Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#168701) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

980Ti alá melyik a legjobb ár/érték arányú használt, tuningmentes proci/chipset ami kihajtja rendesen 1080p-ben?
Valamint keresnék új, olcsóbb, jól szellőző fehér házat. 12cm-es ventik vannak.

(#168702) palfitom válasza banderasz77 (#168701) üzenetére


palfitom
Topikgazda


banderasz77

Itt is van kérdéssor...
Te allergiás vagy az Összefoglalókra? Vagy azt hiszed, az csak az újoncokra vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168703) taknyí válasza palfitom (#168699) üzenetére


taknyí
senior tag

Koszi a valaszt

(OFF)Mar tegnap olvasgattam, bar hamarabb kellett volna... :R(/OFF) A ramok a szurke slottokban vannak.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#168704) banderasz77 válasza palfitom (#168702) üzenetére


banderasz77
addikt

Meg a pollenekre. 🙂

(#168705) palfitom válasza banderasz77 (#168704) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Egészségedre!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168706) ujbayard válasza palfitom (#168697) üzenetére


ujbayard
újonc

Nagyon koszonom! Sokan javasoltak valamit tegyek bele ne memoriat egye de ha nincs jelentosege valoban nem erdekel. Koszonom, ez alapjan oszeallitom

(#168707) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Milyen CPU-nak számít az AMD Ryzen 3 4300G? Ehhez van 8 GB DDR4 2666 MHZ RAM. Windows 11-re alkalmas főleg irodai használatra?

[ Szerkesztve ]

(#168708) palfitom válasza timelord1987 (#168707) üzenetére


palfitom
Topikgazda


timelord1987

Mielőtt beírsz egy topikba, ajánlott, elvárt elolvasni az Összefoglalót, és ha van ott megválaszolandó kérdéssor, akkor a szerint kérdezni!
Nem topikot kell váltanod, hanem az elvárt módon kérdezni.

"Windows 11-re alkalmas főleg irodai használatra?" - Igen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168710) MaddeNNNN válasza Bgaagb (#168709) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

egy ilyen szép konfighoz én egy minőségibb házat választanék, de ez csak egyéni preferencia kérdése. ha neked ez megfelel akkor tekintsd semmisnek ezt a hozzászólásomat.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#168711) Bgaagb válasza MaddeNNNN (#168710) üzenetére


Bgaagb
csendes tag

Köszönöm a hozzászólást, én is sokat tépelődtem ezen, de igazad van, kicserélem erre:
Be quiet! BGW34 Pure Base 500 Window Black

(#168712) palfitom válasza Bgaagb (#168709) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Bgaagb

Szia,

Tulajdonképpen rendben van a konfig.
A ventiből én kettőt tennék a gépház elejébe. (pl. a BIOS-frissítés megspórolható, így nem kerülne lényegesen többe)
Táp alternatívák: Seasonic, EVGA.

#168711 Bgaagb
Nagy ATX házban viszont nem mutat olyan szépen az mATX lap. És ha már Pure Base, akkor inkább az 500DX lenne az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168713) Bgaagb válasza palfitom (#168712) üzenetére


Bgaagb
csendes tag

Szia,
Köszönöm a segítségeteket, rendelem a gépet!
Üdv,
Gábor

(#168714) MaddeNNNN válasza Bgaagb (#168711) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Végignéztem mégegyszer a konfigod és most láttam csak, hogy mi a választott alaplapod. az a lap közel sem ér ennyit. Ugyan ez a lap ATX méretben egy 10-essel olcsóbb. Ha kell wifi, külső usb-s wifit tudsz venni 5-10 ezer ft-ért. Ha még nem rendelted meg, szerintem azt vedd. És az szépen fog mutatni palfitom által írt BQ 500DX-ben!

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#168715) Bgaagb válasza MaddeNNNN (#168714) üzenetére


Bgaagb
csendes tag

Sziasztok,
Köszi, a rendelés már elment, de sikerült módosítani.
Üdv,
G

(#168716) Grave_444 válasza banderasz77 (#168701) üzenetére


Grave_444
nagyúr

10400F + B560 + 3200Mhz alá nem érdemes menni, még ha gyengébb proci is elég lehet.
Képfrissítés és játékfüggő, ezért lett volna fontos kitölteni az összefoglalót, szóval könnyen lehet pontatlan az ajánlás.

