Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108851) DR|FTK|NG válasza sagem (#108850) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

A 6+2-es megfelel a sima 8 pin-esnek.

Ha lecserélnéd:
-Be Quiet! Pure Power 10 400W, 500W > 3 év
-Be Quiet! Pure Power 10 400W CM, 500W CM > félmoduláris, 3 év(az 500w-os kicsit több, mint 20k)
-EVGA B3 450W > teljesen moduláris, félpasszív(kikapcsolható), 5 év
-Seasonic S12II 520 > 5 év

(#108852) f4lcon


f4lcon
őstag

van egy Enermax Modu82+ 425w tápegységem, remekül szolgált eddig (már vagy 6-8 éve) viszont most mintha kezdené megadni magát...
szeretnék valamit venni, ami hasonló tudású és csendes. gondolom az évek alatt már eljutott oda a technika, hogy ennél vannak halkabb tápok :)
egy Q9400 (igen, lga775) és egy R9 270X van együtt, ezeket kellene kiszolgálni
az elkövetkező 1-2 évben nem tervezem a hw további fejlesztését.
a táp lehetőség szerint álljon meg 20 ezer alatt, kivétel ez alól csak nagyon csendes esetben

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#108853) Zola007 válasza DR|FTK|NG (#108849) üzenetére


Zola007
veterán

Igen, megfordítanám, ha a ventinek/tápnak mindegy hogy rakom be :)
Nem is néztem eddig, hogy van csavarhely fordított beszereléshez.
A mostani egy Antec SU-380, jobban örülnék én is egy 12cm ventis tápnak.

Azonban teljes felületű fém térelválasztó van a géptér és a táp közt nem az enyém ,de a lényeg látszik
Felül van ugyan szellőző a ház tetején, viszont összesen csak ~6-8 mm lenne a táp teteje és a fedlap közt.
Úgy tudok csak betenni egy 12cm ventis tápot, hogy felül legyen a venti és elég sok port szívna be ha felülről kapná a levegőt.
Elég az kis tér egy 12 cm ventis tápnak, hogy kellő levegőt szívjon?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#108854) sagem válasza DR|FTK|NG (#108851) üzenetére


sagem
addikt

Köszi a gyors választ, és segítséged :R

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#108855) varmi2


varmi2
nagyúr

Ez jó táp?
Super Flower 850W Leadex II Gold SF-850F14EG(BK)

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#108856) Pokesz007 válasza MMIX (#108750) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Látom, hogy kiegészítetted a táp listát :R
Lehet, hogy maximum 450W táp lesz belőle, mert 1060-as kártyáig fogok elmenni. (1070 csak jövőre tudnék venni.)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#108857) _Atesz válasza varmi2 (#108855) üzenetére


_Atesz
addikt

Kiváló táp. :)

(#108858) Graphics válasza Zola007 (#108853) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem mindig jó ám a 12cm-es venti.

a 8cm-esnek jobb a szellőzése, kisebb fordulaton tudja ugyanazt a szellőzést.

Nekem volt olyan FSP szériám, amiben konkrétan látni lehetett a lapátokat forgás közben, mert jó hatásfokkal bírt a táp, és a venti is könnyebben mozgatta a levegőt.

Talán FSP300 EP-1

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108859) Zola007 válasza Graphics (#108858) üzenetére


Zola007
veterán

az Antec gyári ventije elég hangos volt, 24 dBA-t írnak rá alapból, és ha minden igaz ez tulajdonképpen egy Seasonic S12-330, ezért tartok attól, hogy a Seasonic SS-350ES is hangos lesz, mert nincs a hangjáról adat sehol.

Azt itt ajánlott BQ BN270-re 10-13 dBA körül írnak, azt már tényleg nem hallanám. Sokat gépezek este és olvasok gépről, zavar a ventilátorzaj.

fene tudja, lehet egyelőre hagyom az Antec-et, mert igaz hogy 7 éves, de semmi baja és a SWIF2 ventivel halk is. Tegnap megnéztem a szellőzőkön keresztül a belsejét, nem látszik az alkatrészeken semmi. 20-25%-on van terhelve a táp, az se biztos, hogy érdemes lecserélnem egyelőre, lehet hogy várok még vele.

