Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72701) Semplar válasza mpierre (#72700) üzenetére


Semplar
őstag

Ezt próbálnám még:

+ az aquasuiteservice.exe -t hozzáadni a megbízható alkalmazásokhoz.
Ha megvan a tanúsítvány, akkor ide hozzáadni:

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#72702) Cs1csó válasza Semplar (#72671) üzenetére


Cs1csó
félisten

Továbbra sem értem, hogy publikus oldalról nem érhető el magyar Free AV a Kaspersky-től de a szerveréről letölthető, frissül stb.?

(#72703) Semplar válasza Cs1csó (#72702) üzenetére


Semplar
őstag

Frissül még az adatbázisa szerencsére. :K

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#72704) Cs1csó válasza Semplar (#72703) üzenetére


Cs1csó
félisten

Okés, ezt látom, de azt továbbra sem értem, miért kell "titkolni" a letöltését, tehát ha beírom, hogy "Kaspersky Free magyar" nincs valós találat.
Ez az ami feljön ha a "Kaspersky Free"-re kattintok: [link]

Elvileg van "EU"-s lokalizáció vagy van "Global" szerintem mindkettőbe beférhet Magyarország.

[ Szerkesztve ]

(#72705) Semplar válasza Cs1csó (#72704) üzenetére


Semplar
őstag

Arra emlékszem, hogy írták anno, hogy akinek ez van továbbra is használhatja, de megszüntetik/átalakul.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#72706) Semplar válasza Cs1csó (#72704) üzenetére


Semplar
őstag

Lehet a Magyar csapattal volt valami afférjuk, aztán úgy voltak hanyagolnak minket.
Pedig még a súgója is megvan. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#72707) Cs1csó válasza Semplar (#72706) üzenetére


Cs1csó
félisten

:D nem gond, de egy kicsit elszomorít.

(#72708) Semplar válasza Cs1csó (#72707) üzenetére


Semplar
őstag

Jah kicsit Agnitum Outpost feeling. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#72709) Yager01


Yager01
senior tag

Remélem nem OFF a téma... A Bitwarden ismeritek-e és ajánljátok-e a használatát? Szeretnék egy szoftvert ami tudja kezelni a jelszavakat (ingyeneset keresek). Kérdés, hogy tudja e pl. azt, hogy mikor belépek egy weboldalra akkor automatikusan menti a jelszót és a felhasználó nevet. A Böngésző felajánlja ezt a funkciót, de kérdés, hogy a BW tud -e ilyet. HA nem akkor biztonságos e a böngészővel elmenteni a jelszavakat? :R

(#72710) #73959936 válasza Yager01 (#72709) üzenetére


#73959936
törölt tag

ezt használom mind edge, mind chrome alatt. Bármelyikkel lépek be legelőször kiválasztható módon vagy pin vagy jelszó bevitele után aktív lesz és igen, ha valamelyik új oldalra lépsz be megkérdezi, hogy mentse e a jelszót :K

ajánlom

[ Szerkesztve ]

(#72711) Jack Oneill válasza Cs1csó (#72704) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Cloud free van helyette. Tobb gepre tettem mar fel, teszi a dolgat.

(#72712) Atish19


Atish19
őstag

Kaspersky Total vagy F-Secure Total az ajánlottabb? Több eszközre venném. Android/Win11. Illetve hol érdemes venni őket? Saját oldalukon vagy érdemes G2A oldalán körbenézni? Elég jó árakkal találkoztam ezutóbbin. Win újratelepítés után a liszenszek újra aktiválhatóak a gépen? Válaszokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#72713) biega válasza #76445440 (#72618) üzenetére


biega
aktív tag

Vittem a 3 eszközös Safe-t. Köszönöm!

(#72714) perempe


perempe
addikt

Az Index.hu-n nem tudok kattintással megnyitni linkeket, csak jobb klikk, megnyitás új lapon.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#72715) Mikulásbá válasza perempe (#72714) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam is itthon 3 gépen, de a haverom, a kollégám is panaszkodott erre. :F
(szóval nem vírus miatt van)

[ Szerkesztve ]

(#72716) Szellem. válasza Mikulásbá (#72715) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha kikapcsolod a reklámblokkolót, akkor működik! Nálam sem ment, de kikapcsoltam az UO-t és egyből működik!
UO gyorsítótár ürítése, majd külső szűrök frissítése megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#72717) perempe válasza Mikulásbá (#72715) üzenetére


perempe
addikt

Akkor megnyugodtam. :DDD

köszönöm a választ.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#72718) Mikulásbá válasza Szellem. (#72716) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:R

(#72719) perempe válasza Mikulásbá (#72718) üzenetére


perempe
addikt

csak kikapcsolással működik? a YT miatt nincs kedvem kapcsolgatni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#72720) mpierre válasza Semplar (#72701) üzenetére


mpierre
veterán

Úgy tűnik, hogy problem solved halmazba lépet az esemény. Megbízható alkalmazáshoz hozzáadásra került, de kellett még egy pipa és egy mentés utáni újraindítás ( :F ) és tádám.

