Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#175001) palfitom válasza petike26 (#174985) üzenetére


palfitom
Topikgazda


petike26

Szia,

Alapvetően, általános otthoni felhasználásra jók az ilyen használt, kis brand gépek.
Ha játék, akkor azt tudni kell, hogy az Intelek IGP-je nem igazán játékra termett, tehát a játszás grafikailag kompromisszumos lesz. Az IGP-nek (is) segíthetsz kicsit pl. dual-channel ramokkal.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175002) palfitom válasza #06171648 (#174991) üzenetére


palfitom
Topikgazda


risqee

Szia,

1. Ha nem adsz semmi infót a házról, akkor hogy ajánljunk belevaló komponenseket? (táp, alaplap, hűtő, vga...)
2. Válogasd össze, hogy miket vennél, linkeld be, és segítünk a döntésben!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175003) palfitom válasza menyus05 (#174994) üzenetére


palfitom
Topikgazda

menyus05, délután visszajövök!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175004) Ajembumbi válasza palfitom (#174997) üzenetére


Ajembumbi
csendes tag

Köszönöm szépen!

Akkor:
ASUS TUF Gaming B760M-Plus WIFI D4 - 64k
INTEL CORE I5-12400F - 63k
Kingston FURY Beast 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz - 32k

Össz: 159k

Ház pontos típusát nem találom, sharkoon. v1000-hez hasonlít csak régebbi. Széltében a proci hűtő borda aljától mérve picit több mint 13 cm van.
Most egy Arctic alpine 11 pro rev2 van benne, de gyanítom ez még a modernebb dobozos hűtőnél is rosszabb.

(#175005) PixAlan


PixAlan
aktív tag

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? Játék, multiplayer FPS, szimulátor, variety singleplayer.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? 3060TI, corsair H110i, xfx 750w táp, Fractal design define R5 ház
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? cpu, alaplap, ram, (ha muszáj cpu hűtés)
4. Mennyi a kereted rá? erős limit nincs, olyan setupot szeretnék, ami nem limiteli a 3060TI-t
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? 2560*1080, freesync talán van rajta, de VR-t is szoktam használni
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell? Újat szeretnék mindenből. Ha lehet használnám továbbra is fent említett vízhűtést, viszont ehhez csak az inteles felfogók vannak csak meg. Ahogy néztem árul hozzá a corsair retrofit kit-et LGA 1700 foglalathoz, ezzel működőképes lenne?

[ Szerkesztve ]

(#175006) palfitom válasza menyus05 (#174994) üzenetére


palfitom
Topikgazda


menyus05

1. vedd a Trident Z5-öt, főleg hogy olcsóbb is (én kicsit drágábban is ezt venném)!
6000 a "sweet spot" Ryzennél, szóval nem is muszáj feljebb gondolkodni.
2. mehet az AK500.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175007) palfitom válasza Ajembumbi (#175004) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Ajembumbi

OK.

Ebből nem lehet megmondani, de az alacsonyabbnak számító hűtők jó eséllyel beférnek, pl. ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Arctic Freezer i35.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175008) palfitom válasza PixAlan (#175005) üzenetére


palfitom
Topikgazda


PixAlan

Lap: pl. Gigabyte B760 DS3H DDR4 / MSI Pro B760-P DDR4 / Gigabyte B760 Aorus Elite AX DDR4 / Asus Prime B760-Plus D4 / Asrock Z790 PG Lightning/D4, olcsóbban Gigabyte B660 DS3H DDR4 / Asrock B660 Pro RS / Asus Prime B660-Plus DDR4 (de BIOS-frissítést kell kérni hozzájuk!)
CPU: i5 13400F / 13500
Ram: DDR4 32GB (2x16-os KIT!) 3200(+)MHz, pl. Ripjaws 3600 / Fury 3600 / Fury R 3600

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175009) Wolfskin válasza palfitom (#174999) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszi,

megnéztem az árát, de az 5600-as 20 ezerrel drágább, a ram viszont csak 2-vel, Az milyen megoldás, hogy most veszem a 3600MHz-eas ramot, és a 3600-as procit, pár év múlva meg lesz benne fejlődési potenciál. De akkor már csak procit kell cserélni.

A 3200-as ram CL 16, a 3600-as CL 18, de 3200-n az is tudja a cl16-ot, nem?

De amúgy az AMD honlapján azt írja, hogy az 5600 "System Memory Specification Up to 3200MHz"

ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Arctic Freezer A35 - m,egnéztem, kb egy árban vannak. Kettő közül melyik a halkabb? lehet hinni az adatoknak (Az artic alacsonyabb dB, kevesebb légszállítás, kisebb fordulat). És szercsére van nem-világítós ventivel is...

Ha kaptál a TX2-höz AM4 lefogatót, akkor persze maradhat! -ezt nem értem :B

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#175010) csimbi82


csimbi82
csendes tag

Sziasztok!

Következő gépet válogattam össze full hd monitor mellé, szeretném, ha megerősítenétek vagy javítsátok, ha szükséges.

