Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#161001) aradebil2 válasza hobizoli (#161000) üzenetére


aradebil2
senior tag

jogos, nincs az agyam a használt piacra huzalozva, viszont 1070 is vígan röcög 550W-on

(#161002) DraXoN válasza hobizoli (#161000) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hol? :DDD lehet "normális esetben" azok vannak, de nem mostanság :(
szerk: nézem az aprót.. most valóban van pár, de eléggé hamar elmegy egy-egy... sok meg inkább 80tól van. (egy hete nem volt ez se mondjuk)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#161003) dani0113 válasza aradebil2 (#160999) üzenetére


dani0113
senior tag

Na hát akkor nincs para, most már csak az áraknak kellene normalizálódni.. :DDD

iPhone 13 Pro 128GB

(#161004) KROK640 válasza DraXoN (#160992) üzenetére


KROK640
veterán

Néztem kínait, még olyat is leltem ami tetszene, de a "that the new old models are sent randomly, the motherboard batches are different, and the appearance may be different.

Mind please don't buy!
Due to different production batch, X99 motherboard might probably have slightly different design, such as different memory slots color or SATA ports position or motherboard version etc

" fényében nem mertem rendelni

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#161005) hobizoli válasza DraXoN (#160992) üzenetére


hobizoli
nagyúr

X79-t mar nem kene, az X99 szinte ugyanannyiba kerul es az mar DDR4-s meg USB3 es SATA3 is egyuttal

több drón kell ;P

(#161006) KROK640


KROK640
veterán

Sziasztok!

Gépet fejlesztenék.

Van ez* :
Gigabyte B85M D3H
Intel Core i3-4330 (3500MHZ, 4MB cache)
24GB DDR3 1600MHZ RAM
ASUS GTX 960 2GB
ADATA SU650 480GB SSD
1TB Samsung 103UJ HDD
2TB WD Green WD20EZRX
LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
Corsair CX400
Gigabyte Custom Airbrushed Tower!

HP Compaq LA2205wg monitor (1680×1050)

Na most ez már bontódik, a GTX 960 elment (van helyette a régi GTX950 OC 2GB) meg 8GB RAM már elment.

Szóval, erre lenne nagyjából 130 ezer ft.
Van némi elképzelésem, de egyenlőre nem akarok befolyásolni senkit, így nem írnám be... a kínai sok magos Xeonokat kihagynám (fél este azokat nézegettem, de nem győzött meg ez az opció, túl sok kompromisszum) amit cserélnék :

Alaplap, CPU, RAM, és VGA (ezt lehet később is) valamint akarok venni egy 3TBos HDD-t is, de ezt levonom a fejlesztésre szánt összegből. így maradna 125-130-140 ezer maximum.
Kérdésem, ebből mit lehet kihozni? Mindegy, hogy Intel vagy AMD. (VGA-ból viszont inkább NVidia legyen, hacsak nem sokkal jobb az AMD azonos áron). Januárban venném inkább....

Válaszokat előre is köszi :)

* Ezek eladása még külön mese, szóval nem tudunk ezek árával számolni, cserébe ennyivel hosszabb az összeg

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#161007) hobizoli válasza KROK640 (#161004) üzenetére


hobizoli
nagyúr

siman meg lehet venni

a diffi a foglalatok szine szokott lenni, hogy pl a DIMM szurke vagy fekete vagy piros vagy zold vagy narancs.... masik batch csak
de attol hw-sen nem mas

koca gamereknek barmelyik jo ezek kozul pl egy E5-1620v3-l, ami 4c8t 3.5GHz es 7k postazva... meg kulert is lehet venni onnan hozza

en egy X99Z V102-st hasznalok bo fel eve, semmi baja
mindene mukodik, nem fagy, nem indulgat ujra random... csak siman OK

RAM-t vehetsz bele itt a HA-n is, ha nem bizol a kinaiban, nekem az is ali-rol van bele
sima DDR4, ECC, RegECC is megy vele
de nem keverve nyilvan

több drón kell ;P

(#161008) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok. Előre is bocsánatot kérek, amiért a szabályoktól eltérő módon fogalmazom meg a kér(d)ésemet, de mivel az alábbi gép, amiről szó van, jelenleg nem működik - meghalt a proci -, így egyelőre annyit tudok elmondani róla, amit a képekről le lehet olvasni. Tehát, így néz ki a masina:

Ősrégi gép, egy ASRock P4V88, Socket 478-as alaplappal, Celeron procival, 2x512MB DDR400-as RAM-mal, valamilyen AGP-s AMD VGA-val, és még IDE-s vinyóval/DVD-íróval.

