Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) májkimiki válasza bambano (#11900) üzenetére


májkimiki
őstag

Nekem nincs frusztrációm és fröcsögni sem volt szándékom. A káoszt az árukeresőre értettem, mert sokan sok féle képpen hirdetik a termékeket. Anno mikor kerestem, hamar rá jöttem a nevezék tanra. Utána az rb szám alapján kerestem és minden egyértelmű volt. Az eszközzel meg meg vagyok elégedve.

(#11902) bambano válasza májkimiki (#11901) üzenetére


bambano
titán

például ha te nem írtál olyat, hogy a mikrotik idióta, akkor te ne vedd magadra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11903) májkimiki válasza bambano (#11902) üzenetére


májkimiki
őstag

Oké, csak többesszámban "fröcsögjetek" volt. Nem vettem maganra, de fontosnak tartottam elmondani. Mivel benne voltam a szálban.

(#11904) iceQ! válasza Lenry (#11884) üzenetére


iceQ!
addikt

Variáltam, nem megy :W Ugyan azt írja ki.

Nyomok egy FR-t a Capnak,

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11905) amargo válasza iceQ! (#11882) üzenetére


amargo
addikt

Erre utaltam korábban privátban is, hogy channel a CAP-ok alatt csak 20MHz-ek lehetnek, szerintem ezzel van a gondod.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11906) iceQ! válasza amargo (#11905) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem azzal van bajom, ha beállítok egy frekvenciát akkor egyből not supported channel lesz. Amint üresen hagyom nincs ilyen hiba. Ilyenkor talán automatikusan állítja be (mikrotik wiki szerint)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11907) amargo válasza iceQ! (#11906) üzenetére


amargo
addikt

Nálam, amikor 20MHz-től mást szerettem volna beírni, akkor jött ez az üzenet vagy, ha secondary frequency-t adtam meg.

Ez alapján csináltam a beállításokat:
[link]

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11908) iceQ! válasza iceQ! (#11906) üzenetére


iceQ!
addikt

Hopp....Secondary frekit kivettem és jó lett :D

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11909) amargo válasza iceQ! (#11908) üzenetére


amargo
addikt

Ennek így mennie kellene, szerintem
majd a passphrase-t szedd ki az előző post-ból :)

cool, jó! :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11910) iceQ! válasza amargo (#11909) üzenetére


iceQ!
addikt

Passphrase nem az volt , átírtam előtte :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11911) iceQ! válasza amargo (#11909) üzenetére


iceQ!
addikt

Romaing hogy van beállítva capsnál nálad? Managerről nem csatlakoznak le az eszközök mikor csökkent jelerősség és nem dobja át az cap ap-ra.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11912) iceQ! válasza iceQ! (#11911) üzenetére


iceQ!
addikt

Roaming akart lenni.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11913) Alteran-IT válasza bambano (#11900) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Miért lenne mondjuk az én személyes frusztrációm, ha a Mikrotiknél vannak idióták bambanő? Ez csak egy tény a sok közül, ami szakmai szemmel nézve teljesen megállja a helyét sajnos, szokták mondani nem a postást kell lelőni ha gond van az üzenettel, hanem a feladót, aki jelen esetben a Mikrotik, egyébként a hardverek és a cég elemzése ugyan úgy belefér a szakmai topikba, mint a router OS beállításai (amiről jó lenne már egy összefoglaló, mert sok ember sokadjára ugyan azokat a kérdéseket teszi fel és sokkal könnyebb lenne nekik is és nekünk is, ha lenne egy konkrét válasz), ha jól látom nincs se összefoglaló (ugye), se semmi, ami bármit konkretizálna a topikkal kapcsolatban, szóval ha egy-két magyar szó nem tetszik ami a valóság alapján negativitást fejez ki a gyártóról, akkor eriggy az avon vagy hasonló topikban ha van, ott biztos csak szép, csillogó meg hasonló jelzők lesznek :DDD

(#11914) Zwodkassy válasza iceQ! (#11906) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Country beállítás függvénye a használható frekvencia/csatorna