Alaplap: GIGABYTE B760 DS3H DDR4 (rev. 1.0) zárójelben lévő dolog mit takar?
Processzor: INTEL Core i5-13500 1.80GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral
Proci hűtő: BE QUIET! Pure Rock 2
Memória: Kingston Fury 32GB Renegade DDR4 3600MHz CL16 KIT KF436C16RB1K2/32
Videokártya: SAPPHIRE 11318-01-20G Radeon RX 6750 XT 12GB GDDR6 NITRO+ Gaming OC PCIE
Ssd: Kingston Fury 1TB Renegade M.2 PCIe M.2 2280 SFYRSK/1000G
Ház: BE QUIET! Pure Base 500DX ablakos fekete
Táp: BE QUIET! Pure Power 12 M 650W
A ház elvileg 3db gyári ventivel rendelkezik, elég vagy javasolt még bele rakatni.
Iponnál válogattam össze, bios frissítést érdemes a szerelés mellé kérni?

Köszi!

(#175011) palfitom válasza Wolfskin (#175009) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Wolfskin

Szívesen.

Az is jó megoldás. Minél újabb gen a proci, annál jobb a ram-kezelése. 5600-hoz simán merek ajánlani 3600-as ramot, hisz 3600 biztosan megy mellettük, de nagyrészt még 3800 is (1:1 IF-fel). A korábbi generáció mellett ez már nem ilyen biztos, de persze megvehető a 3600-as ram, legfeljebb csak alacsonyabb sebességen (pl. 3200/3466) fog futni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175012) palfitom válasza csimbi82 (#175010) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Nem kell beírni kétszer ugyanazt! #174979 Nem véletlenül került OFF-ba a hozzászólásod.

Az Összefoglalóban kért infók megadása nélkül nem lehet véleményezni egyetlen konfigot sem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175013) Pulykahuszár


Pulykahuszár
csendes tag

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Cadcam programok futtatására.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nincs.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépház és annak tartalmára. Monitor, billentyűzet, egér van.
4. Mennyi a kereted rá?
Max. 550 000 Ft.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
Átlagos Full HD 60 Hz, HDMI csatlakozással.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Mindenből új kellene, procit illetően Intel.

Fentebb küldtem egy összeállítást, kb. ilyesmire gondoltam, de nem vagyok benne biztos megfelelő-e illetve mit érdemes változtatni rajta.

(#175014) palfitom válasza Pulykahuszár (#175013) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Pulykahuszár

Nem éppen optimális.
Én inkább így építkeznék:
Asus Prime B760-Plus D4
13700F
ID-COOLING SE-225-XT BASIC
G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 KIT F4-3600C18D-32GVK
Samsung 1TB 980
Asus DUAL-RTX3060TI-O8GD6X RTX 3060 Ti 8GB
Endorfy Signum 300 Air
PBQ Pure Power 11 600W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175015) csimbi82


csimbi82
csendes tag

Bocsi, korrigálom a dolgot remélem így jó lesz.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

Single játékokra, witcher 3, hogwarts legacy, the last of us, star wars jedi: survivor és hasonlók multi nem, illetve netezés, filmezés.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Semmivel, újat szeretnék mindenből.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Gépházra és annak tartalmára, monitor, billentyűzet, egér van.

4. Mennyi a kereted rá?

600 ezer forint.

5.Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

Fullhd 1920x1080 60hz hdmi csatlakozó

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Újat szeretnék mindenből, gyártó/márka nem inkább ár/értéket tartom fontosnak.

Fórumot olvasgatva magamtól ezt válogattam össze, kíváncsi vagyok a véleményedre.

Alaplap: GIGABYTE B760 DS3H DDR4 (rev. 1.0) zárójelben lévő dolog mit takar?

Processzor: INTEL Core i5-13500 1.80GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral

Proci hűtő: BE QUIET! Pure Rock 2

Memória: Kingston Fury 32GB Renegade DDR4 3600MHz CL16 KIT KF436C16RB1K2/32

Videokártya: SAPPHIRE 11318-01-20G Radeon RX 6750 XT 12GB GDDR6 NITRO+ Gaming OC PCIE (érdemes lenne erősebbet?)

Ssd: Kingston Fury 1TB Renegade M.2 PCIe M.2 2280 SFYRSK/1000G

Ház: BE QUIET! Pure Base 500DX ablakos fekete

Táp: BE QUIET! Pure Power 12 M 650W

A ház elvileg 3db gyári ventivel rendelkezik, elég vagy javasolt még bele rakatni.

Köszi!

(#175016) palfitom válasza csimbi82 (#175015) üzenetére


palfitom
Topikgazda


csimbi82

Teljesen jó az összeállítás, mehet!

