Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) p_adam válasza t72killer (#3600) üzenetére


p_adam
addikt

Már eljutottak arra a szintre, már a 600/4 IS II is korlátozottan használható volt kézből (3.92 kg), a 600/4 IS III vagy a (Sony FE 600/4 OSS) optikák pedig még sokkal könnyebbek és használhatóbbak (3.05 kg) a lényeg, hogy a súly minél jobban legyen elosztva, és ezek az optikák már mind ilyenek.
600/4 DO koncepció meg ugye volt, de ebben az esetben valószínűleg azért vetették el, mert alig lett volna könnyebb, valószínűleg nem rajzolt volna olyan jól, még magasabb ár mellett.
Persze majd megint visszahozhatják még újabb változatban, mert az újabb RF optikák még magasabban lesznek árazva.

A Nikon Z kamerákhoz lesz 200-600, gondolom eléggé hasonló lesz ahhoz, amit a Sony gyárt és kicsit többe fog kerülni.

(#3602) t72killer válasza p_adam (#3601) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 3 kilóval/vázzal együtt mondjuk 4el határeset megbírkózni, a 150-600as sigmám is ennyit nyom. Előre nyekeregnek az ízületeim, ha madárfotós ötletekről hallanak...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3603) p_adam válasza t72killer (#3602) üzenetére


p_adam
addikt

Ahogy írtam, súlyeloszlás, egy 150-600 kitolva sokkal rosszabb, mint egy fix objektív, manapság már egy modern 400/2.8 is elmegy kézből.

[ Szerkesztve ]

(#3604) kovsol válasza p_adam (#3603) üzenetére


kovsol
titán

Bizony.
Tamron és Sigma 150-600-al fotóztam többször is, és teszteltem párhuzamosan a sony 200-600-al.
A Sony súlyelosztása sokkal jobb. Sigma ha kinyomom 600mm-re nagyon orr nehézzé válik. Nehezebb vele bánni, és az se tesz jót a kezelhetőségnek, hogy folyton változik a súlypont.
Egyébként mc11+150-600 a 150mm állásban 2cm-el volt csak rövidebb, mint a 200-600, ami már nem nő tovább zoomolással. [link]

Sony 400/f2.8 -al volt alkalmam egyszer fotózni, és kézből is jól használható, mert ott is pont jó helyen van a súlypont. Ilyen szempontból a sony 200-600 a fix objektívekre hajaz.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3605) t72killer válasza p_adam (#3603) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez igaz. Legtöbbször vinném magammal a kerítést, amire támasztottam a kályhacsövet. :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3606) Stauffenberg válasza t72killer (#3605) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Nem gondolkoztál még egy könnyen hordozható állványon? Vagy monopod, az még megadja a kézből lövés szabadságát, de nem kell a súlyt tartani és cipelni sem jelent egy hatalmas tömeget.

Valószínűleg nem akkora beruházás egy könnyített karbon vázas cucc (főleg akcióban kifogva), mint egy mindent is tudó nagytele, ami legyen könnyű is, meg hát a vágyad, hogy olcsó is egyen egyben.

(#3607) t72killer válasza Stauffenberg (#3606) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Debizony, nemrégiben ástam elő a cuccot épp elbíró apró noname állványkám, ami kapott egy combosabb fejet. Nem egy atomstabil képződmény, de a kezemnél sokkal jobb, ha olyan a szitu, hogy le lehet pl egy sziklára tenni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3608) Stauffenberg válasza t72killer (#3607) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Nekem van egy Vanguard Veo 2 235AB-m, az utód 60-70k körül megy, ez is annyi volt leánykorában, de én is azon a bizonyos híres Alza akción húztam be 18k pénzért. Szerintem az eredeti árát nem éri meg, de akciósan kifejezetten rablás és ezúttal én voltam a jobbik felén a történetnek. Tök kicsire összerakható (sok hátizsákba belülre is elfér, nem kell kívül fityegtetni), az egész nincs 1,5 kg sem. Egyedül abba tudnék belekötni, hogy nincs akasztó lesúlyozni.

