Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#169051) palfitom válasza 16sziszi (#169043) üzenetére


palfitom
Topikgazda


16sziszi

Szia,

Lap: pl. Asus Prime H610M-A D4 / Gigabyte B660M DS3H DDR4 / Asus Prime B660-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4
CPU: i3 12100
Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-224-XT v2
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600
SSD: pl. WD SN570 / Samsung 980
Táp: Chieftec iARENA 500W / Chieftec ECO 500W / FSP Hexa 85+ 450W / BQ System Power 400-500W / FSP Hydro Pro 500W
Monitor: pl. Samsung LF22T350FHRXEN / LG 24MP59G-P, vagy irány a szaktopik: Milyen monitort vegyek?.
Perifériák: szintén a szaktopikokat javaslom.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169052) palfitom válasza HREH (#169044) üzenetére


palfitom
Topikgazda


HREH

Szia,

Alapvetően rendben van.
Én inkább 11400-ra (vagy 12400-ra (+ pl. Asrock B660M Pro RS)) építkeznék amik ugyan kicsit drágábbak, viszont sok ezrest lehet fogni a monitoron (pl. LG 24MP59G-P 47.500 Ft) és az ssd-n (Samsung 980 21.000 Ft).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169053) palfitom válasza DaFok (#169046) üzenetére


palfitom
Topikgazda


DaFok

Szia,

Lap: pl. Asus Prime H610M-A D4 / Asrock B660M Pro RS
CPU: Pentium G7400 / i3 12100
Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-224-XT v2
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200
SSD: pl. WD SN570 / Samsung 980
Ház: ízlés szerint, pl. AIO Bohemian II / Cooler Master Q300L / NR400 / MB311L / MB320L / Kolink Citadel
Táp: Chieftec iARENA 500W / Chieftec ECO 400W / FSP Hexa 85+ 350W / BQ System Power 400W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169054) TheProb válasza MZsoltee (#169049) üzenetére


TheProb
veterán

A táp a legkevesebb. Viszont még ha a lap támogatja is az újabb CPU-t a PCIe3 mennyire limitálja a teljesítményt? Én ettől tartok leginkább.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#169055) palfitom válasza TheProb (#169048) üzenetére


palfitom
Topikgazda


TheProb

Talán te nem találsz érdemi különbséget a megadott adatok között :F
A felhasználásról volt infó? A ramokról volt infó? A monitor tudásáról volt infó?
Ha én látom rosszul, akkor idézd be!

Nem nehéz a helyzet, CPU + táp csere, és kész vagy.
CPU: R5 5600X, olcsóbban R5 5500
Hűtő (opcionális): pl. Jonsbo CR-1000 / Arctic Freezer 34 eSports / Alpenföhn Brocken ECO Advanced / BQ Pure Rock 2 / SilentiumPC Fera 5 (ha minden igaz, akkor a házad max. 161 mm-ig fogad hűtőt, de ellenőrizd!)
Táp: pl. FSP Hexa 85+ 650W / be Quiet System Power 600-700W / be Quiet Pure Power (CM) 600-700W / FSP Hydro Pro 600-700W / Seasonic Core GC 650W / Seasonic Core GM 650W

Amit a lapcserén megspórolsz, azt fordítsd minél jobb VGA-ra!
Proci csere előtt frissítsd az alaplapod BIOS-át!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169056) palfitom válasza TheProb (#169054) üzenetére


palfitom
Topikgazda


TheProb

3070Ti szinten már nem gáz, RX 6500 - 6600 szinten igen.

Ha mégis cserélnél lapot, akkor:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B660-Plus D4 / Asus Strix B660-A Gaming D4 / Asus Prime Z690-P D4 / Asus TUF Gaming Z690-Plus D4
CPU: i5 12400(F) / 12600K(F)
VAGY
Lap: MSI B550 Gaming Plus / MSI B550 Tomahawk
CPU: R5 5500 / 5600X

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169057) TheProb válasza palfitom (#169055) üzenetére


TheProb
veterán

Hát, ha megadom, hogy milyen VGA-ra akarok váltani, akkor szerintem irreleváns a monitor, RAM, felhasználás.

De ha rosszul gondolom javíts ki.

