- eBay-es kütyük kis pénzért
- Asszociációs játék. :)
- Openwrt Barrier Breaker 14.07 saját verzió Tp-link routerekre
- Fűzzük össze a szavakat :)
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Win 10 LTSC: hülye vagyok?
- leslieke farmerzsebe
- Huananzhi X99 TF
-
LOGOUT.hu
Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Brandynew
őstag
válasz Nordik #70099 üzenetére
A https://allampapirkalkulator.hu mindent megmond Az 5 éves fogja megérni szerintem minden esetben, akkor is, ha 1 és akkor is, ha 5 évre tervezel. Jövőre amúgy ilyen 10% körüli kamata lesz, ami brutál.
[ Szerkesztve ]
-
Nordik
őstag
válasz HussarF #70098 üzenetére
Talán nem dönt úgy a kormány, hogy egyáltalán nem lehet kivenni. Gondolom maximum megemeli a buntit, bár drasztikusan nemhinnem.
Igazabol ez egy elég jó konstrukciónak tűnik jelenleg. Vagyis jobb mint a MAP+. Kérdés, hogy az infláció marad e ennyire magas. Mert úgy hoz igazán jól.
Akinek nem túl régi a Map+ vagy most vág bele érdemesebb PMAPot venni.
Már csak az a kérdés 3 vagy 5 éves legyen. Bár ha hozzáférhető akkor gondolom célszerűbb a hosszabbat választani. Vagy melyik milyen esetben jobb?
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz AcCEsS #70093 üzenetére
ha kimonmdottan azért csikicsukizol több alkalommal ide-oda, hogy árfolyamnyereségen profitálj, akkor szerntem már üzletszerű. Ha csak van 1 oda aztán bizonyos idő múlva egy visszaváltás, akkor szerintem még elmegy, megmagyarázható.
A nav bekérheti az adatokat a szolgáltatótól és ellenőrizhet, beidézhet személyesen, ha úgy dönt. -
AcCEsS
senior tag
"A valuták, devizák átváltásakor az árfolyamkülönbségből keletkező nyereség, ha az átváltás nem üzletszerű tevékenység keretében történik, adómentes jövedelem, egyébként ellenőrzött tőkepiaci ügyleti nyereség [Szja tv. 1. melléklet 7. 4. pont; 67/A. §]."
Ha a mostani EUR, USD, HUF árfolyamingadozásokat kihasználva hobbizok kicsit az ide-oda átváltással, az már üzletszerű kéjelgés? Tehát az árfolyamnyereség adóköteles lehet? És a Revoluton vagy a Zen-en ide-oda váltást ki fogja ellenőrizni?
[ Szerkesztve ]
AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)
-
gg07
tag
Akkor most TBSZt nyitni RCnèl annyira nem jó deal..de hát pont ilyenkor kéne vásárolgatni erőssen DCAzni.
-
.mf
veterán
válasz csakegymunka #70079 üzenetére
Paypal szopó, én is megjártam már ezt a kört.
a.) elköltöd
b.) elutalod paypalon belül valaki megbízható ismerősnek, akinek USD bankszámla van mögötte, és így ingyen ki tudja magának utalni, majd neked át, bár ebben valszeg lesz egy szép kis utalási díj is.Paypal egy retek banda. Brexit után annyit sem engedtek, hogy a GBP számlát EUR-ra váltsam, azt mondták, hogy zárjam be a régit és nyissak egy új accountot. 21. század vazze, paypal nem ismeri a más országba költözés fogalmát.
#70083 nort_on: nem fog működni. Hiába adsz hozzá multi-currency accountot mint Revolut, a Paypal előbb a pofátlan 2.5-3%-ával fogja átváltani a home currencydbe, és azt utalja ki.
Been there, done that, nekem is az EUR-t előbb GBP-be átváltotta jó szarul, és GBP-t utalt ki.[ Szerkesztve ]
Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
aAron_
őstag
válasz Nordik #70088 üzenetére
Kettő PMÁP van értékesítés alatt jelenleg, egyik 2025. március 27-én jár le, másik 2028. április 20-án.
Duráción kívül a kamatprémiumban van különbség. Előbbi 0,75%-ot fizet infláción felül, utóbbi 1,5%-ot.
Semmi sem garantálja, hogy lejárat előtt el lehet majd adni, de az Államkincstár egyébként mind a kettőre jegyez árfolyamot, és ennek feltételeit csak ritkán és kis mértékben szokta változtatni. Felhalmozott kamatot természetesen megkapod.