A következő lépés valami karbon cucc lesz, ami már bemegy 1 kg alá, de azok kicsit húzósabbak árban, de arra is valami akciót várok ki (nem sürgős nekem).

(#3609) vond válasza Stauffenberg (#3608) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szintén Alzás Vanguard Veo 2 235AB tulaj. :) Kegyetlen jó cucc, ~20 ezerért meg egyenesen botrány. ;] Mióta megvan, teljesen átértékeltem a hajlandóságomat a tripod hurcibálását illetően. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3610) t72killer válasza Stauffenberg (#3608) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, 60-70k-ért full méretű állvány valami ütősebb fejjel. Persze tudom, az ilyenek "listaáron" 6számjegyű kategóriában mennek, de ki vásárol listaáron :))?

Az enyém egyébként mezei alumínium, és annyit tud, hogy a 0 hosszúságú lábacskái jó tömzsik, teljesen kihajthatók és ahova leteszem, viszonylag stabilan megtartanak egy fejet. Kb ilyen, csak más színekben, ha jól rémlik fej nélkül volt vagy 10-20$:

Ült már rajta Lightrack csillagkövető mechanika is 200mm-es telével, 3-4perces expóidőkkel - persze totál szélcsendben. Gyakorlatilag mintha jól kitámogatnál egy állványfejet.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3611) PuMbA


PuMbA
titán

Video Quality: Canon EOS R5 & R6 vs Sony a7 III & a7R IV (8k 4k 60 fps & 120 fps)

4K-ra az R6 jobb választás, mert az R5 line skipping-el nem HQ módban és hamarabb melegszik :) R6 videója jobb minőségű ISO 25,600-on, mint az A7 III-é és ugyanígy az R5-é jobb, mint az A7R IV-é minden ISO-n.

[ Szerkesztve ]

(#3612) nozs23 válasza PuMbA (#3611) üzenetére


nozs23
addikt

Engem nem nagyon érdekel, hogy egy kicsit jobb 25600-as ISO-n. Az igazi előnye a 4K 60 fps és a 10 bit.
Ezzel valóban nem tud versenyezni egy A7 III, de tekintve, hogy 2,5 éve piacon van és lényegesen olcsóbb is, szerintem ez okés.

Nem annyira alapoznék a Tony videóra, de ezek szerint az R6 4K 30p Non-HQ & APS-C módokon kívül mindegyik jobb minőségű módban túlmelegszik.

Közben a Pana S1H is kap egy frissítést, ProRes Raw felvétel:

The maximum output resolutions are 5.9K/29.97p from the full sensor region and 4K/59.94p from a Super 35 crop. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3613) kovsol válasza PuMbA (#3611) üzenetére


kovsol
titán

Az a baj, hogy a Sony A7III csak 4K 24/25 -ben használ full sensor readoutot, ő meg 30fps-el tesztelt.
Arra is kíváncsi lennék milyen video profilokat használt, mert a zaj attól is függ, meg vannak olyan profilok ahol fölé kell exponálni a megfelelő zajszint miatt.
Én majd egy Gerald Undone vagy hasonlóan hozzáértő tesztére alapoznék inkább.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3614) mikrofon válasza kovsol (#3613) üzenetére


mikrofon
addikt

Mert ez úgy van, hogy most azt kell bizonyítania, hogy a Canon jobb mert újabb... Vegyen mindenki azt.
Aztán meg majd jön az új Sony aztán azt kell bizonyítania, hogy az a jobb... _Vegyen mindenki azt.
Közben meg majd jönnek a Change from X to Y, aztán me a change back from Y to X videókkal....

(#3615) PuMbA válasza mikrofon (#3614) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyet egyáltalán nem mond :) A leírásában ott van a Sony-nak is és a Canon-nak is az Amazon Affilate linkje. Másrészt Canon-t használ Tony videózásra és Sony-t fotózásra már rég óta, semmiféle change meg changeback nincs. Ők egyébként mindig 30fps-sel készítették a videóikat, mert amerikában nem 25 fps a szabvány, 24 fps-t meg gondolom nem akartak.

