság pozitív vagy negatív, ez függ az igénytől. Pl. "nincs lehetőség vízhűtésre", ez negatív tulajdonság, kivéve, ha nem tervezel a gyáritól eltérő hűtőt vásárolni, vagy egy alapnál drágábbat semmiképp sem. Így ez a hátrány neked nem hátrány. Nem sorolok fel több példát, gondolom érted.

Te egy házból, amit ajánlottam, azt tartod a megítélés alapjának, hogy "gembird". Nem pedig azt, hogy teljesen általános az elrendezése, minden minimumnak tekintett tulajdonságokkal rendelkezik, de a hűthetősége jobb azáltal, hogy a táp elé tehető 12cm venti alulról a vga-ra fújja közvetlenül a hűvös levegőt.

A teamgroup ssd ugyancsak 3 év garis volt, 13E volt 15E helyett. Ugyanazokat az eredményeket tudhatja magáénak. Innentől sokkal jobb ár/érték.

De hát mit várok, amikor a Raijintek Arcadia-t is lehurrogtad, mert "sok volt rá a panasz". Közbe minden tesztben ajánlott, ráadásul a saját tapasztalataim is azt támasztják alá.

(#104010) jim bcs válasza b.gyula1983 (#104009) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A Raijintek Arcadia az jó ház. Az előbb említett gembrid viszont nem, nagyon gyenge az anyaghasználat, már a hardverek súlyától vetemedik egy idő után, a keresztbe forgatott hdd rack-től és a formás műanyag borítástól még nem lesz modern és szellős.

"de a hűthetősége jobb azáltal, hogy a táp elé tehető 12cm venti alulról a vga-ra fújja közvetlenül a hűvös levegőt" meg a port :D

Mert a ház elejében lévő 1-2db 12-es az mit csinál? Na ezt pont nem kellene, így lesz a lehető legrosszabb a szellőzés mivel kereszthuzatot csinálsz és így ez minden csak nem egészséges szélcsatorna, így több hő ragad bent mint gondolnád. A cél még mindig az, hogy a dvga nyákjáról/backplate-ről, valamint a hardverekről a lehető leggyorsabban elvigyük a hőt a házon kívülre, ha jobban belegondolsz a dvga venti felőli része egyértelműen hűtve van de van egy másik oldala is, a szélcsatornát kereszthuzattal pont gátolod.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#104011) b.gyula1983 válasza jim bcs (#104008) üzenetére


b.gyula1983
tag

"Felejtsd már el a Chieftec CPS-500S-t"

Nem, nem felejtem el, továbbra sem látom az ezt megalapozó érveid. Én több teszt alapján vontam le a konklúziót, ami szerint ajánlom, te mi alapján?

A ram témát kicsit távolabbról világítom meg neked:

A dual ram 2E-el drágább. Így is túlléptem a költségvetést. Kb. az átmeneti időszakban vagyunk, amikor már egyre több játék ajánlott igénye a 16gb. Ha ez még ma csak ajánlás, a skylake tutira meg fogja érni, hogy a 8+ ram kelleni fog, hogy mikor, az felhasználás kérdése. Van aki mást is futtat a háttérben, annak már ma is kell, ha csak játék fut, akkor elég.

Ha az 1600 ddr3 ramnál kihoztak 5% különbséget dVGA mellett, a 2133-as ddr4-nél vajon mennyi lenne, több vagy kevesebb?

(#104012) jim bcs válasza b.gyula1983 (#104011) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Menj át a tápos topikba ott majd elmagyarázzák.

Melyik játék igényel 16GB-ot? Ne idegesíts már fel :O 8GB-al videókat szerkesztek úgy, hogy közben játszok. Grafikai programok alá kell 16-32GB + i7, nézd már meg mennyit kajál a mostani legkeményebb game és add hozzá a dvga-t is. Játékoknál az a nagy helyzet, hogy most inkább az i7 felé megyünk tehát procira és dvga-ból meg bőven elég egy GTX960/970.

Ezt én itt le is zártam, erre nekem most nincs idegrendszerem, B.Ú.É.K.!