Lehet érdemes lenne fix kamatozású MÁK-okon (2023/C, 2025/C) is elgondolkodnod. Itt is futod a kamatkockázatot, ha nem tartod lejáratig, de ezekkel még több opciód is van. Hozamuk 6,5%, 7% körül alakul.
#70084PredatorZoli: Agyrém
[ Szerkesztve ]
What is your ikigai?
-
Nordik
őstag
Kicsivel több mint fél éve vásároltam 6millio forint értékben MAP+t amit szeretnek PMAPra váltani.
Erdemesebb az 5 evest venni? Ha igen miért? Egyelőre nem tudom szükség lesz e a pénzre, de előfordulhat, hogy valamikor igen. Kivehetem egy részét vagy az egészet is ugyanúgy mint map+nal csak itt 1% bukoval?
Itt a lényegi kérdés, hogy ugyanúgy úgymond napi kamattal számolnak? Tehát tegyük fel kiveszem 8 hónap után akkor az addig felhalmozott kamatot megkapom? Ugye map+nal folyamatosan növekszik az összeg. -
PredatorZoli
Topikgazda
válasz julius666 #70077 üzenetére
ha a szochót kiveszed a képletből, akkor ugyanaz egy amcsi brókeren keresztül kapni osztalékot, mint egy eu-son keresztül accumulatingként kapni.
Ha ugye eu-s brókered van, akkor az etf gyártók többnyire írországban vannak bejelentve, ahol 15% az adókulcs, mint nálunk, vagyis ugyanaz a withholding tax van. Tehát az amerikából jövő adóra már nem vonnak le adót, egyéb országokból érkezőkből meg csak abból, ami kevesebb mint 15% wth taxot tartalmazott.
Amcsi brókernél ugyanez, ott maga amerika vonja le a 15%-ot, és megkapod a maradékot.
Bizonyos cégek osztalékai után magasabb adót vagy kénytelen fizetni, akár usa akár eu brókernél van, mert ha egy országban (ahol az adott részvény van) a kifizetés előtt nagyobb a wth tax mint 15%, azt nem tudod visszanyerni sehogyse gyakorlatilag. Ez egyfajta surlódási veszteség, amivel együtt kell élni sajnos, akárhol is tartod a pénzt.ui: fontos, hogy az eus bróker accumulating verzióját hasonlítottuk össze az amcsi bróker distributing verziójábal. Ha eu-s distributingot nézel, az sokkal rosszabb, mivel németo-n keresztül történik a kifizetése az osztaléknak, ők is rátaxolnak elég csúnyán. (Amcsi brókernél meg ugye csak distributing van így ott azzal néztük.)
Ha valami valótlant állítottam, akkor javítsa ki aki tudja!
-
UberMutant
őstag
válasz csakegymunka #70082 üzenetére
ne éld bele magad. nem fog menni.
szépen lehúznak.
egy dolgot tehetsz, közvetlenül eladod a dollárod valakinek. (vagy elköltöd)még 1 dolgot megpróbálhatsz, wise usa accountot hozzáadsz. elvileg nem engedi, de ha ügyesen hazudsz az ügyfélszolgálatnak, akkor esetleg átverheted őket és engedélyezik.
[ Szerkesztve ]
-
nort_on
senior tag
válasz csakegymunka #70082 üzenetére
Ott a Revolut-os link kettővel feletted, add hozzá a kártyádat.
[ Szerkesztve ]
-
Brandynew
őstag
válasz csakegymunka #70079 üzenetére
Szia,
USD-ben utald át Revolutra.
-
stingy2
senior tag
válasz julius666 #70077 üzenetére
Eu-s Ucits ETF-ekről halvány lila fogalmam nincs, soha egy darab nem volt a birtokomban, évek óta kizárólag amerikai ETF-ekből keresek pénzt - na jó, idén inkább bukok , de jelenleg az is kimerül a következőkben: SPY, SPXL, XLK, TECL, IEF, TLT, EDV. Egyébként a kérdéseidet majd az itteni, a B&H témában sokkal járatosabb fórumtagok fogják megválaszolni - ha akarják - mert én inkább kereskedek, vagyis dinamikus portfóliókat futtatok, ami a kereskedéshez áll közelebb, nem a b&h-hoz, így a paraméterek, amiről érdeklődtél az én hozamomat nem különösebben befolyásolják, így finoman fogalmazva is hiányosak az ismereteim velük kapcsolatban.
#70079csakegymunka áttolod revóra, majd ott átváltod? Azt írják, működik.
[ Szerkesztve ]
INTJ
-
csakegymunka
csendes tag
Sziasztok,
Lehet offtopic, akkor bocsi érte.