Nos, ezt a gépet kellene kicsit felturbózni, egy új alaplappal és procival, 2 GB RAM-mal, és egy SSD-vel, amire megy a rendszer. Fontos, hogy ez a gép kizárólag internetezésre és néha filmnézésre lesz használva, vagyis szerintem elég lesz egy kétmagos proci is, ha van integrált grafikus chippel, az is megfelel, de ha nincs, akkor egy olcsóbb, alapszintű VGA-val is jó. Sajnos a táp nem acélos darab, de nem akarja cserélni, merthogy az "még új", nemrég lett véve. Úgyhogy olyan lap kellene, amihez ez megfelel majd.

Ami a lényeg: Minderre úgy 60K környékén tudna áldozni. Nem tudom, megoldható-e, mindenesetre gondoltam, megkérdezlek titeket, hátha tudtok ajánlani valamit. Én már mondtam neki, hogy nem sokkal többért új gépet rakhatna össze, de neki kellenek a régi cuccok. Szóval ez van.

Köszi előre is a választ. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#161009) rasotamas válasza Vistaboy (#161008) üzenetére


rasotamas
veterán

Ezt így ahogy van kidobni és venni egy dell, hp, lenovó pár éves használtat. Illetve retró gépnek eladható.
30-40 körül már vannak i5-ösök 4 maggal, 8 giga rammal, kell bele egy ssd és kész.
2 giga ram? 10éve is kevés volt.
Lc power táp? Ennyi erővel magára is gyújthatná a házat. ÉLETVESZÉLYES

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#161010) palfitom válasza Petikusz (#160995) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Hasonlóan vélekedem, mint Energie X kolléga, én is picivel jobb válaszátsnak érzen a 7700T-t.
A különbség egyáltalán nem jelentős, mint ahogy az IGP különbség (HD Graphics 630 vs UHD Graphics 630) sem, szóval egyikkel sem jársz rosszul.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#161011) palfitom válasza dani0113 (#160998) üzenetére


palfitom
Topikgazda

A végleges VGA ismeretében lehet pontos táp ajánlást tenni, hisz nem mindegy, hogy pl. GTX 1650 Super vagy RX580-8GB kerül a gépbe. Bár grafikus teljesítményük nagyon hasonló, az RX kb. dupláját fogyasztja, erősebb tápot igényel.
Ha 60-70k körüli GTX lesz, akkor 400W-os táp is elegendő, (pl. BQ System Power 400 / Pure Power 400, FSP Hexa 85+ 450W), ha nagyobb fogyasztású RX, akkor inkább 500-ast javaslok, pl. BQ System Power 500 / Pure Power 500, FSP Hexa 85+ 550W / Hydro Pro 500W.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#161012) palfitom válasza KROK640 (#161006) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Lap: pl. Asrock H410M-HDV / MSI H410M Pro
CPU: i3-10100F (4 mag, 8 szál, mint a korábbi i7-ek, erősebb az i7-7700-nál)
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 2666(+) MHz, pl. Aegis 3000, Aegis 3200

Ha későbbi proci-fejlesztés is tervben van (pl. i5-10400F), akkor komolyabb lapot javaslok, pl. Gigabyte B460M HD3 / Asrock B460M Pro4.

VGA: kb. amit kapsz, ugyanis nincs normális kínálat és nincs normális ár sem, sajnos.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#161013) palfitom válasza Vistaboy (#161008) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Pont úgy, ahogy rasotamas írta: kuka / csere. Nem érdemes erre már költeni egy Ft-ot sem, hisz tényleg van jóval modernebb alternatíva, ami belefér a keretbe! (pl +HDD, pl +4gb ram)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#161014) Vistaboy válasza rasotamas (#161009) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ok, köszi, én nagyjából ugyanezt mondtam neki. Meglátjuk, hallgat-e a jó szóra.

