Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) tvamos válasza Mercutio_ (#4800) üzenetére


tvamos
nagyúr

Talan azert, mert rohadt sokba kerulnek az objektivek, foleg a tele zoomok.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4802) Mercutio_ válasza tvamos (#4801) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD igen, az ár is közrejátszik :K
Nem lenne gond az FF milc ára, de egyszerűen nem vagyok hajlandó a saját szokásaim mellett akkora összegeket a felszerelésre áldozni.

Amíg m4/3-ra gombokért vannak a fényerős fixek, de egy 100-300 II se érvágás, addig hiába a pengevékony dof és a nagy szenzor dinamikatartománya, ha számomra ezek nem annyira fontosak, míg a kis méret/súly annál inkább.

Persze kompromisszumos egy GM5 (kereső kicsi, nincs redőnyzár, nincs stabi), de turista és street fotóra pont jó, ha nagyobb obit rak rá valaki úgy is annál fogva viszi:)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4803) topikk válasza tvamos (#4801) üzenetére


topikk
senior tag

Ez megint nagyon relatív ha összehasonlítható obikat nézel. Egy 300mm f/4 olcsóbb Nikonban vagy Canonban mint Olympusban, egy 40-150 f/2.8 Olympus drágább mint egy Nikon 200-500 f/5.6. A drága zoomok meg drágák lesznek MFT-n is ha összevethető termékeket nézünk : lásd Olympus 150-400 f/4.5 amihez képest egy Sony 200-600 TC-vel nevetségesen olcsó és kb. ugyanazt a végeredményt kapod.

(#4804) kovsol válasza topikk (#4803) üzenetére


kovsol
titán

Ezt a hsz.t elküldöm asszonynak majd ha megszólja, hogy drága volt a 200-600+1.4TC ;]

May the Force be with you!

(#4805) vihartigris válasza kovsol (#4804) üzenetére


vihartigris
őstag

Számíthatsz tőle egy dícséretre :DDD

bármi reciproka a semmi

(#4806) Mercutio_ válasza topikk (#4803) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne kezdjük újra a DoF ekvivalencia témát :O :R ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4807) hibavissza


hibavissza
veterán

Tavaly az Oly EM10 III DZ kit lett a legnagyobb számban értékesített gép Japánban. Először azt hittem, hogy azért mert sokaknak számít a méret. Szerintem valószínűbb, hogy ez az utolsó szélesebb rétegeknek megfizethető Olympus matricás gép a bolygón és relikviának vették :DDD.
Ehhez hozzátesszük, hogy a pletykák szerint Panasonic talán még kiad egy "hájend", kimondottan videósoknak szánt vázat és mindent beszánt ez alatt akkor kb. ennyi volt az egyetlen blackfriday keretében budget elemeket is tartalmazó rendszernek.
Ezután kénytelen leszek nagyobb, drágább, jobb cuccokat venni önhibámon kívüli, objektív okok miatt :))

(#4808) Mercutio_ válasza hibavissza (#4807) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy még 10 évig elvagy az akkori használtpiacon gombokért elérhető vázakkal/obikkal :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4809) nozs23 válasza hibavissza (#4807) üzenetére


nozs23
addikt

A GH6 nem talán, már meg van erősítve, csak a dátum kérdéses.

(#4810) Neck válasza hibavissza (#4807) üzenetére


Neck
veterán

Azt is tegyük hozzá, hogy brutál akciók voltak Olympusra, elég nagy kisöprés volt.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4811) hibavissza válasza Neck (#4810) üzenetére


hibavissza
veterán

MFT-t kizárólag "brutál akcióban" éri meg. Listaáron elég pikáns.