Paypal-ra kapok néhanapján 100-150 dollárt. Most már összesjött kb 2600 USD, hogy tudnám ezt kiszedni onnan anélkül, hogy a nem túl korrekt átváltást megszívjam? Jelenleg 350-et ad a paypal 1 USD-ért, miközben piaci ára kb 370... Köszi a tanácsokat! -
j0k3r!
senior tag
válasz PredatorZoli #70061 üzenetére
Ez az infó honnan van?
some men just wanna watch the world burn...
-
julius666
addikt
válasz stingy2 #70075 üzenetére
Grat így utólag a döntésedhez!
Tapasztaltabbként neked az ETF osztalékok adózására mennyi rálátásod van? Nem az érdekelne, hogy én mint magyar adórezidens kisember mit hogyan kell adóznom (pl. amcsi papírokra van szocho, eu papírokra nincs), az nagyjából tiszta.
Az olyan piszkos részletek érdekelnének, hogy ha van mondjuk egy MSCI ACWI-t lefedő distributing ETF-ed amcsiban meg az európai accumulating megfelelője itt az öreg kontinensen, akkor mi a difi a képlet végén? A benne foglalt változatos nemzetközi papírok különböző adóegyezmények szerint fizetnek osztalékot magának az alapnak gondolom én, jó kérdés ezután az amcsiknál levont forrásadó hogy keletkezik, vagy az európai acc ETF-eknél milyen adóteher rakódik az osztalékra még az alapon belül. Ennek valahol utána lehetne nézni?
Az osztalékra rakódó szocho pár ezrelékes (éves) adóterhet jelent csak, lévén hogy a distributing ETF-ek osztaléka 2-4% körül mozog. Ez azért nem egy vállalhatatlan különbség, el tudom képzelni ennyi difi van is az amcsi meg az EU papírok osztalék része által nyújtott hozamban alapból.
[ Szerkesztve ]
-
stingy2
senior tag
válasz julius666 #70070 üzenetére
Igazából a hazai pü-i rendszer és annak változásai (konkrétan a tönkretétele) engem nem érint, 2011-óta nincs itthon értelmezhető mennyiségű megtakarításom. Az IB-s "lécci, léccit" azért írtam, mert anno a migráláskor - akkor még volt ott is számlám - fórumokon olvastam, hogy volt, akinek sikerült elérni, hogy ne a CE-hez kerüljön mutyisztánba, hanem az IE-hez. Azóta 'nemtom, hogy működik-e a metódus.
#70074Moleman ok, de a TB nem szochó. A szochó-t nem te fizeted, hanem a cég utánad. Szóval - de majd egy adószakértő kijavít ha baromság- ha itthon nem fizeted meg a 2x minimálbér után a szochót, akkor fizetni kell az osztalék után. Persze csak ha nem EGT tagország tőzsdéjén ETÜ keretében vásárolt papír után kapod. Jellemzően USA cég, ETF. De ha pl. Frankfurtban veszel akármit, akkor nincs szochó, mert az EGT tagország tőzsdéje.
[ Szerkesztve ]
INTJ
-
Moleman
addikt
válasz julius666 #70067 üzenetére
A szocho kötelezettség nekem sem tiszta, magyar adórezidens vagyok, de Ausztriában fizetek jövedelemadót és TB-t, amit egyezményesen elfogad a magyar TB is, így mindkét országban érvényes biztosításom. Próbáltam a navos dokumentumokban kutakodni, de túlságosan jogi blabla.
#70068 Oppenheimer
Még mindig jobb, mint Ausztriában az accumulating aktívan kezelt alap, ami váratlanul osztalékot is fizetett. -
Oppenheimer
nagyúr
válasz stingy2 #70069 üzenetére
Akkor sztem maradni kell captradernél amíg az ember Európában él. Buy & holdnak az is előnye, hogy egyszerű az adóadminisztráció, sőt kisebb is lehet az adóék accumulating etf-nél, mint distributingnál (országtól és adószabályoktól függően).
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
julius666
addikt
válasz stingy2 #70064 üzenetére
B&H esetén kb. mindegy, hogy 0,2 vagy 0,5% a jutalék +sarc.
Az momentán mindegy. Az kevésbé, hogy ha bedobod TBSZ-re a pénzed (idehaza másnak nincs értelme régóta), akkor a köv. 6 évben jó eséllyel ott dekkol. Azt azért nehéz lenne biztosra venni, hogy az alaposan tökön rúgott hazai pénzügyi szektor a következő években nem fog hozzányúlni a költségekhez.