Itt is kérdezem, a PCIe 4-es foglalat hiánya nem érvágás?

u.i: Van jelentőség, hogy a supported VGAs-nál nem szerepel az RTX30xx széria?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#169058) palfitom válasza TheProb (#169057) üzenetére


palfitom
Topikgazda


TheProb

ABSZOLÚT ROSSZUL GONDOLOD!!! Egyáltalán nem irreleváns, hanem a legfontosabb infók!
Ezek szerint fogalmad sincs a gépépítésről, de azért kioktatsz, hogy mi alapján segítsek neked. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169059) Siriusb válasza palfitom (#169058) üzenetére


Siriusb
veterán

Egy idevágó kép a vicces képek topikban. :D Íme:

(#169060) palfitom válasza Siriusb (#169059) üzenetére


palfitom
Topikgazda

:K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169061) MZsoltee válasza TheProb (#169054) üzenetére


MZsoltee
veterán

Akkor egy jobb fajta 700-850w-os tápot válassz, ha már komolyabb VGA lesz ott se legyen gond. Ha sok dolgot futtatsz a háttérben akkor 8/16 5700x vagy 5800X, ha kevesebb, akkor elég a 6/12 5600x.

16x pci-e esetén nincs gond: [link]

Azért fontos a felbontás és a cpu, mert nem mindegy mi hajtja ki a 3070Ti-t.
4k@30hz-re majdnem a jelenlegi procid is elég. 1080p 244hz-re low bealittasra a jóisten procija se elég kis túlzással.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#169062) TheProb válasza palfitom (#169058) üzenetére


TheProb
veterán

Nem kötekedek, komolyan kérdezem, mert nem értem.
Ergó nem kioktatlak. A fogalmam sincs a gépépítősről dolgot meg azért picit erősnek érzem, ezt meg én köszi. :B

Nyilván azért keresek 3070-et, mert játszani akarok. Nem látom, hogy mit befolyásol, hogy milyen monitoron játszok. A RAM lehet esetleg érdekes, de ott sem látom, hogy milyen érdemi behatása van a setup-ra, ha a lap adott.
Tudtommal egy VGA kihajtásához a lap, CPU és a PSU az érdekes. De ha ezzel orbitálisat tévedek, akkor megkövetlek. :R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#169063) TheProb válasza MZsoltee (#169061) üzenetére


TheProb
veterán

I see, köszi!

#169059Siriusb: Azért ne essünk már át a paci túlsó felére...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#169064) TheProb válasza palfitom (#169056) üzenetére


TheProb
veterán

Bitte danke!

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#169065) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Marha jó amúgy, hogy hova fajult egy egyszerű kérdés, miszerint egy adott CPU ki tud-e hajtani egy adott VGA-t.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#169066) thomeef válasza KubanitoS (#169065) üzenetére


thomeef
őstag

Borzasztó frusztráltá vált ezeknek a kérdező topikoknak még az olvasása is, hát még milyen jó lehet kérdezőnek lenni :DDD . Tisztára mintha munkahelyen lenne az ember, ahol mikor már fogalmazódik benned egy kérdőjel, de már mosolyogsz magadban, mert tudod jól, értelmes válaszra esélyed nincs.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#169067) Grave_444 válasza thomeef (#169066) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Érthető, hogy a pontos ajánlás miatt fontos tényleg minden adatot megadni.
Viszont egy mezei egyszerű kérdésre szerintem lehetne egyszerűen is válaszolni igen/nem-el.

Az előzőre visszatérve minden további adat nélkül egyértelmű volt a Ryzen 5 1600 kevés lett volna a 3070TI mellé.

(#169068) jokeph válasza KubanitoS (#169065) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egyszerűen is lehet válaszolni, azt nem nyúlik a sztori mint a rétestészta. ;)

Azért van a kérdéssor, hogy semmi ne maradjon ki, meg hogy lehessen összefüggésben látni és egészben gondolkozni, meg hogy ne maradjon ki semmi az ajánlást semmissé/elégtelenné tévő későn kiderülő dolog (amelyere regebben elég sok példa volt/amely esetben nyilván az lesz a hülye aki ajánlotta), ezek szerintem egyszerű és belátható dolgok. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#169069) Dina1984


Dina1984
újonc

Sziasztok!
Gépvásárláshoz és monitorhoz szeretnék tanácsot kérni.
1. Mire fogom használni a gépet? Tervező grafika, 3D munka, videószerkesztés, renderelés. Játszani nem fogok rajta.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezem, amit az új gépben meg szeretnék esetleg tartani? Semmi, mert laptopról váltok :)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Mindenre IS :)
4. Mennyi a kereted rá? 1 millió: lehetőleg egy 27-es és 34-es monitorral. Ha kicsit több, nem gond.
5. Elkötelezett vagyok-e valamelyik gyártó/márka iránt? Eddig inteles gépem voltak.
6: Mi az elképzelésem? Amire használom tökéletes legyen.
Köszönöm az ajánlásokat!
Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek! :R