Anno a CIS is sírt miatta, de ott a felugró ablakban be is lehetett azonnal állítani, hogy mit kezdjen vele a program. Hát na...

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#72721) Semplar válasza mpierre (#72720) üzenetére


Semplar
őstag

👍
Igen a CIS volt a legjobban konfigurálható, azok közül, amiket ismerek.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#72722) ledgeri válasza Szellem. (#72716) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez a "kapcsold ki a reklámblokkolót" egy UBo mellett már sok. Oké, hogy egyszerű, de sok. Le mertném fogadni, hogy 1 darab dolgot kellene blokkolni vagy engedélyezni az oldalon és ugyanaz lenne az eredmény.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#72723) Szellem. válasza ledgeri (#72722) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Elolvastad amit írt? Nem tudta megnyitni az Index cikkeit. Én sem és a másik kolléga sem. Megnéztem a problémát és egyszerűbb volt kikapcsolni a reklámblokkolót, mint egyenként végig bogarászni, hogy mi okozta a gondot. A probléma is meg lett oldva, mert a megoldást is leírtam ugyan abba a hozzászólásomba. :R

[ Szerkesztve ]

(#72724) perempe válasza ledgeri (#72722) üzenetére


perempe
addikt

kikapcsolva tényleg jó, de nem kapcsolgatom.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#72725) Szellem. válasza perempe (#72724) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A hozzászólásomban ott a megoldás a kikapcsolás nélkül is.

(#72726) perempe válasza Szellem. (#72725) üzenetére


perempe
addikt

UO gyorsítótár ürítése, külső szűrök frissítésével próbálkoztam, nem vált be vmi miatt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#72727) Jack Oneill válasza perempe (#72726) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nalam egyik megoldas sem kell, egesz heten jartam az indexen, semmi gond nem volt. (Edge, otthoni es munkahelyi gepeken is). Nem ertem akkor, mi lehet ez.

[ Szerkesztve ]

(#72728) Cs1csó válasza Jack Oneill (#72727) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam sincs semmi gond. Firefox + UO + Defender

(#72729) perempe válasza Cs1csó (#72728) üzenetére


perempe
addikt

Firefox 104 + UO.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#72730) Szellem. válasza perempe (#72729) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Firefox alatt nekem sem megy! Most néztem meg. Ha kikapcsolom az UO-t, akkor megy.
Tegnap én Edge alatt néztem és amikor írtad, nekem sem működött, de az általam leírt megoldás után működik Edgben. Chrome alatt is megy. Jelenleg úgy néz ki FF alatt van valami gond.

FF-ben csináld meg a gyorsítótár üritést és frissítsd a szűrőket, majd az index oldalán kapcsold ki az UO-t, mejd böngéssz a cikkek között, majd az index oldalán kapcsold vissza az UO-t, és az UO-ban csinálj egy lapújratöltést az indexen, és utána mennie kell. Most néztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#72731) ledgeri válasza Szellem. (#72723) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Cool, én meg most ránéztem hard mode-os (alapból semmit sem -ami harmadikfeles- betöltő) ublock originnal, és nem ment.
2 dolgot: cloudfront dolgát, és az indexvas-t engedélyeztem, és nini, szimpla kattintásra megy minden link.

Mi a különbség a kettő közt? Hát hogy nem töltenek be a következők az én módszeremmel, a tieddel meg igen:
Adocean
Doubleclick.net
Facebook
fonts.googleapsis
Gemius
Google analytics
Google tag manager
Hotjar
Youtube
Twitter
Quantics
Onesignal
meg 2 inda specifikus: indapass, és inda video...

Akkor miért is van fent emberünknek vagy neked a uBlockOrigin?

Azzal a kettővel kezdtem -amit fent írtam-, mert már Hard használata mellett megvannak a rutin elemek, de ez igan azzal a "hő de nagy munkával" kezdődik, hogy néha ismeretlen oldalakon picit zongorázni kell. De ekkor feltűnik majd, hogy jé, igazából kb 5 nagy CDN-en áll az egész net, meg kb 10 Javascript elosztón, és vígan lehet csinálni bármit, mert nincs google, facebook, és egyéb követgetés...
ja és az egész FF-on történt.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#72732) Semplar válasza Szellem. (#72730) üzenetére


Semplar
őstag

Tegnap volt panasz a pcforum.hu -ra is. Szólva lett nekik és utána megoldották.
Nálam a YT -nak kellett külön engedély az idokep.hu -n, lehet sok helyen ez okozza, vagy egyéb google variálás most a nagy büntetés után.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#72733) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

A Windows 11-es topikból irányítottak ide, 'haza'... :DDD Jogtiszta op. rendszer frissítése után ez jött:

Igazából nem nagyon tudják, hogy mit jelent az MS bullshitnek tűnő szövege. A HUAWEI egy vésztartalék mobilinternet stick drivere és fent van az Acronis True Image.

