Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#169801) SyMbioTe válasza MedveComa (#169797) üzenetére


#169797 MedveComa
Szia!

Én sem nagyon látom értelmét ennyi pénzt kiszórni és az alapokat lecserélni. Ha mindenképp fejleszteni akarsz, akkor az említett 5xxx szériás processzorok valamelyikére cseréld a mostanit, és rendben vagy. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169802) SyMbioTe válasza rudy.hofi (#169758) üzenetére


#169758 rudy.hofi
Szia!

Alapvetően ha feljebb nem megy, nem veszélyes nagyon a VGA-ra nézve, de valóban lehetne hűvösebb.
A ventik helyezgetése egy próbát megér.
Házcserét is meg lehet próbálni, de az már kiadással és macerával is jár, és ha esetlegesen a VGA nem hibátlan a hűtésben valahol, akkor jópár óra elmegy rá.

Házból amúgy nagyrészt emiatt szoktuk az M3 Plus-t javasolni, nem pedig a sima M3-at, előbbi rácsos előlapos. :K

Illetve majd ebben a topikban folytassuk a problémát: Nem indul és mi a baja a gépemnek topik

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169803) SyMbioTe válasza palfitom (#169787) üzenetére

#169787palfitom
Megvan, hogy kihez kell küldeni a jövőről érdeklődő delikvenseket. :DD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169804) salaja


salaja
csendes tag

Sziasztok!

Az égiek úgy döntöttek hogy villámokat szórnak a gépemre. :W Mivel ez is a ti ajánlásotokra állt össze és a mennyei csapásig gond nélkül kiszolgált, ismét hozzátok fordulnék.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Főleg netezés, videónézegetés, legfeljebb régebbi (10 év) singleplayer játékok.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Ház és a meghajtók
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap, proci, ram, táp
4. Mennyi a kereted rá?
150k körűl gondoltam
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
LG 22MN430M Freesync
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Amd-s GPU volt benne, de megnéznék egy Inteles ajánlatot is. (Késöbb aztán örököltem hozzá egy jobb vga-t. :) )

Előre is köszönöm.
Üdv,
Lajos

(#169805) palfitom válasza SyMbioTe (#169803) üzenetére


palfitom
Topikgazda

:K :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169806) palfitom válasza salaja (#169804) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,
Ha nem árulod el, hogy pontosan milyen házad van, akkor nem tudunk mit ajánlani, hisz nem tudjuk mik férnek bele! ;)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169807) salaja válasza palfitom (#169806) üzenetére


salaja
csendes tag

Szia!
Bocs! Normál 45cm magas 16 cm széles ház.

(#169808) varmi2 válasza salaja (#169807) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezzel nem mondtál semmit. konkrét típus kell, ha az nincs, akkor fénykép.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#169809) Lendova válasza palfitom (#169784) üzenetére


Lendova
őstag

Köszönöm szépen!
A segítségetekkel szépen összeált a kép, van megoldás így is úgy is. :)

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#169810) MedveComa válasza SyMbioTe (#169801) üzenetére


MedveComa
csendes tag

Köszönöm szépen a választ, igazából gondoltam arra is hogy csak egy procit cserélek és jó.
Egy megerősítést azért kaphatnék hogy a kinézett cuccok jók e, vagy pl a hűtőt azt megérné e lecserélni, köszönöm

(#169811) MedveComa válasza varmi2 (#169798) üzenetére


MedveComa
csendes tag

Köszönöm neked is a választ

(#169812) salaja válasza varmi2 (#169808) üzenetére


salaja
csendes tag

Értem. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#169813) varmi2 válasza MedveComa (#169811) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, de ha megveszed az általad összeválogatott intelt, akkor elégettél 400k-t, úgy, hogy nem volt értelme. Ha ránk hallgatsz, akkor veszel egy Ryzen 5800x vagy 58003d-t, és játékokban erősebb, mint az intel, ha meg munka is számít, akkor egy Ryzen 5900x-et, és szintén erősebb munkában, mint az intel, és a pénz felét sem költötted el.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#169814) MedveComa válasza varmi2 (#169813) üzenetére


MedveComa
csendes tag

Köszönöm még egyszer, feleslegesen nincs kedvem annyi pénzt kidobni, 5800x re megérné a hűtő csere?

