Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) Micsurin válasza axioma (#5850) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszönöm! :R

Így sokkal emészthetőbb. :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5852) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Gazd matekom meglett, meg1x nagyon koszonom!

Még van egy operaciokutatas vizsgam es az alabbi feladatot nem nagyon ertem, higy jöttek ki ezek a számok (pl.a 0,08 illetve a 0,92)? Ez a forditott u betu milyen muveletet jelent?

[ Szerkesztve ]

(#5853) maltegra válasza kovacslevi98 (#5852) üzenetére


maltegra
kezdő

A fordított u betű a metszetet jelöli. (Vagyis azt, hogy mindkét esemény bekövetkezik).
Az, hogy a számok honnan jöttek, ezekből a képekből nem tudom megállapítani, de lehet, hogy ez részben amiatt van, hogy a felét el sem bírom olvasni.

Amúgy ezt komolyan operációkutatás címén tanuljátok?

[ Szerkesztve ]

(#5854) kovacslevi98 válasza maltegra (#5853) üzenetére


kovacslevi98
csendes tag

(#5855) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Igazabol ezt a feladatot szeretnem megerteni, mert nincs hozza semmilyen jegyzetem, mas feladatokhoz kuldtek jegyzeteket, az elobbit is egy csoporttarsam kuldte, de o neki mar reg volt ez a tantargy es nem emlekszik a megoldasra. Ha valaki levezetne ezt nekem annak nagyon nagyon halas lennek :R

(#5856) kovisoft válasza kovacslevi98 (#5852) üzenetére


kovisoft
őstag

A P(z1|s1) azt jelenti, hogy mi a valószínűsége annak, hogy z1 következik be feltéve hogy s1 bekövetkezett, azaz mi a valószínűsége a kedvező előrelépésnek, feltéve hogy a kereslet magas.

Ezekhez a feltételes valószínűségekhez rendelt 0,75, 0,25, 0,08 és 0,92 valószínűségek nem kiszámolt értékek, hanem még a feladatban megadott adatok (vagy legalábbis a 0,75 és a 0,08, mert ezekből adódik a másik kettő: 0,25=1-0,75 és 0,92=1-0,08, mivel a z1 és z2 események közül az egyik biztosan bekövetkezik, azaz együttes valószínűségük 1).

(#5857) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Bocsanat, megint en :))
Halotervezeses feladatban a legkesobbi kezdes az hogy jon ki, melyik adat?
Nem vagyok kepes rajonni, a tobbi stimmel.

(#5858) kovisoft válasza kovacslevi98 (#5857) üzenetére


kovisoft
őstag

Ott vannak az egyes kezdés és befejezés-típusok, ill. időtartamok közötti összefüggések, ezekből kiszámolhatók az ismeretlen adatok, ha a többi már ismert. Azt is írja, hogy hogy az ábrák felrajzolása után milyen módszerrel és milyen sorrendben számolja végig az egyes tevékenységeket:

"első sort kitöltöm A-tól K-ig haladva"
"harmadik sort kitöltöm K-tól A-ig haladva"

A kitöltésnél a megadott szabályok szerint számolható pl. a legkorábbi kezdésből a legkorábbi befejezés:LEKOBE=LEKOKE+I, és a következő tevékenység legkorábbi kezdése megegyezik az előző tevékenység legkorábbi befejezésével, ezzel meglesz az első sor.

Ugyanígy visszafelé a legkésőbbi befejezésből a legkésőbbi kezdés: LEKÉKE=LEKÉBE-I, ill. a tartalék (TARTI=LEKÉBE-LEKOBE), ezzel meglesz a harmadik sor. Itt is az előző tevékenység legkésőbbi befejezése megegyezik a következő tevékenység legkésőbbi kezdésével.