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#104013) b.gyula1983 válasza jim bcs (#104010) üzenetére


b.gyula1983
tag

"A Raijintek Arcadia az jó ház." - Na fene, ezt is megértem :).

"Az előbb említett gembrid viszont nem, nagyon gyenge az anyaghasználat, már a hardverek súlyától vetemedik egy idő után" - 0,5mm lemez használata nagyon általános a kategóriában, teljesen kizárt, hogy az alkatrészek max. néhány kg-os tömegétől deformálódjon, ez biztos nem igaz.

"Mert a ház elejében lévő 1-2db 12-es az mit csinál?" - Semmit, mivel nincs benne gyárilag venti. Ezért írtam, hogy milyet és hova.

"ha jobban belegondolsz a dvga venti felőli része egyértelműen hűtve van" - Igen. Ennek a hatékonyságát növeli az alulról hűvös levegőt a dVGA-ventinek közvetlenül, akadály nélkül juttató alsó venti. Hogy milyen áramlások alakulnak ki, azt nagyon bonyolult lenne lemodellezni. Így ebben nem is akarok vitatkozni veled. Talán érvként elfogadod, hogy a drágább házakba mind tesznek alulra a táp elé ventit, valamelyikbe kettőt is.

Az előlről szívó venti inkább bosszúságot okoz, a fekete felületeken hamar meglátszó por miatt. Alul ezt nem látod.

"Melyik játék igényel 16gb-ot?" - Egyik sem, mint írtam, az ajánlott 16gb és azt is leírtam, hogy ma még elég a 8gb játékra.

Nem megyünk i7 felé, egyszerűen csak egyesek nem képesek elfogadni, hogy akik a hardvereket gyártják, okosabb emberek, azaz nem adnak ki olyan processzort 50E-ért, ami a csúcs VGA-hoz is elég. Ha párokban gondolkodunk, akkor az i3+gtx750-950, i5+gtx950-970, i7+980-980ti. Bár itt sokak szerint egy i5-4460 elég a titan x-nek is és felesleges jobbat venni.

[ Szerkesztve ]

(#104014) mQWeXgsf válasza Lámafans (#104006) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Ha a fejed tetejére állsz akkor is 10-15%-al gyorsabb egy i5 6400-as rendszer az i5 4460-nál, és csak 8-10%-al drágább nála. [link] [link] Frissebb, olcsóbban fejleszthető lesz, jobb IGP-s, könnyebben eladható stb. stb, még akkor is megérné az elenyésző felárat ha nem lenne gyorsabb...

szerk.: "A 4460-at a büdös életben nem múlja felül a 6400"

[ Szerkesztve ]

(#104015) Lámafans válasza mQWeXgsf (#104014) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Senki nem kérdőjelezte meg a proci gyorsabbságát.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#104016) jim bcs válasza b.gyula1983 (#104013) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Hogy milyen áramlások alakulnak ki, azt nagyon bonyolult lenne lemodellezni."

Az a gond, hogy azt gondolod olvastál valamit mindenről és megértetted, de nem, nem sikerült. Segítek, előtted ezt már egy páran lemodellezték és tényleg itt a vége :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#104017) b.gyula1983 válasza mQWeXgsf (#104014) üzenetére


b.gyula1983
tag

Köszönöm!

Egymás alatt olvasható ugyanazon embertől az idézet és az azt cáfoló, újabb nézete is. :))

jim bcs

"Az a gond, hogy azt gondolod olvastál valamit mindenről és megértetted, de nem, nem sikerült. Segítek, előtted ezt már egy páran lemodellezték és tényleg itt a vége :)"

AZ a gond, hogy egy csőben sem alakul ki lamináris áramlás, a széleknél turbulens lesz, ami csökkenti a hasznos keresztmetszetet. Hogy ezt egy ilyen bonyolult belső térrel rendelkező ház esetében mások mégis lemodellezték, mosolyt csal az arcomra :),
Maximum mérni lehet különböző variációk esetén, mikor jobb a hűtés. A sok figyelembe veendő tényező miatt fordul elő olyan, hogy újabb ventik nem csökkentik az alkatrészek hőmérsékletét.

