Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#73001) gaben88 válasza membrandj (#72999) üzenetére


gaben88
őstag

Ezért is mondtam neki is és írtam itt is azt, hogy lecserélni, tehát egy új olcsó gépet akar. Mondjuk, ha lenne olyan új lap, amin még lenne IDE, akkor a optikait és a HDD-jét meg lehetne menteni.

:R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#73002) membrandj válasza gaben88 (#73001) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nincs, egy dvd íróért pedig nem is érdemes.

sinick
Tuti nem véletlen h87 lett?

Ha 1150-es proci nem indul benne, akkor gyári hibás valószínűleg. De ilyenről én nem sűrűn hallottam még.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#73003) Kandanna


Kandanna
csendes tag

Sziasztok!

Bocs, hogy ennyiszer írok ide meg ennyiszer kérdezem meg, de akkor ez így 100%-osan jó? Valaki mondja rá az áment :)


A táp nem tudom hogy jó-e. FSP Raidert ajánlottak de ez Raider S. Vagy ugyanaz?

Illetve extra garanciának elég a szállítás biztosítás és a háztól házig garancia?

Köszi!

(#73004) vond válasza Kandanna (#73003) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Fasza. Mondjuk én ha ennyit költenék, akkor biztos, hogy nem WD Blue HDD-t vennék, hanem pár ezressel többért egy sokkal jobb Black-et, 5 év garanciával.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#73005) Grave_444 válasza vond (#73004) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Meg ennyi pénzért nem vennék 2GB-os videókártyát.

(#73006) membrandj válasza Kandanna (#73003) üzenetére


membrandj
nagyúr

S az elvileg már nem bronze, hanem Silver beles, tehát még jobb.

Grave444
Videovágás, ps, stb ilyesmikre is használja, ott jóval erősebb egy gtx 770 a cuda magok miatt.
Amúgy picit túlzás ez a 280x 3GB vram miatti " pánik". 90%-ban azonosan teljesítenek. 5%-ban a 770 jobb, 5%-ban pedig a 280x.

4GB-os verzió pedig nem is éri meg az árát + ki se használja a kártya.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#73007) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok!

Linux alapú FTP szervert szeretnék építeni, a lehető legolcsóbban. A fő cél az lenne hogy az összes eszközömről (telefon, tablet, laptop stb.) elérjek bizonyos fájlokat nem csak LAN-on hanem távolról is inkább FTP alapokon mint torrenten. Esetleg egy TeamSpeak szerver lenne még ami szóba jöhet.

Szempontok:
- Ár mindenek felett, mindenből mehet a használt, majd vadászok hardveraprón.
- Legyen biztonságos. (24/7)
- Ne egyen sokat.
- És ha létezik akkor leginkább passzív hűtést akarok rá.

Valami régi 2magos procira gondoltam (athlon x2, C2D vagy valami hasonló alja szint egy hozzávaló alaplappal) meg 2gb ram. PCIe foglalatba gigabites kártya és ennyi. Nem vagyok otthon a hardverekben légyszíves segítsetek hogy mik azok amik ebben a kategóriában a legjobbak.

Köszi.:

helltp

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#73008) vond válasza helltp (#73007) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Valami olcsóbb NAS nem játszik? Azokon szoftverileg nagyon rendben lennél már a kezdéskor is, emellett keveset fogyasztanak és kis helyet is foglalnak.

Bár tény, hogy régebbi használt PC alkatrészekből olcsóbban ki lehet jönni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#73009) helltp válasza vond (#73008) üzenetére


helltp
aktív tag

Gyanítom hogy ugyanannyiba kerülne mint a fenti paraméterekkel egy gép, de egy gépet sokkal több mindenre fel lehet használni mint egy NAS-t (médialejátszás ilyenolyan szerverek pl. TS, saját honlap, hardveres tűzfal stb.): Így aztán szerintem jobban járok így, de javítsatok ki ha tévedek, igazából a NAS-okba sem vagyok otthon. :S

És ráadásul úgy el is veszik az alkotás öröme. :D

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#73010) vond válasza helltp (#73009) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Oh, ezeket már mind-mind meg tudod oldani egy modern NAS-on. Ráadásul olyan oprendszert, meg applikációkat kapsz hozzá, hogy brutál kényelmesen és gyorsan meg tudsz oldani mindent.