(#168717) palfitom válasza Grave_444 (#168716) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Aki nem hagyja, annak nem lehet segíteni…

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168718) banderasz77 válasza Grave_444 (#168716) üzenetére


banderasz77
addikt

Ez így tökéletes, köszönöm.
60, 75Hz csak

(#168719) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Talán rendhagyó kérdés, de a garanciáztatás menetével kapcsolatban érdeklődnék, mert nem tudom, hogy PC esetében ez hogyan működik, ugyanis egyszerű laptopos ügyintézésben vagyok járatosabb.

Meghibásodás esetén ez úgy működik, hogy az adott alkatrész forgalmazója által kijelölt valamelyik szervizbe (ha van ilyen) kell elvinni a javítandó darabot vagy ez a bolton keresztül lehetséges, ahol a vásárlás történt?

Abban az esetben, ha a korábbiakban a bolt rakta össze a gépet, akkor a bolton keresztül is kérhető a szervizbeküldés?

(#168720) palfitom válasza Dhampir (#168719) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Dhampir

Szia,

Célszerű az eladó boltot megkérdezni erről. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168721) Dhampir válasza palfitom (#168720) üzenetére


Dhampir
félisten

Eszerint, ha otthon rakok össze egy konfigurációt, abban az esetben is az adott boltoktól kell egyenként megkérdezni (ha többféle boltból lesz megvéve, mert ugye az aktuálisan kedvezőbb árak eltérőek, sok ezret lehet megspórolni), hogyan intézhetem majd, ha netán garanciális problémába botlok?

Minden boltot külön kell megkérdezni ilyenkor?

Ez a PC világ így nagyon bonyolultnak tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(#168722) palfitom válasza Dhampir (#168721) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Dhampir

Így van. Kiskergarival kapod az alkatrészeket, tehát egyértelműen az eladó bolttal/boltokkal kell kezdeni az ügyintézést.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168723) Dhampir válasza palfitom (#168722) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszönöm szépen! :R

(#168724) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Sajnos a fiam kitúrt a géptől, WOT-ozni meg csak kellene néha, így kimondottan WOT-ra keresek asztali gépet. Jelenleg egy i5 4400, 1060 3Gb gépen megy, full graf 60fps+ (v-sync).

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? World of Tanks
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Monitor, billentyű, egét
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Alaplap, CPU, VGA, SSD, Ház, táp, Wifi kártya
4. Mennyi a kereted rá? 150eFT
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) 1920x1080, DVI, HDMI
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Fekete vagy fehér gépház

Köszönöm

(#168725) tknof1871 válasza palfitom (#168648) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv!
Köszönöm a választ!

Van egy ötletem, hipotézis. Van rá mód szoftveresen segíteni az átlag felhasználónak az új PC-jének a hardvereit kiválasztani? Olyan alkatrészekből rakja össze, aminek a végén a PC az ő felhasználási szokásaihoz a legjobban illik?
Pl. ha valaki mutat egy képet, egy screenshot-ot, mit mutat a System Explorer program a Teljesítmény fülön, az segít pontosabban meghatározni, hogy neki milyen hardverekből kellene összeraknia az új PC-t?
A Teljesítmény fülön mintha EKG görbék lennének. A CPU-nak, aztán külön a CPU magoknak, a RAM-nak, az SWP-nek, stb. Azt hiszem kb 10 percet fog át, kb másodpercenként látszik mi volt az állapot.
Ha készül egy screenshot mikor a tipikus dolgokat csinálja, az segítene tanácsot adni, vagy elég ha a felhasználó leírja mire használja a gépet?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#168726) venom8888


venom8888
őstag

Hali. Szerintetek hol lehet jo aron Gamer pc-t ossze rakatni, vagy ahol mar vannak allitva?