(#4812) Neck válasza hibavissza (#4811) üzenetére


Neck
veterán

Vágesz, de a szokásosnál is jobban aprították az Oly árát, ezért jelenik meg az eladási listák élén.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4813) hibavissza válasza Mercutio_ (#4808) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha azt vesszük, hogy az 5 éves GX80 még mindig bucira veri a mezőnyt ár-szolgáltatás tekintetében akkor esélyes legalább 5 év kifutás. Ha nem megy tönkre eladni biztos nem fogom. Egyszerűen nem éri meg. Az a gond, hogy bármi ami ennél lényegesen többet ad az félmilliós váz + fél millió az objektívekre. Nem reális annak aki nem keres ezzel pénzt. Nagyon érezni, hogy a gyártók az elmúlt években levagdosták az extra profitot nem termelő hajtásokat. Nagy űrt fog hagyni az MFT maga után. Én féláron akciózott a73-ban reménykedem. Az betöltené nálam az űrt :DDD Egyébként, ha nem videóznék a vázzal sokkal egyszerűbb lenne az élet. Fotózgatni egy T20, A72 is bőven sok.

[ Szerkesztve ]

(#4814) lugosi válasza hibavissza (#4813) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyjából ugyanezeken a gondolatokon mentem végig szintén gx80 tulajként, azzal hogy én a formai hasonlóság miatt az a7c felé nézelődtem a Sony esetében.

(#4815) Mercutio_ válasza lugosi (#4814) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem véletlenül van a linkemben nekem is az a7c, de annyit nem szánok az egész felszerelésemre se, nemhogy 1 vázra :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4816) kovsol válasza Mercutio_ (#4815) üzenetére


kovsol
titán

Most 600k a váz, ennél olcsóbb nem tudom mikor lesz majd. Központi szalonban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4817) topikk válasza Mercutio_ (#4806) üzenetére


topikk
senior tag

Ok, csak enélkül olyan mintha az valóságnak csak arról a részéről beszélgetnénk, hogy x olcsóbban vette a lisztet mint y, de arról nem hogy x negyedkilót vett, y pedig egy kilót.

(#4818) topikk válasza kovsol (#4804) üzenetére


topikk
senior tag

;] - pedig így van, az Oly zoom árába még egy A9 ii is belefér a 200-600 mellé. Szerintem egész korrekt ára van a Sony-nak, ha kb ennyiért (2000 EUR alatt) kijön a nikon Z 200-600 gondolkodás nélkül megveszem.

(#4819) Mercutio_ válasza topikk (#4817) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legalább 3x már napokig ment ez a téma, kivesézve több szempontból. (záridő, szenzor méret és generációk közti difi, felhasználás módja, körülmények, stbstb)

Ha már "szakmai" topic tessék szépen visszaolvasni :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4820) topikk


topikk
senior tag

A Nikon vesztesége mellett, a többi kameragyártó is szenved, bár a Sony / Canon -éknál nem anyira transzparens ez mert a többi üzletág elfedi a vergődést. A Canon-t az irodai munka home office.ba vonulása is negatívan érinti (s ez nem fog teljesen visszafordulni)

https://photorumors.com/2021/01/20/canon-executive-camera-shipments-can-drop-below-10-million-units/
"Although Canon did not disclose profit or loss by product, it seems that it was “a large deficit when looking at the digital camera business alone” (industry analyst)."

A jó hír, hogy a második félévben fordult a trend.

(#4821) Stauffenberg válasza hibavissza (#4813) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

"Nagyon érezni, hogy a gyártók az elmúlt években levagdosták az extra profitot nem termelő hajtásokat."

A napokban sokat beszélgettünk erről. Alulról fogy a piac a kereslet távozásával. Nagyon naiv gondolat (ha erre akartál célozni), hogy a gyártók egy GX80 felhasználót akarnak a milliós beruházások felé terelgetni, mert ez nem így működik, aki eddig egy GX80-ra volt bekalibrálva anyagilag vagy lélektanilag, az nem fog előszedni 1-1,5 millió forintot full-frame MILC felszerelésre. Vagy ki sem tudja fizetni ha vért izzad még akkor sem, vagy egyszerűen nem akarja.