#161013palfitom: Köszi neked is, továbbítom neki a linkeket, meglátjuk, mit szól hozzá.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#161015) Petikusz válasza Energie X (#160996) üzenetére


Petikusz
tag

Még egy felmerült kérdés bennem. Az ssd számít a gigabites net letöltésnél, de ssd-vel nem torrentezünk nem? Az hamar tönkre teszi az ssd-t! A sok írás és törlés

(#161016) varmi2 válasza Petikusz (#161015) üzenetére


varmi2
nagyúr

Attól függ, hogy heti mennyit töltessz le, és mekkora méretű ssd-re töltöd. Manapság már reális lehetőség az ssd-n való torrent is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#161017) hobizoli válasza Vistaboy (#161008) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy i3-6100 / G4560-s konfig 2-3 evvel ezelottrol tokeletesen eleg ra
azok jellemzoen vmi H110-s anyulappal voltak osszepattintva

es 2x4GB RAM-nal kevesebbel mar ne rakjatok ossze


vagy vmi irodai brand gep, de szinte 8GB-ra bovitve a RAM-t benne

több drón kell ;P

(#161018) Kobe


Kobe
veterán

hi
most hogy több új generáció is megjelent, kedvet kaptam kicsit szétnézni hogyan lehetne értelmes keretek között fejleszteni a gépet

Jelenleg:
NZXT H700i
Kraken X62
SilverStone Essential Gold ET750 750W
Asus ROG Strix Z390F Gaming
i7 9700K
G.SKill Trident Z 3200Mhz CL16 16GB
Samsung 860 QVO 1 TB ssd+ Toshiba 4TB 7200 rpm sima hdd
Asus Dual RTX2080 OC

perpill egy GL850B 1440p monitorral használom gaming-re, jövőben 4K nem valószínű, ha váltás lesz akkor is inkább valami ultrawide 1440p szériára, samsung odyssey pl

Igazából túl sokat önmagában nem szánnék rá, a cserélendő cuccok eladásával + kiegészítésével haladnék, a kieg. szánt összeg mondjuk 200K max (+ ami befolyna a cserecuccokból). Ház, táp, hűtés, vagyis az alapok maradnának

ekkora keretből mit lehetne elérni, ami tényleges teljesítménynövekedést jelentene ? nekem egy sima rtx 3080-as karin járt az eszem, és akkor minden más maradna, de nem tom a 9700K mennyire szolgálná ki, vagy esetleg csere valami újabb genes ryzenre pl kézenfekvőbb-e

[ Szerkesztve ]

(#161019) elfelejtett


elfelejtett
újonc

Sziasztok. Sajnos egyátalán nem vagyok otthon ebben a témában, és szeretném a segítségetek és véleményeteket kérni. Ez a konfigom jelenleg, én ezt kompletten vehettem talán a pcx nél, még 3-4 éve.

alaplap: ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME H310M-K (LGA1151)
processzor: Intel Core i3 8100 @ 3.60GHz Coffee Lake 14nm Technology
videókártya: 2047MB NVIDIA GeForce GTX 1050 (MSI)
Monitor: LG MP59G (1920x1080@75Hz)
Sajnos a memóriáról ennyit tudok: 8,00GB Dual-Channel Unknown @ 1197MHz (17-17-17-39)

Elsőnek kinéztem a gtx 1660 super gaming 6GB kártyát, de nem találtam az alaplap kompatibilis listáján, úgyhogy nem mertem megvásárolni. Ami viszont elméletileg jó az a i5-9400F, ezt a procit néztem ki, a kártyát addig pihentettem. Az ára tökéletes többet nem igazán akarok költeni, benchmarkok alapján elég jó én azt gondolom, de szívesen várom az ellenérveket, esetleg jobb procikat hasonló ár értékben. A memóriáról fogalmam sincs. A foglalalta DDR4 2666 / 2400 / 2133 support. Ez ügyben is a segítségetek szeretném kérni, hogy melyik memóriát válasszam? 16GB-ot szeretnék. Ha ez alaplap vásárlással jár, akkor pedig ez ügyben kérném a segítségetek, hogy melyik alaplapot válasszam, amelyiken a gtx 1660 super gaming 6gb használható, valamint majd idővel tudom bővíteni is az újabb kártyákkal, memóriákkal. Minden segítséget előre is köszönök. A konfigot, ár érték + benchmark alapján választottam. Tehát nem szeretnék nagyon emelni azokon az árakon, persze ha van jó érvetek akkor várom mert nekem ez a téma mindig problémás volt. Köszönöm még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#161020) hobizoli válasza elfelejtett (#161019) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a videokalyha siman kompatibilis lenne ezzel a lappal (is)