(#5859) jackpotgames


jackpotgames
újonc

Sziasztok! Továbbra is keresem a megoldásokat a következő, csoportelmélettel, véges testekkel kapcsolatos problémákra. A helyes megoldóknak 20 EZER FT (felalkudható) is ütheti a markát. A feladatok megoldásához szükséges fogalmak definíciók, tételek megtalálhatók ebben a jegyzetben: JEGYZET

1. - (nincs feladat :D )
2. Egy f számelméleti függvény összegfüggvényének Möbius-transzformáltja maga az f.
3. Ha n > 2 és van n × n méretű Hadamard-mátrix, akkor 4|n.

Karakter definíciója:
Legyen (G, +) véges Abel-csoport. Ekkor a χ : G → C∗
homomorfizmust G karakterének nevezzük, ha χ(a + b) = χ(a)χ(b).
5. A karakterek ortogonális bázist alkotnak { f:G->C } vektortér felett (C: komplex számok)
6.
6. II. Ha K,P:G->C* karakterek, akkor (K * P)(g) = K(g)P(g) is karakter

ahol:

Előre is köszönöm, aki foglalkozik vele!
e-mai: jackpotgames111@gmail.com

(#5860) maltegra válasza jackpotgames (#5859) üzenetére


maltegra
kezdő

És azért mennyi ütheti a markomat, ha nem küldöm el Fancsalinak ezt a posztot? :D

[ Szerkesztve ]

(#5861) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Az lehetséges, hogy egy 3 ismeretlenes 3 egyenletes Lineáris egyenlet rendszerre Gauss eliminációval és Cramer szabállyal enyhén eltérő eredményt kapok? X1 picit eltér, X2 is de X3 megegyezik. Cramer alkalmazható a Det nem egyenlő 0-val és egyezik az ismeretlenek és az egyenletek száma.

Cramer eredmények: (Azokat elfelejtetem végig írni a gyakorló lapra de ezek azok. Gaussnál nyilakon a műveletek, melyik sorból melyiket vettem el.)
X1 = -41 / 8
X2 = -27 / 4
X3 = 1 / 8

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Ha kedden minden jól megy Dimaton ígérem egy félévre nem kérdezek itt több egyértelmű dolgot / hülyeséget!** :R Nem a matek vonzott a szakra.... 4 félévet kell kibírjak. :DDD

**azt, hogy ez után se azt nem ígérem két napom van még és neki esek a kvantor logikának még... :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5862) orc88 válasza Micsurin (#5861) üzenetére


orc88
őstag

Bocsi, esti unaloműzésként néztem be a topikba és csak a Gauss részre pillantottam rá.
x3 = 1/8 stimm, viszont x2-nél rosszul helyettesíted be. (3-mal szorzod 2 helyett :))
Így elvileg ki kell jönnie. :R

Off:
Én is most tudtam le az első félévem az egyetemen (DE-IK proginfó) és *kopp-kopp* amennyire féltem a matekos résztől ahhoz képest nagyon jól sikerült a kezdés. Dimat 2zh: 98% és 88% 5ös megajánlott jegy.

Logika itt a buktató tárgy nálunk, minden évfolyamon a 150 emberből kb. 60-80nak jön össze egyáltalán az aláírás amivel vizsgára jelentkezhet... :U De végül ez is meglett sok gyakorlás árán. :B

Hajrá! :R

Szerk.:
Nekem ez az oldal sokszor segített visszaellenőrizni a dolgokat ha valami nem volt kerek a végeredményben.

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#5863) axioma válasza jackpotgames (#5859) üzenetére


axioma
Topikgazda

En nem csinalok penzert senkinek feladatot, es remelem masok sem. Vagy menj el tanarhoz, aki ravezet (nem megoldja helyetted!), vagy ess neki, ameddig jutsz, es kerdezz ra amikro elakadtal, hogy hogyan tovabb (kicsit tobb meloval de ingyen lesz eredmenyed).
En kimondottan orulok hogy nem kaptal valaszt.