Most ez lesz a következő pár év slágertémája, hogyan kúszik majd egyre magasabbra a belépési küszöb egy fotózást kicsit is komolyabban gondoló amatőr számára. Azok rostálódnak ki a piacról, akik eddig vettek egy belépő gépet és sosem vették le róla a kit zoomot, mert velük már elhitették az okostelefon gyártók marketingesei, hogy ezt ki tudja váltani egy telefon a sokkamerás rendszereivel meg a csilivili AI algoritmusokkal. Az már járulékos veszteség, hogy azok is megszívják, akik eddig belépő gépet vettek és amit a vázon megspóroltak, abból vásároltak 1-2 fényerős fixet és azzal már lehetett rendes hobbi fotózást művelni.

Vagy te azt gondolod, hogy a gyártók szándékosan sorvasztják ezt a szegmenst? Ők ezeket a vásárlókat elveszítik, nem pedig több költésre ösztönzik.

(#4822) topikk válasza Stauffenberg (#4821) üzenetére


topikk
senior tag

+1 - ráadásul a belépő szegmensből jonnek azok a vásárlók akiket beszippant a hobbi és feljebb lépnek. Lehet hogy kevés veszteségel járó belépő szint nélkül (ha esetleg nem jön be a fotózás) sokan el sem jutnának az 1-1.5 milliós felszerelésig mert ez túl nagy ugrás.

(#4823) PuMbA válasza topikk (#4822) üzenetére


PuMbA
titán

Akit annyira érdekel a fotózás annak a használt piac mindig ott lesz, mint olcsó alternatíva :) 200k-ból vesz gépet és 2-3 obit. Ha megtetszik neki, netán pénzt akar keresni belőle, akkor meg megveszi a drágább cuccot, ami valószínűleg belépőként 400-500k között lesz a legtöbb gyártónál, mert az EOS RP + 24-105 jelenleg ennyi és ez alá még lesz gép több gyártónál. A pénz szerinti lépcsők nagyjából megmaradnak, csak átalakulnak és nagyobb lesz a technikai ugrás a két szint között.

[ Szerkesztve ]

(#4824) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#4821) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem a gyártók sosem tolták a "vegyél jobb obikat a belépő cuccodra, és megkapod azokat a képeket (kis dof, bokeh, stb.), amiket a drágább vázaink reklámjaiban láthatsz" dolgot :N tehát nagyon terelgetés nem volt a kitobis szegmensben a továbblépés irányába, a leszakadás ellen.
Pedig 1-2 olcsó fényerős fixet minimum meg lehetne vetetni ezzel a réteggel most is megfelelő marketing mellett. (Akár ilyen YT gerilla videók a "hogyan légy kreatív covid idején egy fix obival" jelleggel)

A másik amit lehetne nyomatni (és új váz se kell hozzá, bár azzal is össze lehet kapcsolni egy reklámkampányt), az a "nem kell komponálnod, majd utólag kivágod a képből, akár mehet falra, papírképre, mert nálunk ezt is megteheted/ez nem kicsi mobil szenzor", vagy az éjszakai kevés fényes fotóknál ugyanezt.

Ezzel szemben azt látom, hogy a gyártók úgy érzik a fotós cuccok úgy komplexen elértek a termék életciklusuk leszálló szakaszába. Nem a további csökkenés ellen dolgoznak, hanem megnézték nekik min van a legtöbb hasznuk, mi az ami még növekszik is, azt a szegmenst megtartják és reménykednek benne, hogy a cég csökkentett létszámú munkavállalóit, és az adott capex/opex keretet figyelembe véve hozni fogják a bevételi és nyereség terveket. Csak azt felejtik el, hogy ezzel lényegében önként feladnak területeket, áttolnak a mobilok térfelére potenciális vásárlókat.
Aztán lehet, hogy nekik van igazuk.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4825) Mercutio_ válasza PuMbA (#4823) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van egy jómódúbb vagy csak másként szocializálódott réteg, akinél nem merül fel a használt cuccok vétele :N
Ők helyből ki fognak esni, ha nem szánnak rá 4-500k-t a fotózással való ismerkedésre, ezzel egy öngerjesztő folyamat indul el, vagy inkább tovább gyorsul.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4826) PuMbA válasza Mercutio_ (#4825) üzenetére


PuMbA
titán

Ennek van előnye is meg hátránya is. Előny, hogy az impulzusvásárlások csökkenek, azaz akik nem gondolják annyira komolyan. Hátrány, hogy kicsit kevesebb eladás.