viszont ha masik CPU-nal, lehet nem artana anyulapot is upgradle-ni, es mindenkeppen olyat nezni, aminek a VRM-jen is van hutoborda, mert a karajabb CPU-k meg tudjak terhelni a kopasz feszultseg stabilizatort, aztan akkor jon a u.n. Thermal Throttling miatti be-belassulas, ha ott elmelegszik a tortenet

de akkor mar inkabb egy socket1200-st kene venni, pl egy i5-10400F-l, ha mindenkeppen kell a 6c12t-s CPU
RAM-ol meg dual channel-hez eleg 2 modul is, ha 16GB kell, akkor ertelemszeruen 2x8GB legyen..... pl:
i5-10400F
Asrock H470M-Pro4
Corsair DDR4-3000 2x8GB kit White

ez igy 124k a PCX-n most
ugyanez az i5-10400F helyett i3-10100F-l ~100k
ez akkor egy rajabb dVGA-ra is lehet ammo

több drón kell ;P

(#161021) elfelejtett válasza hobizoli (#161020) üzenetére


elfelejtett
újonc

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Tehát akkor:
i5-10400F
Asrock H470M-Pro4
Corsair DDR4-3000 2x8GB kit White
És a Gtx 1660 super gaming. A vidikariból melyiket ajánlod? msi, gigabyte etc..?
Valamint hány W tápot ajánl ehhez a konfighoz?

ha mindenkeppen kell a 6c12t-s CPU

Igazából fogalmam sincs. Nem értek hozzá egyátalán, én csak annyit néztem, hogy i5-9400 tehát elég új szerű, ezért választottam. Igazából a mai játékokkal szeretnék 1080p-ben játszani legalább 120FPS-en. Ez a célom. Példának: COD WarZone, GTA V, Dishonored 2, nagy open world gamek, pubg, és stb.. De hogy magasra tegyem a lécet, még akár a cyberpunk 2077 is szeretném, hogy elfusson, mert a 2021-22 évre kijövő játékokkal is szeretnék játszani, már amelyik nem igényel annyira túlságosan brutál gépigényt.

[ Szerkesztve ]

(#161022) Grave_444 válasza Vistaboy (#161008) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ahogy írják brand gépet érdemes nézni. 3. - 4.gen I5 + 8GB + SSD (30-40k között).
Ha kell vga is bele akkor ne SFF kivitelt, hanem mATX-et keress.
A kártyák árai most el vannak szállva, de ha kicsit hozzátesz nem lehetetlen egy aránylag korrekt gépet összehozni mondjuk egy GTX 1050Ti kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#161023) KROK640 válasza hobizoli (#161007) üzenetére


KROK640
veterán

Na, az mondjuk jó ha csak a szine más, mert az pont nem érdekel.

Ez a kínai megoldás lenne az olcsó megoldás, de igazából ahogy nézegettem ezek kissé elavult cuccok (X99-et mondjuk nem tudom). Ráadásul ugye ECC RAM miatt a bővítés is más.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#161024) gabe911


gabe911
csendes tag

Sziasztok, a mostani gépem már jó régi, szeretnék egy újat

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játékra is használnám többnyire singleplayerben
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmi
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Komplett gép kellene: ház, táp, alaplap, proci, ram, gpu, ssd, hdd
4. Mennyi a kereted rá?
300k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
1080p, 60hz, hdmi, gsync/freesync nem tudom mi de nem hiszem
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Mindegy