"érdemes lenne erősebbet?" - A VGA az egyik legfontosabb része egy gamer-gépnek. FHD 60Hz-hez manapság szinte kompromisszummentes a 6750XT, de a jövőt nem tudom megjósolni.
"A ház elvileg 3db gyári ventivel rendelkezik" - Igen, 3 van benne. A fölülre szereltet át kell rakni előre, s így (2 elöl szív, 1 hátul kifúj) teljesen jó szellőzést kapsz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175017) Pulykahuszár válasza palfitom (#175014) üzenetére


Pulykahuszár
csendes tag

Köszi, lehet belefér az RTX3070 is a keretbe viszont a gépösszerakó 750W-os tápot akar mindenképp. Tudsz ajánlani? Valamint BIOS frissítés szükséges-e az általad ajánlott laphoz? Köszi.

(#175018) csimbi82 válasza palfitom (#175016) üzenetére


csimbi82
csendes tag

Rendben akkor így marad, köszönöm!

(#175019) palfitom válasza Pulykahuszár (#175017) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Pulykahuszár

Tudom. Baromság!
Vagy megkerülöd úgy, hogy berakod a termékekekt a kosárba és kérsz hozzá összeszerelést, vagy 750-es: B12-t javaslom elsősorban (de itt nevetséges, 1 év garit adnak), olcsóbban pedig az MWE-t.
De leginkább máshol venném a gépet...

Nem muszáj hozzá frissítést kérni.

Egyébként miért i7 13700? Cad-es rajzoláshoz nem kell olyan sok mag. Én inkább 13600KF-et vennék egy Z790-es lappal (pl. Prime Z790-P D4), erősebb hűtővel (pl. SE-226-XT / HX6250).

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175020) Pulykahuszár válasza palfitom (#175019) üzenetére


Pulykahuszár
csendes tag

Én is ezt a procit javasoltam először, mert nem nekem kell de az illető ragaszkodik hozzá... Még megpróbálok egy kört futni vele.
Lehet más boltnál veszem, ahol árban kedvezőbbek a dolgok, csak ebben a 750W-ben nem voltam biztos, de akkor az el van rontva ott. Köszönöm.

(#175021) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

I7 4770S / 16GB irodai gépet szeretnénk leváltani hosszabb távra.
Specifikus alkalmazás nincs, talán, hogy az email kliensünkben kb 10 évre visszamenőleg 60ezer db levelünk van, ez továbbra is stabil kell maradjon. De ezt lekezeli a jelenlegi i7 is.
Esetleg a gépészeti és automatika tervek olvasása lehet meg érdekes, de ezt is hibátlanul kezeli a mostani cucc . Sata SSD-ről (evo 860) váltok , 1TB 980 PRO M.2-re mindenképp.

2 konfig közül agyalok:
- Asus-prime-z790-p-wifi-d4, 3600MHZ DDR4 RAM CORSAIR VENGEANCE LPX BLACK CL18 (CMK16GX4M1Z3600C18) , core-i7-12700k
vagy
- ASUS PRIME Z790-A WIFI, 6000MHZ DDR5 RAM KINGSTON FURY BEAST CL36 (2X16GB) (KF560C36BBEK2-32), I5-13600K

Videokártya nem lesz , elég a procié.
Ne kérdezzétek minek ekkora gép, irodába.... kell ;]

melyik konfig a "jobb" , azon kívül hogy a DDR5 és 13.generáció a jövő ? :D
cpu.userbenchmark minimális különbséget mutat a 2 cpura
kérdés pl. hogy a DDR5 6000 CL36 erősebb, mint DDR4 3600 CL18 ?
Illetve Z790-A jobb valamivel mint a Z790P lap ?

Nyilván a DDR5 konfig drágább, de nem az az elsődleges, hogy tizenezren spóroljak, mert megint újabb 4-5 évre veszek gépet.

[ Szerkesztve ]

(#175022) TomCollins válasza palfitom (#174224) üzenetére


TomCollins
lelkes újonc

Sziasztok!

Már kértem itt korábban segítséget konfig belső részének cseréjéhez, de jegelnem kellett a dolgot. Most újra nekiugranék.
(Hogy ne kelljen visszakeresni, ezt beszéltük meg: B550 / 5700x-5800x3d / R6750XT / 32GB@3600 / 1TB SSD. Ehhez a 650W-os újszerű BQ tápom elég - ezt nem cserélném.)
Tisztában vagyok vele, hogy a mostani CPU-k 7nm-en gyárilag "forrófejűek", akármilyen hűtést is teszünk rájuk.
Felmerült itt egy olyan kérdés, hogy a CPU 5800X3D helyett 5900X legyen (kb egy árban van a kettő): a 2CCD - jobb(?) hőeloszlás miatt; hátha egyszerűbb hűteni. Ez ugyanúgy 105W, mint a másik CPU (bár +4 mag): így is maradhatna a táp?
Vagy nincs értelme az egésznek, maradjon X3D vmi nagyobb hűtéssel? (ahogy olvastam jót tesz a 7heatpipe)

Előre is köszi a segítséget!

