Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1356) AncsiPancsi2


AncsiPancsi2
csendes tag

Sziasztok!

22 éves lány vagyok, nekem múlt hét csütörtökön vették ki a mandulámat, a debreceni Kenézy Korházban. Én meg vagyok elégedve az orvosokkal, nővérekkel, persze tisztelet a kivételnek... :D
Ma jöhettem haza ez az 5.napom. A műtéttel nem volt gond nekem sem, pedig nagyon féltem tőle. Altatva voltam szóval nem éreztem semmit, amikor kihoztak a műtőből rávigyogtam a tiszta ideg anyukámra, " ez nem is fáj" címszóval :D
Igen ám, de a 3. nap már kegyetlen. Szóltak előre az ápolónők, a dokim is, hogy attól a naptól kezdve megszűnik a jóvilág :) Hát igen... Fájdalomcsillapító nélkül én sem bírok enni, pedig azt hittem, hogy kemény leszek.
De sajnos ezt még nem bírom én sem. Kegyetlenül tud fájni néha, olyankor próbálom fagyival csillapítani, ami csak egy félórára zsibbasztja le, utána folytatódik minden tovább, amíg nem hat a fájdalomcsillapító. Én Cataflamot szedek 3x egy nap. Az a baj, hogy hiába veszem be reggel 5-kor, az kb. 8-9 fele kezd el hatni. Na de akkor beleadok apait anyait az evésbe. Addig eszek amíg nem fáj újra :) Van amikor erőltetem ha kicsit fáj akkor is, csak hogy menjen le a lepedék. Nekem a jobboldali fáj, és sugárzik a fülembe is, érdekes módon nem tudom miért, mikor a bal oldali mandulám sokkal nagyobb volt. Na de lehet majd az még csak ezután fog fájni. Nézegetem mindig és a jobboldalin kevesebb a lepedék mint a baloldalin szóval biztos azért fáj jobban. Meg lehet h kisebb a seb és gyorsabban gyógyul, majd ezután jön lehet a neheze :U
De ahhoz képes tűrhető... A korházzal semmi baj nem volt, a társaság eszméletlen volt rötyögtünk sokat főleg tegnap este :DD Kicsit már féltem is, hogy nehogy bevérezzek itt a nagy nevetés közepette... Aludni is tudok már egyre jobban, inni kell az a lényeg, mert ha nedves a torok akkor kevesebb az esély arra h megreped a seb.Nekem van mikor még a víz is csípi,de általában csak akkor, ha nem vagyok gyoci hatása alatt... A korházi tea nagyon finom volt, a műtét napján megittam egy nagy kancsóval. :)) Szinte csak azt bírtam inni.
Röviden ennyi. Remélem nem lesz semmi bajom itthon. Anyukám kímél, azt mondta körbe fog ugrálni, jobban mint a korházba, dehát ez természetes szerintem ilyenkor... Segít majd hajat mosni is, amit már tényleg nem ártana, én 2 naponta szoktam hajat mosni és már nagyon zavar. A fogmosást még nem próbáltam de ma akarom azt is óvatosan. Már legelső nap megmostam volna legszivesebben, de nem mertem.
Aki előtte áll, ne féljen annyira, mert nem kell. Én is rettegtem még a műtőasztalon is remegtem, meg a lábam teljesen görcsbe állt és éreztem hogy lüktet. Ez mind felesleges, mert nem fáj utána. Majd a 3. naptól kemény... Persze könnyű mondani, meg úgyis fél mindenki az ilyesmitől, van aki már a tűtől is retteg, szóval nehéz ez. Nem lehet igazán nyugtatni a másikat, majd ha ő is megtapasztalja, utána ő is azt fogja mondani, hogy nem kell ettől félni :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.