[ Szerkesztve ]

(#3616) Stauffenberg válasza kovsol (#3613) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

"Én majd egy Gerald Undone vagy hasonlóan hozzáértő tesztére alapoznék inkább."

Én is így vagyok ezzel, Gerald csatornája nem csak jó stílusú, de kellő szakmai alázat is van benne. Tony Retardhrup videóval az a bajom, hogy 10-ből 8 alkalommal a végére kiderült, hogy tök feleslegesen csesztem el rá az időmet és a maradék 2 normális videója meg annyira alacsony sikerráta, hogy nincs kedvem ezzel rizikózni, annál értékesebb azért az időm.

Tony régen jó volt, mert a maga kis ügyefogyott szintjén elment amit csinált, csak aztán elkezdte önmagát sokkal komolyabban venni, mint amennyire ért hozzá és ezzel kábítja a rajongóit. Van egy csomó tök nézhető csatorna, ahol nem mennek bele nagyon mélyen a mérnöki részletességű boncolgatásba, mégis kedves, aranyos és nézhető (pl: The Hybrid Shooter, aki igazából együtt tanul a csatornájával, de mivel ő is csak egy haladó amatőr és ezzel teljesen tisztában is van, főleg a saját aspektusából nézi meg mit tud egy gép és nem kerül szereptévesztésbe).

(#3609) vond: É meg még mindig nem rendeltem meg hozzá a videós fejet, de amúgy is úgy vagyok vele, hogy olyan ritkán van szükségem állványra, hogy csak tologatom magam előtt a beszerzést.

[ Szerkesztve ]

(#3617) nozs23


nozs23
addikt

Sony a7S III
12MP BSI CMOS sensor
Bionz XR processor
On-sensor phase detection
ISO 80-102,400 (expandable to 40-409,600)
9.44M dot EVF with 0.91x magnification
4K video at up to 120p, 60p for 'at least an hour'
16-bit Raw video output at up to 60p
10-bit 4:2:2 internal capture (in codecs including H.265 and All-I H.264)
Fully articulating LCD
5-axis in-body stabilization with Steady shot active mode
Twin card slots that each accept either SD or CFexpress Type A

(#3618) Mirman válasza nozs23 (#3617) üzenetére


Mirman
őstag

És dobpergés ......... új menü végre. :C

(#3619) PuMbA válasza nozs23 (#3617) üzenetére


PuMbA
titán

Brutál EVF, új menü dizájn, használhatóbb touchscreen és nem egy abakusz számítási kapacitása felel a kezelhetőségért:

"The camera also feels a little more responsive that previous Sonys we've used, making the connection between your button presses and the camera's response feel more direct."

Ezek alapján nagyon ütős lesz a Sony A7 IV :)

[ Szerkesztve ]

(#3620) Stauffenberg válasza nozs23 (#3617) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Jajj, izgatott vagyok! Már szembejött Gerald Undone videója, olyanok hangzottak el az elején, hogy "masterpiece" és hasonlók, de még nem tudtam megnézni, csak a felkonfot, későn érek haza, ne spoilerezzetek! :D

Btw ez a 3500 USD ár ezért a csomagért egyszerűen pompás, nagyon agresszíven lett beárazva. Gyerekek, ez már tényleg vérre menő háború a Canon és a Sony között.

Csak egy jelenetet csíptem el a bemutatóból, ott azért rendesen odaszúrtak egyet a Canon bordái közé, hogy nekik futotta passzív hűtésre, szóval mehet a 4K/60fps orrvérzésig (szerintük, de hiszem ha látom). :D

[ Szerkesztve ]

(#3621) nozs23 válasza PuMbA (#3619) üzenetére


nozs23
addikt

A brutál EVF-et a középszerű kijelzővel nem nagyon tudom hova tenni egy ennyire videocentrikus váznál. De jó, hogy van.

