Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) nozs23 válasza kovsol (#3798) üzenetére


nozs23
addikt

Probaltam. Nekem egyaltalan nem csinalja ezt a felvillantast. Gyakorlatilag nem fokuszal sotetben AFC-ben. Pedig hallom, hogy probalkozna. AFS-ben ezek a nagy fokuszpontok felvillannak de sok haszna ennek sincs. Ha esetleg tudod mitol lehet johet privatban, ide mar tenyleg off.

(#3802) mikrofon válasza madgie (#3787) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen most ránéztem E-Infin is. Aztán meg arra is rá kellett néznem hogy miért van három váz s1e, s1r, s1h. De ez a rész most már tiszta.
Mondjuk járhatna a nagylátó helyett valami alapzoom vagy valami alapzoom kedvezmény. Mert ha valaki rapróbálna, akkor arra inkább van szüksége.
Azért hiába az ajándék nagylátó valami kell még mellé... Így meg azért sok ez ezek az L-es obik se olcsók...

[ Szerkesztve ]

(#3803) madgie válasza mikrofon (#3802) üzenetére


madgie
titán

Tudod, hogy nem vagyok oda a Sigmákért, de az Art széria L mountra is elérhető, ha jól emlékszem, azok meg egész kitűnő ár/érték aránnyal bírnak. A Leica meg Pana L mount választék méregdrága, az tény.

(#3804) mikrofon válasza madgie (#3803) üzenetére


mikrofon
addikt

Mondjuk a pana - leica lencsék MFT-re is drágák cserébe szerintem jók. Lehet itt is adnak azért az árért valamit ;)
Sigma art sorozat nekem sem jött be...

(#3805) mikrofon


mikrofon
addikt

Erről mit tudtok?
"A Canon a napokban igen kellemetlen meglepetéssel szolgált azon felhasználói számára, akik a cég direkt erre a célra létrehozott felhőszolgáltatásában tárolták a vállalat kameráival készített felvételeiket."
forrás: image.canon
Legérdekesebb: "There is no technical measure to restore lost video images. Still images can be restored, but not with original resolutions. We offer our deepest apologies to affected users."

[ Szerkesztve ]

(#3806) MrChris válasza mikrofon (#3805) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem túl előnyös csak a felhős tárolásra bízni az adatokat. Ha meg még külön fizettél is érte és nem biztosítják redundanciával, vagy akárhogy akkor nagy felelőtlenségre vall a cég részéről. Továbbra is maradok a hdd-knél, felhő marad a megosztásnak.

(#3807) zsiga_667 válasza mikrofon (#3805) üzenetére


zsiga_667
tag

Olvastam pár napja valahol.
Valamit nagyon elkúrtak a programozóik.
Az ingyenes verzió 30 napig tartja meg a képeket, utána törli. És a legújabb frissítésnél ezt a törlő kódot eresztették rá a fizetősre is, ami így kukázott minden 30 napnál régebbi képet és videót.
:W

(#3808) mikrofon válasza MrChris (#3806) üzenetére


mikrofon
addikt

én meg pont azért szeretem a felhőszolgáltatást, mert ott nem nekem kell a backup-ot intézni így nem az én felelősségem. Persze ezek szerint mégis megtörténhet baj....

(#3807) zsiga_667 : Ez így elég cikinek hangzik. Elég jó lehet az a kódsor, hogy még a backup-ot is törölte ;]

[ Szerkesztve ]

(#3809) zsiga_667 válasza mikrofon (#3808) üzenetére


zsiga_667
tag

Biztos túlmelegedett a backup szerver.

;]

(#3810) lugosi válasza mikrofon (#3805) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Aranyosak, hogy az adatvesztést "kényelmetlenség"-nek nevezik.

(#3811) mikrofon válasza zsiga_667 (#3809) üzenetére


mikrofon
addikt

:))

[ Szerkesztve ]

(#3812) vihartigris válasza lugosi (#3810) üzenetére


vihartigris
őstag

kevés volt a tárhelyük, megoldották :DDD

bármi reciproka a semmi

(#3813) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok! Egy másik fórumban javasolták,hogy talán itt próbáljak meg tanácsot kérni.Nos remélem nem gond.
Szeretnék segítséget kérni gép megtartás végett.
Jelenleg 3 gép van egy PanaG1 ami eladás alatt van /bár még nem jelentkezett senki érte/ egy Panasonic GX7 és egy Olympus OMD-EM 10
Nos ebből a triumvirátusból szeretném ha csak egy maradna.
a befolyó pénzt pedig obi vásárlásra használnám.
Jelenleg mondhatni felváltva használom őket és végül is a tudásomhoz képest valamilyen szinten mindkettővel elégedett vagyok.
Viszont az asszonynak is igazat kell adnom mert egy gép elég lenne.
Mivel itt sokkal tapasztaltabb fórumtársak vannak így jó lenne ha tudnátok pro és kontra javaslatokat tenni,hogy melyikkel folytassam a tanulásom?
A válaszokat és javaslatokat előre is köszönöm.

