Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) Rypejakten válasza MMIX (#44297) üzenetére


Rypejakten
addikt

Félmoduláris alatt mit értesz? Bocsi a hülye kérdésért. :B

(#44302) Mészi Zoli válasza bombibmw (#44296) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Igen, köszönöm! Érdekelnek a mérések. :R
A saját konfigomban még lesz 2 PCI digitalizáló kártya, 3 HDD.
Ez úgy kb. további 25 watt legfeljebb a gépedhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#44303) mave13 válasza M_o_g_y_i (#44036) üzenetére


mave13
őstag

Köszi. A CWT bél nem rossz, de azt hiszem, a Seasonic kicsit jobb. Mit gondolsz erről: Seasonic M12 II 520? Árban kb. ugyan ott van.

Icewolf || kósza ||

(#44304) Asbee válasza Rypejakten (#44301) üzenetére


Asbee
veterán

Nem minden kábel moduláris.

(#44305) bombibmw


bombibmw
veterán

OK,szóval a sokadik oldalt néztem már meg,ahol a Seasonic M12 ll 520 két ágasként van feltüntetve:[link]
Milyen hátránya van a két 20 A-es ágnak az egyben hagyott 40A-ossal szemben?

(#44306) Asbee válasza bombibmw (#44305) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor nézz meg egy rendes tesztet és kiderül, hogy nem két ágas. [link]

[ Szerkesztve ]

(#44307) bombibmw válasza Asbee (#44306) üzenetére


bombibmw
veterán

Figyelj!
Én nem vagyok egy akadékoskodó ember és nem is szeretek senkinek a terhére lenni.
De ha egy picit visszalapozol,láthatod,hogy minden linkemben két ágasként van feltüntetve.
Nekem nagyon tetszik ez a táp,szinte már szerelmes vagyok,de inkább veszek egy egyágas XFX-et 16k,mint egy két ágas Seasonicot,amennyiben az osztott ága hátrányban áll az egy ággal.
Egyébként Te az "S",nem moduláris tesztjét linkelted,amit már néztem is egyébként.
Szóval a kérdésem továbbra is az:hátrány,vagy nem hátrány?
Peace :R

(#44308) Asbee válasza bombibmw (#44307) üzenetére


Asbee
veterán

Kérlek olvasd el a tesztet, ott lesz valamelyik oldalon, hogy miért nem két ágas. Most nincs időm kikeresni, de ha kell majd megteszem. Ha én üzemelek egy webshopot én is odaírhatom, hogy 10 ágas, tévesen. Nem hátrány. Akkor nem a legjobb ha nagy fogyasztású vga-d van ami mondjuk eszik 300W-ot. Ismételten írom mielőtt megkérdezed megint. Még a címkén is az van hogy két ágas de nem az. Egyébként írd be a keresőbe hogy két ágas vagy két ág. Már meg is kaptad volna a választ. :)

Úgy emlékszem már megválaszolták, de ha nem szintén kereső. Ugyanaz a bél, csak moduláris az M.

Szerk: A 6. oldal utolsó bekezdésében találod a választ rá, hogy egy ágas.

[ Szerkesztve ]

(#44309) bombibmw válasza Asbee (#44308) üzenetére


bombibmw
veterán

Jjjjjó
Köszönöm szépen. :R
Ui.:Tudom,hogy az "M" a moduláris,ezért veszem ezt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44310) tornas válasza MMIX (#44244) üzenetére


tornas
őstag

Itt 70 % feletti hatásfokot ír. DPS-300AB-9 series.

Itt meg 80 % felettit. DPS-300AB-9C.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#44311) Adoka120


Adoka120
tag

Helló!
Sürgős segítség kellene nekem!
Az lenne a kérdésem jelenleg egy Codgen 400W-os tápom van amiről nem sok jót hallottam és kapok egy másik tápot amiről semmit nem tudok, csak ennyit: LC Power LC5550 V2.2.
Ez a táp jobb mint a codgen?
Ezt a konfigot kellene táplálnia:

Intel Pentium 4 2mag 3,6ghz, Cooler Master TX2 hűtés,
Gigaby GA-8I945GMF alaplap,
Nvidia Ref Geforce 9800GT 512MB,
4X 512mb kingston ram,
4db venti ( 1 db 12cm-es, 3 db 8cm-es) Mind a 4 ledes!
Továbbá egy dvd író/olvasó, kártya olvasó usb bemenet elől,
És 2 db vinyó, 1 db 80gb-s és egy 160-as!
Melyiket javasoljátok?
Mindenféle képen cseréljem le azt a tápot és támasza inkább az ajtót?:D

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#44312) Kratos77


Kratos77
csendes tag

Sziasztok!