(#3622) nozs23 válasza Stauffenberg (#3620) üzenetére


nozs23
addikt

Spoiler

Csak egy jelenetet csíptem el a bemutatóból, ott azért rendesen odaszúrtak egyet a Canon bordái közé, hogy nekik futotta passzív hűtésre, szóval mehet a 4K/60fps orrvérzésig (szerintük, de hiszem ha látom). :D

Gerald azt mondja két órán keresztül nyomta 4K/60FPS kézből (IBIS, AF) a kaliforniai melegben és még csak nem is jelzett a gép.

(#3623) kovsol válasza nozs23 (#3622) üzenetére


kovsol
titán

Én úgy gondolom akik eddig az A7SIII -ra vártak nem lehetnek csalódottak.
Egy remek 4K kamerát dobtak össze, első tesztek alapján abszolút alkalmas videós munkákra, ott meg hamar visszahozza az árát. (főleg nyugatabbra)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3624) p_adam válasza nozs23 (#3622) üzenetére


p_adam
addikt

Valakinek azért sikerült
(4k60p, csak épp azt nem tudni, melyik videóból szedték ki ezt a képkockát...)

Ha 8K-t kéne leméretezni, akkor aligha lenne elég, a 12MP szenzornak jelentős szerepe van a melegedésben (az A7SII FF 4K is kevésbé melegedett mint az A7RII APS-C crop 4K valószínűleg teljesen ugyanolyan vázban)
Az S1H-n kívül a többi nem közvetlen konkurens (és az is kicsit más, nem AF-re tervezett), bár állandóan össze fogják vetni őket, mivel szinte egyszerre mutatták be őket.

A rolling shutter egyébként 7ms körüli az összes 4K módban, ami valóban piacvezető.

A Sony színek számomra még mindig jelen vannak, de a Prores RAW kimenettel és ahhoz való grade-el elég jól meg lehet szabadulni tőle, így már tényleg sokkal filmesebb a képe.

(#3625) p_adam válasza p_adam (#3624) üzenetére


p_adam
addikt

Innen származik

(#3626) Neck válasza Stauffenberg (#3620) üzenetére


Neck
veterán

Én már végignéztem. Ez gondolom nem számít spoilernek: Feladták a leckét. Jó látni, hogy folyamatosan jönnek ki a jobbnál jobb cuccok, ezzel mi csak nyerhetünk.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#3627) p_adam válasza p_adam (#3625) üzenetére


p_adam
addikt

Átkapcsolva az Auto Power Off: High módba nem melegszik túl, csak a normál módban (a Canon nem enged meg magasabb üzemi hőmérsékletet).

(#3628) lugosi válasza nozs23 (#3622) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"a kaliforniai melegben"

Hát ez hely, idő és nézőpontfüggő, mert az elmúlt napokban például LA-ben ma várható a hőmérsékleti csúcs 26 fokkal, szépen feljött 23-24-ről az igaz, de szerintem ez nem az amire egy átlagember úgy gondol, hogy kaliforniai meleg, pláne a nyár közepén. Szóval ez csalóka lehet.

[kép]

(#3629) nozs23 válasza lugosi (#3628) üzenetére


nozs23
addikt

Nekem nem a kanikula ugrik be a kaliforniai melegrol, de mondja hany degrees ha nagyon szamit, csak nem jegyeztem meg.
Lenyeg, hogy nem a 18 fokos laborban birta. Hanem hasznalat kozben, kezbol.

[ Szerkesztve ]

(#3630) vond válasza nozs23 (#3622) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gerald Undone kanadai, ott is tesztelte, 32 Celsius fokban. ;)

Most nézem épp a videóját. Hát, eddig ez egy álom váz számomra, komolyan. Gyilkos dolgokat tud, és ha ezt mind összeadjuk, nem is olyan sok az a nagyjából másfél milla érte. :N

Jövőre szerintem végzek is egy kis összerámolást, és kiszámolom, mennyit kéne rádobnom, ha eladnám az egész MFT felszerelésemet. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3631) nozs23 válasza vond (#3630) üzenetére


nozs23
addikt

Igazad van, Kanadat mond, nem Kaliforniat. :)

