Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) iceQ! válasza amargo (#11221) üzenetére


iceQ!
addikt

Ilyen antennát lehet hozzá csatolni. Ezzel menne a mimo, ugye?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11252) Beniii06 válasza Zwodkassy (#11250) üzenetére


Beniii06
őstag

Lakossági vezetékes szolgáltatás esetén nem tudok olyanról, hogy ne lehetne publikus ipv4-et kérni, Telekom, Voda(upc), talán a Digi is( onnan szolgáltatásom még nem volt), de még a helyi kábel szolgálgató cég is ad kérésre nyilvános címet.

Mobil esetén már igaz, hogy nehezebb lakosságinál, Telekom esélytelen, voda standarnet-es apn-el ahol be van kapcsolva, illetve telenornál, főleg adatkártyáknál 'net' apn-el. Ha ilyet szeretnél, nézz be a mobil flották topikba itt a fórumon.

"Got any other secret weapons?"

(#11253) amargo válasza anjani182 (#11223) üzenetére


amargo
addikt

Dual SIM Example

itt már nézted?

(#11251) iceQ! :
Ez Ts9-es csatlakozás, ha ilyen routered van, akkor itt egy kis infó.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11254) Zwodkassy válasza Beniii06 (#11252) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Embernek, megrendelőnek van xyz szolgáltatóval szerződése, mint ahogyan a nekünk is, és azzal KELL megoldani.
Nem szabadon választható

(#11255) Beniii06 válasza Zwodkassy (#11254) üzenetére


Beniii06
őstag

Akkor mondhatod a megrendelőnek, hogy sakkozza ezt a az xyz szolgáltatóval. Egy kört megér, maximum ugyan ide lyukadsz ki, hogy ipv6-on szeretnél vpn-t.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#11256) E.Kaufmann válasza Beniii06 (#11255) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha a megrendelő vállalkozó vagy cég, ne kuruckodjon lakossági és mobil internettel, hanem legyen egy fix publikus IP címe. Kliens oldalon meg az OVPN és az SSTP nem háklis a NAT-ra.
Ha nem megoldható, akkor felhőben kell neked egy virtuális gép x86-os ROS-el, annak tuti lesz fix publikus IP-je és azon keresztül a mobil és céges klienseket össze lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11257) iceQ! válasza amargo (#11253) üzenetére


iceQ!
addikt

Ts9-re van átalakító, nem? [Ez] akár jó is lehetne + 1 mimo antenna.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11258) Zwodkassy válasza Beniii06 (#11255) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Beniii06 és E.Kaufmann
Azért ez elég vicces, hogy régóta itt az IPv6, és nem használható, nem használjuk.
Mi vele a baj?

(#11259) jerry311 válasza Zwodkassy (#11258) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nincs vele baj, csak a fejlett világban van elég IPv4, fejletlenbe (ahová az internet kezdetén nem adtak elég IPv4 címet, aztán mire kellett volna, addigra már csak IPv6 maradt) meg nem Mikrotiket vesznek, hanem olyat, ami jobban tud IPv6-ot. ;]

(#11260) E.Kaufmann válasza Zwodkassy (#11258) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Fibernet Invitel körzetben nincs v6, kisebb szolgáltatóknál meg pláne nincs. Önszorgalomból próbáltam a HE tunnelt meg ULA-t.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11261) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

Csak gondoltam ha már van, akkor használom. De sajna nem sok infót találok ezzel kapcsolatban a neten.
Igen, vannak trükkök, kikerülő megoldások is.

(#11262) Zwodkassy válasza E.Kaufmann (#11256) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"Ha a megrendelő vállalkozó vagy cég, ne kuruckodjon lakossági és mobil internettel, hanem legyen egy fix publikus IP címe."

Nem ismerem az összes céget, és a lehetőségeiket, csak a műszaki problémát.
Én azt mondanám, nem anyagi okai vannak. Rendelnek egy rendszert tőlünk több (tiz) milláért, de "normális" netre nincs pénzük? Fura lenne. Ettől még igaz lehet.