[ Szerkesztve ]

(#104018) ghostwarrior


ghostwarrior
csendes tag

Sziasztok!

Egy X4 955-öt szeretnék lecserélni, előre is köszönöm a javaslatokat!

1. Mire fogod használni a gépet?

Zeneszerkesztés, renoise, cubase, sound forge-ot használok, rendering. Nagyon minimális játék.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?

Monitor, merevlemez, videokártya (asus r7 250x), bill+egér.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Processzor(ha kell külön, akkor hűtő), alaplap, memória, táp, ház(a minimalista zalman és cooler masterek tetszenek)

4. Mennyi a kereted rá?

130-140K

Tuningal nem szeretnék foglalkozni.

Köszönöm!

(#104019) membrandj válasza ghostwarrior (#104018) üzenetére


membrandj
nagyúr

i5-4440 ~ 52k
asroc b85 pro4, gigabyte b85-d3h (Gondolom van külön hangkártyád, így kell az atx méret ) ~ 20-21k
2x8GB ddr3 kingston fury ram ~ 26k
cm hyper 212 evo ~ 10k
corsair 200R ~ 19k
fsp hexa+ 400W ~ 13k
~141k.

Ez a ház egy picit komolyabb, csendesebb is a hűtője szerintem.
Olcsóbban: cooler master n300.
Hűtő lehet egy kicsit túlzás,de zeneszerkesztésnél szerintem nem árt a minél nagyobb csend.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#104020) Lámafans válasza mQWeXgsf (#104014) üzenetére


Lámafans
aktív tag

""Ne arról linkeljetek már tesztet a jó ************ , hogy azonos órajelen gyorsabb ""
"Arról akarok linket kapni, mikor a procik 100%-on pörögnek. Akkor melyik a gyorsabb? "
Javítom.
Arról akarok linket kapni, mikor a procik 100%-on pörögnek. Akkor melyik a *erősebb?
Na ha még így sem érthető mit beszélek, akkor már gond van.

Na én mára befejeztem, megyek inni. B.U.É.K.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#104021) b.gyula1983 válasza ghostwarrior (#104018) üzenetére


b.gyula1983
tag

Zalman Z3 - 11E
Be Quiet L8 300W - 13E
Asrock B150M Pro4 - 26E
i5-6500 - 63E
2x8gb 2400 hyperx ddr4 - 29E

Ez 140E pcx-en.

Ha kell külön hűtő mert a gyárit hangosnak tartod, akkor pl. Lc Power LC-CC-95 3E-ért jó ár/érték, drágábban csak ha 12cm ventije van akkor venném, pl. Alpenföhn Ben Nevis 7,5E.

Lámafans

"Arról akarok linket kapni, mikor a procik 100%-on pörögnek. Akkor melyik a *erősebb?" - Miért szerinted a 4460-nak teszt közben leveszik az órajelét vagy csak 80%-ig engedik pörögni?? :DD

"Na én mára befejeztem, megyek inni. B.U.É.K." - Azt hittem te mindig részeg vagy, az sok mindent megmagyarázna :))

[ Szerkesztve ]

(#104022) jim bcs válasza b.gyula1983 (#104021) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Na az Lc Power LC-CC-95-öt légy oly kedves szintén felejtsd el, ne ajánld sehová!!!! Nem akartam mert nem verem a mellem tőle, de mint hűtős gazdának ennek láttán kifolyt a taknyom :O na most kell innom egy kis szeszt, mert ez meredek volt.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#104023) Lámafans válasza b.gyula1983 (#104021) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Mondtam már, hogy fejezd be a személyeskedést. Vagy buta vagy hogy felfogd, vagy csak ide jársz, hogy kiélhesd magad, mert élőben nem mersz szolni senkinek. Nem tudom melyik, de nem is érdekel. Még 1x leírom, fejezd be a személyeskedést!

jim bcs
Mindjárt megmagyarázza neked, hogy ő jobban tudja, hogy az jó.

mQWeXgsf
Lekakilom. Szilveszter van , nem érdekel. Ha gondolod, megbeszélhetjük, holnapután, a processzoros topikban fogom ezt jelezni.

