Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) faki_ válasza tailor (#7200) üzenetére


faki_
senior tag

Vannak még "Series 1" név alatt futó, Kiron féle 100, ill. 105 mm-esek, de azok is elég jó áron futnak eBay-en, a Komine féle 90 mm-esek elérhetőbbek. Itthon meg szinte semmi, max. Tamron 2.5/90.

(#7202) tailor válasza faki_ (#7201) üzenetére


tailor
őstag

Igen, nézegettem ezeket is... A mirrorless gépek terjedése eléggé megemelte a MF obik árait - pont a napokban néztem, hogy már Helios 44-eseket is 8 ezerért árulnak :Y 10 évvel ezelőtt kellett volna jól bevásárolni, bakker, csak akkor még nem érdekelt ennyire a fotózás :)

(#7203) 80hun válasza tailor (#7198) üzenetére


80hun
addikt

Nem, nekem a 90mm f2.8 van.

(#7204) MrChris válasza tailor (#7202) üzenetére


MrChris
nagyúr

Néha ki lehet fogni ócsón jobb darabokat főképp szetben. 2-3obi+váz, ami nem kell eladod.

(#7205) tailor válasza MrChris (#7204) üzenetére


tailor
őstag

Igen, pontosan így vadászom én is - a napokban is sikerült vennem egy jó kis Yashica szettet :)

(#7206) Serius1974


Serius1974
tag

Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy Olympus E-PL5 gépet. Vettem hozzá egy M42-M4/3 átalakítót.
Kérdésem a következő lenne. Van valami visszajelzés,a kép kiélesedésére?
Mert az LCD-n elég nehezen eldönthető, és sok a homályos kép.

(#7207) hemaka válasza Serius1974 (#7206) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nincsen, bele tudsz nagyítani a képbe(a nagyítóval), úgy könnyebben el tudod dönteni, hogy éles-e.

(#7208) Serius1974 válasza hemaka (#7207) üzenetére


Serius1974
tag

Köszi a gyors választ! :R
Valamelyik MILC tudja?

(#7209) 80hun válasza Serius1974 (#7208) üzenetére


80hun
addikt

A focus peekinget.
Az összes sony nex és ilce.
oly e-m10, e-m1,e-m5II, a fujik, újjaőp panák.
Kis olynál is van e-p5 ,e-pl7

(#7210) hemaka válasza Serius1974 (#7208) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mivel teljesen manuális objektívekről beszélünk, nincs semmi megoldás. Maximum a focus peaking, de azt a pl5 nem tudja rendesen, művészi szűrővel megoldható nehézkesen, de nem az igazi.

(#7211) Serius1974 válasza hemaka (#7210) üzenetére


Serius1974
tag

Köszönöm az infókat.

[ Szerkesztve ]

(#7212) jjeahh válasza Serius1974 (#7211) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Esetleg néhány fujin asszem van digital split image vagy mi... focus peaking-et nem mindenki szereti, többek között én sem, nem túl megbízható sztem. Manuálozni én az evf + belenagyítós módszert szeretem a legjobban.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7213) MrChris válasza hemaka (#7210) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem egész jó a művészi szűrős, talán még jobb mint a G6 peakingje.

(#7214) 80hun válasza jjeahh (#7212) üzenetére


80hun
addikt

Igazából érdekes dolog a focus peeking.
Nekem elég nagy különbség van két gép közt is.
Az A6000 a több kontraszt érzékelőjével sokkal pontosabb és jobb mint a ne3n-em.
Az A6000 még 9.6x-os belenagyításnál is frankón csinálja a dolgát.
Dehát izlések és pofonok :-)
Én meg sem tudnék lenni nélküle.

(#7215) jjeahh válasza 80hun (#7214) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valszeg témafüggő is, én legtöbbet gombafotózok meg portrézok, előbbire frankó, utóbbira eddig egyik peaking sem volt igazi amit próbáltam. A fület-orrot kirajzolták, szemet nem, holott portrénál az esetek 99%-ában ugy-e a szemnek kellene élesnek lennie. Ja koncert videózás még olyan téma, amikor nálam hasznosnak bizonyult, valszeg azért, mert ez a ficsőr kontraszt alapon műkszik (gondolom), és koncerten a durván megvilágított zenészek általában erőteljesen elkülönülnek a sötét háttértől.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7216) konyi79 válasza 80hun (#7214) üzenetére


konyi79
addikt

Nincs több kontraszt érzékelője a 3n-nél, inkább a dupla felbontású kijelző, meg a még jobb felbontású evf miatt tűnik jobbnak.

