Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) total90 válasza p_adam (#6050) üzenetére


total90
veterán

En sem talaltam semmit rola a neten, de majd a kepet belinkelem rola... :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6052) MrChris válasza total90 (#6051) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na most már tényleg kíváncsian várjuk ezt a rejtélyes obit! :D Meg jó képeket hogyan muzsikál nyitva! :C

(#6053) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Szeretnék venni pár manuál lencsét.
Egy KonicaMinolta D7D gépen használnám őket. Ez a gép 6Mpixeles APS-C szenzorral van ellátva, így nem életbevágó, hogy tűéles képet adjon a lencse, bár később szeretnék Sony A580-re váltani (16Mpixel APS-C), így a túlságosan lágy képű típusokat kerülném.

Van már egy 58mm-es Helios-om, és szeretnék még párat: pl. 35mm, 85mm, 135mm.
Gyutávtól függetlenül érdekelne érdekes rajzú (különös bokeh, stb.) lencse is.

Nézegettem a jupiterek között, de mivel nincs tapasztalatom e téren, nem tudok dönteni, vaktában meg nem merek kiadni 10k-t sem, meg aztán nem is ragaszkodom márkákhoz.
Mivel élesség terén nem támasztok lehetetlen feltételeket, így törekednék a legalacsonyabb árra (10-15k), de ha van egy nagyon jóféle lencse 20-25 körül, akkor megkockáztatom.

Bármilyen javaslat jól jön.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6054) krisz12356


krisz12356
tag

sziasztok, canon fd 50 mm 1:1.4 vagy canon fd 24 mm 2.8 mennyire éri meg egy mai full frame vázra?

(#6055) jjeahh válasza krisz12356 (#6054) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem ezek a manuálok ff vázra érik meg a legjobban, ha tehetném sony a7-et vennék manuálozni :D mondjuk ff dslr-en nem biztos, hogy működni fognak rendesen, függ, hogy milyen vázra lesz

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6056) krisz12356 válasza jjeahh (#6055) üzenetére


krisz12356
tag

5d mark II-re szeretnék venni a kettő közül valamelyiket mert elég jó árban vannak :)

(#6057) Elektrosokk válasza krisz12356 (#6056) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Az FD bajonett nem kivitelezhető sajnos csak lencsés adapterrel.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#6058) krisz12356 válasza Elektrosokk (#6057) üzenetére


krisz12356
tag

http://www.jofogas.hu/budapest/Canon_FD_objektiv_adapter_AF_visszajelzo_chipes_Uj_19497335.htm

ez nem jó hozzá ?

(#6059) Elektrosokk válasza krisz12356 (#6058) üzenetére


Elektrosokk
addikt

amint írja jó kell legyen. Régen valami probléma volt ezzel úgy Tudom. Próbáld ki az a biztos.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#6060) gorgo válasza krisz12356 (#6054) üzenetére


gorgo
őstag

az 50-esből a régebbit ajánlom, nem az FDn (new-t). Én mondjuk csak m43 és fuji apsc-n használtam de bejött. FF tapasztalatom nincs...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6061) krisz12356


krisz12356
tag

zeiss flektogon 35mm 2.4
ez az objektív milyen egy 5d mark II-n? megéri megvenni a canon 50 mm helyett?

(#6062) Gertev válasza krisz12356 (#6061) üzenetére


Gertev
csendes tag

megéri, ha "olcsó" 35mm-es kell. DE: a manuális fókuszálás egész más világ. Ha csak most, vagy pár éve fotózgatsz, akkor ezt külön szokni kell, ha már 10-20 éve volt Zenited/Praktikád, stb, akkor természetes lesz. Az 50mm-es Canon egy jó obi. Az újnak az építési minősége persze egész más kategória (plasztik-fantasztik.)

A 60-as évek közepétől-végétől a Zeiss obik - talán a tömegesebb termelés miatt - kicsit bénább mechanikával készültek: beragadó blendék, rossz minőségű zsírzás, ami mára akadozva megy... Fotoműszerész tudja ezeket orvosolni, utána megint jók!

