Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) vihartigris válasza PuMbA (#4747) üzenetére


vihartigris
őstag

"kezelési rémálom"
?
Kifejtenéd a személyes tapasztalatod?

bármi reciproka a semmi

(#4752) lugosi válasza vihartigris (#4751) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Kifejtenéd a személyes tapasztalatod?"
=nem canon :P ;)

(#4753) vihartigris válasza lugosi (#4752) üzenetére


vihartigris
őstag

:C

bármi reciproka a semmi

(#4754) tvamos válasza PuMbA (#4747) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem az M50 egy kezelesi remalom. Alig van rajta gomb, meg tekero. Ezzel szemben az A6000 menuje... mint reszelovel rejszolni. Pedig ugy mentem a boltba kiprobalni, hogy elotte letoltottem a telefonomra a hasznalatit, ket nyelven, es meg az elado is probalt segiteni. (Az elso fel oraban. Meg Econ, vagy hogy hivjak kollega ajanlojat, meg utmutatasait is elolvastam, ketszer.) Nem allt ra az agyam. Vegul az M50-et hoztam el, de vegul azt is visszavittem. Tul sok penz ez, hangyaf@sznyi elorelepesert. Nem tehetek rola, Nikon fanboy vagyok.

(#4720) Neck válasza madgie (#4719) üzenetéreÚjVálaszPrivátRejt2021-01-19 21:10:41
"Én is pont így használom - bár kicsit sajnálom a ki-be kapcsolót"

En is mindig ki-, bekapcsolom a gepet, es sajnos el is tort a kicsikem fokapcsolojaban a rugo. Azota bekapcsol neha a taskaban, meg, ha areb teszem. Le kene mar cserelni, csak sajnalom...

(#4752) lugosi válasza vihartigris (#4751) üzenetére
=nemnikon

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4755) PuMbA válasza vihartigris (#4751) üzenetére


PuMbA
titán

Az ilyen gépek többségét télen, vékony kesztyűben alig bírod használni. Téma lezárva, ezer meg ezer vélemény van fent a neten, ne az enyémre legyél kíváncsi, mert az enyém semmivel sem ér többet :)

[ Szerkesztve ]

(#4756) vihartigris válasza PuMbA (#4755) üzenetére


vihartigris
őstag

Ez aztán az indok :W

bármi reciproka a semmi

(#4757) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#4756) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"csak"

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4758) Neck válasza PuMbA (#4755) üzenetére


Neck
veterán

Az a6000-re gondolsz? Ha auto-ra rakod, mindegyiket lehet egy gombbal is használni :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4759) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#4757) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megírták ainterneten (zseb)hokira nem jó:D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4760) PuMbA válasza vihartigris (#4756) üzenetére


PuMbA
titán

Aki fogott egy profi vázat már valaha is a kezébe, az tudja, hogy mi a helyzet. Aki nem fogott, az meg fogjon meg :)

[ Szerkesztve ]

(#4761) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#4760) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amiből indult a tríd, M50 az pont annak látszik :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4762) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#4761) üzenetére


PuMbA
titán

M50 legalább normálisan kezelhető érintőképernyőn, vekony kesztyűvel is, de vege a vitának. Szevasztok.

[ Szerkesztve ]

(#4763) vond válasza Mr.Csizmás (#4761) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A múltkor megtaperoltam és kipróbáltam egy ilyen kitet. Eszméletlen, milyen könnyű és pici. Bő egy év G9 gyilkolászás után azt hittem, menten összeroppantom. ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4764) PuMbA válasza vond (#4763) üzenetére


PuMbA
titán

Hogy mondhatsz ilyet egy MILC-re? ;] 3 éve még mindenki azt hajtogatta a topikban h a MILC-ek milyen kicsik és könnyűek, szemben a DSLR-ek hatalmas méretével. Sok itt az inkonzisztencia. Egyszer ami régen előny volt, az hátrány lett.Na induljunk dolgozni, mert ez a hülyeség itt nem fizet nekem.

[ Szerkesztve ]

(#4765) Neck válasza PuMbA (#4764) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem inkább arra gondol, hogy gyenge minőségű az anyaghasználat a Canon részéről.
Szvsz. Csizmás is erre utalt a tejfölöspohár analógiával a másik fórumtémában.