(#161025) KROK640 válasza palfitom (#161012) üzenetére


KROK640
veterán

Köszi, lapból mindenképp a drágább és jobb lesz (kell a 4 RAM slot) GIGABYTE B460M DS3H (rev. 1.0)-t néztem ki.
CPUból teljesne jó amit ajánlottál, nekem is ez volt az egyk gondolatom (az Intel vonal) és igen olvastam már, hogy veri az I7-et a 7th genből.
Lehet az lesz, hogy RAMnál felmegyek egyből 32-re, meg beleteszem a 3TB HDD-t és akkor majdnem határon leszek, VGAnak meg nézek valamit, vagy elmegy a GTX950-el (ha ezt tudom nem adom el a 960-ast).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#161026) hobizoli válasza KROK640 (#161023) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem muszaj az ECC-s bele
nekem sem az van benne, hanem sima unbuffered DDR4-s modulok

nekem van rajta PCIEx4 M2 es SATA M2 SSD-re is lehetoseg
a CPU-nak van 40db PCIE csatornaja, ugyhogy elkezelgeti azt nativban o is akar direktben

több drón kell ;P

(#161027) Zutyman válasza palfitom (#160993) üzenetére


Zutyman
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat (DraXoNnak is!)
Még alszom rá párat, hogy megéri-e belevágni, mivel a mostani gép is ilyen szellemben lett összerakva és közel sem ment annyit, mint számítottam rá.

Boldog karácsonyt minden fórumozónak!

(#161028) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Jelenlegi konfig: i5-3450, Asrock B75 Pro3, 2x4Gb Kingston Hyperx 1600, Asus R9 270X, SSD Intel 330 Series 120 GB, HDD 1TB, S12II-430 Bronze 430W, full hd monitor DVI-al.
Egyelőre le szeretném cserélni alaplap+proci+ram - ot. Filmezés, néha játék és java programozásra lesz használva. Keretet nem írok, csak annyit, hogy minimálisat szeretnék költeni erre a 3 alkatrészre, ami ki tudja hajtani a jelenlegi kártyát. Utólag majd lesz kártya (és ha szükséges proci is) is cserélve. Mit ajánlotok? Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#161029) hobizoli válasza elfelejtett (#161021) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ujabb game-knak inkabb dVGA kell patentabb, foleg magasabb felbontasban es reszletessegre allitva

CP2077-t nem ismerem, de a tobbi game-nak szerintem eleg egy i3-10100F is es az melle vmi csittibb video esetleg a jovore is tekintve
[link] 1660 vs 1080
1 ventis 1660-t tuti nem vennek

megnezed itt is a i9-9900KS CPU hiaba 8c16t, megy 20-25%-n
azaz igazabol 4core-ra sem skalazodnak fel, mert 50%-t sem eri el a kihasznaltsaga, es ezert a magasabb orajelbol tobb haszon van valojaban, mint a tobb core-bol

azt tudni kell, hogy ezek a max turbo-kent megadott orajelet (up to xx GHz) sosem tudjak egyszerre az osszes core-n, csak 2-n

tapbol 600W alatt nem kene probalkozni

több drón kell ;P

(#161030) KROK640 válasza hobizoli (#161026) üzenetére


KROK640
veterán

Most nézegettem megint egy sort, és a következőkre jutottam :
Előszöris odaírja, hogy esetenként karcos stb. lehet. Megjelenés, néz ahogy kinéz, bár karcosan stb, kb lehetetlen lesz eladni (ezeket kb amúgyis, a legtöbb ember fél a Xeonoktól), de átlépünk e felett is, mint a színei felett.

Na de a legnagyobb bajom az ezekkel, hogy hiába van 16-20 szál, ha a CPU órajel alacsony. A játék is (fontos) szempont, viszont ezek nemigazán játékra valók.
A cél leginkább 4C8T lenne a lehető legmagasabb órajellel, 16, de inkább 32GB RAMmal, értékállósággal, későbbi eladhatósággal...

De, ha tudsz linkelni valamit (pl akár azt amit te használsz) szívesen megnézem és elgondolkodok rajta.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#161031) hobizoli válasza KROK640 (#161030) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy E5-1630v3 11-12k az ali-n
az 3.7GHz 4c8t
vagy a 1620v3 az 3.5GHz 4c8t es 7k

Kllisre X99Z-V102-t hasznalok en, ez ~24-25k-ba szokott kerulni arfolyamtol fuggoen
fut Machinist ill Alzenit X99M-CE5 neven is
[link]

RAM-t vehetsz bele itt a HA-n is akar, de ott 8-8.5k a 8GB-2400-s modul/db, a 2666-s is hasonlo

szoval kb 65-70k-bol osszerakhatsz egy 4c8t technikat 32GB RAM-l

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#161032) SyMbioTe válasza Kobe (#161018) üzenetére


#161018 Kobe
Szia!