(#169815) varmi2 válasza MedveComa (#169814) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem felesleges.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#169816) salaja válasza palfitom (#169806) üzenetére


salaja
csendes tag

Ebbe a házba szeretném beépíteni. [kép] [kép]

Köszi

(#169817) #12516608 válasza salaja (#169804) üzenetére


#12516608
törölt tag

Írd már le, hogy milyen VGA-d van most, mert a sz.gépházad egy 20 éves borzalom. Minifloppy 2022-ben? Előlapi hang és USB nyánye?

Ne bosszants már minket! :P :DDD

(#169818) salaja válasza #12516608 (#169817) üzenetére


salaja
csendes tag

Köszönöm az építő kritikát!
Mint írtam VGA a prociban van de kaptam egy jobb kártyát és beleraktam. Kártya most sem kellene bele. Pedig azt hittem te ezt látod,vagy röntgen szemed van. A ház régi és nincs benne a floppy.😜 A konfig pedig 4 éves volt nyánye! :DD

(#169819) #12516608 válasza salaja (#169818) üzenetére


#12516608
törölt tag

Kedves salaja!

Veled sokkal nehezebb értelmes kommunikációt folytatni, mint egy mezei indiai technikussal, amikor a hívást egyiptomi mohamedánok kapcsolják, és az indiai óceánból származó bálnafing zöreje teljesen elnyomja az érdemi információ tartalmat. :K

Volt egy IGP-vel rendelkező procid és egyéb... Ezt az örök vadászmezőkre szexuálta egy vihar okozta villámcsapás... Értem...

Most kellene neked egy olyan gép, amely rendelkezik CPU-n belül IGP-vel is. De egy komplett olcsó konfig kéne neked, és ebben kéred a segítséget. JÓL MONDOM?

150k elég egy szűkre szabott inteles konfigra. Csak nem fogja teljesíteni az igényeidet...
AMD oldalon egy R5 5600G-s konfigra pedig kevés a lóvéd....
---
Sábádám, sábádám, JenőőőőőőőőőKE!

u.i.: NEFÜRGYÉLLLEEEEEEEEEEEE!

(#169820) salaja válasza #12516608 (#169819) üzenetére


salaja
csendes tag

Igen jól mondod. Köszönöm a válaszodat! :N

[ Szerkesztve ]

(#169821) #12516608 válasza salaja (#169820) üzenetére


#12516608
törölt tag

Hát barátom... Te sem vagy egyszerű eset... ;) :DDD

(#169822) PAWI


PAWI
tag

Sziasztok! Lenne egy 10 éves konfigom, ezt cserélném le valami erősebbre, amihez (valószinűleg) nem kell nyúlni 6-8 évig.
Amiről váltanék: AMD fx-8350, Asus M5a99FX Pro lap, 16gb ram.
kb. 200e forintot költenék, nagyon max. 220e.
Maradnék AMD vonalon, és ebből a pénzből a legjobbat szeretném, amit csak lehet.
Proci: nem kell IGP, nem szeretném húzni (Barton magos athlon 2500+ volt, amit utoljára húztam :DD )
Alaplap: Nem kell semmi csicsa, egy videókártya fog csak belemenni, Ha lehet legyen benne beépített wifi, m.2 foglalat, 2-4 ram slot. Valami normális márka( Asus, Msi, Gigabyte stb.)
32 Gb, gyors memória.
Ha belefér, 1TB m.2-es SSD, nem kell a leggyorsabb.