Az a6000 műanyagja sokkal strapabíróbbnak tűnik. (M50-em nem volt, a6000 igen, az nem tűnt összeroppanthatónak :) )

Az érintőképernyő kezelhetősége egy fényképezőgépnél meg hadd ne számítson már KO kritériumnak. Az a6000-en van egy extra tekerő. Ha abból indulok ki, hogy a legtöbben úgy kezdenek fotózni (jó esetben), hogy Aperture prio-ra teszik a vázat, auto ISO-val, akkor az az egy tekerő pont jó arra, hogy rekeszt állíts, bármilyen kesztyűben.

Ne vedd bosszantásnak, ha valaki esetleg leszól egy Canon vázat.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4766) kovsol válasza Neck (#4765) üzenetére


kovsol
titán

Azért ne essünk már túlzásba. A Canon M50 se fog összeroppanni a kezedben. Nekem van itthon Canon M100, és ismeretségi körömben meg M50. Az A6000 meg egyenesen gagyi hatást keltet amikor előszőr fogtam kézbe az A6300 után.
A vicces az egészben, hogy itthon van a több millió forintot érő felszerelésem, de az egyik kedvenc képemet amit imádok, pont az M100+15-45 objektívvel készítettem ami egy 100e Ft-os kombó.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4767) Mercutio_ válasza PuMbA (#4760) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akinek van milc-e nem csak YT-on olvasott dolgok alapján okoskodik és 1-2 bemutatón fogott olyat a kezébe az tudja hogy a milc egyik előnye épp a rugalmasság (vázak mérete, súlya, komplett rendszer modularitása stb.,) aki meg csattogóslepke DSLR-el tolja, az menjen a releváns topicba, ne itt csináljon magából bohócot ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4768) vond válasza Neck (#4765) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon könnyű, szinte súlytalan. Ezen lepődtem meg a legjobban. De nem voltam elájulva az anyaghasználattól sem. A GX80-am is hasonló méretű, de az ehhez képest egy tank, és érzésre legalább kétszer olyan nehéz (nem tudom a pontos adatokat).

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4769) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#4767) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem akarok személyeskedni, de elég unalmas a stabil brand-swordfighting így pár év után.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4770) nozs23 válasza Mr.Csizmás (#4769) üzenetére


nozs23
addikt

Nagyon mergezo tud lenni a legkor ebben a topicban. :(

(#4771) PuMbA válasza nozs23 (#4770) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, hát egyeseknek nehéz elfogadni, hogy a Sony első kamerái inkább rosszak voltak. Ha olyan jók lettek volna, akkor nem változtattak volna csomó dolgon felhasználói visszajelzések alapján. A mai Sony-k már sokkal jobbak. Ugyanígy rosszak voltak az első Canon M gépek, de az M50, M100 már nem.

[ Szerkesztve ]

(#4772) PuMbA válasza PuMbA (#4771) üzenetére


PuMbA
titán

Ez olyan mintha megsértődnék, mert rosszat mondanak a 2014-es DSLR--emre. Kit érdekel. Attól még tudok vele jégkorongot normálisan fotózni, hogy mit mondanak egy fórumon :)

[ Szerkesztve ]

(#4773) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#4769) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én amikor meglátom az avatart, már tudom, hogy valami butaság, vagy YT-on összeszedett okosság következik... :U ami nem lenne baj, a kezdő fotósban, vagy egy márkatopicban, de ez elvileg szakmai topic és konkrétan milc :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4774) PuMbA válasza Mercutio_ (#4773) üzenetére


PuMbA
titán

Helyes, én sem írok ide többet, mert látom nem vagyok ide való :) 2-3 éve azt sem vettétek komolyan, amikor írtam, hogy a Canon behozza a Sony-t fókuszban meg a legtöbb dologban és így is lett ebben az évben. Szóval többet én se kérek a komolytalanságotokból.

[ Szerkesztve ]

(#4775) Neck válasza PuMbA (#4771) üzenetére


Neck
veterán

Nem vitatja senki - bár amikor a Sony jött sorban a MILC vázakkal, sok fotós csak horkantott, hogy sose lesz ebből semmi, erre tessék. Ők legalább változtattak generációról generációra, nem az utolsó (Canon) vagy az utolsó utáni (Nikon) pillanatban kaptak észbe.