Mint te is írtad, a daytrading innentől kuka a BÉT-en (illetve a hazai brókereknél más tőzsdéken is, teszem hozzá). A probléma az, hogy a brókerek a daytraderekből éltek, nem a B&H rizsszemeiből. Szerintem az eddig megszokott hazai költség struktúra radikálisan fog megváltozni. Alap, hogy a jutalék változik, de szerintem számlavezetési díj is simán visszajöhet/emelkedhet. Ha nem idén, akkor 1-2 éven belül.
esetleg szépen megkérni az IB-t, h lécci, lécci tegyenek át az írekhez - us. etf ott se lesz, de legalább plusz tranzakciós adó sem.
Ez mennyire reális lehetőség? Utána milyen eséllyel dobhatnak vissza magyar felügyelet alá a későbbiekben?
#70068 Oppenheimer:
Igen, USA-ban erre talán valami törvényi előírás is van, hogy az osztalékot ki kell fizetni.[ Szerkesztve ]
-
stingy2
senior tag
-
julius666
addikt
válasz Moleman #70057 üzenetére
Sajnos nekem is nagy dilemmám a hova tovább. Amennyit időm volt foglalkozni vele az alapján a Tasty vagy a Captrader ami jó alternatívának tűnik.
Tastyvel a fő bajom (ami valahol előnye is), hogy amcsi és más az adózás, rám pl. a szocho mentesség (jelenleg) nem vonatkozik, osztalék után adóznom kéne.
Captrader (átbrandelt német IB gyakorlatilag) kicsit drágább és a megbízhatósága is szvsz gyengébb. Egyrészt az alacsony bef védelem miatt, másrészt meg két cégtől is függsz rajta keresztül, az IB-től meg a Captradertől magától. Nem hinném, hogy Budacash jellegű kockázat lenne benne, de a díjak talán könnyebben változhatnak, illetve ki tudja mennyire lesz hosszútávú a működése. Azért az is fájdalmas lenne, ha egyszer csak kitalálná a cég, hogy migrálnak az IB rendszeréről másra.
IB jó lenne, de ha számlát nyitsz náluk, akkor a magyar felügyelet alá fogsz tartozni. Magyarán a tranzakciós adót nem kerülted ki vele, meg hát szvsz diverzifikálni pont a magyar felügyelettől elfelé lenne érdemes. Ebbe egyébként elég depresszív belegondolni, hogy attól kényelmetlen lesz egy bróker, hogy van hazai képviselete. 2-3 éve pont fordítva gondoltam volna még. Eléggé banánköztársaság feeling.
[ Szerkesztve ]
-
Moleman
addikt
válasz PredatorZoli #70062 üzenetére
& #70064 stingy2 & #70060 Hi!King
Köszi!
Kizárólag B&H a terv, viszont az esetleges külföldre költözés miatt nem biztos, hogy ki tud futni a TBSZ, ezért keresgélek alternatívát. Az EUR ETF annyiból előnyös, hogy a bevételem és a megtakarítási cél is EUR, nem kell váltogatni.10 éves időtávot nem látok most, ha valamikor rendeződik az ingatlanpiac és újra olcsóbbak lesznek a hitelek is, meggondolnék egy saját házat.
-
avl
senior tag
válasz PredatorZoli #70061 üzenetére
aztakuba ! az igen, hogy visszamenöleg érvényes
...még jó, hogy megálltak 2022 januárnál !
ha "nekik" szabad, akkor másnak is ?
-
stingy2
senior tag
válasz Moleman #70057 üzenetére
B&H esetén kb. mindegy, hogy 0,2 vagy 0,5% a jutalék +sarc. Viszont a BÉT-en a day -, és swingtrade-et ezzel ellehetetlenítik. Mondjuk eddig sem itthon kellett ezt a műfajt művelni, de vannak lokálpatrióták. Eu-s bróker nyilván nem jó, mert a PRIIPS miatt EU-ban nem vehetsz US ETF-et, így marad a Tasty és a Tradestation. (esetleg szépen megkérni az IB-t, h lécci, lécci tegyenek át az írekhez - us. etf ott se lesz, de legalább plusz tranzakciós adó sem.) Itt igazából azt kell átgondolni, hogy B&H amíg élünk, mert akkor mehet minden mint eddig TBSZ-en, de ha inkább kereskedünk, akkor menekülni kell vmi. kúltúrnépek irányába. szerintem...
INTJ
-
Lex Icon
senior tag
A Magyar Államkötvényeknél érdemes egy kicsit utánanézni a kamatfizetés és a többlethozamhoz jutás időbeli eloszlásának és nem csak az EHM értékeket nézni.
