Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#169451) palfitom válasza fOriginal (#169450) üzenetére


palfitom
Topikgazda


fOriginal

Szia,

Az Összefoglalóban szereplő infók mindegyikére szükség van a korrekt véleményezéshez!
Mennyiért veszed az alkatrészeket?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169452) fOriginal válasza fOriginal (#169450) üzenetére


fOriginal
tag

CPU: AMD Ryzen 5 5600X ~80k
LAP: ASRock X570 Steel Legend ~55k
SSD: 1TB Samsung 970 EVO Plus M.2 NVMe ~40k
RAM: 32GB G.SKILL Trident Z Neo RGB DDR4 3600MHz ~60k
COOLER: Gigabyte AORUS Waterforce X 240 ~50k
TÁP: 750W Cooler Master V750 SFX Gold ~30k
HÁZ: Lian Li O11 Air Mini fekete ~45k

1. Játék 90% mindíg újabb titlek, most Lost Ark, (egyéb pl.: Apex, League, God of War)
2. Van egy fullkonfig megfelelő perifériákkal, a procit akarom cserélni ami miatt a félkonfig csere.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? proc mem alaplap táp, ami az eredeti postban benne van...
4. 350k eléggé a lélektani határom topja, eredetileg 200k körül gondolkodtam.
5. A fő kijelző 3440*1440 100hfz freesync 34". Van egy 4k tv is amin szoktam játszani ritkán, konzolabb játékokat, pl Horizon Zero Dawn, It takes two, Overcooked etc.

"a pessimist is never disappointed"

(#169453) palfitom válasza fOriginal (#169452) üzenetére


palfitom
Topikgazda


fOriginal

Lap: inkább MSI B550 Tomahawk
SSD: inkább Samsung 980
Hűtő: inkább Arctic Liquid Freezer II 240
Táp: miért SFX? A ház ATX tápot is fogad.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169454) palfitom válasza fOriginal (#169452) üzenetére


palfitom
Topikgazda


fOriginal

Most esett le, hogy ezt az apróról vennéd "használtan" (leírhattad volna, hogy egyértelmű legyen)!

Ennyiből vadi új, full bolti garis konfig is kihozható:
Lap: Asus TUF Gaming B550-Plus / MSI B550 Tomahawk
CPU: R5 5600 / 5600X
Hűtő: pl. SilentiumPC Fera 5 / ID-Cooling SE-226-XT / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600 VAGY 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600
SSD: pl. WD SN570 / Samsung 980
Ház: ízlés szerint, pl. SilentiumPc Ventum VT2 TG / Signum SG1 TG / Zalman X3 / CM MasterBox NR600 / BQ Pure Base 500DX
Táp: pl. be Quiet System Power 600-700W / be Quiet Pure Power (CM) 600-700W / Corsair TX650M / TX750M / EVGA SuperNOVA 650-750 GT/ FSP Hydro Pro 600-800W / Seasonic Core GC 650W / Seasonic Core GM 650W / Seasonic Focus GX 650-750

(az R5-ök nem igazán melegedősek, nem kell rájuk durva hűtő!)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169455) Witta


Witta
friss újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy gamer gép összeállításában.
Igyekeztem nagyjából körvonalazni egy gépet. Segítenétek kérlek átnézni / (teljesítményre / ár-értékre) optimalizálni / áldásotokat adni rá, hogy lehetőleg ne legyen inkompatibilis vagy érezhetően gyenge láncszem benne?

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Főleg játékra lenne használva. Napi szinten multiplayer (FFXIV), de időnként befigyel pár napra-hétre egy-két mostani újabb fps, sztori alapú játék.
Elsősorban a lagg- és fps-drop mentes, gördülékeny, élvezhető játék a célom. Az alapgondolat egy új RTX 3070 TI lenne, és eköré épülne a gép.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
A régi gép öröklődik tovább a családban. Egyelőre a monitorok maradnak.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Teljes gépház perifériák nélkül.

A gépház felépítés kiinduló ötlete az alábbi. Ha valami problémás benne vagy van jobb opció hasonló áron, kérlek szóljatok.
CPU: Intel Core i7 12700KF (Alzánál láttam 3,6 GHz-est, de máshol ez alacsonyabb. Ez kamu vagy Alza húzza?)

venti CPU-hoz: Arctic Freezer 34 eSports DUO red

alaplap: MSI Pro B660M-A DDR4 (Kedvelem alapból az MSI-t, és egyedül az MSI oldalán láttam, hogy szigetelt az alaplap. Ezért esett rá a választás. Tudtok esetleg másikat, ami szigetelt és megbízható?)

GPU: RTX 3070 TI; Az esélyes márkák sorrendben: MSI, ASUS, Gigabyte.
Most IPonnál 340ért MSI GeForce RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X Ventus 3X PCIE-t látok.
Másik ami felmerült az ASUS TUF Geforce RTX 3070 TI O8G Gaming. Ezekkel vannak tapasztalataitok?