Mik egyébként a tünetei egy márkás tápnál, ha kezdi beadni a kulcsot?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#108860) Graphics válasza Zola007 (#108859) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nehezebben indul el, hosszabban kell nyomnod a power gombot / ekkor a kondik elfáradása a jellemző leginkább.

Átlagosnál hangosabb cicergés esetleg.

Másik verzió, hogy egyik nap indul, másik nap nem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108861) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Sziasztok, lenne itt egy konfigom:
CPU Intel Core i7-6700
HŰTŐ Cooler Master Hyper 212 EVO
ALAPLAP MSI B150M MORTAR
RAM 2x8GB DDR4 (Kingston hyper x fury)
SSD Samsung 850 EVO 250 GB
HDD WD Black 7200rpm
HÁZ NZXT Phantom
MONITOR Dell P2417H

VGA GTX 1080 Palit JetStream

eredetileg gtx 1070-re, vagy rx 480-ra lett tervezve, de azóta elszaladtak az árak.
szóval egy olyan kérdésem lenne hogy mennyi esély van rá hogy a leírt VGA-val ezt a konfigot egy FSP Hydro X 450W kellően ki tudja szolgálni?

Azért kérdezem, mert a gtx 1080-akhoz már 500W-os tápokat javasolnak, és nem tudom hogy mégis mennyire szükséges ez az én esetemben.

Üdv: László

(#108862) DR|FTK|NG válasza f4lcon (#108852) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

-Be Quiet! Pure Power 10 400W, 500W > 3 év
-Be Quiet! Pure Power 10 400W CM, 500W CM > félmoduláris, 3 év(az 500w-os kicsit több, mint 20k)
-EVGA B3 450W > teljesen moduláris, félpasszív(kikapcsolható), 5 év


PitykePadvan(#108861)
Szia.

Elég lesz a Hydro X 450. :K

(#108863) PitkyePadvan válasza DR|FTK|NG (#108862) üzenetére


PitkyePadvan
tag

köszi :R , már kezdtem megijedni hogy el kell adnom ezt a kiváló tápot :)

Üdv: László

(#108864) _Atesz válasza Zola007 (#108859) üzenetére


_Atesz
addikt

Tegnap valahol találtam egy grafikont, azon látszott, hogy 80W fogyasztás körül olyan 1000RPM-el pörög a ventilátor.
Az még halk kell legyen.

(#108865) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Megérkezett a V850. Meglepett, hogy mondhatni sokkal nehezebb, mint a Supernova G2 850 volt.

V700-hoz ,és V1200-hoz volt már szerencsém, de itt sem csalódtam a kézbevétel után.

Véleményem szubjektív...

(#108866) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!
Valakinek van valamilyen tapasztalata a Cooler Master Masterwatt Lite-al kapcsolatban?
A táp már megvan, a belseje is elég ismert(B500 V2)csak erről a típusról nem készült teszt így nem tudom hogy mire képes.
Erre a konfigra lenne kötve:
AMD Ryzen 5 1400
GTX 1050(vagy 1050Ti, hamarosan eldől az is).
A 400W-os változatról van szó.(papíron tudom hogy bőven elég neki, csak jó lenne tudni hogy mennyire stabil a működése)
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#108867) WP14 válasza csakany2001 (#108866) üzenetére


WP14
őstag

Enhance belsős az a táp, egy 12V-os ággal. Szerintem tuti jó.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#108868) Zola007 válasza _Atesz (#108864) üzenetére


Zola007
veterán

Utánanéztem, elméletileg az alábbi ventivel készül:
ADDA AD0812HB-A70GL

ha jól emlékszem ugyanilyen volt az Antecben gyárilag, az hangos volt és hamar elkezdett zörögni.
__________________________________________________________

A fordított (ventilátor a ház teteje felé) behelyezésről mi a véleményed?
Mert az ajánlott 12centis ventivel szerelt tápokat azt helyben is be tudom szerezni, 8 centiseket viszont csak netről.