Vegyük pl. az említett 2028/B-t:
Az eredeti ajánlat szerint 4,5%-ot fizet évente (névértékre vetítve). Mivel olcsóbban tudjuk megvenni (jelenleg 8.868,- Ft), így erre számolva 5,07%-ra jön ki a kifizetett kamat. A hozam többi részét (100/88,68=12,76%-ot) csak a lejáratkor, azaz 2028-ban kapjuk meg. Ezzel az a probléma, hogy a romló Ft és a magas infláció miatt ennek a jelenértéke (vagy a kamatfizetésekre elosztott jelenértéke) jóval kevesebb, mint az EHM értéke.
Ha valami nem így van, javítsatok ki! -
PredatorZoli
Topikgazda
válasz Moleman #70057 üzenetére
Szerintem igen. Én nagyjából a kedvezőbb folyó költségek, és a jobb metodika miatt 1% többlethozamra számítok/remélek éves szinten.
Ez az 1% éves többlethozam 10 éves távon nagyjából ledolgozza az adóterhet. 10 éves táv felett még jól is járhat az ember. Ehhez persze az kell, hogy ne adj el menet közben.[ Szerkesztve ]
-
PredatorZoli
Topikgazda
2022 januártól
Vagyis kifizettetik év elejéig viszamenőlegesen.
Az ügyfelektől gondolom nem tudják, de a brókereket megtaxolják vele visszamenőleg. A brókernek meg az év elejéig visszanézve kiesett pénzt is majd be kell hoznia.A random jókor szállt ki a bizniszből és adta el a céget, jól elkaszálta volna őket ez.
-
-
Moleman
addikt
válasz julius666 #70053 üzenetére
Mi az alternatíva? Tasty? Vagy van esetleg valami más, EUR alapú bróker, ami ajánlott?
Kicsit én is konfliktusban vagyok, az összes befektetésem több mint háromnegyede az idei RC TBSZ-en van, lehet nem ártana diverzifikálni. Vissza lehetne növelni a kötvényarányt, de 3%-on már nem esik olyan jól a PEMÁP, mint a régi 6%-on.
#70050 PredatorZoli
A Tasty-n annyival jobb ETF-ek vannak, hogy nekünk, kishalaknak is ellensúlyozhatja a kamatadómentességet mínusz magyar költségek? -
avl
senior tag
válasz PredatorZoli #70050 üzenetére
mikortól lesznek ezek ? azt atfutva nem latom
"A tranzakciós illetéknél kétfajta változás lesz: maximumát tranzakciónként 6 ezer forintról 10 ezer forintra emelik, illetve minden értékpapírtranzakcióra kiterjesztik vétel és eladás esetén egyaránt, legyen az magán- vagy intézményi tranzakció. Egyedül a Magyar Államkincstár és a Magyar Posta tranzakciói mentesülnek alóla."
pl itt.: [link]
-
Kobe
veterán
válasz PredatorZoli #70050 üzenetére
A nagyobb poen a termeloi, es feldolgozoi koltsegek alakulasa a tavaszi idoszakbol
+40% es +60% korul vannak.
De ebbol persze semmi nem fog atgyuruzni egyik termekbe sem mert jtthon csak cocialista kalapgyarak mukodnek es mindenki lexarja az onkoltseget -
julius666
addikt
válasz PredatorZoli #70050 üzenetére
vagyis tényleg jól alávernek a brókereknek, akik jobb híján majd duplájára emelik a díjakat.
Igen, én attól tartok ez egy kiváló alkalom lesz az Erstének is a RC beolvasztási folyamatának felpörgetésére. Több pénzt oda már szerintem nem is utalok.
Eközben már az éves átlagos inflációra is 10%-ot mond (nem néhány havi év/éves, hanem éves átlag... szóval akkor a kövi hónapokban jóval 10% fölé megy az év/éves havi adat)
Lehet még kapja a belső MNB-s inflációs statisztikákat és az alapján becsülte.
(Annak aki nem értené: az MNB is számol inflát, pár éve volt is valami nyilatkozatuk, hogy ők nem igazán azt mérik, mint a KSH és jó lenne ezzel valamit kezdeni, de aztán nem lett belőle persze semmi)[ Szerkesztve ]
-
David89
tag
válasz PredatorZoli #70050 üzenetére
Csodálkoznék, ha csak annyi lenne, ha az USAban és az euró zónában már 8%os az infla, és ezenfelül romlott az árfolyam szinten 10%ot.
