Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#169551) palfitom válasza Mesmer (#169544) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Mesmer

Szívesen.
Több boltban is kérhetsz összeszerelést, pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX, Zóna Computers, stb.
Ajánlott hűtő az i35, és ha nem tolod ki a proci TDP-limiteit, akkor elég is lehet rá.
Ha nincs tuning, akkor elég a 750-es.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169552) ManUnited válasza palfitom (#169549) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Szia, köszönöm a választ.

Esetleg a vga és táp részére is tudsz valamit írni? :D

(#169553) palfitom válasza ManUnited (#169552) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ManUnited

Szívesen.

:Y Bazz, pedig írtam, nem értem hova lett...

VGA: jól gondolod, az RX 6600 erősebb, bár a PCIe 3.0 kicsit vissza fogja fogni. XFX és Powercolor is ajánlott, mehet. (pl. XFX)
Táp: Ha nem lesz tuning, akkor BQ PP 400 el fogja bírni a konfigot, nem muszáj cserélni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169554) Mesmer válasza dannyl (#169550) üzenetére


Mesmer
csendes tag

Ez nem volt nekem világos, akkor elég egy olcsóbb alaplap is. Mondjuk egy ASUS TUF Gaming B660M-Plus D4.

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#169555) ManUnited válasza palfitom (#169553) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszönöm, ígérem utolsó kérdés, egy 3060-at is elbírna vagy ahhoz már tényleg nagyobb táp kéne?

(#169556) McJoker válasza palfitom (#169540) üzenetére


McJoker
tag

Köszi szépen, nagyjából minden világos! :)

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#169557) palfitom válasza ManUnited (#169555) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ManUnited

Szívesen.
Amíg 2 PC-m volt, addig a kicsiben egy i7-8700 + 3060 Vision OC-t szolgált ki egy BQ PP CM 400-as tápegység. A proci el volt eresztve 150W-ig, de a vga "optimalizálva" volt (undervolt), s bőven volt még tartalék a tápban.


McJoker
#169556

Szívesen. Nyugodtan kérdezz még, ha kell még segítség!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169558) hódmaci válasza palfitom (#169532) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Köszönöm.
Nem én játszanák ..............csak :DDD
Kérdeztem az apró népet mikkel szeretne játszani.
Ezeket dobta példának:
call of duty warzone; ARK; GTA

Így milyen videokártyát javasolnál a konfighoz?
Gondolom a táp az maradhat amit ajánlottál.

" bizonyos játékok jobban kedveznek a zöldeknek"
Dízelem van. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#169559) palfitom válasza hódmaci (#169558) üzenetére


palfitom
Topikgazda


hódmaci

Szívesen.
OK. Én RX 6600-at vennék, leginkább 150k alatt (pl a már említett XFX), de a 140k-s 3050 sem lenne rossz vétel.
Igen, a táp ajánlás marad.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169560) ManUnited válasza palfitom (#169557) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Értem, akkor ezek alapján igyekszem majd kisakkozni hogy mi legyen.
Még egyszer köszönöm szépen a segítséged! :R

(#169561) paranoidart


paranoidart
csendes tag

Sziasztok! Lement a ryzen 7 5700G ára 89 ezer ft-ra és rendeltem belőle egyet. Egy fél-konfigot építenék. Még visszamondhatom, de gondoltam ennyiért nagyon jó vételnek számít.

A processzor úgy tudom, hogy PCIE 3-ra limitálja az alaplapot, ezért gondoltam az ASUS ROG Stix B450-F Gaming II alaplap, ami szintén csak ennyit tud, tökéletesen passzolhat hozzá.
Memóriából 3200 mhz-eset lenne érdemes venni? Ezeket néztem ki:
Crucial Ballistix 16GB DDR4 3200MHz
Kingston FURY Beast 16GB DDR4 3200MHz

Még egy kérdésem lenne, hogy az i5 12400F a nagy áresés ellenére szerintetek jobb vétel? A PCIE 3 miatt jobb lenne, mint az AMD, de teljesítményben lehet jobban járnék a Ryzennel. Árban úgy láttam, hogy hasonló a kettő, mert amennyivel drágább az AMD-s proci, annyivel olcsóbb hozzá az alaplap. Bár annyira nem tudom, hogy mennyire számít jónak a B450-F.