(#3632) Lassú Víz válasza vond (#3630) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nagyjából másfél millát ;] ... ha objektívet is szeretnél venni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#3633) t72killer válasza vond (#3630) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha M1x-ed van és találsz rá vevőt, akkor nem olyan sokat :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3634) vond válasza Lassú Víz (#3632) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, talán jövő ilyenkorra lemegy millió környékére a váz. :D A Tamron 28-75, vagy 28-200 meg "csak" 250-300k. ;]

(#3633) t72killer: Meglepődnél, mennyi pénzem van már az MFT-ben. Egyszer elkezdtem mindent összeszámolni. Inkább abbahagytam. :DDD Bár az idei évem még a végén pozitívra jön majd ki, egy kis eladásnak, és némi munkának köszönhetően. :C

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3635) t72killer válasza vond (#3634) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jópár dolog fekszik itthon nekem is, amit nem volt szívem eladni - leginkább az oly pro 12-40 és 40-150 páros. Jó kérdés, hogy ezek idővel és az Olympus fotószakmából kikopásával(?) levélnehezékké degradálódnak vajon, vagy kapkodnak majd értük a gyűjtők?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3636) Stauffenberg


Stauffenberg
Topikgazda

Gerald Undone videójával végeztem, tök jó volt. Tényleg fura, hogy ISO 16000-nél olyan, mintha berúgná a második natív ISO áramkört, pedig a Sony szerint nincs dual native ISO. Kommentek között Gordon Laing is kicsit értetlenségének adott hangot.

Aztán rámentem Potato Jet videójára, ebben már sokkal több gradelt anyag is megjelenik. Utána letekertem a kommentek közé és Matti Haapoja éppen tőle kérdezi váltana-e rá. :) Tök vicces, hogy az A7S III egyszerűen zavarba ejti az ős-ős-ős Canon fanokat is és a teljes rendszerváltással kacérkodnak.

(#3637) t72killer válasza Stauffenberg (#3636) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

TNR?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3638) madgie válasza Stauffenberg (#3636) üzenetére


madgie
titán

Pedig épp az árazása "segit" dönteni, dehogy kell most váltani, pláne erre nem.

nozs23-mal meg egyetértek, egy videócentrikus vázba minek ilyen gyilkos EVF, pláne ilyen buta LCD mellé?

[ Szerkesztve ]

(#3639) p_adam válasza madgie (#3638) üzenetére


p_adam
addikt

Semelyik másik gyártó nem fog ennyire rámenni a videóra fotós kamera esetében, csak a Sony gyárt hozzá ilyen szenzort. (A Prores RAW különösen jó ilyen alacsony felbontás, de magas, akár 4k 120fps frame rate mellett) Nincs közvetlen alternatívája, és valószínűleg nem is lesz (a Canon Speed Booster fejlesztése alapján egy crop szenzoros videó kamerát fog kihozni, az is elég jó lesz, de nem állóképes kamera és valószínűleg így is több pénz lesz)

Ezt a vonalat nem fogják újból frissíteni egyhamar (mert mit tudnak még ezen kívül belerakni), akkor mért ne rakják bele a jobb EVF-et, ha itt tartanak. Nyilván az LCD lehetett volna jobb (abban meg ott tartanak), de ekkora méretben úgysem fér rá fizikailag nagyobb, a szenzor meg valószínűleg állandóan 4K módban fut, tehát éles lesz a képe, meg felvétel alatt is bele lehet nagyítani.
Az A6500-on is viszonylag jól láttam az élességet, de csak akkor, ha közben 4K-ban vett fel a kamera (és 15 perc alatt túl is melegedett), itt meg valószínűleg állandóan így (vagy közel ilyen felbontással) üzemel, ha a Display Quality "High" módra van állítva.

Egyébként egy Nikon D5 vagy D6 kamerának is elég jó alternatívája lehet éjszakai sajtófotós célokra is (ahol ugye a dinamikát meg minden mást feláldoztak a legjobb ISO oltárán)
Nem tudom ez a 16000 ISO csak a videóra vált át, mert az új processzor trükközik valamit a zajcsökkentéssel, vagy fotóra is ugyanúgy, de mivel adott esetben kevés fénynél is kellhet akár az 1/500 zársebesség is, így el lehet mászni ISO tekintetében és ott már valószínűleg a 12MP kevesebb zaj is jobb, mint a 20MP több zaj.

