Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) masterful87 válasza MrChris (#6500) üzenetére


masterful87
senior tag

Használtan vettem egy Pentax K10D-t apró pénzért, meghalt az AF meghajtása, nekem tökéletes volt, ez rám várt! :D
Annak ugye M42-vel egyező bázistávja van - tehát van végtelen -, van fókusz visszajelzés - még csipog is -, és persze fénymérés alapból. Mindezt egy nagy pentaprizmán át! De azért gondolkodok egy ebayes törőékes üvegen, hajt a kíváncsiság, a kalandvágy. Tudom KatzEye-t kell venni, csak 3* annyi, mint maga a gép! :D
Ha majd veszek, és cserélem az üveget, számítok rá, hogy nekem is hézagolni kell, hogy tökéletes legyen a fókusz.
A D5100 új, azt nem bolygatnám, abba fel se merült, hogy vegyek egy gagyi törőékes üveget. De annál inkább érdekel, hogy az agyon szidott lencsés adapter mit tud! Jobb szeretem magam fizetni a tanulópénzt. :DDD
Könnyen megoldaná a végtelen gondomat, és nem kéne minden egyes lencsével szenvednem, hogy legyen már végtelen. Meg Nikonhoz is van chipes adapter, akkor még fénymérésem is lenne, és lehet csipogásom is!

Én így próbálok "kényelmesen" manuálozni. MILC-cel biztosan könnyebb lenne, de nem baj, kell a kihívás! :)

(#6499) jjeahh
igaza van a hirdetésnek, és nekem is a pont 300 ezer körüli nyitóárával! na egy olyan MILC-et már duzzogva eltudnék fogadni :))
sőt, árkereső szerint éppen csak 400 ezer alatt kezdett a csupasz váz

[ Szerkesztve ]

(#6502) faki_ válasza masterful87 (#6489) üzenetére


faki_
senior tag

Ahogy már meg is írták, úgy van, ahogy tudod, a chip csak átveri a váz elektronikáját, az adapterek megmunkálása a probléma. Gondolom, itt tized- vagy századmilliméteres pontatlanságok is gondot jelenthetnek.

Nem adapter, de a pontosságról még egy kis saját tapasztalat: nem túl jó a szemem, nagyrészt a váz visszajelzésére kellet hagyatkoznom. A legvilágosabb objektívem 1.7-es fényerejű volt, a mattüveg cseréje és a keresőnagyító hozott ugyan javulást, de elment a kedvem az egésztől. Eladtam az összes manuált és közben vázat is cseréltem, majd nem sokkal utána kipróbáltam egy 1.4-es obit. Kis túlzással ég és föld volt a különbség a pontosság terén még kis mélységélességnél is. Nem gondoltam volna, hogy ekkora előnyt jelenthet ez a minimális többlet fény, de valószínűleg kis mértékben közre játszhatott az újabb váz jobb fókuszrendszere is. (Bár azóta direkt ez miatt próbáltam újra 1.7-es és 2-es fényerejű objektíveket és megerősített az előbbiben.)

pana0017

A Heliosodnál ne a preset gyűrűn lévő jelölést nézd, hanem a mélységélességi skálán a piros vonalat! Ha ahhoz állítod az igényelt rekeszt, a fokozatmentesen forgó gyűrűvel csak egy mozdulattal nyitod vagy zárod a blendét. Ennek annyi értelme van, hogy fókuszálni, komponálni világos keresővel tudsz, majd a gépet a szemedtől sem kell elvenni és egy mozdulattal beállíthatod a munkarekeszt exponálás előtt.

(#6503) zolka78


zolka78
senior tag

Nem kell valakinek esetleg egy Canon ef bajonettes harmonika kihuzat? Nincs semmilyen elektronika benne. Én is manuál obival meg adapterrel használtam. Remélem nem minősül hirdetésnek, mert nem kérnék érte semmit. Esetleg egy köszönömöt, vagy 1-2 sört megér. Meg lehet még valaki elszórakozna vele.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#6504) pana0017


pana0017
senior tag

Egy hasonló fényviszont hogyan lehet létrehozni?

(#6505) jjeahh válasza pana0017 (#6504) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kimész a szabadba :DDD a bokehek meg gondolom valamilyen víz, pl. patak, az szokott így csillogni, főleg ha úgy éri a napfény

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6506) mumk1 válasza pana0017 (#6504) üzenetére


mumk1
addikt

Így van, a napsütötte patak az mindig tuti. :) [link]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#6507) Gertev válasza mumk1 (#6506) üzenetére


Gertev
csendes tag

Trioplan mágia?