(#7217) 80hun válasza konyi79 (#7216) üzenetére


80hun
addikt

Igaz , félrenéztem, összekevertem a fázis alapúval.
jjeahh: Nem sokat portrézok , de ezt majd kipróbálom hogy a szemet befogja e.

[ Szerkesztve ]

(#7218) hemaka válasza MrChris (#7213) üzenetére


hemaka
nagyúr

Használható, csak iszonyat kényelmetlen zsonglőrködni vele, volt hozzá szerencsém. :D

[ Szerkesztve ]

(#7219) MrChris válasza hemaka (#7218) üzenetére


MrChris
nagyúr

még azt is lehet hogy egyszerűen csak kiválaztod azt az Art módot mikor MF lencsével fotózól, nem bohóckodsz fn gombbal. Majd a raw-t Viewerben visszaállítod.

(#7220) MrChris válasza hemaka (#7218) üzenetére


MrChris
nagyúr

még azt is lehet hogy egyszerűen csak kiválaztod azt az Art módot mikor MF lencsével fotózól, nem bohóckodsz fn gombbal. Majd a raw-t Viewerben visszaállítod.

(#7221) RCH


RCH
tag

Van valakinek tapasztalata "utángyártott" Cokin szûrôkkel? Egyszer rendeltem occó kínai ND filtert, de nagyon elvitte a színeket, emiatt vagyok már óvatos.

(#7222) grigo


grigo
őstag

Uraim, elérkezettnek látom az időt, hogy ismét a seggére verjek pár forintnak. Erre az egyik legjobb mód, manuál obikra vadászni.

Régi álmom egy olyan üveg, amit nem azért imádok mert szépen torzít mint a Heliosom, vagy a koszos fátyolos Heliosom, hanem mert olyan fasza szép éles tiszta képe van, hogy örök darab lesz. Nagyon szerettem volna egy Rokkort 1.7 vagy 1.4 de kellett volna a végtelen fókusz (azt olvastam valahol hogy csak lencsés adapterrel lenne, 600D-re). Aztán volt ajánlat canonizált rokkorra, de jövőre úgy néz ki váltok dslr-ről, így minek vegyek egy évre objektívet, utána passzolhatom tovább. Szóval sima m42 üveg kellene.

Régóta csodálattal nézek Takumarokat, de a Pancolarra is csorgatom a nyálam. Segítenétek találni tényleg szép rajzolatút? Természetjárás közben szoktam, virágok, növények, bogarak stb. Néha egy kis portré, hogy hátha az is nagy kedvenccé válik majd. Ilyesmi lenne a felhasználás.

CZJ Sonnar 135 3.5-öm van, annak imádom a színeit és a rajzolatát. Hasonló szerelmet keresek csak kisebb gyutávon. 35-50 körül. Jó közeltáv se lenne hátrány.

Egy a lényeg, érdekelne a véleményetek, hogy ha másnak volt ilyen igénye, mibe ruházott be.
Előre is köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7223) 80hun válasza grigo (#7222) üzenetére


80hun
addikt

Az 55-ös vivitar macro nem jött össze? M42-es volt?
Én most a Canon FD-kbe kezdek beleszeretni sztem nagyon jó rajzú üvegek. :-)

(#7224) grigo válasza 80hun (#7223) üzenetére


grigo
őstag

Szerintem elment. Nem találom újra meg a hirdetést. Közben egy srác kereste szintén facebookon és neki meg nagyon lehúzták a Vivitart. Bár ez is olyan, hogy mindenki másra esküszik.
Nem tudom már mit akarok, de valami beújítás most jön az tuti :D

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7225) MrChris válasza grigo (#7222) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem van egy jobbfajta OM50/1.4-es, jobb mint a takumar 50/1.4. Csak persze ahogy korábban már sokszor írtam nem mind arany ami fénylik.