A 35 / f2,4-ről írnak rosszakat is, az biztos, a régebbi f2.8-as igen jó (más felépítésű). Azonkívül a 2.4-esnek elszállt ára lett, jó kérdés, miért? Mit tud, amit egy régi Canon 35-ös nem?

[ Szerkesztve ]

(#6063) krisz12356 válasza Gertev (#6062) üzenetére


krisz12356
tag

van filmes gépem is úgyhogy a manuál fókusszal nincs gond, divatfotónál amúgy se használok autofókuszt viszont erről az obiról jókat hallottam,és az ára sem vészes

(#6064) Gertev válasza krisz12356 (#6063) üzenetére


Gertev
csendes tag

ha divatfotózol, az fasza! Ha láttál képeket vele, akkor ismerheted. Az tény, hogy a modern autófókuszos csodáknál olcsóbb... És ha a képe megfelel, akkor meg pláne!

(#6065) krisz12356 válasza Gertev (#6064) üzenetére


krisz12356
tag

van valami spéci oldal ahol régi obikat tesztelnek dslr-en? :D
mert ott biztos találnék képeket is :)

(#6066) Gertev válasza krisz12356 (#6065) üzenetére


Gertev
csendes tag

itt sok minden van: http://www.mflenses.com/carl-zeiss-jena-flektogon-35mm-f24-mc-lens-review.html

(#6067) MrChris válasza krisz12356 (#6065) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olympus OM-eket használok m4/3-on, azok tudtommal probléma nélkül felmennek eos-ra, csippes adapter is van hozzájuk. De minden obi típusnak vannak jobb rosszabb szériájuk. Egyszer ki kell próbálni egy jót és meglátod kell e. Hanem akkor különösebb bukta nélkül továbbadható. De mint mindennél itt is az olcsó húsnak híg a leve!

(#6068) Bici válasza krisz12356 (#6058) üzenetére


Bici
félisten

A régi Canon FL/FD obiknak 42mm a bázistávolsága, az EOS vonalnak pedig 44mm.
A linkelt adapter felépítéséből az látszik, hogy meg sem próbálja az FD lencsét 2mm-rel az EOS bajonett "mélyére" sűllyeszteni (ami nem is biztos, hogy lehetséges lenne), így ezzel szerintem biztos, hogy nem fog tudni végtelenbe fókuszálni a régi lencse EOS vázon.
Makróhoz és közelebbi témákhoz jó lehet.

Ha végtelenbe is akarsz fókuszálni, és a lencsés adapter nem jön szóba, akkor csak m42, Olympus OM és Contax C/Y, és N bajonettes lencsék jöhetnek szóba a régi elterjedt manuálok közül.
Persze, biztos van még pár ritkább bajonett típus, ami jó.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6069) Elektrosokk válasza Bici (#6068) üzenetére


Elektrosokk
addikt

na igen akkor jól emlékeztem. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#6070) krisz12356 válasza Bici (#6068) üzenetére


krisz12356
tag

Köszi akkor m42 tökéletesen működik :)

(#6071) MrChris válasza krisz12356 (#6070) üzenetére


MrChris
nagyúr

canon fd: leszerelve a bajonetet és rácsavarozva egy adaptert lesz végtelened. Én csináltam ilyet. Visszacsinálható, de akkor éri meg ha eleve van obid vagy nagyon olcsó volt és szeretsz műszerészkedni :D

(#6072) krisz12356 válasza MrChris (#6071) üzenetére


krisz12356
tag

Én ilyen 25 ezres Obit nem szívesen szednek szét :D

(#6073) Bici válasza Bici (#6053) üzenetére


Bici
félisten

Erre valaki tud mondani okosat?
Nem nagyon ismerem a kínálatot, de jól jönne némi segítség, hogy kb. mit keressek, mert nem szeretnék sokat bukni a próbálkozásokon.