(#6508) mumk1 válasza Gertev (#6507) üzenetére


mumk1
addikt

Nem-nem. :N
Ez a másik kedvenc objektívem, egy PENTAX-FA 43mm F1.9 Limited. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#6509) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Ma pakolás közben találtam egy helios 44m-6-t és egy mc jupiter 37am-t mi a véleményeket róluk?
kep01
kep02
kep03
kep04

(#6510) Zozzant válasza pruzsi (#6509) üzenetére


Zozzant
addikt

Merre szoktál pakolni?:) Mindkettő a kategória legjobbjai között van.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6511) pruzsi válasza Zozzant (#6510) üzenetére


pruzsi
őstag

:) Fúrót kerestem,és ezekre bukkantam édesapámé lehetett... Mult hónapba vettem a sony-hoz átalakítót és egy helios 44-2-t így ezeknek nagyon megörültem,most próbálgatom.Nem kizárt hogy még vannak objektívek majd még keresgetek :))

(#6512) copass válasza pruzsi (#6511) üzenetére


copass
veterán

én bezzeg mindíg csak citerát találok pakolásnál!:D
jupiter egy sonnar klón, bitang jó képe van.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6513) pruzsi válasza copass (#6512) üzenetére


pruzsi
őstag

Sajnos korai volt az öröm a helios szétjött kép vissza lehet tenni eredeti állapotba?

(#6514) MrChris válasza pruzsi (#6513) üzenetére


MrChris
nagyúr

:C Biztosan :K Jutubon vannak videók erről. Meg szerintem leírások.

(#6515) masterful87 válasza pruzsi (#6513) üzenetére


masterful87
senior tag

Én egy Carenar 2.8/135-t szereltem, egészen hasonló volt a belseje! Róla írok most:
A spirál összeillesztéséhez kell egy kis türelem, sokszor nem akar belekapni a menetbe!
Ha rákapott, és tekerhető, akkor még nem biztos, hogy a megfelelő helyen kapott bele a menetbe.
A lencsés rész lyukaiba passzolnia kell a váz felőli rész függőleges pöckeinek.
És ha ez megvan, és újra fókuszálható az obi, akkor valahol az oldalsó burkolaton lehetne rögzíteni az egészet csavarral. A legegyszerűbb szerintem úgy lenne, ha lebontanád a váz felőli részét, úgy, hogy csak a spirált a spirállal összeilleszted. Aztán nézhetsz utána, hogy hol kéne csavarral rögzíteni. Sok szerencsét, hogy találj hozzá olyan picuri csavart!

(#6516) pruzsi


pruzsi
őstag

Úgy néz hogy ehhez béna vagyok egyáltalán nem akar rákapni a menetre,teljesen darabokra nem bírok szedni mert a kis csavarok meg se mozdulna a fókuszgyűrűt tudtam csak levenni.

(#6517) Novics


Novics
senior tag

Csak nem tudok leszakadni erről a manuális témáról. :))
Néztem Tamukar üvegeket is, mert még Pentaxos koromban sok jót olvastam róluk. De mintha az OM üvegeket sem szidtátok volna. :)
Azt hiszem mégis valami M42-es seggűt kéne vennem, mert azokból a legnagyobb a választék. Csak az a gond, hogy kb mostazonnal akarom, pedig jó lenne kicsit lenyugodni.
Ezen az obin mi az a pöcök? Az 5-6. képeken látszik jobb fent.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6518) faki_ válasza Novics (#6517) üzenetére


faki_
senior tag

A/M kapcsoló.

(#6519) MrChris válasza Novics (#6517) üzenetére


MrChris
nagyúr

A Tamukar elég ismeretlen számomra, de vehetsz akár Takumart is :DDD
Ez szerintem nem MC-s, a dudor pedig a rekeszt kapcsolja, auto vagy manuálba! Japánból nem lesz drága a vám meg áfával? Akkor már itthonról vagy EU-ból az asahi pentax smc takumar 50mm 1.4-et, talán még jóval jobb is. Vagy valamelyik klónját.

(#6520) Novics válasza MrChris (#6519) üzenetére


Novics
senior tag

Kaptyál be! :P
Vám+áfa. Valóban megfeledkeztem erről. Bár most még úgyis csak nézelődök, hogy mik vannak, milyen árban. A Mamiyaból láttam E-s verziót. Feltűnően olcsó a többihez képest. Ismeritek?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6521) MrChris válasza Novics (#6520) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem egy népszerű bajonett, valszeg adaptert sem találsz hozzá.

(#6522) Zozzant válasza Novics (#6517) üzenetére


Zozzant
addikt

Ennyiért eu-ból az smc 55/1.8 megvan, csak meg kell keresni. Jó kis obi, szokásos takumar mechanika, precíz, finom mozgású.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6523) MrChris válasza Zozzant (#6522) üzenetére


MrChris
nagyúr

képminőségre milyen? Amit találtam, mintha darabos bokéja lenne, de az nem derült ki hogy nyitva milyen, mennyivel jobb a Heliosnál vagy az OM 50/1.8-nál? Vagy a nagytesó Takumar50/1.4-hez képest?

