Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72451) Spec válasza Sweet Lou 6 (#72377) üzenetére


Spec
őstag

Visszatérve még az AdGuard-ra, lenne egy ezzel kapcsolatos kérdésem. Az AdGuard-ban van beépülő modul a Google Chrome-hoz Androidon, vagy ez se tud ilyesmit? Ahogy tudom androidos Google Chrome-hoz semmi expansion nem engedélyezett, ezért nem is lehet normális reklám blokkolót, vagy bármilyen szűrőt feltenni rá. De javítsatok ki ha nem így van.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#72452) #73959936 válasza Spec (#72451) üzenetére


#73959936
törölt tag

nekem ez van pluszban

működik, megfelelően konfigurálva :K

(#72453) Spec válasza #73959936 (#72452) üzenetére


Spec
őstag

Androidos Chrome böngészőre? Asztali PC-n nekem is fent van természetesen, de okostelóra ezt tudtommal nem tudod telepíteni Chrome-hoz. :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#72454) #73959936 válasza Spec (#72453) üzenetére


#73959936
törölt tag

bocs a lényeget benéztem :(

(#72455) #82860288 válasza Spec (#72453) üzenetére


#82860288
törölt tag

FF alá viszont lehet, bár gondolom ez nem vigasztal.

(#72456) Spec válasza #82860288 (#72455) üzenetére


Spec
őstag

Igen, azt használom is, csak jó lenne valami megoldás Chrome-ra is. Egyrészt a reklámok és felugró ablakok blokkolása, meg ami még nagyon irritál azok a hülye cookie pop-up-ok, amik sokszor kitöltik a teljes képernyőt. Hát az idegbaj kerülget már tőle.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#72457) Xelo válasza Spec (#72456) üzenetére


Xelo
addikt

samsung browser chrome alapú és van hozzá adguard addon playstoreban

(#72458) #82860288 válasza Spec (#72456) üzenetére


#82860288
törölt tag

Csak egy ötlet hirtelen gugli találat: [link]
De sztem a chrome topikban lehet tudnak segíteni.

(#72459) junior11


junior11
veterán

Androidon Chrome-hoz az Adguard weboldaláról kell letölteni az alkalmazást, a Play Store-ban nincs benne. [link]
Évek óta használom, megfelelő beállítás után jól működik. De ez itt már off.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#72460) Spec válasza junior11 (#72459) üzenetére


Spec
őstag

Szuper, köszönöm! Akkor ebben az akcióban elég megérős megvenni a 9 eszközös, lifetime licencet. Azt néztem, hogy még a saját oldalán is akciósan több mint 5x ennyibe kerül a lifetime licence. Ha okostelón is frankón működik, és Chrome alatt is blokkolja a szir-szarokat akkor nem rossz deal.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#72461) junior11 válasza Spec (#72460) üzenetére


junior11
veterán

Azért kérdezz rá a Chrome [link] és az Android alkalmazások topikjában [link] . Biztos, ami biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#72463) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

18.4 megjelent.

"DeepGuard no longer blocks certain Steam games." :U

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#72464) szabeska válasza ƵøŁĭ (#72463) üzenetére


szabeska
addikt

Hohó, nálam játékot nem, de az FpsMonitor nevű progit blokkolta már egy éve, kivételekhez kellett adnom.

F1

(#72465) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

Igy 2022-ben melyik a legjobb virusirtó napjainkban?

Az érdekelne ,hogy személyes véleményetek alapján melyiket ajánlanátok fizetős és az ingyenes tipusokból?
Tudatosan böngészünk, de jobb szeretnék előre lűtni , mint a fejemet fogni :)

A Legjobb alatt azt értem ,hogy nem fogja vissza a net sebességet, tisztességesen be lehesen állitani játékok miatt leginkább.
És rendelkezzen nagy virus tipus ismerettel ,hogy felismerje azokat.

köszi a válaszokat!