(#3814) mikrofon válasza barrasz (#3813) üzenetére


mikrofon
addikt

nem tudom melyik topikból küldtek ide. Ha nem az MFT Micro Four Thirds, akkor szerintem próbáld meg ott is, mert mindegyik váz MFT szenzort használ....

(#3815) vihartigris válasza mikrofon (#3814) üzenetére


vihartigris
őstag

Oda küldték. :K

bármi reciproka a semmi

(#3816) barrasz


barrasz
aktív tag

Ok köszönöm nektek.

(#3817) nozs23


nozs23
addikt

Panasonic S5 leak: [link] Szeptember elejen keszulnek egy bejelentesre. Mostmar valoszinusitheto, hogy az S5 lesz az.

(#3818) nozs23 válasza nozs23 (#3817) üzenetére


nozs23
addikt

2000 USD lesz, pont annyi, mint amennyire az S1-nek lement az ára: [link]

(#3819) Maist


Maist
senior tag

Üdv. Van 3 db. régi, jó állapotú, fényerős (egy-egy fix), és egy szintén fényerős zoom Canon FD objektívem. Eddig pihentek jó régóta, tiszta, száraz helyen, nem használtam őket, mert a filmes Canon tönkrement, nem tudják javítani. Elkezdtem hirtelen felindulásból nézegetni, hogy egy egyszerű, lencse nélküli adapterrel ezek az objektívek használhatóak MILC gépeken. Mivel MILC-ben nagyon kezdő vagyok, főleg manuális obival, ezért kérném segítségeteket, hogy melyik gépet lenne érdemes megvennem, melyek lennének jók az FD manuális obikhoz, (nyilván gondolom, amihez van adapter), de azon kívül van-e esetleg valami nem javasolt gép, úgy, hogy alapból használtban gondolkodom? Mik a buktatói az említett felhasználásnak, lehet ezzel a kombinációval jó képeket készíteni, mondjuk egy Nikon D80, 18-70 DX ED F3.5-4.5 obival gépem van, ahhoz képest? Például hogy tudok élességet állítani, néztem, van elvileg van a MILC-eken focus peaking, de jól is használható, élesek lesznek a képek, végtelen fókusz is lesz?
Köszönöm segítségetek!

(#3820) Neck válasza Maist (#3819) üzenetére


Neck
veterán

Nagy kérdés, mennyit szánnál a projektre.

Szerintem egy olcsó és jó manuálozós opció egy első szériás Sony A7. Olcsón ki lehet fogni, a legnagyobb hátránya, a lassú CDAF a manuális fókusz miatt kilőve, szenzorban a mai napig nagyon jól megállja a helyét, a focus peaking és a belenagyítás miatt pedig viszonylag jól lehet manuálozni. Mivel full frame, ezért pont azokon a fókusztávolságokon használnád az obikat, ahová tervezték. Kisebb szenzorokon nem lenne széles látószöged.

Ha van bővebb keret, akkor persze nagyon jól jöhet egy szenzorstabis gép, mivel akkor még könnyebb manuálozni.
Gondolom ha nagyon bő a keret, nem szórakoznál az FD obikkal...

De maga a kérdés inkább ide való:
Milyen cserélhető objektíves gépet vegyek

:R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#3821) Neck


Neck
veterán

Mai hír SonyAlphaRumoursról.
Azért csinálnak egy entry level FF kamerát, mert hiába régi az A7II, még mindig drága gyártani. Kell egy új váz, hasonló specekkel, olcsóbban gyártható módon. Gondolom hasonló áron ezek szerint (remélem).