(#168727) Gave válasza venom8888 (#168726) üzenetére


Gave
addikt

0. Kivárós sorban
1. Német shopok, mindfactory, alternate, stb 15%+
2. Hardverapró bazárosok, általában 4-5%, de ha mindent 1 tagtól veszel talán enged még pár %-ot.
3. Itthoni nagyobb boltok, ahol esetleg van open-boxra komoly akció, változó %.
4. helyi kis pc bolt, ahol nagyon beragadt egy-egy konfig és megválnának tőle, változó %, plusz a tudat, hogy nem fognak annyira szeretni ha kialkudsz egy jó dealt :D

(#168728) venom8888 válasza Gave (#168727) üzenetére


venom8888
őstag

en olyan 1M ft kornyeken neznek gepet.

(#168729) SyMbioTe válasza hitman77 (#168724) üzenetére

Alaplap: Asrock H470M-HDV / Asrock H410M-HVS R2 / Gigabyte H410M S2H V3 / Asus Prime B560M-K ~22-30k
CPU: i3-10105F (4 mag / 8 szál, "F" jelűben nincs IGP) ~30k
Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis, Patriot Viper, Cruical Ballistix, Kingston Fury ~26-32k
VGA: Használtan apróról GTX 750Ti/760/950/960/1030 ~20-30k
SSD: 500GB Crucial MX500, Samsung 980 ~20-22k
Ház:Zalman S2, CMQ300L, Zalman M3 Plus, Bitfenix Nova Mesh TG, SPC SG1 TG, FD Focus G / Focus G Mini ~13-25k (Alaplap méretre figyelj!) Opcionálisan házventi: Arctic P12 PWM PST ~2-3k/db
Táp: Be Quiet System Power 9 400-500W, Bitfenix Formula 550W, Seasonic Core GM 500W / G12 GC 550W ~20-23k
Össz: 151-192k

AMD oldalról lehetne esetleg Ryzen 4350G / 4650G-vel, de az még drágábbra jönne ki.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#168730) SyMbioTe válasza venom8888 (#168728) üzenetére


#168728 venom8888
Szia!

Egy kérdés kipipálva a 6-ból:

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
4. Mennyi a kereted rá? - 1M
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#168731) venom8888 válasza SyMbioTe (#168730) üzenetére


venom8888
őstag

Azt mar tudom milyen gepet veszek, milyen parameterekkel stb. Benne vagyok a temaban. Gamingra kell termeszetesen. A kerdes az, hogy honnan tudnam beszerezni egyben a gepet, mert olcsobb nekem, ha elore osszevan rakva,mint hogy en rakom ossze, megertuk ezt is. Alzat neztem, Emag ot, ilyen helyeket.

(#168732) VirsLee válasza venom8888 (#168731) üzenetére


VirsLee
őstag

Előre összeállított gépet szeretnél vagy az általad összeválogatott alkatrészekből szereljék össze?

(#168733) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

1. Full HD játékra szeretném: stratégia, RPG, autós, shooter... (kb. minden :) )
2. Amit meg szeretnék tartani: Ház: Commodore Gaming PC case, táp: Seasonic S12II-430 Bronze 430W, ssd 120Gb sata, hdd 1TB 7200 rpm , dvd író.
3. Amire szükség van: alaplap, proci, ram, videókártya, ha nem elég a jelenlegi táp akkor az is.
4. A lehető legkevesebb pénzt szánom rá, amivel élvezhető a játék élmény.
5. Monitor full hd, 60 Hz, VGA + DVI csatlakozó.

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#168734) venom8888 válasza VirsLee (#168732) üzenetére


venom8888
őstag

Elore osszeallitottat,az olcsobbra jon ki.

(#168735) VirsLee válasza venom8888 (#168734) üzenetére


VirsLee
őstag

Akkor nem teljesen értem a kérdésed. Az, hogy ezt így leírod, hogy olcsóbb az előre összeállított, mint a DIY, ehhez össze kellett hasonlítanod a kettőt. Akkor viszont már lennie kell egy olyan helynek, ahol megtaláltad az olcsóbb gépet, na, ott kell megvenni. Linkelhetnél egy ilyen egy millás configot, hogy az ember lásson is valamit.

Ha csak egy feltételezés a részedről, hogy olcsóbb, akkor itt az én feltételezésem is mellé ár szerint növekvő sorrendben.
1. Legolcsóbb: DIY gép, saját összeszerelés, minden alkatrész a legolcsóbb helyről. Macera lesz ha szerelés közben hibás alkatrészt találsz, vagy hogy 10 különböző helyre szól a garancia
2/a. DIY gép, minden egy helyről, akár összeszereléssel
2/b. Általános OEM gép igénytelenebb alkatrészekkel, nehezebb bővíthetőséggel.
3. OEM gyártó, igényesebb alkatrészekkel.