(#7226) 80hun válasza grigo (#7224) üzenetére


80hun
addikt

Contax/Yashica bajonettes Zeiss Planar 50mm F1.7?
Ez csak ötlet. :)

(#7227) jjeahh válasza grigo (#7222) üzenetére


jjeahh
nagyúr

CZJ Sonnar-t valszeg nehéz lesz überelni. Régebben a T* bevonatos 50-es zeisseket ajánlották többen itt, mint nyitva is borotva üvegeket, de én sosem próbáltam még egyet sem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7228) faki_ válasza grigo (#7222) üzenetére


faki_
senior tag

Ha nem ijedsz meg egy adapter vásárlásától, akkor egy SMC Pentax-M 50mm F1.7-et is vehetsz 10-12e Ft-ért, az 1.4-es verzió kb. a duplája szokott lenni.

(#7229) Zozzant válasza grigo (#7222) üzenetére


Zozzant
addikt

Pont ebben a tartományban Meyer Lidyth 30/3,5 és Meyer Oreston 50/1.8. Aztán MC Helios 44M-7, Super Takumar 35/2, 50/1.4 vagy 55/1.8, aztán ha feljebb is akkor Takumar 85/1.8, Orestor 100/2.8. Nyitható a pénztárca:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7230) 80hun válasza Zozzant (#7229) üzenetére


80hun
addikt

Super Takumar 35mm f2 -t hol találtál ennyiért?
Már veszem is meg. :)

(#7231) Zozzant válasza 80hun (#7230) üzenetére


Zozzant
addikt

Mennyiért? Volt ár? 35-50 nem a gyújtótáv? Ja egyébként én vettem 35-ért 35/2-t, 67-es szűrőmenetű verzió:) Csak jó sokat kell kutatni, nem itthonról jött.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7232) 80hun válasza Zozzant (#7231) üzenetére


80hun
addikt

Amiket felsoroltál ahoz viszonyítottam.
A 35mm-es és a 85 mm-es takumar azért kicsit zsebe nyúlos a többihez képest amt felsoroltál.
Mennyiért sikerült venni?

[ Szerkesztve ]

(#7233) grigo


grigo
őstag

Huhú jó sok tipp. Lesz mit kutatni.
Hát igen, ha az a sonnar 50-es lenne és minden más maradna..... (mi áll hozzá legközelebb 50-es gyutávon kb? Az a képi világ nekem nagyon nagyon bejön)
Takumarnál sosem tudom hogy smc vagy super képvisel jobb minősége egyáltalán van a különbség, illetve a lamellák száma mit milyen irányban befolyásol.

50-fölé nem nagyon akarok menni, cropos vázon elég, ahová nem ott használom a 135-öt. A kettő között meg megoldom kényelmetlen testhelyzettel :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7234) grigo


grigo
őstag

Ott tartok hogy ami nagyon megtetszett az

50mm 1.7 planar
50mm smc pentax-m
valamint a közeltáv miatt még kacérkodok a vivitarral is

Meg ugye mindig belefutok a takumarokba is.
Hogy rangsorolnátok őket? :D

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7235) 80hun válasza grigo (#7234) üzenetére


80hun
addikt

Itt találsz párfajta régi lencsét, a fotók legnagyobbrésze nyitott blendével készült,

(#7236) fattyu válasza grigo (#7234) üzenetére


fattyu
veterán

yashica ml 50 1.7 a planar helyett... nekem volt planar 1.7 1.4 yashica ml 1.7 1.4 egy időben. a a yashi 1.7 van meg.

Hangyafasznyival talán élesebb és kontrasztosabb volt a planar, cserébe idegeseb bokeh és erősebb CA nyitva, ami engem egy idő után nagyon zavart.

olcsó jól karcoló 50es obi még a rikenon 50 1.7. szintén kicsit karakteres bokeh de legalább nem zeiss felár.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7237) erzol válasza grigo (#7234) üzenetére


erzol
őstag

Minolta md 50 1.4-el
jól megvagyok. Nem drága, 10e körül ki lehet fogni, egyet rekeszelve kellemesen használható szvsz.

(#7238) fattyu válasza erzol (#7237) üzenetére


fattyu
veterán

canonra...

nem lesz végtelen csak üveges adapterrel.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7239) erzol válasza fattyu (#7238) üzenetére


erzol
őstag

upsz, sorry benéztem...

(#7240) grigo


grigo
őstag

Igen, a minolta azért került ki nálam is. Canonositani pedig nem akartam mert jövőre már más váz lesz ha minden jól megy.

