Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#171001) palfitom válasza Dave567 (#170993) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Dave567

OK :)
Mostanában nem olvastam utána a riser-kérdéskörnek, akkoriban a 3M-et dicsérték több fórumon is, azért vettem meg. Bár kifizetni nem esett jól, de engem sem érdekel annyira az ár...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171002) palfitom válasza plunk (#170995) üzenetére


palfitom
Topikgazda


plunk

Az utolsóra válaszolok:
Ez a konfig egyáltalán nem fog "izzani", ezért teljesen mindegy melyik beépítést választod.
Én a vízszintes alaplap, függőleges vga felállást választanám.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171003) palfitom válasza esde (#170999) üzenetére


palfitom
Topikgazda


esde

Szia,

Egy picit jó lenne még hozzátenni a kerethez, mert ez alá nem lenne érdemes menni:
Lap: pl. Asrock B450M Pro4 R2.0 / MSI B450M Mortar Max / Asrock B550M Pro4 / Gigabyte B550M DS3H / Asus TUF Gaming B550M-E
CPU: R5 5500
Hűtő (opcionális, de ajánlott): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / Jonsbo CR-1000 / ID-Cooling SE-224-XT / ID-Cooling SE-224-XT v2
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Ripjaws 3600 / Gammix 3600
VAGY DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600 / Kingston 3600
SSD: pl. WD SN570 / WD SN750 / Samsung 980 / Samsung 980 Pro
HDD: pl. Toshiba P300 1TB (500-as nem éri meg, alig olcsóbb az 1 terrásnál)
Ház: ízlés szerint, pl. Aerocool Hexform G-BK-v2 / Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Zalman M3 Plus, olcsóbban Deepcool Matrexx 30
Táp: pl. be Quiet System Power (CM) 400-500W / be Quiet Pure Power (CM) 400-500W / FSP Hexa+ Pro 400-500W / FSP Hydro Pro 500W / FSP Hydro M Pro 500W / Seasonic B12 BC 550W, olcsóbban Chieftec iARENA 500W / Chieftec ECO 500W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171004) palfitom válasza KROK640 (#171000) üzenetére


palfitom
Topikgazda


KROK640

Szívesen.
Ha mindenki örül, akkor jó! :)

Mint említettem, én is szimulátorozok, pár évvel ezelőttig 8600K-m volt, és mindenféle autós és kamionos szimulátorhoz bőven elég volt, 40-60% körüli kihasználtsággal ment. Én biztosan nem ilyen proci-vga aránnyal építettem volna meg a gépet, ezeknek a játékoknak nem elsősorban erős proci kell. Viszont egy ultrawide monitor (pl. 1440x3440) és természetesen egy ehhez illő erős vga nagyon megnöveli az élményt.

Persze FHD monitorhoz teljesen jó a 3070.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171005) esde válasza palfitom (#171003) üzenetére


esde
tag

Szia, nagyon köszönöm!
Egy kérdésem lenne. Ehhez a vga-hoz nem túl sok ez a konfig? GeForce GTX 1050 2GT OC 2GB

Nyilván videóvágásra lesz használva első sorban ahol nem számít, de ehhez a kártyához mérten szeretném azért a többi cuccot is választani. Max egy év múlva ha úgy alakul akkor úgyis egy sokkal erősebb konfigot állítanék össze, de egyenlőre ennek a vga teljesítményének a max kihasználása lenne a korlát. Szerintem ezek a cuccok túllépik, de mond ha nem így van és rosszul tudom. :)

(#171006) varmi2 válasza esde (#171005) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen túllépik. De akkor vegyél másik procit, a többi maradhat. Ryzen 2600-at, innen apróról, a többi maradhat. Vagy Ryzen 3100-at, szintén innen apróról.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#171007) palfitom válasza esde (#171005) üzenetére


palfitom
Topikgazda


esde

Szívesen.

Láttam, hogy ilyen kártyád van, de ahogy írtam is, "ez alá nem lenne érdemes menni", hisz ár-érték arányban rosszabbat kapnál. Ahol lehet ne spórolni (ha nagyon muszáj), ott ajánlottam olcsóbb alternatívát is.
Ahogy varmi2 kolléga írta, a procin esetleg tudsz faragni, de más komponensen nem igazán.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171008) Dave567 válasza palfitom (#171001) üzenetére


Dave567
addikt

Akkor amit linkeltél nekem azt megvehetem ?
Elég jónak nézem.

