Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) CoolBoy323 válasza werszomjas (#44900) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

M mint moduláris :)

XFX Pro 550-et nézd meg még...

(#44902) Fecniii válasza CoolBoy323 (#44899) üzenetére


Fecniii
tag

Én is meglepődtem hogy ilyen hangos, miközben az elődje teljesen hangtalan volt, az is lehet hogy egy hibás példányt fogtam ki, mindenesetre ma visszaviszem.

Valószínűleg az OCZ-t fogom megvenni helyette, kár hogy fehér, remélem nem fog nagyon elütni az összképtől a fekete házban.

(#44903) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:
Van egy Chieftec GPS-450AA tápom, ami 2 db 12V-os ággal rendelkezik (168W és 180W).
A videokártyám egy GTX 460-as, amelynek 2 db 6 pin-es PCIE csatlakozásra van szüksége, a tápon viszont csak 1 db ilyen van. A másikat Molex átalakítóval oldottam meg.

A kérdésem arra irányulna, hogy honnan tudom meg, hogy az 1 db 6 pin-es és a 3 db Molex végű kábelek közül melyik melyik ághoz tartozik?
Mert még véletlenül sem szeretném egy ágra csatlakoztatni a videokártyát.
Most úgy van bekötve, hogy az egyik PCIE csatlakozó közvetlenül megy a videokártyára, a másik pedig átalakítóval egy véletlenszerűen kiválasztott Molex csatlakozóról.
Jó ez így?

Előre is köszi a választ!

(#44904) CoolBoy323 válasza Fecniii (#44902) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

esetleg próbáld meg egy másikkal, hátha...

a sharkoon amúgy fekete ;)

(#44905) werszomjas válasza CoolBoy323 (#44901) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, semmi másban nincs különbség? Belső, ventik, kondik, teljesítmény?

Ahol vásárolok, ott sajnos nincs 5év garanciával XFX, csak a merlinben és pcgear-ben, legvégsőbb esetben az lesz...

Azért is kérdezem a Corsairokat, mert azokból viszont akadna :K

üdv

(#44906) Fecniii


Fecniii
tag

Azt esetleg megtudja valaki mondani mi értelme van hogy az OCZ 400W Silencer Mk III ban a venti majdnem felét letakarják egy plexivel? Ahogy nézem ez a CX430M-nél is így van.

[ Szerkesztve ]

(#44907) pcsabat válasza Fecniii (#44902) üzenetére


pcsabat
őstag

Az említett OCZ-t vedd. Minden szempontból jobb vétel mint a Sharkoon WPM és CX. A légáramlás miatt használnak takaró lemezt.

A YL ventikkel szerelt tápok hangjára jön a legtöbb panasz mostanában. Lehet alapból több a hibás ezekből, ha van alternatív megoldás (ráadásul seasonic belsővel) egyértelműen érdemesebb azt választani.

(#44908) Fecniii válasza pcsabat (#44907) üzenetére


Fecniii
tag

rendben köszönöm, akkor az OCZ-t veszem.

(#44909) dauphin válasza werszomjas (#44900) üzenetére


dauphin
aktív tag

Szerintem a SEASONIC M12 II 520W moduláris felépítésű, míg a másik a hagyományos.

Ó, bocsánat, látom elkéstem a válasszal. :O

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#44910) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Sziasztok erről a tápról szeretnék véleményeket:megér-e 6300ft-ot és gigabyte gib ge-c450p-a2 oem :))

(#44911) Graphics válasza Hardver Arc (#44910) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, mert annyiért megkapod a 420-ast / ami 350-es / FSP belsővel

Amit te kapsz: A Gigabyte SuperB GE-450-es AcBel Polytech belsőre épül :( szóval messze elkerülendő... - Potzee

Tehát hulladék táp, csak most: 6300 Ft-ért... Felejtsd el :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44912) Hardver Arc válasza Graphics (#44911) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

kérdezek egy hülyeséget.. mi az a fsp?

(#44913) Graphics válasza Hardver Arc (#44912) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Érdemes ránézni az első hozzászólásra :)

FSP az egyik legnagyobb tápgyártó .. szállít OEM-ként is, más márkák megrendelésére / pl. Be Quiet! , Gigabyte, és még sok más márka / illetve saját néven is kínálnak tápegységeket.

Őt ajánlottuk: GIGABYTE 420W GE-C420A-C2 fentebb , már párszor. Ő ideális táp, jó belsővel

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44914) KAMELOT válasza werszomjas (#44900) üzenetére


KAMELOT
titán

M12 az moduláris az S12 meg sima táp ennyi a különbség.