Videókártya jelenleg egy R9 390, ezt is hamarosan le akarom cserélni, szóval ez nem lesz szűk keresztmetszet.
Házam egy Antec gx 505, szerintem ebbe kb. minden belefér. Táp egy Be quiet! Pure Power 730w. Monitorom egy Lenovo Y27g

99% játékra kell!
Köszi előre is. :)

(#169823) salaja válasza #12516608 (#169821) üzenetére


salaja
csendes tag

Mondták már! :DD Adott egy LG Full HD Freesync monitor. Milyen komplett AMD konfigot ajánlasz böngészésre, filmnézésre ( tv 4k), néha régi single player játékra (pl. HALF LIFE ). Mennyi lenne egy induló összeg iGP-s CPU-val és CPU+VGA konfiggal. Kedvedért lecserélem a házat is. :R

(#169824) #12516608 válasza salaja (#169823) üzenetére


#12516608
törölt tag

AMD AM4 Ryzen 5 5600G APU kell ehhez.
Valami MSI/Asus B550M lap. 3200-3600/cl16 16GB ram KIT. Jó SSD és egyéb sallangok.

150-200k között számolj az alkatrészek függvényében. Ez az induló büddzzzsssséééé... :K

(#169825) salaja válasza #12516608 (#169824) üzenetére


salaja
csendes tag

Köszönöm. :R :)

(#169826) villamos válasza #12516608 (#169824) üzenetére


villamos
őstag

Egyszerűen hihetetlen hogy nem képesek egy olcsó, de fürge négymagos valamit kiadni totál alap dolgokra, ehelyett ilyen túltervezett 12 szálas borzadványok vannak... Minek kellene ilyenekkel netet böngészni? :F
Régi jó kis Athlon x3 és társai... :(

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#169827) neteng


neteng
újonc

Sziasztok,

Több, mint 10 éve raktam utoljára gépet össze magamnak, azóta pedig kissé sok minden változott. :)

Jelenleg a céges laptopom használom egy céges monitorral, de szeretnék tovább lépni.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy mit ajánlanátok.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

Virtualizáció (labor, tanulás), alkalmi videoszerkesztés, kis játék/singleplayer (AAA szintű játékok, pl.: Cyberpunk 2027), hash generálás (nem crypto)

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Semmivel.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Gépház és ami benne van. Opcionálisan monitor, ha túl régi a jelenlegi.

4. Mennyi a kereted rá?

700k/Monitorral 850k

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

A jelenlegi monitor egy Samsung S24E450B, 1920X1080, 60 Hz/FullHD, D-Sub és DVI csatlakozó van rajta. G-sync és Freesync támogatás nincs.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Videókártyából Nvidia lenne megfelelő (CUDA miatt).
Lehetőleg csendes léghűtésben gondolkozom, így Noctua procihűtőt favorizálom.
A gépház mezei fekete, ablak nélkül a legmegfelelőbb (RGB-s cuccok, neon, stroboszkóp, diszkógömb nem az én világom). Porszűrő előny, de nem kötelező.
Procinál AMD-re gondoltam.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#169828) Hyacinto


Hyacinto
tag

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet? Irodai feladatok, képszerkesztés. Ami nagyon fontos lenne, hogy vidáman megbírkozzon nagyméretű XML és XLS(X) kiterjesztésű fájlokkal. A jelenlegi konfiggal (lásd alább) gyakran elvérzik, belassul vagy "nem válaszol" az Excel és a Code Writer.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Nem tudom ebből mit érdemes megtartani (az alaplap már döglődik, de egy második gépnek még jó lehet):
CPU: AMD A6-5400K
MOBO: ASUS A68HM-K
RAM: 2db Kingston 4GB DDR3 KHX1866C10D3/4G (gyanítom ez lehet a szűk keresztmetszet, valamiért az alaplap nem engedi a DOCP-t sem, mármint azt lehet csak választani, hogy disabled)
PSU: BeQuiet SFX 300 watt
CASE: Aerocool QS-101 MATX
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Az edgiek alapján CPU/APU de inkább az utóbbi, alacsony hűtővel (max. 8cm magas lehet) MOBO (Micro ATX / Mini ITX), RAM, vagy amit javasoltok :).
4. Mennyi a kereted rá? 150K
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) 1280 x 1024, 60 Hz, DVI
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nem vagyok elkötelezett, nincs speciális elképzelésem, az egyedi igényeimet meg már leírtam :DDD .

A leírtakat figyelembe véve ajánlható esetleg valamilyen Mini PC is? Lehet használt is, csak nem tudom milyen paraméterekkel kell rendelkeznie :B .