(#11263) májkimiki válasza anjani182 (#11248) üzenetére


májkimiki
őstag

A wAP_ac_LTE és LTE6 kit 1 SIM kártyás konfig. Viszont az SXT kit-ek alapból 2 SIM-es cuccok és default tudják a failover funkciót.
Szerintem inkább azokat kéne megnézned.
SXT_LTE6:
[link]
SXT_LTE:
[link]

(#11264) májkimiki válasza anjani182 (#11248) üzenetére


májkimiki
őstag

Lejárt már a szerkesztés ideje.
Bocs hülyeséget mondtam az SXT-vel kapcsolatban.
Mivel Licenc Level 3-ban vannak, ezért vezeték nélküli AP-nak nem használhatóak.
Amit kinéztél LtAP_LTE6 + a második LTE6-os bővítő kártya, az biztos működni fog, mivel 3 SIM kártyát tud fogadni. Így szoftveresen biztos fel van készítve a 2 SIM failover funkcióira.
Még ha nem is megy elsőre csont nulla konfiggal belőni. A QuickSet-ben tuti van erre előkészített séma.

(#11265) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok!

Adott egy Mikrotik RB4011iGS. A szolgáltató részéről elérhető a 10gbps kapcsolat, azonban a szolga routeren 1db 2.5gbps + 4 db 1gbps port van. Szeretnék legalább 2-3gbps-et kihasználni, ha megoldható lenne, router cserél nélkül, mert elégedett vagyok a mostanival, azonban max gigabittel tudnám bridgelni a szolgáltatóival. A szerverembe mehetne SFP kártya a mikrotikkel összekötve.

Össze tudom úgy bondolni a Mikrotikkel, hogy több a szolgaboxra csatlakozva több gigabites portot egyként használjak?

[ Szerkesztve ]

(#11266) iceQ!


iceQ!
addikt

Úgy néz ki hogy wAP ac LTE vagy LTE6 kell vegyek. Sajnos a kis Huawei mini router nem tud kiszolgálni

Mi a különbség a kettő között?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11267) májkimiki válasza iceQ! (#11266) üzenetére


májkimiki
őstag

Az LTE az max. 150Mb/s letöltési sebességet tud, az LTE6 meg 300Mb/s-t. Azt válaszd amelyik az adatcsomagodnak megfelelő.
Természetesen az ac az dual band wifi-t jelent.

(#11268) Formaster válasza Formaster (#11265) üzenetére


Formaster
addikt

Közben rájöttem, hogy fordítva ülök a lovon. Szóval egyszerűbb lenne, ha a már ezer éve megvett 4x1Gbps kártyámat beüzemelném végre és a Mikrotik menne a szolga routerre egy SFP to RJ45-el. A szerveremben pedig bondolnék 2-3 gigabites portot a kártyán. Van köztünk olyan, aki segítene nekem ebben a projektben? :R

[ Szerkesztve ]

(#11269) bambano válasza Formaster (#11268) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy csomó mikrotik nem megy 10 gigás rezes sfp+ modullal.
abban sem vagyok biztos, hogy minden sfp+ modulba lehet rakni gigás rezes sfp-t.
meg kellene nézned a kompatibilitási mátrixot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11270) iceQ! válasza májkimiki (#11267) üzenetére


iceQ!
addikt

Oh köszi. Igazából az LTE6 olcsóbb ahonnan venném. Úgy hogy az lenne.
A lényeg az lenne ha tudná a carrier aggregation-t. Gondolom ez neki nem probléma?!

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11271) májkimiki válasza iceQ! (#11270) üzenetére


májkimiki
őstag

Ilyen kártya van benne és tudja.
[link]

(#11272) iceQ! válasza májkimiki (#11271) üzenetére


iceQ!
addikt

Szuper :)

Outdoor az eszköz? :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11273) májkimiki válasza anjani182 (#11248) üzenetére


májkimiki
őstag

Jobban megnézve az LtAP képeit. A három SIM helyből a legfelső távolabb (magasabban) is van a másik kettőhöz képest és a SIM kártya pozíciója is pont a fordítottja az alsó kettőnek.
[link]
Ebből én arra következtetek, hogy a felső SIM az a fő kártya helye, mivel annak a bővítő kártyája van default szerelve a konfigba.
[link]
Ha további második és harmadik ilyen kártyát szerelsz a LtAP-ba, azoknak a SIM nyílásai az alsó kettő valamelyike lessz.
Ebből következik szerintem, hogy azok tartalék elérés miatt vannak beszerelve, így azok akkor lépnek működésbe, ha a fő SIM nem talál hálózatot.

(#11274) májkimiki válasza iceQ! (#11272) üzenetére


májkimiki
őstag

Igen.

(#11275) májkimiki válasza iceQ! (#11270) üzenetére


májkimiki
őstag

Egész pontosan wAP_ac_LTE6 kit?