RAM: Corsair Vengeance 32GB kit ddr4 3200MHz CL16 (2x16GB)

SSD: Gigabyte Aorus Gen4 1TB

HDD: WD Blue 4TB

ház: MSI MAG Vampiric 010m (Nem akarok mATX házat, inkább legyen tágas, jobban szellőző ATX.)

táp: ezzel meg vagyok lőve, segítsetek kérlek
4. Mennyi a kereted rá?
750-800e körül fog megállni, gondolom. Ebbe kezdek beletörődni. Nyilván a lehetőségekhez képest minél olcsóbb, de minőségi alkatrészeknek örülnék. Ekkora összegnél már tényleg remegek, hogy ne legyen semmi probléma vele és több évig legyen megbízható társam a kicsike.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
LG 27MP59G-P: 1920x1080; 75Hz; HDMI, DP; Freesync (ez csak böngészéshez, mellékmonitornak van)
LG 32GK650F-B: 2560x1440; 144Hz; HDMI, DP; Freesync
Tudom, hogy az említett monitorok freesyncesek, de most mindenképp NVidia GeForce videokártyát szeretnék. Ha lesz rá újabb keret, cserélek hozzáillő monitorra.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Videokártyákból RTX 3070 TI a kiszemelt, ez alá nem szeretném adni.
Márkák közül az MSI a szimpatikusabb, de nem akármilyen áron. Ha van sokkal olcsóbban megbízható, akkor másik márka is megfelel.
Színvilágban fekete-piros a zászlóvivő.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#169456) palfitom válasza Witta (#169455) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Witta

Szia,

CPU: 3,6 GHz a P-Core alap-freki, mások pedig az E-core alap-frekit a 2,7 GHz-et írják. Nincs szó semmiféle húzásról, ugyanaz a termék.
Hűtő: alapból nem LGA1700 kompatibilis, kellene venni hozzá 1700-as lefogatót. Inkább pl. egy ID-Cooling SE-226-XT-t javasolnék, árban hasonló, 1700-kompatibilis, és kicsit erősebb (ami jól jön a 12700-as procihoz).
Alaplap: tegyél egy kicsit hozzá, és legyen inkább ATX méret (jobban fog mutatni a nagy ATX házban), pl. Asus TUF Gaming B660-Plus.
VGA: a Ventus nagyon "belépő-kategória", én nem szívesen ajánlom, viszont a TUF jó hűtést kapott, én azt venném.
Ram: inkább 3600-ast vennék, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600.
SSD: totál felesleges pénzkidobás, a sebességét nem tudod játékokkal kihasználni. Én inkább itt spórolnék egy Samsung 980-nal (37-38k), amivel semmi hátrányod nem lenne, de a megmaradt összeget lehetne pl. más alaplapra, jobb hűtőre, jobb ramra, jobb házra költeni.
HDD: inkább HDWD240UZSVA.
Ház: nem szerencsés, teli előlapja miatt nem túl jó a szellőzése és csak 1 beépített ventije van, kellene hozzá még legalább kettő. Inkább pl. SilentiumPc Ventum VT2 TG (2 venti) / Signum SG1 TG (2 venti) / Zalman X3 (4 venti) / BQ Pure Base 500DX (3 venti)
Táp: pl. Adata XPG Core Reactor 750W / be Quiet System Power 700W / be Quiet Pure Power (CM) 700W / Corsair TX650M / TX750M / Corsair RM650-750 / RM650x-750x / EVGA SuperNOVA 650-750 GT/ FSP Hydro Pro 700W / Fractal Design ION+ 660W / Seasonic Core GC 650W / Seasonic Core GM 650W / Seasonic Focus 650-750 / SilentiumPC Supremo FM2 650-750W

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169457) fOriginal válasza palfitom (#169454) üzenetére


fOriginal
tag

Először is köszönöm a választ, értékelem a segítségedet és tanácsot, alternatívát amit írtál!

Igen, jól látod, apróról jutnék hozzá, azért írtam az első posztomban, hogy az egész csomag összeszerelve annyi amennyi.

Ha jól értelmezem a tanácsot, akkor azt írod, hogy spóroljak az alaplapon 10k (550 570 helyett), a ssdn 5k (1gennel ujabb olcsóbb), memórián 10k (ledmentes), hűtésen ~20k (lég víz AIO helyett), tápon ~5k, házon ~15k, hasonló teljesítményű, minőségű alkatrészeket összevadászva árukeresőn a legolcsóbb ajánlatokból, szereltessem össze valahol (pcx ipon?), és akkor ~300-350 re jönnék ki, csak új bolti garis minden, a csak CPU, alaplap, tápegység gari helyett.

Megfontolom és mindenképp elgondolkodom rajta.
Igazából csak egy kérdésem maradt, hogy a félkonfig amit leírtam "használtan" megéri-e a 350.000 Ft-t.

Mégegyszer köszönöm a véleményt/visszajelzést
f

"a pessimist is never disappointed"

(#169458) palfitom válasza fOriginal (#169457) üzenetére


palfitom
Topikgazda


fOriginal

Szívesen.