(#169070) SATA_boy


SATA_boy
csendes tag

Sziasztok!
Korosodó gépem felett eljárt az idő, szeretnék újat vásárolni.
Ebben várnám segítségeteket/tanácsaitokat - csapjunk hát bele! ;)

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játékra és alap otthoni felhasználásra kellene (főleg tartalomfogyasztás, zenehallgatás,
youtube videók, filmek nézése). Játékból főleg multiplayert játszom (Heroes of the Storm), ritkán és keveset.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Egy ASUS DRW-24D5MT típusú DVD-író, és egy SATA-s, 4 TB-os 7200 Rpm-es Toshiba merevlemez (HDWE140), amit az új gépben is használnék.
Egér, billentyűzet szintén meg lesz tartva, csakúgy, mint a 21,5 colos Samsung monitorom is:
Monitor: Samsung SyncMaster S22A300B (Digital) [21.5" LCD] - 1920x1080 60 Hz
A monitort később majd cserélném, de a felbontás maradna, a képfrissítés terén lépnék majd előre (75 Hz, 120 Hz?).
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépházra és annak tartalmára, azaz:
- ház (ATX-es, elöl legyen 2 db USB 3.0-ás port, és legyen hely benne a DVD-írónak, legyen fekete színű, sallangmentes)
- alaplap, CPU, procihűtő, RAM (minimum 2x8 GB, de 2x16 GB is lehet ha érdemes), VGA, SSD, tápegység, és extra ventillátor (ha kell).
4. Mennyi a kereted rá?
Huh, nehéz megmondani, legyen mondjuk 500k.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Samsung SyncMaster S22A300B (Digital) [21.5" LCD] - 1920x1080 60 Hz
DVI-D és VGA port van csak rajta, G-sync-et vagy Freesync-et nem támogat.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Eddig mindig AMD processzorom volt, nem tudom mi a helyzet jelenleg az Intel processzorok
sebezhetőségével kapcsolatban. Nem vagyok elkötelezett (csak a biztonság iránt).
A gépet szeretném egy helyről, összeszerelve megvásárolni, ha kell, BIOS frissítéssel együtt (hogy nekem már csak a HDD és a DVD-írót kelljen beszerelnem.
Ha a monitort szűk keresztmetszetnek tartjátok (a HDMI és/vagy Display Port hiánya miatt),
akkor arra is kérnék szépen egy ajánlást ha lehetséges. 24 colos monitor már elég, magasabb képfrissítéssel.
Ebben az esetben az elkölthető keretet is kitolhatjuk 600k-ra, ha kell.
Szeretném, ha a Logitech C922 Pro Stream webkamerám hibátlanul működne, mert jelenleg használni sem tudom (nagyon régi gépem van: AMD Athlon II X4 631-es, négymagos, 2,6 GHz-es procival).

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#169071) palfitom válasza TheProb (#169062) üzenetére


palfitom
Topikgazda


TheProb

Na igen, ahogy te fogalmaztál, ezzel orbitálisat tévedtél.
"Nyilván azért keresek 3070-et, mert játszani akarok" - Ez NEM nyilván, hiszen, rendereléshez is vehetnéd a 3070-et...
"Nem látom, hogy mit befolyásol, hogy milyen monitoron játszok" - Hát ezért IS fenntartom az állításom, nem értesz a gépépítéshez. (ez egyáltalán nem sértés akar lenni, csak tény)
Ahogy MZsoltee leírta, a monitor tudása alapján lehet procit ajánlani.
"RAM lehet esetleg érdekes, de ott sem látom, hogy milyen érdemi behatása van a setup-ra, ha a lap adott" - Ezért IS fenntartom az állításom. Nagyon is fontos, hogy milyen ramjaid vannak (egyáltalán dual channel-e!?!?), hisz egy modern platformon egy jó rammal több fps-t lehet hozni, mint akár egy közepes proci-tuninggal.
"Tudtommal egy VGA kihajtásához a lap, CPU és a PSU az érdekes." Teljes tévedés.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169072) palfitom válasza KubanitoS (#169065) üzenetére