Sőt, a mai napig is inkább azzal találkozom, hogy a DSLR van begyöpösödve, fel sem merül jó néhány fotósban, hogy a MILC okkal népszerű. És néha már kicsit unalmas megint elmagyarázni.

Viszont az egész nem értem, honnan jött neked. Ezek már a sokadik generációs Sony vázak, senki nem a korai szériát ajánlja.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4776) Rapid136 válasza Neck (#4775) üzenetére


Rapid136
őstag

Megjegyzem sok embernek, köztük nekem is visszaadta a filmes, manuális odafigyelős fotózást az első A7 váz. Manuális obikkal és az AF előtti méretű vázával könnyű, kényelmes szett.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#4777) Mr.Csizmás válasza Neck (#4775) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Facebook csoportok cancer ebbol a szempontbol, random tag 6d-vel azzal kezdi a hszt, hogy o profi fotos, masodik mondatban meg szerinte csak a kezdok fotoznak telefon kijelzojen at :U tombol a sotetseg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4778) p_adam válasza Neck (#4775) üzenetére


p_adam
addikt

"Ők legalább változtattak generációról generációra"

A NEX-5N gépben (10 éve...) egy remek kapacitív érintőkijelző volt instant nagyítással vagy fókusszal (igen, a menüvel is működött a görgetés, amin még nem volt ennyi opció) 16:9-es képarány érdekes választás volt, de jól megfelelne egy S szériás videóra tervezett modellnek.
Mit csináltak? Először gyengébbet tettek vissza a NEX-5R-ben, aztán teljesen elvették a funkciót, majd olyat tettek be, ami rendkívül lassú és limitált, és most kezdenek visszatérni arra a szintre, amit a Canon már évekkel ezelőtt tudott, de minőségben még mindig gyengébb. Miért? Hogy megvegye az ember az újabbat, ne tegyünk úgy, mintha nem tudták volna megcsinálni normálisan a kezdetektől. Ez az építési minőségre is igaz, egy eredeti A7S váz és a kezelőszervek sokkal minőségibb hatást keltenek az azt követő generációhoz képest amin hátul lekopik a gumi, a csatlakozókat fedő ajtó is abban volt a legjobb., csak ugye drágább gyártani.

"nem az utolsó (Canon) vagy az utolsó utáni (Nikon) pillanatban kaptak észbe."

Ennek ugyanúgy meg van az előnye is, de senkit nem érdekel, csak annak a szajkózása megy hogy egyik gyártó milyen jó, a másik meg nem és mindenki annyira biztosan látja a jövőt, aztán majd kiderül, hogy ez azért nem mindig kiszámítható :))

Egy pár hónapja még az ment, hogy mennyire ultragáz az alacsony fényerő "sok fórumozó csak horkantott, hogy sose lesz ebből semmi, erre tessék" most meg kiderül, hogy mégis erre lenne igény, ha ez az olcsó alternatíva a kisebb szenzoros rendszerrel szemben...ki érti ezt :)

(#4779) Mercutio_ válasza Neck (#4775) üzenetére


Mercutio_
félisten

Onnan jöhetett, hogy wannabe márkanagykövetekben bizonyítási/önigazolási kényszer dolgozik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4780) lugosi válasza p_adam (#4778) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De szerettem volna annak idején egy Nex-5-öt... Aztán valahogy nem lett.
Amikor elindultam A6000-et venni, akkor meg nem volt készleten.
Ekkor vettem egy GX80-at.
Amikor meg elmentem A7II-t venni, akkor vettem egy D750-et.
A "hogyan nem lettem Sony-s" rövid története nálam :D