Igen, jól érted.
Lap: X570 totál felesleges, sőt, az aktív hűtése miatt még "hátrányos" is lehet. B550 a legújabb, az ajánlott lapok szinte mindent tudnak, amit kell.
Hűtő: ahogy írtam, az 5600/5600X-ek nem forrófejűek, nem kell rájuk brutál hűtés. (pl. egy 10.000 Ft-os Freezer 34 eSports hűtővel is simán és halkan hűthető egy 5600X)
Ram: 16GB is elég lehet, de ha kényelmesen belefér, akkor mehet a 32.
SSD: egyértelmű.
Táp: jelenleg számodra 600-650W is elég lenne, de ha tervezel a közeljövőben VGA-fejlesztést, akkor mehet 750-es.
Ház: ezek a Lian Li-k nem túl jól szellőznek (Lian Li O11 Dynamic-ot használok jelenleg, szeretem, tetszik, de attól még nem jó a szellőzése...), ezért is javasoltam mást.

Több boltban is kérhetsz összeszerelést (illetve érdemes csekkolni a készletet/árakat), pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX, Zóna Computers, stb.

Nem tisztünk "beárazni" más portékáját, a megéri-e kérdést neked kell megválaszolni. Az én álláspontom szerintem egyértelműen kiderül az előző válaszaimból! ;)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169459) lorinczbazsi


lorinczbazsi
újonc

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
- Otthoni munkákra (videóvágás - Premiere Pro, After Effects)
- Játékra (Warzone)

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

- Hdd: TOSHIBA DT01ACA100 1TB
- Ssd: KINGSTON SA400S37240G 240 GB (Cache fájloknak)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

- Alább egy tervezett lista, azon kívül más nem.
4. Mennyi a kereted rá?

- 600-650k

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

- 1080p 144hz G-sync (AOC 27G2G4)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

- Az i7-re eddig nem volt panaszom, a mostani i7700-at is szeretem illetve RTX kártyát szeretnék.

Tervezett PC: (Félig kezdő vagyok a témában, szerintetek az alábbi konfig ár-érték alányban megfelelő? Illetve, a proci hűtők, gépház, táp világban teljesen zöldfülű vagyok, passzolnak ezek egymáshoz? Hűtő jó a procira, elég ennyi táp stb.)

CPU: INTEL CORE I7-12700F
CPU HŰTŐ: ARCTIC COOLING FREEZER I35 A-RGB
ALAPLAP: ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4
HÁZ: SILENTIUMPC SIGNUM SG1V EVO TG ARGB FEKETE
VGA: RTX 3060TI
RAM: KINGSTON FURY 32GB RENEGADE DDR4 3600MHZ CL16 KIT
TÁP: COOLERMASTER MWE BRONZE 750W V2
SSD: SAMSUNG 980 MVE2 500GB

Köszi előre is a tanácsokat :)

(#169460) palfitom válasza lorinczbazsi (#169459) üzenetére


palfitom
Topikgazda


lorinczbazsi

Szia,

Hűtő: nem rossz, de egy kicsit combosabbat tennék rá, pl. ID-Cooling SE-226-XT.
VGA: az MSI Gaming X most 258k-ért jó vétel.
Ram: 2 modulos KIT legyen.
Táp: bőven elég, még sok is. Inkább ezekből választanék: pl. be Quiet System Power 600W / be Quiet Pure Power (CM) 600W / Cooler Master V650 Gold V2 / Corsair TX650M / Corsair RM650 / RM650x / EVGA SuperNOVA 650 GT/ FSP Hydro Pro 600W / Seasonic Core GC 650W / Seasonic Core GM 650W / Seasonic Focus 650.
A Gold hatásfokú Corsair TX650M (2021) 7 év garival ~33k, a szinté Gold Cooler Master V650 Gold V2 10 év garival szintén ~33k.
SSD: ha erről megy a szerkesztés, akkor számodra megfontolandó a 980 Pro verziója!

+1, ami szubjektív: ATX házban nem mutat olyan szépen a kis mATX lap!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169461) MaddeNNNN válasza palfitom (#169460) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Foramaxnál a 10 év garanciás EVGA 650 P6 Platinum táp is még nagyon jó vétel 34k-ért.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#169462) Luck Dragon

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
-Munkára ,alábbiak nevére kattintva a gépi követelmények láthatóak .
, AutoCad
, AutoDesc
, Solid Edge
, EdgeCam

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
- Nincs ilyen , mindenből új kell.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
-Maga a gépre .

4. Mennyi a kereted rá?
-500,000-Ft +

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
-1920x1080 /27”/144Hz /G-sync

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
-Front léghűtéses kialakítás lenne jó, ( 3X 120 ventilátor) .
-Jobban preferálnám az Intel/Nvidia párost , mert régebbi programok arra lettek optimalizálva (Driver).