@avl: ezt már nekem sikerült legutóbb tisztázni [link]
-
sunavlys
senior tag
válasz PredatorZoli #70050 üzenetére
"az értékpapír vételt és eladást is megterhelik "
helyes: én azt is megadóztatnám, aki csak rágondol az értékpapírra
ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro
-
PredatorZoli
Topikgazda
Közben ez a Nagy Márton mondott pár szót a tranzakciós illetékről. Az értékpapír vételt és eladást is megterhelik vele mind magán, mint intézményi oldalon, vagyis tényleg jól alávernek a brókereknek, akik jobb híján majd duplájára emelik a díjakat.
Rip IBCE, rip TBSZ.
Eközben már az éves átlagos inflációra is 10%-ot mond (nem néhány havi év/éves, hanem éves átlag... szóval akkor a kövi hónapokban jóval 10% fölé megy az év/éves havi adat)
És még nem röhögték el magukat, mikor azt mondták, az adóemelés nem jelenik majd meg a fogyasztói árakban.[ Szerkesztve ]
-
avl
senior tag
válasz Lex Icon #70042 üzenetére
a régi kibocsátásúakra, ha nem TBSZ-en vannak, akkor kell adót fizetni, ugye ?
...azaz TBSZ-re erdmes venni -> TBSZ nyitas webkincstarnal online lehetseges ? (nem látok rá lehetöseget, 1-2 perces nezes után)pl. a 2028/B webkincstarban nalam most 6.92% aktualis hozammal látszódik;
e szerint [link] "Kibocsátás napja: 2011. március 2." -
pictigjis
senior tag
picsogok egy kicsit, mert olyan kedvem van: lesz-e vajon 400 ma?
Az mindenesetre egyértelmű, hogy a május kifejezetten rosszul sikerült a forint számára, hiszen egy hónap alatt 5,2%-kal gyengült az euróval szemben, miközben a lengyel zloty minimális, 0,4%-os esést mutatott, a cseh korona pedig több mint másfél százalékkal erősödött.
-
Lex Icon
senior tag
Akit érdekel a DKJ és a Magyar Államkötvény működése (nagyjából):
Van a prémium állampapírnál is jobb állampapír?
Aktuális Államkötvény árfolyamok.[ Szerkesztve ]
-
AcCEsS
senior tag
válasz szabi__memo #70034 üzenetére
Akkor ezért hullik ennyire a fo(s)rint árfolyama? Lehet, hogy el kellene adnom az eurót amit tegnap vettem...
AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)
-
Siriusb
veterán
Lenne egy kérdésem az Államkincstárral kapcsolatban: azt olvasom, hogy nem vállalnak semmilyen felelősséget, ha pl. nem ismerik fel a hamis okmányokat és így valaki kárt okoz; minden felelősség az ügyfélé. Ez a bankoknál is így megy?
-
Docci
senior tag
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek még idén jöhet-e jobb ajánlat a jelenleginél az állampapír piacon, vagy már most is vannak elég jó ajánlatok és nem érdemes várni.
PMÁP-ra gondoltam, de tuti nem engedik majd 2024 tavaszán eladni majd olyan könnyen, mert a "nagy kamat" fizetés költségét vissza akarják majd szedni részben.
Olyanra gondoltam, hogy Super MÁP+ tehát magas kamat (8-9%) és éves kamat forduló esetén 100%-on+kamat visszavásárlás...
Erre gondolom nincs sok esély...Most hogy marad az orosz olaj az infláció nem fog szerintem nagyon megugrani papíron. A KSH majd jól kiszámolja a 8-9%-ot, ami 15%+ lesz a valóságban.
Erőt s erényt!
-
Lex Icon
senior tag
válasz szabi__memo #70034 üzenetére
"Az MNB felhívja a figyelmet ugyanakkor arra, hogy a válságkezelés elősegítése érdekében 2021-ben az eredménytartalékából 250 milliárd forint osztalékot fizetett be a központi költségvetésbe, és a jegybanki programok jelentősen növelték az államháztartás adóbevételeit is."
-
szabi__memo
nagyúr
Matolcsy szerint nehéz, de sikeres éven van túl a jegybank, az eredmény 57 milliárdos veszteség
Milyen lehet akkor egy sikertelen? -
Kerio
őstag
válasz sajtos365 #70014 üzenetére
[https://www.allamkincstar.gov.hu/hu/gyik/tartalom/4973/]
Utolsó bekezdés:
“Mivel a jövedelemadót magánszemélyek esetén a Kincstár, mint kifizető vonja le és fizeti meg a Nemzeti Adó-és Vámhivatal felé, ezért a levont jövedelemadót a magánszemélynek nem kell külön feltüntetnie a személyi jövedelemadó bevallásában.”