(#169562) dannyl válasza paranoidart (#169561) üzenetére


dannyl
addikt

Attól függ, hogy mire kell. Van-e VGA pl.? Mert ha nincs, értelmetlen az egész kérdés. Ezért mondjuk mindig, hogy az összefoglaló szerint tessék kérdezni.

(#169563) hódmaci válasza palfitom (#169559) üzenetére


hódmaci
senior tag

Az általad linkelt kártya gyártói oldalán (ha jól értelmezem) akkor az ajánlott táp 650w
Igaz, hogy a minimum 550w de elég lesz így is neki amiket ajánlottál?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#169564) palfitom válasza hódmaci (#169563) üzenetére


palfitom
Topikgazda


hódmaci

550-et ajánlanak, és ha XFX tápot vennél, akkor abból a 650-est ajánlják.
Viszont ezek túl vannak lőve, hogy ha egy noname akármilyen tápot vesz a kedves user, akkor se legyen gond, ha a táp nem tudja leadni a ráírt teljesítményt.
Csukott szemmel rábíznám a konfigot egy minőségi 450-esre is, tehát igen, az ajánlott tápok bőven elegendőek. Ha hamarosan tervezel vga-fejlesztést, akkor mehet nagyobb is, de ha nem, akkor felesleges.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169565) hódmaci válasza palfitom (#169564) üzenetére


hódmaci
senior tag

Rendben. :)
Őt néztem ki 60hó gari miatt
Seasonic B12 BC-550
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#169566) paranoidart válasza dannyl (#169562) üzenetére


paranoidart
csendes tag

Most csak egy GTX 1060-asom van. Pár hónapig szerintem el leszek ezzel még és majd november környékén egy rtx 3070-esre fogok váltani. Egy cpu hűtőt is akarok venni most. A be quiet! Dark Rock Pro 4-et néztem ki. Annyira nem sűrgős nekem a VGA. Nyáron lakásfelújításban leszek meg utazni is fogok. Nem sok időm lesz a gép előtt.

(#169567) hódmaci


hódmaci
senior tag

Elnézést a dupláért. kifutottam.

Még amit kérdezni akartam az a proc. hűtés.
AMD Ryzen 5 3600 OEM procnak egy Be quiet! BK024 Dark Rock Slim hűtést néztem.
Hasonló árban esetleg lehetne valami jobb vízhűtés helyette? kb 25-27eFt
Vagy ez már nem ez az árkategória, és inkább maradjak az eredetileg tervezett lég hűtésnél
Zalman s5 házba kerülnének a dolgok

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#169568) paranoidart válasza paranoidart (#169561) üzenetére


paranoidart
csendes tag

Azért akarom most fejleszteni a gépet, mert elég ramaty állapotban van a mostani. Takarítás, windows újra telepítése ellenére is problémás, hangos a gépem. Néha zavaróan és nagyon hangosan búg a gép 5-10 percig miközben például csak böngészőt futtatok (nincs terhelés alatt és véletlenszerűen jön elő. Játékok alatt se jellemzőbb). Egy legalább 10 éves procim(i7 920) és alaplapom van. Kiszolgálta az idejét. A videókártya vásárlás nem olyan sűrgős, de a proci, alaplap, memória csere sürgős lett. A tápot pár hónapja cseréltem, de az se segített.

[ Szerkesztve ]

(#169569) dannyl válasza paranoidart (#169568) üzenetére


dannyl
addikt

Nem értjük egymást. Sok a fölös infó, a hasznos meg sehol. [Az ÖSSZEFOGLALÓ kérdéssorában fejtsd ki, hogy mit szeretnél] , de kérlek tényleg OLVASD EL előtte figyelmesen, hogy mit kérdez a költő. Nem tud senki így segíteni rajtad.