(#11915) amargo válasza iceQ! (#11911) üzenetére


amargo
addikt

Nálam teljesen standard a beállítás, persze van pár kivétel az esp-knek, mert vannak az ideális hatótávon kívül is eszközök. Na meg van olyan is, hogy makacsul a messzebb-i AP-ra akar csatlakozni, ilyenkor a manager meg rejected-et nyom és az a szerencsétlen esp nem mászik fel a másik channel-en lévőre..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11916) iceQ! válasza amargo (#11915) üzenetére


iceQ!
addikt

Megvan a beállítás nekem is, haza megyek csinálok egy tesztet. Nekem a wAP a manager (mint nálad?!). ott nincs CAP beállítás, így oda is kellett egy hasonló, hogy eldobja a gyenge jelerőséget. Kíváncsi vagyok, hogy az egyik eldobja akkor a másik fel veszi e....
Kíváncsi leszek a Wemos-ra, ha megjön. Remélem azzal nem lesz ilyen baj.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11917) E.Kaufmann válasza Alteran-IT (#11913) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem feltétlen idiótaság eredménye, amit mondasz, inkább érzem költségoptimalizálásnak, pl lehet az adot SoC-ot megvették nagy tömegben vagy leszerződtek rá valami jutányosabb áron és abból kell építkezni. Ha megnézed az áraikat és a hozzá rendelt szolgáltatásokat, akkor hálásak lehetünk, hogy az Ubiékkal együtt nagyon fasza dolgokat tettek le töredék áron a nagy öregekhez képest.
Gyakran egy nagy neves gyártó sem követi le azonnal az új technológiákat, hanem veszett drágán árulják a már réginek számító cuccaikat, és sok céges ügyfél meg is veszi, mert nem akar kockáztatni, inkább marad a beváltnál.
A Wifi6 meg olyan dolog, hogy dukálna mellé 2.5-5Gbit Ethernet is, de valszeg még azok az ilyen tudású IC-k se túl olcsók, hogy megérje egy árérzékeny ügyfeleknek szánt termékbe rakni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11918) amargo válasza iceQ! (#11916) üzenetére


amargo
addikt

igen, nálam a wAP a manager és CAP is, ezért ha nálad, ha csak a hAP a CAP (hejj, de szép mondat :) ) és a wAP csak manager, akkor kevesebb értelme van ennek a beállításnak.
Nálam mind a két eszköz szórja a jelet és ilyenkor értelemszerűen az egyik helyen rejected lesz, a másikon (ha jó a signal) accepted.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11919) iceQ! válasza amargo (#11918) üzenetére


iceQ!
addikt

Óh tehát a managernél is kell kapcsolni a CAP-ot?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11920) amargo válasza iceQ! (#11919) üzenetére


amargo
addikt

Az elején én is azt gondoltam, hogy egy manager automatikusan CAP is lesz (aztán láttam a CAP interface-ek között, hogy nem és ezért kezdtem kutakodni), de tök logikus, hogy nem. Vannak wifi nélküli router-ek, amik a legtöbbször a manager-ek ezért, ha szeretnéd, hogy egy manager CAP is legyen, akkor be kell állítanod vagy csak simán nem szeretnéd, hogy a manager szórja a jelet is.

wifi6-os témába kicsit bekapcsolódva én is sokat gondolkoztam, hogy Mikrotik vagy más SOHO router, ami már tudja a Wifi6-ot, de aztán úgy voltam vele, hogy jelenleg 20-30 eszköznél több nem lesz a házban még jó pár évig, azt meg letudja kezelni szépen.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11921) jerry311 válasza iceQ! (#11919) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sőt, még tűzfalon is át kell engedni.

(#11922) iceQ! válasza jerry311 (#11921) üzenetére


iceQ!
addikt

Ahha, most találtam egy frankó wiki-t. Ebből újra megcsinálom vagy is módosítom.

[link]

amargo

Igen, láttam hogy nem jelenik meg. Fura is volt...viszont a Ac2 jó lett, de még sem. Nem volt rajta hálózat. Eszközök csatlakoztak rá, de net nem volt (akkor firewall szabály miatt). Holnap még neki fogok esni :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11923) Kenderice


Kenderice
senior tag

Beüzemeltem az LHG LTE eszközt.

Eddig egy huawei b525 router volt, házon belül.
A csere után a letöltési sebesség romlott, de e feltöltési sokat javult.
Leöltés a huawei-vel olyan 35-50 Mbit között volt, most olyan 20 körül van.
A feltöltés stabilan 40 körül van. A huawei-vel ez 15-20 volt.
Két km-re van a torony.
Többet vártam tőle, mit nem mondjak.

