Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) Lauda


Lauda
félisten

Helló! Androidra tudnátok javasolni egy bevált víruskeresőt? Kaptam egy linket messengeren és rákattintottam, erre azt írja, hogy 4 vírusom is van stb stb. Ezt szeretném most ellenőrizni.

Köszönöm szépen!

(#71402) Xelo válasza Lauda (#71401) üzenetére


Xelo
addikt

droidon szerintem az eset es kaspersky a ket legjobb opcio.

(#71403) Lauda válasza Xelo (#71402) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm, kipróbálom őket! ;) :R

(#71404) Lauda válasza Xelo (#71402) üzenetére


Lauda
félisten

Lefuttattam mindkettőt és nem találtak problémát. Elvileg akkor nincs semmi kártevő a telón? :)

(#71405) Jarod1 válasza Lauda (#71401) üzenetére


Jarod1
addikt

alapból nem kattinktunk ismeretlen linkre, pláne messengeren...
a teló webböngészőben jelent meg hogy 4 vírusod van?

(#71406) Kékes525


Kékes525
félisten

Gyors segítség kellene. Létezik próbaverziója az ESET-nek? Bármelyik jó, ami tudja a Netbank és tranzakció védelmet. A Sandboxie Plussal ütközik és a fejlesztő kérdezte, hogy ellenőrizze és kijavítsa a hibát.

Köszi, megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71407) Xelo válasza Lauda (#71404) üzenetére


Xelo
addikt

valoszinuleg nincs, ha tovabbra is kapod majd a "virus" popupokat nezd meg a bongeszod ertesiteseinek beallatasainal nem kapott-e valami idegen oldal engedelyt.

(#71408) Lauda válasza Jarod1 (#71405) üzenetére


Lauda
félisten

Abszolút igazad van, nem is szokásom. Sajnos pont el voltam havazva, pörgött a messenger is , akkor jött egy ismerőstől a link. Azóta már kiírta, hogy vírust kapott és nem ő küldözgeti az üzeneteket, de ez még előtte volt.

Bejött egy új ablak és ott írta. :)

(#71409) Lauda válasza Xelo (#71407) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen! :) Kiléptem mindenhonnan messengerből, jelszót változtattam. Elvileg úgy is észrevenni, ha vírus van a telón nem? :B ;)

(#71410) Xelo válasza Lauda (#71409) üzenetére


Xelo
addikt

attol fugg milyen kartevorol van szo. ha cryptot banyaszik akkor gyorsabban merul a telefonod, ha valami program megvasarlasara akar ravenni popupokat dobal, ha bejelentkezesi adataidat akarja ellopni azt csendben teszi.. :)) erdemes neha lefuttatni egy keresest, vagy vedd meg az esetet/kasperskyt droidra. mobil av licenszek altalaban ilyen 2000-3000ft/ev aron vannak, annyit megerhet ha biztonsagban akarod magad erezni. esetnek a webvedelme pl vedi a facebook es messenger beepitett bongeszojet is.

(#71411) Lauda válasza Xelo (#71410) üzenetére


Lauda
félisten

Oksi! :D

Telepítettem a bitdefendert , az sem talált semmit. Hagyom, had tegye a dolgát, remélem nem lesz semmi gond. :)

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! :B :R

(#71413) Szellem. válasza sfefe (#71412) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha bemásoltok adathalász leveleket, stb., ne tegyétek be az adathalász oldalra mutató linket!
Köszönöm.

(#71414) classic B válasza Kékes525 (#71406) üzenetére


classic B
aktív tag

Egyébként ezt a netbank védelmet én nem értem mire jó. Valaki majd felvilágosít. Minden belépés és tranzakció, de még akár beállítás után is hitelesítés szükséges. Milyen veszély fenyegethet, ha nincs biztonságos környezet?

(#71415) undercover


undercover
senior tag

Az F-Secure most ennyire menő? Nem gondoltam volna, hogy ennyien használják itt a fórumon is.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#71416) nggabi válasza undercover (#71415) üzenetére


nggabi
nagyúr

csak amióta ingyen van :D

"szenyor dzsíííí"

(#71417) Szellem. válasza nggabi (#71416) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Korábban is menő volt, mert az alza.hu oldalon olcsón meg lehetett venni.
És a menősége nyílván nem az ingyen kódokban van elsősorban. De tény, hogy nagyobb vonzerő az ingyen kód.

