Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#169445) BDave


BDave
őstag

Sziasztok!

Tavaly egyszer megkérdeztem, hogy milyen gépet ajánlotok és kaptam is rá javaslatot, de nem vettem azóta új konfigot. Most újra aktuálissá vált a dolog. Mennyire állja még meg a helyét az, amit a múltkor ajánlottatok?

A továbbra is aktuális kérdésem:
Lecserélném a 10 éves gépemet egy olyanra, amit később tovább tudok fejleszteni. Nem kell most bele a legújabb és legjobb, akár a vga-t most ki is hagynám belőle és integrált vga-s procit vennék, max később, ha kell, veszek bele egyet. Ebben kérném a segítségeteket!
1. Mire fogod használni a gépet?
Kisebb grafikai munkák: Photoshop, Illustrator
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
BITFENIX Merc Alpha ház (ATX), HDD (sata3)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap, CPU, RAM, táp
4. Mennyi a kereted rá?
Amennyi muszáj, lehető legkevesebb :D
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Dell U2414H, miniDisplay-jel használom, 1080, 60 Hz
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem. Eddig AMD-t használtam, most kipróbálnám az Intelt, max ennyi. Nem tudom hosszabb távon érdemes-e LGA-1200-as CPU-t/lapot venni vagy teljesen jó a 1151-es is.

Tavaly ezeket ajánlottátok:
Igen, LGA1200-ban érdemes gondolkodni, nem 1151-ben.
Lap: pl. Gigabyte B460 HD3 / MSI B460 Torpedo / Asus TUF Gaming B460-Plus / Asrock B560 Pro4 / MSI Z490-A Pro / Gigabyte Z490 Gaming X (B460-as lapokban i3 és i5 mellett csak max. 2666 MHz-en futhatnak a ramok)
CPU: i3-10100 (4 mag, 8 szál mint a korábbi i7-ek, erősebb az i7-7700-nál) vagy i5-10400 (6 mag, 12 szál)
Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-224-XT Basic
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 2666(+) MHz, pl, pl, pl
Legolcsóbb, de azért erős konfig, ami alkalmas a leírt feladatokra:
Gigabyte H410M S2H (28k) + i3-10100 (44k) + 16GB (26k), viszont ebbe az alaplapba nem javaslok erősebb procit, tehát nem igazán fejleszthető.
Táp: Gigabyte P450B

Mennyire állja meg ez most a helyét?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.