palfitom
Topikgazda


KubanitoS

De jó hogy jöttél! :U
"egy egyszerű kérdés, miszerint egy adott CPU ki tud-e hajtani egy adott VGA-t" - Ez a kérdés totál ételmetlen, ugyanis sok dolog függvénye: játék, monitor felbontása és képfrissítése, és az egyéb hardverek (elsősorban ramok).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169073) palfitom válasza thomeef (#169066) üzenetére


palfitom
Topikgazda


thomeef

1. Nem kell olvasni.
2. Aki normálisan kérdez, az egyből kap ajánlást, és mindenki boldog. Ennyi az egész, nem kell bonyolítani, nem is értem mi olyan bonyolult ezen...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169074) palfitom válasza Grave_444 (#169067) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Grave444

"egyértelmű volt a Ryzen 5 1600 kevés lett volna a 3070TI mellé." - :F Szerintem nem az volt a kérdés, hogy elég-e hozzá, hanem, hogy mi legyen helyette...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169075) KubanitoS válasza palfitom (#169072) üzenetére


KubanitoS
veterán

Csodálkozom, hogy ezzel a hozzáállással és stílussal topikgazda lehetsz egy ilyen nívós oldalon. Részemről zártam is…

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#169076) Paxker315 válasza KubanitoS (#169075) üzenetére


Paxker315
addikt

Belevauzok, de, teljesen jogos volt a "kifakadás" (nem nevezném annak). Ált. a kérdező, ha nem úgy teszi fel a kérdést, ahogy érdemben válaszolni is lehet rá, akkor végiggondolja, mit szeretne, és átfogalmazza a kérdését. Most nem ez történt, hanem, teljesen rossz irányba indult volna tovább. Furcsa stílusban.

Én úgy látom, nem a TG reakciójával volt "probléma", hanem, "OP" kérdésfeltevése utáni akadékoskodással, tudálékossággal. A "kihajcsaé" örök érvényű kérdés, vagy, "milyenVGA-tvegyekjátékra?" meg önmagában semmit nem mond.

HW igényben egy FHD 60-75 Hz és 4K vagy QHD 144Hz nagyon eltérő megközelítést és anyagiakat kíván. Nem citálok embert, de, vannak, akik rendszeresen "túlbiztosítanának" és "maxolnának", sokszor indokolatlan (ágyúval verébre, "spared no expenses" hozzáállással ajánlgatnak). Viszont pont a TG nem fog felesleges költekezésbe verni senkit, vagy, hamis illúziókat kelteni a hardverek limitjeiről.

A kérdező is gyakorolhatna önreflexiót, nem lőtt-e a stílussal kicsit túl a szerénység határain, miért vonta kérdőre a tőle autentikusabbat. Nincs szerintem probléma azzal, ahogy palfitom kezelte a helyzetet, egyszerűen ez ilyen műfaj. A CPU vásárlós topikot nem csodálom, hogy "elengedte", mert, nem békebeli állapotok voltak ott sem.

De nem nyújtom az off-szálat, csak, érdemes elgondolkodni a kérdezőnek, hogy, szeretett-e volna tényleg segítséget, vagy csak "önigazolást", tényleg érdekelte tanács, vagy, már előre eldöntötte, mit szeretne és ennek ellenére "kérdezett". Mert, engem elbizonytalanított : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#169077) TheProb válasza Paxker315 (#169076) üzenetére


TheProb
veterán

Én már rég lezártam a témát, de erre hadd reagáljak már...

Ha te most "kérdező" alatt rám utalgatsz, akkor nemtom önreflexió hiányt és negatív stílust, akadékoskodást meg még ki tudja mit látsz bele a mondandóimba. Asszem többször elmondtam, hogy ha rosszul tudom, hogy megkövetem a kollégát. A jelek szerint nem volt teljes képem a témában, megköszöntem a segítséget és ennyi. Nemtom mit arcoskodtam.
Ne told már azért fullba a seggnyalást.

