Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) lionhearted válasza Zwodkassy (#11745) üzenetére


lionhearted
őstag

kb 1 hónapja vettem ilyet az udvarra. Végre találtak helyet ebben is s DC jacknek (enyhén meglepődtem, hogy a sima wAP után ebben nem volt.)
The new revision features ... enhanced wireless antenna performance ...
Cserébe a wifi 5ghz...3 chain helyett 2 lett... Tx power leesett a szokásos cAP ac szintre.. Rx sens is.
Zárójelben megjegyzem, a 3 chain nem segít sebesség szempontjából, mert CPU-n pörgeti az eth-wifi "switchet".

Tegnap még működött...

(#11752) user12 válasza mrzed (#11750) üzenetére


user12
őstag

Nem tudom
Mit jelent egész pontosan, hogy hibás csomagos IP?
Esetleg van képed a logról?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11753) Zwodkassy válasza mrzed (#11750) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ezzel az IPv4 címmel rendelkező eszköz, csomagokat küld a "fő router"-re, méghozzá az UDP-123 cél port-ra.
Ahol utoljára ilyet láttam, az egy PLC volt, és ide küldött broadcast csomagokat a többi PLC-nek.

[ Szerkesztve ]

(#11754) mrzed válasza Zwodkassy (#11753) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm.
Elméletileg az megoldás lehet, hogy ha a 123-as portra érkező csomagokat eldobom, kivéve az ntp beállításnál használt címekről érkezőket?

(#11755) Zwodkassy válasza mrzed (#11754) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Persze, hogy megoldás. Ha több NTP Server-t is használsz, ajánlom az Address-List alkalmazását a tűzfalban.

(#11756) mrzed válasza Zwodkassy (#11755) üzenetére


mrzed
senior tag

Úgy csináltam, köszönöm.
Próbaképp kikapcsoltam a kivételeket, pörgött is a számláló. Viszont azóta még csak próbálkozás sem volt. Pár napja van ez, mióta szolgáltatót váltottam, bár lehet, hogy csak véletlen.
szerk: Csak jusson eszembe, ha véletlen nem megy valahol a hálózatban az időszinkronizáció, az lehet ez miatt lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11757) Veron


Veron
őstag

Mikrotik Hap Ac2 router wifi képessége megfelelő lenne 2x55 m2 tégla házba 1000Mbit net mellé kb. 25 eszközhöz?
A default Digi ONT osztja a wifit két külső antennával 2.4GHz-en és az megfelelően lefedi a házat.Viszont nincs 5GHz és egy hihetetlen buta eszköz.
A Mikrotik azért tetszik, mert kompakt és elférne az ONT mellé állítva - tudom, hogy nehéz beconfigolni.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11758) lazlo16


lazlo16
aktív tag

Na ujrapróbálkozok hátha . Tudna valaki segiteni ?..
Az a problémám ,hogy a készülékimet nem érem el külső hálózatból . Illetve a belső hálózatbóól kimenö forgalom is blokkolva van néha ..

Ezt ugy értem h pl a ps4 nem tud minden sony szolgálltatáshoz csatlakozni megfelelően mert a router blokkolja a kapcsolatot.

uPnP engedélyezve van illetve hiába állitom be nat fülőn hogy a ps4 ip-ciméről történő összes ki be kapcsolat 0-67000 port tartományba nyitott legyne ..akkor se .... valakinek valami ötlet ? ...illetve ha kilövöm az összes szabályt a tüzfalba onnantól net kapcsolat sincs sehol ....

[ Szerkesztve ]

(#11759) bacus válasza lazlo16 (#11758) üzenetére


bacus
őstag

"a készülékimet nem érem el külső hálózatból"
ezen ne csodálkozz, nem publikus ip-t kapsz a szolgáltatódtól, a rossz hír, hogy nem is biztos, hogy fogsz tudni kérni.

"a belső hálózatbóól kimenö forgalom is blokkolva van néha"
ezt a szabályok alapján nem látom, de lehet ez sem nálad lévő hiba. Ha kifejted mi nem megy, lehet megmondja itt valaki miért.

"mert a router blokkolja a kapcsolatot."
a szabályaid szerint nem blokkolja.

"ha kilövöm az összes szabályt a tüzfalba onnantól net kapcsolat sincs sehol"
ez normális, nat fülön legalább egy masq szabálynak maradnia kell. Még 30 éve egy kollégám odahívott egy nem működő kódhoz, ahol minden sort ami hibát jelzett, kikommentezett, természetesen előbb utóbb hiba nélkül átfordult a programja, csak épp nem működött :D

"hogy a ps4 ip-ciméről történő összes ki be kapcsolat 0-67000 port tartományba nyitott legyne ..akkor se ..."
ezt a szabályt megmutatnád?
koncentráljunk itt is a 65536 - 67000 portokra.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#11760) lazlo16 válasza bacus (#11759) üzenetére


lazlo16
aktív tag

A külső elérést úgy értem hogy FTP és távoli asztal vagy pl ps4-én távoli vezérlés ... az pl egy mezei huawei routereel ment ...