Hűt, őszintén szólva, nem tudom, hogy igazából érdemes-e egyátalán cserélni bármit is. Nem is túl régi, és elég erős kis gépezet ez, VGGA is elég 1440P-re még. Én szerintem nem cserélnek semmit. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#161033) SyMbioTe válasza gabe911 (#161024) üzenetére


#161024 gabe911
Szia!

Alaplap: MicroATX: Asrock B460M Pro4 / B460M Steel Legend, Gigabyte B460M-D3H, Asus Prime B460M-A, MSI B460M Bazooka / B460M Mortar ||| ATX: Asrock B460 Pro4, MSI B460 Torpedo, Asus TUF Gaming B460 Plus ~33-42k
CPU: Core i5-10400 / 10400F ~54-60k (6 mag / 12 szál, „F” jelzésűben nincs IGP)
Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Corsair Vengeance LPX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Kingston HyperX Fury / Predator, Patriot Viper 4, Corsair Vengeance LPX ~20-25k
VGA: Jelenleg használtan érdemes csak VGA-t venni. GTX 1070-1080 körül nézelődj ~80-100k
HDD: WD Blue 1TB (WD10EZEX), Toshiba P300 1TB (HDWD110UZSVA) ~13-14k
SSD: 500GB Crucial MX500, Samsung 860 Evo ~21-23k (5 év garancia mindegyikre)
Ház: ATX: SilentiumPC Signum SG1-SG1 TG (161mm / 325mm) / Regnum RG4T TG (159mm / 380mm) , Zalman i3 Simple (156mm / 360mm), Fractal Design Focus G (165mm / 380mm), Cooler Master NR600 (166mm / 410mm) / MB511 (165mm / 410mm), Thermaltake Versa H26 (160mm / 310mm), Bitfenix Nova Mesh (160mm / 340mm) ||| MicroATX: Thermaltake Versa H18 (155mm / 350mm), Kolink Citadel Mesh (190mm / 345mm), Cooler Master Q300L (159mm / 360mm) / NR400 (166mm / 346mm), Fractal Design Focus G Mini (165mm / 380mm), Zalman M3 Plus (165mm / 330mm) ~15-21k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
Táp: Seasonic Core GC / GM / Focus GX 500W-650W (80+ Gold, 7 év garancia, GX->full moduláris), FSP Hydro GE-GD 550W (80+ Gold, 5 év garancia, GE->full moduláris), SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W-650W (80+ Gold, 5 év garancia) / M2 Gold 550W (80+ Gold, félmoduláris) / FM2 Gold 650W (80+ Gold, 5 év garancia, full moduláris), Be Quiet Pure Power 11 (CM) 500W (80+ Gold, 5 év garancia, CM-> félmoduláris), Corsair TX550M (80+ Gold, 7 év garancia, félmoduláris) ~22-33k
Össz: 258-318k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#161034) SyMbioTe válasza Csaby25 (#161028) üzenetére


#161028 Csaby25
Szia!

Alaplap: Asrock H410M-HDV, Gigabyte H410M-S2H, MSI H410M PRO ~22-24k
CPU: Core i3-10100F ~31k (4 mag / 8 szál, „F” jelzésűben nincs IGP)
Ram: 2x8GB 3000Mhz G.Skill Aegis ~21k
Össz: 74-76k

Ha i5 később lehet lesz, én inkább B460-at néznék. Pl.: Gigabyte B460M-D3H, Asrock B4650M Pro4 / Steel Legend ~33-35k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#161035) SyMbioTe

★˛˚˛*˛°.˛*.°* ✯˚˛*˛°.˛*.˛°˛.*★Kellemes*★* 。*˛.
˛°_██_* . *./ ♥ \ .˛* .˛。.˛.*.✯* Karácsonyi*✯ 。*
˛. (´• ̮•)*.。*/♫.♫\*˛.* ˛_Π_____.☆ Ünnepeket ☆ ˛* ˛*
.°( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*./______/~\*. ˛*.。˛* ˛.*。
*(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°.|田田 |門|╬╬╬╬╬*˚ .˛ ...
¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°••°*"˜¯` ´¯˜"*°´¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°

:)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#161036) Paxker315 válasza Kobe (#161018) üzenetére


Paxker315
addikt

maximum, ha picit előre tervezel: a 8c8t 9700k helyett vadásznék olcsón 9900-ást (nem muszáj a K-s), a 9700-ást meg eladnám jó áron, míg viszik.