(Most már csak ilyen témákba szólok hozzá, így biztos nem lesz elfajult vita)

[ Szerkesztve ]

(#4827) tvamos válasza Mercutio_ (#4824) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy egy kiani gyarto, vagy mas startup kinai gyartassal be fogja ide vetni magat. (Foleg, ha olvassa a hsz-okat itt.) Letarolhatja a belepo piacot. Pane, ha beletolja az AI-t, meg adnak hozza pofatlan jo videos kepessegeket, amiket manapsag csak a mobilok tudnak. (Esetleg olyan szinut egyuttmukodest a gimballokkal, amike ma csak a mobiltelefonok tudnak.)
Szerintem a mostani nagynak tartott gyartok (Canon, Nikon) is ugy huztak el az akkori gyartok elott, hogy azok t@k@lodtek, meg ultek a piaci poziciojukon. (Oke, akokriban volt azert valami vilaghaboru dolog is...) Most meg... mar nem is emlekszem a vevukre.

(#4826) PuMbA válasza Mercutio_ (#4825) üzenetéreÚjVálaszPrivátRejt2021-01-24 14:53:36
(I)"Ennek van előnye is meg hátránya is. Előny, hogy az impulzusvásárlások csökkenek,"(/I)
Csak hatranya van. Nem kicsit csokkentek az eladasok most, tehat kevesebb lesz a hasznalt, es olcson megveheto gep is, tehat a hasznaltak ara is feljebb marad, es az uj ara is fentebb lesz a csokkeno eladasok miatt. Igy meg jobban fenn marad a hasznaltak ara. Kihullik a belepo szegmens, megkevesbb lesz a hasznalt, ocso gep. Es mivel kevesebb lesz a zseton a fejlesztesre, ezert meg szarabbak is leszne a vazak, megjobban lemaradnak a telefonokba integralt, AI-val megtamogatott megoldasoknal.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4828) PuMbA válasza tvamos (#4827) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy milyen használtról beszélsz. MILC vagy DSLR vagy filmes SLR. Egy 2005-ös Canon 5D ára nem fog a mostani 70k-ról nagyon feljebb menni és használt gép is relatíve mindig lesz, hiszen ma is vehetsz filmes gépeket. Ami valószínű, hogy egyre nagyobb lesz a különbség ezen gépek és az újonnan vehető gépek között tudásilag :)

[ Szerkesztve ]

(#4829) tvamos válasza PuMbA (#4828) üzenetére


tvamos
nagyúr

Persze. 40D-t feg olcsóbban lehet venni, csak nem sok értelme van. És egyre kevesebb értelme lesz.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4830) Neck válasza PuMbA (#4828) üzenetére


Neck
veterán

Most sok ember felhördül majd azon, amit írok - de még pár év, és azok a régi vázak közül egyre több fog kiperegni a körforgásból, és a kukában vagy a vitrinben emlék címen landolni.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4831) PuMbA válasza Neck (#4830) üzenetére


PuMbA
titán

Biztos lesz ilyen. Ma is találnak még nagyszülőknél fiókba analóg gépeket meg obikat. Amikor a 7D2-t vettem ajánlottak mellé nekem hibátlan 5D-t 50k-ért. Talán meg kellett volna vennem..... Az 50 f/1.8, 85 f/1.8 és 70-200-as obim rámegy és már kész is a bokeh fesztivál olcsón. Az 50-es obival együtt számolva pl. csak 80k-ért ott az FF életérzés és DOF, ha valaki azt akar. Hobbira oké és nem is annyira nehéz vagy nagy.