Részben az egyéb apró fejlesztések miatt, de nekem ez a kamera különlegesebbnek tűnik, mint egy A7RIV ami a 61MP-en fejlettebb AF-en kívül olyan sok újat nem mutat, és ISO-ban még gyengébb is kicsit.

Persze lehet az A7IV se lesz már annyival gyengébb mindent együttvéve, azért gondolom megkapja ugyanezt a kezelést meg LCD minőséget, csak még várni kell rá jövő évig.

[ Szerkesztve ]

(#3640) kovsol válasza p_adam (#3639) üzenetére


kovsol
titán

"Nyilván az LCD lehetett volna jobb (abban meg ott tartanak)"
Érdemes ránézni az új csúcs Sony mobilra kijelző ügyileg. Tudtak volna belerakni ebbe a kamerába olyan kijelzőt ami oda vissza veri a konkurenseket, és már évek óta ott figyel a mobilokban, TV-ben stb sony cuccokban a modern kijelző, de valahogy a fényképezőgépbe nem akaródzik áthozniuk.

A7III nál is dual base ISO van, de az hivatalos. ISO100 és ISO640. Az a 16000 túl magasnak tűnik nekem, de ha tényleg sötétben kell a gyors záridő akkor könnyű elérni az ISO16000-t.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3641) p_adam válasza kovsol (#3640) üzenetére


p_adam
addikt

Ok, de ott az egész egy 'egység', nem kell hajtogatni sehova, meg ott nincs még egy nagyméretű szenzor is mellé, ami állandóan zabája az energiát, tehát nem 1:1-ben ugyanaz.
Pl. a Fuji esetében sem érthető, hogy mért csak az X-T200 kapta meg a legjobb LCD-t (ami miatt egyébként már nem is kell annyi gomb mellé)...

Azt egyébként el is felejtettem, hogy az A6500 LCD-je 16:9 képarányú, tehát felvételnél effektíve nagyobb, mint a FF kameráké, ott is várható még jelentős ugrás, de most ezzel az A7SIII-mal meg a másik belépő FF kamerával ellesznek egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#3642) madgie válasza p_adam (#3641) üzenetére


madgie
titán

Mi nem érthető a Fujin? A T200 meg az A7 kapta meg azt a nagy kijelzőt, mert azok "szelfigépek".

(#3643) lugosi válasza vond (#3630) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Gerald Undone kanadai, ott is tesztelte, 32 Celsius fokban”

Nem kötekedni akarok tényleg de az Ontario-beli Londonban él ahol az elmúlt egy hétben 26-28 fok volt a napi csúcs, ami azt jelenti hogy a nap nagy részében, délelőtt-délután valószínűleg max langyos volt az idő.

(#3644) p_adam válasza madgie (#3642) üzenetére


p_adam
addikt

Az X-T4 sokkal jobban járt volna vele. Szerintem az X-H2 sem fogja megkapni, ilyen téren a Fuji is röhejes. Nyilván akkora kijelző nem lesz ezeken, mint egy Pocket CInema 4K vagy 6K kamerán, de már a 3.5 col 16:9 is sokkal jobb lenne, mint ezek a 3.0-3.2 képátlójú normál képarányú darabok.

A szelfi tudtommal állókép, nem video - de lehet tévedek :)

[ Szerkesztve ]

(#3645) Neck válasza lugosi (#3643) üzenetére


Neck
veterán

Nem kötekedni akarok, de két hete volt az 36 fok is, illetve 25-26 megvolt a 32 fok.
https://www.theweathernetwork.com/ca/monthly/ontario/london

Honnan tudod, mikor volt nála, és mikor lőtte a videót vele?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#3646) Lassú Víz válasza p_adam (#3639) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha beleteszik a jobb LCD-t akkor meg az lesz a baj, hogy a másik kamera 80 képpel többet készít egy töltéssel. Nem tudom mi van pontosan abban a mérési módszerben amivel a kamerákon tesztelik az egy töltéssel készíthető felvételek darabszámát, de gyanítom nem az EVF-et írja elő, mert az nincs mindegyiken.
Kompromisszumot kell kötni valahol, a kisebb felbontású és alacsonyabb fogyasztású LCD is része ennek.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#3647) kovsol válasza Lassú Víz (#3646) üzenetére


kovsol
titán

Meg szokták adni EVF és LCD-vel menyit bír. Jellemzően EVF-el bírnak kevesebbet a gépek, mert hiába kisebb, jóval magasabb a felbontása.