(#5864) Micsurin válasza orc88 (#5862) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi, bakker este már nagyon zokni voltam. :D :R

Én végül az OE-n ücsörgök mérnökinfón nem menne rosszul ha nem akartam volna az Anal1-et mindenképpen kipipálni... ami nem jött össze így magával rántotta a Prog1-et amire nem lett időm végül én hülyeségem ez van. Sebaj az jön velem VK-n max csúszok egy évet. Igaz kettőt... felső éves/végzős haverok jelezték lesz az Archi1 amit értelmezzek úgy, hogy mindenség+1 vagy N+1 év minden hallgató esetében. :W :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5865) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Tudtok esetleg valami jó anyagot prédikátum logikához? Tegnap beugrón úgy vágtak ki belőle mint a macskát. :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5866) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Szeretem a matekot és az a kérdésem, hogy milyen olyan terület van, ahol egyszerre szükséges a matematika és a programozás?

(#5867) axioma válasza I02S3F (#5866) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat szerintem klasszikus matek mint domain ismeret igen keves teruleten van. Talan a 3D megjelenitesnel me'g lehetnek koordinata-geometriai meglatasok fontosak, vagy folyamatelemzesnel ne'mi valoszinuseg-szamitas, de ami fontos volt az mar mind megvan library-ben... (Ma mar machine learning modellhez sem kell erteni a felulet derivaltjat es a matrixmuveleteket, mert csak hasznaljak...)
En is dolgozom penzert, es programozasi versenyezek az elmenyert. Ez van, hobbikent me'g mukodik (es kihathat a palyadra ha emiatt megtalalnak a szponzor cegek).

(#5868) I02S3F válasza axioma (#5867) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen! Akkor lehet, hogy csak hobby lesz belőle.

(#5869) Cucuska2 válasza I02S3F (#5866) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szia!

Ami tudományterületre nekem rálátásom van, az a gépi tanulási/mélytanulási kutatás. Ez egyetemválasztáshoz nem mérvadó, mert legkorábban PhD-re (illetve PhD után) kerülsz oda, hogy egyszerre használod a matematikát és a programozást, de az emberek nagyrésze vagy matematikusi vagy mérnökinfó/hasonló háttérrel érkezett a tudományterületre.

Illetve van, aki nyelvészként, angoltanárként, fizikusként, de az számodra nem mérvadó.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5870) I02S3F válasza Cucuska2 (#5869) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm!

(#5871) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Sziasztok!

Diszkrét Matek 1 gyakorlaton előjött a következő:
Y = { {0,2,4,6,8}, {1,3,5,7,9} }

2 eleme-e Y-nak?

Szerintem igen, de proofwiki szerint nem, gyakvez mondta, hogy utána néz, mert szerinte mindkettő indokolható.

Előre is köszi! :R

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#5872) maltegra válasza Orionhilles (#5871) üzenetére


maltegra
kezdő

Nem, az Y-nak két eleme van, és mindkettő egy halmaz, egyik sem a 2.

(#5873) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Hello!

Megint bugyuta kérdés... :B

Teljes indukció:

Mértani sorozat összegképletét kell bizonyítani teljes indukcióval. De nem egészen értem ha megvan az alap tehát bizonyítom konkrét példára: n=1-re. Veszem a k esetet (k az elvárt nálunk) amikor k = n majd vennem kell a k+1 esetet ugye de ezt miképp kéne felírjam az összegképlettel? Mármint a k+1 esetét? :F :F

Köszi előre is :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5874) lev258 válasza Micsurin (#5873) üzenetére


lev258
veterán

Csak felületesen.
Azt kell belátnod, hogy ha a k+1-ediket úgy írod fel, hogy k-adik képlete + (vagy épp x) valami, az meg fog egyezni a k+1-edikre felírt képlettel. A k-adik ekkor már bizonyított, tehát ha a reláció fennáll, akkor a k+1-re is igaz a képlet. Remélem elég világos.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5875) Jester01 válasza Micsurin (#5873) üzenetére


Jester01
veterán

Nem értem a kérdést. Azt se, hogy minek kell k és n is, főleg ha k = n. :F
Na mindegy. Ugye az n+1 (vagy k+1) eset úgy néz ki, hogy még egy tag van ami a mértani sor miatt a1 * q^n

Sn+1 = Sn + a(n+1)
= Sn + a1 * q^n
= a1 * (q^n - 1) / (q - 1) + a1 * q^n
= a1 * (q^n - 1 + q^n(q - 1)) / (q - 1)
= a1 * (q^n - 1 +q^(n + 1) - q^n) / (q - 1)
= a1*(q^(n+1) - 1) / (q - 1)

Kész.

