Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) 80hun válasza tvamos (#8450) üzenetére


80hun
addikt

Próbáld A-módba hogy a fénymérést a gép csinálja. Így a záridőnek alkalmazkodnia kéne a rekeszhez.
Meg talán fixáld az iso-t is modjuk 200-on.

(#8452) tvamos válasza 80hun (#8451) üzenetére


tvamos
nagyúr

Aaaa... De jó! Én vagyok a hülye!
Metering: Matrix / Center-weighted / Spot.
Az utolsót még nem próbáltam, csak az első kettőt. Azokkal nem jó. :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8453) tvamos válasza 80hun (#8451) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy az AF-area mode-ot is át kellene állítanom Subject tracking-re? Hmm... Eddig nem vettem észre ezt a menüt...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8454) tvamos válasza tvamos (#8452) üzenetére


tvamos
nagyúr

Aaasztaa... Így le tudtam fényképezni egy égő izzót úgy, hogy el lehet olvasni a búrán a feliratot. (A szemem kiégeti...) Patent minden. Kár, hogy felhős az idő, nem tudok ma holdat találni. :(

Még1x köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8455) 80hun válasza tvamos (#8454) üzenetére


80hun
addikt

Én csak örülök ha sikerül :)
Alig várom már a nagytelémet , kiváncsi leszek rá nagyon. Lehet az oly-n az 5 tengelyes stabival még kézből is ki tudom tartani :D

(#8456) Zooley79


Zooley79
csendes tag

Üdv!

Természetfotózáshoz (szarvas, madár), inkább távolabb lévő témákhoz keresek obikat. A 3 közül melyiket ajánlanátok:
- Jupiter 21M 200mm F4
- Revuenon 300mm F5,6
- Tokina 300mm F5,6
Arra gondoltam még, hogy egy kétszerezővel a Jupiter?
Esetleg a fentiek közül más egyéb?
Köszi!

(#8457) Clemi válasza Zooley79 (#8456) üzenetére


Clemi
veterán

Szvsz a 300mm is nagyon kevéske lesz. 500mm körül nézelődj, ha vadon élő állatokat akarsz fotózni. Tudom volt 300mm-es obim ráadásul croppos Canon vázon.

(#8458) tvamos válasza 80hun (#8449) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos ott nem vették észre a kérdésem...

Jól néz ki az a Tokina. Nekem az Kalimar f/8 500-as fix van, jó is az, persze fel kell csavarni az ISO-t. Ha a gyerekkel le akarunk valamit (bármit) fotózni, akkor nagyon kéne a zoom.

Neked milyen telekonvertered van? Nekünk a filter menetre van egy 2.5x-es. (A 70-300-ra.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8459) 80hun válasza tvamos (#8458) üzenetére


80hun
addikt

Van itthon m42-es 2x telekonvereter is meg minolta MD (vivitar) 2c is :)
De ha jó lesz a tokina akkor beszerzek mögé majd egy gyári minolta 2x telekonvertert.

(#8460) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Tegnapi kutyázás, pana g3, camdiox focal reducer, revuenon 55mm F1.4, 135mm F2.8, hoya varind, utómunka nincs rajtuk, mivel dög vagyok feldolgozni azt ami nem megy flickr-re, csak leméreteztem őket :D Flickr-en is gyűlnek amúgy lassan a focal reduceres képek, elképesztő, hogy mennyire rászoktam miatta a wide open képelésre, normál adapterrel mindíg rekeszeltem egyet anno.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8461) 80hun válasza jjeahh (#8460) üzenetére


80hun
addikt

Egyre jobban kívánom ezt a camdiox-ot :D

(#8462) MrChris válasza jjeahh (#8460) üzenetére


MrChris
nagyúr

Létezik ez OM bajonettel? Így mobilról nem találtam. Valamelyik másik márkában már láttam, de lehet hogy az a 400$-os metabones volt.