(#4781) tvamos


tvamos
nagyúr

Ne mondjuk mar, hogy ne lett volna a Canonnak, meg a Nikonnak eleg tapasztalata, hogy nagyot guritson elsore a MILC-cel! Rohadt regota gyartanak bridge gepet mind a ketten, a MILC meg csak egy brigde gep, bajonettel. Bajonet meg van a DSLR-eken. Meg fullframe szenzor is. Minden adott volt nekik. A tokolodes miatt lett olyan az M szeria is, az R is, meg az elso Z sorozat is, amilyen. Nomeg... a nyereseg szemellenzos hajhaszasa miatt. "Hozzuk meg ki a DSLR-bol, amit lehet! Ne oljuk meg egy tuti MILC-cel!" Most meg elkente a szajukat a Sony.
Mondjuk a Sony-nak meg nem volt mas eselye, mint a MILC. Azt a feligatereszto tukros valamit reszelgethettek volna... kockaztattak a MILC-cel, es bejott. (Persze, voltak jelek, hogy ez a jovo, csak nem lehetett tudni, hogy mikor jon el.)
En ezt igy latom.

(#4780) lugosi
No igen.. a D750 nekem is az etalon, milyen kene legyen egy gep...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4782) lugosi válasza tvamos (#4781) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Rohadt regota gyartanak bridge gepet mind a ketten, a MILC meg csak egy brigde gep, bajonettel."

Erre még sose gondoltam így, nagyon elgondolkodtató!

(#4783) Mr.Csizmás válasza tvamos (#4781) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nikon 1 - volt nekem, durva fps-eket tudott e-shutterben, csak épp a csöppnyi cx szenzor degradálta egy szuperkompakt alá a képminőséget. de az 1/cx-et és M-et egyaránt alibi gépnek érzem, hogy a két "nagy" megmutassa, hogy ők is tudnának milcet gyártani, csak nem vették komolyan a piacot akkor.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4784) p_adam válasza tvamos (#4781) üzenetére


p_adam
addikt

Melyik gyártó nem hajszolja a nyereséget, melyik gyártó volt, ami elsőre ezt csinálta? Egyik sem, az első modell szerepe az, hogy van, létezik, tovább fog fejlődni. A dupla kártyahely volt az igazán nagy érvágás, egyben lehetővé tette azt, hogy idővel egyre alacsonyabb, elérhetőbb árszintre kerüljön, belépést biztosítson a rendszerbe.
De összességében nem valószínű, hogy pont ez az egy dolog az, amiért valaki egy rendszer mellett kötelezi el magát, aki már a MILC gépeket preferálja, az már váltott korábban.
Mindegy, hogy van Z5, ami fotósok alacsonyabbra teszi a határvonalat, mint az A7III, nem fog annyira fogyni, ha a rendszernek még fejlődnie kell, az átállás a kompatibilitás miatt a Nikon esetében lassabban megy, de idővel meg lesz oldva a dolog és idővel más által gyártott objektívek is elérhetőek lesznek (én személy szerint egyébként nem tartom tragédiának ha ilyenek nincsenek, mert a gyári objektívek hosszú távon is hibátlanul fognak működni ezzel a gyorsan fejlődő, folyamatosan dráguló technológiával).

Az M szériában nem tudom mi a probléma, egy adott vásárlóközönségnek készül, és nem mellesleg jól fogyó, de hosszútávon a drágább, kisebb darabszámban gyártott termékeknek van jövője, ezért logikus, hogy előbb-utóbb ez a vonal ebben a formában nem folytatható tovább, és "prémiumosabbá" tenni sincs sok értelme drágább, jobb (nagyobb, nehezebb) objektívekkel és vázakkal. Eleve nem is ez volt a szerepe, és az átalakításnak meg nincs értelme, mivel árban és méretben is egy nagy szakadék van, ezért nem látom olyan nagy hátránynak a külön bajonettet, APS-C szenzorral egy Z bajonettnek nem sok előnye van.
A Sony rendszere egyben sokkal nagyobb, de nem igazán jönnek ki új olcsó modellek hozzá, ezt is sokkal inkább a "tegnapi" kamerák képviselik.

(#4785) Mercutio_ válasza p_adam (#4784) üzenetére


Mercutio_
félisten

De összességében nem valószínű, hogy pont ez az egy dolog az, amiért valaki egy rendszer mellett kötelezi el magát, aki már a MILC gépeket preferálja, az már váltott korábban.