[ Szerkesztve ]

(#4832) Mercutio_ válasza PuMbA (#4831) üzenetére


Mercutio_
félisten

Weight (body only w/battery): 895 g :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4833) PuMbA válasza Mercutio_ (#4832) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, bocs, nekem nem tűnt soknak megfogva, mert hozzá vagyok szokva nehezebbhez is :) Akkor csak a nem olyan batár nagy maradjon, kb. közepes méretű.

[ Szerkesztve ]

(#4834) Mercutio_ válasza PuMbA (#4833) üzenetére


Mercutio_
félisten

Figy, nem tudom feltűnt-e, de ez itt a milc topic :D
A többség már 10 éve ekkora vázakkal szaladgált és mostanra megunta a cipelést, vagy mások a prioritásai, nem igényli a nagyobb/nehezebb vázak és a tükörcsattogás miatti figyelmet :N

Valszeg, aki 16-20-24kg-s és nagyobb súlyokkal kettlebellezik nem azért nem akar DSLR-t, mert nem bírná el :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4835) PuMbA válasza Mercutio_ (#4834) üzenetére


PuMbA
titán

Oké, csak eszembe jutott ez a történet. A lényeg, hogy használt gépek olcsón lesznek attól, hogy most ez a réteg gyakorlatilag eltűnőben van a MILC-eknél, szóval aki fotózni akar olcsón az meg tudja tenni ezután is :) Videó már más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#4836) kovsol válasza PuMbA (#4835) üzenetére


kovsol
titán

Videóra is lehet összerakni budget kezdő setupot.
Szerintem az 1080p felbontás simán elég mai is. Ha valaki jó videót csinál az nem azért lesz jó, mert 4k. Persze be van zsongva mindenki, hogy 4K120 10bit kell, de ha nincs rendes történet, vágás, zene, fények stb stb akkor nem alkot kimagaslót akkor se ha egy A7S3-al vette fel.

May the Force be with you!

(#4837) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#4832) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mitizélsz, egy GX80 1/4 súlyból tudja a dof-ot kivéve ugyanezt az ev range, dinamika, stb. :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4838) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#4837) üzenetére


PuMbA
titán

dof / g mértékegység? :DDD Egyébként nem jól írtad, mert az MFT nem tudja ugyanazt a dof-ot. Ahhoz f/0.9 kéne MFT-n, hogy FF f/1.8-as dof-ot kapj. f/1.2-es obi is fél milla MFT-hez, szóval eléggé nem költséghatékony. Az MFT nem a dof-ról szól, hanem a kis méretről és a kis súlyról. dof-ra az FF jobb és olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#4839) kovsol válasza PuMbA (#4838) üzenetére


kovsol
titán

"dof-ot kivéve"

May the Force be with you!

(#4840) PuMbA válasza kovsol (#4839) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, a vessző hiány miatt az utóbbiakra gondoltam, hogy kivéve :) Akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#4841) nozs23 válasza PuMbA (#4838) üzenetére


nozs23
addikt

Itthon is 300 korul voltak az 1.2 Olyk, szurken 250 a Nocticron is. Ertem a pontod, de azert na. Es azok nem csak fenyeroben jok, hanem ugy mindenben. Persze ettol dragak, de kozel sem fel milla.

[ Szerkesztve ]

(#4842) Stauffenberg válasza tvamos (#4827) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Szerintem meg nem az A.I. csilivili algoritmusok és a mobiloktól átörökölt szemfényvesztő marhaságok fogják megmenteni a fotóipart. Pontosabban két részre bontanám a dolgot:

Egyrészt nem ezek hiánya miatt nem vesznek elég fényképezőgépet az emberek, hanem mert egy mobil is ellátja azt a feladatot, amire nekik igényük van és ez tökre rendben is van. Nem hibáztatom érte, én is egy Edifier X3-on hallgatok zenét ha az utcán császkálok, más meg viszi magával az audiofil fejlhallgatóját, DAC-ot és csakis lossless formátummal eteti (és a nagy többség még így is nálam sokkal-sokkal rosszabb cuccokon hallgat zenét utazás közben, de talán érthető mire akarok kilyukadni).