(#169570) bzoli1515 válasza palfitom (#169534) üzenetére


bzoli1515
újonc

Ne haragudj, az az egy paraméter lemaradt.
Jelenleg egy Intel I5 12400f

(#169571) paranoidart válasza dannyl (#169569) üzenetére


paranoidart
csendes tag

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Filmnézés, képszerkesztés, játékok
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
gtx 1060-as videókártya, amit váltani fogok rtx 3070-esre pár hónap múlva. A videókártya nem érdekes részlet a vásárlás szempontjából. Esetleg annyiban, hogy a táp gyengébb, de azt olvastam, hogy az 550w-os tápok még bírják a 3070-est. E felé nem mennék fogyasztásban.
Be quiet straight Power 11 platinum - 550w táp
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Rendeltem egy ryzen 7 5700G-s procit (a mai napon 89 ezer ft-ért, Azt hiszem annyit megérhet, de ha nem, akkor írjátok meg nyugodtan)
4. Mennyi a kereted rá?
kb 200 ezer
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

60hz 1440p

Az volt az elsődleges kérdésem, hogy ez a proci jó vételnek számít-e? Mert még vissza tudom mondani.Az alábbi alkatrészeket néztem ki hozzá:
ASUS ROG Stix B450-F Gaming II
be quiet! Dark Rock Pro 4
Crucial Ballistix 16GB DDR4 3200MHz vagy Kingston FURY Beast 16GB DDR4 3200MHz

[ Szerkesztve ]

(#169572) dannyl válasza paranoidart (#169571) üzenetére


dannyl
addikt

Házad van? Milyen (pontosan)?

A CPU kérdésre én egyértelműen (meglévő VGA mellett) azt mondom, hogy nem éri meg. ~20k-val drágább, mint a 12400F. Ami a ryzennek az erőssége az intellel szemben, az pont a grafikus chip lenne (az F-es intelben nincs is).

(#169573) paranoidart válasza dannyl (#169572) üzenetére


paranoidart
csendes tag

Egy nagyon-nagyon régi ATX-es ház. Floppy meghajtó is van benne :D
Nem akarok most új házra költeni.

(#169574) villamos


villamos
őstag

Mindezek fényében már félve merem csak megkérdezni, hogy elméleti síkon egy RTX 3050 mellé, ha 1080p -ben játszanék, milyen CPU-t kellene párosítanom, hogy ne legyen CPU limit?

Azért szeretnék választ kapni erre az egyszerű kis kérdésre, mert ennek fényében lépek tovább. Például, csak szemléltetésképpen, ha a válasz az lenne hogy adott esetben ezt a VGA -t ki tudja hajtani pl. egy 40k Ft -os R3 4100 -as, akkor folytatom a gondolatmenetet. Ha viszont olyasmi választ kapok hogy ezt a kártyát csak egy Core i9-12900K (negyedmilliós CPU) tudja kihajtani, akkor hagyom az egészet a fenébe, és inkább meggondolok egy 400k -s Legion notebookot.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#169575) paranoidart válasza dannyl (#169572) üzenetére


paranoidart
csendes tag

Úgy láttam, hogy az alaplapra a 12400F-es esetében 55-60 ezret el kellene költeni (a ROG Stix 450-es pedig csak 40 ezerbe kerül).

A 12400F volt a kiszemeltem. A mai áresés miatt gondoltam az 5700G-re. Ha a B450-es alaplap jó lenne, akkor ott az a 20 ezer amennyivel drágább a ryzen mondhatni kiegyenlítődne. Tehát akkor lehetne talán úgy is nézni a két processzort, hogy csak a kettejük teljesítménye számít és az áraik nem.
Le kell mondani persze a PCIe 4.0-ról az AMD-nél, de azon kívül lehet jobb a magasabb órajel és a több mag (gondolom ezt úgy, hogy abszolút nem vagyok hozzáértő)

[ Szerkesztve ]