(#175023) ImAxRap


ImAxRap
csendes tag

Sziasztok, szerencsére lehetőségem nyílt új gépet építeni, amihez mint oly sokszor, szeretném a segítségeteket kérni. Szeretném egy áruházból megrendelni a dolgokat, összeszereléssel szeretném kérni a vasat.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Elsősorban játék, online, single, minden pörögne. Leginkább új játékok, hosszabb távra terveznék.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
1 db SSD maradna meg, amit nem rég vásároltam. SAMSUNG 870 Evo
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gyakorlatilag minden. A gép a nappali égköve lenne, nem lenne utolsó szempont, hogy igényesen nézzen ki.
4. Mennyi a kereted rá?
700.000-1.000.0000
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
MSI Optix MAG274QRF-QD Monitor 1440p játék tökéletesen megfelelne.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
A mostanim gépem 5-6 éve raktam össze, akkor csak intel/nvidia jöhetett szóba. Most is inkább feléjük húz a szívem, de a "másik oldal" felé is nyitott vagyok.

"Minden szavam magamról vall."

(#175024) weiss válasza weiss (#174998) üzenetére


weiss
addikt

Értem, hogy senkinek nincs jósgömbje, de mégis csak jártasabbak vagytok :)

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#175025) Magicrat válasza Magicrat (#174980) üzenetére


Magicrat
tag

Sziasztok!
Megpróbálkozom rövidebbre fogni.

Segítséget szeretnék kérni az alábbi géphez

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

Játékra 90%, Single és multi is, LOL, Dying Light, Borderlandok, Ark Survivor (de ugye ezek amikkel most játszik a gyerek, jobbak most jelenleg nem mennek)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
monitor: ASUS VP228HE
vinyó adatnak: WCD WD10 EZEX 08wn410 1TB
perifériák
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
alaplap, processzor, vga, táp, ház, ssd
4. Mennyi a kereted rá?
350-400 körül
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
1920 x 1080 hdmi
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

AM4 és AM5 platform között vacillálunk. Túlhajtás nem lesz. Jó lenne, ha később esetleg fejleszthető lenne a konfig. Használt alkatrészt annyira nem szeretnénk, csak ha nagyon muszáj. A legfőbb szempont az ár/érték arány. :DDD

Köszi
MagicRat

(#175026) ImAxRap válasza ImAxRap (#175023) üzenetére


ImAxRap
csendes tag

Elírtam, 1 milla lesz az :B

"Minden szavam magamról vall."

(#175027) SyMbioTe válasza weiss (#174998) üzenetére


#174998 weiss
Szia!

Nehéz kérdés, nagyon okosat mondani mi sem tudunk.
Tekintve, hogy most az AM4 platform, ramok, ssd-k, meg majdnem minden egészen jó áron van, én vennék most. Új platformra mindig lehet várni, és végül sose lesz gép belőle. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175028) weiss válasza SyMbioTe (#175027) üzenetére


weiss
addikt

:R

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#175029) SyMbioTe válasza TomCollins (#175022) üzenetére


#175022 TomCollins
Szia!

5800X3D-vel játékoknál jobban jársz, a gép többi része amúgy rendben van most is. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175030) SyMbioTe válasza ImAxRap (#175023) üzenetére


#175023 ImAxRap
Szia!

Alaplap: pl. Asrock Z790 PG Riptide, Asus Prime Z790-P, Gigabyte Z790 Gaming X AX, Asus Prime Z790-A WiFi, Asus TUF Gaming Z790-Plus, Asus Strix Z790-F Gaming ~90-130k
CPU: i7-13700 ~160k
+Hűtő: ID-Cooling SE-225-XT / Alpenföhn Brocken 3 / ID-Cooling SE-226-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 (Dual) / ID-Cooling SE-207-XT / Cooltek (Jonsbo) HX6250, BeQuiet Dark Rock 4 / Arctic Liquid Freezer 240 / 280 / 360 ~15-50k
Ram: 2*16GB DDR5 6000-6400Mhz, pl. Kingston Fury / Renegade, G.Skill Trident Z5 ~55-70k
SSD: 500GB-1TB WD SN570, Adata SX8200 Pro, Samsung 980, Patriot Viper VPN110, Kingston Fury / KC3000 ~15-35k
VGA: RTX 4070Ti / 4080 / RX 7900XT / 7900XTX ~330-500k
Ház: Fractal Design Focus 2 / Meshify 2 TG / Pop Air, Zalman Z10, Aerocool Aero One Frost, BQ Pure Base 500 / 500DX, Lian Li Lancool 205 Mesh, Corsair 4000D Airflow / Phanteks Eclipse P400A TG, NZXT H7 Flow ~25-50k
Táp: be Quiet System Power 550-600W / be Quiet Pure Power 550-600W / Corsair CX550M / FSP Hydro Pro 600W / FSP Hydro M Pro 600W / Seasonic B12 GC 550-650W / Seasonic G12 GC 550-650W / Seasonic Focus 550-650W ~20-40k
Össz: 710-1035k

AMD oldal:

Alaplap: Asrock B650 PG Lightning, Gigabyte B650 Gaming X AX, Asus TUF Gaming B650-Plus / Strix B650-A Gaming / Strix B650E-F Gaming / Prime B650-Plus ~80-100k
CPU: Ryzen 5 7600X / Ryzen 7 7700X ~92-135k

Többi ugyanaz.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175031) SyMbioTe válasza Magicrat (#175025) üzenetére


#175025 Magicrat
Szia!