(#6524) Zozzant válasza MrChris (#6523) üzenetére


Zozzant
addikt

Ezt nem lehet ilyen konkrétan meghatározni, 6 lemezes a blendéje ha csukod a csúcsfényeken látszik a bukéban, de ez mindegyiknél ilyen. Az 1.4-es meg eleve más mezőny, árban is. Élességben jobb a régi heliosoknál nyitva is használható, az mc-s 44m7-et azért nem üti viszont kisebb, mechanikája jobb.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6525) pruzsi válasza MrChris (#6514) üzenetére


pruzsi
őstag

Sikerült megoldani ismerősöm megcsinálta mostmár teljesn jól működik :DD köszönöm a segítséget!

(#6526) MrChris válasza pruzsi (#6525) üzenetére


MrChris
nagyúr

elég jól szerelhető obi, csak azok a kiváló szovjet csavarok elég takony anyagúak.

(#6527) RCH


RCH
tag

Sziasztok!

Nikon D5300-hoz milyen rendszeridegen objektívet ajánlotok, amit kompromisszumok nélkül (végtelen fókusz) tudnék használni? (Lencsés adaptert mellôzném.)
Van-e valami jól bevált módszer (pl. bajonett csere), vagy kombináció (pl. Pentax -> Nikon) amivel a legegyszerûbben lehet megúszni a dolgot?

(#6528) RCH válasza RCH (#6527) üzenetére


RCH
tag

Lemaradt: valamilyen 135 f/2.8-as obi lenne a vágyaim tárgya.

(#6529) Mr.Csizmás válasza RCH (#6527) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze, bármelyik középformátumú üveget.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6530) jjeahh válasza RCH (#6528) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tair 11A, jupiter 37A, jupiter 11A, ezeknek állítólag cserélhető a végük... tesztek alapján ahogy elnéztem ezek közül amelyik fényerőben jobb, az élességben rosszabb, tehát a legélesebb a jupi 11, utánna a 37, és a tair a legrosszabb. Mondjuk ez utóbbi lerekeszelve lehetséges, hogy hozza a jupik szintjét, nem tom.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6531) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#6530) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Nikon Ai/S dolgok hogy működnek....? :F lehet azzal kellene próbálkozni?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6532) RCH válasza jjeahh (#6530) üzenetére


RCH
tag

Pentax obik hogy viszonyulnak a Nikon vázhoz?

(#6533) RCH válasza Mr.Csizmás (#6531) üzenetére


RCH
tag

Igen, a kollega is mondta: Nikon gépre Nikon (Nikkor) obit! :)

(#6534) masterful87 válasza RCH (#6533) üzenetére


masterful87
senior tag

Nekem is ezt mondták, csak azt felejtik el megemlíteni, hogy régi, jónak számító, minőségi M42-es obik 5-10 ezerért mennek (CZ e fölött, határ a csillagos ég), míg egy gagyi Nikon kitobit se igen kapni 10 ezer alatt!
Ha meg valami értelmeset akarsz Nikonból (jobb legyen, mint a mai kitobi) akkor 20 ezertől indul a móka!

(#6535) jjeahh válasza RCH (#6532) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pentaxnak asszem kisebb a bázistávja, tehát nem lesz végtelened

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6536) MrChris válasza masterful87 (#6534) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez a nikon f hátránya, ami az előnye, hogy 50 éve változatlan a bajonett. Ezért kell jól meggondolni melyik rendszer fedi az igényeket és nem csak azt melyik váz kell.

(#6537) masterful87 válasza MrChris (#6536) üzenetére


masterful87
senior tag

A Pentax 1975 óta tartja életben a K bajonettet, míg a Nikon már 1959-ben bemutatta az F foglalatot. Nem hiszem, hogy ez indokolná a magasabb árat.
Szerintem inkább azért adják ma drágán, mert a tévé tele van Nikon reklámmal. És az eladónak úgy jön le, hogy akkor X ft az áru, és 50% a felár, csak mert rá van írva, hogy Nikon.
A CZ obikkal kapcsolatban is mindig ez az érzésem, hogy a nevet kell igazából megfizetni! Elismerem, hogy a CZ etalon, de az érte elkért felár indokolatlan, szerintem.

Egyáltalán nem vagyok képben a régi Nikon F obikkal, mi a legolcsóbb obi, ami már tud valamit, karcol, és fényerős?

(#6538) MrChris válasza masterful87 (#6537) üzenetére


MrChris
nagyúr

Inkább azért drágább, vagy drága a régi Nikon is mert nem lehet mást rátenni. Pentaxra vagy -re azon kívül hogy nem vívott ki akkora piacot, márkanevet, de felmehet rá néhány más obi így a régi MF obik tárháza letöri valamelyest a régi rendszerobik árát. M42, OM, Contax, Yashika ami azért elég nagy konkurencia.