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#169463) palfitom válasza MaddeNNNN (#169461) üzenetére


palfitom
Topikgazda

:K
(átraktam a hsz-edet ON-ba)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169464) palfitom válasza Luck Dragon (#169462) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Luck Dragon

Szia,

Lap: pl. Asus Prime B660-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660-Plus D4
CPU: i5 12400(F) / 12600K(F)
Hűtő: pl. Arctic Freezer i35 / SilentiumPC Spartan 5 Max / ID-Cooling SE-224-XT v2 / ID-Cooling SE-226-XT
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600, VAGY 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600
VGA: pl. Quadro T600 / RTX 3050 / 3060
SSD: WD Blue SN570 / Samsung 980
HDD (ha kell): pl. Toshiba P300
Ház: ízlés szerint, pl. SilentiumPc Ventum VT2 TG / Signum SG1 TG / Zalman X3 / CM MasterBox NR600 / BQ Pure Base 500DX
Táp: pl. be Quiet Pure Power (CM) 500-600W / Corsair TX550M / Corsair RM550x / EVGA B5 550 / FSP Hydro Pro 500-600W / Seasonic Core GC 500-650W / Seasonic Core GM 500-650W / Seasonic Focus 550

De mehetne mATX konfigba is:
Lap: pl. Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4
Ház: ízlés szerint, pl. Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Zalman M3 Plus / SilverStone PS15 Pro / Aerocool Trinity Mini-G-BK-V3 / Fractal Design Define Mini C TG

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169465) Caputo


Caputo
újonc

Szép estét!
Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Alap otthoni felhasználásra és játékra egyaránt tervezem használni. Főleg singleplayer-ben játszom, multiplayer-ben nagyon ritkán szoktam. (Farming Simulator 22, ETS 2, Forza Horizon 4, BeamNG.drive, Mafia: Definitive Edition, GTA5 játékokkal tervezek elsősorban játszani).
Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
A jelenlegi gépemből az egyéves Seagate BarraCuda 1 TB merevlemezt és az optikai meghajtót szeretném megtartani.
Milyen alkatrészekre van szükséged?
CPU, alaplap, Ram, SSD, VGA, ház (legyen benne hely optikai meghajtónak), táp.
Mennyi a kereted rá?
300-350 ezer Ft, de ha szükséges még 10-15 ezret hozzá tudok dobni.
Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
A monitor típusa LG 24MP67VQ-P, max felbontás 1920 x 1080 @ 60 Hz, D-SUB, DVI-D, HDMI csatlakozóval rendelkezik.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem vagyok elkötelezett, de rossz tapasztalat miatt a Gigabyte márkát inkább hanyagolnám. Bár lehet csak véletlen, hogy két alkalommal is selejtet fogtam ki. Nincs.

Az elmúlt hetekben különböző fórumokat, értékeléseket tanulmányoztam, az olvasottak alapján össze állítottam egy konfigurációt amiről ki kérném a véleményeteket mert továbbra sem tartom magamat valami nagy szakértőnek. A gépet szeretném legalább 5 évig használni, de ha némi későbbi fejlesztéssel (első sorban VGA, RAM) elmenne 6-7 évet az sem lenne baj.

CPU: Intel Core i5-12400F
Alaplap: ASUS PRIME B660M-A D4 vagy MSI PRO B660M-A DDR4
RAM: Crucial 16GB (2x8GB) KIT DDR4 3200 MHz CL16 Ballistix Red
VGA: Inno3D GeForce GTX 1650 GDDR6 TWIN X2 OC vagy esetleg EVGA GeForce GTX 1650 SC ULTRA GAMING
SSD: WD Blue SN570 500 GB+
Táp: Seasonic Core GC 500W Gold
Ház: EVOLVEO T3

Az alap CPU hűtőt érdemes esetleg kicserélni?
Előre is köszönöm a választ. További szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#169466) rasotamas válasza Luck Dragon (#169462) üzenetére


rasotamas
veterán

Én ilyen felhasználásra szereznék egy minimum 1440p de talán inkább 4k vagy a kettő közt 3440x1440 felbontású, és akár nagyobb 32-34" monitort. Sőt, lehet egy kisebb 48" 4K tv-t.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#169467) paranoidart


paranoidart
csendes tag

Sziasztok! Van egy egészen régi gépem, amit fejlesztgettem kicsit az évek során(i7 920, gtx 1060 3gb, be quiet straight power 11 platinum 550w) és eljött az ideje egy nagyobb fejlesztésnek: alaplap, processzor, memória lenne cserélve.
Némi játékra (nem multis) és leginkább grafikai munkára használnám.

Kinéztem az alábbi konfigot:
proci: Intel i5-12400F 69 000
alaplap: GIGABYTE B660M Gaming 41 000
memória: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz 20 000

Ez így 130 ezerbe kerül. Gondolkoztam még a i5-12600KF-en, de nem tudom, hogy megéri-e a majdnem 40 000 ft-os felárat. A keretre azt mondanám, hogy 170-180 ezer forint. Szóval akár beleférne a 12600KF is.

(#169468) #12516608 válasza paranoidart (#169467) üzenetére


#12516608
törölt tag

"
Kinéztem az alábbi konfigot:
proci: Intel i5-12400F 69 000
alaplap: GIGABYTE B660M Gaming 41 000
memória: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz 20 000
Ez így 130 ezerbe kerül."