Tehát röviden: 35, 85, 135mm lencséket keresek egyelőre egy 6MPixeles APS-C érzékelős gépre, de később lehet, hogy 16Mpixelen is kell működnie, de nem várom el, hogy azon tű éles képet adjon, csak totál homály ne legyen.
Első körben az a fontos, hogy szép lágy háttérelmosásuk legyen, és nem baj, ha fényerősek.

Ki is néztem már egy 135mm-eset: [link] Mi a véleméyn erről?

És két 35mm-est:
- Chinon mc 2.8 / 35mm
- Flektogon 2.4 35 mm Carl Zeiss Jena M 42

És végül egy 90mm-es:
Vivitar 90 mm / 2.8 MACRO 1:1 LEKÉPEZÉS M42

Érdemes valamelyiket megvenni?

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6074) MrChris válasza krisz12356 (#6072) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ok. 3-4 csavar adapterbe 3-4 lyuk+süllyesztés és már fennt is van. Mikor eladtam visszaszereltem, de volt aki kérte hagyjam rajta.Drágább obi volt :D

[ Szerkesztve ]

(#6075) copass válasza Bici (#6073) üzenetére


copass
veterán

jupiterrel nem lősz mellé, jó kis üveg. czj sonnar koppintása, az összes ruszki tulajdonsággal!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6076) Bici válasza copass (#6075) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

A két 35mm és a 90mm-es vivitar mennyire éri meg?
Vagy mit keressek helyettük?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6077) krisz12356 válasza Bici (#6076) üzenetére


krisz12356
tag

A Zeiss nagyon jó én is meg akartam venni de már elvittek :/

(#6078) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

porst 35/3,5 mennyit érhet? :F a tetején németül van a weitwinkel, de az oldalán meg angolszász és SI mértékegységben is van skálázva (wtf)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6079) MrChris válasza Mr.Csizmás (#6078) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nézd meg ibéjen, szerintem 6-8e.

(#6080) Mr.Csizmás válasza MrChris (#6079) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

felraktam 5ért, köszi :D :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6081) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Olvastam egy olyat, hogy a Pentacon AUTO f2.8/135mm-en nem működik a kézi blende állítgatás, csak a hozzá való Practica vázon. Ha jól láttam ezen már van 3 érintkező, és ebből van egy Electric változat is!

Ezek az obik csak úgy működnek, ha az érintkezők megkapják a jelet? Vagy mi lehetett ez a félre értés, hogy kézzel nem mozdult a blende? Talán a blendeállító pöcök nem lett benyomva?

M42-es adapterrel, Nikon D5100-on mindkét obi használható lenne? Manuál fókusszal, meg kézi blende állítással?! (esetleg peremes adapter kell hozzá, ami benyomja a blende állító pöcköt?)

[ Szerkesztve ]

(#6082) MrChris válasza masterful87 (#6081) üzenetére


MrChris
nagyúr

a nikonnak 46.5mm a bázistávja, így buhera nékül csak lencsés adapterrel lesz végtelened, anélkül max. pár méterig tudsz csak élesre állni.
Az m42-es obiknak 45.6mm a lencse és film közti bázistávja (Flange Back Distance)

Nikon úgymond elég rosszul adapterezhető.

[ Szerkesztve ]

(#6083) masterful87 válasza MrChris (#6082) üzenetére


masterful87
senior tag

Ezzel tisztába vagyok, nincs végtelen, ha lencsés adaptert használok az meg minőségromlás + CR, stb.

Mondjuk én úgy gondolkodtam, így naívan, hogy csak a Helios 44-hez vennék lencséset, de ilyen 135, meg 200-as obikhoz nem látom értelmét, nem távcsőnek akarom én használni, hanem elérhető közelségbe lévő dolgok fotózására. Tehát egy Pentacon 135 esetében azért egy 5 métert el tudnék viselni, több nem kell. :D

(#6084) MrChris válasza masterful87 (#6083) üzenetére


MrChris
nagyúr

hát azt nemtom hány méterig lehet így fókuszálni. Mint fentebb írtam én leszereltem a hátul lévő csatlakozást és rácsavaroztam az adaptert. Nem mértem csak becsülöm, hogy 1mmnél többel csökkentettem a bázistávot. Így még belül a rekeszt is megoldottam. Viszont minden obihoz adaptert kell venni és szerszámok kellenek...