Minden segítséget, ötletet, javaslatot előre is köszönök! :R :R :R

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#169829) muld


muld
csendes tag

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
A jelenlegi gaming PC-met szeretném szétbontani és a megfelelő alkatrészek beszerzésével felépíteni 2 külön PC-t.

PC1 felhasználási cél: OBS videórögzítés capture carddal(encodingot a proci végezné), Virtualizálás, 16/7 üzem
PC2 felhasználási cél: 1440p/144Hz Openworld sandbox/ singleplayer ultra gaming (később 4k/144hz ahogy a VGA fejlődik), 3DSMAX

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Ház - Phanteks Enthoo 719
Táp - Seasonic Focus Plus Platinum 850W
MB - ASUS ROG Crosshair VIII Hero
CPU - Ryzen9 3900X 3.8Ghz
CPUC - Noctua AMD AM4 hűtő/ NH-D15 SE-AM4
MEM - HyperX 32GB Predator DDR4 2666Mhz CL13 KIT
GPU - EVGA GeForce FTW3 ULTRA GAMING RTX 3080 Ti 12GB

Ház2 - Fractal design meshify C
GPU2 - AMD RX580

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
MB, Táp(1000+W ha intel, később valszeg lesz RTX4000 upgrade), CPU, CPUC, MEM,

4. Mennyi a kereted rá?
500k (Ebben lenne benne MB+CPU+CPUC+MEM+Táp )

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
PC1: 4k/60Hz
PC2: 1440p/144Hz

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
CPU-nál: Igazából nem, a mostani 3900X-el elégedett vagyok, idle módban 1.1V/2000 Mhz szépen elvan, performance módban összmag 4400Mhz 1.35V mellett.
Gondolkoztam hogy most megnézem az intelt hogy legyen egy olyan is, de kicsit fázok a magasabb fogyasztástól(termelt plussz hőtől).
Viszont ez a gép csak akkor lenne bekapcsolva ha játszom vagy fut a 3DSMAX, így igazából ha a teljesítmény miatt megéri akkor meghozom ezt a kompromisszumot.

CPUC(hűtő): Noctua, gondolkoztam épített vizen de még nem érzem magam késznek rá :D

Táp: Elsősorban Seasonic, de nyitott vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#169830) #12516608 válasza villamos (#169826) üzenetére


#12516608
törölt tag

De, képesek (lennének). Csak nincs 4/8, 6/12 és 8/16-os APUkra külön gyártósor. Szerintem csak egy, az 5700G-re, a gyengébb példányok lesznek az 5600G-k vagy R5 5500-ak, az ennél is gyengébbek meg a piac olyan részére mennek, amikről mi még nem is hallottunk. Ami meg nagyon szar abból lesznek a 2/4-es Athlon nevezetű APUk, vagy csak mennek vissza nyersanyagnak a Si egykristály gyártáshoz és ebből (is) lesznek az eljövendő wafer-ek.

A 7 nm-es gyártástechnológia miatt hagytak fel az R3 2200G/3200G és R5 2400G/3400G gyártással. A 6/12 és 8/16 APU gyártása 7 nm-en olcsóbb és sokkal jövedelmezőbb. A 4/8-as IGP-s CPU-k piacán meg megint az Intel tarol.
-------
"jó kis Athlon x3" --- Meg ne említsd még egyszer! :Y ;) :DDD X4 és slussz! :D

(#169831) Hyacinto válasza Hyacinto (#169828) üzenetére


Hyacinto
tag

Az előbbiből ez csúnyán kimaradt, a megtartanám részből:

Adata Ultimate SU800 128GB
WD Blue 1TB

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#169832) #12516608 válasza Hyacinto (#169828) üzenetére