Az aláírásomba szereplő konfighoz szeretnék megbízható tápot. Jelenleg egy 700W-os Hipro táppal használom, de nem nagyon bírja a 2db HD6950-et, CF módban játékok alatt újraindulgat.
Keret 25e. körül lenne rá, esetleg ha van valakinek megbízható használt tápja ami elvinné ezt a konfigot privátba jelezze.

Köszönöm!

(#44313) tornas válasza Adoka120 (#44311) üzenetére


tornas
őstag

Hi!

A Codegen tápod is, meg a majdani LC-power tápod is nyugodtan támaszthatja az ajtódat. Sőt, a PC-d is, amíg nem veszel bele normális 350-400 W-os tápot kerettől függően. ;)

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#44314) pcsabat válasza Kratos77 (#44312) üzenetére


pcsabat
őstag

VELE nem lesz gondod! (tuning nélkül a 650W is elég ebből a típusból).

[ Szerkesztve ]

(#44315) docee82


docee82
csendes tag

Sziasztok!

Újonc vagyok itt,de a fórumot olvasva remélem kapok segítséget!

A gépben tönkrement a videókártya (ASUS EN9800GT),helyette egy ASUS (nvidia) GEFORCE GT630 2GD3-asra ruháztam be.
Az új kártya leírásában azt olvasom,hogy minimum 450W -os táppal kellene használni.
Jelenleg egy FSP350-60MDN 350W-os táppal megy a gép,illetve rendelkezem még egy CODEGEN 300XA (400w) -al is.
Abban szeretnék segítséget kérni,hogy melyikkel használjam inkább a gépet az új videokártyával,vagy kellene -e egy nagyobb teljesítményű táp? (amire most annyira nincs keretem :( )

Konfig:
Alaplap: Asus P5K (P35)
Processzor: Core2Duo e4500
Ram:4gb ddr2
Hdd: 500gb sata2 Hitachi
Ház: Asus vento A6

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv!

(#44316) proci985 válasza docee82 (#44315) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

bőven elég a jelenlegi tápod, az előző videokártyádnál a GT630 kevesebbet fogyaszt.

a codegent meg felejtsd el, az csak papíron tudja a 400Wot, nem megbízható és rettenetes hatásfokú darab. az FSP tökéletesen jó lesz a célra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44317) pcsabat válasza docee82 (#44315) üzenetére


pcsabat
őstag

nem, nem kell nagyobbat venned. Az FSP-t használd, a Codegen-t pedig dobd ki.

(#44318) Adoka120 válasza tornas (#44313) üzenetére


Adoka120
tag

De a Lc Power jobb mint a codgen?

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#44319) tornas válasza Adoka120 (#44318) üzenetére


tornas
őstag

Ha úgy vesszük...igen. :U

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#44320) Adoka120 válasza tornas (#44319) üzenetére


Adoka120
tag

Oké rá van írva 550W de legalább nem rettegek hogy mikor romlik már el :/
Meg azért úgy hallottam, hogy a Power gyárt ám jókat is, és azért ez egy 15.000 forintos darab.
Vagy ez nem nevezhető jónak?

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#44321) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok megint én xD

Tehát még mindig tápot keresek, hogy meghajtsam majd vele az ASUS E45M1-I Delxue lapot, meg egyelőre 2 hdd-t

Elkezdtem nézelődni tápok iránt, az ajánlott tápok táblázatból kinéztem az ENERMAX Triathlor 300W-os változatban, csak ez most olyan 16k lenne.

Természetesen jó lenne olcsóbban kijönni, lenne valami olyan ezek között amire azt mondanátok, hogy ez sem rossz, cserébe olcsóbb?

FSP FSP250-60GNV 250W

FSP FSP350-60APN 85+ 350W

FSP FSP300-60HPC 300W

FSP FSP350-60GLN

Köszönöm a segítséget előre is

(#44322) docee82 válasza proci985 (#44316) üzenetére


docee82
csendes tag

Köszi a segítséget srácok!

(#44323) pcsabat válasza Adoka120 (#44318) üzenetére


pcsabat
őstag

ez körülbelül olyan, mint hogy a 4 ütemű trabant jobb mint a 2 ütemű... :)

(#44324) Adoka120 válasza pcsabat (#44323) üzenetére


Adoka120
tag

:DDDDD ez jó, de végéül is van benne igazság :)
Köszi a segítséget skacok :D

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#44325) proci985 válasza Adoka120 (#44318) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Egyik se üti meg a minimumot, hogy ajánlott legyen számítógépet rájuk kötni.

(Kieg: Mindkettőből voltak normális béllel ellátott példányok, Codegen volt FSP béllel, az LC Power Andyson beles megoldásaiból is van olyan, ami tudja a ráírt értéket és még ATX specifikáción belül is marad.)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44326) Adoka120 válasza proci985 (#44325) üzenetére


Adoka120
tag

Értem!
De szerintem amit leírtam konfigomal nem lehet nagy gond!