(#171009) palfitom válasza Dave567 (#171008) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Dave567

Tényleg nézz körül a kínálatban!
Van az egyenes, amit már láttál, de pl. van 90 fokkal elfordított sínes is (TT / CM), ezt is gondold át, hogy melyik lenne neked jobb, célszerűbb!
Phanteks-ben is létezik egyenes, és elfordított is, valszeg ez sem rossz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171010) csakb


csakb
őstag

Sziasztok!

Egy kollégámnak próbálunk összehozni otthoni munkához egy jó konfigot.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

Játék nem lesz. Egy speciális képfeldolgozó célszoftvert használ leginkább, aminek furamód, minél jobb, egymagos teljesítmény kell. IGP bőven elég.
Valszeg nem ártana 32 GB RAM.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Minden alkatrészt most szerzünk be.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Mindenre. Ház, alaplap, CPU, RAM, hűtő, táp, SSD; 3-4 TB HDD esetleg.

4. Mennyi a kereted rá?

Max. bruttó 400k, de lehet, hogy 500-ig el tudunk menni.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

Nem szempont, amúgy Dell U2412M, valamint HDMI is kéne az alaplapra, hogy adott esetben TV-re is ki tudja rakni a képet.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Jó lenne, ha a konfig idle-ben minél csendesebb lenne. Vagyis csendes táp, CPU-hűtő, ház kellene, ez a legfontosabb szempont a combos, egymagos teljesítmény mellett.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#171011) csakb válasza csakb (#171010) üzenetére


csakb
őstag

Bocsánat, lejárt a szerkesztés. Annyi infó van még, hogy jelenleg egy i7-8850H CPU-s laptoppal dolgozik. Ennél kellene érezhetően (vagy jó esetben sokkal) erősebb, 1 magos teljesítmény.

(#171012) esde válasza palfitom (#171007) üzenetére


esde
tag

Értem, köszönöm és varmi2-nak is!

[ Szerkesztve ]

(#171013) tothtomka


tothtomka
csendes tag

Sziasztok!
Jószerivel a felettem levő poszt rám is vontatkozik, appróbb eltérésekkel. :D
Egy kollégámnak próbálunk összehozni munkához egy jó konfigot.
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játék nem lesz. Csak irodai alkalmazások, excel, word, chrome, videonézegetés, teams...

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Összesen 2db HDD kerül át a régi gépből.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Mindenre. Optikai meghajtó is.

4. Mennyi a kereted rá?
Nincs igazán keret meghatározva, de jó lenne 200k alatt maradni a különböző perverziók ellenére is. (lásd lentebb)

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
2db meglévő monitort kellene egyszerre meghajtania fullHD felbontással. Most 1 HDMI-n és 1 HDMI-DVI átalakítón keresztül csatlakozik a videokártyára.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Intel I5 proci (bár elméletileg nem indokolt, de kell), k.gyors (a simán gyors az lassú :() legyen és csendes, irodai gép úgyhogy ne legyen színes-szagos-hétzenés. 500Gb az igény a rendszermeghajtónak.

Előre is köszi!

(#171014) w.miki


w.miki
veterán

Anyunak keresünk számítógépet, monitorral.
Win, FB, YT, Excel, Mail.... esetleg unokának MineCraft
Ezt néztem ki, mi a véleményetek róla?
HP WORKSTATION Z230 SFF XEON E3-1245V3/8GB/500 GB SATA HDD, + 22" Full HD monitor - 60e Ft
Tudtok esetleg jobb ajánlatot, használtan?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#171015) palfitom válasza csakb (#171010) üzenetére


palfitom
Topikgazda


csakb
+ #171011 csakb

Szia,

A képszerkesztők nagy részének erős 1 szálas teljesítmény kell, szóval nagyjából természetes igény.