Ha tényleg A6600 body-ba jön az új akksival, akkor jó cucc lesz, viszont szinte biztos, hogy akkor drágább lesz, mint az A6600, az meg nem A7II szint :(

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#3822) jmakk válasza Neck (#3821) üzenetére


jmakk
őstag

'The camera will be marketed for vloggers and youtubers"
Ezzel az indokkal fogják felnyomni az árát. Mert most a vloggolás a trendi, ezzel lehet eladni minden kamerát.
A másik meg, hogy lehessen róla túlmelegedéses jutyúb videót csinálni, amit millióan megnéznek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3823) Mercutio_ válasza Neck (#3821) üzenetére


Mercutio_
félisten

Abba a vázba beszuszakolják az FF szenzort?
Hát...egészségükre :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3824) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#3823) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

majd lehet hozzá venni ilyen DLC-t a store-ban ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3825) MrChris válasza jmakk (#3822) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez a vlog kamera nem lenne hülyeség, ha rendesen megcsinálná valaki. De még ahol van lehetőség a webkamera funkcióra az is nyögvenyelős.

(#3826) PuMbA válasza Neck (#3821) üzenetére


PuMbA
titán

A7 II-vel az a baj, hogy nem jó gép :)

[ Szerkesztve ]

(#3827) zsiga_667 válasza Maist (#3819) üzenetére


zsiga_667
tag

Esetleg egy másik, működő filmes váz az FD üvegek alá?
Olcsó is, nem is Sony ( :DDD ), filmes retro élmény is megvan vele. És FullFrame! :DD

(#3828) lugosi válasza PuMbA (#3826) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Emlékszem, ezt többször írtátok, ez meg is maradt bennem. A múltkor ott álltam egy leértékelt kittel szemben az üzletben, vitrinben volt, de eszembe jutott hogy nem igazán kapott itt pozitív véleményt és inkább otthagytam. Amúgy mi a baj vele? Annak idején mikor az mk1-ről lebeszéltek azt értettem (műanyag bajonett, nincs ibis).

(#3829) MrChris válasza lugosi (#3828) üzenetére


MrChris
nagyúr

PuMbA-nak az a baja vele, hogy nem Canon. ;)

(#3830) PuMbA válasza lugosi (#3828) üzenetére


PuMbA
titán

Ajánlották valakinek itt a fórumon, használja egy ideje, de írta, hogy nem tetszik neki és továbbadna...nem talál a fókuszt stb. Ezt én is meg tudom erősíteni, mert sötét stúdióban egy belépő DSLR jobban talál, mint az A7 II...

A7 III az első Sony amit ajánlanék. Az A7 II és a sima A7 csak két félkész / próba gép, amikor a Sony-nak még fingja se volt a dolgokhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#3831) Rapid136 válasza lugosi (#3828) üzenetére


Rapid136
őstag

Kinek hogy...
A sima 7-es vázban azt szerettem hogy pont akkora mint a filmes vázak, miután megvettem jött ki nem sokkal később a II, de nekem annyit nem ért a képstabilizátor hogy dupla vastagságú legyen a váz. És a bajonettemnek sincs baja, pedig sokféle manuális adaptert használtam rajta. Nem is adtam el, jól jön még néha.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#3832) madgie válasza MrChris (#3825) üzenetére


madgie
titán

X-T200 meg X-A7 az új firmware-ekkel külön gyári szoftvert se kér, rádugod a számítógépre, elindítod a mittoménmi webcam programot oszt megy, kb plug and play.

(#3833) MrChris válasza madgie (#3832) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na ez jó! Minősége milyen? A G9-é elég hergya mint egy rendesebb webcam, többet várnék.

(#3834) madgie válasza MrChris (#3833) üzenetére


madgie
titán

Őszinte leszek, gőzöm nincs, csak olvastam róla. Írtak amúgy egy webcam szoftvert is, az újabb gépeikhez (tehát azok nem mennek natívan bármivel, csak a két szelfi/vlog cuccok), azokban ott van az X-T3 támogatás, tehát nekem is menne, de ki se próbáltam még :)

Sőt - nevezz paranoiásnak :DDD - nekem az iMacen is van egy kis műanyag retesz a kamera előtt, 99%-ban zárt állásban :DD

(#3835) MrChris válasza madgie (#3834) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kamera retesz? Ez jutott eszembe. :DDD

(#3836) Neck válasza PuMbA (#3830) üzenetére


Neck
veterán

Nem is A7II-t szeretnék venni az A6500 helyett, hanem egy FF vázat, új AF-el, A6xxx bodyban, A7II áron. :B

Egyébként még mindig nem rossz gép az A7II, főleg ha lehet kapni 900 EUR-ért kitobival...
Tisztában kell lenni azzal, hogy régi az AF technológia benne. De mivel a sötét stúdióban fotózás ennyire kardinális kérdés - aki stúdióban nem tud világosságot csinálni, az ne vegyen ilyet. ;]

Belépő DSLR-rel ne hasonlítsuk össze, mert kb 10 féle dologban jobb a belépő DSLR-ektől, bele se kezdjünk.