Így nyernél plusz 8 szálat, időtállóbb rendszered lenne, ami mellé gyakorlatilag bármilyen VGA mehet majd később (egyelőre teljesen felesleges a 2080-ast lecserélni). :B A RAM-ok ugye Dual Channelben futnak, szvl 2x8GB? : )

#161035SyMbioTe

Áldott békés ünnepeket! Nyugodtad. :R

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#161037) Giton22


Giton22
csendes tag

Sziasztok! Egy másfél hónapja írtam kb ide ,hogy szeretnék egy új gépet venni, főleg játékra használni meg tanulásra. Játékok amikkel játszok az a GTA, Valorant, Cs és társai. Tanulás alatt leginkább programozást értem, amire Visual Stúdiót használok. Emellett szoktam képet is szerkeszteni Lightroomban. Alkalmanként használom a 3DS maxot meg After Effectset. Ha jól tudom ezeknél a Ryzen processzorok jobban teljesítenek. Egy AMD-Nvidia pcre gondoltam, de inkább ezt rátok hagyom:) Keretem 300-350 ezer körül lenne rá, ha esetleg kicsit több nem gond. Mindent szívesen meghallgatok. Ja és még ami fontos, hogy only FullHD-ban szeretnék csak játszani. Arra lennék még kíváncsi hogy azóta látom sokat változtak az árak, megérné kicsit várni még?
Előre is köszi :DD

(#161038) hightower


hightower
tag

Sziasztok,

Nem régen kaptam segítséget egy új gép összeállítására, amivel nagyon meg vagyok elégedve. Hálás vagyok köszönöm szépen.

Amiben szeretnék újra tanácsot kérni, a tini lányomnak kellene valamit összeraknom amin játszani is lehet, eddig az igényeket kiszolgálta egy Lenovo y510 SLI-s laptop I7 gt755M, mondjuk most is elég a teljesítménye csak asztali gépet szeretne és nyilván akkor már lépjünk azért előre is. Játékok kb. CSGO szint. egyelőre nem játszik a legújabb játékokkal, inkább online lovas és egyéb lányos játékok vannak még terítéken, ezért is elég a fenti gép is.

Gondolom kellene egy monitor is ami megfelelő, ennek a felbontásához kellene igazítani a gép teljesítményét? Nézegettem a használt piacot ~200K környéki monitor nélkül gépeket, de őszinte leszek foglamam sincs melyiket éri meg megvenni, vagy akkor már inkább új garis legyen.

1. [link]
2. [link]
3. ez pedig monitorral [link]

Kellene egy billenytűzet és egy monitor is akkor. ASUS rog egere már van ilyen világítós ;)

Ezeket nézegettem, persze van egy csomó konfig, megköszönném ha eligazítanátok. :)

(#161039) hightower válasza hightower (#161038) üzenetére


hightower
tag

Vagy esetleg hely kihasználás okán egy gamer laptop?

[link]

(#161040) Gibo válasza hightower (#161038) üzenetére


Gibo
senior tag

Szia,

én inkább egy újra szavaznék tekintve, hogy egy i3-10100 is hozza egy i7-7700 szintjét.
Intel oldalon vhogy így nézne ki:

MoBo: Gigabyte b460 HD3 ~ 35e Ft vagy Gigabyte b460m Aorus Pro ~37e Ft
CPU: Intel i3 10100 ~ 31e Ft
CPU hűtő: DeepCool GAMMAXX 400S ~ 6e Ft
Táp: Gigabyte P450B ~ 14e Ft
RAM: G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4 3000/3200 MHz Cl16 (amelyik olcsóbb az adott boltban) ~ 20-22e Ft
SSD: Kingston A2000 1TB ~ 36e Ft
Ház: FSP CMT211a ~ 17e Ft

VGA: itt most finoman szólva is kaotikus a helyzet... újonnan ami már értelmes az pl. GIGABYTE Radeon RX 5500 XT ~77e Ft, utána jön 90e Ft-tóla GTX 1660.. Lehet érdemes szétnézni aprón egy 1660 Super után..