[ Szerkesztve ]

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#104024) mQWeXgsf válasza Lámafans (#104020) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Szerinted ebben a tesztben a GTX 980 Ti mellett hány százalékon mehet a proci? [link]

Vagy itt egy GTX 980 mellett? [link]

Szerinted a fenti teszteknél VGA limit van?

[ Szerkesztve ]

(#104025) b.gyula1983 válasza jim bcs (#104022) üzenetére


b.gyula1983
tag

Miért? Talán rosszabb mint a gyári hűtő?

[vélemények]

[teszt 1]

[teszt 2]

[teszt 3] - Itt azért van korrekt összehasonlítás, csendesebb sok drágább társánál.

Szóval inkább nem is mondtam volna a helyedben, hogy hűtős gazda vagy.

[ Szerkesztve ]

(#104026) Durantis


Durantis
újonc

Sziasztok! Egy új számítógépet szeretnék venni, mert hát a mostanit bár nagyon szeretem, de mivel 2009-ben lett összerakva mára eléggé kisnyugdíjasnak számít.

1. Mire fogod használni a gépet?
Játszani szeretnék vele és kisebb photoshop munkákat végezni rajta. Nagy vágyam lenne, hogy A Witcher 3 normális körülmények között fusson rajta.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
Semmilyennel. teljesen új konfigurációt szeretnék.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
monitoron, billentyűzeten, egéren és hangfalon kívül mindenre.
4. Mennyi a kereted rá?
megközelítőleg 230k-t tudnék rááldozni.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
1920x1080

Válaszokat előre is köszönöm! :))

(#104027) jim bcs válasza b.gyula1983 (#104025) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#104023) Lámafans
Beletrafáltál, megjött :DDD

(#104025) b.gyula1983
Pont nekem jössz tesztekkel? :DDD No akkor mennyi és milyen fajta hűtőket szereltél eddig? Azokat a teszteket amiket nem te csináltál hagyd a fenébe, jöhetnek a te tesztjeid, ide rakd be az összeset egymás alá :K

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#104028) b.gyula1983 válasza Durantis (#104026) üzenetére


b.gyula1983
tag

Raijintek Arcadia fehér - 9E
Chieftec CPS-500S - 16E
Asrock B150M-Pro4S - 23E
i5-6500 - 63E
1x8gb 2400 ddr4 hyperx - 14E
1Tb wd ezex blue - 14E
Gigabyte R9 390 8gb - 102E

Ez pcx-en 241E. Ha nem fér bele, szólj.

Lámafans

Folyamatosan személyeskedsz, vagy direktbe nekem, vagy másoknak írsz rólam. Utána meg felszólítasz engem, hogy ne tegyem? :))

jim bcs

Ha rád a tesztek nem hatnak, akkor tekintsd tárgytalannak, amit írtam. Ha nem tudsz érveket felhozni, nincs miről beszélni. Én megbízok mások által végzett tesztekben, ha az több helyről is visszaigazolást nyer. Ebben az esetben mindössze 3E forint a hűtő, erősebb a gyárinál jóval és nem mellesleg sokkal halkabb. Te viszont csak abból indultál ki, hogy "LC POWER" a neve, ez alapján vontad le a következtetést.

[ Szerkesztve ]

(#104029) lacy86


lacy86
addikt

1. Mire fogod használni a gépet?

Jatekra , filmnezes , Office

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?

Nincs jelenleg szamitogepem.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Komplett szamitogepet szeretnek! :)

4. Mennyi a kereted rá?

300.000FT ( addig meg asszony tobbet meg nem gondolja magat :D )

*Komlpett szamitogep ( Monitort , billentyuzet , eger -> ezeket masik topikban kerdezem meg )

(#104030) Grave_444 válasza Durantis (#104026) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez ~210k.