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#44327) tornas válasza Adoka120 (#44320) üzenetére


tornas
őstag

Az LC Power nem gyárt tápokat, csak elektronikát vesz. De nem igazán a legjobbak és főleg nem 15 000-ért. :N És ezért az árért jobbat is lehet kapni. Hivatalosan a címkéjére is az van írva hogy "Peak 550W", vagyis inkább olyan "400 W-osnak" veendő.

Ha kis fogyasztású a gép, akkor elhúzhatja egy darabig, állapotától függően.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#44328) moha21 válasza Adoka120 (#44326) üzenetére


moha21
addikt

Olvasol is vagy csak írsz? Valószínűleg egy nagy rakás hulladék az a táp, leírták már százszor. Tudod, hiába fényezed a szart attól az szar marad. Ha még 50-szer leírod akkor is szar marad.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#44329) Adoka120 válasza moha21 (#44328) üzenetére


Adoka120
tag

Persze hogy olvasok!
Én arra írtam a kedves kollégának hogy nem lehet nagy gond egy P4 táplálásában nem?
Azért erre a tápra én se kötnék egy Intel i5-őt.

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#44330) Grave_444 válasza Adoka120 (#44329) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Normális ember semmit se köt rá, vegyél egy FSP350-60APN-t az a legolcsóbb minőségi.

[ Szerkesztve ]

(#44331) Adoka120 válasza Grave_444 (#44330) üzenetére


Adoka120
tag

Mivel ezt ingyen fogom kapni egyik ismerősömtől mert neki már nem kell.
Ezért kérdeztem melyik a jobb Codgen vagy ez.
Mert jelenleg egy Codgen táplál de félek ettől.

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#44332) moha21 válasza Adoka120 (#44331) üzenetére


moha21
addikt

Teljesen értelmetlen a kérdés és nem lehet rá érdemi választ adni.... Fűtőszálon kívül mást nem kötnék rá.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#44333) Potzee válasza Adoka120 (#44329) üzenetére


Potzee
addikt

A tápegységek esetében nem csak a teljesítményt kell vizsgálni, hanem a beépített védelmet ill. ennek hiányát is! Nem a P4 táplálásával lesz a gond, hanem az esetleges "túltáplálásakor"...Egy hitvány elektronikával szerelt táp tönkre tehet alaplapot, VGA kártyát, HDD-t, stb...és a legtöbben már csak a károk felmérésekor sopánkodnak, hogy jobb lett VOLNA egy 8-10 ezres, megbízható tápba beruházni...
Egy minőségi 350/400 W-os táp a következő konfigurációdat is kiszolgálná, tehát tápok esetében gondolkodj hosszútávon!
Egyébként a P4 (50-110W) ill. az i5 (73-95W) procik fogyasztása közt nincsenek hatalmas különbségek...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44334) proci985 válasza Potzee (#44333) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

arról nem is beszélve, hogy a codegenek hatásfoka tényleg annyira szörnyen rossz, hogy egy jobb táp hónapokon belül behozza az árát.

(konkrétan amikor soksok éve eldurrant a codegen display 300am, a következő hónapban egy passzív pfcs chieftec 360al kb 2kval lett alacsonyabb a villanyszámlám a 24/7ben menő gép mellett)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44335) Adoka120 válasza Potzee (#44333) üzenetére


Adoka120
tag

Persze értem nincs bennük annyi védelem mint egy Chieftec tápban sőt nincs is szinte.
Az intel i5-őt arra értetem hogy ha lenne pl egy olyan procim biztos hogy nem kötném erre a tápra inkább álljon egy helybe míg lesz annyi pénzem hogy be ruházak egy jobba.

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#44336) vzsryl válasza bombibmw (#44307) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mindegyik S12 és M12 egyágas. Kár ezen vitatkozni, egyértelműen látszik is a hardwaresecrets tesztben. De ha gondolod, szedj szét egy példányt, és győződj meg magad róla.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#44337) Potzee válasza Adoka120 (#44335) üzenetére


Potzee
addikt

Értem. Szegény P4 vagy akár más hardver beáldozható... :(((

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44338) Adoka120 válasza Potzee (#44337) üzenetére


Adoka120
tag

Összintén egy P4-es proci 2000 forintért kapható 3ghz 1 mag Hyper technologia.
Egy Intel i5 35.000 forint kb.

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#44339) moha21 válasza Adoka120 (#44338) üzenetére


moha21
addikt

De akkor mit keresel még itt? Ezt nem értem én, ha úgyis mindegy akkor minek ide írni?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#44340) Potzee válasza Adoka120 (#44338) üzenetére


Potzee
addikt

Értem! Az árakkal is viszonylag tisztában vagyok...
...de ennyi hsz-t két ilyen szar tápról már régen olvastam...

moha21: :R

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44341) bombibmw válasza vzsryl (#44336) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi szépen. :R
Semmiképpen sem akartam én vitatkozni,csak szeretnék jól dönteni azért a "kis kevés" pénzért. :)
Túl van tárgyalva,egyágas.
Köszi még egyszer mindenkinek,várom a tápocskát.