(#6085) copass válasza masterful87 (#6083) üzenetére


copass
veterán

okádék lesz a képe lencséssel, lehet átalakítattni bizonyos obikat úgy lesz végtelen rajta.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6086) Mr.Csizmás válasza MrChris (#6082) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

KP-A/N a megoldás, azaz aminek A jelzésű a vége, az cserélhető (Jupiter-37A pl.)

kéne csinálni egy MF obi #1 hsz-t :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6087) masterful87 válasza Mr.Csizmás (#6086) üzenetére


masterful87
senior tag

Én örülnék egy első hsz-nek! :K

Az A-s végűekről tudtam, csak elég szűkös a választék. Heliosból például nem tudok cserélhető seggűről, pedig ott látnám leginkább értelmét.
Lehet, hogy rosszul gondolom, de nem a nagylátóhoz legközelebbi tartománynál problémás a végtelen hiánya? Tehát, az 58mm-es Heliossal (még inkább 29-es Panával) inkább csinálok egész képet betöltő témáról képet (pl. tájkép, egy nagy csoportkép), mint egy 135, 200mm-es ágyúval?!
Ez is, hogy nincs végtelen, gyanítom, hogy objektívenként eltérő, és nem csak a végtelen állásról szól, hanem az ahhoz közeli értékekről is? Úgy képzelem el, hogy egy Helios 44 1-2 méterig jó, de egy 200-as Pancolar még akár 5-6 méterig is. Vagy ne legyek ennyire optimista? Ennyire nem rózsás a helyzet?

Alapvetően portéra kellene nekem, és más olyan témákra, amikor kiakarok emelni valamit a környezetéből, a háttér meg legyen jól elmosva. Ezért nem érzem a szükségét, hogy 135, és 200mm-en szükségem legyen a lencsés adapterre (vagy átalakításra), azért hogy a távolba is élesen lássak!

Teljesen rosszul gondolom, ugye? :DDD

(#6088) copass válasza masterful87 (#6087) üzenetére


copass
veterán

hát pedig a 135 keni el úgy a hátteret hogy ihaj.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6089) MrChris válasza masterful87 (#6087) üzenetére


MrChris
nagyúr

ezt ki is lehetne számolni...vagy veszel egy adaptert és kipróbálod. Nekem vastag volt az adapter és észrevettem az 50-essel, hogy pár képem bizonyos esetben nem éles ami távolabb van. Csak 0,2mm-t esztergáltam belőle és jó lett. Tehát 1mm a végén elég jelentős lehet.

(#6090) krisz12356


krisz12356
tag

sziasztok,vettem egy helios objektívet,gyönyörű állapotban van,nincs gomba csak nem volt használva és a fókusz gyűrű kicsit kemény ,nehezen forog egy ponton...lehet valamit tenni ,hogy lazuljon?

(#6091) jjeahh válasza krisz12356 (#6090) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én szétszedtem, és megkentem, de a haveromé a használattól is szépen belazult

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6092) tailor válasza krisz12356 (#6090) üzenetére


tailor
őstag

Használd, és idővel felpuhul. A ruszki kenőanyag már csak ilyen.

(#6093) masterful87


masterful87
senior tag

Az M42 szakik segítségére lenne szükségem!

Adott egy Pentacon AUTO 2.8/135, amit meg akarok venni, de valami nem százas a blende állításával. Ezt írják róla:
- hibás a kézi blende állítás a prakica vázról jól működik a blende
- Az objektív "M"állsásba váltva és kis blende nyílásból tekerve nagyobb felé kézzel, akkor összeugrik teljesen a blende lemez nincs rajta rés. "A" állásban a tüske nyomkodásával a beállított résre állítva minden résnél jól működik, valami összetapadó mechanikus hibának érzem szétszedhető de én nem teszem.