(#169576) repvez


repvez
addikt

Egy kicsit még korai mivel nem tudunk minden részletet, de ugy gondolom, hogy ha most uj gépet kellene összerakni akkor már nem lenne értelme a jelenlegi AM4es foglalatu gépre alapozni.
A megjelenő AM5 ös felhozatalból, milyen gépre lenne értelme összerakni a jelenlegi informáciok alapján?
VR ,repszim és 3ds max ,blender, CAD lenne a felhasználási terület amit le kellen fednie legalább 2-3 évre. addig nem szeretnék fejleszteni rajta ,de nem is mindig a csucsra hajtás lenne a cél, tehát kompromisszum képes vagyok ha a késöbbiekben már nem birná a tempot.
Mielött valaki megkérdezné miért AM5 azért, mert az AMD nem cserélgeti a foglalatokat mint más az alsogatyáját és igy kevesebb költséggel megvan a fejlesztés lehetősége hosszabb távon ahogy az AM4 esetében is.
VGA részről nincs megkötésem legjobb ár /érték ,de sztem a SAM miatt lehet jobban egyut tud dolgozni az AMD egymással .

(#169577) #12516608 válasza paranoidart (#169561) üzenetére


#12516608
törölt tag

Kurvára nem ment le. Kattints a shop linkjére! 110k fölött van. :(

(#169578) #12516608 válasza repvez (#169576) üzenetére


#12516608
törölt tag

M.o.-n kapható AM5-re legalább jövő tavaszig várhatsz. És kurva drága lesz. :K

(#169579) paranoidart válasza #12516608 (#169577) üzenetére


paranoidart
csendes tag

Ezek szerint felment újra. Az armegoszto-n láttam meg, hogy ennyi volt az ára és gyorsan rendeltem egyet belőle, de lehet elírás volt és törölni fogják a rendelésemet. Akkor még a boltokban 90 ezer alatt volt az ára.

[ Szerkesztve ]

(#169580) dugo_ válasza #12516608 (#169577) üzenetére


dugo_
veterán

Amikot beírta, még annyi volt. Az más kérdés, hogy ilyen garázswebshopból mennyire ajánlott vásárolni...

[ Szerkesztve ]

(#169581) dannyl válasza paranoidart (#169575) üzenetére


dannyl
addikt

Abba a kotla szarba ne tegyél már ilyen hardvereket... Se kábelmenedzsment, se normális szellőzés. Aztán meg ha droppol, akkor meg nem tudjuk, hogy mitől. Amúgy lemérted, hogy egyáltalán bele férne-e egy 3070? Meg a kinézett hűtő?

Inkább vegyél egy 12100F-et egy jó B-s lappal, minthogy egy szar házba tegyél ilyen cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#169582) #12516608 válasza dannyl (#169581) üzenetére


#12516608
törölt tag

" kotla szarba " --- a házról beszélsz... Én is inkább újat vennék. Bár a jelenlegi 2004-es Eatx-es szerver toronyházam még teljesen frankó, szellős, 12-15kg súlya, felrúgni sem lehet. :DDD

(#169583) villamos válasza dannyl (#169581) üzenetére


villamos
őstag

Milyen a jó B-s lap?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#169584) repvez válasza #12516608 (#169578) üzenetére


repvez
addikt

ezzen tisztába vagyok, csak probálok puhatolozni, hogy milyen lehetőségek lennének, mert 2009 ota nem fejlesztettem gépet és nem vagyok most annyira képbe a választékkal föleg ami most jön majd-

(#169585) dannyl válasza villamos (#169583) üzenetére


dannyl
addikt

Nagyjából: Gigabyte B660M Gaming X, Asus TUF B660M-Plus, MSI Pro B660M-A

(#169586) palfitom válasza hódmaci (#169567) üzenetére


palfitom
Topikgazda


hódmaci

Az R5 3600 egyáltalán nem forrófejű, egy 10-15k-s léghűtő is kordában tudja tartani, de ha kompakt vizet szeretnél, akkor az Arctic Liquid Freezer II sorozatát ajánlom, az az egyik legjobb ár-érték arányú AIO manapság.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169587) palfitom válasza bzoli1515 (#169570) üzenetére


palfitom
Topikgazda


bzoli1515

Nem haragszom, de nem csak az maradt ki, hanem a monitorod képfrissítése is, mely adat nélkül nem lehet korrekten véleményezni a proci-vga viszonyát!