Androidos mikrotik alkalmazással konfigoltam be.
Kísérletképpen csináltam a laptopon egy ftp szervert és a portot kinyitottam a mikrotik eszközben.
Sajnos nem tudom elérni kívülről (most a hairpinnel nem szórakoztam, hogy belülről is megnézzem). Mindig kapcsolathívási hibát ad.
Belső hálózaton elérem a szervert.
Mit kell még bekonfigolnom, hogy kívülről is elérhessem az ftp szervert?

A mögöttes tipli C5 router WAN portjába megy a mikrotik (amin dhcp osztja a címet a tiplinek)
A mikrotik IP címe default, a mögöttes hálózat a 192.168.0.x tartományban van, aminek a tipli oszt címeket.

(#11924) Alteran-IT válasza E.Kaufmann (#11917) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na ha már belementünk, akkor menjünk bele mélyebben egy kicsit. Milyen költségoptimalizálás vezet oda, hogy egy nem túl jó SoC-ot, jelen esetben az IPQ-4018-t nagy mennyiségben megvegyék, vagy leszerződjenek rá? Mert 4 mag ide vagy oda, WiFi-n van a lényeg, azzal meg nem léptek előrébb, hAP ac2 esetén ezzel fel is sültek, az Audience-nél meg a hAP ac3-nál is inkább az IPQ-4019-et preferálták, igaz az sem nagy előrelépés WiFi téren, sőt abban semmi sem történt, pedig ott lett volna lehetőség a növelésre plusz SoC nélkül is, az Audience-nél ugye ezt plusz SoC beépítésével meg is tették, már ebben sem látok értelmet de mindegy, tételezzük fel hogy megvették ezrével ezt a SoC-ot, ami nem is lenne baj, ha tudnák hova használni, de már az is baj hogy egyrészt nagyszámban bevásároltak belőle, másrészt hogy most beleerőltetik minden hardverba úgy, hogy közben nem hogy előrelépést érnének el, hanem még hátrafele lépnek.
Én értem amúgy mit mondasz, de most azzal hogy WiFi terén is nem hogy előrelépés történt volna, hanem visszalépés, úgy a plusz hozzárendelt szolgáltatások értéke is csökken, mint a CAPsMAN-é, mert én azt mondom nem veszek ilyet, ahogy szerintem sokan mások sem, márpedig a vásárlótól függ a kereslet, ha nincs kereslet rá, hiába kínálja, nem fogják megvenni, legalább is annyian és ezzel együtt csökken a többi szolgáltatás értéke is, persze ezt jobban körbe lehetne járni.

Abban igazad van egyébként, hogy a neves gyártók nem nagyon követik az új technológiákat, ezért sem alakulnak jobban a 2,5-5-10 Gbit/s eszközök árai, sőt ezért jelentek meg a 10 Gbit/s-nál kisebb, de 1 Gbit/s-nál nagyobb sebességet kínáló eszközök, mert ugye mivel a nagy gyártók nem kezdték el tucatszámra alkalmazni a 10 Gbit/s-t, nem lett rá nagy kereslet, nem csökkentek ezáltal az árak a nagy mennyiségre tekintettel és így a kisebb, inkább a SOHO piacra fókuszáló gyártók sem tudják olcsón beszerezni és integrálni a saját megoldásaikba, ezért kezdtek el olcsóbb megoldásokat keresni, pedig már a 10 Gbit/s sem új dolog, már nem is tudom hány éves, de ugye épp arról beszéltem, hogy amíg vannak olyan idióta laptopgyártók is, akik a mostani új laptopokba képesek 100 Mbit/s Ethernetet rakni úgy, hogy a Gigabit többszörösét kihajtanák ezek az eszközök, úgy ne várjunk fejlődést, vagy az újabb technológiák árainak csökkenését, ha beérjük a szarral is, de egyébként ugyan ez figyelhető meg a politika terén is, amíg az emberek elégedettek a minimálbérrel meg a szarral amivel kiszúrják a szemüket, addig azt nyomják tovább a politikusok, de ha már rájuk borítják az asztalt az emberek, akkor ugye mindjárt más, megnyílik a kánaán, szóval hasonló sztori mindkettő, csak ugye itt több olyan gyártó van, aki nem alkalmazza még a gigabites IC-ket sem, nem pedig egy párt, szóval itt több asztalt kellene borítani, hogy végre elinduljon egy nagyobb fejlődés a hálózati szegmensben.
A WiFi 6 egyébként nem csak a vezeték-nélküli és a vezetékes kapcsolat közötti magasabb sebesség miatt fontos, számos újítást tartalmaz még, amiért önmagában is megéri alkalmazni, de az a baj, hogy a Mikrotik eléggé le volt maradva mindig is WiFi terén, most is csak ekörül az IPQ-4018 SoC körül kattognak, így mit várunk.