#12516608
törölt tag

" Nem tudom ebből mit érdemes megtartani " --- Semmit. Az a "proci" a világ leggyengébb és legszarabb FM2-es APU-ja, megvenni sem szabadott volna! Egy A8-6600K amit 2014-ben 26k-ért vesztegettek egy 16k FM2+ lappal, szarrá gyalázza, Továbbá akármelyik i3 IS. Elektronikai szemét az egész, ha hulla részegre itatsz, akkor sem venném át. Nekem is van kb. 50kg elektronikai szemetem. Vagy több is, néhány gyűjtői darabbal együtt. :K
---
Na, akkor most az érdemi válasz: ahhoz, hogy az "új jószág" még technikailag fenn tudjon maradni a vízen:
- i3 10100/10105 CPU (IGP van)
- a legolcsóbb mATX méretű B460/B560 lap
- a legolcsóbb DDR4 16GB 3000-3200/cl16 (2x8GB) ram KIT
- táp: jó minőségű/típusú 400-550W
- ház: Midi torony 12-15k körül. Pl. CM Force 500 vagy alsó tápos utódja N300(?)
- SSD: akár SATA3 2,5" vagy M2 NVME (x4 PCIE 3.0/4.0)

-- Vegyél (használt) 22" fullHD 60HZ-es monitort!
A használt az összes többi alkatrészre is vonatkozik, kivéve TÁP, RAM, SSD. (RAM-ból mondjuk használt is játszhat, de ahhoz műszakilag felkészült örmény-zsidónak kell lenni, mint amilyen én vagyok. :DDD )

Ami eddig az MS Office fosok feldolgozásában 6 óráig tartott, az most le fog menni 10-15 perc alatt kb.. Még az is lehet, hogy sokat mondtam.
Ezekhez a feladatokhoz elég egy processzor mag, de az veszettül pörögjön + sok RAM. :K

AMD verziót nem mondok, mert az drágább lenne....

(#169833) jokeph válasza #12516608 (#169830) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
"jó kis Athlon x3" --- Meg ne említsd még egyszer! :Y ;) :DDD X4 és slussz! :D - nem voltak rosszak, Athlon II X3 455-öt retro tesztekhez használok (stock léghűtéssel 3,9-et stabilan viszi), nem rossz, de az Opteron 1381 jobb (Athlon II X4 2,5 GHZ base clk-val). :K Az 1090T meg mindet üti. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#169834) #12516608 válasza Hyacinto (#169831) üzenetére


#12516608
törölt tag

OK!
"WD Blue 1TB " --- Gondolom WD10EZEX. Az jó, PÖPEC! Van...
Az SSD sovány, de rendszernek megteszi. ;) Az 500GB +SSD meg frankó lesz az adatfeldolgozásra.
De tákolj már össze valami progit MS C-ben egy MS SQL ingyenes lehetőséggel... Nem olyan vészesen bonyolult... :K

(#169835) #12516608 válasza jokeph (#169833) üzenetére


#12516608
törölt tag

Májsztró! ;) :DDD Én kedvelem a kettő hatványait. A zene matematikájában is a 2 alapú logaritmus 12-ed része a lényeg, amikor a 12 fél hangból álló oktávok (kromatikus skála) frekvenciáit akarod szoftveresen kiszámoltatni. 1990-ben már megírtam az IBM DOS mezei basic.exe segítségével. A "Pattogatott kukoricát leprogramozni " csak 15 percembe tellett.

Nem igazán szeretem a páratlan számokat. 13.-án és 26.-án mindig eltört valami lényeges csontom. Tehát X3 - SZART! :P

(#169836) villamos válasza #12516608 (#169835) üzenetére


villamos
őstag

Azért azt ne felejtsük el, hogy az a három magos proci úgy keletkezett anno, hogy különféle okok miatt letiltottak egy magot a négyből, viszont ezt bios -ban fel lehetett oldani adott esetben. Ha sikerült beletalálni, Athlonból könnyen lehetett Phenom. ;)

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#169837) #12516608 válasza villamos (#169836) üzenetére


#12516608
törölt tag

Volt perforált vakbél műtét után 2 aranyér műtétem... Beszűkült a seggem luka. Már csak a vékony sikerül reggelente. Nem lehet BIOS-ból feloldani.

(egyébként As kezdetű 760G és fostaliga bajnok lapoknál ment.) Akkor sem voltam hajlandó gyengén lengedező híg szart venni. Szeretem azt, ami őszinte.