[ Szerkesztve ]
-
Lex Icon
senior tag
válasz szabi__memo #70030 üzenetére
[ Szerkesztve ]
-
julius666
addikt
válasz SG3rg0 #70018 üzenetére
Ez így rendben is van, jól számoltál.
Annyi csak, hogy jelenleg emelkedő hozamkörnyezet van (lásd pl. mai MNB nyilatkozatot), szóval én személyesen próbálok minél rövidebb lejáratú papírokba pakolni, lehetőleg olyanba, ahol éppen törés van a hozamgörbén. Én ezért példálóztam a D221019-el, jelenlegi kínálatból szerintem az a sweet spot, előtte jóval kevesebb a hozam, utána alig több. Októberben meg elképzelhető hogy már 7%+ hozamra lehet majd befektetni (vagy nem és akkor a decemberi lejárat lett volna a jobb, de hát ilyen a popszakma).
-
julius666
addikt
válasz Oppenheimer #70019 üzenetére
Gondolom most majd visszaerősödik 390 alá a forint szép lassan. Az olajembargós kivétel is elég jó hír igazából piaci szemszögből.
A múltkori MNB bejelentésnek utólag nem sok értelme volt azon kívül, hogy visszafordította a forint erősödést, nem ment 380 alá. Tényleg 38x az új 35x (ami az új 33x volt)...
Jó kérdés, ha valamiért hirtelen vége lenne a háborúnak, vagy a kormány meg tudna egyezni az unióval az eu-s pénzek ügyében, akkor vajon nyilatkozna-e Virág valami szépet megint, vagy akkor hagynák erősödni kicsit a forintot. Lehet nem nagyon érdemes várni a váltással...
[ Szerkesztve ]
-
pictigjis
senior tag
válasz Oppenheimer #70019 üzenetére
-
bernel
tag
Random capitalnál lehet valahogy vásárlásnál devizára optimalizálni?
Pl. iShares MSCI ACWI UCITS ETF (Acc) van különböző piacokon dollárban és euróban kereskedve is
A Random listájában csak egy ilyet látok: iSh MSCI ACWI, amelynek euróban van megadva az árfolyama.
Ha dollárom van a számlán, akkor ilyenkor kénytelen vagyok euróban venni, és így megfizetni a dollárról átváltási költséget? Vagy el lehet érni ugyanennek a papírnak a dollárosan kereskedett változatát is valahogyan a randomból, hogy dollárért a dolláros papírt vegyem?
-
Oppenheimer
nagyúr
válasz julius666 #70017 üzenetére
Fenntartja a 30 bazispontos tempot a jegybank. Na akkor most mi lesz?
Mazlim van hogy 370-en es 380-on atvaltottam a kocsi eladasbol befolyt osszeget.
Mostmar csak a medve piac folytatodasa kene.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
SG3rg0
őstag
válasz julius666 #70016 üzenetére
Igen, rövid távokra szeretnék havonta két havonta DKJ papírokat venni. Nem célom lejárat előtt hozzányúlni. Fél éves távlatban ez adja ki jobban, ahogy Te is írod. 2.5 hónappal több ideig de 6.45% hozammal. Szimplán év végéig ezt ítéltem meg jónak. Aztán ha lejár akkor így tovább fél éves távlatokban.
Én is úgy tudtam hogy adómentes -
julius666
addikt
A forint szempontjából talán az lenne a legjobb forgatókönyv, ha már ma egyértelmű utalást tenne arra az MNB, hogy fenntartja a 30 bázispontos tempót. Minden ellenkező esetben a szigorítás lassítása, illetve a következő két nap bizonytalansága újra nyomás alá helyezhetné a forintot. Így pedig akár a március elején látott 400-as csúcsot is elérhetné az euró árfolyama.
Na, szerintetek meglesz újra a 400?
Egyébként érdekes, hogy ha 1-2 hét alatt esik a forint nagyot, akkor itt kapálózik 5-10 új nick azonnal, hogyan érdemes devizába lapátolnia élete megtakarítását, ha 2-3 hónap alatt, akkor meg a kutyát se érdekli, morogva lenyeli a kisember a bukót. Aztán lehet, hogy a pánikolók váltottak már mind előző körben 380-nál és most kárörvendve szemlélik, milyen jól jártak.