:)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#3837) csacsi77 válasza Neck (#3836) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szeptemberben megteheted........
Bár az ára lehet nem fog stimmelni. ;]

Öreg fater megoldja!!!!

(#3838) kovsol válasza csacsi77 (#3837) üzenetére


kovsol
titán

Nekem van APS-C és FF Sony gépem is, de sírva fakadós azért a fogása és kezelhetősége A7III után ezeknek a kis gépeknek. Az A6600 annyiból jobb, hogy már az NP-FZ100 aksi miatt nagyobb a grip valamivel.
Ha kicsi lesz, akkor remélem megreformálják a mostani formatervet.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3839) MrChris


MrChris
nagyúr

Ez szép kis objektív lett! Laowa megcsinálja azokat a lencséket amiket a nagyoktól várnék. Kicsi, talán jóképű és 'csak' 700$. Még a Canon bajonett hiányzik.

(#3840) kovsol válasza MrChris (#3839) üzenetére


kovsol
titán

Sony csoportban is linkelték. Nekem különösen tetszik, hogy normál filtert is befogad egy ennyire széles látó objektív.
Egyébként Laowa azért elég jól odatette magát. Különleges objektív kínálattal rendelkeznek.

May the Force be with you!

(#3841) lugosi válasza MrChris (#3839) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kipróbálnék egy ilyet szívesen kézben, hogy milyen érzés velük kézzel fókuszálni.

(#3842) madgie válasza lugosi (#3841) üzenetére


madgie
titán

91 centitől a végtelenül minden éles vele hyperfokális távolságon (nyitott rekesszel!), mit akarsz ezen tekergetni? :D

[ Szerkesztve ]

(#3843) MrChris válasza kovsol (#3840) üzenetére


MrChris
nagyúr

Különleges, ugyanakkor nagyon jól betalálnak velük.

lugosi: Szerintem nem nehéz, nekem ekv. 15mm-es van és csak ritkán megy félre.

(#3844) lugosi válasza madgie (#3842) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Laowa obikra gondoltam általánosságban.

(#3845) vihartigris válasza MrChris (#3839) üzenetére


vihartigris
őstag

A méretével nincs baj, jöhetnek a tesztek.

bármi reciproka a semmi

(#3846) nozs23


nozs23
addikt

Lumix S5 Gerald review: [link] Erdekes oszver lett.

(#3847) Stauffenberg válasza nozs23 (#3846) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Megnéztem még pár review-t és mindenhol sugárban hánynak ettől az AF rendszertől. Pedig nem rossz cucc, ez már tényleg MFT felől nézve is értelmezhető vázméret, korrektnek tűnő ergonómiával, fotóhoz nagyon nincs mit hozzátenni, videóban is egész jó lett de nagyon el kéne már engedni a CDAF-et. Pedig amúgy azt dicsérték, hogy témafelismerésben (arc, állat, stb) talán az egyik legjobb a piacon, csak kenje a hajára mindenki, ha ráfókuszálni nem tud, meg ledobja magáról.

Nem értem a Panasonicot.

(#3848) vond válasza Stauffenberg (#3847) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az lett a nagy AF fejlesztés, hogy nem hunt-ol olyan agresszíven, mint az S1(H), meg a GH5/G9. Gratulálok! :C

Én sem értem őket, de ennek már sokszor hangot adtunk többen is. Egy normális AF rendszerrel, meg 1-2 értelmesen összerakott, megfizethető vázzal kb. letarolhatnák a piacot. De nem. :(((

Amúgy nem lenne egy rossz gép. Bár mondjuk arra is kíváncsi lennék, hogy a micro HDMI-vel, a gyengécske EVF-fel, és hasonló húzásokkal hány fillért spóroltak.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3849) nozs23 válasza vond (#3848) üzenetére


nozs23
addikt

Nekem csak az a furcsa, hogy ez a a videos AF kimondottan gyengebbnek tunik, mint ahova a G9 eljutott a frissitesekkel.

(#3850) MrChris válasza nozs23 (#3846) üzenetére


MrChris
nagyúr

Legnagyobb baj az ára. Szerintem egy éven belül nagyon le fog menni.
Mikor vlogol a srác akkor a célnak megfelelően működik az AF és az egész vázat arra szánták így értehető lehetne az EVF is, meg a hdmi csatlakozó. Az objektív is eléggé erre van kihegyezve, 20mm-es kezdő talán nincs is másik gyártónak. Jó célgép lehet ez, csak az ára nagyon erős.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.