Mennyire jelent ez tényleges biztonsági kockázatot? Én szívem szerint elengedném, nem foglalkoznék vele. :U

Köszönöm! :) :R

(#72734) Semplar válasza UserX (#72733) üzenetére


Semplar
őstag

Engedd el, nálam a Creative drivere nem tetszett neki. Még nagyon új feature, nincs felkészülve rá a világ(=vegyél új hardvert mindenből!). :)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#72735) Jack Oneill válasza UserX (#72733) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Kb 20%kal csokkenti a processzor erejet, szoval engedd el a magelkulonitest.

[ Szerkesztve ]

(#72736) UserX válasza Semplar (#72734) üzenetére


UserX
őstag

Köszi! :R Mobilnet modemből nem lenne egyszerű, azt kell használni, amit a szolgáltató ad...'C' költöztetéshez pedig nekem az Acronis vált be!

Jack Oneill: Neked is köszönöm! :R

Tulajdonképp megerősítettetek abban, amit magam is gondoltam! :K

(#72737) szabeska válasza Jack Oneill (#72735) üzenetére


szabeska
addikt

Ha a virtualizalas ki van kapcsolva a biosban, akkor ez sem kapcsol be, ugye? A biztonsagi kozpontban sem latom.

F1

(#72738) Jack Oneill válasza szabeska (#72737) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Azt hiszem, nem kapcsol be, de ezekkel a kerdesekkel menjunk at inkabb a win 10/11 topikba.

[ Szerkesztve ]

(#72739) Fire/SOUL/CD válasza szabeska (#72737) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A virtualizációnak be kell kapcsolva lennie (legalábbis a CPU virtualizációnak mindenképp, a továbbfejlesztett virtualizációknak nem).

A magelkülönítés okozhat anomáliát vagy egyes szoftvereknél nem működő védelmi szolgáltatásokat. Ilyen a Kaspersky, ami már régebb óta használta/használja is a hardveres virtualizációt, de sajnos bekapcsolt magelkülönítésnél (Core Isolation) ez van:
KIS 21.3.10.391 (j) | KS 21.8.4.272 Béta

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#72740) Yager01


Yager01
senior tag

Elbizonytalanodtam. Több helyen is olvasom, hogy tök felesleges vírus írtóra költeni, VAGY ingyenes pl. Kaspersky használni mert a win11 beéíptett cuccai sima napi haszálat mellett simén megvédenek. Mi a véleményetek erről? :F

(#72741) Mikulásbá válasza Yager01 (#72740) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Így igaz. Átlag felhasználónak bőven elég a Defender.
A böngészőben legyen még egy reklám blokkoló.

[ Szerkesztve ]

(#72742) Yager01 válasza Mikulásbá (#72741) üzenetére


Yager01
senior tag

Ajánlanál valami használhatót?

(#72743) Yager01 válasza Yager01 (#72742) üzenetére


Yager01
senior tag

Közben az összefoglalóban lévő adguard-ot raktam fel az Edge alá mint bővítmény. Felajánlotta, hogy rakjam fel a mobilomra is. Az ingyenes felment az androidomra. Van értelme ott is használni? Nem lassítja a készüléket és nem zavarja be a működést?

(#72744) Mikulásbá válasza Yager01 (#72742) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

uBlock Origin az ajánlott itt-a lényeg az Origin van!

(#72745) Cs1csó válasza Yager01 (#72740) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Mikulásbá

Az AdGuard ingyenes böngészőbővítménye is jó, de talán jobb az Ublock Origin. Ami még fontos - az óvatos, megfontolt, böngészésen, géphasználaton kívül - hogy:
- az esetlegesen pótolhatatlan adataidról legyen valahol mentés pl. egy külső HDD-n ami NINCS mindig a gépre dugva csak adatmentés idejére, esetleg ha megteheted online tárhelyen felhőben is mentés sőt ha úgy gondolod időnként a komplett rendszerről is lehet mentést csinálni
- legyenek a programjaid és a rendszer is naprakész minden frissítés feltéve

Esetleg a Defender-t egy kicsit felturbózhatod a Defender UI nevű kicsi és ingyenes programmal ami egy jobb felületet ad a Defender beállításaihoz, és a különböző részeinek az eléréséhez és előre beállított az alapértelmezett profilnál jobb beállításokat.
4 profil van:
- alapértelmezett - ugye ez nem módosít semmit a Defender saját beállításain
- ajánlott - értelmeszerűen a Defender UI által ajánlott pár módosítással
- interaktív - ez gyakorlatilag az ajánlott profil + több visszajelzés a felhasználó felé
- agresszív - ezt nem is kell magyarázni minden védelem maxra húzva ezzel óvatosan

Szerintem az ajánlott vagy az interaktív a nyerő.

(#72746) Atish19


Atish19
őstag

Erre valakinek tipp? Már átnéztem a gépet Malwarebytes,Defender,Avast,F-secure,HitmanPro programokkal. Egyik sem talált semmit. Ma gép indításakor a képen látható üzenet fogadott. HitmanPro csinált egy vizsgálatot, de nem talált semmit. Mivel kellene még átvizsgálnom? Már teljesen tanácstalan vagyok.

(#72747) Yager01 válasza Cs1csó (#72745) üzenetére


Yager01
senior tag

Köszönöm a részletes választ. :R
Androidon van értelme használni? :F

(#72748) Cs1csó válasza Yager01 (#72747) üzenetére


Cs1csó
félisten

Androidra nem kell külön vírusvédelem, ami fontos:
megbízható forrásból kell telepíteni olyan alkalmazást ami szintén elfogadott, megbízható, ismert stb. pl. ha a Play áruházból telepítesz akkor az is már egy ellenőrzést jelent, ha pedig egyéb de megbízható forrásból az is pl. APK Mirror
Xiaomi MIUI rendszeren pl. az Avast biztosítja a vírusvédelmet, az Avast pedig - szerintem - bőven jó védelem szórnak rá kígyót békát de jellemzően NEM a védelmi képességibe kötnek bele.

Amit még ki lehet próbálni, hogy olyan böngészőt használsz amire szintén telepíteni lehet az Ublock Origin-t pl. a Firefox-ra lehet telepíteni az UO-t, de az Opera-nak is van valami saját reklámvédelme de van még pár amiben van.

Azt is kipróbálhatod, hogy beállítod a telefonnak az AduGuard DNS-ét így már a telefonra sem jutnak el a reklámok. Megint a MIUI-t tudom felhozni példának, hogy ha csinál az ember egy biztonsági ellenőrzést, és vagy egy tisztítást akkor utána bejön egy reklám na ha AdGuard DNS van akkor nem lesz itt reklám. Vagy van egy "Akciók" nevű alkalmazás amivel a különböző boltok reklámújságjait lehet megtekinteni és itt alul szokott lenni egy vékony csíkban reklám ami nincs ha AdGuard DNS-t használsz.

Hátránya az lehet, hogy esetleg a DNS szerver messzebb van mint amit alapban használna a telefon ezért lassabb lesz az elérés a weboldalak és a telefonod között de ezt le kell tesztelni.
Egy másik amivel találkoztam amikor egy nyilvános WIFI-hez akartam csatlakozni és AdGuard DNS-el nem tudtam. (Szerintem a nyilvános WIFI-től sem kell félni, hiszen az adott weboldal - legyen az akár Facebook vagy OTP - és a telefonod között az adatfolyam titkosítva van tehát hiába láthatja valaki, hogy adatfolyam van bele nem láthat.

Esetleg még lehet feltenni Androidra - nem rootolt készülékre - BLOKADA nevű appot ami nem DNS-el hanem VPN-el dolgozik és így szűri a reklámokat amiben jobb, hogy alkalmazásonként lehet állítgatni mit akarsz tiltani és mit akarsz átengedni.

Sőt van tűzfal is Andoridra és ezzel is a kommunikációt lehet kontrollálni, hogy mi és mikor kivel kommunikálhat.

Még egy apróság, ugye sokan használják a Facebook gyári appot ami teleszemetelni a hírfolyamot reklámmal van erre is megoldás: SIMPLE SOCIAL BROWSER
Ez egy kvázi önálló böngésző és arra való, hogy a közösségi oldalakat ebben nyisd meg nagyon szeretem csak Facebook-ra használom a gyári app helyett. De ahogy látom Instagramra is be lehet lépni vele és egyéb közösségi oldalakra.

[ Szerkesztve ]

(#72749) Semplar válasza Atish19 (#72746) üzenetére


Semplar
őstag

Fölösleges a HitmanPro. Sok a fals riasztása.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#72750) gregory91 válasza Atish19 (#72746) üzenetére


gregory91
senior tag

Jó kérdés hogy a localhost alatt szereplő cím mit takar.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.