Jester

(#5876) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszönöm! :R

lev258: Az elméletét értem csak azt nem láttam, hogy kéne ezt beleerőltessem az összeg képletbe, számtaninál nagyon egyértelmű volt.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5877) skt


skt
tag

Sziasztok!
Nem tudom ,hogy jó topik, e de a következő két feladat (Vállalati pénzügy), valahogy nem akar kijönni semmi értelmes.
1.Egy 5000 Ft névértékű kötvény 5525 Ft-ba kerül a másodpiacon. 3 év van hátra a lejáratig. Névleges kamatlába 5%. Milyen hozamelvárás mellett lenne a kötvény jelenértéke 5000 Ft? Mekkora a belső megtérülési ráta nagysága? Százalékos értékeket kérek, két tizedesjegyig kerekítve.
2.Ön 1.000.000 Ft-ot helyez el három hónapos betétben, két éven keresztül kamatoztatja évi 12%-os effektív kamatláb mellett. Mekkora a jövőértéke? És mekkora a jövő érték reálértéke, ha mindkét évben 2%-os az infláció?

Előre is köszönöm!

(#5878) janos1988


janos1988
addikt

Hali.

Erről hol tudok bővebben olvasni?

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#5879) kovisoft válasza janos1988 (#5878) üzenetére


kovisoft
őstag

Annyi nem elég róla, hogy mindig kiviszi a keretet a képernyőről és egy magasabbat hoz be helyette?

(#5880) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok tudnátok segíteni? Nincs hozzá videó anyag és nem jövők rá, hogy kéne levezetnie ezeket a típusú feladatokat. (Az elméleti része megvan de nem tudom megoldani. :( )

Analból első félévben is sík voltam most valamivel jobb, hogy van időm egyedül haladni az egésszel de lehetetlen is néha mert gyak. nem tudok kérdezni. :( :W

Határérérték és függvény érték kéne. De ha nem egyeznek akkor mi vagy, hogy? :F

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5881) gygabor88 válasza Micsurin (#5880) üzenetére


gygabor88
tag

Nincs szükséged határértékre. A feladat azt kéri, hogy adj meg olyan deltát, amire

ha |x -x0| < delta (az x0 pont delta sugarú környezetében ...)
akkor |f(x) - f(x0)| < epszilon (... felvett függvényértékek epszilonnál kevesebbel térjenek el a függvény x0 helyen felvett értékétől)

Tehát az utolsó egyenlőtlenséget kell megoldani az első felhasználásával deltára. Ebből f, x0 és epszilon ismert, x és delta ismeretlen, de az első egyenlőtlenségből van kapcsolat x és delta között, így a második egyenlőtlenséget kell úgy alakítanod, hogy x helyett csak delta maradjon benne.

Bár a feladathoz nem kapcsolódik, de visszatérve a kérdésre, hogy mi van, ha a függvényérték és a határérték nem egyezik meg adott pontban vagy akár nincs értelmezve ott a függvény: Szakadási pontja van a függvénynek, ami szemléletesen annyi, hogy a grafikont lerajzolva van egy törés vagy ugrás a függvényben.