(#169838) dannyl válasza #12516608 (#169835) üzenetére


dannyl
addikt

Mondjuk a 26 az pont páros :D

(#169839) #12516608 válasza dannyl (#169838) üzenetére


#12516608
törölt tag

2018. okt. 26. pénteken este 23:25-kor Bp. IX. ker Petőfi híd és pesti hídfő és készenléti rendőrség... vonták be a jogsimat 2 sör miatt. Már d.u. 3/4 5-kor sem akartam többet vezetni 10cm-t sem. Csak este 9-kor telefonált a húgom.... 3/4 12-kor repülőtéren várjam...
Megállapítottam (kb. 8 órám volt rá), hogy a IX. kerületi rendőrkapitányságon egy fostalicska szar minőségű a deszkapriccs a fogdában, ezt 1982-ből a szekszárdi katonai fogda magasan űbereli. .......................

Szóval a 26 az nekem rohadtul NEM PÁROS!!!!! ;) :DDD

(#169840) Caputo


Caputo
újonc

Sziasztok! Kb egy hónapja kértem tanácsot milyen pc-t vegyek. Most egy utolsó rábólintást szeretnék kérni mielőtt megrendelem a kiválasztott alkatrészeket. Bár akkor felmerült egy RTX 3050 vásárlása de a barátnőm(mel) úgy döntött(ünk) nem kell az most nekünk, így minden képen maradna a GTX 1650-es. Ahol két típust is írtam ott nem tudtam eldönteni melyiket is válasszam. Köszönöm előre is.
CPU: Intel Core i5-12400F
CPU hűtő: SilentiumPC Spartan 5 MAX
Alaplap: ASUS PRIME B660M-A D4
RAM: Kingston FURY 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black
VGA: EVGA GeForce GTX 1650 SC ULTRA GAMING vagy MSI GeForce GTX 1650 VENTUS XS 4G OC (mind két típus GDDR5 memóriával rendelkezik, szerintetek a kettő közül melyik típust érdemesebb megvenni?).
SSD: WD Blue SN570 1TB
Táp: Seasonic Core GC 500W Gold vagy FSP Hydro M Pro 500
Ház: Fractal Design Focus G vagy EVOLVEO T3
Optikai meghajtó: ASUS DRW-24D5MT

(#169841) Hyacinto válasza #12516608 (#169832) üzenetére


Hyacinto
tag

Hoztam sört, úgy érzem szükségem lesz rá :D.

Valami ilyen válaszra számítottam, annyit szoptam már vele, hogy jobb is ha megy. Mentségemre legyen mondva, nem én válogattam össze, a vállakozással együtt ezt is átvettük, de hamar rájöttünk, hogy kihívásokkkal küzd a gép:).
Helyhiányunk van, szóval vagy Mini pc drágábban, vagy a mostani Slankított Formátum ház. Ezt már én választottam a táppal együtt :DDD , azért védem ennyire. De akkor szétnézek mit találni a használt piacon (én meg Skót Juhász vagyok :P ). Vinyót is cserélek, mert az ADATA sem szimpatikus, a WD-re mág ránézek majd hétfőn, hogy az e mait Te irtál. Köszönöm a választ!

Nem tákolok én semmit :D, mert gondolom Te azt hiszed, hogy weboldalnak készítem az XML fájlokat. Nos, igen is meg nem is. A szori dióhéjban: a legnagyobb megrendelőnk úgy döntött, hogy az összes beszállítóját betereli egy online platformra és mindenkinek lesz egy katalógusa. Ami, igen jól sejted, egy XML fájl. De mivel mi buta beszállítók vagyunk, ezért egy adott XLS fájlt kell kitölteni, megtölteni majd feltölteni az FTP szreverre ahol egy BMECAT leíró fájl szépen lefordítja XML-be. Eddig oké. Viszont más beszállítókkal ellentétben a mi kínálatunk (kb. 20 ezer cikk) folymatosan frissül, változik (papír, írószer). Ezért hogy ne keljen a kitölt, feltölt, befordít játékot játszani, én mint power user az XML-t szerkesztem direktben. Most azzal boldogítom magam, hogy megpróbálom én képezni az XML-t XLS-ből a BMECAT XSD segítségével. Spoiler alert: nem igazán akar sikerülni. :( :W Valószínűleg azért, mert csak bizonyos részekre van szükségem, nem pedig az egész katalógusra... Vagy nemtom, ügyfélszolgálat hívása lesz ebből hétfőn. A lényeg, hogy mi aranyeresek tartsunk össze! ;)