Ps4-én belüli szolgáltatások .. pl a hang alapú csevegő szobába kurva nehezen csatlakozik be , és a többi résztvevő hoz , nem találok vagy nehezen tudok játékon belül szerverekre csatlakozni .. mezei 5000 forintos routerrel semmi gond nem volt .. a ps4 is jelzi h zárt kapcsolatom van nem minden szolgáltatás működik ...

(#11761) Lenry válasza bacus (#11759) üzenetére


Lenry
félisten

ezt a szabályt megmutatnád?
koncentráljunk itt is a 65536 - 67000 portokra.

:)) :DDD
de gonosz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11762) user12 válasza Lenry (#11761) üzenetére


user12
őstag

:DDD ;]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11763) lazlo16


lazlo16
aktív tag

A szabály meg igy néz ki .

ugyan ez udp-n is

(#11764) iceQ! válasza Lenry (#11761) üzenetére


iceQ!
addikt

Ezen én is felvisítottam ;] :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11765) malz


malz
csendes tag

Sziasztok!
Beszereztem egy hap ac2 eszközt első mikrotik eszköznek. A tudása bőven elegendő első körben a wifi jellel nem vagyok kibékülve teljesen. Viszont a lapka hátulján mintha lenne előkészítve gyárilag 2 csatlakozó. Csak nem tudom milyen kábel kellene hozzá vagy mi a hivatalos neve. Egy próbát megérne nekem egy ilyen megoldás még pluszba.
Itt a kép is róla, próbáltam élesen fotózni.

(#11766) bacus válasza malz (#11765) üzenetére


bacus
őstag

https://en.wikipedia.org/wiki/Hirose_U.FL

U.fl csatlakozónak nézem, neked ehhez kell egy pigtail aminek a másik vége lehet bármi, akár olyan is amilyen a külső antennád :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#11767) malz válasza bacus (#11766) üzenetére


malz
csendes tag

Ezt a csatlakozót ismerem, de ez nem erre hasonlít minden laptopnál meg ilyen wifi kártyáknál ez van de ez más.
Ha egyáltalán jó úton indulok el..

[ Szerkesztve ]

(#11768) user12 válasza malz (#11765) üzenetére


user12
őstag

Pl ilyen [link]

Az apró csatlakozót rádugod a board-ra, a másik csatlakozóba bele kell csavarni egy szabványos wifi antennát (érdemes odafigyelni, hogy milyen kábelt veszel (rp-sma vagy sma) és az szerint kell az antennát is választani, néha az üzletben sincsenek képben :D )

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11769) bacus válasza lazlo16 (#11763) üzenetére


bacus
őstag

Nos, nem tudom hol van a sok "ingyenes önkéntes", de sztem tőlem már megkaptad a választ, csak nem érted.

A kívülről jövő kérések NEM jutnak el a routeredig, azaz nem publikus ip címet kapsz a szolgáltatódtól. Ezért NEM FOG menni egyik dst-nat sem !!!, mindegy mit állítasz be a routeren.

Ezt a berakott képen te is láthatod, az internet ip címed 10.x.x.x tehát egy BELSŐ hálózaton vagy a mobil szolgáltatónál.

A fenti dst-nat szabályról meg azt látom, hogy azt sem jól értelmezed. A bal oldalon van a feltétel, a jobb oldalon a rá adott "cselekvés". A bal oldalon beállítottál portokat, mivel többet, ezért ezt így 1:1 ben teszi át a jobb oldali cselekvéskor, tehát ott nincs értelme bármiféle port megadásnak.

A képen az is látszik, hogy egy darab csomag sem, azaz zero, nulla, denada, nul csomag éri el a routered.

"az pl egy mezei huawei routereel ment ..."
valami nem így volt, vagy nem lte volt a wan, vagy nem ugyanez az apn. Tedd vissza, nézd meg mi a wan ip, és írd meg. Ha ott is 10.x.x.x tartomány és megy, akkor fizetem idén a söröd.