Drágábban ~230k Újabb proci, lap és DDR4 ram.

lacy86 300k csak a gép vagy monitorral együtt?

[ Szerkesztve ]

(#104031) SyMbioTe válasza Durantis (#104026) üzenetére

Szia!

Alaplap: Asrock B150M Pro4, Pro4S, MSI B150M Bazooka, MSI B150M Mortar, Gigabyte B150M-D3H, Gigabyte H170M-D3H, Asrock H170M Pro4, Pro4S ~24-30k (Figyelj, hogy DDR4-es legyen, ne DDR3)
CPU: i5-6500 ~64k
Ram: 1*8/2*4Gb DDR4 Crucial Ballistix Sport, Corsair Vengeance LPX, Kingston HyperX Fury ~15-19k
VGA: GTX 960, R9 380 4Gb ~66-73k
HDD: WD 1Tb Blue (WD10EZEX) ~14k
SSD: 120Gb Samsung 850 Evo, Intel 535, Kingston HyperX Fury, 3K, Savage Adata ASP900/920 ~15-20k
Ház: Zalman Z3/Z9/Z11, CM N300, Antec GX500, ~11-15k
(Zalman Z9/Z11-be max 290mm-es VGA fér, erre figyelj!!)
Táp: FSP Hexa+ 500W, FSP Hyper M 500W/600W (FÉLmoduláris), Seasonic S12II 520W, Antec HCG-520M, FSP Raider S 550W, XFX TS 550, ~17-21k
GTX 960-hoz ez is elég: Be Quiet! Pure Power L8 400W, Be Quiet! System Power S7 400W, Seasonic Eco 430W, FSP Hexa+ 400, Super Flower FX Bronze (SF-450P14HE) 450W ~13-15k
Össz: 226-256k

Ez így már játékra is jól használható, Witcher 3 High-Ultra beállításokon menni fog 50fps környékén, szóval élvezhető lesz. :)
Olcsóbban: Amit Grave444 írt.

(#104029) lacy86

Monitor az lesz min. 40k, szóval marad 260k a gépre + perifériára:

Alaplap: Asrock B85M (nem bulk), Pro4, HDS, Gigabyte B85M-D3H, D3H-A, MSI B85M-G43, MSI B85M-E33 ~15-21k
CPU: i5-4440 ~56k, i5-4460---> ha boltban szerelteted össze/vagy bevállalod azt a minimális esélyt (1%), hogy nem fog menni B85 lapban.
Ram: 2*4Gb Kingston HyperX Fury, HyperX Savage, Crucial Ballistix Sport, Corsair Vengeance LP ~13-15k
VGA: GTX 970, R9 390 ~100-110k
HDD: WD 1Tb Blue (WD10EZEX) ~14k
SSD: 120Gb Samsung 850 Evo, Intel 535, Kingston HyperX Fury, 3K, Savage Adata ASP900/920 ~15-20k
Ház: Zalman Z3/Z9/Z11, CM N300, Antec GX500, ~11-15k
(Zalman Z9/Z11-be max 290mm-es VGA fér, erre figyelj!!)
Táp: FSP Hexa+ 500W, FSP Hyper M 500W (FÉLmoduláris), Seasonic S12II 520W, Antec HCG-520M, FSP Raider S 550W, XFX TS 550, ~17-21k
GTX 960-hoz ez is elég: Be Quiet! Pure Power L8 400W, Be Quiet! System Power S7 400W, Seasonic Eco 430W, FSP Hexa+ 400, Super Flower FX Bronze (SF-450P14HE) 450W ~13-15k
Össz: 241-272k
+Egér + Bill: (ha elfogadsz 1 ötletet tőlem is :) ) : CM Storm Octane ~11k, egyszerű, átlagos "gamer" cucc világítással, egér 4 szinten állítható DPI szinttel, nekem tökéletesen bevált.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#104032) DR|FTK|NG válasza Grave_444 (#104030) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A második gépnél SFX Power szerepel.
Gondolom, oda is a fentit akartad.