Nem feltétlenül.
Akinek most is ott áll a belépő DSLR (dupla)kittel a szekrényben és csak nyaralásra veszi elő, mert amúgy "cipelje akinek 2 anyja..." az előbb-utóbb ha leváltáson gondolkozik és kisebb súlyt akar simán választhatja következőnek egy milc-et (mert ugye ez továbbra sem csak a nagy vázak, FF-szenzor, még ha az ide írók egy részének mostanság az ugrik is be)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4786) Neck válasza p_adam (#4778) üzenetére


Neck
veterán

Tényleg, erre nem is gondoltam! Az érintőkijelző! Így már mindjárt más az egész történet, igazad van! Le van tojva a szenzor érzékenysége és felbontása, a PDAF pontok száma, a hybrid AF sebessége és minősége, az anyaghasználat, az objektívek, az akksi kapacitás, meg az időjárás állóság! A touch screen visszalépés volt - hol itt a fejlődés? Nem is értem, mit művelnek, szégyen!

:W

Mercutio: Rengeteg ilyen ember van, az én ismerősi körömben is. Anno amikor született a gyerek 7-20 évvel ezelőtt, ha normális fényképeket szeretett volna, megörökíteni - vett egy DSL-t, szigorúan kitobjektívvel, és soha nem vett hozzá másik obit, nem is ért hozzá. Auton használja, zoomol, JPG, cső.

Innen 2 út van: upgrade MILC-re, ugyanezzel a felhasználói élménnyel, vagy eladja, és nyomja telefonnal. A gyártókon múlik, hogy az ajánlatuk, és az ajánlatuk kommunikációja eléggé meggyőző-e arra, hogy az emberek akarjanak egy dedikált eszközt birtokolni erre a célra.

Egyelőre nem ennek áll a zászló, a legtöbb ember úgy érzi, elég az, amit a telefon nyújt (nem tudom hibáztatni őket). Ráadásul egyre több ember mond le az otthoni PC-ről, és arra is telefont használ, amire eddig PC-t (jellemzően böngészés, zenehallgatás, képnézegetés, videónézegetés) - a PC-k eltűnése pedig szerintem nem segít a dedikált fényképezőgépek piacán, mivel azon rendszerezted, válogattad, nézegetted a fotóidat, telefonon ez nehézkes.

Szerény véleményem szerint az segítene sokat, ha nagyon feljavulna a telefonos összeköttetés, a telefonos rendszerezett felhőbe mentés, és a telefonos fotószerkesztés.
Akkor szívesebben vennének az emberek egy fényképezőgépet.

Pl nem is értem, miért nem lehet megcsinálni, hogy a fényképezőgép wifis NAS-ként az összes eszköz számára látszik az otthoni hálózaton, csupán onnantól kezdve, hogy be van kapcsolva...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4787) p_adam válasza Mercutio_ (#4785) üzenetére


p_adam
addikt

A többi gyártó FF MILC gépeiről beszéltem, amik a Sony után érkeztek a DSLR felhasználók számára. Aki az utóbbival elégedetlen volt, annak volt lehetősége váltani korábban is.

Egyébként egy nem konstans fényerejű zoom utazó kit-nél nem látok nagy hordozhatósági előnyt a MILC esetén, méretben nagyobb ez tény, de nagyrészt műanyag az egész, elég könnyű. Persze az optikai kereső meg 9 fókuszpont nem egy jól használható dolog, de azért fotózni lehet vele, pénzköltés helyett.
Ha már a drágább, fix optikákat, konstans fényerejű zoom-ot stb. nagyobb mennyiségben nézzük, akkor jobban kiütközik a MILC előnye.

De személy szerint egy 5D Mark 1 plusz 1-2 fix optikát hozni-vinni nem egy büntetés, a képminőség az árhoz viszonyítva pedig magáért beszél.

(#4788) p_adam válasza Neck (#4786) üzenetére


p_adam
addikt

Semmi nem indokolja, hogy ennyit kelljen variálni a menü kialakításával, az érintőkijelzővel, a fogással és a kezelőszervekkel (ami adott esetben nem is jobb, mint az előző modell) stb.
Kizárólag az, hogy az újabb modell ebben (is) jobb legyen.
Ezért ne dicsérjük a Sony-t, nem csak egy oldalról érdemes vizsgálni a dolgokat :D ugyanaz megy, mint az okostelefonok esetében (notch, hole punch, stb.)