"mezei 5000 forintos routerrel semmi gond nem volt"
tedd vissza, nézd meg, használd. Ezek a sárgák tudnak valamit. A dupla NAT szintén okozhat ilyet, ráadásnak az LTE-n nagyobb lehet jóval a késleltetés, lehet ezért nem kapcsolódik. Nekem van egy olyan érzésem, hogy a mezei routerek nem tudnak LTE-t, tehát az előző net kapcsolatod az nem ez volt.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#11771) user12 válasza malz (#11767) üzenetére


user12
őstag

A csatlakozó ugyanaz, csak a wifi kártyákon a male szokott lenni, ez meg female

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11772) malz válasza user12 (#11771) üzenetére


malz
csendes tag

Na így már jobban értem a dolgot, köszönöm szépen :)

(#11773) user12 válasza malz (#11772) üzenetére


user12
őstag

Ha van egy tolómérőd, ellenőrizni is tudod, hogy valóban ufl csati-e, de 99%,hogy igen

male:

female:

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11774) bambano válasza bacus (#11769) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a natolt wan cím nem magyarázza, hogy a kimenő forgalma miért nem megy ki.
szerintem ez utóbbit a tűzfal szabályaiból leszűrhető általános káosz magyarázza.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11775) lazlo16 válasza bacus (#11769) üzenetére


lazlo16
aktív tag

Igazad volt a szolgáltatónál a baj.. Megnéztem egy régebbi kártyával azon kapok public ip-t ezen az újon viszont nem ... felveszem a kapcsolatot a szolgálltatoval h mégis mié nem kapok amikor alanyijogon jár (igen törvény szabályozza ,hogy midnenkinek jár )... aztán remélem ennyivel emgoldja a problémát. Akkor kiveszem a natból a szabályokat és elvileg nincs is rá szűkség ezután nem ?

(#11776) lazlo16 válasza bambano (#11774) üzenetére


lazlo16
aktív tag

Mi a káosz ? a saját nat szabályom vagy amit gyárilag létrehoz ?

(#11777) malz válasza user12 (#11773) üzenetére


malz
csendes tag

Nekem annyira nem annak tűnik mégsem. Most itthon csináltam képet a másik csatiról és betettem egy képre őket.

Na majd utánaolvasgatok meg összehasonlitgatom képekkel.

[ Szerkesztve ]

(#11778) grabber válasza malz (#11777) üzenetére


grabber
addikt

Ez lesz inkább?

SWD coax connections

Ahhoz meg talán ez a kábel kell [link] Francért nem használnak 1 félét.

[ Szerkesztve ]

(#11779) malz válasza grabber (#11778) üzenetére


malz
csendes tag

Na ehhez már jobban hasonlít, már csak kábelt kell hozzá vadászni :)

(#11780) bacus válasza lazlo16 (#11775) üzenetére


bacus
őstag

"Akkor kiveszem a natból a szabályokat"

Nem tudom mit szeretnél. Ha az alkalmazás támogatja az UPNP-t és te azt engedélyezed, akkor majd felveszi magának azt a tűzfalban, ebben az esetben neked semmilyen dst-nat szabály nem kell.

Persze a kifele NÉHA nem működik okait még mindig nem tudjuk...

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#11781) lazlo16 válasza bacus (#11780) üzenetére


lazlo16
aktív tag

Ha eddig támogatta szerintem ezután is kene .. főleg ha nincs semmi tiltó szabály .
Én csak annyit szeretnek , hogy azok a portok amik a ps4 vagy a nasnak kell nyitva legyen h úgy tudjam őket és arra használni amire valók :)

A néha meg továbbra is az h hol tudok csatlakozni egy külső szervere ( akar szolgáltatás is lehet ) hol nem ..

[ Szerkesztve ]

(#11782) amargo válasza malz (#11779) üzenetére


amargo
addikt

[link]
Érzésem szerint két különféle szereléssel rendelkeznek. Gyanítom volt itt is egy frissítés és most valamiért az u.fl már nem menő.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11783) bacus válasza amargo (#11782) üzenetére


bacus
őstag

A külön vásárolható boardoknál volt amikor azonos típus több féle antenna kivezetéssel is megvásárolható volt, ugyanez a wifi kártyáinál is megvolt. U.fl vs. mmcx , ezt a mikrotik meg is jelölte, volt mind a kettőhöz gyári pigtail.

Nem tudom megmondani, hogy melyiknek mi az előnye, volt dolgom mind a kettővel, nekem mindegy volt, csak a pigtailben volt különbség. Valamiért az u.fl volt a gyakoribb, ha nem tévedek...

lazlo16 "főleg ha nincs semmi tiltó szabály" : rajtad kívül ki venne fel tiltószabályt?

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#11784) amargo válasza bacus (#11783) üzenetére


amargo
addikt

Ezt is jó tudni, mert a hAP ac2-re tervezek én is antennát rakni, lehet a wAP-ra is fogok.