AMD oldalon a CPU egy Ryzen 3 3100 lenne ~ 39e Ft cserébe itt az alaplap vmivel olcsóbb. Pl.:
Gigabyte b450 Aorus M ~ 28e Ft, Aorus Elite ~ 31e Ft, Aorus Pro 34e Ft, MSI b450 A-Pro Max ~28e Ft, Tomahawk Max ~ 35e Ft
RAM-ból Ryzen esetén a 3200MHz-es kit-et ajánlanám (Intelnél mindegy, az ajánlott konfigban aktivált XMP-vel 2666MHz-en fog futni bármelyik et is sikerül megvenni).

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#161041) hightower válasza Gibo (#161040) üzenetére


hightower
tag

Szia

Nagyon köszönöm, erről mi lenne véleményed? Van za apróban egy 1hónapos garis monitorral 250K-ért ahogy számolgatom nem tudnék jobbat ennyiért összerakni, vagy igen?

[link]

(#161042) palfitom válasza KROK640 (#161025) üzenetére


palfitom
Topikgazda

A DS3H még mindig kposz, hűtetlen VRM-mel rendelkezik, szóval egyértelműen a HD3 a jobb választás komolyabb proci alá.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#161043) palfitom válasza Giton22 (#161037) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Az árak azóta csak felfelé mozdultak, és mostanában még Ryzeneket is alig kapni normális áron (az R5 3600 szó szerint irreális lett), ezért ha eddig tudtál várni, akkor valószínűleg jobban jársz, ha február körül vásárolsz. Természetesen ez nem 100%, de nagy a valószínűsége.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#161044) palfitom válasza hightower (#161038) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Egyiket se válaszd! Az a baj ezekkel a konfigokkal, hogy kb. csak két komponensre "gyúrnak", proci+vga, a többi pedig minden mindegy alapon kerül bele, csak azért, hogy csábító ára legyen a gépnek.

#161041hightower
Nem rossz, csak nem a legideálisabb platform (LGA1200 helyett 1151v2), ezért hiába i5-nek hívják a procit, nem erősebb a Gibo által javasolt i3-nál. Ráadásul az utóbbi i3-at olcsón tudnád 6/12-es procira fejleszteni az i5-10400F személyében, míg 1151v2-ben a hasonló teljesítményt i7-8700-nak hívják, és még használtan is jóval drágább (~65k), mint az új 10400F (52k) vadi újan.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#161045) hightower válasza palfitom (#161044) üzenetére


hightower
tag

Köszönöm, akkor van mit gondolkodnom :( ha én építem akkor kell egy monitor és egy ház is.

(#161046) Giton22 válasza palfitom (#161043) üzenetére


Giton22
csendes tag

Igazából pénzügyi okok miatt nem vásároltam sajnos, de szerintem még többet kell mostmár várnom..

(#161047) Gibo válasza hightower (#161045) üzenetére


Gibo
senior tag

Az FSP CMT211a-t tudom ajánlani. Pont múlt héten építettem egy gépet ilyen házba, árához képest meglepően jó volt. Edzett üveg oldallap, gyárilag 4 venti, belül is tágas, a kábelek nek is van hely. (Alapból fehérek a ledek, ha az alaplap támogatja, akkor pedig lehet vezérelni a színüket)

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#161048) hightower válasza Gibo (#161047) üzenetére


hightower
tag

Köszi jegyeztem :)

(#161049) KROK640 válasza palfitom (#161042) üzenetére


KROK640
veterán

Kösz, hogy szóltál.
(ajjaj viszont Gigabyte B460M HD3 nicns :( az iponon )

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#161050) KROK640 válasza KROK640 (#161049) üzenetére


KROK640
veterán

ASROCK B450M-Pro4 viszont van, akkor legyen az?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.