Így néz ki a hely ahová menne a tápegység: [link]
Így a ház: [link]
A tetején rácsos, alatta max. 1cm lenne a tápegység és a gép teteje között: [link]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#108869) _Atesz válasza Zola007 (#108868) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem szoktak ezek a golyós ventik hamar tönkremenni, de ha ennyire tartasz a zajoktól, akkor legyen inkább a BN270.
Először szereld be ventivel felfele és figyeld hogy viselkedik, mennyire kap levegőt. Ha nem jön be, akkor operáld ki a koporsót és tedd be normál módon, ventivel lefele.

(#108870) csakany2001 válasza WP14 (#108867) üzenetére


csakany2001
senior tag

Akkor remélem valóban jó lesz.
Köszönöm a segítséget.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#108871) Graphics válasza Zola007 (#108868) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én keresnék olyan FSP-t amit fent írtam használtan és kész is.

Az tuti jó, és atomhalk :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108872) Raziel91


Raziel91
csendes tag

Üdv !
Egy kis segítséget szeretnék kérni tápegység ügyben, eléggé összezavarodtam már.
Egy Ryzen 1700 at fog hajtani egy gtx 1060 (későbbiekben lehet mást)
Nagyjából 500-600W ba gondolkodom , és 80+Gold minősítésben csak (a bronze-ot nem erőltetném)

Amiket kinéztem :
FSP Hydro X 550W
BE QUIET! Straight Power 10 500W CM
EVGA G3 550W
CORSAIR RMx Series 550W

Várom az ötleteket :R :R :DD

Üdv : Ádám

(#108873) Graphics válasza Raziel91 (#108872) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bármelyik jó :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108874) Raziel91 válasza Graphics (#108873) üzenetére


Raziel91
csendes tag

hát ezzel nem sikerült döntenem :D

Üdv : Ádám

(#108875) Graphics válasza Raziel91 (#108874) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A döntést a pénztárcád, beszerezhetőség dönti el.

Jaa és gariidő

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108876) Raziel91 válasza Graphics (#108875) üzenetére


Raziel91
csendes tag

és ha választani kéne 1 et ?

Üdv : Ádám

(#108877) Zola007 válasza _Atesz (#108869) üzenetére


Zola007
veterán

az nem fog menni, szegecselve van, az maga a ház felső kerete

Duliee: új tápot szeretnék, de egyre jobban hajlok rá, hogy hagyom a mostanit és télen veszek házat + tápot is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#108878) _Atesz válasza Zola007 (#108877) üzenetére


_Atesz
addikt

Flex / Dremel? :D Elég lenne kivágni a ventilátor helyét.
Házat csak nyáron vegyél, akkor költözködni is könnyebb.

(#108879) Zola007 válasza _Atesz (#108878) üzenetére


Zola007
veterán

;]
szeretem ezt a kis gépházat, nem akarok belebarmolni.
a belét úgyis fejlesztenem kellene majd nemsokára, akkor inkább meghagyom így a mostani konfiggal és veszek majd egy másik idővel.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#108880) Graphics válasza Zola007 (#108877) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én ilyen fekvő TFX tápos házat vettem, így olyan kis helyen elfér a gépem, hogy csak na.

Célszerű, persze ha van VGA-d, az bonyolítja a szitut :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108881) Zola007 válasza Graphics (#108880) üzenetére


Zola007
veterán

nincs VGA, nem is lesz, ami grafika nekem kell, arra elegek ezek a mai APU procik
szerintem valami sallangmentes Bitfenix vagy Thermaltake mATX ház lesz belőle

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#108882) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Fanless tápok közül szerintetek melyik a legjobb?
Super Flower GoldenSilent 500W Platinum ~ 47k
XFX XTS 520W Platinum ~ 40k
Ugye az XFX az Seasonic beles, tehát ez nekem nagyon jó ár/érték arányúnak tűnik + van még a rendes Seasonic Platinum Fanless, de az nem csak hogy sokkal drágább, de elég sokan panaszkodnak rá, hogy cicereg/sípol és egyszer volt már ilyen tápom, ez rémálom, pont a halkság lenne a lényeg. A Super Flower-t sokan dicsérik, hogy nála nincs ilyen probléma, az azért is került a listára. Az XFX viszont kakukktojás, nem tudom mennyire jó, meg hogy van ilyen problémája, mint a Seasonic-nak.