AM4:

Alaplap: Asrock B550M Phantom Gaming 4 / B550M Pro4 / B550M Steel Legend, Gigabyte B550M DS3H / B550M Aorus Elite ~36-45k
Processzor: R5 5600 / 5700X ~52-75k
Ram: 2*8GB DDR4 3000-3200Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws / Trident Z, Kingston Renegade / Beast, Corsair LPX ~15-20k
VGA: RX 6800 / RTX 3070 ~180-210k

AM5:

Alaplap: Asrock B650 PG Lightning, Gigabyte B650 Gaming X AX, Asus TUF Gaming B650-Plus / Strix B650-A Gaming / Strix B650E-F Gaming / Prime B650-Plus ~80-100k
CPU: Ryzen 5 7600X ~92k
Ram: 2*8GB / 2*16GB DDR5 6000-6400Mhz, pl. Kingston Fury / Renegade, G.Skill Trident Z5 ~30-70k

VGA: RX 6600 ~90-100k

Többi:

+Hűtő: ID-Cooling SE-225-XT / Alpenföhn Brocken 3 / ID-Cooling SE-226-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 (Dual) / ID-Cooling SE-207-XT / Cooltek (Jonsbo) HX6250 ~15-20k
SSD: 500GB-1TB WD SN570, Adata SX8200 Pro, Samsung 980, Patriot Viper VPN110 ~15-30k
Ház: Aerocool Hexform G-BK-v2 / Deepcool Matrexx 40 3FS / Zalman M3 Plus, Aerocool Trinity Mini / Kolink Citadel Mesh (RGB) / SilverStone PS15 Pro / Cooler Master MasterBox MB400L ~20-30k
Táp: be Quiet System Power 550-600W / be Quiet Pure Power 550-600W / Corsair CX550M / FSP Hydro Pro 600W / FSP Hydro M Pro 600W / Seasonic B12 GC 550-650W / Seasonic G12 GC 550-650W / Seasonic Focus 550-650W ~20-40k
Össz: AM4: 353-470 | AM5: 362-482k

AM5 esetén megvan a fejleszthetőség, cserébe a VGA jóval gyengébb, AM4-et nem nagyon fejlesztesz már tovább, viszont VGA erősebb, és igazából proci erőben sem biztos, hogy annyira elmarad, hogy megérje AM5-öt venni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175032) SyMbioTe válasza iknight (#174987) üzenetére


#174987 iknight


#175021Ghostman78
Sziasztok

Téma összefoglaló-t töltsétek ki, hogy érdemben tudjunk segíteni

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175033) SyMbioTe válasza gyulank (#174988) üzenetére


#174988 gyulank
Szia!

Ez nem feltétlen a topik témája, itt gép ajánlásokkal foglalkozunk, így elsőre talán inkább az Azonnali topikokban érdemes erről érdeklődni-beszélgetni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175034) ImAxRap válasza SyMbioTe (#175030) üzenetére


ImAxRap
csendes tag

Köszönöm!

Ez így akkor megfelelhet?

ASRock Z790 Pro RS
Intel Core i7-13700K
Be quiet! Dark Rock Pro 4
MSI RTX 4070 Ti Gaming X Trio 12G 12GB GDDR6X
Kingston FURY Renegade RGB 2x16GB 6400MHz DDR5
Be quiet! 600W 80+ Gold Pure Power 11
SAMSUNG 980 PCIe 3.0 NVMe M.2 SSD 500GB MZ-V8V500BW
Be quiet! Pure Base 500DX

:R

"Minden szavam magamról vall."

(#175035) XERT


XERT
csendes tag

Sziasztok!

Új gép vásárlás előtt állok és szeretnék segítséget kérni ez ügyben. (kivártam az előző évet , korábban is volt kommentem ahol ezt tárgyaltuk :) )

1. Multi játékra használnám , de pár single játék is érdekel. Warzone 2 ,Cyberpunk 2077
2. Teljesen új gépet vennék
3. Mindenre
4. kb.700 ezer
5. QHD 2560*1440 ,144Hz HDMI,Display

+1. -13600K és 7700x között vacilálok
-RTX 4070 lehetne a VGA (alzán a diablo 4-et adjnák mellé)
-RGB lehet , de nem feltétlenül kell
Ismét köszi a segítséget előre is! :R

(#175036) palfitom válasza TomCollins (#175022) üzenetére


palfitom
Topikgazda


TomCollins

Játékra inkább a 3D-t válaszd. Általánosságban közel van hozzá az 5900X, de néhány játéknak nagyon kedvez a nagyobb cache, szóval én a 3D-t ajánlom.
Látom az AM4 topikban is kérdezted. A hűtést nem kell túlgondolni, egy 12-15k-s léghűtéssel is kb. ugyanazok lesznek a hőfokok (terhelve 70-80 fok), mint egy komolyabb 360-as AIO-val. Ez ilyen, így működik, nem kell aggódni miatta.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175037) palfitom válasza ImAxRap (#175034) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ImAxRap

Szia,

Ha a procit nem tuningolod, ellenben alulfeszeled, akkor OK.
A táp kicsit "sarkos", elvileg elég, de azért inkább 650-700W-os verziót válassz, pl. Pure Power 12 M 650.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175038) palfitom válasza XERT (#175035) üzenetére


palfitom
Topikgazda


XERT

Szia,

Mivel a két proci nagyon hasonló teljesítménnyel bír, ezért nem tudsz rosszul dönteni, nyugodtan választhatsz szimpátia alapján. (A fejlesztési lehetőséget figyelembe véve vedd számításba a 7800X3D-t, mely manapság az egyik legjobb gaming-proci!)