[ Szerkesztve ]
-
julius666
addikt
válasz SG3rg0 #70013 üzenetére
Nem fizet 6.45%-ot. 1/eladási hozamot fizet (legalábbis a táblázatban ezt az oszlopot kell nézni). Az jelen esetben 3.76%.
A 6.45% az évesített hozam, a valódi hozamból számítják, lényegében az a hozam amit a papír fizetne, ha pont egy év múlva lenne a lejárata. A célja, hogy a különböző lejáratú papírok hozama valahogy össze legyen hasonlítható, időértéktől függetlenül.
Abban igazad van, hogy egységnyi idő alatt többet hoz a konyhára, cserébe még 2.5 hónapig benne ül a pénzed. Ha neked ez nem probléma, érdemes lehet a decemberi lejáratút választani.
Egyébként ha nagyon kell, el tudod adni lejárat előtt a DKJ-eket webkincstáron, de valószínűleg némi bukóval, amit előre nem is nagyon lehet megmondani, pontosan mennyi lesz. Ezek a papírok máshogy működnek, mint a MÁP+ vagy a PMÁP, piaci árjegyzés van rájuk, a piac mondja meg éppen mennyit érnek, azaz mennyi a realizálható hozam rajtuk egészen a lejáratig (a lejáratkori hozam fix, az számítható a linkelt táblázatokból). Szóval én idő előtti eladással nem terveznék a helyedben, olyan lejáratot érdemes választani, ami megfelelő lehet az anyagi céljaidnak (=mikor kell a pénz).
[ Szerkesztve ]
-
n00n
őstag
válasz sajtos365 #70014 üzenetére
Ez már ki lett vesézve a topikban, hogy nem igaz:
"Mi után vonnak jövedelemadót, és hogyan kalkulálják azt?* Valamennyi Kincstár által forgalmazott állampapír esetében, melyet 2019. június 1. napja előtt bocsátottak ki, a kamatjövedelem után az adó mértéke a jelenleg hatályos rendelkezések szerint 15%.
* Mentesül a kamatadó megfizetése alól a magánszemély valamennyi Kincstár által forgalmazott lakossági állampapír esetében, amelyet 2019. június 1. napja után bocsátottak ki (kivéve az idő előtt megszüntetett TBSZ esetében). "
Nekem most utalták ki az első adagot és forintra pontosan stimmel. -
A PMÁP-nál kamatfizetéskor mi történik? Jóváírja az eredeti papírban a kamatot, mint a MÁP+ vagy kiteszi a pénzszámlára? Ha ez utóbbi, akkor hogy érvényesül a kamatos kamat?
#70012 UberMutant
Jó, tehát a szigorúan vett kamatos kamatot itt el lehet felejteni. Érdekes.[ Szerkesztve ]
-
avl
senior tag
-
SG3rg0
őstag
D220831 DKJ holnap lesz elérhető. Ez jó vételnek fog számítani, ha DKJ akarok venni?
[ Szerkesztve ]
-
avl
senior tag
van még némi MAP+ -om, aminek nemsokara jön a "Kamatteljesítés napja" (következö idöben 5.5%-ot hozna, ami kevesebb, mint mostansag pl. DKJ-é), ami utan 100%-on eladható.
gondolkozom, hogy semennyi se maradjon, vagy mondjuk 3-4 havi költésnyi igen-e.
-
nort_on
senior tag
Akkor jól tippeltem a fél órát. Én mindkét módon nyitottam, melóba pont útba esett, szóval nem volt kitérő sem. Az allokáció volt ilyen, meg még 1-2 dolog az értesítéssel kapcsolatban talán. De szerintem kezdőnek jobb, ha van segítség egy fiókban. Revolut, Wise, ZEN, stb-hez képest pl bonyolultabb és több idő is, erre gondoltam.
-
Lex Icon
senior tag
válasz Brandynew #69991 üzenetére
megveszem most mondjuk a D230419 sz. kötvényt 94,04% vételi nettó árfolyamon
A vételi/eladási szavakat a Kincstárra kell értelmezni, tehát te eladási árfolyamon tudod megvenni a DKJ-t. Alul a megjegyzésben is le van írva.
Fordítva jó lenne. Egész nap venném 94,04-en és 94,6-ért eladnám.Ja, és a hozamok évesítve vannak.
[ Szerkesztve ]
-
Siriusb
veterán
Köszönöm mindenkinek!
Új hozzászólás Aktív témák
- CES 2025: még idén befut az Intel Panther Lake
- World of Tanks - MMO
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Nosztalgikus húrokat megpendítő házzal rukkolt elő a SilverStone
- Milyen autót vegyek?
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Google Pixel topik
- Külpolitika
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest