Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) VoidXs válasza axioma (#4600) üzenetére


VoidXs
nagyúr

De, azt jelenti, csak ívekkel hogy lehet ilyet? Vektorok vannak megadva.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4602) gygabor88 válasza VoidXs (#4601) üzenetére


gygabor88
tag

Bárhogy is van megadva a rendszer, érdemes úgy eltranszformálni, hogy a gömb o középpontja az origóba essen, továbbá a, b, c, r-t helyvektorként kezelni. Ekkor a zöld gömbi szakasz skaláris szorzást felírva kiszámolható, maximum még kell egy sugárral való szorzás majd, ha a gömb sugara nem egységhosszú.

A piros és a cb szakasz metszéspontjához: Jelöljük a pontot p-vel.
oar és obc síkok egy egyenesben metszik egymást. Nyílván ez az egyenes p-ben (is) metszi a cb főkört, így ez p is kiszámolható a kör és egyenes metszéspontjaként. A pr gömbi szakasz meg az ra szakaszhoz hasonlóan számolható.

(#4603) VoidXs válasza gygabor88 (#4602) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Köszönöm!

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4604) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

(5^2)' ugye 0, mivel 5 negyzetre emelve is konstans marad?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4605) Jester01 válasza Bjørgersson (#4604) üzenetére


Jester01
veterán

Persze.

Jester

(#4606) Bjørgersson válasza Jester01 (#4605) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na, akkor csak nem en vagyok a hulye. :D Koszonom! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4607) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

Egy scriptet keszitek egy tervezoprogramhoz amiben tobbek kozott a negyzet alaku helyiseg A es B oldalat megkapom egy sima negyzetgyok keplettel a keruletbol es a teruletbol:
pl:
W = [20 + sqrt(202 - 4(96))]/2 = 12
W = [20 - sqrt(202 - 4(96))]/2 = 8

A gondom az, hogy ezzel a megoldassal elso erteknek mindig a nagyobbik oldal jon ki, igy ha fekvo a teglalapom oke, de ha allo, akkor mar nem jo helyre kerul az ertek mert nem szele x hossza lesz, hanem forditva. Tehat igenyel nemi emberi felismerokepesseget, hogy az eredmeny melyik oldal lett, de ez programkodnal nem tul jo ugye.
Szerintetek van valami keplet vagy hasonlo arra, hogy, minden esetben a szelessege legyen az elso eredmeny?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4608) Jester01 válasza daninet (#4607) üzenetére


Jester01
veterán

Ezt én nem értem, miből ismered fel, hogy melyik melyik? Ha csak kerület meg terület van, akkor milyen emberi felismerőképesség mondja meg, hogy áll az a téglalap? :F

Jester

(#4609) daninet válasza Jester01 (#4608) üzenetére


daninet
veterán

Ezt mondom, hogy kapsz ket szamot akar ketismeretlenes egyenlettel oldod meg akar ezzel a formulaval. X1 es X2. Azt tudod, hogy van ketto oldalad, de neked meg kell nezni a teglalapot hogy nez ki, hogy odaparositsd az erteket, mert mindig az X1 lesz a nagyobb.
Ezert erdekelne valami olyan megoldas ami az A vagy B oldalt dobja ki fixen. Ha van ilyen.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4610) Jester01 válasza daninet (#4609) üzenetére


Jester01
veterán

Mégis hogyan lenne? Miből találja ki? Ha megmondom neked a területet meg a kerületet, abból sehogy nem következik a téglalap orientációja. Másképp fogalmazva, a fekvő és az álló téglalapnak ugyanaz a kerülete és a területe ezért abból a két információból nem lehet visszakövetkeztetni.

Jester

(#4611) ricinus13


ricinus13
senior tag

Nem nagyon pörög a topic de hátha tud nekem valaki segíteni

Egyetemi tananyag de nem jutok vele dűlőre:

szóval az a lényeg hogy a kettőnek elvileg egyenlőnek kell lennie

cos(xy) Y szerinti deriváltja = (((xycos(xy)-sin(xy))/y^2)+2y X szerinti deriváltja

Előre is köszi :)

(#4612) axioma válasza ricinus13 (#4611) üzenetére


axioma
Topikgazda

Es hol akadtal el? Maga a derivalas egyik ill. masik szerint az megy, csak az egyenloseg nem jon ki?
Ha az nem megy, akkor a f(g(x)) derivaltja megy?
Irdd le, meddig jutottal, legyel tisztaban a definiciokkal, es akkor mar lehet erdemben segiteni.
[melo van, igy most egyelore nem szamoltam utana, hogy amugy egyenlo-e, de nem valoszinutlen]

(#4613) ricinus13 válasza axioma (#4612) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ugye a feladat szerint az egyenlőség biztos, mert így van megfogalmazva, ott akadtam el hogy a második kifejezést nem sikerült úgy deriválnom hogy az x*-sin(xy) legyen.