Egy bólintás kell csak a szakiktól a lapra és már mehet is. Később is lehet nagyobb procira váltani. :K

(#169469) rasotamas válasza paranoidart (#169467) üzenetére


rasotamas
veterán

Azt a plusz 40 ezret ha rá tudod szánni ne a procira költsd, most ebben a kategóriában ha eladod a vga-dat 50 ezer körül, 100 alatt már vannak 1070/1070Ti/1660S, talán 1080/2060 kártyák, ami azért jóval erősebb lenne.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#169470) Luck Dragon válasza palfitom (#169464) üzenetére

Köszönöm szépen :R
Egy kérdés , hogy tényleg kell ehhez 50K alaplap? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#169471) #12516608 válasza Luck Dragon (#169470) üzenetére


#12516608
törölt tag

"Egy kérdés , hogy tényleg kell ehhez 50K alaplap? " --- :Y Ember!!! Ennyiért ajándék!! Nézz körül a webshopok árlistáin! Ja, hogy van olcsóbb csumpi max. i3-hoz? :(((

(#169472) hobizoli válasza paranoidart (#169467) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en a plusz ammobol a videozsugabol vennek inkabb kajakabbat...
anyulapbol az a "jo", aminek a VRM-jen is van hutoborda

több drón kell ;P

(#169473) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy gép i9-es procival illetve RTX2070 GPU-val valamint 32GB RAM-mal ami jelenleg betölti a gamer illetve streamer pc szerepét. Viszont kellene egy másik gép hogy legyen külön gép a játéknak illetve streaming-nek. A fenti konfig maradna játékos konfignak, és amiért írok azaz lenne hogy milyen gépet tudnátok ajánlani a streaming-nek?
Twitch + OBS van használva.

Én olyasmire gondoltam hogy egy
-MSI MPG Z490 GAMING PLUS
-i7-10700
-32GB Corsair RAM
-WD Black NVMe 500GB SSD
-egy nagyon alap gpu hogy legyen benne valami
-650W-os táp
-egy jobb hűtésű ház

Azt hiszem hogy 960p 60fps-sel megy a stream. Szerintetek az i7-10700 elég lenne, vagy esetleg abba is i9-10900 menjen? Egy komplett gépet kell összerakni, nincs semmi alkatrész bele.
Köszönöm a segítséget! Sajnos streaming tekintetében nincs tapasztalatom hogy milyen gép megfelelő hozzá. Itt ugye a legnagyobb összeg a proci, annál olyan 150-170k-ig el lehet menni. A többinél pedig az a ár mérvadó amiket nagyjából leírtam. Alaplap 50k, ram 50k, táp 40k, ssd 40k, ház 30-40k. Ha esetleg valamiből mást ajánlanátok akkor jó lenne a fent felsorolt ár környékén maradni.

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#169474) dannyl válasza jozsi252 (#169473) üzenetére


dannyl
addikt

(#169475) Luck Dragon válasza #12516608 (#169471) üzenetére

Nem tudtam , azért is volt kérdés .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#169476) jozsi252 válasza dannyl (#169474) üzenetére


jozsi252
veterán

Átolvastam az összefoglalót, megpróbáltam minden kérdésre válaszolni. Írtam hogy streaming pc-nek kell twitch obs pároshoz, írtam hogy komplett gép kell, írtam összegeket külön mindenre, írtam hogy kb milyen beállítással lenne használva az obs.
Mi az amit esetleg kihagytam? Monitort nem írtam bele, mivel streamer pc lenne így teljesen mindegy hogy milyen monitor lesz alá rakva.

iPhone 13 Pro Max

(#169477) kola18


kola18
újonc

Kérném a segítségeteket,
Be quiet! Silent Base 600 házba,
ASUS TUF Gaming B660M- Plusz WIFI D4 lapra be tudom-e tenni a
Be Quiet! Dark Rock Slim CPU hűtőt ?
Előre is köszönöm!

(#169478) dannyl válasza jozsi252 (#169476) üzenetére


dannyl
addikt

Csak arra céloztam vele, hogy ha a pontokra válaszoltál volna, amik fel vannak tüntetve, sokkal egyszerűbb dolga lett volna a topicgazdáknak. Eléggé kesze-kusza amit írtál, ki kell hámozni mindent, a pénz meg nem úgy működik, hogy erre ennyi, arra annyi. Egy keretet kell írni, és majd úgy kapsz ajánlást, hogy az jó lesz.

(#169479) N4zg


N4zg
újonc

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni egy új gép összeállítása kapcsán. Nem nagyon követem a hardware változásokat ezért szeretném hozzáértők tanácsát kérni.

Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játékra és otthoni munkavégzésre használom a jelenlegi gépet és az újnak is ez lenne a cél. Játékoknál mindenféle kategória, single- (EldenRing, DragonAge, Fallout) és multiplayer (Wow, Diablo, Valorant, Apex) is, de nem versenyszerűen csak elütni az időt. A munka része nem vészes irodai programok (office), ERP szoftver, VPN és távoli asztal használata.

Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Régi gép szülőknek menne, így nem szeretnék megtartani semmit belőle.

Milyen alkatrészekre van szükséged?
Periférián kívül mindenre szükségem lenne.

Mennyi a kereted rá?
700k Ft lenne a keret, ha ennél több lenne egy életképes akkor plusz 100k forintot még rátudok szánni.

Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Jelenleg egy nagyon régi Asus VS239HV (IPS) típusú monitort használok, ezt cserélném egy Gigabyte AORUS FI27Q-EK monitorra 1440p/165Hz Freesync igen és G-Sync Kompatibilis

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem vagyok elkötelezett semelyik gyártó/márka iránt, a gép nem látható helyen lesz tárolva így a külsőség sem szempont. Egyedül annyi igény lenne, hogy szeretném egy helyről megrendelni a számla miatt. A PCX oldalát ajánlották, de ha tudtok ajánlani jobbat, akkor nem ragaszkodom a PCX webshopjához. Alább próbáltam összeállítani egy gépet a fórumban levő előző ajánlások alapján kivéve a tápot és a processzor hűtőt. Tudom, hogy van külön topik rá, de ha a monitor se illik a konfigba kérlek szóljatok.

Kinézett gép:
Ház: Be quiet! BGW37 Pure Base 500DX | 44.390 Ft
Táp: Be quiet! Pure Power 11 FM 850W tápegység | 50.890 Ft
Processzor: Intel Core i5 12400F processzor | 73.690 Ft
Alaplap: ASUS TUF Gaming B660M-Plus D4 alaplap Intel 1700 alaplap | 54.990 Ft
Memória: KINGSTON FURY Renegade Black 2x8GB DDR4 3600MHz | 35.490 Ft
VGA: Gigabyte RTX 3070 Ti GAMING OC 8G videokártya | 348.390 Ft
SSD: Samsung 980 1TB M.2 SSD meghajtó| 41.290 Ft
HDD: Toshiba P300 2TB merevlemez | 19.089 Ft
Hűtő: Be quiet! Pure Rock 2 fekete processzor hűtő (BK007) Processzor hűtő | 16.690 Ft
Összesen: 684 909 FT

(#169480) dannyl válasza kola18 (#169477) üzenetére


dannyl
addikt

(#169481) kola18 válasza dannyl (#169480) üzenetére


kola18
újonc

És le is tudom fogatni, mert ez nem nem igazán a 1700-ashoz van?

(#169482) dannyl válasza kola18 (#169481) üzenetére


dannyl
addikt

(#169483) jozsi252 válasza dannyl (#169478) üzenetére


jozsi252
veterán

Bocsánat érte, holnap pontokba szedek mindent.

iPhone 13 Pro Max

(#169484) kola18 válasza dannyl (#169482) üzenetére


kola18
újonc

Köszönöm szépen!

(#169485) palfitom válasza Caputo (#169465) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Caputo

Szia,

Nem rossz amiket összeállítottál, az alapok jók, és alkalmas a gép egy későbbi VGA-fejlesztésre. Ha ez volt a cél, akkor OK.
Igen, érdemes cserélni a gyári Intel hűtőt, pl. SilentiumPC Spartan 5 MAX / Arctic Freezer i35.

Mivel egy gamer-gép legfontosabb egysége a VGA, ezért a jelent nézve nem ez az ideális összeállítás, 350k-ból kijöhet egy grafikailag jóval erősebb gép is, például:
Asus TUF Gaming B560M-E
i5 11400F
ID-Cooling SE-213V2
16GB (2x8) Team Group 3600
RTX 3050 (pl. Palit)
SN570 500GB
FSP Hydro M Pro 500
Sharkoon V1000

Ha belefér, akkor természetesen inkább LGA1700 legyen:
Gigabyte B660M DS3H DDR4 / Asus TUF Gaming B660M-E D4 / vagy a már kinézett Prime vagy MSI.
i5 12400F
SilentiumPC Spartan 5 MAX
16GB (2x8) Team Group 3600 / vagy a már kinézett Crucial

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169486) palfitom válasza Luck Dragon (#169470) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Luck Dragon

Szívesen.
Van kicsit olcsóbb is, de nem nagyságrendekkel, pl. Gigabyte B660M DS3H DDR4 / Asus TUF Gaming B660M-E D4.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169487) palfitom válasza jozsi252 (#169473) üzenetére


palfitom
Topikgazda


jozsi252

#169483 jozsi252
OK! Igen, úgy könnyebb lenne! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169488) palfitom válasza N4zg (#169479) üzenetére


palfitom
Topikgazda


N4zg

Szia,

Tulajdonképpen rendben van a konfig, akár mehet is.

Én inkább így építkeznék:
Pure Base 500DX
Corsair TX750M
12400F
ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35 / ID-Cooling SE-226-XT
TUF Gaming B660-Plus D4
FURY Renegade 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz KF436C16RBK2/16
RTX 3070Ti pl. Gainward 318k / Asus TUF 352k VAGY RTX 3080 pl. MSI Gaming Z Trio 404k
Ha 3070Ti, akkor inkább 318k-ért, mert ha már 350k környékére mész, akkor inkább tegyél hozzá egy kicsit, és legyen 3080 404-ért! A monitorod simán "elbírja" a 3080-at is.
Samsung 980 1TB
Toshiba P300 2TB