(#71418) nggabi válasza Szellem. (#71417) üzenetére


nggabi
nagyúr

a kis i5 6gen gépemet a kaspersky fogta mint állat. az f-secure legalább nem fogja, csak idegesítően üzenget :D a fő gépemen eset párti vagyok, de ugye kinek mi...

"szenyor dzsíííí"

(#71419) Xelo válasza nggabi (#71418) üzenetére


Xelo
addikt

mit üzenget? nekem első dolgom volt hogy a beállításokban az értesítéseket kilőttem (ez a kritikus értesítéseket nem érinti).

(#71420) Habugi válasza Xelo (#71419) üzenetére


Habugi
addikt

Elfogyott a regimentje.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#71421) Xelo válasza Synaptic (#71371) üzenetére


Xelo
addikt

epp olvasgattam az fsec forumat, es ugy tunik 7.en kiadtak egy frissitest ami megoldotta az esetleges lassu gepleallast a kommentek alapjan.

(#71422) Kékes525 válasza classic B (#71414) üzenetére


Kékes525
félisten

"netbank védelmet én nem értem mire jó"

Két dolgot csinál:

1. Elszigeteli a memóriát, hogy más, illetéktelen folyamatok ne férhessenek hozzá.

2. A másik pedig a billentyű leütések titkosítása a keyloggerek ellen, hogy ne lophassák el a begépelt jelszókat, információkat. Ez úgy müködik, hogy a keylogerek más karaktereket látnak, mint amit ténylegesen leütöttél.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71423) sfefe válasza Szellem. (#71413) üzenetére


sfefe
őstag

Ok bocsi, töröltem vissza belőle azt hittem így nem teszi ki...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#71424) ledgeri válasza Xelo (#71410) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak kérdem, hogy ha az gyorsabb egyszerűbb (nek tűnik), akkor egy alaphelyzetbe/gyáriba álítás is elég, vagy ha nem virusírtós írtás, akkor azon átlapulhat?
(Nem pl pegazusra gondolok, hanem a maradék 99%-ra..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#71425) Xelo válasza ledgeri (#71424) üzenetére


Xelo
addikt

ha viszonylag újabb rendszer fut az eszközön (nem valami őskövület droid) és nem rootolt ettől nem hiszem hogy kéne tartani, factory reset is jó opció lehet. :K

(#71426) ledgeri válasza Xelo (#71425) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#71430) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok

a kaspersky free-t le lehet még valahonnan tölteni, esetleg nincs meg valakinek?
Úgy látom már csak az új cloud-free tölthető le de azt nem ismerem

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#71431) Pano válasza Bacusuz (#71430) üzenetére


Pano
addikt

Kezelőfelülete ugyan az, annyi különbséggel, hogy több a beállítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#71432) Bacusuz válasza Pano (#71431) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi
magyar nyelv is van?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#71433) Pano válasza Bacusuz (#71432) üzenetére


Pano
addikt

Az sajnos nincs.

(#71434) Semplar válasza Bacusuz (#71430) üzenetére


Semplar
őstag

kfa21.3.10.391hu_25762.exe

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#71435) Bacusuz válasza Semplar (#71434) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszönöm, ezt jól elteszem
mostanában én vagyok a családi IT szakember és az öregeknek jól jön a magyar vírusírtó
:R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#71436) Cs1csó válasza Bacusuz (#71435) üzenetére


Cs1csó
félisten

Öregeknek az Avast free "ne zavarjanak mód" opcióval is jó választás, ez egybekötve pl. egy távoli segítségnyújtásra képes programmal pl. AnyDesk vagy UltraVNC nagyon jó megoldás.

(#71437) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Legutóbbi nagy f-secure mókolással kapcsolatban: miért kellhetet nekem újrarakni a kliensprogit, hogy elfogadja az UK account alá rendelt magyar account (mindegy így csináltam meg...) belépését?