Én csak olvastam róla, hogy némelyik obin van A/M kapcsoló, meg van a blende pöcke, azt kell nyomogatni, de nincs annyi tapasztalatom, hogy ennyiből rájöjjek, hogy akkor ez az obi hibátlan, és user error van, vagy valóban defektes az obi?!
Megvételre ajánlották fel, ezért érdekel, hogy belemerjek-e vágni! :)

(#6094) ccs2929 válasza masterful87 (#6093) üzenetére


ccs2929
senior tag

Ez hibás lesz valószínűleg és nem user error. Nekem volt egy ilyen obim, és hogy is mondjam, nem tartozik a legjobb képű objektívek közé. Ha nem akarsz sokat kínlódni vele akkor szerintem hagyd a fenébe, keress inkább egy Jupiter 37a-t. Az egy kicsit drágább, meg a fényereje is "csak" 3,5- ös, de így megkímélheted magad egy csalódástól. Képminőségre és használhatóság szempontjából is fényévekkel előrébb leszel! (Tapasztalatból mondom) ;) Hidd el megéri a plusz költséget :) !

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#6095) p_fifty


p_fifty
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom. K-50es vázon eddig gond nélkül használtam manuális (K bajonettes) obit, mint pl. auto-chinon 135/2,8. Manuál mód, rekeszgyűrű engedélyezve. Viszont pár napja a F-- jelzés fogad, se a rekeszt, se a záridőt nem tudom állítani, a zöld gomb lenyomása hatástalan. Tehát nincs fénymérés sem, tükör nem mozdul.
A módváltó kapcsoló átállításakor (M-ből Tav-ba és vissza) az látszik a kijelzőn, hogy egyik tárcsához és a zöld gombhoz sincs rendelve funkció, pedig az E tárcsa programozása menüpontban hozzá van rendelve. Ráadásul a kijelzőn a módváltó gomb legtöbb állapotában az Av jelzés látható.
Van ötletetek, hogyan mi lehet a gond.
(A pentaxos topicban már feltettem a kérdést, de semmi reakció.)

(#6096) Novics válasza p_fifty (#6095) üzenetére


Novics
senior tag

Néha elsiklik fölötte az ember, plusz igazából ötletem sem nagyon van. Néha nálam is előfordult hasonló a K-30-on, de egy ki/bekapcs megoldotta mindig egyből. Ha jól rémlik ez akkor szokott előjönni, amikor AF-s üveget cseréltem manuálisra bekapcsolt állapotban bekapcsolt stabbal. (Bár az nálam mindig be volt kapcsolva. :D )
De nem vagyok benne biztos egyáltalán, mert már jó ideje kikapcsoltam ilyenkor a vázat, igaz mintha a hiba sem jött volna elő.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6097) p_fifty válasza Novics (#6096) üzenetére


p_fifty
csendes tag

Köszi a tippet. Sajnos nem gondolom, hogy ez a gond, vagy hogy ez megoldja, mert a hiba megjelenése óta már több alkalommal kapcsoltam be és ki a gépet, de ez a jelenség nem múlik.

(#6098) HollyBoni válasza Bici (#6073) üzenetére


HollyBoni
veterán

Már párszor leírtam (pl előző oldal) hogy a Zeiss 35mm mekkora fos, ne akarj ilyet venni! :N Max 10-ért.

[ Szerkesztve ]

(#6099) Bici válasza HollyBoni (#6098) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! Akkor az kilőve. :R

Mik az ajánlottak helyette?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6100) lakkusjj válasza p_fifty (#6095) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Csak egy tipp, most telefonról lusta vagyok jobban utánajárni...az obin nézd meg a rekeszgyűrűt nem-e elmozdult a vázról vezérlést jelentő pozícióból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.