Több boltban is kérhetsz összeszerelést (illetve érdemes csekkolni a készletet/árakat), pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX, Zóna Computers, stb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169489) tothd1989


tothd1989
csendes tag

Sziasztok!
Új gép építése előtt állok.
Meglevő alkatrészeim kizárólag adattárolók: Kingston A400 240gb ssd, Crucial MX330 275(?)gb ssd, illetve néhány hagyományos merevlemez vegyesen 300gb és 1tb között, nem hiszem, hogy nagyon relevánsak, de nem kompetitiv játékoknak és filmeknek/c# kódoknak tökéletesek.
Elsősorban multiplayer játékra/hobbi programozásra/esetlegesen streamelésre is lenne használva.
A keretet ~500e ft-ra lőném be, de ez rugalmas mivel egyszerre nem tudok ennyi pénzt beleölni (család stb.). Áruhitel/használt alkatrész(újracsomagolt esetlegesen, de csak csakis áruházból) nem opció.
A pc-t több évre tervezem, hogy esetleges cpu/ram/vga bővítésel használható maradjon.
A vga fix, vélhetőleg már holnap rendelem meg, egy Asus Tuf gaming 3060 12gb személyében. Megjegyzés: Ennél erősebbet feleslegesnek tartok mert, a cél csak fhd - illetve nem is minden nap/héten van időm játszani.
A gépről nagy vonalakban az elképzelésem, ezekről kérnék véleményt mit érdemes cserélni (értsd: pár ezer ft különbség egy jobb teljesítmény miatt) - illetve ahol csak elképzelésem van, ajánlatokat várnék:
Cpu: Ryzen 5 5500
Ram: 2x16gb ram corsair 3600mhz cl16
Táp: Evga superNOVA 750 GT
Alaplap: iszonyat nagy a választék, még nem jutottam dűlőre, de egy b550es 4 ram slotos kellene, normális vrm hűtéssel.
Gépház: szintén zenész, minimális rgb világítással rendelkezőt szeretnék, megfelelő szellőzéssel, alsó tápos kialakítással.
Monitor: 24" vagy felette.
Perifériák: mechanikus billentyűzet, ha létezik akkor magyar kiosztású. Egér tekintetében teljesen tanácstalan vagyok, de azt tudom, hogy makró kell.
Fejhallgató: HyperX cloud 2
Windowsom van, ezt tudom hordozni az új gépre is.

Pc: Ryzen 9 5900x, ASUS Rog Strix B550-A, Corsair Vengeance RGB 4x16GB 3600mhz CL16, THERMALTAKE TH360 ARGB Sync Snow Edition, Gainward RTX3070TI, Corsair RM1000X, Kingston 500GB M.2 NVMe, Crucial 1TB M.2 NVMe, 2x AKASA VEGAS AR7 Kit, Lian Li O11D EVO. Mobil: Iphone 14, Redmi Note 9 pro.

(#169490) palfitom válasza tothd1989 (#169489) üzenetére


palfitom
Topikgazda


tothd1989

Szia,

Az Összefoglaló szerint kérdezz kérlek, úgy egyszerűbb értelmezni!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169491) tothd1989


tothd1989
csendes tag

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Multiplayer, PUBG, CS:GO, R6, HearthStone - nagy vonalakban.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Kingston A400ssd, Crucial MX 330 ssd illetve további hagyományos merevlemezek.
Videókártyám még nincs, de egy ASUS TUF GAMING 3060 lesz.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Cpu, ram, alaplap, tápegység, gépház, monitor (24"), perifériák (mechanikus billentyűzet, makrós egér), kábelek.
4. Mennyi a kereted rá?
~500000Ft (ebben benne van a videókártya ára is, ami jelenleg 210000Ft).
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Nincs monitorom.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Ryzen alapokon gondolkodom az esetleges későbbi fejlesztések könnyebbsége miatt, gépházból valami megfelelő szellőzésű alsó tápos megoldás érdekel némi rgb világítással.
Amelyik alkatrészt nem soroltam fel, ott tanácstalan vagyok.
Az általam kinézett alkatrészek:
Ryzen 5 5500 processzor
2x16GB 3600mhz cl 16 Corsair ram kit
EVGA superNOVA 750 GT tápegység
Fejhallgató: HyperX Cloud 2

Ps. Az előző hsz-em törölhető.

[ Szerkesztve ]

Pc: Ryzen 9 5900x, ASUS Rog Strix B550-A, Corsair Vengeance RGB 4x16GB 3600mhz CL16, THERMALTAKE TH360 ARGB Sync Snow Edition, Gainward RTX3070TI, Corsair RM1000X, Kingston 500GB M.2 NVMe, Crucial 1TB M.2 NVMe, 2x AKASA VEGAS AR7 Kit, Lian Li O11D EVO. Mobil: Iphone 14, Redmi Note 9 pro.