Ez az utóbbi hordoz egy prémium felárat.

(#168736) ChrisB17


ChrisB17
csendes tag

Sziasztok!

Általam összeválogatott alkatrészekből szeretnék gépet építeni, kinéztem már minden alkatrészt és a kérdés az, hogy ez a konfig rendben van-e, nincsenek-e kompatibilitási problémák (hardveres, szoftveres), elfér-e minden a házban?! Persze, ha tudtok valamelyik alkatrészre egy jobb alternatívát mondani azt szívesen meghallgatom.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Főként játékra, kevésbé munkára. Komolyabb gépigényű multiplayer játékok (kimaxolva), illetve egy kis Photoshop, Lightroom és AutoCAD.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? (Ezeket néztem ki, még nem vásároltam be)
Processzor: i9-12900K
Alaplap: ASUS ROG Strix Z690-F
RAM: Corsair DOMINATOR PLATINUM RGB 32GB (2x16GB) DDR5 5600MHz CMT32GX5M2X5600C36
SSD: Samsung 980 PRO NVMe 2TB M.2
VGA: ASUS GeForce RTX 3080 Ti OC 12GB GDDR6X 384bit
Processzor hűtő: Corsair iCUE H150i ELITE LCD
Tápegység: Corsair HX1200 1200W Platinum
Ház: Corsair 5000D AIRFLOW TG
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Az alábbi alkatrészekre jöhetnek más alternatívák:
Alaplap, RAM, SSD, VGA (3090 mennyivel tudna nekem többet nyújtani azért a felárért? megérné egyáltalán?), Processzor hűtő (az lcd nélküli változat nekem jobb lenne, de honnét tudok hozzá mounting kitet szerezni?), Tápegység (single rail - multi rail, mi a különbség, melyik mire jó?)

Monitorra is jöhet egy másik megoldás, lényeg a g-sync, legalább 144hz, 27-32", kicsi káva, fekete szín, felbontás minimum 2560 x 1440, 1ms válaszidő

4. Mennyi a kereted rá? 2,5m-nél többet nem akarok rá áldozni (már így is rengeteg :)) )
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Monitornak ezt néztem ki: ASUS ROG Swift PG329Q
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
ASUS, Corsair jöhet minden mennyiségben, de ha van sokkal jobb lehetőség olcsóbban, akkor azt is meghallgatom.

(#168737) hitman77 válasza SyMbioTe (#168729) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszönöm. Ahogy nézem medium beállítások mellett a 1030 ezen a konfigon megfelelő lehet. Viszont a régi gépen minden ultra beállításon is 60+fps volt. Gondolom a 1060 ami ekkora különbséget jelent. Ha használt 960/970/980 vagy 1050/1060 kártyát veszek, akkor meg a processzor lesz kevés nem? A bottleneck szerint kevés lenne, de a régi i5 4400 sem egy mai sebességbajnok és még is vígan kiszolgája a 1060-at WOT alatt.

Ha egy kicsit nagyobb teljesítmény lenne a cél, akkor a Ryzen 5 5600 vagy az i5 vonal felé kellene nézelődnöm? Kártya akkor Nvidia oldalon 1060 használtan vagy valami hasonló AMD. AMD-ben mi az ami a 1060 szintet hozza?

Ja igen, ha csendes gépet szeretnék érdemes a processzor hűtőt cserélni Be Quiet-re? Vagy a gyári i3 hűtő is elég halk?

Wifi kártya mindegy? Ott gondolom nincs nagy különbség.

(#168738) venom8888 válasza VirsLee (#168735) üzenetére


venom8888
őstag

Ilyeneket neztem
[link]
[link]

(#168739) VirsLee válasza venom8888 (#168738) üzenetére


VirsLee
őstag

Igen, pont erre gondoltam, hogy ezek valami fura szerzetek, nem tudod, hogy pontosan milyen alkatrészekből áll. Még a leírása is hülyeség, 1200-as lapba Ryzen proci :D

(#168740) Energie X válasza VirsLee (#168739) üzenetére


Energie X
őstag

Megoldották, beletették. Nem értem mi a probléma :DD

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#168741) venom8888 válasza VirsLee (#168739) üzenetére


venom8888
őstag

Valoszinu be copy-ztak egy masik leirasbol.