Viszont itthon az általatok javasoltból tálaltam1.7es Planart Pentax-m 1.8-at és az 55mm 2.8 macro Vivitart.

Ezekből mit vennétek? Nekem mindhárom tetszik de azt úgy nem lehet :)

Tudom túltolom a vásárlást megelőző agyalást. De még egyszer mondjátok meg a tutit.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7241) fattyu válasza grigo (#7240) üzenetére


fattyu
veterán

ezt tényleg. bitang jó üveg. nagyon. nem is drága. villámon sem. Elárulom ugyanaz mint a planar 1.7. ugyanott ugyanazon a gyártósoron készült.

A lencsebevonatok a difi. és én preferálom a yahit a planarral szemben.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7242) 80hun válasza grigo (#7240) üzenetére


80hun
addikt

Mit tervezel következő váznak?

(#7243) grigo válasza 80hun (#7242) üzenetére


grigo
őstag

e-m10, g7, a6000, vagy 70D. De ha csak lehet milcre váltanék.

Fattyu, az elkelt. De ha tálalok még akkor szóba jöhet. Többiek mit ítélnének?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7244) fattyu válasza grigo (#7243) üzenetére


fattyu
veterán

Lassú voltál vagy valaki megelőzött innen :D Amikor linkeltem még élt :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7245) 80hun válasza grigo (#7243) üzenetére


80hun
addikt

Hát igen a milc a frankó manuálra. :-)
Végülis bármelyiket választod jó obi.

(#7246) grigo


grigo
őstag

Munka mellett nem tudtam gyorsan vaterázni. A maradék lehetőségekből kell választanom. Vagy esetleg valami extra ajánlat? :)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7247) fattyu válasza grigo (#7246) üzenetére


fattyu
veterán

mennyiért a planar? jó obi de nem 35nyire jó pl... nézz egy takumar 1.7et. azok is nagyon faja obik.

esetleg a rikenon 50 1.7 amit ajánlottam. ha meggyőzöl elviheted az enyémet :D

az pentax 1.8 gondolom 55. azt nem ismerem.
a vivitar szerintem felejtős. sötét az fix 50nek.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7248) 80hun válasza grigo (#7246) üzenetére


80hun
addikt

Igazából ha biztos hogy milc-et vennél akkor nagyobb lenne a választék.
Nekem minden manuálon van egy adapter és egy utángyártott nex kupak. :-)

Takumar 55mm f1.8 M42
1.4-es takumárokat találsz csak kicsit drágábbak mint az 1.8.

Mondanám a Canon FD obikat de ahoz tuti milc kell. Nagyon pengék.
Esetleg az 1.8-as Helios de azokkal az a baj hogy ki kell fogni az éles példányt.
Egy volt anno nem tulzottan jött be ami nálam volt sajna.
Én kb 25db-ból választottam ki a 44-2-et ami megmaradt :)
Elég rossz volt a ruszkiknál a minőségellenörzés anno :((

(#7249) grigo válasza fattyu (#7247) üzenetére


grigo
őstag

28-ért láttam valahol a contax bajonettes planart.
Asszem hasonló a Vivitar 55 2.8 macro
Takumarok 30+ de azok talán 1.4-esek.

Ezek vannak kimentve otthon.
Pentax-m 1.8-ra emlékszem még 10ért. Nem 55mm-nek van írva. Szerencsére ez telefonon lett elmentve meló közben :)

Rikenont nem ismerem (de mindjárt utána olvasok), győzködnöd kéne hogy győzködjelek :D

#7248 80hun : szinte biztos, legalább is az a szándék. E-m10 volt a terv, de annyira picsányi, hogy ha markolattal sem jó akkor bevettem mellé kívánságkosárba a g7-et, és hogy ne csak ketten legyenek még az a6000-ret. Meg még talán valami fuji, és ha szépen elrakom a negyedéves jutalmakat akkor talán jövőre minden összejön és akkor érzékeny búcsú jön a 600D-től. Az eredeti terv az volt, hogy kimaxolom magamnak az cropos canon vonalat 70D-ig, de addig addig nyomtátok az igét másik topicban hogy ez már csak vészforgatókönyvnek marad arra az esetre ha kibírhatatlanul kicsik lennének a milcek fogásra.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7250) fattyu válasza grigo (#7249) üzenetére


fattyu
veterán

nem nagyon ismert darab.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.