(#4614) Jester01 válasza ricinus13 (#4611) üzenetére


Jester01
veterán

xy*cos(xy)) x szerint szorzatszabállyal
(xy)'*cos(xy) + xy*cos'(xy) = ycos(xy) + xy*y*-sin(xy)
sin'(xy) az tiszta, hogy ycos(xy) ez pedig szépen kiüti a fentiből az első tagot, marad a második, amit y^2-el osztva marad a -xsin(xy) ami tekintve, hogy +2y X szerint ugye nulla éppen a másik oldal. QED.

Jester

(#4615) ricinus13 válasza Jester01 (#4614) üzenetére


ricinus13
senior tag

Köszönöm. :)

(#4616) pomorski válasza ricinus13 (#4611) üzenetére


pomorski
őstag

"Nem nagyon pörög a topic de hátha tud nekem valaki segíteni" Ez szerintem egyáltalán nem igaz! A segítők szerintem csak akkor lépnek be ide, ha érkezik új bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#4617) ricinus13 válasza pomorski (#4616) üzenetére


ricinus13
senior tag

Azt látom hogy segítőkész a topic csak azt néztem hogy majdnem egy hete érkezett az utsó hsz.

(#4618) Jester01 válasza pomorski (#4616) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, ezt sokan nem értik más topikokban sem... "nem írok a megfelelő helyre mert nem pörög"

Jester

(#4619) emiki6 válasza Jester01 (#4618) üzenetére


emiki6
veterán

Azért vannak elhagyatott topikok, amik hónapok óta pangnak. Ritka, ha itt van, aki hamar válaszol és nem csak, ha arra téved. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4620) Apollo17hu válasza emiki6 (#4619) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Kedvencekben figyel a téma. ;)

(#4621) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Kedves segítők!Problémával fordulok hozzátok,bízom benne,hogy nekem is tudtok segíteni egy kicsit a felmerült gond kapcsán.Adva van több fájlban egy-egy adatsor.(Tehát több fájlom van,minden fájlban pedig van egy-egy adatsorom.)Az adatokról nem ismert, hogy milyen függvénnyel lettek kiszámolva,de az biztos,hogy számolva vannak,tehát nem mért adatokról van szó.Íme:

A feladat az,hogy ki kell találni,hogy milyen függvény írja le az adatsorokat.Ez eddig még nem vészes,hiszen próbálgatással ki lehetne találni pl. a fekete görbét egy valahanyad fokszámú polinommal célszerű megilleszteni legkisebb négyzetes értelemben.A gond az,hogy egy univerzális függvényformát kellene kiötleni,aminek lehet akármennyi paramétere és lehet benne minden elképzelhető gusztusos és gusztustalan függvény,csak az a lényeg,hogy ez az univerzális függvényforma legyen jó minden adatsorra.Azaz egy olyan F(x) függvény kell,amiben van akármennyi paraméter pl.

F(x)=A+B*x+C*x^2+...+Q*sin(x)+W*cos(x)+...+R*exp(x)+S*sinh(x)+...

de bármelyik adatsort jó leírja ha a megfelelő paraméterek alkalmasan vannak választva legkisebb négyzetes értelemben.Remélem érhetően körvonalaznom a problémát.Az öt adatfájlt összetömörítve feltöltöttem ide:[link]

Én azért nem tudok alkalmas függvényt találni,mert nagyon más az adatsorok dallama látszólag.De nem!