[ Szerkesztve ]

(#5882) kovisoft válasza Micsurin (#5880) üzenetére


kovisoft
őstag

Először meg kell állapítanod, hogy az adott f(x) függvénynek a megadott x0 helyen van-e szakadása (azaz kb. ahogy az x halad x0 környezetében balról jobbra, úgy az f(x) értéke az x0 pontban hirtelen ugrik-e egyet). Ha szakadása van és a megadott epszilon kisebb a szakadás mértékénél, akkor ugye nem fogsz találni az x0-nak olyan kis környezetét, hogy azon belül f(x) értéke kisebbet változzon epszilonnál. Ilyen eset tipikusan az, amikor f(x)-ben egy adott x-re 0-val való osztás lenne, azaz a függvény értéke a végtelenbe megy. De pl. hasonló az egészrész függvény is az egész helyeken.

Ha azt tapasztalod, hogy az adott f(x) értékében nincs ugrás az x0 helyen, akkor tudsz a megkívánt epszilonhoz egy deltát találni. Ha monoton a függvényed, akkor annyit kell csinálnod, hogy megnézed, milyen x1 és x2 értékeknél veszi fel az f(x)+epszilon ill. f(x)-epszilon értéket, és ebből a delta az |x1-x0| és |x2-x0| közül a kisebb lesz.

Így jött ki pl. a b) feladatban az 1/101: f(x1)=1-epszilon=1-1/100=99/100, ebből x1=100/99. Ugyanígy f(x2)=1+epszilon=1+1/100=101/100, ebből x2=100/101. x1-x0=1/99, x2-x0=1/101, a kettő közül x2 a kisebb, tehát ez lesz a keresett delta.

Szerk: közben látom, kaptál már választ, lassú voltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#5883) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Mindkettőtöknek nagyon köszönöm! :R
Kicsit elakartam bonyolítani / túlkomplikálni, teljesen érthető köszönöm még egyszer! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5884) janos1988 válasza kovisoft (#5879) üzenetére


janos1988
addikt

:N

Lehet neked evidens, de nekem nem. :B Valami magyarázatot vártam, számokkal és képle(ek)ttel.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#5885) kovisoft válasza janos1988 (#5884) üzenetére


kovisoft
őstag

Minden átrendezéssel nő a téglalap területe (mérd meg mindegyik magasságát), de azt akarja elhitetni veled, mintha végig ugyanaz maradna (mintha végig beleférne ugyanabba a keretbe). Fordított irányban csokoládéval szokták eljátszani, keress rá youtube-on pl. az infinite chocolate bar kifejezésre.

(#5886) janos1988 válasza kovisoft (#5885) üzenetére


janos1988
addikt

Már tiszta sor, köszi. Csak az első választ félre értettem. :R

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#5887) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
Matematika 6. osztály feladat. Tőlem is csak megkérdezték, de szényenszemre nem tudtam a megoldást.
Adott egy NÉGYSZÖG. A négyszög kerülete 1701. Adjuk meg a lehetséges legnagyobb oldalhosszúságot ha az oldalak hossza csak egész szám lehet.
:F

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5888) axioma válasza OgreImre (#5887) üzenetére


axioma
Topikgazda

850. Ha 851 lenne, akkor a masik harom egyutt 850, azaz "nem erne el" az egyik vegetol a masikig.
A haromszog-egyenlotlenseget ketszer alkalmazva is kijon, de ha csak a szam kell, akkor ennyi.

(#5889) OgreImre válasza axioma (#5888) üzenetére


OgreImre
senior tag

köszi!
Ez milyen szabály alapján jön ki (nem a háromszög egyenlőtlenség)?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5890) kovisoft válasza OgreImre (#5889) üzenetére


kovisoft
őstag

Szerintem akárhogy csűrjük, a végén mégiscsak a háromszög egyenlőtlenségről van szó, legfeljebb kissé átfogalmazva: két pont között a legrövidebb távolság a kettő közé húzott egyenes. Itt a két pont legyen a leghosszabb oldal két végpontja. Ha a másik 3 oldalon keresztül mész az egyik pontból a másikba, akkor nagyobb utat kell megtenned, mintha egyenesen mennél. Ezért bármelyik oldal (a leghosszabb is) rövidebb kell legyen, mint a kerület fele. De persze axioma is ugyanezt írta le.

