Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14031) devil-k válasza Ejelhar (#14030) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem kell router? Miért? Bocsi a béna kérdésért, de most elvesztem egy kicsit. Ezt a kérdést pedig végképp nem értem: :B
"A Telekom végződés és a switch között milyen és hány fizikai réteg van kiépítve nálad?"

A milyen routert vegyek topikba ezt írtam:

Három szintes a ház. A legalsó szinten lesz a rack szekrény, illetve vezetékes végpont minden emeleten és a mesh. 230 m2-ről van szó.

Kábelen az alábbi eszközök fognak lógni:
- Mesh1
- Mesh2
- Mesh3
- vetítő
- erősítő
- házimozi erősítő
- PS5
- PC (szerverként)
- Mac mini
- Apple TV1
- Apple TV2
- Apple TV3
- TV1
- TV2
- Telekom box1
- Telekom box2
- Kamerarendszer
Kapásból most ezek jutottak eszembe.
Ha tudnám, hogy 100%-ig melyik megoldás lenne a jó, akkor nem kérdeznék itt, tőletek. Semmi "extra" dologra nem vágyom, csak hogy normálisan legyen kiépítve a hálózatom. Azért Telekom és azért 2.000-es net, mert ár-érték arányban ez éri meg a legjobban jelen pillanatban nekem. 1.700 Ft a különbség a Vodafone 1.000-es net és a 2.000-es Telekom net között, több TV csatornával.
A DecomM4-ben, hármas csomagban gondolkoztam, szintenként egy. A Telekom is ezt írja a 2.000-es netéről. [link]
Úgy gondolom, hogy most még nem érdemes annyi pénzt költeni a 2.5 Gbps eszközökre, mert marhára drága. Más lesz a helyzet pár év múlva, amikor már jellemzően 2.5 Gbps-es portokkal szerelik fel a PC-ket, stb. Őszintén. Szóval nem azért lesz 2.000-es netem, mert minden eszközöm ilyen vagy most fogok ilyenre fejleszteni. Ettől függetlenül a sok vezetékes eszköz miatt szükséges egy switch, nem? Vagy ha van olyan router, amin van 24 port... akkor nyilván nem kell switch, egyetértek ezzel. Szóval ezért vagyok kicsit tanácstalan. De ha mondjuk lesz 2.5 Gbps WAN/LAN port a routeren, akkor biztos, hogy a torrentezésre szánt PC-be is veszek egy ilyen interfészt. A többi eszköz nem igényli ezt a fejlesztést jelen pillanatban.

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.