Egyébként nem gondolom, hogy a stílusom rosszabb lett vna, mint a TG-é. Azt viszont igen, hogy ha normális stílusban már az elején le lett volna írva, hogy miért is annyira kardinálisak a kihagyott infók, akkor nincs ennyi fölösleges hsz.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#169078) rasotamas válasza TheProb (#169077) üzenetére


rasotamas
veterán

"ha normális stílusban már az elején le lett volna írva, hogy miért is annyira kardinálisak a kihagyott infók"
Tessék, le van írva:

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#169079) rasotamas válasza KubanitoS (#169075) üzenetére


rasotamas
veterán

Ha a világon mindenkinek fullHD monitora lenne, és mindenki egyazon játékra használná talán jogos lenne a kiakadásod, de te is láthatod, hogy lehet egy gépet munkára (cad, deep learning, vagy csak office) is használni, illetve lehet játszani 30Hz-től 240Hz-ig, 1024x768-tól 8K felbontásig, és akkor még ott van hogy melyik játék, mert más az igénye egy Assasin's Creednek meg egy CS:GO-nak. Előbbi gyönyörű grafikkájú játék, érdemes nagy felbontáson játszani, de a büdös életben nem lesz 144fps-ed semmilyen géppel, utóbbinál a pörgős játékmenet, hatalmas, akár 500 körüli fps-ek társulnak egyszerűbb grafikával.
Ha nem így lenne, nem lehetne egyszerre a piacon a kezdő, 2-4 magos office proci 15-50 ezerért, 6-8 magos gémer proci 60-150 ezerért, és a profi munkára vagy hardcore gémingre szánt 10-20 magos proci akár millióért. Láthatóak az arányok.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#169080) palfitom válasza TheProb (#169077) üzenetére


palfitom
Topikgazda

ha normális stílusban már az elején le lett volna írva, hogy miért is annyira kardinálisak a kihagyott infók, akkor nincs ennyi fölösleges hsz.
Le van írva, lásd Összefoglaló!
Tényleg nem értem, mi olyan bonyolult ezen… :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169081) MaddeNNNN válasza TheProb (#169077) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Veteránként topik összefoglalóval azért illik kezdeni és nem felháborodni, amikor nem kapsz választ a beböfögött kérdésedre.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#169082) #12516608 válasza MaddeNNNN (#169081) üzenetére


#12516608
törölt tag

Láttam itt "veteránt, addiktot (függő), félistent, még jómunkásembert is" 30.000 éves regisztrációval akik nem tudtak viselkedni.

Egyszerűen nem értik azt, hogy "Hogyan válaszoljak neked, ha azt sem tudod megfogalmazni, hogy mit akarsz?"

Képernyő: felbontás, méret, képfrissítési frekvencia, később brutálisan megnövekedő igények, ehhez jó összhangban összeállított hardver kell.
Én műszaki mérnök vagyok, 30 év IT, gépépítési tapasztalatok tonnái, de rohadtul nem értem a humán képzettségűeket akik itt rendszeresen óbégatnak.

Írják inkább a következőt:
Szevasztok!

Akarok egy kurrrrrvvaaaa jó gépet mindenre bakker.
Szarok a kérdéseitekre válaszolni.
Költségkeret 7,5 milla, ha nem elég akkor legyen 15!

Csá!
Wazze!

(#169083) mmark132


mmark132
újonc

Sziasztok én most rakok össze egy konfigot.(első gép amit össze rakok)

Konfig:

CPU: i5 12600 (Non K) / i5 11600k
ALAPLAP: asus tuf gaming b660-plus wifi d4 / MSI MAG TOMAHAWK z590 WIFI
CPU HŰTŐ: DeepCool Castle 240 ARGB V2
RAM: Kingston Fury Beast RGB 2x8GB 3200Mhz
VIDEÓKÁRTYA: RTX 3060
HÁZ: Kolink Obeservatory LITE Mesh
TÁP: FPS Hydro M 700W Bronz

(Ezt a gépet legfőképpen játékra használnám.)

Azért is írtam ide főképpen hogy a proci illetve az alaplap kombója az jó-e?
kinéztem egy másik alaplapot és CPU-t: I5 11600k, MSI MAG TOMAHAWK z590 WIFI kombó.

i5 12600(Non K) + Asus TUF Gaming b660
vagy
i5 11600k + MSI MAG TOMAHAWK z590

Árban szinte egy a kettő.
Kérdés hogy melyikkel járnék jobban?
Melyikkel járnék jobban "hosszú" távon?
Melyik kombó lehet erősebb?( I5 11600k, MSI MAG TOMAHAWK z590 WIFI kombó vagy i5 12600(Non K) + Asus TUF Gaming b660)

Előre is köszönöm!

(#169084) Paxker315 válasza mmark132 (#169083) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia!
Ez fullhd-re lenne? Milyen felbontás-képfrissítési frekiju monitort kell kiszolgálni? Keretet lehet tudni, mit szánnál rá? Összefoglaló kérdéssora aranyat ér! :) Addig max tippelgetés lehet, szóval, szánd rá azt a pár percet, hogy azon szempontok szerint kérdezz.