May the Force be with you!

(#3648) p_adam válasza Lassú Víz (#3646) üzenetére


p_adam
addikt

Előbb-utóbb úgyis az lesz majd, hogy az érintőképernyő nagyobb funkcionalitást fog kapni, és nem lesz ennyi különálló gomb, a nagyobb méret meg a kezelést is egyszerűsíti, már úgyis mindenki egyre jobban megszokja az okostelefont is, a jelenlegihez képest lehet még jobban optimalizálni a rendelkezésre álló helyet (nem sokkal, egy túl nagy kihajtható kijelzőnek sincs olyan sok értelme, az állóképes képarány meg nyilván az egész A7 szériához tartozó design miatt marad meg). Csak egyelőre még várnak vele.
Addig talán a többi alkatrész fogyasztása is csökken, bár egyelőre inkább az ellenkező irányba mennek a dolgok.

A legjobb minőséget továbbra is a külső felvevő adja, de azért ha jobb volna az LCD, vagy már a CFExpress kártyára is menne a Prores RAW, akkor azért csökkenne a kereslet rá.

Lehet ezt fogja csinálni a Panasonic a következő generációs kameráikban, ugyanígy marad a nagy méret és súly, de nagyobb lesz az LCD és a belső kodek is még sokkal jobb lesz a mostaninál. Bár lehet a jó AF is pont elég lenne, amire is szükség van, ha nem azt akarják, hogy ne mindenki adapterezze a manuális objektíveket videos célokra, hanem az L-bajonettes obikat is el akarják adni.

Mindent egybevéve ezek a 2020-as FF kamerák már kezdenek nagyon jók lenni és kérdés, hogy mikor érik el ugyanezt a kifinomult szintet az olcsóbb kategóriás modellek (vagy közben az áruk ugyanígy feljebb szalad ezekre a szintekre).

[ Szerkesztve ]

(#3649) lugosi válasza Neck (#3645) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezért jegyeztem meg csak mellékesen, mert valószínűleg a gép értékéből nem von le semmit, csak ne csapjuk be magunkat alapon gondoltam megjegyezni.
Eszerint [link] utoljára ott 31 fok volt a maximum, július 18-án, és akkor is csak egy napig, azóta nem igazán volt meleg. Azt látom, hogy július 10-én volt 36 fok (és az nem két hete volt, hanem 19 napja, ez megint egy kis hajlítás), nem tartom valószínűnek, hogy olyan régen készült volna a teszt. Azt gondolom, hogy nem olyan régen volt nála a gép, tekintettel arra, hogy mindenhol a napokban jött ki róla videó, nem hiszem hogy 8-10 napig ülnének egy ilyen forró infón a tesztelők, szóval valószínű hogy a megjelenés előtt 1-2 napban zajlott a teszt. És akkor meleg nem volt ott.
Szóval, csak azt akarom ezzel mondani, hogy a realitások talaján maradjunk, ne kábítsuk magunkat feleslegesen, majd kiderül, hogy tényleg hogy viselkedik a melegedés terén, de ne verjük át magunkat. Persze, ha július első 10 napjában volt a teszt a legmelegebb órákban, akkor igazak a következtetések, de szerintem az még korai időpont - de attól lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3650) vond válasza lugosi (#3643) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sokat rugózunk már ezen a témán, de akkor itt mit mond szerinted? :U Nekem ez ennek hangzik: "But I tested 4K60 for over 2 hours in 32 degrees summer weather here, in Canada."

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.