(#104033) jim bcs válasza b.gyula1983 (#104028) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Sehol nem írtam, hogy a márkából vagy a nevéből vontam volna le akármit is, ezt is csak te gondolod így :) B.Ú.É.K.!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#104034) Grave_444 válasza DR|FTK|NG (#104032) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Huh köszi, hogy szóltál. :) Igen azt akartam, sokszor szarakodik a gépösszerakó.

(#104035) lacy86 válasza Grave_444 (#104030) üzenetére


lacy86
addikt

Bocsesz , azt lehagytam!
Persze monitor nelkul!

(#104031) SyMbioTe

Koszonom a gyors valaszt!
Bill. + eger ajanlasod -> tetszik a CM viszont SLIM bill.-t szeretnek! ( az valt be anno )

[ Szerkesztve ]

(#104036) SyMbioTe válasza lacy86 (#104035) üzenetére

Ha a 300k-t csak a gépre költöd akkor viszont inkább Skylake cuccost vennék: (azt hittem a 300k-ba monitor is van)
Alaplap: Asrock B150M Pro4, Pro4S, MSI B150M Bazooka, MSI B150M Mortar, Gigabyte B150M-D3H, Gigabyte H170M-D3H, Asrock H170M Pro4, Pro4S ~24-30k (Figyelj, hogy DDR4-es legyen, ne DDR3)
CPU: i5-6500 ~64k
Ram: 2*4Gb DDR4 Crucial Ballistix Sport, Corsair Vengeance LPX, Kingston HyperX Fury ~15-19k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#104037) Grave_444 válasza lacy86 (#104035) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha még belefér Deepcool Gammaxx 300 / Cooler Master Hyper 212 EVO. Elég különben a gyári is.

(#104038) pacman789 válasza Lámafans (#103993) üzenetére


pacman789
aktív tag

Köszi!

Utolsó kérdés:
[link]
[link]

A kettő között csak a hűtés a különbség? gondolom érdemesebb a két ventiset venni.

(#104039) minih válasza membrandj (#103839) üzenetére


minih
csendes tag

Köszi, megjött ez is :R

(#104040) jim bcs válasza pacman789 (#104038) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Egyszerű, ha itx konfigba lesz és hely szűkében vagy akkor az MOC a nyerő :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#104041) pacman789 válasza jim bcs (#104040) üzenetére


pacman789
aktív tag

köszi, nagy házba lesz.
A két ventis akkor jobb választás, ugye?

(#104042) jim bcs válasza pacman789 (#104041) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen, akkor maradjon a 2 ventis megoldás.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#104043) Grave_444 válasza pacman789 (#104038) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ennél drágábbat nem éri meg venni. [link] :N

(#104044) b.gyula1983 válasza lacy86 (#104029) üzenetére


b.gyula1983
tag

NZXT Phantom 240 - 23E
Be quiet Straight Power E10 400W - 22E (ha nem tuningolsz, elég)
Gigabyte B150 HD3P - 28E
i5-6500 - 63E+ Alpenföhn Ben Nevis - 7E
1x8gb 2400 ddr4 hyperx - 14E
Samsung 850 evo 250gb - 26E
Gigabyte R9 390 8gb - 102E

Ez 285E pcx-en. (ha kell tárhely is, akkor 1Tb WD ezex blue - 14E)

jim bcs

(#104047) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Sziasztok,
Haverom alkatrészeket szeretne venni meglévő konfigjához.

1. Mire fogod használni a gépet?
Játék

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
Táp : ZALMAN ZM600-TX 600W [link] ez új
VGA : Radeon HD 6970
HDD WD 1Gb

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
CPU ( AMD vagy Intel ? ez volt a nagy dilemma ) , alaplap, memória, ( ház nem muszáj )

4. Mennyi a kereted rá?
legteteje 80K

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
1440x900

Köszönöm a segítséget,
Tukolp

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#104049) Tukolp válasza b.gyula1983 (#104048) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Köszönöm,

I3 nem opció? Nagyon fontos a 4 fizikai mag ?

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.