12600-as non-K nem észszerű, mivel 6mag12 szál, "E" magok nélkül (a 12600K már 4 E-magot is kapott). Így, a 12600 tkp. egy 12400(F), gyakorlatilag lényegi eltérés nélkül, csak drágábban. Egy 3060 mellett (vagy 6600xt) érdemi előnyt nem tapasztalnál.. Vagy 12400F, vagy 12600K, de, a sima 12600-nak nem látom "létjogosultságát"

Procihűtő árából vehetsz majdnem 3 igásló léghűtést.. Átgondolnám, felszabaduló pénz mehetne VGA-ba (6600XT : kicsit erősebb a 3060-tól).

Tápból inkább egy jobb minőségűt: Pl Seasonic Focus GX széria 550w elég lesz. Procihutonel gondolom az ARGB és a dizájn számít főleg? :F

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#169085) SyMbioTe válasza SATA_boy (#169070) üzenetére


#169070 SATA_boy
Szia!

Ha csak Heroes of the Storm megy játékból, és az is ritkán, akkor túl nagy erő nem kell:

Alaplap: Asus Prime H610M-A D4 / Asrock B660M Pro RS ~37-50k
CPU: i3 12100F ("F" jelzésűben nincs IGP) ~42k
+Hűtő: ID-Cooling SE224XT + LGA1700 lefogató ~9k+2k
Ram: 2*8GB DDR4 3200Mhz+ KIT pl. G.Skill Aegis, Kingston Fruy, Corsair Vegneance ~26-30k
VGA: Apróról nézni valamit használtan, pl GT 1030 / GTX 750Ti, GTX 950 ~20-30k
HDD: Marad, OK
SSD: 500GB Samsung 970 Evo Plus / 980 Pro, WD Black SN850, Kingston KC3000 ~28-42k
Ház: Fractal Design Focus G, Aewrocool Aero 300 ~19-25k
Táp: Be Quiet System Power 9 400W-500W, FSP Hexa+ Pro 500W ~16-17k
Össz: 199-247k

AMD oldalról lehetne 5600G / 5600X de feleslegesen vennéd csak meg.
Intellel lehet még kicsit faragni pl Asrock H470M-HDV / Gigabyte H560M-D3H / DS3H ~22-39k + i3-10100F ~31k
Extra venti ha kell esetleg Arctic P12 PWM PST. De ezt szerintem akkor, ha neked ténylegesen kell, feleslegesen előre ne vedd meg.

Monitorod rendben van, maximum egy DVI-HDMI átalakító fog kelleni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169086) SyMbioTe válasza mmark132 (#169083) üzenetére


#169083 mmark132
Szia!

Kezdésnek az összefoglaló kérdéssorát töltsd ki kérlek:

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
4. Mennyi a kereted rá?
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169087) SyMbioTe válasza Dina1984 (#169069) üzenetére


#169069 Dina1984
Szia!

Milyen programokat használnál rajta?
Illetve 3D miatt lehet javasolt egy VGA, viszont azt majd a "Milyen videókártyát?" topikra bíznám. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#169088) mmark132 válasza Paxker315 (#169084) üzenetére


mmark132
újonc

Szia!
Igen a cél a fullhd, egy 144hz monitorom van.(1920 x 1080)
Árról annyi hogy GPU-t később fogom megvenni (RTX 3060 változhat)
szóval azt most így nem számolva 350 a keret, és majd erre jön a videókártya.
i5 12600k-hoz milyen alaplapot tudnál javasolni?

(#169089) Dina1984 válasza SyMbioTe (#169087) üzenetére


Dina1984
újonc

Szia!
Adobe Photoshop,Premiere, Coreldraw.
3D kimaradhat. :)

(#169090) SATA_boy válasza SyMbioTe (#169085) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Szia!