Azt javaslom, olvass utána pár ismertebb márkának (Synology, Qnap, Zyxel, D-link, stb.), hogy mit és mennyiért tudnak ajánlani. Aztán max. nem e mellett döntesz, de legalább képben leszel ezzel kapcsolatban (is). ;)

Az alkotás örömével kapcsolatban igazad van. De engem kárpótolnak a korrekt szoftveres megoldások. Mondjuk azt is hozzá kell tennem, hogy saját kezűleg épített vasra is fel lehet pöccinteni különböző ismertebb NAS-os környezeteket, de azzal azért van egy kis meló, még az építésen is túl, plusz a folyamatos frissítésekkel is lehetnek problémák.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#73011) Ator


Ator
tag

Üdv!

Valaki összedobna nekem egy jó kis konfigot ha szépen megkérem akár többet is, főleg játékra lenne ,de úgy hosszabb távra akár 4-5 év után is használható legyen.
Lehet AMD, Intel is, meg egy kérdés,hogy tényleg felesleges i7-es procit venni játékhoz,a későbbiekben csak lesznek játékok amik meghajtják, előre is köszönöm a segitségeteket.
Monitor,egér,bill. nem kell a konfigba, a keret 320-330k.

(#73012) helltp válasza vond (#73010) üzenetére


helltp
aktív tag

Igen, lehet hogy le vagyok maradva, az utolsó NAS om egy Cisco Linksys NAS200 volt. :D

Köszönöm a javaslatokat, majd ránézek az említett gyártók termékeire, de azért ha ajánlotok a fönti kérdésemre valamit annak örülök, ha másnem akkor az árak összehasonlítása miatt.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#73013) vond válasza Ator (#73011) üzenetére


vond
MODERÁTOR

4-5 évre előre egyszerűen nem lehet tervezni, akkora a fejlődés, meg a bizonytalanság.

Én azt jósolom, hogy egy felső-középkategóriás dGPU-t pár év múlva is "ki fog hajtani" egy mai erős i5-ös. S a lehetőséged még mindig meglesz, hogy cseréld egy i7-esre.

Bár ahogy nézem, 330-as kerettel, akár most is vehetsz egyet. De most inkább VGA-ra, meg a többire költs szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#73014) vond válasza helltp (#73012) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én személy szerint ilyen több éves, használt, kifutott platformokra már nem építkeznék. Akkor már sokkal inkább egy mai korrekt, minimál Intel konfig (mint pl. ebben az ajánlásban), plusz pár megbízható, strapabíró 24/7-es merevlemez, mint pl. WD Red. Esetleg rendszer alá SSD, hogy bitang gyors legyen.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#73015) helltp válasza vond (#73014) üzenetére


helltp
aktív tag

Na ez már jobb irány, de árban ez nekem sok, ezért gondoltam régi hardverekre (na meg azért mert a linux szerverek gépigénye nevetségesen kicsi 700mhz + 0,5gb az ajánlott ubuntuhoz).

Hozzátartozik a dologhoz hogy mérnök-informatikusnak tanulok és vonzz a kíváncsiság meg némi linuxos tapasztalatot is remélek a "projekttől".

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#73016) membrandj válasza helltp (#73007) üzenetére


membrandj
nagyúr

Hát 0-24-es elérésre lehet én is inkább valami speckó kis kütyüt néznék.