AMD:
Lap: pl. Asus Prime B650-Plus / Asrock B650 PG Lightning / Gigabyte B650 Gaming X AX / Asus TUF Gaming B650-Plus / Asus Strix B650-A Gaming / Asus Strix B650E-F Gaming
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-225-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 / ID-Cooling SE-226-XT / ID-Cooling SE-207-XT / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / BQ Dark Rock 4 / Alphacool Core Ocean 240 / 280 / 360 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360

Intel:
Lap: pl. Asrock Z790 PG Riptide / Asus Prime Z790-P / Gigabyte Z790 Gaming X AX / Asus Prime Z790-A WiFi / Asus TUF Gaming Z790-Plus / Asus Strix Z790-F Gaming
Hűtő: pl. Alpenföhn Brocken 3 / ID-Cooling SE-226-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 (Dual) / ID-Cooling SE-207-XT / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / BQ Dark Rock 4 / BQ Dark Rock Pro 4 / Alphacool Core Ocean 240 / 280 / 360 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360

A többi:
Ram: DDR5 32GB (2x16-os KIT), pl. Fury 6000 / Renegade 6000 / Trident Z5 6000CL30 / Renegade 6400
SSD: pl. WD SN570 / Adata SX8200 Pro / Samsung 970 Evo Plus / Samsung 980 / Patriot Viper VPN100
Ház: ízlés szerint, pl. Endorfy Signum 300 Air / Fractal Design Focus 2 / Fractal Design Pop Air / Zalman Z10 / Aerocool Aero One Frost / BQ Pure Base 500 / Lian Li Lancool 205 Mesh / Corsair 4000D Airflow / Phanteks Eclipse P400A TG / BQ Pure Base 500DX / Fractal Design Meshify 2 TG / NZXT H7 Flow
Táp: pl. Asus Strix 850W / be Quiet Pure Power 650-850W / Corsair RM650-RM850 / Corsair RM650x-RM850x / FSP Hydro Pro 700-800W / FSP Hydro M Pro 700-800W / FSP Hydro G Pro 650-850W / Fractal Design ION+ 660-860W / Phanteks Revolt Pro 850W / Seasonic B12 GC 650-850W / Seasonic G12 GC 650-850W / Seasonic Focus 650-850

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175039) RayManzarek


RayManzarek
lelkes újonc

Sziasztok!

Bocsi az "életem története" hosszért, de ahogy olvasgattam preferáljátok a minél részletesebb leírásokat. :)

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? – Afféle „vegyestüzelésű” látványtervezésre és játékra is alkalmas gép a terv. Építészmérnök vagyok, szóval belső tereket, illetve szabadtéri épületkülsőket fás, füves stb környezettel modelleznék 3D Studio Max-, és renderelnék V-ray segítségével. Ha játékról van szó, akkor főleg FPS-ekkel nyomulok (külső és belső nézetessel is). Ha példát kellene mondanom, akkor Evil Within 1-2, Dead Space sorozat, Resident Evil Biohazard és Village, Wolfenstein sorozat. Ezeket single playerben tolom. Az egyedüli multiplayer játék, amit manapság játszok (és más nem is érdekel) az a World of Tanks.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? –Teljesen új PC konfigot szeretnék összerak(at)ni.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged? – Full PC specifikáció, tehát: gépház, tápegység, alaplap, memória, videokártya, processzor, processzor hűtő, egyéb hűtőventillátor (ha kell), egy minimum 1 TB-os SSD, egy 4-6 TB körüli merevlemez, egy CD/DVD író/olvasó.

4. Mennyi a kereted rá? – 750 ezer

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont) – Az összeállítandó PC-hez két Samsung - LS27A60PUUUXEN monitort vettem pár hete. A natív felbontás 2560x1440. Képfrissítési frekvencia: 75 Hz. Csatlakozók: HDMI, DisplayPort, USB 3.0, USB Type-C, LAN. FreeSync-et támogat.
Link a monitor egyéb specifikációival:
https://firstshop.hu/samsung-ls27a60puuuxen-p194832

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? – Nem nagyon. Ami az első kérdésben leírtakhoz jobban illik teljesítményben bármi jó. Ami talán fontos számomra: meghibásodás szempontból megbízható legyen inkább a márka/gyártó.

Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? – Nincs szükségem fancy megjelenésre. Tehát elég egy full egyszerű fekete lemez gépház (átlátszó plexi oldalfal mehet max), nem kell se világítás se semmi egyéb extra. Számomra a beltartalom a lényeg. :) A gépházba férjenek el jól hozzáférhetően a komponensek...talán ennyi. Egyedi alkatrész igény: egy jó barátom a memória esetén a Kingston Fury-t ajánlotta. Itt a Kingston Fury 2x32 GB DDR4, vagy 2x16 GB DDR5-re gondoltam. Itt az játsszon, amivel összességében erősebb/jobb gépet lehet összerakni.

Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell? – Mindenből bolti új kellene.

Előre is köszi a segítséget! :)

(#175040) ImAxRap válasza palfitom (#175037) üzenetére


ImAxRap
csendes tag

Ha jól értem a sima proci is elég?

"Minden szavam magamról vall."

(#175041) palfitom válasza RayManzarek (#175039) üzenetére


palfitom
Topikgazda


RayManzarek

Szia,

Nincs ebben semmi felesleges infó, nem kell aggódnod! :N

AMD:
Lap: pl. Asus Prime B650-Plus / Asrock B650 PG Lightning / Gigabyte B650 Gaming X AX / Asus TUF Gaming B650-Plus / Asus Strix B650-A Gaming / Asus Strix B650E-F Gaming
CPU: R5 7600X / R7 7700 / 7700X
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-225-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 / ID-Cooling SE-226-XT / ID-Cooling SE-207-XT / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / BQ Dark Rock 4 / Alphacool Core Ocean 240 / 280 / 360 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360

Intel:
Lap: pl. Asrock Z790 PG Riptide / Asus Prime Z790-P / Gigabyte Z790 Gaming X AX / Asus Prime Z790-A WiFi / Asus TUF Gaming Z790-Plus / Asus Strix Z790-F Gaming
CPU: i5 13500 / i7 12700(F) / 12700K(F) / i5 13600K(F)
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-225-XT / Alpenföhn Brocken 3 / ID-Cooling SE-226-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 (Dual) / ID-Cooling SE-207-XT / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / BQ Dark Rock 4 / BQ Dark Rock Pro 4 / Alphacool Core Ocean 240 / 280 / 360 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360

A többi:
Ram: DDR5 32GB (2x16-os KIT), pl. Fury 6000 / Renegade 6000 / Trident Z5 6000CL30 / Renegade 6400
SSD: pl. WD SN570 / Adata SX8200 Pro / Samsung 970 Evo Plus / Samsung 980 / Patriot Viper VPN100
HDD: pl. Toshiba P300 / WD Purple
VGA: RTX 4070 (255k, 280k, 281k), olcsóbban RX 6800XT (236k), még olcsóbban RX 6800 (207k)
Ház: ízlés szerint, pl. Fractal Design Focus 2 / Corsair 4000D Airflow (ebbe kell még 1 db 120-as venti) / BQ Pure Base 500 (ebbe kell még 1 db 140-es venti) / BQ Pure Base 500DX, de az ODD-t el kellene engedni.
Táp: pl. Asus Strix 850W / be Quiet Pure Power 650-750W / Corsair RM650-RM750 / Corsair RM650x-RM750x / FSP Hydro Pro 700-800W / FSP Hydro M Pro 700-800W / FSP Hydro G Pro 650-750W / Fractal Design ION+ 660-760W / Phanteks Revolt Pro 850W / Seasonic B12 GC 650-750W / Seasonic G12 GC 650-750W / Seasonic Focus 650-750

Kicsit olcsóbb, DDR4-es alap:
Lap: pl. Gigabyte B550 Gaming X V2 / Asus TUF Gaming B550-Plus / Asus Strix B550-A Gaming / Asus Strix B550-F Gaming
CPU: R7 5800X3D
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-225-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 / ID-Cooling SE-226-XT / ID-Cooling SE-207-XT / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / BQ Dark Rock 4 / Alphacool Core Ocean 240 / 280 / 360 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360
Ram: 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Ripjaws 3600 / Fury 3600 / Fury R 3600 / Ripjaws 4000 / Ripjaws 4400

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175042) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játék 80% (Diablo4, Witcher, TombRaider, HarryPotter), Excel VBA / Adobe 15%, film 5%
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
monitor, perifáriák
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
gépház és ami benne van
4. Mennyi a kereted rá?
1,1 millió
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
monitor - U2715H (2560x1440@60 Hz), de idén várható a csere egy 120hz-es 1440p-re
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
- szeretnék 7800x3d-re alapozni
- halk idle fontos lenne
- alaplapi BT/WiFi-nek örülnék
- 2 SSD-t szeretnék a gépbe

Kérdések:
- AM5 esetén a léghűtés elégséges? A vizhűtés ad-e többet?
- a második SSD mehet az alaplapra, ha az támogatja (M2), vagy érdemesebb a SATA?
- gépházba szerelt extra hűtüknek lenne értelme? Esetleg egy
- Visszaolvasva az alábbi konfigot raktam össze: LINK
Ez így megfelelőnek tűnik?