(#108883) MMIX válasza Kal-El (#108882) üzenetére


MMIX
addikt

Az XFX ugyanaz, mint a Seasonic.

Seasonic tippek cicergés esetére:

Coil whine:

Check the following before requesting an RMA:

Check your firmware:
Update the BIOS of your MB.
In BIOS, ENABLE all energy savings modes, S4/S5, standby, etc.
In BIOS, disable Audio Always On, if available.
In graphics card setup, disable VSync.
When using the AMD APU (Accelerated Processing Unit), set the "pending current" to "constant current" on 1.2 V.
Check the connection:
Is the power cord properly connected to the PSU and the wall outlet?
Are all cables properly connected to the PSU to the components?
Try using another AC outlet to power the PSU.
Is the PSU connected directly to the wall outlet? Remove any power strips in between.
The Dynamic Load of the graphics card may not comply to Intel requirements. Dynamic Load is the Uptake and Drop of the 12 V usage on the graphics card. If this speed of change exceeds Intel specifications, the PSU may have negative reactions, including coil whine. Adding Ferrite Cores on the PCIe cables may elevate the problem.
Coil whine can also be caused by a faulty MB. Contact your MB manufacturer for further information.

Nem is nagyon van másik passzív táp,
Van még FSP, ENERMAX, jön még a Seasonic Prime passzív és ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#108884) MMIX


MMIX
addikt

Kolink Continuum 1050W teszt, Jonnyguru.

A hungry Hungary favicc miatt csak erős idegzetű magyaroknak ajánlom az elolvasását. :)

Nem kell cheeseburger és united steaks-et akarok enni. :)

(#108885) MMIX


MMIX
addikt

Chieftec Proton Series 80+Bronze

400/500/600W (BDF-*00S) Fix kábel
650/750/850/1000W (BDF-*50C és 1000C) Full moduláris

Belsőt még nem tudni.

[ Szerkesztve ]

(#108886) stargazer


stargazer
senior tag

Köszönöm szépen a tippeket, végül az EVGA Supernova 550 G3 lett. Elég jó.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#108887) Newtnt


Newtnt
újonc

Thermaltake Toughpower ATX desktop tápegység 1200W 80+ Gold BOX tápegység 24/7-es futásra megfelelő? 5 év garancia jár hozzá. 61k

[ Szerkesztve ]

További szép napot!

(#108888) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.
Bocs a félg off kérdésért, de érdekelne hogy X moduláris táp PCI-E csatiját Y moduláris táp PCI-E kábelével lehet-e helyettesíteni?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#108889) Graphics válasza DeathAdder (#108888) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem igazán.

Előfordul. de a gyártók szeretnek egyedi dolgokat bevetni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108890) _Atesz válasza Newtnt (#108887) üzenetére


_Atesz
addikt

Meg persze. Az általános terhelése jó, ha max. 70% körül alakul és akkor nem fáradnak el olyan hamar benne az alkatrészek.

(#108891) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Sziasztok!

Tegnap este túláram volt az egész háztömbben, sok lakásban mentek tönkre dolgok, nálunk is.
Olyan méretű túláram volt, hogy izzók durrantak el.

Ami most engem izgat az a számítógép, mert az is lefüstölt. Egy ilyen 750-es tápom volt védelemmel ellátva:
[link] Nem mai darab, de nem volt vele soha gondom (CWT belsős). Remélhetőleg a védelmi rendszere is jól működött, mindenesetre a táp tönkrement, bedugva zárlatos, lecsapja a biztosítékot. Biztos javítható, de nem akarok heteket várni rá.

Gyorsban keresnék valami használható tápot a helyére.

Amit néztem a jó ár miatt:
-FSP Hyper M700w Állítólag ez hangos??
-CM G750M Erről nem tudok se jót, se rosszat, Milyen?

E kettő közül melyikről mit érdemes tudni, melyik lehet befutó?