(#11925) E.Kaufmann válasza Alteran-IT (#11924) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pölö rendeltek belőle rahedlit 2 küvecsért, mert más se vitte, ahhoz még túl jó, hogy kidobja akár a Q akár az M, valamint ezt már sikerült nagy nehezen backportolni a ROS6 régi kernelére, egy új SoC-cal még kezdődött volna a szipi-szopi faktor előröl.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11926) iceQ! válasza iceQ! (#11922) üzenetére


iceQ!
addikt

Kezd alakulni a dolog, viszont jön 2 hibaüzenet amint csatlakozom wifin.

1. ether1: bridge port received packet with own address as source address (xx:xx:xx:xx:xx:xx), probably loop

2.def-dhcp offering lease xxx.xxx.xx.xx IP for MAC without success

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11927) iceQ! válasza iceQ! (#11926) üzenetére


iceQ!
addikt

CAPs Manager Interfaces volt rosszul beállítva. Most már tökéletes a rendszer. Mindehol van 2.4 és 5Ghz :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11928) mclord


mclord
aktív tag

Elsőnek mit tapasztaltok a hAP Ac2 -nem az 5ghz terén. Minden felkonfigolva, minden stabilan működik , port szűrések portok , virtuál hálózatok ,ellenben most vettem észre hogy az 5 GHZ -nél bajokat látok. Istenért se tudom életre lehelni. Ha manuál (ARP tábla alapján fixre állítom az interfacet ne 2 GHZ -hoz csatlakozzon hanem az 5 -höz akkor se csatlakozik oda) - pontosabban 5 sec míg volt 433 mbps kiírás majd egyből 72mbps -re váltott :W .

Pontosítok egy telefon se csatlakozik fel
WLAN2 a - 5ghz

[ Szerkesztve ]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#11929) mclord válasza mclord (#11928) üzenetére


mclord
aktív tag

Most jöttem rá kihagytam fontos összetevőket:
SSID ugyan az , hogy jelerősség miatt tudjon menni.
A felcsatlakozott wlan2 -es eszköz is ugyan itt van mellettem ahol a telefon.
Router 2m -re van egyszinten egy téglafallal elválasztva tőlem.

Lehet ilyen a jelerősség preferncia miatt csinálja , ha igen hogyna tudom kierőltetni (2ghz letiltása nélkül, sajnos régi eszköz van még a hálózaton) :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#11930) grabber válasza mclord (#11929) üzenetére


grabber
addikt

Adj külön SSID-t és felejtesd el vele a 2GHz-et. Én mindig külön adok. Aztán a best wifi appal meg mindig az erősebbre csatlakozik az android telefon.

[ Szerkesztve ]

(#11931) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sávszélleségre:
Hap AC2: (kábelen, ofc, úgy, hogy a pppoe-t is ő intézi)

Volt már 900/900 is..

Wifi, lakáson belül oké, tovább még nem próbáltam, mert lényegében betettem az ac2600 helyére.

@mclord:
Nálam ez a helyzet:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11932) mclord válasza grabber (#11930) üzenetére


mclord
aktív tag

Igen ez is egy megoldás, csak nem annyira szp, pl a kertben mikor járok kelek ott a 2ghz is elég ellenben mikor a szerverhez csatlakozok LAN -bol tablettel és filmet filet kezelek ott a 5GHZ jobb :D

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#11933) Zwodkassy válasza grabber (#11930) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ebből a Best Wifi-ből kettőt is találtam :
az egyik Pintac a másik Andrew Parkin féle.

(#11934) grabber válasza Zwodkassy (#11933) üzenetére


grabber
addikt

Pintac van nekem fel. Egyszerű és jó.

(#11935) TechToys2020 válasza iceQ! (#11926) üzenetére


TechToys2020
kezdő

A logot hol látod?

(#11936) iceQ! válasza TechToys2020 (#11935) üzenetére


iceQ!
addikt

Log-ban :DDD
Bal oldalon a menüben van.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11937) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hap AC2-nél, a Wifi indoor, outdoor beállítás között van érdemi különbség?