Köszi,Zsolti

(#4622) emiki6 válasza Apollo17hu (#4620) üzenetére


emiki6
veterán

Bocsi, elírtam :B tehát:

*Azért vannak elhagyatott topikok, amik hónapok óta pangnak. Ritka, ha ott van, aki hamar válaszol és nem csak, ha arra téved. (Hozzáteszem ez nem az a topik)

Pont egymás mellett van az i és az o, ráadásul teljesen megváltoztatja a mondat jelentését egy ártatlan félrenyomás. Nekem is be van tárazva a topik. Bár segíteni nem nagyon szoktam tudni, de azért figyelemmel kísérem mi van itt. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4623) Apollo17hu válasza zsolti1debre (#4621) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Sajnos segíteni nem tudok, de nekem az jutott eszembe, hogy pl. az Eiffel-torony alakjára vonatkozó függvényt is csak néhány éve tudták megalkotni.

(#4624) gygabor88 válasza zsolti1debre (#4621) üzenetére


gygabor88
tag

A feltöltött fájlt nem néztem meg, mert mobilról írok, de a kép alapján feltételezem, hogy az adatsorok 0 és 180 között vannak értelmezve véges sok x-re.
Fűzzük össze az adatsorokat kis hézagokkal. Tehát adatsor1 marad úgy ahogy volt. Adatsor2 x értékeit eltoljuk 181-el, adatsor3 x értékeit 362-vel, stb. Az y értékeket nem módosítjuk. Erre az új függvényre már tudsz illeszteni egy L(x) Lagrange-polinomot. A keresett paraméteres alak pedig lehet pl L(x + t).
Ez t = 0-ra adatsor1-et generálja az adott eredeti x-ek esetén, t=181-re adatsor2-t, stb.
A polinom gondolom jó magasfokú lesz, de matlab, mathematica és társai ezt elvileg tudják kezelni anélkül, hogy nagy hatványokat kellene kiszámítaniuk.

(#4625) zsolti1debre válasza gygabor88 (#4624) üzenetére


zsolti1debre
tag

Sajnos az interpoláció egyáltalán nem oké,mert egyetlen adatfájlban 3601 pont van,nekem pedig nem 5db adatfájlom van,hanem ténylegesen kb. ezer.Azaz az interpolációs polinom fokszáma olyan magas lenne,hogy az numerikusan nem is lenne számolható szerintem,meg nem is sok értelme van egy polinomnak,aminek a fokszáma több,mint hárommillió.Ezért mindenképpen valamilyen épeszű legkisebb négyzetes megoldással kellene ráilleszteni(ráhúzni) az adatfájlok alappontjaira a görbéket.

(#4626) gygabor88 válasza zsolti1debre (#4625) üzenetére


gygabor88
tag

Ok, akkor interpoláció valóban kiesett. Nem ismerek módszert az univerzális függvényforma kiszámolására. Már elemi függvényből is elég sok van és ezeket össze-vissza lehet transzformálni, egymásba ágyazni. Ezek közül jó paraméteres alakot megkeresni elég nehéz feladatnak tűnik. Amiket láttam közelítő eljárásokat, azok arra voltak kitalálva, hogy ha már adott milyen alakú függvénnyel szeretnéd közelíteni az eredetit, akkor a paraméterek kiszámolásában segítenek.

Ezért inkább maradnék polinomoknál és írnék egy scriptet, ami megnézi, hogy a lineáris függvénytől kezdve mondjuk a 10 fokú általános polinomig melyikkel közelíthetőek az adatsorok a legkisebb négyzetes hibával.
Ha a tesztelendő függvényforma egy általános n-edfokú polinom, akkor az együtthatói tekinthetőek paramétereknek és ezek a paraméterek kiszámolhatóak minden adatsor esetén a legkisebb négyzetek módszerével elég gyorsan. n=1, ..., 10-re megnézném mi volt a legnagyobb hiba és el lehet dönteni, hogy ez elfogadható-e még.
10 fokú polinom esetén így néz ki az eredeti (piros) és az illesztett (kék) görbe az adatsorokon: [link]

Persze nincs garancia, hogy ezekkel a polinomokkal elő lehet állítani minden adatsort az elvárt hibahatáron belül, pláne ha sok oszcilláló adatsor van.

