Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) Alice90


Alice90
aktív tag

Sziasztok kikapcsolt állapotban ha nagyon ügyesen fülelek és a táphoz teszem a fülem kis elektormos zajt hallok (egy vadi új tápból)

ez normális ? (persze ha lekapcsolom a 220v-ról akkor már nincs zaj)

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#63852) Pityu. válasza BomiBoogie (#63850) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A szuper az ,hogy az elvártnak megfelelően működik

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63853) Glaz-dozfhut válasza Pityu. (#63852) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Még nem írtad át az adatlapod!

- Glaz-doz-fhut -

(#63854) vittorio7 válasza Algol (#63845) üzenetére


vittorio7
őstag

Nagyon szép összefoglalás. :R Bár nem lettem nyugodtabb...

[ Szerkesztve ]

(#63855) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Végül is eVGA Supernova G2 1000W lett a rendelés.Remélem jó döntés volt :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#63856) BomiBoogie válasza Alice90 (#63851) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez normális, olvass kicsit vissza, Algol kolléga hosszabb hozzászólásáig. :K

(#63857) Algol válasza b1sti (#63848) üzenetére


Algol
senior tag

Géped keveset fogyaszt, TDP-vel számolva is legfeljebb 220 wattot. Ezt a fogyasztást csak Furmark + prime95 együttes futtatásával lehet megközelíteni, normális játékoknál ettől kevesebbet fogyaszt. 400 wattos táp bőven elég neked, csak azért írok nagyobbakról is, mert hátha nagyobbat kívánsz a jövőben. Ár szerint növekvő sorrendben:

FSP FSP400 60APN 85

CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W OEM Két hasonló képességű, olcsó megbízható darab.

CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM Csak mert írtál róla, nem kellene 500 wattos, ha nincsenek további terveid.

XFX 450W Pro Series (P1-450S-X2B9) Ez egy minőségi darab, sajnos ahol most elérhető, csak 2 év garanciát adnak az 5 éves gyáriból. Ha ki tudod várni, hogy megint lesz az Ipon-ban, akkor ott 5 év garanciával vásárolhatod meg.

Üdv: Algol

(#63858) Pityu. válasza Glaz-dozfhut (#63853) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tényleg ki is javítom ott a táp részt

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63859) moha21 válasza Pityu. (#63858) üzenetére


moha21
addikt

Ezek a dolgok nyugodtan mehetnek akár privátban is, jó lenne nem teleszemetelni a topicot!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#63860) AirBundy1


AirBundy1
tag

Erre esetleg van valakinek ötlete?

Köszönöm

(#63861) PainKiller13 válasza AirBundy1 (#63860) üzenetére


PainKiller13
őstag

Rakj bele egy G360-at, fórumon lehet kapni használtan sok garisat, vagy ha van pénz rá akkor újonnan. Azt biztos nem fogod hallani benne.

Tapasztalatból mondom.

(#63862) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Olyan adapterek léteznek, amik 24portos ATX csatlakozóra dughatunk rá?
Így akkor nem kell gyárilag dc-in csatlakozóval vennem az alaplapot. Olyan teljesítményűre lenne szükségem, ami 2db sata winchestert és egy INTEL Pentium G3220 procit meghajt 365/7/24-ben.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63863) b1sti válasza Algol (#63857) üzenetére


b1sti
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod! Valószínű, hogy akkor a ctg 500-ast fogom megvenni, mert később majd proci csere és ram bővítés is lesz, és akkor nem szeretnék másik tápot is venni! Köszönöm még egyszer! :R

(#63864) AirBundy1 válasza PainKiller13 (#63861) üzenetére


AirBundy1
tag

Nem lenne rossz opció, de a hely szűke miatt valami kompaktabbra gondoltam.

Köszönöm.

(#63865) tornas válasza moha21 (#63821) üzenetére


tornas
őstag

"~400W egy VGA-nak..hmm és azt mivel hűtöd?"

A HÉV-en található ülés alatti fűtőtestek 500 W-osak és égetnek is rendesen... :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#63866) tornas válasza Algol (#63845) üzenetére


tornas
őstag

"Ha már elég sok lesz a panasz és valamelyik gyártó marketingese fantáziát lát a dologban, akkor fogják megoldani ezt a problémát és előállnak majd egy új cicergésmentes tápegységgel, hogy némi felárral eladhassák."

Ezek szerint, mostanában a "gépek" azért működnek úgy ahogy, mert a marketingesek tervezik meg őket és nem a mérnökök. :R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#63867) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

FSP Aurum 400W Gold vagy
Be Quiet Straight Power E9 Gold
éri meg jobban vagy csak egyszerűen jobb? Az ár a kettő között nem döntő tényező.