Lap: pl. Asus TUF Gaming B660-Plus D4 / MSI Z690-P DDR4 / Gigabyte Z690 UD DDR4 / Asus Prime Z690-P D4 / MSI Z690-A DDR4, olcsóbban Gigabyte B660 DS3H DDR4 / Asus Prime B660-Plus D4
CPU: i5 12400 / 12600K
Hűtő: pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / SilentiumPC Fera 5 / ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35 / ID-Cooling SE-225-XT / SilentiumPC Fortis 5 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280
Ram: DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600 / Kingston 3600
SSD: pl. WD SN570 / Samsung 980
HDD: pl. Toshiba P300 / WD Purple
Ház: ízlés szerint, pl. be quiet! Pure Base 500
Táp: pl. be Quiet System Power (CM) 500W / be Quiet Pure Power (CM) 500W / Corsair TX550M / Corsair RM550 / Corsair RM550x / EVGA B5 550W / FSP Hydro Pro 500W / FSP Hydro M Pro 500W / Seasonic B12 BC 550W / Seasonic G12 BC 550W / Seasonic Core GC 500W / Seasonic Core GM 500W / Seasonic Focus 550W

Ha ráér kicsit a beszerzés, akkor érdemes megvárni a hamarosan megjelenő új Ryzen-t, melyből egy 7600X is erősebb egyszálas teljesítményt ígér.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171016) palfitom válasza tothtomka (#171013) üzenetére


palfitom
Topikgazda


tothtomka

Szia,

Lap: pl. Asrock B450M Pro4 R2.0 / Asrock B550M Pro4 / Asus Prime B550M-A / Gigabyte B550M S2H / Gigabyte B550M DS3H
CPU: R5 5600G
Hűtő (opcionális): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Team Group 3600
SSD: pl. Patriot Burst (sima, nem Elite) / Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial BX500 / MX500 / WD Blue 3D / WD SN570 / Samsung 980
Ház: ízlés szerint, pl. Deepcool Smarter / AIO Bohemian II / Deepcool Matrexx 30
Táp: pl. be Quiet System Power 400W / be Quiet Pure Power (CM) 400W / FSP Hexa+ Pro 400W / FSP Hexa 85+ 350-450W, olcsóbban Chieftec iARENA 500W / Chieftec ECO 400-500W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171017) csakb válasza palfitom (#171015) üzenetére


csakb
őstag

Köszi szépen! :R
Maradunk ennél az inteles konfignál, mert most még van pénz rá... :)

(#171018) Scale válasza palfitom (#170979) üzenetére


Scale
őstag

Írtad, hogy i5 8400/8500-hoz valamilyen B365-ös lapot keresgéljek, néztem ilyen belépő kategóriát pl ASUS PRIME H310M-R R2.0, viszont ezen ha jól látom nincs M2 foglalat.
Kérdésem: nekem mennyire lenne szükségem egy m2-es ssd-hez a játékokhoz amiket írtam?

(#171019) anszilag válasza palfitom (#170969) üzenetére


anszilag
friss újonc

Köszönöm!!

(#171020) palfitom válasza Scale (#171018) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Scale

:( Az a lap Celeron és Pentium alá való, nem i5 alá!
KIEGYENSÚLYOZOTTSÁG! Ha középkategóriás procit veszel, akkor minden másban is legalább a középkategóriát ajánlott megcélozni!
Sajnos alig van kínálat ebben a kategóriában, gyorsan átfutva én valszeg ezt tenném alá: [link]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171021) tothtomka válasza palfitom (#171016) üzenetére


tothtomka
csendes tag

Nagyon köszönöm! :DD
Esetleg inteles alapokon hdmi+dvi porttal, i5 procival tudnál ajánlani?
:D

(#171022) Scale válasza palfitom (#171020) üzenetére


Scale
őstag

Értem köszi, az alapján néztem ezt, hogy írtad emellé a proci mellé s b365os lapot.

Szerk.: Ja bocsi most nézem hogy nem azt írtam amit igazából néztem a proci mellé. :B

[ Szerkesztve ]

(#171023) SyMbioTe válasza w.miki (#171014) üzenetére


#171014 w.miki
Szia!

Alapvetően nem rossz, egy SSD-t nem ártana dobni bele, aztán ilyen alap felhasználásra jó lehet.
Minecrafttól sokat azért ne várjatok el, bár az is attól függ mik az igények.