Használt:
1155 b75 lap + hozzá egy 1155 pentium proci. g2020 pl.
2GB ram szerintem kevés lesz,de próbát megér.
passzív hűtés necces és drága. Gyári pentium hűtő elég kell,hogy legyen.
satás hdd
kis ház
fsp hexa 400W pl

Ide külön vga se kell, integrált vga még full hd filmezéshez is elég.

Ator
Jelenleg felesleges az i7,de 5 év múlva már tuti elavult is lesz, akár egy most legújabb i7 is, szóval..

i5-4590 ~ 48k
asus h97m-plus, asrock h97m pro4~ 22k
ORSAIR 8GB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9~ 23k
gtx 770, 280x MSI TF vagy ASUS ~ 85k
cm hyper 212 evo a csend miatt~10k
WD black 1TB ~ 20k
Kingston hyperx 3k 120GB vagy samsung ~ 21k
fractal design core 3300, zalman z9, z9 plus ~ 17-21k.
xfx 550, fsp raider 550 ~ 16-19k

Veheted kapásból i7-4790-el is,de jelenleg nincs nagy előnye, mire előnye lesz, addigra meg már lehet teljesen más procik lesznek.
Ez az i5 egy jelenleg optimális megoldás és később simán cserélhető i7-re. Haszált i5 procik durván tartják az árukat. Sandy 3 éves i5 procit nem lehet kapni 30k alatt még mindig.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#73017) helltp válasza membrandj (#73016) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi a választ, esetleg azt meg tudnád még mondani hogy a CPU esetén milyen paramétereket figyeljek? Meg hogy mennyit érdemes fizetni ezekért. Mert használtban ugye nem biztos hogy van az a típus amit ajánlottál. A 2gb meg lehet 4gb azon nem múlik, csak gondoltam linux alá elég az is.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#73018) membrandj válasza helltp (#73017) üzenetére


membrandj
nagyúr

Hát használt b75 lap szerintem 8k környéke. Pentium 1155-ös procit 6-10k.
Ram: 6-7-8k ( 4gB ddr3)
satás hdd: passz, ez tényleg nagyon változó, mérettől, garitól, típustól. stb. függ. 500-as új hdd-t kapni már 12-ért, szóval ehhez képest viszonyíts.
Fsp hexa 400W ~ 6k

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#73019) helltp válasza membrandj (#73018) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi, processzorban meg alaplapban nagyon nem vagyok otthon sajnos, a többi alkatrésszel nincs gondom. Akkor nekem egy ~2,5Ghz +2Mb cahche meg is felelne 32-22nm-en? Pl .G630? És ezzel be is fejeztem a faggatózást, köszönöm a segítségeteket.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#73020) vond válasza helltp (#73019) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ilyen feladatokra bőven. :K

A 4 giga RAM-ot azért szerintem is add meg neki.

S persze figyelj a merevlemez(ek)re. Hisz ha fontosak az adatok, akkor azért nem lehet mindenféle jött-ment, használt cumót belerakni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#73021) sinick válasza membrandj (#73002) üzenetére


sinick
senior tag

Hazafelé beugrottam a szervízbe. H97-es. CPU független hiba. Se kép se hang. VGA, mem, táp jó. Hétfőn küld a nagyker újat.

(#73022) TechN7ne válasza sinick (#73021) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon komolyak ezek az Asus Intel lapok mostanában,kártyám is szervizben.... :F

(#73023) helltp válasza vond (#73020) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi, a B75 az alaplapoknál mit jelent?

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#73024) membrandj válasza helltp (#73023) üzenetére


membrandj
nagyúr

Chipsetet jelenti. B75 chipseten van integrált vga kimenet és nem kell bios frissítéssel szórakoznod.
Asrock b75m-gl pl ami újonnan "olcsó" volt. Esetleg pro3.

Legyen benne a nevébe,hogy B75. Ha találsz párat, akkor nyugodtan linkeld be ide. Segítünk dönteni,de ne egyesével .

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#73025) iTzTiGeR


iTzTiGeR
tag

Üdv!