A gép Intel q9550, GTX560Ti, minimális tuning, SSD, HDD, 4GB RAM.
Mennyi tartalék lenne benne?

köszi

(#63868) Lipton válasza Lipton (#63867) üzenetére


Lipton
őstag

A BQ is 400W ternészetesen (nem volt idő már szerkeszteni).

(#63869) Pityu. válasza moha21 (#63859) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ennyi erővel egy két ember kétségbe esett jaj milyen tápot vegyek és felsorol ezret dolog is lehet tele szemetelés.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63870) hdekakas válasza Lipton (#63867) üzenetére


hdekakas
senior tag

Én inkább FSP-t venném, picit olcsóbb is, de mindkettő (egyformán) jó ebben a kategóriában.

(#63871) zolee0307


zolee0307
őstag

Új super flower tápok elérhetők, 80+ bronze minősítésűek:

[link]

Mennyire érik meg az árúkat, mert szerintem be lehet tenni az ajánlott tápokhoz.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#63872) Algol válasza tornas (#63866) üzenetére


Algol
senior tag

Nem, csak marketing szempontok jelentősen megkötik a mérnökök kezét.

Idézet (#9289) 04ahgy-tól

"(Mert meg lehetne csinálni mindezeket úgy, hogy ne ciceregjen és ne hullámozzon, csak akkor a marketingeseket kellene kirúgni a gyárakban és a helyükre mérnököket felvenni, no de akkor 40 évig működne a cucc hibátlanul, mint a Sokol rádió.)"

Üdv: Algol

(#63873) MMIX válasza zolee0307 (#63871) üzenetére


MMIX
addikt

A Superflower HX sorozattal ellentétben az Amazonokban nincs semmi érdekes, és FSP Raider és Seasonic S12II árban van.
Még az sem biztos, hogy SuperFlower gyártmányok. Nincs az elektronikáján semmi "SuperFloweres" felirat sem matrica. Csak azoknak való, akik nem gyakori tápot akarnak venni valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#63874) Algol válasza zolee0307 (#63871) üzenetére


Algol
senior tag

Minőségükkel nem lehet semmi gond, tesztekben is dicsérik őket. Egy furcsaság van, ezek a tápok 12 V-on mind 4 ágasak. Például az 550 wattosnak 12 V-on 3 16 A-es és 1 18 A-es ága van.

Üdv: Algol

(#63875) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Tápot kell cserélnem és ajánlottak egy használt Corsair CMPSU-400 CX tápot.
Beépítésre került és 25 perc Aida64 stability teszt ment a gépen
(Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H, DualCore AMD Athlon II X2 2450, 4 GB DDR3 1333, Samsung 320 GB sata, dvd író)

CPU CORE min: 1.134 , max: 1.491 , average: 1.442
+3.3V min: 3.456 , max: 3.492 , average: 3.473
+5V min: 5.027 , max: 5.053 , average: 5.053
+12V min: 12.721 , max: 12.840 , average: 12.771

A kérdésem, hogy ezek a feszültségi értékek jók e?
A 3.3V és a 12V-nál is nagyobb értéket mutat, de főleg a 12V-nál 12.840 a max. Biztonságos a táp?
Előre is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#63876) Algol válasza schulc99 (#63875) üzenetére


Algol
senior tag

A 3,3 V, az 5 V és a 12 V értékeit, ha csak nem multiméterrel mérted őket nem kell figyelembe venni.
Egyébként mindegyiknek a névleges érték plusz/mínusz 5 %-os sávba kell esni. Például a legfontosabb 12 V esetében: [11,4 V - 12,6 V] közé.

Üdv: Algol

(#63877) schulc99 válasza Algol (#63876) üzenetére


schulc99
tag

Nem multiméterrel mértem, sajnos nincs ilyen műszerem. Nem tudom mennyire hihetek a programnak is.
Ha az 5% sávot nézem (11,4 V - 12,6 V) akkor a 12,7 - 12,8V túl van ezen, így már nem merek belevágni a megvételébe. Sajnos dobtam már ki komplett gépet táp miatt.
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#63878) El Kebir válasza schulc99 (#63877) üzenetére


El Kebir
őstag

semennyire se kell elhinni, nekem a +5V-ra ír az +5,591V-ot... a +12V-ot meg ki se jelzi :U ... mégse izgulok... :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#63879) zolee0307 válasza MMIX (#63873) üzenetére


zolee0307
őstag

Egy tesztben azt olvastam, hogy saját gyártmány, meg japán kondik vannak benne. A tesztben jókat írtak róla.