(#8463) jjeahh válasza MrChris (#8462) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Rákerestem és én sem találtam :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8464) 80hun válasza MrChris (#8462) üzenetére


80hun
addikt

Érik már hogy megrendeljem.
Majd ha rászánom magam ugyis szólok. Én EF bajonettest veszek és hozzá további adaptereket (OM, PK, M42) :)

(#8465) jjeahh válasza 80hun (#8464) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Erre így kíváncsi vagyok, hogy működni fog-e, mert a camdioxal borulnak a klasszikus bázistávolságok. Ha működik, akkor picit megbánom, hogy m42-est vettem :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8466) MrChris válasza jjeahh (#8465) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az adapterednek mennyi a bázistávja? Lemérnéd bajonettől bajonettig az adaptert tolómérővel?

(#8467) jjeahh válasza MrChris (#8466) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nincs tolómérőm, de valamivel lemérhetem később

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8468) MrChris válasza jjeahh (#8467) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szegény ember tolómérője :D
https://db.tt/rCT8TIlh
névjegykártya és vonalzó, bár ez a vonalzó az élén kezdődik, de a simát fotóról is le lehet már mérni.

(#8469) 80hun válasza jjeahh (#8465) üzenetére


80hun
addikt

Igen ezt már tárgyaltuk. :)

De még mindig azt mondom hogy egy EF-m4/3 adapterrre ráraksz egy canon ef obit azzzal van végtelen.

Tehát ha egy m42, pk, om obiból csinálsz adapterrel egy EF obit akkor azzal is kéne hogy legyen mert a bázistávjuk így egy EF obijé lesz. Ha ezeket egy EOS vázra csavarod akkor is lenni kell végtelennek ha az obi jól van összerakva és az adapter is jó.
A lényeg hogy a bázistáv EF legyen amit rácsavarsz az mindegy hogy canon, sigma , tamron v. manuál.

A focal redukter csak az adaptervastagságot változtatja meg a lencse nélkülihez képest.(gondolom vékonyabb)
De a rácsavarandó obi bázístávját nem.

Végülis ha tudod próbáld ki csinálj egy T2-es obiból M42-est egy T2-M42 adapterrel és rakd rá a redukterre. Bár a T2-k ritka darabok :)

(#8470) 80hun válasza jjeahh (#8467) üzenetére


80hun
addikt

Egy oly e-m10 vázra rá tudnád próbálni a tiédet? Valakinek nincs a közeledben.
Persze csak finoman :)
Azt írja hogy omd-hez nem jó.

Hogy valami kék folt fog mekövetkezni miatta.

Csak nem teljesen értem. A pana G3,G6 "tüköraknája" se néz ki másképp mint az oly-é :)

(#8471) jjeahh válasza 80hun (#8470) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos nincs a közelben semmilyen om-d :N . Majd valamikor nekem lesz egy e-m10-em, de majd a nyáron.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8472) jjeahh válasza MrChris (#8468) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No, nem tudom jól mértem-e, de 20mm-nek tűnik

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8473) MrChris válasza jjeahh (#8472) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi! Akkor az összesen 39.25, annyit tudunk hogy így 6mm-el rövidebb a rendszer :D
Furcsa volt hogy itt valakinek nem 100%-os a tovább adapterezhetőség.
Nekem egy FD változat lenne elvileg még jó, egy FD-OM további adapterrel.

(#8474) dzz


dzz
aktív tag

A Camdiox EF/MFT 20,5mm az OM/EF-el együtt pedig 22,6.
Az OM/MFT 26,8mm. Mindkét esetben van végtelen.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#8475) grigo válasza 80hun (#8449) üzenetére


grigo
őstag

Ha megjön a kályhacső majd valamit mutass belőle. Ha flickr-re megy azt már csekkolom alapból :P

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#8476) MrChris válasza dzz (#8474) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor ez kb megfelel a táblázatban lévő adatoknak és tovább adapterezhető.