A 6xxx szériát említettem, apró javításokkal képesek ugyanazt eladni többszörös áron, miközben a rolling shutter, dupla kártyahely, kezelés nem ér fel egy A7III-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#4789) madgie válasza Neck (#4786) üzenetére


madgie
titán

Anyaghasználat? A Sony-nál? Hol, mi? Kvarcjáték a referencia? :D

(#4790) Neck válasza p_adam (#4788) üzenetére


Neck
veterán

A menürendszer szükséges rossz, és szerintem amíg nem lesz hangvezérlés a vázakban, addig mindegyik gyártó mindegyik vázán az lesz. Némelyiken intuitívabb (ami amúgy baromira szubjektív) némelyiken meg nagyon nyögvenyelős.

Én pl meglepően keveset turkálok benne, beállítottam az általam használt legfontosabb funkciókat a vezérlőgombokra és tárcsákra, gyorsmenükbe (mellékesen jegyzem meg, hogy a végén már gondolkodnom kellett, milyen funkciókat rakjak a "maradék" helyekre, ennyire sok lehetőség van funkciókat osztani az A7III-n), szóval engem ez a menürendszeres nyihogás nagyon hidegen hagy. Ha M-en fotózol, a rekeszt, záridőt, ISO-t tekergetni tudod, és a fókuszrendszert meg még 1-2 dolgot gyorsgombozni, akkor ezeket használva fotózni fogsz, nem pedig az almenüket pöcögtetni. Az sokkal többet segít, hogy az AF rendszer leveszi a terhet a válladról, a szenzor kb "bolondbiztos" (a tartaléknak és az ISO invarianciának hála), az objektívet meg kb bárhová tekerem, éles.

Most komolyan, meddig rugóztok még a menürendszeren? Mit szeretnél, dugjunk rá USB-n egy Razer egeret, és azzal válogassunk meg scrollozzunk a menüben?

Nekem az első perctől Sony vázam van - ezt szoktam meg - de amikor először láttam, akkor is tudtam használni, nem éreztem nyűgnek belelépni, Maximum azokat zavar, akik nagyon megszoktak már egy másik menürendszert, de azokat minden zavarja, ami nem ugyanaz, amit megszoktak...

Hozzátenném, a nyihogás nem volt hatástalan, lett új menürendszer, á'la a7SIII, szóval most már végképp le lehetne jönni a témáról.

Madgie: Sosem volt magnéziumötvözet kvarcjátékom, neked igen? Szívesen vennék egyet!

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4791) tvamos válasza p_adam (#4784) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Melyik gyártó nem hajszolja a nyereséget, melyik gyártó volt, ami elsőre ezt csinálta?"

Es latszik is, hogy akik raulnek a piaci poziciojukra, es felreteszik az innovaciot, azok eltunnek a sulyesztoben. Mint a Motorola, Ericsson, Nokia, stb. Es nekem ne mond, hogy van Ericsson, mert meg arnyeknak is keves ahoz kepest, ami volt.

"Mindegy, hogy van Z5, ami fotósok alacsonyabbra teszi a határvonalat, mint az A7III, nem fog annyira fogyni"

A Z5-tel szerintem az a baj, hogy ott az A7C, meg szerintem keves profi van, aki azt valassza a Z6-2, vagy Z7-2-vel szemben. Aki meg hobbi fotos, az meg fogja gondolni, hogy inkabb egy jobb videos kepessegu vazat vegyen. (Mert azert videozni jo. Gyereket. Unnepseget. Valamit. Ha nem is magadert, hanem azert, mert mondjak, hogy azert videozd mar le amikor a gyerek eloszor megy ketkereku bicajjal... vagy valami.) Ott van mondjuk a Z6.

"Az M szériában nem tudom mi a probléma"

Az vele a baj, szerintem, hogy az M50/M100 az elso olyan gepek, amik valamennyire versenykepesek a konkurenciaval. (Es meg itt is, az, hogy az M50-ben nem tudtak megoldani 4K-ban a normalis fokuszt... az azert eleg szegyenletes.) Mielott felhorkanna valaki, nem allitom, hogy az aktualis csucsmodelekkel, de az arban hasonloakkal.