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#72466) #82860288 válasza Zοltta (#72465) üzenetére


#82860288
törölt tag

Hát, nem tudom van-e olyan, hogy legjobb vírusirtó, sztem a többség manapság már ugyanazokat a funkciókat nyújtja, csak más a skin, ha egyáltalán különböznek, mert nagyon sokáig mind ugyanúgy nézett ki. :DDD
Régebben használtam Webroot-ot, szinte alig kellett beállítani valamit rajta.
Utána használtam Nortont, az is jó volt, könnyen kezelhető.
Most Bitdefender van nálam fél éve már, ez is nagyon jó.
Amikor nem tudok dönteni melyiket vegyem meg, akkor elolvasok sok tesztet meg véleményt meg megnézek sok órányi YouTube videót aztán döntök valahogy. :DDD
De majd jönnek mások részletesebb véleményekkel.

[ Szerkesztve ]

(#72467) Mikulásbá válasza Zοltta (#72465) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Itt most sokan a F-Secure Safe-et használják-én is-még eddig nem volt rá panasz, észre sem lehet venni, hogy a gépen van.

(#72468) Zοltta válasza Mikulásbá (#72467) üzenetére


Zοltta
senior tag

F-Securet kb 14 éve használtam utoljára :Y :D

Kaspersky, Avast, Avg hogy szerepel manapság?
5 éve a Windows saját megoldását használom gondoltam hogy váltok másra

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#72469) Mikulásbá válasza Zοltta (#72468) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Defender is jó, méghozzá nagyon is, ha eddig meg voltál elégedve vele, nem is kell más.

(#72470) Cs1csó válasza Zοltta (#72468) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Kaspersky a "nagyon jó" kategória, csak sokszor bugos vagy érdekes anomáliákat okoz pl. lassíthatja a netet - volt már rá példa - vagy valaki panaszkodott, hogy a steam-et bezavarta.

Avast = AVG pénzt nem feltétlen adnék érte, de ingyenes alternatívának jó Defender helyett (a Defender még mindig lassítja a fájlelérést pl. egy mappát megnyitsz és gondolkodik vagy a karanténozás és a visszaállítás még mindig problémás.

Az F-Secure letisztult és ár-érték arányban jó. Az ESET pl. kimondottan drága, jó a marketingje és népszerű lett az újságos kódok miatt is de drága.

A legfontosabb, hogy ismert termék legyen - itt Magyarországon legyen vele tapasztalat - legyenek eredmények mögötte. A másik, hogy a védelem többrétegű legyen naprakész a rendszer a programok, legyen mentés offline-online a pótolhatatlan adataidról, legyenek összetettebb jelszavaid, kritikus belépésekhez legyen kétfaktoros azonosítás bár ez sokszor már adott, akár kötelezően is.

(#72471) szabeska válasza Mikulásbá (#72467) üzenetére


szabeska
addikt

Csak nem a promók miatt? ;]

Nálam az IS fut, évente megveszem, csendben teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

F1

(#72472) Mikulásbá válasza szabeska (#72471) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

De, kaptam, azóta is megy.
Nekem Client Sec. is van, de nem akarom használni, ha a Safe is elég.

(#72473) ƵøŁĭ válasza Zοltta (#72465) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha fizetős termék érdekel akkor:
- Kaspersky
- Bitdefender
- G-Data
- F-Secure

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#72474) olasz61


olasz61
tag

Koncentrálódik a vírusirtópiac: egyesül a Norton és az Avast
[link]

(#72475) Cs1csó válasza olasz61 (#72474) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sőt ugye korábban az Avast vette meg az AVG-t. Úgyhogy lassan: Avast = AVG = Norton

Plusz ugye eddig is sok olyan termék volt ami nem saját vírus motort üzemeltetett hanem bérelte pl. a Bitdefender-et.