(#169492) Luck Dragon válasza palfitom (#169486) üzenetére

Köszönöm a segítséget :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#169493) palfitom válasza tothd1989 (#169491) üzenetére


palfitom
Topikgazda


tothd1989

Szerintem lennének szerencsésebb választások is.
Az R5 5500 csak PCIe 3.0-t tud és az L3 cache is csak 16MB. Ha Ryzen és cél valamennyire az "időtállóság", akkor 5600 vagy 5600X legyen.
Hűtő (opcionális): pl. Jonsbo CR-1000 / Arctic Freezer A35 / ID-Cooling SE-224-XT v2 / FSP Windale 6 / Alpenföhn Brocken ECO Advanced / BQ Pure Rock 2.
Lap: pl. Gigabyte B550M Aorus Elite / Asus TUF Gaming B550M-Plus / MSI B550M Mortar, olcsóbban Gigabyte B550M DS3H.
Ram: jelenleg FHD mellé felesleges 32GB, s mivel szűk a keret, ezért inkább 16GB legyen, pl. Aegis 3200 / Crucial 3200 / Ripjaws 3600 / Fury 3600 / Fury Renegade 3600.
Ház: ízlés szerint, pl. Deepccol Matrexx 30 / Natec Irid 353 / Deepcool Matrexx 40 3FS / Cooler Master MasterBox Q300L / Fractal Design Focus G Mini / Cooler Master MasterBox MB311L / Kolink Citadel / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Zalman M3 Plus / Aerocool Atomic Lite v2 / SilverStone PS15 Pro / Aerocool Trinity V3
Táp: totál felesleges 750W. Ha KÖZELjövőben lesz vga-fejlesztés, akkor mehet a superNOVA (jó választás), de ha nem, akkor inkább olcsóbbat nézz (más komponensek javára), pl. be Quiet System Power 500-600W / be Quiet Pure Power (CM) 500-600W / Corsair TX550M / Corsair RM550x / EVGA SuperNOVA 550 GT/ FSP Hydro Pro 500-600W / Seasonic Core GC 500-650W / Seasonic Core GM 500-650W / Seasonic Focus GX 550-650.
Monitor: Milyen monitort vegyek?

Ha ATX méretet jobban szeretnél, akkor pl. Aerocool Python / SilentiumPc Ventum VT2 TG / Signum SG1 TG / Zalman X3 / Thermaltake Commander C32 TG / SilentiumPC Signum SG1V EVO TG / BQ Pure Base 500DX
+ Asus TUF Gaming B550-Plus / MSI B550 Tomahawk.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169494) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali,

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játék, filmezés. Online simes versenyjátékok. (AC/ACC, D2.0, TC2, néha Forza 4)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Gépház (. CoolerMaster N300 ) esetleg RAm (RAM:16 GB (2x8) HyperX Fury Black DDR3 1866 cl10), táp ( SEASONIC M12II-520 EVO 520W ATX23 ) amire azt mondjatok, hogy maradhat. HDD
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
alaplap, Ram (ha a régi nem jó), processzor, Vga
4. Mennyi a kereted rá?
kb 300-400e. Ft
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
1080p / 60Hz , jó ha lesz display PORT is meg HDMi 2x
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem győzött meg meg az AMD hogy kellene. Bár ha van valami biztos cucc érdekel.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#169495) palfitom válasza Emunem (#169494) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Emunem

Szia,

Ház maradhat. (163 mm magasságig fogad cpu-hűtőt és 320 mm-ig VGA-t)
Ha csak pár éves a táp, akkor maradhat.
A ramok már kiszolgáltak, érdemesebb eladni és DDR4-re váltani.
SSD-t tegyél a gépbe, a nélkül bármilyen modern rendszer lassúnak érződik!

AMD:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B550M-Plus / MSI B550M Mortar / Asus TUF Gaming B550-Plus / MSI B550 Tomahawk
CPU: R5 5600 / 5600X
Hűtő: pl. Jonsbo CR-1000 / ID-Cooling SE-224-XT / SilentiumPC Fera 5 / ID-Cooling SE-226-XT

Intel:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B660M-E D4 / Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660-Plus D4, ha később nem lesz proci fejlesztés, akkor Asrock B660M Pro RS
CPU: i5 12400(F)
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35 / ID-Cooling SE-226-XT

A többi:
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Crucial 3200 / Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600
VGA: RTX 3050 / 3060 / RX 6600 / 6600XT / 6650XT
SSD: m.2 pl. WD SN570 / Samsung 980

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169496) Emunem válasza palfitom (#169495) üzenetére


Emunem
aktív tag

Ha belefér a keretbe akkor köszönöm szépen. :R

most jól olvastam valahol, hogy elkezdtek lejjebb menni az árak?

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#169497) Caputo válasza palfitom (#169485) üzenetére


Caputo
újonc

Szia!
Köszönöm a segítséget, valószínűleg a 11400F-et és az RTX kombinációt fogom választani, vagy pedig spórolok még a nyáron hozzá és megveszem az 1700-ast.

(#169498) palfitom válasza Emunem (#169496) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Emunem

Szívesen.
Összeválogatható úgy, hogy minden beleférjen. Csekkold több helyen az árakat!

VGA esetében igen, pár hónapja esnek az árak, mostanában lehet az alja kb (bár ezt senki nem tudja).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169499) palfitom válasza Caputo (#169497) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Caputo

Szívesen.
OK.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169500) blg


blg
senior tag

sziasztok!
tudnátok ajánlani egy netezős félgépet? játék nincs, videokártya nem kell, a processzorban legyen a videochip. (10 éves Pentium G840/4GB RAM gépet vált, mert az lehalt)
ami kell: alaplap (mATX), proci, memória (8 GB), táp
ami van: ház (SHARKOON MS140), SSD (satás), HDD, ODD, külső perifériák
keret: mindegy, az ár-érték arány legyen jó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.