Esetleg aprón nézz körül 40-50k között valamivel újabb i5-4xxx / 6xxx + 8GB ram, SSD, meg mellé 10-20k között valamilyen 22-24-es HD/FHD monitor.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#171024) SyMbioTe válasza tothtomka (#171021) üzenetére


#171021 tothtomka
Szia!

Alaplap: Gigabyte B660M DS3H DDR4 / Gigabyte B660M Gaming DDR4 / Asus TUF Gaming B660M-E D4 / Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4, olcsóbban (csak i3 alá): Gigabyte H610M S2H DDR4 / Asrock B660M-HDV ~40-60k
CPU: i3-12100F / i5 12400F ~47-80k

A portokat most nem néztem végig, azt rádbízom. :)
A jelenlegi i3,, az pedig egy korábbi i5 teljesítményével ér fel minimum.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#171025) plunk válasza SyMbioTe (#170997) üzenetére


plunk
csendes tag

Sziasztok!
#170997 SyMbioTe

Köszönöm a választ! Meggondolom az 5600X-es dolgot, több tesztet megnézve tényleg nincs jelentős előny a 5700X javára.
Ha jól láttam az AM5-öt pont következő héten fogják kiadni, lehet ezt érdemes megvárni. Hátha látszik mennyivel drágább az új, vagy talán az AM4-et nyomja lejjebb... :)

#171002 palfitom
Neked is köszönöm a tanácsot! Paraszti eszemmel én is erre gondoltam, a meleg felfelé száll logika alapján. :D
---------------------------------------

Az 5600X-5700X processzor közti árkülönbözetet, és "egy kis aprót" rátéve érdemes lenne más gyártójú GPU-ra váltani? A Sapphire-ra rákeresve nem találtam sokat (konkrétan a gyártói honlap sem jelenik meg nekem rendesen), a Gigabyte márkanévvel már többször találkoztam. Van különbség a gyártók közt (MSI / Sapphire / Gigabyte / ASUS / XFX), vagy lényegében minimális az eltérés ugyanazon GPU szérián belül? (Mintha ASUS ilyen típusú kártyánál láttam volna, hogy a hűtése gyengébb.)

Megköszönöm ha ebben valaki segítene! :R

Üdv,
plunk

[ Szerkesztve ]

(#171026) KROK640 válasza palfitom (#171004) üzenetére


KROK640
veterán

jaja :)

Igen, a CPU kicsit erős lett az összeállításhoz, de egy jó erős proci sosem baj. :) Kicsit magamból indultam ki, nekem (munkára) mindig kell az erős CPU, így az a legfontosabb egy gépben, hogy jó erős CPU legyen, ez már a PII-es időktől fogva fontos szempont volt.
VGAból erősebb volt a tervezet, de ezt tudtam hirtelen emberi áron beszerezni, fullHD-hoz a 3070 szerintem is elég lesz, pláne ilyen kamionos, szimulátoros játékokban, ahol ugye nem kell a 100+ FPS.
És így még maradt is pénze, aminek nagyon örült, meg a gépnek is, szóval mindenki örült a végén :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#171027) tothtomka válasza SyMbioTe (#171024) üzenetére


tothtomka
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget! :D

(#171028) palfitom válasza plunk (#171025) üzenetére


palfitom
Topikgazda


plunk

Az AM5 DDR5 lesz, tehát annak a felárát is figyelembe kell venni!

Sapphire-ból a Nitro+ a jobb hűtés, leginkább azt érdemes venni. Természetesen adott szérián belül van különbség a gyártók között, de minden gyártónak különböző kategóriájú modelljei vannak (pl. a Powercolornál Fighter, Hellhound, Red Dragon, Red Devil), s ezek különböző minőséget és hatékonyságot takarnak. Az árak sok esetben tükrökzik is ezt, de nem kevésszer fordulnak elő anomáliák, tehát ez sem magától érthetődő.
Válassz ki pár típust amit megvennél, és ha az árukkal együtt beteszed ide, akkor segítünk kiválasztani a lehető legoptimálisabbat!
(igen Asusnak is vannak rosszul sikerült szériái, pl. vga esetében a korábbi TUF volt kerülendő, viszont az újabb szériákban nagyon jó hűtést kapott ugyanez a TUF név)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171029) DaveJ