(#11276) amargo válasza iceQ! (#11257) üzenetére


amargo
addikt

Azért a router-em leírásában nézd meg a csatlakozót, de az átalakító jo, ha van egy sma csatlakozójú antennád, ha nincs vehetsz TS9 csatlakozójut is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11277) iceQ! válasza májkimiki (#11275) üzenetére


iceQ!
addikt

Igen.

amargo

Nem lesz jó. Lassú vele a net. Míg telón 50-60-70-80mbit van addig ezzel a kis huawei mini routerral 9-10mbit (max). Veszek egy wAP ac LTE6-ot.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11278) mrzed válasza Formaster (#11265) üzenetére


mrzed
senior tag

Szia!
Ez valami béreltvonali elérés, vagy melyik szolgáltató eszközén van 2,5Gb-es port? Milyen nas-t használsz? Hasonló projekten ügyködöm én is, azokat az információkat le tudom írni, amit összegyűjtöttem, esetleg ki is próbáltam.
Hogy melyik mikrotik eszközbe tehetsz S-RJ10-es modult, itt nézheted meg. Ezen modulok használhatóságát a hőtermelésük korlátozza, több mint 3x annyi energia kell a működésükhöz, mint egy optikai modulnak, ezáltal sokkal jobban melegszenek. A gyártó ajánlását, iránymutatását itt nézheted meg. Ezek a 10 gigás modulok eléggé drágák, a noname, utángyártott rizikós, mert első generációs chip-el vannak szerelve, csak úgy mint a mikrotik S-RJ10 rv1.0. Piszkosul melegszenek, szinte csak alacsony hőmérsékletű, jól szellőztetett szervertermi környezetben használhatóak. Máskülönben egyszerűen túlmelegszenek, és leállnak. A mikrotiknek van már ebből rv2.16 és újabb verziója, ezek melegedése már kezelhető a már linkelt leírást betartva. A régi 1.0-ás verziókra nincs ráírva ez az információ, az újabbaknál az oldalán a sorozatszámos matricán rajta van, vagy pedig a ros-ből olvasható ki.
NAS:
Nekem x86-64 alapú épített hálózati adattárolóm van openmediavault-al. Tud több olyan link aggregációt is, amihez nem kell a túloldalon hardveres támogatás. Viszont azt tudni kell, hogy a megosztások, samba, nfs, stb. nem tudnak egy kérést több szálon kiszolgálni. Tehát, ha elkezdesz fájlokat másolni, akkor egy folyamatot egy hálózati kártya fog kiszolgálni, az-az 1Gb-es lesz a forgalom. Ezzel párhuzamban kezdeményezhetsz másik folyamatot ugyanarról, vagy másik gépről, az is kapni fog egy gigás limitet. Tehát csak több szálon fogsz tudni gigabit fölé menni.
Szolgáltatói eszköz portjainak összefogása:
Elméletben megoldható hasonló megkötésekkel, mint amit a nas-nál leírtam. Viszont ez még járatlan út, a megfelelő routerem beszerzése még folyamatban, ez irányban még nem tudtam kísérletezni. Ha benézel a telekomos topikba, találhatsz sikeres megvalósításról bejegyzéseket.

(#11279) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Mi a legegyszerűbb módja egy tizedestörtet tartalmazó változó értékét megvágni 5 tizedesjegyre ROS scriptben? Akkor is kell, hogy működjön, ha rövidebb a tizedespont utáni rész.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11280) anjani182 válasza májkimiki (#11273) üzenetére


anjani182
őstag

Azt mondod? :F Mennyire biztos ez? Köszi amúgy...

Forever and ever, let's make this last forever.

(#11281) E.Kaufmann válasza anjani182 (#11280) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

LTAP-hoz nem volt szerencsém, a miniben a két slot között lehet választani, mely SIM kártyát használjuk. Itt le van írva, mire is való a multi SIM támogatás:
[link]

PS:
Kis guglizás után, LTAP esetén kell még egy LTE modem (gyárilag nem tudom hánnyal szerelik kit-ben véve):
[link]
Az első slot az egyik modemhez a másik kettő meg a másik modemhez tartozik.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11282) amargo válasza iceQ! (#11277) üzenetére


amargo
addikt

Vélhetően a mobilod tudja cat6-ot és a CA (carrier aggregation-t) és B3-B20 összefogja ez a kis cucc meg csak cat4-es gondolom.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11283) iceQ! válasza amargo (#11282) üzenetére


iceQ!
addikt

Ahogy írod. Antenna segíthet rajta?