Kiléptem korábbi accountból, beléptem volna az aktuálisba, és nem frissult a progi a belépett képre... Viszont mind a 4-5 próbálkozást neten keresztül nézve, mint "hozzáadott új PC" jelenítette meg, 4-5 liszenszet el is markolva.... Miután mondom letörlöm és netről leszedek új klienst belépve egy VirginMediaNetworkInstaller_*tracking number*.exe jött le.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#71438) Kékes525 válasza Bacusuz (#71430) üzenetére


Kékes525
félisten

[link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71439) Bacusuz válasza Kékes525 (#71438) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszönöm :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#71440) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Elém dobta a norton 360 deluxe-ot egy reklám, és nekem megérné 7-8.000 Ft-ért az egész családom gépét egy évre biztosítani. De van két régebbi, kb 5 éves i3-as notim 4 GB RAM-mal, igaz SSD-vel. Nem fogja le nagyon őket a norton? Ez még le is tesztelhető talán, ha hozzáférek a gyerekeim gépeihez, de felmerült az f-secure is alternatívaként. A gépek leterhelése szempontjából melyik lenne a jobb megoldás?
A válaszokat előre is köszönöm!

www.refujvaros.hu

(#71441) #73959936 válasza kymco (#71440) üzenetére


#73959936
törölt tag

utóbbira 1

(#71442) Jungle Man


Jungle Man
junior tag

Melyik a legjobb ingyenes megoldás a Windowst kiegészítve?
Az AVAST-ot használtam eddig, de nem szeretem. A Kasperskynek jó az ingyenese?

(#71443) Xelo válasza kymco (#71440) üzenetére


Xelo
addikt

norton védelemi szempontból korrekt, de a mögötte lévő cég nagyon nem az, én nem ajánlanám. a vírusírtójukba integráltak pl cryptobányász szoftvert, ami default bekapcsolt állapotban települ... eset kb 0 ramhasználat és jó védelem, f-secure 0 procihasználat és remek védelem, vagy ingyen a defender is jó megoldás lehet (jobban terheli a gépet mint az előző kettő, de védelemben ez is top termék).

(#71444) kymco


kymco
veterán

Köszönöm az új szempontokat, és az ajánlást.

www.refujvaros.hu

(#71445) Semplar válasza Jungle Man (#71442) üzenetére


Semplar
őstag

Gépe válogatja mannyire terhel, nekem jó volt.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#71446) kymco


kymco
veterán

Az f-secure-ba most egy kicsit belekavarodtam. Az Alza.hu-n van ilyen, hogy F-secure Internet Security, de a compare résznél nincs megjelenítve. Ott a Total, a Safe, Fredome, Id protection...
Letölteni viszont le tudom. Az f-secure internet security kifutó termék? Hol helyezkedik el a palettán. Mert árban jóval kedvezőbb, mint a safe.

www.refujvaros.hu

(#71447) Xelo válasza kymco (#71446) üzenetére


Xelo
addikt

azt tudja mint a safe, viszont a safe telepitheto mindenfele eszkozre (win, mac, ios, droid), az internet sec meg talan csak windowsra.

(#71448) kymco válasza Xelo (#71447) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm a választ

www.refujvaros.hu

(#71449) Cs1csó válasza Jungle Man (#71442) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, az Avast Free-vel mi a gond? Minimális telepítés, kivettem az automata módot csak karanténoz és kérdez (már ha engedve van) majd bekapcsolom a CSENDES MÓD opciót és ezután ha valami nem tetszik neki akkor max karanténozz és kész.

(#71450) Jungle Man válasza Cs1csó (#71449) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Egyrészt már unom :-), másrészt nem tetszik a kommunikációja, a felülete stb.
Egy csomót kell klikkelgetni, hogy leellenőrizze a gépet, mert minden részfeladatra rákérdez.
Bizonyos dolgokat be akartam állítani, ránézni és körülményes volt. Egyféle felhasználást tol az ember elé, mintha mindenki ugyanúgy akarná ellenőrizni a gépét.
Hogy gyakran feldob pánikkeltő üzeneteket, mint hogy az "IP-címem nincs rejtve" (persze, mert nem VPN-ezek) meg felesleges fájlok vannak a gépen (miből gondolja?) csak hab a tortán.

Sok év után új rendszert építek és új védelmet keresek hozzá - jobbat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.