(#5891) OgreImre válasza kovisoft (#5890) üzenetére


OgreImre
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget (axioma-nak is), most már tiszta és teljesen logikus. (hogy nem jutott ez eszembe...)

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5892) axioma válasza OgreImre (#5891) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ja nem gondoltam hogy 6.-osnak kell szabatosan is.
Vegyuk a leghosszabb oldalt, es az egyik atlot. Az atlo kisebb, mint a masik harom oldal kozul azok, amelyikek nincsenek az atlo azonos oldala'n a leghosszabbal. Aztan a leghosszabb kisebb, mint az atlo meg a maradek oldal. Tehat x+y>atlo, es atlo+z>legnagyobb, tehat x+y+z>legnagyobb.

(#5893) Đusty válasza axioma (#5888) üzenetére


Đusty
addikt

basszus jogos kovi, köszi

[ Szerkesztve ]

(#5894) kovisoft válasza Đusty (#5893) üzenetére


kovisoft
őstag

850+849+1+1

(#5895) Đusty válasza kovisoft (#5894) üzenetére


Đusty
addikt

valóban, én téglalapra gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#5896) janos1988


janos1988
addikt

Hali.

Mostanában a nagyon divatos módosított számításos feladatokról kérdeznék.

Az alapfeladat oké (két alma kettő, utolsó sorban már csak 1 alma stb.). Mondjuk - igaz kicsit viccesebb - de a másik módosított változata is oké, mert trükkös. Pl. az utolsó sorban a varázsló kezébe adnak egy 5-öt érő varázspálcát stb..

De a legújabb trend, hogy jobban megváltoztatják a képeket. Pl.:

A kérdésem az, hogy ezeknek a feladatoknak van tényleges megoldása vagy csak következtetni lehet rá, a "ha x=6 akkor valószínűleg y=5, mert blabla"? Vagy ezek így helyes feladványok?! Gondolok arra, hogy egy építészmérnök sem így gondolkodik, hogy ha 1 oszlop elbír 500 kg-ot akkor kettő 1000 kg-ot és akkor mehet rá fél méterrel magasabb következő emelet/szint. Nem?! Bocsi ha ez már kicsit elvont kérdés/téma. De azért csak 23. napja karantén... ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#5897) axioma válasza janos1988 (#5896) üzenetére


axioma
Topikgazda

Kulonboztessuk meg a matematikai feladat es a (logikai/jatekos) feladvany fogalmat. Az elobbinek van egzakt valasza (legfeljebb az az, hogy nincs megoldas, vagy tobb van, vagy hibas a feladat vagy barmi), mig a feladvanynal kimondottan asszociacios jatek. Ha mindegyik 6 orat mutatna, akkor csak annyira asszocialsz hogy ez egy matek feladatkent megoldhato, igy meg "attol fugg". Leginkabb attol, hogy mire gondolt a szerzo...
(Megjegyzem, a folytasd a sorozatot kerdesek pl. mind feladvanyok, hiszen gorbeillesztessel akarmilyen folytatas magyarazhato lenne. De ha csak beirsz 3-6 nem tul nagy szamot az oeis.org-ba, me'g ennel tudamanyosabban letezo sorozatbol is jo esellyel egy fel tucatot legalabb talal.)

(#5898) mrhitoshi válasza janos1988 (#5896) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ez a kép amúgy WTF? :D
Van 7 változó és 4 egyenlet. Nincs az a linear solver, ami ezt megtudja egzaktan oldani.

PS4

(#5899) Jester01 válasza axioma (#5897) üzenetére


Jester01
veterán

Az óra még csak rendben van, de mi van a hernyóval? :F
Annyit ér ahány szegmense van plusz a kalap?

De igen, ezeket a szabályokat kell lefektetni utána már matematikailag sima ügy.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#5900) Apollo17hu válasza janos1988 (#5896) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Egyik legjobb videó a témában egy hagyományos és egy nagyon elborult megoldással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.