Persze, biztos megvan a vasarlo kozonsege az M-nek, de azert nem volt ez elsopro siker. Meg csak sikernek se mondanam.

Remelem, a Nikon hamar magara talal! Mondjuk, ha betolna 2-3 DX MILC-et, meg valami profi cuccot a Z7-2 fole, amirol mar regen pletykalnak. Z objektiveket meg majdcsak hoz a Sigma/Tamron/Samyang...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4792) p_adam válasza tvamos (#4791) üzenetére


p_adam
addikt

Csak azt nem értem, hogy akkor azokat a dolgokat, amiben a Canon vagy Nikon egyértelműen jobb mint pl. az új bajonett, IBIS, f/1.2 fix vagy új átfogású / fényerejű zoom objektívek stb. mért nem lehet innovációként elismerni.

Mintha a jelen híreket leszámítva semmi más nem történne, és már minden eleve le lenne játszva. Egyáltalán nincs így, láttuk már a múltból párszor, hogy van, ami bejön, és van, ami nem.

Lehet vizsgálni a Quad Pixel AF, stacked BSI sensor stb. szabadalmakat is, egyértelműen dolgoznak a jövőn, nem csak babérokon ülnek, de úgy látszik, az R5/R6 semmit nem mozgat meg és csak annyi marad meg belőle másoknak, hogy alkalmasint túlmelegszik, úgyis vesztettek, stb. én csak ezt a teljesen egysíkú negatív szemléletmódot nem értem.

Egy Z5 és A7C szerintem nem ugyanazokhoz a felhasználókhoz szól, a hivatalos EU áraik is teljesen más szinten mozognak (1200 vs 1900 euró)


Szerintem a crop és a rolling shutter miatt nem annyira lényeges, hogy 4K módban milyen az AF, ezek ugyanúgy hátrányok.
Az M6 Mark II meg már elég drága de még mindig nem olyan kialakítású és nem tudják olcsón adni. Ha ez az olcsó 4K tényleg óriási veszteséget okoz nekik, akkor változtatni fognak valamit rajta, de az átmatricázott M50 alapján úgy tűnik, hogy az ár felülírja a szolgáltatásokat, meg a drágább modelleket is el kell adni valamivel. Ez a trükk az amivel az összes gyártó ugyanúgy játszik, és mégis nagy különbségeket állapítanak meg közöttük.

[ Szerkesztve ]

(#4793) tvamos válasza p_adam (#4792) üzenetére


tvamos
nagyúr

De, elismerem, csak idaig nem tudni, mivel voltak elfoglalva. (Nem gondolom, hogy a koldokukbol szedegettek a szoszt...) Mert az vilagosan latszik, hogy a Sony nem kicsit kiharapott a tortaszeletukbol. Aztan megy a sirankozas, hogy jajj-jajj, fennallasa legnagyobb veszteseget konyvelte el a vallalat. (Persze, tudom, nem sirankozas, hanem tenymegallapitas...)

Amugy egy multinal dolgozom, ami piacvezeto volt, most meg... nagyon is jol tudom, mivel toltik az idejuket. Belulrol latom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4794) Neck válasza p_adam (#4792) üzenetére


Neck
veterán

Az embereket a gyakorlat érdekli, nem az elmélet. Stacked BSI, Quad pixel AF, jól el lehet beszélgetni a fórumokon róla, biztos frankó lesz, ha kiforrja magát, de a legtöbb embert az érdekli, amit a kezükbe fognak. És ott vannak gondok.

Amikor a Nikon kijött a Z6, Z7 vázakkal, akkor mindenki azon röhögött, hogy nem bírtak még egy kártyát beletenni. Gyakorlat.