Ahogy nézegetem a kínálatot, az a kérdés támadt bennem, vajon miért akarnak ennyire sokan a Canon EF objektívjeik mögé m4/3 vázat is tenni? Még teljes jelátvivős is van. Ha van egy kiterjedt Canon rendszere valakinek akkor a váz cserével m4/3-ra sok súlyt, helyet nem takarít meg. Focal reducer miatt meg nem is a tele tartomány lehet vonzó. Mondjuk a Pana GH videó jó érv lehet, bár ott az AF még rendszer obival sem annyira ütős, inkább hobbira mint kritikus szemeknek való... Csak hangosan gondolkodtam :D

(#8477) dzz válasza MrChris (#8476) üzenetére


dzz
aktív tag

Nekem ez is volt a célom ezzel, hogy szinte mindent rá lehessen tenni és éppen rá is lehet, még ha értelmetlen is kissé olykor.

Viszont rekeszelhetőt vettem, mert nekem meg van pár hibás lencsém amihez kellett volna megoldás. Ez nekem megfelel, bár a kép élességét igencsak el tudja kenni bár az is igaz, hogy csak egy 28mm/2,5-es vivitarral próbáltam. Majd kipróbálom az 50mm/1,4-es üveggel is, hátha vele szebben mutat. Viszont kérdezném, hogy ebben az esetben melyik rekesz használata adhat jobb eredményt? Az objektívé vagy a reduktoré?

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#8478) 80hun válasza dzz (#8477) üzenetére


80hun
addikt

Olyn használod?

(#8479) MrChris válasza dzz (#8477) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én is azon gondolkodom mennyi értelme lenn számomra a 0,7-es szorzónak meg a többinek.

Szerintem az objektívé, kevesebb a fényszóródás az üvegek között. Meg talán optikai oka is van hogy hol kell, melyik lencsék közt kell elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#8480) Zooley79 válasza Clemi (#8457) üzenetére


Zooley79
csendes tag

Ezek közül melyik lehet a jó választás?
- Revuenon (Enna München Enalty) 300mm F5,6
- Tokina 300mm F5,6
- MC Panorama (Tele Enalty) 300mm F5,6

(#8481) Clemi válasza Zooley79 (#8480) üzenetére


Clemi
veterán

Sorry de nem ismerem a régi manual teléket. De mint írtam a 300mm még croppos vázon is édeskevés ha állatokat akarsz fotózni. Tudom, próbáltam. Persze állatkertben még jó, mert nem tud elszaladni a célod, de szabadban felejtős.

(#8482) 80hun válasza Zooley79 (#8480) üzenetére


80hun
addikt

Ha RMC akkor a tokina jó lehet.
A revuenon és az mc panorama nem összekeverendő a tele- ennalyt-el.

De ha ez a változat akkor az enna másolata is lehet :)

Egy helios 44 sem lesz zeiss biotar :)

[ Szerkesztve ]

(#8483) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok, picit Off topic, de annyira megsem, es egyelore sehol nem lelek valaszt:
Sziasztok!
Segitseget kernek, hol lehet Budapesten audio felszerelest berelni?
Zoom H1 + csiptetos mikrofon, puskamikrofok, hasonlok.
Koszonom,

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#8484) MrChris válasza Gravity1234 (#8483) üzenetére


MrChris
nagyúr

Google keresővel egy perc alatt célt érhetsz, H1 3000ft meg gondolom kaució:
cinematic.hu, digitalworld.hu

(#8485) tvamos


tvamos
nagyúr

4 obit rendeltem ebay-en, 1 jott meg... :( Ezek miert nem akarnak megerkezni? Mas meg szokott... nektek van hasonlo tapasztalatotok?

Most nem tudom, licitaljak-e egy ilyenre: Carl Zeiss Jena Sonnar 25mm f1.4?
Raadasul Kiev, Ukraine.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8486) Zotya21 válasza tvamos (#8485) üzenetére


Zotya21
senior tag

nekem volt olyan ami 6 hétre jött meg ebayről,
igaz az amerikából de a másik ugyanonnét 4 hétre, a magyar posta szereti kevergetni a csomagokat

https://500px.com/slayer_art

(#8487) tvamos válasza Zotya21 (#8486) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oke, de ez 73, meg 56 nap! :O No, mindegy, visszakerem a penzem, oszt jo'van!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8488) 80hun válasza tvamos (#8487) üzenetére


80hun
addikt

Nyomkövetésben hol tart?
Komámét kínán belül 3hétig küldözgették :D

(#8489) MrChris válasza tvamos (#8487) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az elég sok, nekem ángliából jött 23 napig. Kínából már volt jópár ami soha sem jött meg.