Összeválogattam az alkatrészeket, kérnék szépen rá egy végső megerősítést/áment:

Ház:
Fractal Design Focus G FD-CA-FOCUS-BK-W fekete ablakos számítógép ház
24 790 Ft
https://www.pcx.hu/fractal-design-focus-g-fd-ca-focus-bk-w-fekete-ablakos-szamitogep-haz-00226553

Alaplap:
ASRock B660M Pro RS alaplap
49 290 Ft
https://www.pcx.hu/asrock-b660m-pro-rs-alaplap-00337339

Tápegység:
Be quiet! 500W System Power 9 BN246 tápegység
21 590 Ft
https://www.pcx.hu/be-quiet-500w-system-power-9-bn246-tapegyseg-00152692

SSD:
Samsung 500GB 970 Evo Plus M.2 SSD meghajtó (MZ-V7S500BW)
28 890 Ft
https://www.pcx.hu/samsung-500gb-970-evo-plus-m-2-ssd-meghajto-mz-v7s500bw--00928112

Memória:
G.Skill Aegis 2x8GB 3200MHz DDR4 memória (F4-3200C16D-16GIS)
26 490 Ft
https://www.pcx.hu/g-skill-aegis-2x8gb-3200mhz-ddr4-memoria-f4-3200c16d-16gis--00162236

CPU:
Intel Core i3 12100F processzor (BX8071512100F)
41 690 Ft
https://www.pcx.hu/intel-core-i3-12100f-processzor-bx8071512100f--00504364

CPU hűtő:
ID-Cooling SE-224-XT Basic processzor hűtő
9 590 Ft
https://www.pcx.hu/id-cooling-se-224-xt-basic-processzor-huto-00528611

LGA1700 lefogató:
Arctic Freezer 50 Intel LGA 1700 processzor hűtő lefogató (MPSAS00897A)
1 789 Ft
https://www.pcx.hu/arctic-freezer-50-intel-lga-1700-processzor-huto-lefogato-mpsas00897a--00340111

Összesen:
204.119 Ft

Van egy GTX 750 Ti-m, szóval akkor azt tudom tovább használni (azt hittem azt is cserélni kell, de örülök ha nem kell új videókártyát vennem). A HDD és a monitor is marad akkor.
A LGA1700 lefogatóhoz nagyon nem értek... mindegy melyik gyártó lefogatóját választom? Nem adnak alapból a CPU hűtőhöz?

Köszi előre is!

(#169091) itldj válasza SATA_boy (#169090) üzenetére


itldj
aktív tag

Mivel a furatok helye / távolsága nem változott ahova a hűtők csatlakoznak az alaplapon az LGA1700-as foglalat esetén se, ezért sok régebbi hűtő is alkalmas maradt ehhez a foglalattípushoz is. Viszont más lefogatása van az 1700-as socketnek, amit mondjuk a megjelenése előtt vásárolt hűtőhöz nyilván nem adtak. Néhány gyártó ingyen és bérmentve ad ilyet, de van olyan típus is amihez meg kell venni.
Ha most veszel hűtőt, akkor külön neked nem kell, de azért érdemes rákérdezni a boltban, hogy az adott hűtőhöz már biztosan jár-e az 1700-as foglalathoz való lefogató is.

(#169092) TheProb válasza palfitom (#169055) üzenetére


TheProb
veterán

A CPU-k 3080 esetén is megfelelnek?
Táp tekintetében jól látom, hogy már 750-800W-s lenne az ajánlott?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#169093) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Sziasztok, gépet szeretnék magamnak összerakni, köszönöm a segítséget!

1. Mire fogod használni a gépet?
World of Warcraft, Counter Strike
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Monitor, egér, billentyűzet.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Csak számítógép, ház és ami benne van.
4. Mennyi a kereted rá?
800k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) LG C1. 4K@120, G-sync + Freesync is van. HDMI csatlakozó.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincs, lehet Intel, Amd, teljesen mindegy. RGB felesleges inkább teljesítmény. Lehetőleg kompakt vízhűtés legyen a processzoron.

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#169094) palfitom válasza Dina1984 (#169089) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Dina1984

Szia,

AMD:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B550-Plus / MSI B550 Tomahawk
CPU: R7 5800X / 5800X3D / R9 5900X
Hűtő (opcionális): pl. Jonsbo CR-1000 / Arctic Freezer A35 / ID-Cooling SE-224-XT v2

Intel:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B660-Plus D4 / Asus Strix B660-A Gaming D4 / Asus Prime Z690-P D4 / Asus TUF Gaming Z690-Plus D4
CPU: i7 12700(F) / 12700K(F) (az F-jelzésűekben nincs IGP)
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35 / ID-Cooling SE-226-XT / be Quiet Pure Rock 2 (+lefogató!) / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360