(#44912) Hardver Arc: Teljes nevük FORTRON FSP.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44915) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Rendben! Köszönöm nektek a hasznos infot akkor csak jobban járok ha nem boltokra bizom hanem netről rendelek.. 7info boltba voltam de mindegyikbe csak 10.000felettiek vannak meg ilyen gagyik HKC,M-Tech,Mercury

[ Szerkesztve ]

(#44916) Graphics válasza Hardver Arc (#44915) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, mert azon van a hasznuk, az említett tápokat olyan olcsón megkapják, hogy 2-3x haszonnal tudják adni.... / mondták/láttam :)

Ha bedöglik? - csere és kész... csak közben lehet más hardvert kinyírnak szépen lassan.... Minőséggel kéne vevőket szerezni, nem pedig a vackokkal...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44917) Hardver Arc válasza Graphics (#44916) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Akkor lehet jobban járok megrendelem a 420-as gigabyte a iponról csak nem tudom hogy kell rendelni és hogy mennyibe kerül hogy kihozzák?

[ Szerkesztve ]

(#44918) Graphics válasza Hardver Arc (#44917) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Regisztrálsz, megadod az adataid. Az árakról pedig már itt írtam ;)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44919) Hardver Arc válasza Graphics (#44918) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jah igen be regisztráltam most jön az hogy szeretném át venni.. de ez a pick pack lenne a olcsóbb mert ha simán házhozz rendelem az még plussz 2500ft :/ de ennek a pik paknak mi is a lényege mert nem nagyo nvágom hiába olvastam el.. jah már vágom csak inmedia helyen lehet átvenni..

[ Szerkesztve ]

(#44920) Graphics válasza Hardver Arc (#44919) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A lényege, hogy hozzád közelebb eső frekventált helyen / újságos, stbstb átvehető

[link] Lista a videó alatt, / Szolnokon jó pár helyen átvehető

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44921) Hardver Arc válasza Graphics (#44920) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

jah és akkor kapok emait hogy megjött és hol vehetem át..

(#44922) Graphics válasza Hardver Arc (#44921) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44923) Hardver Arc válasza Graphics (#44920) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

király :C rendelés elküldve :DD nagyon kösz a segítséget :R

(#44924) imibogyo


imibogyo
veterán

Mostanában annyira lecsendesítettem a gépemet, hogy nagyon hangosnak találom a Corsair 850TX v2-es tápomat. Mivel a garanciát nem akarom elveszíteni róla (2016. decemberéig még az, vagyis több, mint 3 évig) ezért inkább eladom garanciástól és veszek egy másikat.

Mit ajánlanátok az adatlapomon látható géphez, ami nagyon csendes? Tuning, több VGA, vagy sok merevlemez nem lesz. Inkább a csendesség a fontos és az, hogy ne legyen folyton határon járatva a tápegység amikor mégis játszok.

Én olyan 500W-ra tippelem azt a tápegység teljesítménysávot, ami megfelelő lehet. Ekkor olyan 25-70%-os sávban lenne hajtva a tápegység, ha jól számolok a PH-s teszt alapján (3770k+7970 = idle 50-100W, load: 300W).

Azért megfordult a fejemben a tápegység ventilátorának a cseréje is, de elég nehéz megfelelő alternatívát találni. Bár még terhelés mellett is csak langyos levegő jön ki a tápből, tehát ha nem tökéletesen olyan specifikációjút találnék, mint ami benne van (nem fogok :D ), akkor sem lehet nagy baj.

Mostani gyári venti:
YateLoon D14BH-12 - 0.7A - 140mm - 48.5 dBA és 140CFM
Amit legközelebbit találtam hozzá:
BitFenix Spectre PRO PWM 140mm - 29,2 dB 500-1800 RPM - 207 m³ / h (110CFM). Természetesen ebben az esetben fixen a legnagyobb fordulaton járatnám manuálisan. Vagy ha a tápegység 2-pin-es dugójára kötöm be, akkor gondolom ezt is szabályozná, úgy mint a gyári ventit feszültséggel.

Minden tanácsra nyitott vagyok. :K

[ Szerkesztve ]

(#44925) Graphics válasza imibogyo (#44924) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Be Quiet tápoknál nincs halkabb / na jó, azért akadhat persze :) /

Dark Power Pro P10 , ez azért zsebbe nyúlós
Straight Power E9 BQT E9-500W ő még vállalható áron van

A venticserével még nem is lenne gond, de megfelelő légnyomással is kell rendelkezni-e a ventinek. Szóval inkább egy komplett megoldásra szavaznék. Tápcsere, a leghalkabbra :)

Ezzel a venticserével én is próbálkoztam, kerestem halk tápot, volt Enermaxom is, meg FSP / Chieftec-em, meg még pár tápom.