DaveJ
újonc

Sziasztok.
Szeretnék lassacskán egy új számítógépet építeni és két konfig között vacilálok melyik lenne jó.
Elsősorban játékra kéne és single és multira is. Forza Horizon 5, GTA V Farming Simulator 22 főleg ezekkel menne a játék.
1. konfig
Alaplap: ASUS TUF GAMING B660M-E D4
Processzor: Intel Core i3 12100F
Memória: Kingston 16GB DDR4 3200MHz (2x8GB) Fury Beast
Táp: EVGA 750 BQ - 80+ Bronze
Gépház: Zalman - Midi - S4 plus
Videókártya: SAPPHIRE Radeon PULSE RX 6600 8GB GDDR6 128bit

2. konfig
Alaplap: ASUS TUF GAMING B560M-PLUS
Processzor: Intel Core i5-10400F
Memória: Kingston 16GB DDR4 3200MHz (2x8GB) Fury Beast
Táp: EVGA 750 BQ - 80+ Bronze
Gépház: Zalman - Midi - S4 plus
Videókártya: SAPPHIRE Radeon PULSE RX 6600 8GB GDDR6 128bit

Mint látszik a processzorok között gondolkozok. Szerintetek melyik érné meg jobban?
A válaszokat előre is köszönöm

(#171030) Paxker315 válasza DaveJ (#171029) üzenetére


Paxker315
addikt

Célszerű lenne az összefoglaló kérdéseire válaszolni, mert, biztos vagyok benne, hogy költséghatékonyabb, jobb ár:érték arányú csomagot tudnának ajánlani. Amúgy, a későbbi fejleszthetőség miatt 12th genes procit választanék, és teljesen felesleges 750-es táp, 450-500 watt már bőven jó a 6600-hoz. A ház sem egy nagy eresztés, és eleve "bután néz ki" akkora hodályban mikroATX lap (szubjektív..).

Összefoglaló? Keret? :F

Plusz #171028 palfitom kommentjére reflektálva "minden gyártónak különböző kategóriájú modelljei vannak" én megnézném, más gyártók milyen 6600-ásokat kínálnak, mert, a Pulse egy "tisztes igásló", nem emelkedik ki a mezőnyből (bár a Sapphire márkanév nagyon jól cseng).

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#171031) palfitom válasza DaveJ (#171029) üzenetére


palfitom
Topikgazda

A processzoros topikban már leírták neked, hogy az összefoglaló szerint kell kérdezni. Nem olyan nehéz feladat ez… :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171033) w.miki válasza SyMbioTe (#171023) üzenetére


w.miki
veterán

Melyik i5-s gépeket ajánlanád 40-50k körül az apróról?
Excel, Word, FB, YT, esetleg MineCraft. Billentyűzet + egér van csak, a régi gép kuka lenne.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#171034) Dave567 válasza palfitom (#171009) üzenetére


Dave567
addikt

A körbenézéssel nincs gond, keresgélek természetesen, viszont nem értek hozzá, ezért kérdeztem.
Az biztos, hogy a 30cm-est veszem, mert az előző amit kaptam hozzá kicsi volt, feszült, mert kijjebb kellett rakni a vga nagysága miatt. :R :R

(#171035) DaveJ


DaveJ
újonc

Sziasztok összeszedtem pontokban mit is szeretnék ehhez szeretnék segítséget kérni.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játékra és alap felhasználásra szeretném használni.
A játékok közül a Forza Horizon 5, GTA V (Online része is), Farming Simulator 22, F1 22-es játék az amire inkább használnám.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Egy darab HDD és egy darab SSD kerül áthelyezésre

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap, Processzor, Memória, Tápegység, Gépház

4. Mennyi a kereted rá?
170-180 ezer forintom van rá de ha összejönne egy olcsóbb és jó ár-érték arányú setup az jó lenne.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
A monitorom egy ősrégi Samsung monitor ami majd legutoljára lesz változtatva. Ez 1280x1024-as felbontású.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincs elkötelezettségem és speciális elképzelésem.

Videókártyát is később szeretnék venni bele a kiszemelt egy SAPPHIRE Radeon PULSE RX 6600 8GB GDDR6 128bit
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#171036) jonpet84


jonpet84
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem is segíteni egy javaslattal egy asztali gép összerakásához, lécci?