A többi:
Ram: DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600
VAGY DDR4 64GB (2x32-es KIT) 3200(+)MHz, pl. Fury 3200 / Fury 3600
SSD: pl. WD SN750 / Samsung 980 / Samsung 980 Pro
HDD (ha kell): pl. Toshiba P300
VGA: RTX 3050 / 3060
Ház: ízlés szerint, pl. SilentiumPc Ventum VT2 TG / Signum SG1 TG / Zalman X3 / CM MasterBox NR600 / BQ Pure Base 500DX
Táp: pl. be Quiet Pure Power (CM) 500-600W / Corsair TX550-650M / Corsair RM550x-RM650x / FSP Hydro Pro 500-600W / Fractal Design ION+ 560-660 / Seasonic Core GC 50-650W / Seasonic Core GM 500-650W / Seasonic Focus 550-650
Monitor: Milyen monitort vegyek?

Ha szükséged van további segítségre, akkor egy jó monitor kiválasztása után maradt keretből összeállíthatunk egy konkrét konfigot!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169095) palfitom válasza SATA_boy (#169090) üzenetére


palfitom
Topikgazda


SATA_boy

Szia,

Nagyjából rendben van.
SSD: inkább 980-at vennék.
Hűtő + lefogató: az úgy nem kerek. Inkább ez vagy ez legyen, de lehet még olcsóbban ez is, az i3-ra simán elég lesz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169096) palfitom válasza TheProb (#169092) üzenetére


palfitom
Topikgazda


TheProb

5600X legyen, vagy drágábban 5700X / 5800X / 5800X3D.
650-700W is jó lehet egy optimalizált 3080 mellé, de ha nem optimalizálod avagy tuningolnád, akkor inkább 750-850W legyen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169097) palfitom válasza ilovedigweed (#169093) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ilovedigweed

Szia,

AMD:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B550-Plus / MSI B550 Tomahawk
CPU: R5 5600X
Hűtő (opcionális): pl. Jonsbo CR-1000 / Arctic Freezer 34 eSports / Alpenföhn Brocken ECO Advanced / BQ Pure Rock 2 / SilentiumPC Fera 5 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360

Intel:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B660-Plus D4 / Asus Strix B660-A Gaming D4 / Asus Prime Z690-P D4 / Asus TUF Gaming Z690-Plus D4
CPU: i5 12400(F) / 12600K(F)
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-224-XT v2 / Arctic Freezer i35 / ID-Cooling SE-226-XT / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360

A többi:
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600 VAGY DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600
VGA: RTX 3070 / 3070Ti / RX 6700XT / 6800 / 6800XT
Ház: ízlés szerint, pl. SilentiumPc Ventum VT2 TG / Signum SG1 TG / Zalman X3 / CM MasterBox NR600 / BQ Pure Base 500DX / Fractal Design Define C TG
Táp: pl. be Quiet Pure Power (CM) 600-700W / Corsair TX550-750M / Corsair RM550x-RM750x / FSP Hydro Pro 600-700W / Fractal Design ION+ 560-760 / Seasonic Core GC 650W / Seasonic Core GM 650W / Seasonic Focus 550-750

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169098) palfitom válasza palfitom (#169094) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Dina1984

Látom a HA-s hirdetésed. Eladóktól tanácsot kérni nem szerencsés, hiszen az üzlet miatt természetesen érdekek vannak, s így nem lehet objektív a tanács/ajánlás. Szóval kérlek, a saját érdekedben kezeld fenntartásokkal a kapott ajánlatokat! :K (ha gondolod, ide is bedobhatod majd a számodra leginkább szimpatikusnak találtat véleményezésre!)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#169099) TheProb válasza palfitom (#169096) üzenetére


TheProb
veterán

Ok, köszi!

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#169100) M3oH


M3oH
addikt

Sziasztok!
60+ édesanyámnak lenne kis upgrade ( jel. pill.ban E6400 c2d proci és rendszer üzemel) a configjában, ehhez kérnék segítséget.
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Netezés (facebook, Youtube), filmezés a használat, játék zéró.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Gépház használható. Pár éve kapott egy jobb márkájú 450W tápot, szerintem az is maradhat, de nyilván, ha kell csere. 128Gb ssd + 500Gb vinyo van még, 100% mind2, talán ezzel is maradhat.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
alaplap, CPU és memória tuti kell. VGAt nem szeretnék, integrált cuccokat én elégnek érzem.
4. Mennyi a kereted rá?
Mondjuk 100K, de flexibilis a dolog, ha van értelme. Igazából egy low budget BB kombó kellene, ami jó pár évig használható.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
24" fullHD monitor van, ez is maradna.

Köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.