[ Szerkesztve ]

(#4627) zsolti1debre válasza gygabor88 (#4626) üzenetére


zsolti1debre
tag

Sajnos a CSAK önmagában polinom nem elegendő.Én is ezzel próbálkoztam legelőször.Én még magasabb fokszámokat is megpróbáltam mint tíz.A CSAK polinommal az a baj,hogy sok olyan görbém van,mint az itteni példaadatsorok között a kék színű.És sajnos a te fitted is nagyon rosszul fedi az eredetileg kék színű görbét.Nem olyan a dallama.Úgyhogy a fittelést valahogy ki kellene terjeszteni a polinomokról.Csak azt nemtom,hogy milyen függvényekre.Azaz hogy milyen függvényeket vegyek még be a buliba.

(#4628) axioma válasza zsolti1debre (#4627) üzenetére


axioma
Topikgazda

Visszafejtve te akkor a kovetkezot akarod:
1. kell egy olyan "fuggveny", ami a sorszamokbol megmondja az egyutthatokat
2. az egyutthatokat behelyettesitve az F-be kijojjon az adott adatsor
Vagyis neked tulajdonkeppen egy ketdimenzios fuggveny kene, az F(x,k), csak k-ban nem folytonos hanem diszkret pontok vannak...
Mondjuk ha ennyire hullam tipusu, akkor lehet hogy periodikusnak tekintve Fourier-trafot probalnek (marmint abbol jovo egyutthatokkal leirni), de NEM ertek a jelfeldolgozashoz, egy ebben avatottabb szakit kerdezz meg, mert csak halvany emlekeim vannak az elmeleti oldalarol.

(#4629) zsolti1debre válasza axioma (#4628) üzenetére


zsolti1debre
tag

Hát tulajdonképpen egy ilyen F(x,k) függvény jó lenne.Felrakjam egy link segítségével az összes adatsort?

(#4630) axioma válasza zsolti1debre (#4629) üzenetére


axioma
Topikgazda

Sorry, de mint mondtam nem szakteruletem, raadasul holnaptol ket napos kikuldetes, me'g kutakodni sincs idom. Jelfeldolgozassal foglalkozokat keress, legalabbis szerintem ott lesz a megoldas (muszaki fosuli/egyetem, nem annyira absztrakt matek).

(#4631) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Statisztikai kérdésem lenne.

Van egy halom vizsgálati pont, aminek van egy terjedelme és van egy átlaga. Az átlagtól való eltérés gyakorisága normál gauss függvény szerint alakul.

A kérdésem az lenne, hogy milyen "távol kell mennem" az átlagtól "alsó" irányába, hogy a teljes gyakoriság 5%-os küszöbértékénél legyen? Tehát, hogy a teljes valószínűségi tér 5%-a legyen az érték alatt és 95% az érték felett?

Remélem érthető. :) Valamikor tanultam ezt, de mindig is teljesen kuka voltam ebben a témában. :)

Köszi. :R

üdv, föccer

Mondjuk most, hogy gondolkodom, ha van terjedelme, akkor nem lehet gauss függvény, mert annak elvileg nincs terjedelme.... :-/ Na, akkor itt valami gubanc lesz az elméletemmel. :D

Na, úgy gondolom, hogy maradok normál gauss eloszlással, azzal a kiegészítéssel, hogy a teljes terjedelmet 7-re veszek, ezzel a teljes valószínűségi térrészt 0,9998 részben lefedem. Nekem ez a pontosság bőven elegendő lesz. :) Így 1,645*terjedelem/2 egységre kell mennem a 95%-os valószínűséghez. Jól számolok?

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4632) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Adott egy feladat, és a segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 3 szög, amelynek 2 oldala 5 és 6 cm hosszúak. Az alfa közbezárt szöge 60fok. Mekkora a terület? Előre is köszi a segítséget.

(#4633) Jester01 válasza Joe Swanson (#4632) üzenetére


Jester01
veterán

Hol akadtál el? Trigonometriát tanultad?

Jester

(#4634) Joe Swanson válasza Jester01 (#4633) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Megmondom a frankót középiskolai anyag. Szögfüggvények témakörnél járnak a fiamék.

(#4635) Jester01 válasza Joe Swanson (#4634) üzenetére


Jester01
veterán

Nyilván a b oldalhoz tartozó magasság az mb = a * sin(gamma) a terület pedig T = mb * b / 2

[ Szerkesztve ]

Jester

(#4636) Joe Swanson válasza Jester01 (#4635) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Köszönöm!Ha jól számoltam, 8,217 jött ki. :R

(#4637) TDX válasza Jester01 (#4635) üzenetére


TDX
tag

Vagy egy képlettel a trigonometrikus területképlet szerint T = a*b*sin(60°) / 2 ;)

Már vége az Én hozzászólásomnak? Mi lesz ez után velünk?!?!