Ha 60-75Hz, akkor a procid jó, a kinézett vga-k pedig bőségesen jók. Ha 100Hz feletti, akkor némely játékhoz elkélne magasabb órajelű proci, pl 12600K(F).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169588) hódmaci válasza palfitom (#169586) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
:)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#169589) jakee82


jakee82
csendes tag

Sziasztok.
Gép összeállításra szeretnék segítséget kérni.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játékra szeretném. Call of duty, warzone, Battlefield csak multiplayer része érdekel.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmilyen alkatrészem nincs . PS4 -et szeretném lecserélni.
Nem igazán jön be a kontroller.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Sajnos mindenre :)
4. Mennyi a kereted rá?
Igazából nincs megszabva,egy ideig nem szeretnék fejleszteni.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
2 monitort néztem ki első körben
Vagy egy 24 ' aoc 1920x1080 144Hz FreeSync
Vagy egy 27' aoc 2560x1450 144 Hu FreeSync

Szimplán csak időtöltésből szeretnék játszani, sajnos már nem leszek profi játékos😂de idegbajt se szeretnék kapni mert nem jó a gép.Nem igazán értek hozzá,ezért is szeretnék segítséget kérni. A lehetőségekhez képest jó lenne ha egy ideig nem kellene hozzányúlni max egy videokártya cserére.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#169590) palfitom válasza jakee82 (#169589) üzenetére


palfitom
Topikgazda


jakee82

Szia,

Keretösszeg nélkül nem készítünk ajánlást, mert általában azt eredményezi, hogy fölöslegesen foglalkoztunk vele.
Szóval mennyi az annyi? :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169591) dannyl válasza jakee82 (#169589) üzenetére


dannyl
addikt

Ahogy palfitom is mondja, kell az a keret, vagy úgy jársz, mint egy régebbi kérdező ;]

[link]

(#169592) jakee82 válasza dannyl (#169591) üzenetére


jakee82
csendes tag

Ez így elég fájdalmas lenne,lehet keresnem kellene valami költséghatékonyabb hobbyt 😂. Legyen 5-600k környéke,nem tudom mennyire reális ez,és ebből mit lehet kihozni.

(#169593) dannyl válasza jakee82 (#169592) üzenetére


dannyl
addikt

Szinte mindent megoldunk, ami nem lehetetlen. Ennyiből azért menni fog ;) Most telóról vagyok, ha estig nem kapnál választ (amit kétlek), akkor írok.

(#169594) SyMbioTe válasza villamos (#169574) üzenetére


#169574 villamos
Szia!

Ha olcsón akarod megúszni, akkor pl egy 11400F, megfelelő lappal már elég neki simán.
Kicsit drágábban az újabb, 12400F esetleg.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169595) SyMbioTe válasza Tukolp (#169505) üzenetére


#169505 Tukolp
Szia!

Én is az amazont tudnám mondani elősre, amúgy passzolom én is, pláne a használt cuccokat.
Esetleg a Küldöldi rendelések topikban próbálkozz be, hátha ott van jó tipp. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169596) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Megvásároltam egy PC összeállítást a javaslatotok alapján.
Tartalmaz egy alaplapot is a lista:
Asus ROG STRIX B450-F GAMING II alaplap

Jól értelmezem a leírását? Nincs benne tpm modul?
Most az nem kellene windows 11 futtatásához? Nem hardver követelmény?

Amennyiben igen kell, akkor mit is kellene vásárolnom?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#169597) dugo_ válasza hódmaci (#169596) üzenetére


dugo_
veterán

Van az Asus-nak különálló TPM modulja, amit csak rá kell dugni a megfelelő aljzatra a lapon, ha egyszerűen meg akarod oldani:
https://www.arukereso.hu/CategorySearch.php?orderby=1&st=asus+tpm

(#169598) hódmaci válasza dugo_ (#169597) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
Vagyis akkor ez kell, ha win 11-et akarok futtatni a pc-n?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#169599) dugo_ válasza hódmaci (#169598) üzenetére


dugo_
veterán

Fogalmam sincs, én új windows kiadással csak a megjelenés után 2-3 évvel foglalkozom, amikorra a béta teszterek már kikupálták ;] így inkább a vonatkozó topikot ajánlom:
https://logout.hu/tema/windows_11/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#169600) hódmaci válasza dugo_ (#169599) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.