(#72476) ƵøŁĭ válasza Cs1csó (#72475) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Tehát: NortonLifeLock = Avira + Bullguard + Avast + AVG

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#72477) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#72476) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :K

(#72478) Zοltta válasza ƵøŁĭ (#72473) üzenetére


Zοltta
senior tag

köszi

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#72479) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Adva van egy Win7-es pc, szoftveres rendrakás közben vettem észre, hogy van egy "DalbarnBronteXZY" szolgáltatás, ami automatikusan indul és nem állítható le.

C:\Program Files\DalbarnBronteXZY mappába telepedett be, itt van neki egy uninstall.exe-je, erre rákattintva megkérdezi, hogy "Uninstall MBSP?", "OK"-ra bökés után nem történik semmi, a szolgáltatás listából sem tűnik el.

Próbáltam registry-ben letiltani a service indulását ezen cikk alapján, de a regedit csökkentett módban azt mondta, hogy már van "Start" ill. "DelayedAutostart" beállítás ezen service-hez, ha pedig "normál" módban szerettem volna módosítani a registry-t, akkor azt mondta, hogy nincs jogosultságom (pedig rendszergazdaként próbálkoztam).

A C:\Program Files\DalbarnBronteXZY mappát a pendrive-omra átmásoltam, egy másik gépen Avast-l, Nod32-vel ill. MalwareBytes-al is ellenőriztem, de tisztának látták.

Kérdés: ez valami vírus vagy trójai vagy ransomware vagy ..... mi lehet?

(#72480) tjsz válasza tjsz (#72479) üzenetére


tjsz
senior tag

Még valamit elfelejtettem: taskmgr-ből ill. parancssorból is leállíthatom, de azonnal indul újra. Tehát nagyon ragaszkodik ahhoz a géphez. Vajon miért?

(#72481) Cs1csó válasza tjsz (#72479) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld csökkentett módban indítani a gépet és úgy eltávolítani. Plusz futtass le még pár dolgot pl. AdwCleaner, EMSIsoftEK stb.

(#72482) Mikulásbá válasza tjsz (#72480) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Külső adathordozóról a Kaspersky Rescue Disc futtatása, hátha az leszedi.
Nem egészséges így első látásra sem, amit írtál.

(#72483) #82860288 válasza tjsz (#72479) üzenetére


#82860288
törölt tag

Esetleg még csökkentett módban megpróbálhatod leszedni.
De sztem is jobb ha szerzel egy tiszta usb boot-os vírusirtót.

(#72484) tjsz válasza Cs1csó (#72481) üzenetére


tjsz
senior tag

A telepített programok között nem látni semmit, ill. csökkentett módban is védi valahogy a registry módosítást.

(#72485) movax


movax
őstag

Megszabadultam az Avirától, mivel megszüntették a sima víruspajzs támogatását, csak integrált plusz szolgáltatásokkal lehet használni, ezek meg naponta tolakodtak valami nagyokos javaslattal, és ezeket nem is lehetett kikapcsolni. Ezenkívül jelentősen lebutították a beállítási lehetőségeket. Ennyi volt, tizenplusz évig használtam, jó volt, diszkréten futott a háttérben, okos megoldás volt, de hát a "fejlődés" és a szar fejlesztői döntések megölték. Béke poraira. :(

(#72486) m.lala válasza movax (#72485) üzenetére


m.lala
aktív tag

Úgy tünik nekem, számodra nagyon fontos az hogy csendben tegye a dolgát. F-secure tényleg észrevétlen alzán 1 gépre 4200.-.
Én lassan 5 hónapja használom F-secure után a Kaspersky Free-t teljes megelégedettséggel. Nem zaklat, nem bactat, teszi a dolgát, agressziv mint az őrült ha sorozatot nézek sok oldalt be se hoz, a netet 950/950 F secure 930/950-re lassította. De ennyi, nincsenek nagy igényeim anomália, gond, semmi nem volt. Már már teljes biztonságban érzem magam, egész jó érzés.