Másrészt meg amúgy mit kellene megmenteni ezen? Most annak a rétegnek az elpártolásáról beszélünk, akik miatt nyaranta úgy villog a Gellért hegy, mint egy diszkógömb, mert az automatikusan felpattanó vakuval akarják ledurrantani a Parlamentet kilométerekről. Én nem sajnálom, hogy ők nem vesznek már annyi fényképezőgépet, de az is igaz, hogy nem állok egyik gyártó alkalmazásában sem, ahol viszont tényleg kriptahangulat lehet emiatt egy-egy meetingen.

Az látszik, hogy az elszántabb amatőr rétegeknek és a profiknak szóló gépek eladásai köszönik szépen megvannak. Talán a teljesen fogalmatlanok és laikusok lemorzsolódásával a fotózás is visszakerül majd megbecsültségben oda, ahova való és nem az lesz sokakban a zsigeri reakció, hogy kattintgatni egy "nagy" géppel bárki tud, mert az unokatesója is vett egy Canon 2000D-t és milyen gyesen tudja nyomkodni rajta a gombokat.

[ Szerkesztve ]

(#4843) Neck válasza Stauffenberg (#4842) üzenetére


Neck
veterán

"...hogy kattintgatni egy "nagy" géppel bárki tud, mert az unokatesója is vett egy Canon 2000D-t és milyen gyesen tudja nyomkodni rajta a gombokat..."

Az is lehet, hogy a MILC-ek, és a kisebb váz kisebb objektív szettek terjedése kontraproduktív, ugyanis tudok olyanról, aki azért vett nagy disznó tükröst, hogy "rá legyen írva a fejére, hogy ő fotós". Egyfajta férfi nemi szerv pótlék a nagy méretű váz. :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4844) PuMbA válasza Neck (#4843) üzenetére


PuMbA
titán

Többször van, hogy ez segít. Egyes helyeken, ahol meglátnak nagy cuccal, beengednek az akcióhoz közelebb, ha rendesek. Van ismerősöm, aki így szerzett ismertséget és fotózott is. Nekem fotózni sikerült így. Amint megvettem a fehér 70-200 obit, egyből másként tűntem fel. Metrón odajöttek hozzám dumálni, hogy én is fotózok stb....,mert a nyakamba lógott a fehér 70-200. Egy ilyen dologból pedig később bármi kialakulhat. Itt röhögünk rajta, de a fotózás legtöbbször az ismertségeken múlik és ismertséget szerezni így is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#4845) Neck válasza PuMbA (#4844) üzenetére


Neck
veterán

:C :U

Nálam nem ezért van fényképezőgép, sőt, örülök, ha feltűnés nélkül tudok fotózni.
Ha meg nagyon fontos, hogy odaengedjenek valahová, akkor kinyitom a számat :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4846) Mercutio_ válasza Neck (#4845) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy felhívunk 1-2 havert :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4847) kovsol válasza Stauffenberg (#4842) üzenetére


kovsol
titán

A vakus dolgon itt röhögök már percek óta. :DDD

May the Force be with you!

(#4848) PuMbA válasza Neck (#4845) üzenetére


PuMbA
titán

Jaja, ezért mondom h attól függ h mi a cél. Tavalyelőtt másik ismerősömmel flangáltunk a Pesten a karácsonyi vásárban, neki D850. Két csaj meglátta a méretes D850-et, kértek fotót, email cím csere küldéshez és ennyi. +1 kapcsolat, esetleges meló.

[ Szerkesztve ]

(#4849) vond válasza kovsol (#4847) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Meccseken is mennyi ilyen van volt. Tolják a vakut a lelátóról, aztán csodálkoznak, hogy a pálya full fekete, az előttük ülők meg jól telibe vannak villantva hátulról. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4850) Neck válasza kovsol (#4847) üzenetére


Neck
veterán

Azon én is nagyon nevettem :DDD - de félig kínomban, mert nagyon igaz. A vakus panorámakép, meg a tabletes fotó a két legnagyobb siralom.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.