Kis gép újításon gondolkozom, egyelőre alaplap + proci cserét gondoltam.
Jelenlegi gépem:
-Alaplap: Asrock FM2A55M-DGS
-Processzor: AMD Athlon II X4 750K 3.4GHz
-VGA: ASUS Radeon EAH7850 DirectCU II 2GB
-RAM: Kingston HyperX Blu Red Series 8GB (2 x 4GB) DDR3 1600MhZ

Szerintetek tényleg érdemes ezeket cserélni előbb? A gép főként játékra van használva. Alaplapon jó lenne az USB3 csatlakozó, mostanin ugye nincs. Szóval tudnátok valami jó kis párost ajánlani? A keret az 50-60k lenne rá. Ennyiből ki lehet hozni olyat, ami jó előrelépésnek számít? Előre is köszi!

Szerk: Annyit elfelejtettem, hogy most inkább Intel prociban szeretnék gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#73026) Balathruin válasza iTzTiGeR (#73025) üzenetére


Balathruin
veterán

60-ból már össze lehet hozni 1150 lap+i5 kombót.

(#73027) membrandj válasza iTzTiGeR (#73025) üzenetére


membrandj
nagyúr

Táp? Ház?

Amúgy: Asrock b85m pro4+ i5-4440 már kifér ennyiből kb.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#73028) iTzTiGeR válasza membrandj (#73027) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Bocsi, ezek lemaradtak.

-Ház: Cooler Master K350
-Táp: Chieftec 400W Smart (CTGPS400A8)

(#73029) shadow1901 válasza sinick (#73000) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Gyorsan rákerestem, nem találtam semmi ilyesmi hibára utaló bejegyzéseket, BIOS alapból kezeli azt a procit. Tényleg érdekes.

Más: Visszament a Vaya ára, grafikonon nem látszik az esés, viszont az enyém már a futárnál van. :)

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#73030) Matthew mc


Matthew mc
csendes tag

Sziasztok.Itt egy gep:

http://kepfeltoltes.hu/view/140815/received_m_mid_1408103969162_05bbacd6fa6c499644_0_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ebbe kellene egy Tap.Annyi a lenyeg h olcso es 600w-s legyen.A vidikartya:Sapphire HD7770 1GB DDR5.
(Minecraft,SerMTA,Lol stb.)

[ Szerkesztve ]

(#73031) shadow1901 válasza Matthew mc (#73030) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Van benne táp.
Miért kellene 600 W-os?
Az is jó ami benne van, de ha valamiért nem tetszik, Chieftec CTG 500.
Illetve ez nem a tápos topic.
Olcsó csilló wattos = sz*r

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#73032) Reezer


Reezer
újonc

ASROCK Fatal1ty H97 Killer + INTEL Core i7-4790k 4GHz 1150 passzol-e szerintetek egymáshoz? Esetleg van-e jobb alaplap hozzá ebben az árkategóriában? (30.000)

(#73033) Balathruin válasza Reezer (#73032) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem, K-s procihoz, Z-s lap kell.

(#73034) Reezer


Reezer
újonc

ASROCK Z87 Extreme4 vagy ASROCK Fatal1ty Z87 Killer a jobb választás?

Ehhez a konfighoz kellene:
Processzor: INTEL Core i7-4790k 4GHz 1150 BOX -88.000Ft
Memória(RAM): CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9B -
Videókártya:MSI N770 TF 2GD5/OC GTX770 2GB GDDR5 PCIE
Merevlemez:SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
Tápegység:XFX TS Series 550W Bronze
Ház: Zalman Z11 Plus
SSD:KINGSTON 120GB HyperX 3K SATA3 2,5" KE-S32120-W

(#73035) Balathruin válasza Reezer (#73034) üzenetére


Balathruin
veterán

Amúgy mire kell a tuningolható proci?