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11284) Formaster válasza bambano (#11269) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, ezt figyelembe vettem rendeléskor és a tabella szerint választottam a gyári Mikrotik S+RJ10 modult :R

(#11278) mrzed: Köszi a részletes felvilágosítást, a melegedésre nem is gondoltam. Pontosan nem tudom melyik verziót sikerült rendelnem, annyit találtam a dokumentációban, hogy Based on Marvell 88X3310P. Mivel a routerem egyetlen SFP modult képes fogadni, így nem tudok sokat variálni, ráadásul passzív hűtéses, ezért kissé aggódok.

Abban bízok, hogy max 2.5 gigán terhelve nem fog annyira elszállni a hőfok :F Szolgáltatói oldalról annyit, hogy külföld. Az első verziót elvetném, mert egyszerűbb lesz a szervert bondolni, amihez már alapból vettem korábban egy 4x1-es Dell PCI-e foglalatos kártyát.

Azonban nem NAS-ról van szó, hanem Ubuntu a környezet. Ha ezen belül bondolok, akkor kapok egy teljesen külön pl Bond0 elnevezésű hálózati csatolót, majd a Mikrotikben is bondolom az ethernet aljzatokat, akkor azt nem fogom tudni egyben kihasználni? (még a load balancing mode-ot kell tanulmányoznom)

szerk: úgy látom már 2019/Q2-től rev3-nál tartanak, nagyon remélem, hogy nem rev1-et kapok raktárról.

[ Szerkesztve ]

(#11285) amargo válasza iceQ! (#11283) üzenetére


amargo
addikt

Segíteni nyilván fog egy megfelelő antenna. De ebben már inkább egy LTE-s topicban tudnak segíteni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11286) bambano válasza Formaster (#11284) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

emlékeim szerint a csomagsorszám alapú bondolás egy szálon is átviszi a teljes kapacitást.

de jó lenne, ha tudnánk, hogy mindig pontosan írod az sfp vagy az sfp+ csatoló típusát, mert zavaró a válasznál. tehát ha azt írod, hogy a routeredbe egy sfp modult lehet rakni, akkor az kifejezetten gigás modult jelent és nem 10 gigásat. abba 10 gigás marvell chipre alapozott sfp+ modult nem érdemes belerakni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11287) Formaster válasza bambano (#11286) üzenetére


Formaster
addikt

SFP+ természetesen. A routerrel kompatibilis 10g modult rendeltem. Ennek a csomagsorszám alapú bondnak utána olvasok. :R

(#11288) mrzed válasza Formaster (#11284) üzenetére


mrzed
senior tag

Az már az új verzió lesz, elméletileg ennek a feszültségét és hőmérsékletét már le lehet kérdezni ros-ből. Mivel még nem volt lehetőségem komolyabban tesztelgetni, nem tudok érdemben nyilatkozni, hogy ténylegesen mire számíts a bonding-gal kapcsolatban. Nekem is bond0 -kén látszik a két interfész, balance-alb módon fogtam össze. Az biztos, hogy két szálon kijött a két gigabites sebesség.
Holnap kapom kézhez a ccr2004-est, a 10 és a 2,5 gigás kártyák meg majd szép lassan érkeznek kintről. Holnap itt lesz a 20 méteres duplex, om3-as lc-lc kábel is, már az is a helyére kerülhet.

(#11289) anjani182 válasza E.Kaufmann (#11281) üzenetére


anjani182
őstag

2 modemmel rendeltem!

A "lehet választani" az mit jelent? Kiesés esetén átáll a másikra automatikusan, van erre legalább egy alap beállítás szerinted?

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#11290) májkimiki válasza anjani182 (#11289) üzenetére


májkimiki
őstag

Szerintem érdemes csipegetni ezt a videót.
3m45s-ig nincs hang, de végül is onnan indúl.
[link]
Milyen már? Win10 alatt Debian wallpaper? ;]

(#11291) Formaster válasza bambano (#11286) üzenetére


Formaster
addikt

Lehet, hogy én vagyok teljesen tudatlan, de kifejtenéd a csomagszorszám alapú bondolást? :R

(#11292) bambano válasza Formaster (#11291) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

megnéztem, a rendes neve round-robin.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11293) Formaster válasza bambano (#11292) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi! Vannak még alapvető hiányosságaim, pl nem teljesen értem az egyes módok közötti külömbséget. Nyilván a Backup egyértelmű de, hogy miben más a RoundRobin, mint a 802.3ad az nem teljesen világos.