Végül egy véletlen folytán sikerült L7-es szériát vennem / FSP belső / és azóta a vinyó a leghangosabb...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44926) speedydb23 válasza Graphics (#44925) üzenetére


speedydb23
senior tag

Az az érdekes, hogy az én noname Aqprox tápomban a ventit még sose hallottam, pedig játék alatt 250W-ot is benyalt a konnektorból, mégse hangosodott egy picit se... :)

Nem tudom milyen ventit szerelnek ebbe, de tényleg kb. max 10db lehet a hangja...

Szerk off.:
Tényleg majdnem el is felejtettem, lenne egy kérdésem...
Mivel lehet tápot tesztelni?

Olyasmi érdekelne amivel csak a tápot magában letudom tesztelni, hogy bizonyos teljesítményen mennyi a hatásfoka, meg a feszültség értékei...
Mi kell ehhez?

[ Szerkesztve ]

(#44927) MMIX válasza speedydb23 (#44926) üzenetére


MMIX
addikt

Csak egy ilyen millió forintos mérőlabor. www.computerbase.de

Vagy egy saját gyártmány, mint például Stol műhelyében.

[ Szerkesztve ]

(#44928) speedydb23 válasza MMIX (#44927) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ok, akkor lehet felejtős a tesztelés, marad a szétszerelés és bekukkantás a dobozba, ott sok minden kiderül majd.

Dobok fel képeket aztán a hozzáértők megmondják, hogy mit is rejt a "csodadoboz". :D

Mellesleg erről a tápról tudni valamit?
NZXT HALE90 80 Plus Gold 850 Watt

(#44929) Graphics válasza speedydb23 (#44928) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SuperFlower belső, nekem még ők olyan senki földje. a tápjaik eléggé ott vannak a tesztek alapján / de akad kivétel
. De a szakértőkre bízom az értékelést :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44930) speedydb23 válasza Graphics (#44929) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ahogy nézem a belsőket elég jó helyekről válogatnak, szóval lehetséges, hogy a Super Flower is valami spéci megbízható belsőt szállít nekik. :)

35k körül van az ára ha jól számoltam, ennyiért nem igen kapni Gold 850W tápot itthon, de lehet csak én nem találtam. :)

(#44931) MMIX


MMIX
addikt

Corsair oldaláról letölthető tápegység kábelhossz PDF alapján, valószínűleg jön a
Corsair AX1500i (új zászlóshajó :) )
------------------------------------

Corsair VS tápoknál a 24pin ATX kábel eltérő hosszúságú.

350W és 450W: 45 cm
550W és 650W: 55 cm
Az EPS CPU kábel mindnél 55 cm.

[ Szerkesztve ]

(#44932) imibogyo válasza MMIX (#44927) üzenetére


imibogyo
veterán

Huhh az első képen lévő táp látványa régi sebeket tépett fel. :D Annál halkabb tápom nem igen volt előtte, és nagyon azóta sem, de most már valamiért nem merném rábízni az új gépemet. Meg talán az idő is megszépíti az emlékeket. Anno egy Phenom 2 955 Be volt rajta és egy 5870. LINK Nagyon csendes gép volt, de eladtam.

Duliee: köszönöm az infókat. Légnyomásukat nem találtam meg a ventiknek, tehát nem tudom összehasonlítani őket.

De abból indultam ki a cserénél, hogy egy kisebb légszállítású ventivel (eredetileg ugyanolyan YateLoon volt a tápban, mint az enyémben) minden gond nélkül üzemelt tovább egy 1200W-os Corsair. Gondoltam akkor egy, ráadásul a gyárihoz nagyon hasonló paraméterű ventivel és a kisebb táppal sem lehet gond. Egy másik srác Noiseblocker-re cserélte a HX750-ben a ventit ami felét sem tudja légszállításban, de nem volt vele problémája. De persze, hangsúlyozom ezek csak mind elméleti eszmefuttató körök. :B Én is inkább a teljes cserét tervezem. :K

(#44933) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
Melyik tápot éri meg megvenni, melyik a minőségibb, melyik egy ágas, és melyik újabb fejlesztés? ami minden igényt kielégít, egy átlagos játék gépben.
Esetleg tapasztalatok, vagy negatívumok?

Seasonic S12II-520

Seasonic Bronze S12II-620 620W (két kártyás rendszernek elég lenne?,)

Seasonic M12II-520 SS-520GM

Fsp Raiden 550

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#44934) bombibmw válasza SRII (#44933) üzenetére


bombibmw
veterán

Én ezt venném és vettem is.
40A-es szingli ág,Iponnál 23k volt 5 év kisker garival.
Ezzel bármilyen egykártyás rendszer elmegy.
A 620-as szerintem elég két kártyához is,de max.7870/660Ti.

[ Szerkesztve ]

(#44935) pcsabat válasza SRII (#44933) üzenetére


pcsabat
őstag

Mindenképp a Seasonic. Az S12II és az M12II lényegében ua. csak az M jelölésű moduláris. Mindegyik felsorolt táp egy ágas. A 620w 7950/7970 vagy 670/680 pároshoz már kevés. Az AMD-khez ha tuning is van ajánlott egy 850-es, az nv-khez pedig minimum egy 750-es.