Algol: Ez 4 ág érdekes, nem tudom mennyire befolyásolja a használhatóságot.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#63880) schulc99 válasza El Kebir (#63878) üzenetére


schulc99
tag

Akkor szerinted nyugodtan megvehetem?
A márka jó, a típus teszt jókat ír. Egy netezős gépben volt ahol semmi hajtásnak nem volt kitéve és ezért akartam megvenni.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#63881) MMIX válasza zolee0307 (#63879) üzenetére


MMIX
addikt

Az Amazon a SuperFlower egyik többszörösen újrahasznosított típusneve 6 éve is volt már Amazon nevű tápjuk. A mostaniak egyágasok. (a visszább belinkelt tesztben is látható)

[ Szerkesztve ]

(#63882) El Kebir válasza schulc99 (#63880) üzenetére


El Kebir
őstag

azt, hogy milyen állapotú, azt innen nem tudhatom, de az aida által kijelzett értékekből se lehet megmondani.

az előző tápegységem pont egy cx400-as volt, amit 5-6 évesen adtam el. (nem azért mert rossz volt, hanem mert az már elég öreg) , milyen idős amit venni akarsz? (az enyém max 2/3-ra volt terhelve, úgy ment gond nélkül annyit)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#63883) schulc99 válasza El Kebir (#63882) üzenetére


schulc99
tag

4 éves és nem volt hajtva.
Egy Asus (int. vga), amd dual core (250) 2x3 Ghz, 2 GB RAM ennyi volt a gépben amit hajtott.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#63884) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok,

segítséget kérnék picopsu ügyben. Szeretnék egy picpopsu 80-at üzembe helyezni egy baytrail alaplaphoz. Normál ATX táppal szépen elindul a lap, de picopsuval meg sem mukkan a lap. Mégpedig vszleg azért mert az alaplapi 4 tűs 12v atx csati nincs a picopsuhoz. Van a tápon egy 2 tűs csati hely, esetleg ide kellene csatlakozni egy ilyen kábellel? Egy molex->12v atx kábel is működhet?
Illetve a lapon az ATX csati 24 tűs a picopsu 20 tűs. Ez emlékeim szerint nem gond, de fene tudja rég foglalkoztam ilyenekkel :)

[ Szerkesztve ]

fred

(#63885) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

szeretnék segítséget kérni tőletek. Vettem egy FSP Aurum pro 850W tápegységet. A baj vele az, hogy totálisan más a hálózati kábel ami jár hozzá. Nem a megszokott kábel csatlakozó aljzat van benne mint bármelyik másik tápban hanem egy új szokatlan.
szeretném megtudni, hogy mi ennek a neve. Mármint a szabványnak, mert szeretnék több ilyen kábelt is venni.

Itt egy kép róla: [a szokásos és az új]

(#63886) tornas válasza Mexildos (#63885) üzenetére


tornas
őstag

IEC 60320

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#63887) dmisi79


dmisi79
csendes tag

Sziasztok!

3db 600W körüli táp közül kellene választanom:

1. Be Quiet Dark Power Pro 10
2. Enermax Platimax
3. Seasonic Platinum (nem Fanless!)

Nem az ár a mérvadó, kb. egy áron vannak, 40-45k körüli összegért a lehető legjobb és leghalkabb (nem Fanless) tápot szeretném megvenni. Ti melyiket választanátok? Van valakinek valamelyikkel tapasztalata?

(#63888) hdekakas válasza dmisi79 (#63887) üzenetére


hdekakas
senior tag

Seasonic Platinum táp bár jó, ha halkat akarsz, nem ajánlatos, 99%-ukban visít a tekercs. :N
Másik kettő közül igencsak mindegy.

(#63889) #35434496 válasza dmisi79 (#63887) üzenetére


#35434496
törölt tag

Én az Enermaxot vennèm.

(#63890) JuliusK


JuliusK
tag

Sziasztok!

Sajnos megjártuk egy XFX Pro 550-es táppal, amelynek a hibájáról már többen írtak. Bővebben itt: [link]
Ezek után nem ajánlom ezt a tápot megvételre több ugyanilyen problémát jelző fórumtárs hozzászólása miatt is.