[ Szerkesztve ]

(#175043) palfitom válasza ImAxRap (#175040) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ImAxRap

Magas képfrissítésű a monitorod, jól jön hozzá a magasabb órajel, de a 2 proci közötti különbség "nem fogja megváltani a világot". Ha nem szánsz többet komolyabb lapra, komolyabb hűtőre és tuningra, akkor maradjon a sima 13700(F).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175044) ImAxRap válasza palfitom (#175043) üzenetére


ImAxRap
csendes tag

Rendben, köszi!

"Minden szavam magamról vall."

(#175045) TomCollins válasza palfitom (#175036) üzenetére


TomCollins
lelkes újonc

Akkor 5900X + 6750XT esetén is maradhat a 650W táp?

Igen kérdeztem ott is; próbálom formálni a dolgokat! :K

Megfogadom a tanácsokat!
Még 1x köszi!:R

(#175046) TomCollins válasza SyMbioTe (#175029) üzenetére


TomCollins
lelkes újonc

:R

(#175047) palfitom válasza Kasya (#175042) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Kasya

Szia,

Jól olvasgattál, nagyjából én is ilyet ajánlottam volna. :) Jó a konfig, akár mehet is!
De azért nézz szét más boltokban is, mert gariidőben, árban és ajándékokban is találhatsz ennél kedvezőbbet!
Például Alzánál cirka 913k EZ, hosszabb gaival (tápra nem 5 év, hanem 10) és ajándékokkal (procihoz Jedi, vga-hoz Diablo).

Válaszok:
- épp ma reggel írtam a hűtésről itt.
- mehet másik m.2 is.
- 3 venti elég egy normális szellőzéshez, 2 elöl beszív, 1 hátul kifúj, de persze lehet többet is használni.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175048) palfitom válasza TomCollins (#175045) üzenetére


palfitom
Topikgazda


TomCollins

Szívesen!

Igen, simán elég hozzá a táp. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175049) RayManzarek válasza palfitom (#175041) üzenetére


RayManzarek
lelkes újonc

Nagyon köszi a válaszokat! :)

Most akkor elmegyek puzzle-özni kicsit, és ahogy Elek Zoli bá' mondaná: "Ájj bíí bekk!" :D

(#175050) Anagy


Anagy
csendes tag

Sziasztok!

Új hobbimhoz, filmzeneszerzéshez Cubase-ben szeretnék összeállítani egy asztali számítógépet. Ebben kérném szíves segítségeteket! :)

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Hétköznap irodai munkához, majd hétvégente és esténként zeneszerzésre. Programnak Cubase 11 Pro-t használok, komoly hangkönyvtárakkal. Fontos lenne, hogy megfelelő legyen a hűtés, mivel könnyen lehet, hogy egy 10 órás home office munka után állnék neki esténként még zenét szerezni.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmilyen alkatrésszel nem rendelkezem, csak egy Dell U2518D monitorom van.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Lényegében mindenre, kivéve egér, billentyűzet és monitor.
4. Mennyi a kereted rá?
250 ezer környékén szeretnék megállni +/- 30 ezer.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
Quad HD 2560 × 1440, 60 Hertz
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Talán az AMD vonalon mennék az ár/érték arány miatt. Későbbiekben szeretném, ha RAM-t tekintve bővíthető lenne a számítógép. Illetve, szeretném, ha képes lenne majd egy 40+ inches, 32:9-es képarányú monitort kihajtani. Fontos lenne, hogy VGA-val is később bővíthető legyen, mivel a monitor egyik részén követném a Full HD filmet, míg a mások oldalon szerezném a zenét és/vagy keverném a hangfileokat (ha esetleg nem bírná az integrált VGA). Lehet akár használt is hardverapró-ról. Nem feltétlen ragaszkodom a teljesen új konfigurációhoz. Végül pedig, fontos lenne, hogy SSD vonalon is bővíthető legyen, akár 2-3 TB mennyiségben. Fontos lenne a gép gyorsasága, a hangkönyvtárak betöltése miatt.

Ezt néztem ki, amit később egy VGA-val, valamint RAM-al bővítenék, amennyiben szükséges:
Alaplap: Gigabyte B550M AORUS ELITE, 40 ezer
CPU: AMD RYZEN 5 5600G 3.9GHZ SOCKET AM4 DOBOZOS, 45 ezer
RAM: 32GB 3200MHZ DDR4 RAM KINGSTON FURY BEAST BLACK CL16 (2X16GB) (KF432C16BBK2/32), 30 ezer
VGA: integrált
SSD: 1TB Samsung 990 Pro M.2 NVMe SSD meghajtó (MZ-V9P1T0BW), 42 ezer
Táp: FSP 500W HYDRO M PRO 500, 23 ezer
Ház: BE QUIET PURE BASE 500 WHITE TÁP NÉLKÜLI HÁZ FEHÉR (BG035), 35 ezer
Proci hűtő: NOCTUA NH-D15 UNIVERZÁLIS CPU HŰTŐ, 48 ezer

Összesen: 265 ezer

Segítségeteket előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.