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#72487) tjsz válasza tjsz (#72484) üzenetére


tjsz
senior tag

Még valami eszembe jutott: a gépen eredetileg az F-Secure volt, a C:\Program Files mappában az almappa létrehozási dátuma 2022.07.08

(#72488) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Megkaptam az új meghívást a Webroot tesztelésére. Kritikán aluli még mindig a felismerése. :U

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#72489) Semplar válasza ƵøŁĭ (#72488) üzenetére


Semplar
őstag

Valami rémlik. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#72490) tjsz


tjsz
senior tag

Virustotal.com-ra feltöltve a "DalbarnBronteXZY.exe"-t ill. ugyanebben a mappában lévő "uninstall.exe"-t, ezt kaptam:

Akkor ez most azt jelenti, hogy a Kaspersky RD sem szedné le?

(#72491) Mikulásbá válasza tjsz (#72490) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ennyi idő alatt már lefutott volna többször is. :U

(#72492) kororo válasza ƵøŁĭ (#72488) üzenetére


kororo
tag

Szia!
Gratulálok,és utólag köszönöm a BullGuard-Norton akvizíció közlését.Ha igaz,átviszik vmi Norton AV-ra a vásárolt és aktivált BG kódokat/nálam 2444 nap/,reménykedem...
WRSA-m még 230 nap a kis gépen,de jövőre váltok,drága lett! :W

in gold,we trust

(#72493) riki válasza ƵøŁĭ (#72488) üzenetére


riki
senior tag

Brutális szintű vírus generációkkal rendelkezhetsz. Nálad szinte minden elvérzik, 4 szintű karantén ,lehet a tesztgéped környékén, mivel már a bekapcsolása is veszélyt jelent az internet biztonságára. Viccet félre téve, köszönjük a reális tájékoztatást a termékek valódi tudásáról. Néha az általam favorizált termékek csúfos bukása ,nyitja ki a szemem, hogy váltani kell. Csak mire ? Lassan 4 szereplős piacon kéne megtalálni a "Szent Grált" :R .

(#72494) Cs1csó válasza riki (#72493) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kitárgyaltuk már milliószor:
- nyugodtan válaszd bármelyik ISMERT terméket aminek van 1-2 évtizedes múltja, stb. pl. Bitdefender, Kaspersky, ESET, NORTON, Gdata, akár a Defender, McAffe stb.
- a réteges védelem: kétfaktoros azonosítás, redundancia, böngésző külön védelme pl. UO kiegészítővel stb.
- óvatosság, naprakész rendszer, és programok

Amúgy ha valaki belefárad és Windows van a gépén az a fentieken túl válassza a Defender-t magyarán nem kell semmi pluszt csinálni az már ott lesz a gépen.

(#72495) tjsz válasza Mikulásbá (#72491) üzenetére


tjsz
senior tag

Le, de sajnos most zárva 1 hétig az iroda....

(#72496) ƵøŁĭ válasza kororo (#72492) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

GO változatot megfogod kapni. Az a fő kérdés, hogy a hátralévő napokkal elszámolnak- e vagy szimplán kapsz egy 3 éves opciót. Jobban jársz a cserével, mert a Bullguard egy összedobott termék volt.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#72497) gregory91 válasza tjsz (#72490) üzenetére


gregory91
senior tag

Legközelebb inkább ne a képet hanem a eredményt linkeld be ide.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#72498) Gomez


Gomez
aktív tag

Szervusztok!
Win 11-es tabletre keresek valamilyen ingyenes és erőforráskímélő vírusvédelmet.
Elegendő a Microsoft Defender + Brave Browser kombó, vagy szükség van külön vírusirtó programra is? Ha igen, mi a legerőforráskímélőbb ingyenes program?

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#72499) Mikulásbá válasza Gomez (#72498) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én a Defendert hagynám meg.

(#72500) Gomez válasza Mikulásbá (#72499) üzenetére


Gomez
aktív tag

Köszönöm szépen, akkor maradok annál.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.