(#4638) emiki6 válasza TDX (#4637) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor már c*b*sin60°, mivel az alfa a 60

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4639) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok, van ez a ládakeresős játék ez a geocaching!
Megjelent a környékünkön egy új láda és mivel a matek tudásom szinte 0 (főleg mértanból) ezért segítséget szeretnék kérni tőletek. Nagyon szépen megköszönném ha valaki meg tudná ezt oldani nekem, egy koordináta lesz a végeredmény pl N 46 45.xxx E 23 41.xxx
[link] itt a ládaoldal és a feladvány!

[ Szerkesztve ]

(#4640) föccer válasza Mr. Erikszon (#4639) üzenetére


föccer
nagyúr

Pofon egyszerű. Megvan adva a kerület, amiből kiszámolod a sugarat. Ha megvan a sugár, akkor van két háromszöged, aminek mind a három oldalának hosszát ismered. A fele húrhosszal és a sugárral rajzolsz egy derékszögű háromszöget, amiből egyszer sinus szögfüggvénnyel megvan a kereset szög érték fele.

Jó számolgatást.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4642) Bjørgersson válasza DeathBat666 (#4641) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Semmi szükség ilyen 40.000 Ft-os weboldalra egy matek érettségihez. Csináld meg az előző évi feladatsorokat, valamint mi ilyenkor már javában ismételtük az addig tanultakat, hogy mindent átvegyünk érettségire. Nálatok nincs ilyen?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4643) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sziasztok, sürgős lenne. Adott egy feladat log4z= -1/2. Ennek a megoldása 1/2 lesz ?
4^x=1/2
xlog4=log(1/2)
x=log(1/2)/log(4)=-0.5

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#4644) Jester01 válasza kiszi07 (#4643) üzenetére


Jester01
veterán

Most akkor +1/2 vagy -1/2?
Ha log4(z)=-1/2 akkor z = 4^(-1/2) vagyis z = 1/2
Ha +1/2 akkor hasonlóan nyilván z = 2

z (vagy x, nem tudom miért nevezted át) sosem lehet negatív.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#4645) kiszi07 válasza Jester01 (#4644) üzenetére


kiszi07
senior tag

Elírtam bocsi, feladat log4(z)=-1/2
4^-1/2=z
z=0,5 így jó.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#4646) artiny


artiny
őstag

Hogyan lehetne szamologeppel szimbolikussan megkapni az eredemenyt?

PL. van ez a kifejezes amit elszeretnek osztani, es es ilyen eredmenyt kapni:

3 : (x^2 - x -2) = 3x^(-2) + 3x^(-3) + 9x^(-4)+ ...

casio fx-991es plus

[ Szerkesztve ]

(#4647) emiki6


emiki6
veterán

How To Count Past Infinity

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4648) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Érettségi előtt állok és szinte bármivel megbirkózom matekból, de a valószínűségszámítás és a kombinatorika mindig megfog.
Valaki tudna küldeni egy jó oktató anyagot a témában ami nem szörnyen száraz és tele van jó gyakorlati példákkal? Lehet rövidebb könyv, film, videó sorozat, akár az informatikában hasznos részébe is belemehet mert ilyen irányban szeretnék tovább menni.
Előre is köszönöm ha valaki küld valami hasznos anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#4649) ben11 válasza AeSDé Team (#4648) üzenetére


ben11
őstag

Videós/magyarázós lap: http://zanza.tv/
A leckékhez tartoznak feladatsorok is. Ez az alapokhoz elég lehet, emelt szinthez kevés.

A lényeg, hogy rengeteg típusfeladatot oldj meg kombinatorikából külön permutációkra, variációkra, kombinációkra, hogy kb reflexszerűen felismerd őket. Aztán jöhetnek összetett feladatok, majd valszám.

[ Szerkesztve ]

(#4650) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van-e valaki aki ért a homogén transzformációkhoz és vállalna is egy-két alkalmat egy probléma átbeszélésére? Természetesen nem ingyen. A problémával kapcsolatban privátban érdeklődjetek, nem szeretném publikussá tenni. :)

Előre is köszönöm!

C programmers never die, they are just cast into void.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.