1. Mire fogod használni a gépet?
Szórakozásra és munkára is. De a nagyobb igénybevételt szerintem az én esetemben az építész tervezőszoftverek fogják jelenteni: ArchiCAD, Revit, AutoCAD.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Monitor, hangfal, egér, billentyűzet.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Teljes gépházra és annak tartalmára.

4. Mennyi a kereted rá?
Bruttó 250 000 Ft-ra gondoltam.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
A monitorom típusa: LG 24MP59G-P
Natív felbontás: 1920x1080
Technológia: AH-IPS panel (60/75 Hz), AMD FreeSync (40-75 Hz)
Csatlakozók: 1-1 db normál DisplayPort 1.2a, HDMI 1.4, D-Sub, 3,5 mm jack fül-/fejhallgató-kimenet

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
Nem.
Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Csendes működés, visszafogott külső.

Köszi szépen előre is :) !

(#171037) KROK640 válasza DaveJ (#171029) üzenetére


KROK640
veterán

Én mindenképp a 10400F-es verziót venném. Az ugyanis 6 mag 12 szál, a 12100F meg csak 4 mag, 8 szál. és a 10400F turboja is 4300MHZ.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#171038) dannyl válasza KROK640 (#171037) üzenetére


dannyl
addikt

Ahol nincs szükség a 6 fizikai magra és 8-nál több szálra (játékok általában ilyenek), ott pedig bizony az i3 elkeni a 10400 száját :K. Ráadásul egy újabb platform.

(#171039) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Ismét itt... De most azon gondolkodom, hogy Intel v. AMD? Eddig inteles voltam, de ha már váltok, miért ne legyen AMD...

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Vegyes. Munka, napi net meg ezaz és néha játék, jelenleg főként WoT. Meg Dosemu :D

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
16 GB Kingston DDR4 2400 (2x8GB kit) - ezt később tervezem cserélni
Gigabyte 1060 3GB
FSP Hexa+ 500W

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Proci, lap, CPU hűtő, és ház - az utóbbi valószínű Lian Li O11 Air mini lesz (vagy be Be Quiet! Pure Base 500DX)
Prociból egy 5600-at (5600x) néztem, ehhez egy stabil lap kellene egy jól hűtő csendes hűtővel.
Ezek kb. a i5-12xxx sorozattal egyenértékűek?

4. Mennyi a kereted rá?
220 ezer - minél kevesebb annál jobb...

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Most videokártyát nem cserélek, ha elmegy az nvidia AMD-s konfiggal is...
Amúgy 2560*1080 60Hz jelenleg.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincs egyedi igényem, de ha váltok, miért ne legyen teljes váltás, eddig csak jókat hallottam az Ryzenekről, bár kb négy éve amikor a jelenlegi i5-8600k procim lett, előtte kb. két hónapig volt Ryzen, de fagyogatott... Eladtam, az új tulaj nem panaszkodott, szóval nálam volt a hiba valahol. Talán a táp és a ház volt ugyanaz mint most.
Szinte mindig inteles gépeim voltak, egyszer volt egy A10-es APU-m, pár hónapig, na az jó volt még.

[ Szerkesztve ]

(#171040) palfitom válasza DaveJ (#171035) üzenetére


palfitom
Topikgazda


DaveJ

Szia,

A két processzor közel hasonló teljesítményű, rosszul nem jársz egyikkel sem.
Én LGA1700-ra építkeznék inkább, már az i3-mal is kapsz PCIe 4.0-t, és a későbbi fejlesztéseket is inkább ezzel a platformmal tenném.

Milyen erős vga fog belekerülni a közeljövőben, hogy 750-es tápot néztél? Jelenleg 450W is elég lenne.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171041) palfitom válasza jonpet84 (#171036) üzenetére