Amikor kijött az R5, mindenki felhördült, hogy a Canonnál nem tudtak mit kezdeni a túlmelegedéssel. Erre kiderül, hogy az első firmware-ben szoftveres limit volt, még csak nem is thermoszenzor alapján kapcsol le a váz, egy kvarcóra időzítője az input hozzá. Ha kiveszed a gombelemet majd visszarakod, mehet tovább a felvétel. Lol. Ezt frissítették, most már számít, hogy van hűtve, de szétszedték, és enyhén szólva össze van gányolva a themo pad rész az R5-ben, pont a legjobban melegedő részt (CPU) nem fedi rendesen. Megint, gyakorlat.
Hozzátenném, hogy van olyan, aki rendbetette a thermopadokat, már attól javult a hűtés. 3D nyomtatott, ventillátoros külső hűtéssel meg hűvösebb szobában unlimited 8k.
És most mondhatnád, hogy hja, kit érdekel a 8k. Egyrészt, ez a fő marketing üzenet a vázzal kapcsolatban. Másrészt, nem csak a fotót érinti, tele van a net videókkal, ahogy melegszik a váz, úgy veszi vissza a sorozatfelvétel funkciókat. És ez viszont már kőkeményen fotós probléma, el tudom képzelni, hogy sok ember ezért nem rakta be a kosárba. Pedig természetfotóra baromi jó lenne, lehet cropolni bőven, és baromi jó az animal eye AF.

Még most is kiadhatna a Canon egy közleményt, hogy bocs, ez léc fölé ment, hozd be, kinyitjuk a vázat, megigazítjuk a themo padokat benne, plusz, nesze itt egy kiegészítő 50 ezer JMF-ért, aktív hűtés, örökélet, ingyen nyolcká, hideg sör. Ehelyett lapulnak, mint az a bizonyos bélsár a fűben.

Ennyi évtizedes tapasztalattal azért ez nagyon gáz. És senkit nem érdekel, hogy a laborokban mi folyik eközben, egész addig, amíg amit a kezedbe fogsz, abban ép ésszel nehezen felfogható döntések következményei materializálódnak.

A bajonett mérete meg biztos baromi fontos - a Sony bajonettje ciki, hogy milyen kicsi. Biztos nagyon korlátozza a gyártókat, csak a Sigmának a fórumozók elfelejtettek szólni azzal kapcsolatban, hogy nem lehet fényerős obikat kihozni rá.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4795) Neck válasza Neck (#4794) üzenetére


Neck
veterán

Még egy gondolat, ami nem fért bele már a szerkesztési időbe.

Az innováció ráadásul el kell ismeri, tényleg zajlik. Igen, a Canonnál, a Sonynál, a Pana is próbálkozik (el tudom képzelni, hogy ha egyszer eljutunk addig, hogy valami igazán brutál chip kerül a Pana vázakba, a DFD is ütős lesz), stb.

És a Nikon? Mi az innováció? Hogy nagy a bajonett? Hogy egy helyett két procival fel lehet érni a konkurrencia szintjére? Aham. Kicsit fel kéne kötni a gatyót, mert bele fognak állni a földbe... A versenytársak több lábon állnak (Sony, Pana) vagy baromi nagy az a láb (Canon). A Nikonnál viszont egy láb van, és az alatt is olvad a jég.

A szenzort vásárolják a Sony-tól, akkor legalább az AF technikára brutál módon rá kéne feküdni, illetve szoftverben, körítésben, objektívekben nagyon oda kéne pakolni.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4796) tvamos válasza Neck (#4795) üzenetére


tvamos
nagyúr

A marketing sokszor többet szamit, mint a beltartalom. De a Nikon abban sem túl jo...

Amúgy szerintem rohadt sokat számítanak a számok, sok ember nem tesztelget, nem olvas forumokat, csak legyen több ISO, megapixel, fps, ize-bize fokusz, és akkor jó. Ilyenek vannak sokan azert.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4797) lugosi válasza p_adam (#4792) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Egy Z5 és A7C szerintem nem ugyanazokhoz a felhasználókhoz szól"

Ezt én is így gondolom.

(#4798) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ezt csak úgy itt hagynám :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4799) Neck válasza Mercutio_ (#4798) üzenetére


Neck
veterán

Itt pontosan mit kell nézni? :)
Hogy az MFT zoom kisebb, mint a FF? Az várható volt azért :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4800) Mercutio_ válasza Neck (#4799) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmit :P
Egyrészt, hogy m4/3-on belül is mekkora különbség van a vázak között, másrészt, hogy akinek a kis méret fontos miért veti el újra meg újra az FF MILC vázakat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.