Illetve az sem, hogy minden esetben kell-e a router oldalon is bondolni, vagy pl csak a 802.3ad igényli. Úgy gondon logikusnak, hogy mindkét oldalról bondolva kell lennie.

(#11294) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok,
Tud valaki ajánlani egy sebességben is jól működő L2tp/IPsec VPN konfigot RB4011iGS+ routerhez?
Vagy IKE2/IPsec is jó.
Probléma az L2TP/IPsec VPN-nel hogy Irorában 100/100 otthon 100/10-es net van és ha az irodából a szerverről másolok saját gépre akkor csk 20-25Mbit sebességel megy csak a letöltés.
Köszi

(#11295) mrzed válasza Formaster (#11293) üzenetére


mrzed
senior tag

Itt egy részletes leírás a bonding megvalósítási lehetőségeiről. Kb. az oldal negyedénél leírja a típusait, ahol kell valamiféle hardveres támogatás, azt a Prerequisites pontoknál részletezi. Ha nincs ilyen követelmény, akkor ne állíts a másik oldalon semmit, mert nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#11296) Formaster válasza mrzed (#11295) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi. Érdekes, azt gondoltam volna, hogy a routernek is tudnia kell róla, hogy bondolva vannak az adott ethernet csatlakozások.

Tegyük fel akkor Mode 0 RR-ben üzemel a 4 slotos kártya. A routerben mind a 4 ethernet port azonos MAC és IP címmel lesz fent?

Még pontosan nem tudom melyik módot válasszam, van income-ing és outgoing forgalom is, sok szálon. Nem teljesen értem melyik jobb loadbalance szempontjából, melyiknek nagyobb a hibatűrése, egyáltalán milyen hibákkal kell számolni.

(#11297) mrzed válasza Formaster (#11296) üzenetére


mrzed
senior tag

Nálam egy switch-be csatlakoznak, nem közvetlenül a routerbe. A gépen, amiben összefogtad, egy bondx interfész fog látszani. Nálam bondoláskor fel kellett venni statikusra a hálózati beállításokat, nem is látszik a bejelentkezés a dhcp szerverben, egyszerűen használja a beállított ip címet. Erről a témáról nincs túl sok részletes leírás, ha összeállt a hálózat Neked kell kísérletezgetni. Ha megvan a tuti felállás, jöhet ide is az infó tesztekkel. :))

(#11298) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!
CAPsMAN-al kapcsolatban kérnék tanácsot. Van egy wAP ac lte6 és egy hAP ac2 router-em.
Ezeket összekötöttem egy-egy LAN porton, aminél bekonfiguráltam a wAP-ot manager-nek a hAP-ot CAP-nak és a wlan1-en konfiguráltam egy AP-t.

a hAP-másik portjain keresztül tud is csatlakozni a wAP-os hálózathoz a wAP oszt IP-t nekik. Viszont a csinálok egy közös wifi hálózatot látom is, de amikor csatlakozni akar egy kliens hozzá, akkor csak ennyi történik:

(az alsó sor nem érdekes most láttam, hogy az is benne maradt..)
Ip-t nem kap így nem is tud csatlakozni.. a wAP-on pár defconfig megmaradt, lehet ezek kavarnak be, a bridge-et protocol mode-ját átraktam már RSTP-ről none-ra.

Köszönöm előre is a segítséget!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11299) mrzed válasza amargo (#11298) üzenetére


mrzed
senior tag

A capsman hálózathoz csatlakozó kliensek a datapath-ban beállított bridge-n keresztül kap ipcímet. Nézd meg, hogy az érintett bridge-n van-e dhcp szerver.

(#11300) amargo válasza mrzed (#11299) üzenetére


amargo
addikt

Köszi!

Már este gondolkoztam ezen, hogy meg tag-eltem a datapath-nál és most kiszedtem a tag-et és működik :)

Köszönöm a segítséget!

továbbá egy másik kérdés, ez lehet furcsa lesz, de mivel két router van az egyik a manager a másik a CAP. A manager-t is belehet vonni a CAP-ok alá? :)

Azaz egy manager CAP is lesz. Remélem érthetően kérdem, a lényeg, hogy 2 eszközzel szeretném elérni a hálózat lefedettség növelését.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.