Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) tirszin válasza zsiga_667 (#4350) üzenetére


tirszin
senior tag

Jó ötletek! Köszönöm, kipróbálom.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4352) konyi79 válasza tirszin (#4347) üzenetére


konyi79
addikt

Rögzítsd a fénymérést, és tekergesd a polárszűrőt. Ahol a legsötétebb a kép, ott szűr a legjobban.
Folyamatos fénymérésel valóban nehéz néha belőni.

(#4353) tvamos válasza tirszin (#4351) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor sem látszik, ha belenagyítasz az élőképbe?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4354) tirszin válasza tvamos (#4353) üzenetére


tirszin
senior tag

Nem próbáltam nagyítani, de egy tükrös 5D-nél is oda kell figyelni, mikor és hogyan sötétedik el az ég kékje, ezen viszont egyáltalán nem látható a változás, gyakorlatilag beállíthatatlan volt.
A nagyítás szerintem nem segít, hisz az egész égboltnak, ami kb. az 1/3 képmező, változnia kellene. Esetleg a falevelek beégése látszik jobban.
De munka közben, pár másodperc alatt, egy motoron zötykölődve, 50-60km/h-s tempónál nem olyan egyszerű belenagyítva szemlélődni. :)

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4355) Lassú Víz válasza tirszin (#4354) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A tükör meg az OVF nem nagyon szólt bele a beérkező fénybe. Egy EVF-es MILC mindig az exponált képet akarja megmutatni a keresőben. Nyomj egy AEL-t mielőtt a polárt tekergetni kezded. Ha be van kapcsolva valamilyen live view boost vagy éjszakai mód, akkor azt kapcsold ki. Jobb tippem nincs.

Te fotózod a kerékpárversenyeket?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#4356) tirszin válasza Lassú Víz (#4355) üzenetére


tirszin
senior tag

Köszi, ki fogom próbálni úgy is! Próbaként vettem egy M50-et, mert az ilyen gyakorlati nehézségek miatt nem mertem még megvenni az R6-ot. Egy jobb követőfókuszra, amit Milc-ek tudnának adni, gyakran szükségem lenne.
Igen, legutóbb a Tour de Zalakarost fotóztam. 1 hét múlva Kőbányán fogok CX versenyt. Ezeken a feszes tempójú rendezvényeken azért máshogy adódik a géphasználat, mintha nyugisan elmegyünk a barátokkal pl. kirándulni egyet. :)

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4357) mikrofon válasza tirszin (#4356) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem vagyok biztos benne , hogy ehhez szükség van polárszűrőre ... Hogy az amit el szeretnél érni abban a polárszűrőre tud segíteni, és nem a szélesebb dinamikai tartomány elérése....
De lehet rosszul értem amit szeretnél ...

(#4358) MrChris válasza mikrofon (#4357) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a problémája amit ír, nem látja a keresőben a polárszűrő hatását, ezért nem tudja beállítani.
Az eget csak példának írta, mert azon bárki a sajátjával is jól láthatja és egyértelműnek kéne lennie, míg az ő szettjével meg nem.

(#4359) Rapid136 válasza Lassú Víz (#4355) üzenetére


Rapid136
őstag

"Egy EVF-es MILC mindig az exponált képet akarja megmutatni a keresőben."
Vagy leginkább beállítás kérdése,. a Sonynál választható.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#4360) madgie válasza Rapid136 (#4359) üzenetére


madgie
titán

Szerintem máshol is :)

(#4361) PuMbA


PuMbA
titán

Na vége jönnek Canon MILC-re is az olcsóbb obik: Canon RF 50mm f/1.8 STM és RF 70-200mm f/4L IS USM :) Utóbbi alig lesz nagyobb, mint az RF 24-105 f/4. Még 2 év és nagyjából meg lesz a DSLR szintű obipark.

[ Szerkesztve ]

(#4362) mikrofon válasza MrChris (#4358) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor még is csak értem de miért van szükség polár szűrőre az általa említett esemény fotózásánál? Főleg ha csak szenvedés van vele?