Drágább ársávban nézegettem az Evga 750W G3, ez mivel tudna többet a fentieknél? Érdemes a + 15ezer forintot rákölteni, vagy inkább az olcsóbb táp+ egy jó túlfeszültséges elosztót?

szerk:
Egy húzott 6700k van a gépben egy r9 390x-el + húzott ram + 2-3 vinyó + 2-3 dvd író + 5-6 ventillátor.
Lehet kicsit erős a 750w, de a későbbiekben meghagynám a lehetőséget a több VGA rendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#108892) Graphics válasza -Gabesz- (#108891) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

AMiket írtál jók, a G750M egy CWT belsős táp.

Hyper is jó, az egy olcsóbb cucc.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108893) Locutus válasza -Gabesz- (#108891) üzenetére


Locutus
veterán

És ez a túláram hogy jött össze? Biztosító mit mond, fizetnek mindent?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#108894) -Gabesz- válasza Locutus (#108893) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Tegnap egész nap mókolt az eon a ház előtti elosztó dobozban, szerintem valamit bekötést elqrtak.
A hiba sötétedéskor jött elő, ahogy mindenhol nőtt a fogyasztás.Nem egyszeri hullám volt, nálunk első körben ugye tönkrement sok minden, után volt áram (de csak a világítást használtuk), csak nem stabil. Az első kisülések után bő fél órával is jött túláram hullám, akkor durrantak az izzók.
Aztán éjjel állítólag valami nullás kábelt cseréltek gyorsban vastagabbra, de Jelenleg is a helyszínen vannak és keresik a hiba okát.

Állítólag ki fog jönni az eontól valami szakértő minden lakáshoz a kár miatt.
Egyenlőre többet nem tudok. Valószínűleg felveszi a kárlistát, aztán nekünk számlára meg kell csináltatni mindent, majd a számlát kell nekik benyújtani. Kellet ez nekem mint púp a hátamra.

(#108895) chopin42 válasza -Gabesz- (#108894) üzenetére


chopin42
őstag

Az fasza...sajnálom, remélem megoldódik, és én nem kerülök hasonló cipőbe

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#108896) -Gabesz- válasza Graphics (#108892) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A CM g750M -ben nem tetszik hogy kevés a moduláris lehetőség, ha jól látom csak a sata részt lehet variálni?

A hyper 700-as jobban tetszik. Kb olyan felépítésre, mint a régi tápom. Akkor ezzel nem lövök mellé igaz?
CM 690 alsótápos házban lesz. 21 ezerért látom itt-ott.

(#108897) _Atesz válasza -Gabesz- (#108896) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha az FSP mellett döntesz, akkor az M-es verziót vedd, az a (fél)moduláris: link

(#108898) Locutus válasza -Gabesz- (#108894) üzenetére


Locutus
veterán

Az szar ügy :(
Ilyenkor a biztosítóval nem lehet legalább megelőlegeztetni a dolgot?
Azért az nem kis kiadás, ha az embernek az összes háztartási gépet, lámpát meg kell vennie...
Másrészt azért itt nem csak a gépek költsége jelentkezik mint anyagi kár, hanem bőven ezen felüli kártérítés is járna szerintem a sok okozott kellemetlenségért...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#108899) midofloyd


midofloyd
újonc

Sziasztok,

Ehhez a konfighoz néztem ki egy tápot :

ryzen 1500x
msi b350 gaming pro
1050ti
16giga ram
1 hdd
1 ssd

lassan 8 éves chieftec tápom szeretném cserélni egy másik chieftec-re

érdemes megvenni a következőt vagy felejtsem el :D

Chieftec 450W Force Series CPS-450S

Köszi! :R

RYZEN 1500X--MSI B350 GAMING PRO--ASUS1660Ti--Hyperx Predator 3200 16 G

(#108900) DR|FTK|NG válasza midofloyd (#108899) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Nem rossz tápegység, de alsótápos házhoz rövidek a kábelei, csak 4 pin-es CPU áramkábel van rajta, és én egy ilyen gépnél már megejtenék egy minőségbeli ugrást a tápegységet tekintve:
-Be Quiet! Pure Power 10 400W, 500W > 3 év
-Be Quiet! Pure Power 10 400W CM, 500W CM > félmoduláris, 3 év(az 500w-os kicsit több, mint 20k)
-EVGA B3 450W > teljesen moduláris, félpasszív(kikapcsolható), 5 év
-Seasonic S12II 520 > 5 év

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.