[ Szerkesztve ]

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#169842) SyMbioTe válasza PAWI (#169822) üzenetére


#169822 PAWI
Szia!

Lap: pl. Gigabyte B560M D3H / B560M Aorus Elite / Asrock B560M Steel Legend / Asus Prime B560M-A / Asus TUF Gaming B560M-E D4 / Asus TUF Gaming B560M-Plus ~45-55k
CPU: i5 11400F ~60k
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-213v2 / ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35 ~7-8k

12400:

Lap: pl. Asus TUF Gaming B660M-E D4 / Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4, ~50-60k
CPU: i5 12400F ~75k
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35 ~7-8k

Többi:

Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200Mhz+ pl. Kingston Fury / Renegade, G.Skill Aegis, Patriot Viper ~25-30k
VGA: Marad, OK.
SSD: 500GB WD SN570 / Samsung 980 ~22-23k
HDD: pl. Toshiba P300 ~13k
Ház: Marad, OK!
Táp: Marad, OK!
Össz: 172-209k

Ha 32GB ram kell, akkor az ~20-25k plusz még, ~50k körül mennek nagyjából.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169843) PAWI válasza SyMbioTe (#169842) üzenetére


PAWI
tag

Köszönöm, viszont az nem irtam ( sorryű), van egy 120-as SSD-m és egy 2TB-os HDD-m, (meg egy 500-as) szóval ennek az árából inkább a +16gb ram.

(#169844) forguet válasza Caputo (#169840) üzenetére


forguet
senior tag

Ahogy Palfitom is írta, ez egy nagyon nem ideális cpu-vga páros a jelenben. A vga egy játékos gép lelke, én nem vennék újonnan ilyen gyenge VGA-t 2022-ben, olyan mintha vennél egy mustangot 1500-ös zsiguli motorral.

Annyira gyenge az a vga, hogy a cpu nyaralni fog miközben a vga maxon pörög...és egy FHD monitort sem tud kitekerni 60 hz-en.

Tehát totál feleslegesen költesz a cpu-alaplap kombóra annyit ha mellette ez a csoda vga lesz.

Persze, ha később kerül be egy jobb vga, akkor az jó lehet...de megéri a jelent feláldozni azért hogy a proci jobb legyen egy jövőbeli vga-hoz? Mikor lépnél feljebb? Ha 1-2 hónap és aztán jönne bele min egy 3050 vagy egy 6600, akkor ok (bár akkor sem ezt a fost tenném mellé amit el sem lehet adni később, hanem mondjuk egy erősebb használt de még garis darabot pl 1660, 5600xt, 2060).

Bocs ha elbizonytalanítalak, de talán pont ezért is jöttél egy végső checkre :)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#169845) dannyl válasza Caputo (#169840) üzenetére


dannyl
addikt

FHD-ra inkább egy 12100F, így spórolsz ~30k-t, és ez már a 10400(F)-et is veri. Nekem 10400 van, és egy 3070 ti mellett is tökéletes még 1440p-ben. Szóval ezzel egy ideig nem lesz gondod, nyugi.

VGA-t meg használtat vennék garisat. Apróról 3060-ak mennek 140 körül, 3060 ti meg 180 alatt is van már, alkudni meg pár ezrest szinte mindig lehet. Egy 12100F+3060 ti SOKKAL brutálabb (főleg FHD-n), mint egy 12400F+1650. Össze se lehet hasonlítani. A 3060 Ti FHD-n szinte full grafon visz mindent, vagy kevés kompromisszummal.