[ Szerkesztve ]

(#6539) masterful87 válasza MrChris (#6538) üzenetére


masterful87
senior tag

Ebben tökéletesen igazad van!
bázistáv
Ami adapterrel rámegy a Nikonra úgy, hogy megmarad a végtelen is, és hallottam már róla az csak a T-mount és a Pentacon Six.

De gondolod, hogy az eladók is tisztában vannak ezzel?
És tudatosan azért adják drágán a Nikon bajonettes holmikat, mert a Nikonosok mást nem tudnak használni?

Volt pár eladóhoz szerencsém, szerintem nem ezért drágábbak a Nikon obik! :)

(#6540) MrChris válasza masterful87 (#6539) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azt a táblázatot már régen megosztottuk az első hsz-ban :D Nem ismerem a régi nikon obikat, minőségükről fogalmam sincs, ezért nem is írtam soha róluk, meg nem is nagyon írtak ide tulajok. Canon fd is csak ritkán fordul elő. Mivel microm van számomra a canon nikon egykutya ;]

[ Szerkesztve ]

(#6541) Zozzant válasza masterful87 (#6537) üzenetére


Zozzant
addikt

Igen akkor váltott az Asahi m42-ről k bajonettre így a gyökerek régebbről jönnek (asahi pentax 1957). Az első széria k obik megegyeznek a megelőző takumarokkal pl. Smc takumar 50/1.4 = smc-k 50/1.4.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6542) Mr.Csizmás válasza masterful87 (#6534) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pancolar meg ilyenek, azokról fattyu elvtárs tudna mesélni.

nikonból kezdésnek az E szériát ajánlom, szerintem elfogadható ára van a fényerő és rajzolathoz képest.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6543) kamilyon04 válasza MrChris (#6540) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

A nikon bajonettről, annak fejlődéséről olvasható itt egy elég alapos cikk.
Nikonra nem nagyon lehet más kisfilm (fullframe) formátumhoz való üveget feltenni, ennek nem csak a bázis táv az m42=45,46, a nikon F=46,50) hanem az egyik legkisebb bajonett átmérő is akadálya (egyszerűen nem fér bele az adapter a bajonettbe, a bázistáv meg nem kisebb annyival, hogy a bajonett előtt legyen az átalakító. Ezért találták ki a lencsés átalakítókat, amiket senki nem próbált, senki nem is akarja :)) (+optikai elem!), illetve Fé limitáló (de a kínaiak mégis lelkesen gyártják, tehát valaki mégis megveszi).

Ha sokat akar az ember manuál üvegeket használni, akkor milcet vesz, amihez szinte mindent lehet adapterezni Kérdés, hogy mit érdemes.
Ha meg kell a tükörreflexes motyó, akkor meg szerintem a pentax a legalkalmasabb, mert van AF visszajelzés, fénymérés, sok natív k bajonettes manuál, és az ő szabványuk volt az m42 (ld takumar), ezért a K bajonettet úgy fejlesztették, hogy tökéletesen működjön adapterezett m42 objektívekkel)

(#6544) MrChris válasza kamilyon04 (#6543) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ok, ez mind rendben. Pentax ilyenből frankó ha tükrös kell. Személy szerint számomra a jó videó is igény lenne, abban tudtommal és youtubon látottak alapján meg nem remekel, így a canon lenne a befutó és videóhoz meg kifejezetten jó a manuál obi. De már nem akarok tükröst, főképp manuálra nem, meg eleve a fő szempont nekem a kis méret és kis súly, de jó képminőséggel. Már van egy jó közepes sorom OM-ből, ez alá nikonon kívül bármit be tudok tenni.
De mi is a kérdés? :D

(#6545) kamilyon04 válasza MrChris (#6544) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

(#6527) RCH Erre kellett volna választ nyomnom...
(Úgy láttam mintha az a gondolatmenet fűződne tovább.)

[ Szerkesztve ]

(#6546) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

fb-n van egy 140/1.8 szovjet mozivetítő lencse eladó 5k-ért :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6547) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#6546) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az milyen mount? durva mosodája lehet :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6548) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Megintcsak találtam egy objektívet itthon helios 81-h lenne,de rajta van még a zenit gépen,hogy tudom eltávolítani róla próbáltam tekerni de nem vagyok benne biztos hogy ez úgy jönne le még nem volt ilyen gép a kezeben :)

(#6549) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#6547) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

semmilyen, becuppanós. nagyon faék technolodzsi, front és hátsó lencse, kész :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6550) pruzsi válasza pruzsi (#6548) üzenetére


pruzsi
őstag

Sikerült a műtét,de nem jó az átalakító rá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.