(#8490) dzz válasza 80hun (#8478) üzenetére


dzz
aktív tag

Nem, Pana Lumix G7/70. Néha bánom, hogy nem Oly-t vettem a stabilizátor miatt, de ezzel is elégedett vagyok.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#8491) dzz válasza MrChris (#8479) üzenetére


dzz
aktív tag

Gondolkodtam egy 0,5x-en (valami 2"-os csillagászati 60€ körül volt az e-bayen) de lehet, hogy jobban járok natív obival. A manuálokat szívesen használom, de csak ha van idő állítgatni és újra exponálni. Megesik, hogy nincs rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#8492) MrChris válasza dzz (#8491) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem a 0,5-ös már eléggé gázos lehet képminőségre. Mi alá tennéd?

(#8493) tvamos válasza dzz (#8491) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az mi az pontosan, amit találtál? Megmutatod?

(#8488) 80hun válasza tvamos (#8487) üzenetére
Nincs nyomkövetés. :( 23 USD volt az egész. Csak lassan 60 nap.

Nagyon vártam már azt a 25 mm-est. Izgi a bokeh-je állítólag...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8494) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, Helios 44-2-nek meg Pentacon 135/2.8-nak mi a legkozelebbi fokusztavolsaga? m42 adapterrel, m43-on? Kaptam mindkettobol egyet kiprobara

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8495) jjeahh válasza Balinov (#8494) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Heliosnak fél méter, pentaconnak 1,5 vagy 1,7 méter típustól függően, ha nem tévedek. Majd beszámolhatsz milyen om-d gépen manuálozni. Érdekelne pár apróság, pl. melyik gombal nagyítasz bele, megjegyzi-e a belenagyítás mértékét, kilépik-e a belenagyításból ha félig lenyomod az expógombot... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8496) voriae válasza jjeahh (#8495) üzenetére


voriae
tag

melyik gombal nagyítasz bele
én EM10-en Fn2-vel

megjegyzi-e a belenagyítás mértékét
meg

kilépik-e a belenagyításból ha félig lenyomod az expógombot
nem (nem néztem át annyira, hogy ez állítható-e)

(#8497) jjeahh válasza voriae (#8496) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fn2-vel bele lehet nagyítani? Az frankó, talán annyira nem vész mert közel van az expógombhoz. Oly fronton nekem csak e-p1-em volt, azon a kurzorgombok között lévő ok-val lehetett belenagyítani meg kilépni a nagyításból, m*rha kényelmetlen volt. No, csak gyűjtöm az infókat lassacskán, nagyon vágyok vissza olympusra már a szép bőrszínekkel járó kevés utómunka és az olympusosan "tank" felépítés miatt, pont az e-m10 a kiszemelt.
Köszi!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8498) voriae válasza jjeahh (#8497) üzenetére


voriae
tag

Az EM10-en (és akkor gondolom az 5, 1-en is) kb akármelyik gombbal lehet akármit csinálni. A pirospöttyös videós gombot, mivel egyáltalán nem videózom, az ISO/WB állításra állítottam be pl. :)
A peaking viszont számomra használhatatlan, ha már a manuálnál tartunk, de megvagyok nélküle.

(#8499) jjeahh válasza voriae (#8498) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kár, hogy ennyire gáz az mft gépekben a peaking, ahogy elnézem egyedül sony meg samsung fronton használható :( Nekem a g6-ban van, az sem jó semmire...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8500) runnner


runnner
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok segíteni?Egy munkatársam papai örökségét szeretné eladni nekem.Mennyit érhetnek?

A helios lamellái olyanok minha fényesre koptak volna,nem tom... a fotón próbáltam közelről mutatni.
Nex-6 on használnám.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

RunnneR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.