(#169846) #12516608 válasza Hyacinto (#169841) üzenetére


#12516608
törölt tag

"adott XLS fájlt kell kitölteni, megtölteni majd feltölteni az FTP szreverre ahol egy BMECAT leíró fájl szépen lefordítja XML-be." --- Uramatyám. :Y :R

(#169847) Slatina


Slatina
csendes tag

Sziasztok! Vissza olvastam jó pár oldalt. Az ajánlások alapján várároltam egy fél konfigot. Csak segíteni szeretnék nehogy más is lábon hordjon ki egy szívinfarktust :U asus prime b660 plus d4 alaplapra esett a választásom. A régi MSI RX 580-at megtartottam, azt raktam az alaplapba. Nem látta az alaplap. 1 hosszút 3 rövidet sípolt. A megoldás pedig az volt, hogy egy régi Radeon HD 7770-el a biosig eljutottam ahol a Bott/CSM opció alatt a Boot from PCI-E/PCI Expansion Devices-t Legacy Onlyra állítottam. Így már semmi gond nem volt. Lehet, hogy ez másnak egyértelmű de nekem egy pár órát elvett az életemből. Remélem valakinek tudtam ezzel segíteni.

(#169848) Caputo válasza forguet (#169844) üzenetére


Caputo
újonc

Eredetileg úgy terveztem, hogy lecserélem a vga-t legkésőbb februárban, mert az menne majd a keresztfiam gépébe amit a születésnapra szán neki a rokonság. Erre nem gondoltam, hogy a nagy proci unatkozni fog a gyenge vga mellet.

#169845 dannyl
A 12100F-től tartottam, hogy hosszú távon kicsit gyenge lesz, de ez alapján bőven elég lenne az is nekem.

A vga-nak utána nézek a használt piacon. Ne haragudjatok, hogy hülyeséggel rabolom az időtöket, de egyes dolgokban nem nagyon vagyok képben. Köszönök minden segítséget.
Még annyit ,hogy a gép többi komponense akkor rendben van azt megrendelhetem?

(#169849) forguet válasza Caputo (#169848) üzenetére


forguet
senior tag

Sztem a többi része okés.

A táp az egyetlen amit javasolnék átgondolni - én megfontolnék egy minőségi 650-es moduláris tápot pl seasonic focus gx 650 40e huf vagy msi mpg a750gf 35e huf- ez utóbbi nagyon jó áron van most.

Csak h tisztázzuk ez nem must have, elég az 500-as core is most, de ha kell a future proofing és mondjuk később belekerül pl egy 3060ti/3070/6700xt (amiket amúgy a 12100-zal vígan össze lehet párosítani) akkor nem árt ha kicsit felül van méretezve a táp...de persze a tápot is lehet később lecserélni ha most nagyon nem fér a büdzsébe :)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#169850) palfitom válasza neteng (#169827) üzenetére


palfitom
Topikgazda


neteng

Szia,

AMD:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B550-Plus / MSI B550 Tomahawk
CPU: R5 5600X / R7 5800X
Hűtő: pl. SilentiumPC Fera 5 / ID-Cooling SE-226-XT / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280

Intel:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B660-Plus D4 / Asus Strix B660-A Gaming D4 / Asus Prime Z690-P D4 / Asus TUF Gaming Z690-Plus D4
CPU: i5 12600K(F) / i7 12700(F) / i7 12700K(F)
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-226-XT / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280

A többi:
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600 vagy DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600 / Kingston 3600
VGA: RTX 3060 / 3060Ti
SSD: pl. WD SN570 / Samsung 980
HDD (ha kell): pl. Toshiba P300
Ház: ízlés szerint, pl. SilentiumPc Ventum VT2 TG / Signum SG1 TG / Zalman X3 / CM MasterBox NR600 / Jonsbo UMX4 / BQ Pure Base 500 / BQ Pure Base 500DX
Táp: pl. be Quiet System Power 500-700W / be Quiet Pure Power (CM) 500-700W / EVGA SuperNOVA 650 GT/ FSP Hydro Pro 500-700W / Seasonic Core GC 500-650W / Seasonic Core GM 500-650W / Seasonic Focus GX 550-650

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.