Viszont egy kérdés, ami most jött szembe, a diego oldala nem jön be Mikrotik alatt:
[link]
ping, resolve visszaadja az ip-t, de utána semmi.
DoH van beállítva (cloudflare-re), fingom sincs, hogy van-e köze hozzá.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11785) májkimiki válasza amargo (#11784) üzenetére


májkimiki
őstag

Nálam bejön, igaz egy kicsit mojol vele. Van egy nagy reklám a főoldalon legfölül, az tölt be sokáig. Az oldal hamar ott van.
(wAP_ac_LTE)

(#11786) Lenry válasza májkimiki (#11785) üzenetére


Lenry
félisten

ugyanez nálam is (pedig itt még egy pihole-on is keresztül megy)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11787) Adamo_sx válasza amargo (#11784) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nálam az ilyen fura, "a legtöbb oldal bejön, de némelyik nem" hiba MTU beállítás gond volt (DIGI mobilnet, hAP ac2-vel).

(#11788) amargo válasza Adamo_sx (#11787) üzenetére


amargo
addikt

nagyon köszönöm az MTU tippet, mert ez volt a gond.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11789) lazlo16 válasza bacus (#11783) üzenetére


lazlo16
aktív tag

A public ip megoldotta az összes gondom nagyjából .

Ebből jön a kérdés .. milyen portokat érdemes zárva tartani ?

[ Szerkesztve ]

(#11790) bacus válasza lazlo16 (#11789) üzenetére


bacus
őstag

Mindet, amit nem használsz.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#11791) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Van egy Syno Ac2600-as routerem, teljesen elégedett vagyok vele, minden rendben van vele (kopkopkop).

Gondolkodom, hogy vennék egy mikrotik router-t, főként azért, hogy tanulmányozzam a router OS-t, mert bármikor jól jöhet.

A kérdés az, hogy mit lenne érdemes venni? Wifi nem annyira fontos, azt intézi a Syno, a kábeles hálózatot jó lenne, ha maxon tudná használni. Van egy 1000/1000-t-s net, de szerintem a PPPOE-t is intézné a Syno, ergo mögé tenném be.

RB750Gr3 L4-et néztem. Ez jó lenne erre a célra? Poe mondjuk nem lenne fontos. :)
Tudnátok ebben segíteni?

Köszi szépen! :R

Véleményem szubjektív...

(#11792) e90lci válasza hackeeeee (#11791) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Inkább RB4011,Hap ac2,RB1100AHX4,hap ac3.Vagy ha van pénz lóvéra CCR2004-1G-12S+2XS.

(#11793) hackeeeee válasza e90lci (#11792) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

So olcsó opciót szeretnék. Tanulási célra kell. Aztán úgyis a syno mögött marad. Vagyis, sztem beteszem DMZ-be a syno-ban.

Körbenézek, köszönöm! :R

Véleményem szubjektív...

(#11794) Lenry válasza e90lci (#11792) üzenetére


Lenry
félisten

azért érdekesen ajánlasz dolgokat...
tanulmányozni szeretné a kolléga a rOS-t, erre ajánlasz egy router 80.000-ért, egy másikat 110.000-ért, meg egy harmadikat 70-ért...

a hap ac2-vel viszont egyetértek, tudja, amit a kolléga keres, és csak 20.000 Ft-ba kerül, vegyen azt.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11795) e90lci válasza Lenry (#11794) üzenetére


e90lci
senior tag

Nem ismerem a pénztárcáját ezért mertem minden szegmensből ajánlani.Én RB3011 el kezdtem meg egy Wap ac vel.Megismeri az rOS-t,akkor úgyis a synot beteszi ap nek szerintem.

(#11796) hackeeeee válasza Lenry (#11794) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm szépen. :R

Akkor, ha jól sejtem, RBD52G-5HacD2HnD-TC L4 lenne ez?

Igen, lényegében a kábeles cuccok mennének erre, a wifi-s részt, és a ppoe-t intézné a Syno továbbra is.

Igen, a Syno marad, az tuti, nem szeretném eladni. Ha cserélnék, akkor RB4011IGS+5HACQ2HND-IN -t néztem, de nem akarok megválni.

Köszönöm a segítséget. :R

Véleményem szubjektív...

(#11797) Lenry válasza hackeeeee (#11796) üzenetére


Lenry
félisten

igen, ez az

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11798) hackeeeee válasza Lenry (#11797) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm szépen.

Annyi kérdésem volna, hogy wifi nélküli változatból esetleg van olyan változat ami ajánlott lehet? Csak az ár miatt kérdezem. Nem sok múlik, ahogy nézem pár ezer Ft a különbség.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11799) Lenry válasza hackeeeee (#11798) üzenetére


Lenry
félisten

passz, a hap ac2 eléggé bestbuy, szóval én akkor is azt venném ha nem kell a WiFi

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11800) hackeeeee válasza Lenry (#11799) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, okés. Köszi szépen a segítséget. :R

Lehet, hogy fogok jönni kérdezni. :)

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.