(#4363) vihartigris válasza PuMbA (#4361) üzenetére


vihartigris
őstag

A Canon rákapcsolt.

bármi reciproka a semmi

(#4364) PuMbA válasza vihartigris (#4363) üzenetére


PuMbA
titán

Kell is. Elég lassan halad a MILC vonat, amiben mondjuk a pandémia is okolható. APS-C-s RF gép is jönni fog 2021-ben. Nagyszerű :) Én ráérek még kb. 3-4 év múlva váltani, de addigra legyen már gép és obiválaszték rendesen Nikon és Canon oldalon is, hogy rendesen mazsolázhassak. Legalább eye AF-ben már kb. egy szinten vannak a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#4365) MrChris válasza mikrofon (#4362) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nemtom, de mindegy is, ezt ő dönti el, lényegen nem változtat, szeretné a polárszűrőjét használni az M50-en. Mi van ha a keresőben nem látni a szűrést, míg az elkészült képre meg mégis hatással van?

(#4366) tirszin válasza mikrofon (#4362) üzenetére


tirszin
senior tag

Több oka is van a polárszűrőnek.
Az egyik, hogy nem dokumentalista képek a cél, hanem azért érdekesek is legyenek, pl. látványos égbolttal, szép színekkel.
A másik pedig, hogy szinte mindig derítek vakuval, és a max. 1/300s vakuszinkron idő miatt ne kelljen nagyon rekeszelni, jól jön a polár sötétítő hatása. Persze ehhez egy ND is elég lenne.
De itt egy példa, ami most készült a Zalakaros hosszútávon:

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4367) nozs23 válasza PuMbA (#4361) üzenetére


nozs23
addikt

Az a 70-200 f/4 olcso nem lett. 1600$.

(#4368) tvamos válasza tirszin (#4366) üzenetére


tvamos
nagyúr

Te vagy az, aki háttal ül a motoron, és fotózik? Az nagyon kemény. :Y :R

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4369) Stauffenberg válasza nozs23 (#4367) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Nem olcsó, de nem is drága a konkurenciához képest. A szintén kompakt Sony FE 70-200mm f/4 OSS is például 1500 dolcsi.

(#4370) nozs23 válasza Stauffenberg (#4369) üzenetére


nozs23
addikt

Amazonon 1400, bhphoto-n is (bar ott 100$ discountot jelez). Mondjuk sokkal regebb ota van a piacon igy ertheto. A Panasonice pedig meg dragabb, de naluk rendre elszallnak az arak az L Mountos obikkal (mondjuk most pont jott egy 600$-os 85mm f1.8).

(#4371) PuMbA válasza Stauffenberg (#4369) üzenetére


PuMbA
titán

Illetve a legkisebb 70-200 f/4-es obi, mint ahogy a 2.8-as is az lett. Kisebb táskákban is vihető.

[ Szerkesztve ]

(#4372) kovsol válasza Stauffenberg (#4369) üzenetére


kovsol
titán

USA ár nem sokat oszt szoroz szerintem mi szempontunkból.
Sony 70-200 f4 van 1100€ ért és még 100€ visszatérítés is van rá.
Canon RF 70-200mm F4L meg 1755€ az amazon.de olalon.

May the Force be with you!

(#4373) nozs23 válasza PuMbA (#4371) üzenetére


nozs23
addikt

Mondjuk én azt a méretelőnyt feladnám egy internal zoomért. Ahogy kitekered oda a nagy előny, de igaz, hogy a táskában kevesebb helyet foglal.

(#4374) PuMbA válasza nozs23 (#4373) üzenetére


PuMbA
titán

Ha ez is úgy bírja, mint az internal zoom-os EF, csak akkor volt jó döntés a Canon-nak átállni rá. Meglátjuk. A Sony obija 140g-mal nehezebb is és 1m a minimum fókusz távolsága, míg a Canonnak 60cm, aztán ott van a brutál stabilizáció, főleg IBIS-sel összedolgozva.

A képlet egyszerű. A Canon egy jobb obi, ezért drágább és gondolom folytatják a tradíciót, hogy 70-200-asokban a legjobb minőséget adja az összes gyártó közül.