palfitom
Topikgazda


jonpet84

Szia,

Lap: pl. Gigabyte B660M DS3H DDR4 / Gigabyte B660M Gaming DDR4 / Asus TUF Gaming B660M-E D4 / Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4, olcsóbban (csak i3 alá): Gigabyte H610M S2H DDR4 / Asrock B660M-HDV
CPU: i3 12100 / i5 12400
Hűtő (opcionális, de i5-re már ajánlott): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / ID-Cooling SE-224-XT v2/ Arctic Freezer i35
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Ripjaws 3600 / Gammix 3600
SSD: pl. Patriot Burst (sima, nem Elite) / Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial BX500 / MX500 / WD Blue 3D / WD SN570 / Samsung 980
HDD (ha kell): pl. Toshiba P300
Ház: ízlés szerint, pl. Aerocool Hexform G-BK-v2 / Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Zalman M3 Plus / SilverStone PS15 Pro / Aerocool Trinity Mini-G-BK-V3 / Fractal Design Define Mini C TGHDD (ha kell): pl. Toshiba P300
Táp: pl. be Quiet System Power (CM) 400W / be Quiet Pure Power (CM) 400W / Corsair TX550M / EVGA B5 550 / FSP Hexa+ Pro 400W / FSP Hydro Pro 500W / FSP Hydro M Pro 500W / Seasonic B12 BC 550W / Seasonic Core GC 500W / Seasonic Core GM 500W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171042) palfitom válasza gilfoyle (#171039) üzenetére


palfitom
Topikgazda


gilfoyle

"Eddig inteles voltam, de ha már váltok, miért ne legyen AMD..." - Számomra pl. nem hitkérdés a piros-kék-zöld oldal, hanem igyekszem az igényeimnek leginkább megfelelő és a vásrlás pillanatában legjobb teljesítmény-ár alapján dönteni. Javaslom, hogy te is ezeket vedd figyelembe a választásoknál.
"Ezek kb. a i5-12xxx sorozattal egyenértékűek?" - Nagyjából a 12400(F) i5 szintje.
"ha elmegy az nvidia AMD-s konfiggal is" - Természetesen igen!

Lap: pl. Asus TUF Gaming B550-Plus / MSI B550 Tomahawk, olcsóbban Asrock B550 Phantom Gaming 4 / Asus Prime B550-Plus / Gigabyte B550 Gaming X v2
Hűtő: pl. SilentiumPC Fera 5 / ID-Cooling SE-225-XT / ID-Cooling SE-226-XT / SilentiumPC Fortis 5

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171043) joekiss


joekiss
csendes újonc

Szép napot, topiclakók!

Lassan esedékessé válik 2db céges gépbeszerzés, és mivel utoljára talán egy Pentium 2-est raktam össze (nem röhög :DD ), nagyon rám férne némi help. Szeretném tudni, hogy mit érdemes beszereznem, hogy mikor jön a "na akkor rendeld meg a gépeket" parancs, ne legyek egész elveszett.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Alap irodai felhasználás leginkább, a fájó pont, hogy átlag 3 böngésző fut sok tabbal (mert istentelen pogányok vagyunk), és néha jó lenne használni rajta Photoshopot és AutoCad-et is... Tudom, ez dob a gépigényen és az áron is. Játék max ilyen régebbi, 5-10 éves cuccok, ha valami miatt tovább benn kell maradnom (ilyen a munkám, sokszor van holtidő utazás miatt).
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmi, full nulláról épülne a dolog.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Teljes konfig házzal, táppal, monitor is. Mivel a keretem elég karcsú, itt inkább a méretet áldoznám a minőségibbért.
4. Mennyi a kereted rá?
200k-ba kellene beleférjen gép+monitor, ebből gép/alkatrész lehet használt is, ha van hozzá számla (céges beszerzés miatt). Monitort jobban szeretnék újat, olyan 50-60k-ig szánnék arra a keretből talán, és így maradna kb.140 a gépre, de ez az arány nincs kőbe vésve.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Nincs monitor mint írtam, ha itt offtopik a kérdés akkor átfáradok a monitoros topikba :)

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Intel+Nvidia kombó híve vagyok, de nyilván szegény ember kézzel nőz... szóval bármit meghallgatok ami használható.
Nem baj ha kisebb helyet foglal a gép és nem túl hangos, csillivilli cucc, led, karácsonyfadísz nem kell rá semmi :N .

Köszi szépen ha kapok ötletet, meg persze ha azt mondjátok, hogy ennyiből ezt felejtsem el, az is segítség :R

(#171044) gilfoyle válasza palfitom (#171042) üzenetére


gilfoyle
őstag

Köszönöm a segítséget!
Nem hitkérdés, hanem vállakozószellem :DD
Meg kb. ua a teljesítményt nyújtja némileg olcsóbban. A különbség kb. a RAM csere árkülönbözete.