(#44936) SRII válasza pcsabat (#44935) üzenetére


SRII
őstag

köszönöm fiuk, nem amd lesz hanem i7 vagy i5 pénz függő, 3 hdd 1 író 4 venti lesz és egy HD 7950 es (nem nekem lesz) :R

Seasonic M12II-520 SS-520GM én erre gondoltam, szerintem ilyen rendszer mellett nagyobb nem kellhet még 50% se menne a táp, bár tuningot nem tudom terveznek e de szerintem akkor sem kapna végelgyengülést a táp :U

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#44937) pcsabat válasza SRII (#44936) üzenetére


pcsabat
őstag

bőven elég lesz, még tuninggal is a táp.

(#44938) SRII válasza pcsabat (#44937) üzenetére


SRII
őstag

és a mai kornak megfelelnek ezek a tápok a 620 és az 520 as tápok? mármint alsó táposnak is jó hosszú kábelek mindenféle csatlakozókkal? és ezek bronz minősítésűek?
köszönöm a korrekt segítségetek a barátom nevében is. :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#44939) pcsabat válasza SRII (#44938) üzenetére


pcsabat
őstag

minden általad említett kritériumnak megfelelnek. Sok más gyártó épít ilyen belsőkre (pl.: XFX, OCZ), ezek is ajánlott, minőségi és modern tápok.

(#44940) Graphics válasza pcsabat (#44939) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább írjunk PC POWER & COOLING-ot / Silencer I és III, utóbbi 600W-ig/, nehogy valaki vegyen egy Topower-es OCZ-t :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44941) giigz


giigz
veterán

Sziasztok!

FSP 400-60APG tápról mi a véleményetek?

:R

(#44942) Ribi válasza imibogyo (#44932) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezeknek rendszerint felső tápos házban is el kell menniük, szóval ha alsó tápos házban kicsit kisebb a légszállítás, akkor az nem okoz gondot, mert úgyis jobban érzi magát mintha CPU meleget kapna.
Feltéve, hogy alsó tápos házikód van.

(#44943) imibogyo válasza Ribi (#44942) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen alsó tápos (bár felső is, Stacker 810). Amikor felül volt is csak langyos levegő jött ki belőle pedig egyszerre ment Furmark és Prime, tehát maximális terhelést kapott. Ráadásul stock 3770k hűtővel.

Van egy olyan érzésem (amit külföldi fórumokon is sokszor olvastam Corsair tápokkal kapcsolatban), hogy pusztán csak azért zavar a hangja, mert folyton maximális fordulaton megy a venti benne. Tehát azért fúj "hideg levegőt" állandóan, mert idle és load is fullon megy a venti miközben a gép csak olyan 300W-nyit terhel rá a 850W-os tápra. Tehát igazán fel sem tudnak melegedni a maximális teljesítményhez tervezett bordák egy 2800-at pörgő venti légáramlata mellett. :K

(#44944) giigz


giigz
veterán

Az lehet probléma, ha a 3,3 V-os ágra 2,8 V-ot, a 12 V-os ágra pedig 11,6 V-ot ír az AIDA?

(#44945) Graphics válasza giigz (#44944) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szoftveres mérés felejtős, APG jó táp, de a kondikat nézesd át, mivel ez a táp Packard Bell gépekben futott, esetlegesen lehet púpos kondija

Az APG széria erős hasonlóságot mutat az APN-nel, kivéve hogy az APG-nek irtózatosan hosszú kábelei vannak :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44946) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Nagy segítség lenne ha valaki tudna olyan típusú/márkájú tápegységet mondani, amelynek hagyományos ATX felfogatási pontjai vannak, mégis viszonylag kompakt méretű, nincs túl sok és hosszú kábele, de stabil és csendes. Álló mATX házba kéne, de a mATX tápot nem lehet beletenni. Nem kell erőműnek lennie. (~350W)

Minden segítségért roppant hálás lennék!

Üdv.
ChRiS_RS

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#44947) giigz


giigz
veterán

:R

És a 400-60THA-ról mi a véleményetek?

(#44948) giigz


giigz
veterán

HEC 400W Windmill

És erről mik a vélemények?

:R

(#44949) Graphics válasza giigz (#44948) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felejtős HEC az sz@r.

Maradj az FSP-nél, a THA régebbi, még 8cm-es ventivel.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44950) anonymus89


anonymus89
addikt

Udv Nektek!

Nemreg erdeklodtem tappal kapcsolatosan most talaltam egy ilyet Enermax Liberty ELT-400AWT ez nyugodtan mehet egy codegen helyere?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.