(#44340) Potzee: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44342) tornas válasza proci985 (#44334) üzenetére


tornas
őstag

Itt mintha nem is lenne annyira rossz a hatásfoka. Érdekes...

Mindegy nekem végül is, mert nem fogok Codegen-t használni sose. Legfeljebb akkor, ha megépítem a saját kis műterhelésemet. Na, akkor kifogom végezni mindet, ami van nekem eltéve!

Az viszont érdekes még, hogy a 400 W-osban mit keres az a Yate Loon ventilátor. :)

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#44343) speedydb23 válasza tornas (#44342) üzenetére


speedydb23
senior tag

Pont ezt akartam mondani, hogy sokak állítják ürülék a hatásfoka a Codegen-nek de utána még nem néztek...
Szerintem hatásfokát tekintve nem a legrosszabb, inkább a védelem ami miatt gyenge lehet!

De hallottam már olyat amitől itt jó pár embernek a haja égnek állna...

Szóval én nem tudnék rosszat mondani a Codegen-ről mert még sose hallottam ismerősi körben, hogy ezt vagy azt kinyírt neki... De még csak nem is durrant el egyse... Persze ez annak is betudható, hogy aki Codegen-el hajtja a gépét kevésbé gamer alkat. :)

(#44344) Grave_444 válasza tornas (#44342) üzenetére


Grave_444
nagyúr

10 éve lehet nem lógott ki nagyon a sorból.
Hihetetlen, hogy mindig vannak olyanok akik a legócskább, leghülyébb dolgok mellett kiállnak. :)

(#44345) Graphics válasza speedydb23 (#44343) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az számomra elég, hogy Codegen-es környezetben nem találtam sok 100/100-as vinyót... szép lassan nyírja ki.. az instabil 3,3 és 5 és 12V-on.... aztán mikor bedöglik a vinyó, arra van kenve, aztán hopp hát kiderült, hogy Codegen tekerte a mókuskereket, csak az rozsdás...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44346) Graphics válasza Adoka120 (#44338) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És nem a procit fogja kinyírni, hanem az alaplapot, a vinyót, és még a többi hardvered, ha meg pukkan , hát vihet mindent, all in táp.

A Codegen a tápegységek orosz rulettje

De lehet LC-Power is, az is csak egy töltény a tárban...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44347) proci985 válasza tornas (#44342) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ezek már pfcsek, bár a 80 alatti hatásfokot jelenleg én már gyászosnak tekinteném. az enyém még egy korábbi, pfc nélküli szériából volt, kb 70 alatti hatásfokkal. YL jó kérdés, lehet valami "jobb" szériájuk.

speedydb23: nekem durrant már el codegenem, hála égnek nem vitt magával semmit. keress vissza itt a ph!n, nagyon sok horrorsztori volt "minőségi" tápok kapcsán, codegennel is, lc powerrel is. olyanra konkrétan emlékszem, hogy i5öst húzott egyik fórumtag az 550es LC Powerrel, mert az elég. mondtuk neki, hogy nem kéne, aztán egy hét múlva bedöglött az alaplapja... de a táp túlélte, örvendezett. hjam.

mégegyszer: okkal van nem ajánlott tápos lista az első hszben. de szerintem lassan továbbléphetünk a témán, tényleg, nagyon jó okkal nem ajánlottak számítógépbe.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44348) moha21 válasza tornas (#44342) üzenetére


moha21
addikt

Azért, mert vannak belőle normálisabbak is. Az a baj, hogy totál random a belsejük, két egyforma nincs, ha netán van, akkor a címke más a belső ugyanaz .

Én is használom, terhelve is van ( peltier és ilyen apróbb fogyasztók ), bár nem eredeti a venti és a kondi se benne már...

Ettől függetlenül a lehetséges veszély miatt, itt nem ajánlott táp.

(#44347) proci985: 3 db Codegen-nt láttam eldurranni, ebbő legy egy VGA FET-jét ölte meg. ( rejtély, hogy miért és hogyan azt .)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#44349) Allien válasza pcsabat (#44314) üzenetére


Allien
veterán

Ne ajánlgassátok AZT a tápot! :B Ugyanis, NEM tudják megmondani, mikorra lesz nekik. Megrendeltem már több, mint egy hete, és nem tudják, a beszállítójuk SEM tudja. :W

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#44350) Peat;) válasza Allien (#44349) üzenetére


Peat;)
veterán

Attól mert valami nehezen beszerezhető még nincs kihatással a minőségre. Csak bosszantó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.