(#73036) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

A mostani Acer Aspire 5738 laptopomat szeretném kiváltani egy asztali géppel (gondolkodtam sokat megint egy laptopban, de nem hordozom, így arra jutottam, ugyanazért az árért jobb asztalit tudnék összerakni).
A mostani egy Core2 Duo T6600, 3GB RAM, 320GB HDD gép, ennél szeretnék egy újabb-gyorsabb-"időt állóbb" PC-t.
Amit kinéztem:
http://www.pc-outlet.hu/images/Imperium_Core_i5_Professional_PC.jpg
Mondjatok róla véleményt lécci, illetve ha van ennél jobb összeállítás 120- (nagyon max.) 150e forintért, akkor annak alkatrészeinek felsorolásában segítsetek.
Amire használom irodai feladatok, filmnézés (1080p, BD25-50 is (3D nem kell), lehet kiváltanám ezzel a Dune médialejátszómat is), net. Jó lenne, ha csendes lenne, mert nappaliban lesz használva, illetve sokat menne (nem mondom, hogy 24/7, de sokat ;-) )

Köszönöm a segítségeket!
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#73037) otto14 válasza Reezer (#73032) üzenetére


otto14
senior tag

Szis!

Passzol, de H lapba felesleges a K = tuningolható proci. Ha akarsz egyáltalán tuningolni, mert oda kell egy másik proci hűtő, pl: Scythe Ashura, Alpenföhn Brocken, stb. Cpu hűtös topikban többet tudnak :D

Z97 lapot nézz, pl: Asus Z97-A

Ha nincs tuning, akkor proci: I7 4790, lap: Asus H97M-PLUS / Gigabyte H97M-D3H

De mire használnád? Ha nem dolgozol olyansmit, ami kihasználja az I7 erőt, akkor azis felesleges, játszani I5 proci bőven elég. Pl: I5 4590

asd

(#73038) csiga8


csiga8
senior tag

Segítséget kérnék.

Irodai ( könyvelés) felhasználáshoz keresek megbízható 22"-23" monitort.

Kaptam egy tippet a LG 22MP55HQ-P személyében. Mennyire megbízható ez a típus?
Ajánlott, vagy nézzünk picit drágábban? Mit ajánlotok?

(#73039) otto14 válasza bsanya (#73036) üzenetére


otto14
senior tag

Szia!

proci: I5 4460 - 45k
lap: Gigabyte H97M-D3H /Asus H97M-PLUS - 19.5k /23.5k
ram: Corsair 8GB DDR3 1600Mhz
CML8GX3M1A1600C9 - 22.5k
hdd: WD Caviar Blue 500GB AAKX - 12k / Seagate 1TB M003 - 13.5k
ssd: Samsung 840 Evo - 19k
ház: Bitfenix Merc Alpha /Beta - 11k
táp: FSP Hexa+ 500W - 13k

Összesen: ~140k /145k

@Impremium: S vegű proci csökkentett órajelű, gyengébb lap, fapad ház, nem tudni milyen táp...

@ ( #73038 ) csiga8 - Monitoros topik

[ Szerkesztve ]

asd

(#73040) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

Az adatlapomon látható a régi konfigom. Kérdésem az lenne hogy új kiadású komponensekkel össze lehet rakni egy olyan rendszert ami tudásban és teljesítményben ugyan az mint a régi?
Gondolok itt új tokozású procira-alaplapra, és videókártyára. A hardver piac alakulását vagy két éve nem követem, azóta rengeteg új cucc jelent meg. Sajnos nem tudok kiigazodni már vén fejjel :)
A keretem 100-120e környékén van rá, és a 0-ról kellene újraépíteni a gépet. SSD nem kell :)

Köszönöm!

(#73041) TechN7ne válasza bercsi (#73040) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia

Teljesen felesleges,semmiben sm jobb az új "komponens",1155-ös kiváló alaplapod van! :)

Tegyél bele egy i5 3470-t,+4GB ramot,meg egy R9 270 vagy GTX 760-t!