[ Szerkesztve ]

(#171045) Drago86


Drago86
csendes tag

Sziasztok!

Új gép összerakása lett aktuális. Ajánlásra lenne szükségem, hogy mostanában mi a jó konfiguráció.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Elsősorban munkára (programozás, virtuális gépek, stb), minimálisan játékra (inkább single player).
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nemrég vásárolt alkatrészek maradnának. Videókártya (MSI RTX2070 Super), Táp (Fractal Design 750W) és háttértárak (nvme m.2, ssd és hdd-k).
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap (bluetooth kell), CPU, hűtő, memória
4. Mennyi a kereted rá?
Még nem állt össze, lényeg hogy jó teljesítményű, minőségű és időtálló legyen.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
4K 60Hz és 2K 144Hz (g-sync és freesyncet is támogat, de nem ez a fő szempont).
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Eddig intelben gondolkodtam, de meggyőzhető vagyok bármire.
Köszi előre is!

(#171046) SyMbioTe válasza w.miki (#171033) üzenetére


#171033 w.miki
Minél újabb i5 (ahogy néztem ennyibe 6. generáció férhet bele), 8GB ram, 120-240GB-os SSD-s brand gép, azokkal nem annyira lehet mellé nyúlni. Hogy az most HP, Lenovo, Fujitsu, Dell az itt majdnem mindegy.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#171047) SyMbioTe válasza joekiss (#171043) üzenetére


#171043 joekiss
Szia!

Alaplap: Gigabyte H610M S2H DDR4, Asrock B660M-HDV ~42k
CPU: i3-12100F ~45k (nincs benne IGP)
Ram: 2*8GB DDR4 G.Skill Aegis 3000/3200Mhz ~20-22k
VGA: Én néznék apróról 15-20k között egy GT 1030-at
SSD: 250GB WD SN570 ~15k
Ház: AEROCOOL Hexform-G-BK-V1, Deepcool Smarter / Matrexx 30 ~11-15k
Táp: Chieftec GPE-400S (nincs PCI-e csatlakozó) / GPE-500S (ezen már van PCI-e) ~13-15k
Monitor: LG 24MP400-B / Acer V247Ybi ~50k (vagy valamilyen IPS, FHD, 24" ~50k körül)
Össz: 211-224k

Valamivel olcsóbban:
Alaplap: Gigabyte H510M H, MSI H510M Pro-E, Asus Prime B560M-K ~30-35k
CPU: i3-10100F / 10105F ~31k
Többi ugyanaz.
Össz: 185-203k

Esetleg azt lehet még, hogy VGA-t kihagyjátok, és a prociból sima "F" nélkülit néztek.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#171048) SyMbioTe válasza Drago86 (#171045) üzenetére


#171045 Drago86
Szia!

Egy hozzávetőleges keret azért mindenképp jó lenne, hogy miből gazdálkodhatunk.
Illetve ház van, vagy az is kell?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#171049) porosd


porosd
csendes tag

Sziasztok!

Egy ~6 éves konfigot szeretnék cserélni, ehhez kérnék szépen segítséget. Nem nagyon sürgős, ha valamire várni kell nem gond.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Főként játék, abból is szinte csak multiplayer, általában wow, lol, ritkán GTA, PUBG. Néha felteszek újabb játékokat kipróbálni.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? nincs ilyen
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
gépházra és ami benne van. perifériák maradnak
4. Mennyi a kereted rá?
5-600ezer HUF
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
1920*1080, 144hz. Itt még elképzelhető változás, de hasonló gamer monitorokban gondolkozom. (esetleg 2560 x 1440)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
A minimál designt preferálom, lehetőleg legyen minél halkabb, de nem ez az elsődleges szempont.

Köszönöm!

(#171050) Drago86 válasza SyMbioTe (#171048) üzenetére


Drago86
csendes tag

Igaz, elnézést, az lemaradt.
Ház van (Fractal Design Define R5).
Illetve annyival egészíteném még ki, hogy rgb nem szükséges, inkább csendes legyen.
Hozzávetőleges keretnek elsőre azt mondanám, hogy 3-350k körül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.