(#168742) VirsLee válasza venom8888 (#168741) üzenetére


VirsLee
őstag

Szuper, és akkor mi alapján döntöd el, hogy mit is veszel? :D
Nagyon nem mindegy, hogy egy 40k-s alaplap van az 1 millás konfigban vagy egy 120k-s alaplap. Szóval ezzel sokkal könnyebben lehúzhatnak (és le is fognak), mint egy saját összeállítású géppel. VGA-kból is lehet, hogy beleraknak egy 2 ventis KFA típust egy 3 ventis márkás cucc helyett. Szóval ezek szerintem nagyon fontosak.

(#168743) venom8888 válasza VirsLee (#168742) üzenetére


venom8888
őstag

Akkor mit tanacsolsz?
AMugy miert baj az ha 40k-s az alaplap, ha elmegy vele minden?

(#168744) MZsoltee válasza VirsLee (#168742) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az a kérdés mi az amit kihasznál az ember a 120k-s lapból. Ha semmit, akkor teljesen felesleges megvenni. Ha nem kell wifi, nem lesz tuning, és van egy közepes vrm egy 40k-s lapon akkor minek megvenni a rogstrix-ez és az X570/Z590/Z690-es lapot?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#168745) venom8888 válasza MZsoltee (#168744) üzenetére


venom8888
őstag

Jah, nem akarok tuningolni, wifi sem kell,mert a kabelt kozvetlenul dugom a gepbe. Nem eri meg azta nagy felarat a masik lap szerintem.
Nekem most is egy 40k-s lapom van, es vigan megy vele a Ryzen 3700x es a 1080ti .

(#168746) VirsLee válasza venom8888 (#168743) üzenetére


VirsLee
őstag

Mert nem tudod mi van benne, nem lehetsz biztos benne, hogy elmegy benne minden. Pl. veszel egy B660 lapot egy 12600k procival és megy minden nagyon jól. Pár év után kevés lesz és lecserélnéd egy 12900k-ra, de egy gyenge vrm-es lapban throttling lesz a vége.

#168744 MZsoltee: Nem mondtam, hogy meg kell venni a rogstrix-et, azt mondtam, hogy érdemes tudni, hogy mit veszel, különben nem tudod összehasonlítani, hogy miket is veszel. Nagyon nem mindegy, hogy egy gyenge B660 van a dobozban, vagy egy erős Z690, ha később szeretnél procit cserélni.

Szóval azt tanácsolom, hogy nézd meg mit veszel, vagy vedd olyan helyen, ahol összeszerelik és letesztelik neked. PCX biztosan csinál ilyet, de szerintem nem ők az egyetlenek :)

(#168747) venom8888 válasza VirsLee (#168746) üzenetére


venom8888
őstag

igen pcx a leg hiresebb magyarorszagon , YT videok vannak ahogy tesztelik,es osszeszerelik a megrendelt gepeket. Jo lenne tudni van-e nekik konkurencia pl.
Mar talaltam 350k-rt rtx 3080 at boltit. PCX nel peldaul a legolcsobb 550k, Tehat .... Lehet darabokban vennem meg a cuccokat. Amugy jovore tervezem a bovitest tavasszal. Mert az uj Ryzent akarom beletenni, es rtx 4080 at, meg latjuk milyen kezdo arral jonnek a VGA-k. Es ugy az mar mas foglalat lesz ha jol tudom, generacio valtas is lesz egyidoben.

Jo volna tudni az en konfogomat emnnyiert tudnam eladni, arra tud valaki valaszt? Adatlapomon van,de monitor nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#168748) MaddeNNNN válasza venom8888 (#168747) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Hol talaltal 350ert rtx3080-et mert az erdekelne.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#168749) venom8888 válasza MaddeNNNN (#168748) üzenetére


venom8888
őstag

UK ban elek, itt talaltam.

(#168750) MaddeNNNN válasza venom8888 (#168749) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Jaa ugy mar ertem. Nalunk itthon azert dragabb mert tobbet keresunk…

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.