:R

(#73042) bercsi válasza TechN7ne (#73041) üzenetére


bercsi
aktív tag

Szia!

Csak azért kérdeztem, mert láttam hogy van már LGA1150 is. Nem tudtam hogy teljesen pariban van a két platform :B
A régi konfig otthon maradt, mivel elköltöztem, de azt hiszem akkor veszek egy ugyan olyat :D Nekem az a teljesítmény bőven elég volt és szerintem most is az lenne :) Köszönöm a segítséged :R

[ Szerkesztve ]

(#73043) TechN7ne válasza bercsi (#73042) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Azt hittem a mostani gépedet akartad fejleszteni,vagy lecserélni.
1150 és 1155 közt csak integrál videóvezérlőben van különbség,az újabb egy hajszállal erősebb.

Ebben az esetben még 1x ne vegyél i3-at,inkább g3220 vagy g2030-at 1150 vagy 1155-ös lapba,aztán idővel beleraksz a helyükre vlmilyen i5-öt.

:R

(#73044) bercsi válasza TechN7ne (#73043) üzenetére


bercsi
aktív tag

És ezek a pentium procik ki tudják rendesen hajtani a HD7770 vagy újabb (hasonló teljesítményű) kártyákat is?

És még egy kérdés. 1150-es alaplapok közül melyiket érdemes megvenni? Az Asrock B75Pro3-M-el teljesen meg voltam elégedve, elegendő volt a tudása és szolgáltatásai. Nem vagyok egy tuningbajnok, tehát egy ugyan ilyen tudású alaplap nekem megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#73045) TechN7ne válasza bercsi (#73044) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sem az i3,sem a Pentium nem tudja kihajtani rendesen,játék alá legalább egy i5 kell!
Ideiglenes állapotra jó a 2 mag,így olcsóbban megúszod ha i3 helyett g-s procit veszel! :K

(#73046) bsanya válasza otto14 (#73039) üzenetére


bsanya
aktív tag

Köszönöm!
A 4460 és a 4590 proci között van érdemleges különbség, árban nincs nagy differencia (a lehető legújabb-gyorsabb procit szeretném beletenni, hogy minél később kelljen majd a lecserélésén gondolkoznom :-) ?
Illetve háznak a Fractal Design Node 605-t néztem, hogy a TV állványon mutasson is valahogy, ebbe belemennének az általad javasolt hardware-k? HDD nem lesz benne (vagy, ha tökéletesen lejátssza a filmeket, akkor a DUNE-ben lévőt rakom majd bele), csak egy SSD.

Sanya

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#73047) otto14 válasza bsanya (#73046) üzenetére


otto14
senior tag

Szívesen! :R

Kis különbség van a 2 proci között, nem mondanám érdemlegesnek... Neked kell tudni, hogy mennyit ér meg +párszáz MHz. Mire az egyik gyenge lesz, a másik is.

Jó lesz az a ház is.

[ Szerkesztve ]

asd

(#73048) wttfw


wttfw
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni hogy minden passzol-e :D

Alaplap: HSI H77MA- G43
Proci: i5-3570
Videókártya: Sappheire R9 280x dual-X
Táp: Fsp raider 550W
Ház: Fractal D. Core 3000
Ram: Kingston 1333 2x4gb

Előre is köszönöm!

(#73049) otto14 válasza wttfw (#73048) üzenetére


otto14
senior tag

Szia!

Jó konfig. Egyébként használtan veszed?
Ha új, akkor
proci: I5 4460 /4590
lap: Gigabyte H97M-D3H /Asus H97M-PLUS

Szerk: Akkor OK! :K

[ Szerkesztve ]

asd

(#73050) wttfw válasza otto14 (#73049) üzenetére


wttfw
tag

Használtan. Viszonylagos olcsóság lett most a fő szempont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.