Érdeklődöm, hogy 20.000.-Ft körül milyen, nem moduláris kábelezésű, de magas hatásfokú, halk ventivel rendelkező, minőségi tápot tudtok ajánlani?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#63891) Zsohi válasza hdekakas (#63888) üzenetére


Zsohi
őstag

Ez hülyeség... Arról már nem is beszélve, hogy a Seasonic Platinum szériája igen csak kitolta a minőségi határvonalat, amivel véleményem szerint nem igen képesek versenyezni a társak és ez az Enermax-ra még inkább igaz, mely vállalat már csak a nevében ugyan az mint régen.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#63892) hdekakas válasza Zsohi (#63891) üzenetére


hdekakas
senior tag

Egyáltalán nem hülyeség. (Amúgy is csak a hülye ember beszél hülyeséget. ;] )
Nézz utána.
Látom, neked is "az" van, csak éppen nem az. A kérdező nem a fanless típust kereste. Azok pedig km3 belsősek, amik coil whine-osak. :N

(#63893) Zsohi válasza hdekakas (#63892) üzenetére


Zsohi
őstag

:U

Nem találok semmiféle gigantikus panaszáradatot erről a szériáról, szóval én még mindig tartom magam a korábban említett véleményemhez. :)

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#63894) zolee0307 válasza MMIX (#63881) üzenetére


zolee0307
őstag

Thx.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#63895) hdekakas válasza Zsohi (#63893) üzenetére


hdekakas
senior tag

Volt már olyan tápod? Nekem több is, mind csinálta. Panasz áradat? Nem hiba, csak zavaró. Amúgy olvass vissza kb 100 hsz-t, már kiveséztük a témát épp a napokban. ;]
Illetve keress jobban. :DDD Majd ma ha nem felejtem el, linkelek egy párat gépről. :K

(#63896) Zsohi válasza hdekakas (#63895) üzenetére


Zsohi
őstag

A 660-assal már találkoztam, de az nem volt "beszédes".

Visszafele haladva rá is leltem a forrásra: "Akinek van SeaSonic Platinum Series tápja 760 vagy 860 W-os, attól kérdezném, hogy ebben a fajtában is sípol a tekercs?
Rengeteg tápot nézegettem mostanában a neten, és mindegyiknél sípol a tekercs.
Van egyáltalán olyan nagy teljesítményű (800W körül) táp, amelyik nem sípol?!
Botrány, hogy minden gyártó reklámozza, hogy jajj de halk a ventilátor, vagy hogy venti nélkül is megy, csak éppen a táp alap sípolása a leghangosabb az egész gépben. :(
Úgyhogy továbbra is keresek 800W vagy felette lévő tápot, ami NEM SÍPOL. "

A Seasonic sajtóanyaga szerint az efféle idegesítő sípolás a korai modelleket érinti és a bios helyes konfigurálásával megszüntethető(mondjuk ezt kétlem :) ).

"BIOS set up to ENABLE ErP/EuP (S4~S5)
BIOS set up to DISABLE Audio Always On"

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#63897) BomiBoogie válasza Zsohi (#63896) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Engem is sikerült lebeszélni a Seasonicról. :)

Mondjuk, ha sajtóanyagot is kiadnak a jelenségről, valószínűleg nem csak légből kapott. :U

A hétvégéig beszerelem a Corsair RM 650-et, aztán majd tudosítok, cicereg-e.

(#63898) Mexildos válasza Zsohi (#63896) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Szia!

Munkahelyen használunk két Seasonic platinum 1000W tápegységet. I7 (socket 2011). Van benne egy quadro és egy tesla. De nekünk még nem sípolt vagyis nem hallanánk hogy sípol. Ház nincs szigetelve.

De lehet csak nekünk volt szerencsénk.

(#63899) hdekakas válasza Zsohi (#63896) üzenetére


hdekakas
senior tag

Én sem tartom hihetőnek, hogy bios beállítással megszüntethető a tekercs síp. :N
[link] [link]

(#63900) Don Döhe válasza Algol (#63845) üzenetére


Don Döhe
csendes tag

Algolnak köszönöm a kimerítő választ.

De az itt és máshonnan kapott válaszok nem hagynak más lehetőséget, mint hogy tényleg megrendeljek egyszerre 10 különböző tápot és otthon kiteszteljem, hogy melyikkel működik a lenti konfig, a maradák pedig vissza 8 napon belül.

Szempontok:
1) 400-550W
2) 8 vagy 4+4 pines CPU12V tápcsati
3) 5 (esetleg 3) év gari
4) Max bruttó 25eFt

Ebben a hozzászólásban összegyűjtöttem pár táp ötletet:
http://prohardver.hu/tema/melyik_tapegyseget_vegyem_mielott_kerdezel_olvasd/hsz_63774-63774.html

Mások által javasolt tápok:
XFX Pro 450W
Seasonic S12II-520
SEASONIC S12 II 430W
SEASONIC M12 II 520W
Antec HCG-520
XFX Core Edition 550W
Corsair CX500

Javaslatokat kérnék még, hogy mely tápok kerüljenek bele a 10-es teszt listába.

[ Szerkesztve ]

Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.