[ Szerkesztve ]

(#4375) topikk válasza nozs23 (#4370) üzenetére


topikk
senior tag

És milyen jó kis kompakt az S5-el :K

(#4376) tirszin válasza tvamos (#4368) üzenetére


tirszin
senior tag

Nem szoktam háttal ülni a motoron, sőt nem is ismerek ilyen módon motorozó kollégát itthon. De nincs is rá egyébként szükség, mert elég hátra fordulni csípőből. Megaztán néha előrefelé is kell ám fotózni. :)

Látom, sokakat érdekel a 70-200. Én azt tudom mondani ezzel kapcsolatban, hogy bár imádom az EF 70-200 f2.8L színvilágát/feelig-ét, de ez az az objektív, amit alig használok. Még full-frame vázon is nagyon szűk, alig látszik valami a környezetből, ami az esetek nagy százalékában komoly hiányosság. :(
A mindennapokban sokkal használhatóbb egy 24-70, vagy egy még nagyobb térszögű tartomány. Bár ez nyilván függ attól is, hogy mi a fotótéma, mi a feladat.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4377) Mercutio_ válasza nozs23 (#4370) üzenetére


Mercutio_
félisten

bhphoto webshop úgy emlékszem nettó árat ad meg, de egyébként is általában $-->€ 1:1 arányban lesz a legtöbb obi ára amikor EU-ban piacra kerül.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4378) tvamos válasza tirszin (#4376) üzenetére


tvamos
nagyúr

En csak kerekparverseny kozvetitesen latok ilyeneket... az nagyon kemeny.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4379) nozs23 válasza Mercutio_ (#4377) üzenetére


nozs23
addikt

Az USA-ban minden webshop netto arat mutat, de az osszehasonlitas szempontjabol igazabol lenyegtelen is.

(#4380) kovsol válasza Mercutio_ (#4377) üzenetére


kovsol
titán

Most már az a jellemző, hogy az € ár magasabb, mint a $. És USA-ban minden nettó ár, még ha a trafikba bemész ott is nettó ár van kirakva a polcra is, aztán jön a meglepetés a kasszánál, hogy min mennyi áfa van valójában, de ott ez jellemzően 0-8% között van nem pedig akár 27%.

tirszin szerintem itt nem csak érdekli az embereket, hanem sokak használnak is 70-200 -t, vagy azzal egyenértékű objektívet.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4381) Stauffenberg válasza kovsol (#4372) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Én szeretem az USA árat használni akkor, ha arról beszélünk, hogy egy gyártó hova és kinek szán egy terméket, mert az összes gyártó számára a dollár jelenti a globál piacos kiindulási és igazodási pontot.

Aztán persze régiónként az árak változatos módon eltérhetnek +/- irányba (sokszor csak időszakosan), arról már inkább akkor beszélek szívesebben, ha azt nézzük vásárlási szándék esetén mik a mi saját lehetőségeink.

Meg hát ugye a Sony objektíve már piacon van egy ideje, kapja a leárazásokat, míg ez a Canon vadiúj cucc. Lesz majd ez is közel annyiért zsákolható, mint a Sony. Szerintem a Canon jól lőtte be az árát.

(#4382) Stauffenberg


Stauffenberg
Topikgazda

Ugye még csak pre-production előzetes tesztek vannak a Canon RF 50mm f/1.8 STM-ről, de ezzel az objektívvel akkorát fognak nőni a váz eladások is szerintem, hogy a Nikon nem tudom, hogyan húzza majd ki a nyakát ebből.

Levezetem miért féltem őket:

A Nikon a Z-rendszer beindítását egy maréknyi f/1.8-as fixre építette, optikailag tök jók (cserébe nem is kifejezetten kicsik), fényerőben csak okésak és árban pedig a nem drága, de nem is olcsó szint. Nem tömegeknek szánt objektívek ezek, inkább egy maréknyi műértőnek valók. A rendszerbe meg pont ez a maréknyi műértő invesztált be eddig, nem pedig tömegek, még a saját ex-DSLR felhasználóik is inkább máshol kötnek ki.

Ehhez képest most már szinte valamennyi konkurens gyártónak alakul az objektív felhozatala a kifejezetten olcsó árszegmensben is (kivéve: L-bajonett, de oda már van ígéret a Sigma-tól, hogy jönnek a kicsi-kompakt objektívek az Fp miatt, talán drágák sem lesznek). Itt a szóban forgó Canon 50-es, de van ilyen szuperolcsó üvege a Sony-nak és a Fujinak is (optikailag utóbbi talán a legjobb, de cserébe csak f/2 és crop), az MFT felhozatalról nem is beszélve, de az a rendszer egyre jobban kisodródik a piacról.

Egy néhány tízezer forintos belépő 50mm-es objektív egy új rendszerbe belépéshez olyan, amit akcióban a váz mellé lehet csomagolni vagy egyszerűen a vásárló automatikusan dobja a kosárba és majd ha megvan a pénz a fejlettebbre, úgyis elpasszolja. Olyan, mint egy termékminta, bele tudsz kóstolni a rendszerbe. Ez a réteg egy hatalmas tömeget képvisel a piacon és ne a magyar népszokásokból induljunk ki.

A Nikon meg mit fog csinálni? Mi lesz a következő lépés? Az f/1.4 vagy f/1.2 verziók még nagyobbak lesznek? Milyen fényerőt kap majd, ha elkezd olcsó 35mm, 50mm, stb objektíveket is kidobni a piacra? Marad f/1.8 és akkor a meglévők kerülnek nehéz helyzetbe? Lemegy f/2-re csak a miheztartás végett?

Kérdések, csak kérdések, amikre nincsenek (még) válaszok, az objektív roadmap is tök semmitmondó ezzel kapcsolatban és így nem csoda, ha a rendszer egyszerűen nem kellően vonzó. Arról nem beszélve, hogy a vázaik unalmasak, mint a dög. Persze ez nem mindenkit kell érdekeljen, elvégre ezek csak szerszámok, de nagyon nehéz úgy marketing hype-ot építeni, ha csak olyan cuccaid vannak, amit mások már elsütöttek, akár évekkel korábban.

Tegye fel a kezét aki felkapta a fejét a Nikon Z6II és a Z7II láttán! Naugye...

(#4383) madgie válasza Stauffenberg (#4382) üzenetére


madgie
titán

Nálam már az fejvakarást váltott ki, hogy miért a Z7II kapott teljes szenzoros 4K60p-t, mikor az eleve pixel binninges? Nem képes még két processzorral sem az oversamplinges 6K/5K-t kezelni a Z6II, hogy egy frankó 4K60p legyen belőle? Ha valami, az megnyomhatná kicsit az eladásokat, bár a fene tudja, az a vonat is szép lassan elrobogott az évek alatt, most már a 4K feletti számok mutatnak jól a dobozon.

Meg mi a fenének nincs már válasza az A7R IV-re a Nikonnak? Vagy miért nem tud legalább pixel shiftet a Z7II?

Ott van Gyuri barátom, most akar MILC-re váltani, ezer éve Nikonos, szereti a Nikont, tele van profi cuccokkal, de még ő is vakarózik, hogy van-e jövője a Z rendszernek, ha így folytatják és egyáltalán merjen-e milliókat költeni egy bizonytalan jövőjű rendszerre? Kényszerűen a Sony meg Canon között őrlődik, de legszívesebben maradna Nikonos, viszont benne van a zabszem a seggében...

(#4384) Stauffenberg válasza madgie (#4383) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Pontosan ezt fejtegettem pár hete, hogy a Nikon rajta ül a világ egyik legnagyobb, legjobban fizető fotós táborán, akik még mindig DSLR-t használnak, de nem lesz ez így örökké és mégis képtelen még a saját felhasználóit is megszólítani.

Basszus, tavaly 1,7 millió cserélhető objektíves gépet gyártott a Nikon és ebből csak 280 ezer volt MILC. Eközben a Sony csak egyedül MILC-ből legyártott 1,65 milliót.

Nekem is van kollégám, aki FF Nikon felszerelésről váltott Sony A7R IV-re (D810 ment fel Ebayre). Az objektívek egy részét eladta, egy részét pedig áthozta adapterrel. Világ életében Nikon felé húzott és most egyszerűen azt látja, hogy a DSLR és a MILC szegmensben is megállt náluk az élet, csak folyamatosan utolérni akarják a piacot, nem pedig versenyezni a többiekkel.

Én azt gondolom, hogy a Mitsubishi kénytelen lesz a menedzsmentben mészárlást végrehajtani, mert a jelenlegi vezetés csak a falhoz fogja csapni őket. Pedig a Nikon ennél sokkal többet érdemelne (ahogy a Pentax is, de hát ők már mérési hibahatáron belül vannak a piaci jelenlétben).

(#4385) nozs23


nozs23
addikt

Lensrentals-os Roger Cicala tök érdekes cikkeket hoz a dpreview-ra:

The difference between sample variation and a 'bad copy'
[link] [link]

(#4386) tirszin válasza nozs23 (#4385) üzenetére


tirszin
senior tag

M50 első tapasztalatok munka közben.
Nem tudom, be lehet-e máshogy állítani, de nagyon kellemetlen, ha lekapcsol az EVF, a szememhez emelem, nyomom akár az expo gombot félig, de majd 2 másodperc, amíg újra bekapcsol. :( (Egyébként bekapcsol a homlokom közelségétől, de nagyon soká.)
Valamint tudja valaki, hogy az LCD-vel, vagy az EVF-el fogyaszt kevesebbet egy ilyen MILC?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4387) kovsol válasza tirszin (#4386) üzenetére


kovsol
titán

M50 esetében a CIPA rating az egyforma EVF és LCD esetében is.
Az LCD/EVF váltást tuti be lehet állítani, hogy ne legyen automata, de szerintem ennyire konkrét kérdésekre a választ a kamera saját topicjában előbb megválaszolják.

May the Force be with you!

(#4388) tirszin válasza kovsol (#4387) üzenetére


tirszin
senior tag

Köszi az infót.
Úgy vagyok beállítva, hogy fixen az EVF megy (illetve a balra nyíllal váltok a kettő között), de az EVF elsötétült egy idő után (gondolom energiagazdálkodás 1 perc) és ha a szememhez emelem, mert helyzet van, baromi hosszú, kivárhatatlan idő, amíg újra bekapcsol.
Remélem egy R6-nál ez gyorsabban megy, mert így használhatatlan életképezni és sportfotózni is.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4389) PuMbA válasza tirszin (#4388) üzenetére


PuMbA
titán

Sportfotóra egy kicsit felsőbb kategóriás MILC kell, mint az M50 :) A sportfotó az a terület, ahol még mindig DSLR fölény van, nem véletlen. Itt fog legkésőbb elterjedni a MILC.

[ Szerkesztve ]

(#4390) tirszin válasza PuMbA (#4389) üzenetére


tirszin
senior tag

Most próbáltam 17-40-el, könnyen meg lehet vele oldani. Csak a keresőben szeretnék látni néhány tized másodperc múlva, ha a szememhez emelem. :) Vagy marad az, hogy full time megy a keresője, gondolom, tud ilyet is.
Legközelebb kipróbálom 70-200-al a követőfókuszát. Most nem volt rá időm. Arra vagyok leginkább kíváncsi.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4391) kovsol válasza tirszin (#4390) üzenetére


kovsol
titán

Hagyod energia takarékosan kikapcsolni, és utána csodálkozol, hogy várni kell míg bekapcsol? :N Csodát meg nem kell várni alsó kategóriában.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4392) tirszin válasza kovsol (#4391) üzenetére


tirszin
senior tag

Nem tudom, még nem néztem meg, de sztem be van kapcsolva valami kilező off energiatakarékosság.
Mert ha nem kapcsolom be, gondolom nehezen húzok ki vele 3 akkuval egy rendezvényt reggel 9-től 16 óráig. :( Az ugyebár 7 óra kijelzőidő lenne, ha nem kapcsolgatom ki-be a gépet.
Az 5D, 1D-nek ez egyébként nem gond egy akkuval, a 0...5 fokban sem.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4393) PuMbA válasza tirszin (#4392) üzenetére


PuMbA
titán

Jó, hát a MILC-ek még nem bírnak CIPA méréssel 2000-4000 képet egy akksival :) Mondom, még 1-1,5 év mire kijön a Canon és a Nikon is full profi MILC-cel, hiszen ez nem egyszerű feladat. A full profi DSLR-ek tökélyre vannak fejlesztve, a MILC-eknél meg még most kezdenek belekóstolni ebbe a világban az A9 II-vel.

[ Szerkesztve ]

(#4394) tirszin válasza PuMbA (#4393) üzenetére


tirszin
senior tag

Igen, így sejtem én is.
Pl. nem egyszerű egy polárszűrőt precízen beállítani rajtuk 4-5 percenként újra és újra, amire van 5-6 másodperced. Mert sokszor, 4-5 percenként legalább 90 fokkal más-más irányba fotózol.
Ezért gondolkodom erősen, hogy megvegyek-e most egy Canon R6-ot, vagy inkább a jól bevált 5D vagy 1Dx legyen.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4395) Rapid136 válasza PuMbA (#4393) üzenetére


Rapid136
őstag

Attól függ persze, ha folyamatosan fotózol akkor jó lehet az arány, ha 2-5 percenként és sokat kukucskál az ember akkor rosszabb.
De mondjuk az új Sonyk már működnek powerbankról is, innentől kezdve bármit bírhatnak.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#4396) kovsol válasza Rapid136 (#4395) üzenetére


kovsol
titán

Múltkor a madárlesben 1700 képet lőttem 6 óra alatt, és nem fogyott ki az első aksim se az a7iii-ban, és még csináltam úgy 10 perc 4K videót is.

May the Force be with you!

(#4397) tvamos válasza tirszin (#4394) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az M50 a legalja a kinalatnak, megcsak nem is hobbifotosnak keszult, hanem annak, aki szeret kattogtatni. Nem fair osszehasonlitani az 5D-vel, plane nem az 1D-vel. Szerintem...
Az R6 biztosan sokkal jobb nala, (meg sokkal tobb penzbe keru,) de csak akkor tuti, ha kiprobalod. Erdekelne, mit mondasz rola!

Esetleg valami battery grip: [link] Igy kibirna par orat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4398) tirszin válasza tvamos (#4397) üzenetére


tirszin
senior tag

Ahhoz képest teljesen jól használható az M50. Pl be tudtam konfiguralni minden szükséges funkciót közvetlen gombokra. Csak olyan pici a váz és nem állnak ki a gombok, hogy el kell emelnem a szememtől, hogy megtaláljam őket. :(

Használ valaki Sony A7 III-as vázon Canon ef L obikat? Mennyire jó az autofókusza pl egy 5d III-hoz képest?
Pl egy 20km/h-val szemből futó teljes alakot le tud jól követni, nem csúszik nagyon mögé az élességpont?

Most láttam meg, hogy Sony-n is lehet elvileg használni az objektívjeimet, innen az ötlet. :)
Az A7 III-as mellett szól:
Barátibb ár, mint a Canon R6
Jobb akkuidő
Jó dinamikájú szenzor
Kis zaj állítólag

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4399) tvamos válasza tirszin (#4398) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ahhoz képest teljesen jól használható az M50.
Nekem is volt ket hetig, szerintem nagyon kellemes kis gep. Plane az arahoz kepest. (Valoszinu veszek megint, ha talalok egyet olcson, a 22-essel. Vagy nem....) De azert amire te hasznalod, az eleg profi dolog, ahoz ez keves. Azert ird majd le, mennyire tetszik a koveto AF, amit az elobb irtal!

Szerintem sokan lenezik, mert Canon, meg plasztik...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4400) Neck válasza tirszin (#4398) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem érdemes a Sony Mirrorless topicba látogatni ezzel a kérdéssel :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.