Véleményem szubjektív...

(#11938) Zwodkassy válasza hackeeeee (#11937) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Installation (any | indoor | outdoor; Default: any) :
Adjusts scan-list to use indoor, outdoor or all frequencies for the country that is set.

(#11939) iceQ!


iceQ!
addikt

Csináltam egy speedtestet a https://www.speedtest.net/ -en. Telefon és a noti is 2.4 GHz-ra volt (nem 5Ghz-re) csatlakoztatva. Noti 7mbitet ír(hp omen) telefon 50-et.
Ismét megcsinálom gépen akkor már 50mbit. A speedtest a sz@r vagy ez valami konfig hiba? Telón folyamatosan 50mbitet mértem ma, tehát a net jó volt egész nap.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11940) hackeeeee válasza Zwodkassy (#11938) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi szépen. :R

Véleményem szubjektív...

(#11941) hackeeeee válasza iceQ! (#11939) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam ezt tudja szobán belül 2.4en:

Véleményem szubjektív...

(#11942) hackeeeee válasza hackeeeee (#11941) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ehhez képest az 5G az 200-300Mbps körül megy, stabilan. Másik szobában kicsit gyengébb, de ott is van 100Mbps+ sebesség.

Véleményem szubjektív...

(#11943) iceQ! válasza hackeeeee (#11942) üzenetére


iceQ!
addikt

5Ghz-nek a hatótávja jóval kisebb. Diginél 5Ghzen én is mertem 200 mbitet telefonon. Nekem a probléma az volt hogy laptop és telefon egy helyen. Egyik 7 másik 50 mbitet mért egy időben. Többször előfordult már ez, telefonon nagyobbnak jelentkezett a sávszél mint laptopon.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11944) jerry311 válasza iceQ! (#11943) üzenetére


jerry311
nagyúr

Speedtest közben megnézheted a Wireless --> Registration listában, hogy milyen sebességgel megy a WiFi, mármint, hogy fizikailag miben egyeztek meg. Az más kérdés, hogy ebből mennyi lesz a végén a nettó.

(#11945) hackeeeee válasza iceQ! (#11943) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mi főként 5ghzn netezunkert lakason belül működik.

A syno 2600 helyere tettem az persze gyorsabb volt, de nem is hasonlitom össze. Csak az a viszonyítási alap h ez is lefedi a lakást.

Fokent okos eszkozok, klima okosdugok lignak 2.4en:

20mhzn 72Mbpst kommunikalnak le, 40en lwhet tobbet tudna.

Véleményem szubjektív...

(#11946) Laca0


Laca0
addikt

Én sem vagyok megelégedve a cap lite (RBcAPL-2nD) teljesítményével. A padláson (fa födém, gipszkarton mennyezet) váltott 2 db cap 1db Tenda AP-t azzal a reménnyel, hogy a ház mindkét végén jó lesz a vétel. A térerő jó lett, mindenhol hozza a 80-90%-os értékeket, a kapcsolati sebességek is jók.
A forgalmi sebesség viszont borzalmas... 5-10 Mbps, ha jó formában van.... ráadásul állandóan akadozik, videót nézni nem lehet vele lokális NAS-ról sem!
Hiába küzdöttem a capsman-el több, mint 1 hétig... az most már jó... de ez a "sebesség" lehangoló...
Ezek csak ennyit tudnak vagy nálam még mindig van valami probléma?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#11947) amargo


amargo
addikt

Mi után sikerült beállítanom a CAPsMAN-t utána 5Ghz-n 200-300Mbps-t tud.
2.4Ghz-n pedig 100Mbps körül. Egyszerű fájlmásolással néztem meg.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11948) iceQ! válasza jerry311 (#11944) üzenetére


iceQ!
addikt

Azzal nincs baj, 144mbit-el regelt mind2 eszköz, illetve LAN-ba a ha másolok akkor nincs gáz.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11949) májkimiki válasza iceQ! (#11948) üzenetére


májkimiki
őstag

Ha nincsenek régebbi kliensek, esetleg kikényszeríteni:
2,4GHz-en > only N
5 Ghz-en > only AC
band beállításokat.
:F

(#11950) iceQ! válasza májkimiki (#11949) üzenetére


iceQ!
addikt

Gyerek egy régi Samsung tabot használ, igen kényes. Ott a 2.4 az marad bgn. 5Ghz-t át is fogom állítani, mert azt kb én használom csak

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.