Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) ayo válasza Máté94 (#9800) üzenetére


ayo
addikt

hat az jo lenne :) de olvastam vhol hogy ha kijon az uj akkor 6670 tamogatva lesz ezt igy igertek:)

amugy nem tudja vki ez csak lionnal problemam de kb minden kartyaval 5770 6770 es nvidiaknal 9600 9800 fuggetlen hogy silent v ventis hogy az animacioknal pl leginkabb preview scroll vagy launchpadnal ilyen proccesz hangja van a kartyanak sztem mert vinyobol nem hallottam semmit. irtak errol egy ketszer de semmi konkret dolgot nem talaltam SL nel nem volt ilyen persze ott nem is voltak ilyen dolgok hogy launchpad de az pl idegesitoen zizeg vagy hogy irjam:)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#9802) HuBaD86


HuBaD86
csendes tag

Hali!

Tegnap sikeresen feltettem a Lion-t a laptopomra (Asus F3E-AP217). :DD
A rendszer első indulásakor rendesen felismeri a videokártyát és 1280x800-as felbontásban működik... Install: Multibeast, wifi kext, sound kext... És restart után már össze is esik a kép... A legjobb eset az 1280x768-as felbontás, de itt a kép alján látszik a felső menüsor...
Ha telepítem a videokártya kext-jét (GMA X3100), akkor meg összehányja magát a rendszer és nem hajlandó elindulni... :W Találtam egy kext-et amire azt írják, hogy jó az Oroszlánhoz, de valahogy mégsem akar működni.

Valakinek valami tippje, hogy hogy oldhatnám meg a dolgot?

Üdv

Balu

(#9803) ko9


ko9
addikt

Valaki próbálta már a HackBoot Liont? :D

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9804) ko9 válasza sp@rtan (#9786) üzenetére


ko9
addikt

1.: IOAHCIBlockStorageInjector kextet neki :D
2.: DSDT-t te csináltad, vagy készítettet adtál neki?
3.: Billentyűzet nélkül akarod bekapcsolni a géped?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9805) sp@rtan válasza ko9 (#9804) üzenetére


sp@rtan
senior tag

1.: Igenis. :D
2.: Tonymacx86 DSDT gyűjteményéből van.
3.: Bluetoothos a billentyűzet, ezt semmilyen formában nem lehet használni BIOS-ban, Chameleonban? Az is elég lenne, ha be tudnám kapcsolni az USB-s nélkül, nem akarok se Chameleonban, se BIOSban turkálni.

Most úgy megy, hogy Kakewalkkal telepítettem a Liont, de Multibeasttel raktam fel a kexteket (Lnx2Mac realtek kextje nem ment, úgyhogy az official realteket raktam fel) meg a DSDT-t, de ha tudsz valami megoldást a Kakewalkra, vagy ha kijön az új iBoot Lion támogatással, akkor újrarakom, mert most elég kesze-kusza az egész.

Mod: A másik problémámra nem tudsz megoldást? :B Snow Leoról frissítenék Lionre, xMove-val, de amikor bebootolok az Installer partícióra nem jön elő a Lion menüje, csak a szürke csíkos háttérkép.

Sokat segítesz, köszönök szépen mindent. :R

[ Szerkesztve ]

(#9806) ko9 válasza sp@rtan (#9805) üzenetére


ko9
addikt

BIOSban van elvileg USB 2.0 Legacy Support vagy valami ilyesmi, azt On-ra és elvileg megy. Ha azt akarod hogy bekapcsoljon, akkor meg van egy olyasmi - fene se tudja, hogy mi a neve - Halt on Errors, vagy valami ilyesmi, ahol be lehet állítani, hogy milyen hibáknál álljon le a BIOS. Van olyan benne, hogy All, but keyboards, stb... Rakd No Errorsra.

DSDT-nél a BIOSverzió, alaplaprevízió, meg minden stimt?

Modra: Miért pont xMove? Miért update? Updateből tapasztalat szerint csak baj van :D

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9807) ko9


ko9
addikt

5770 van valakinek :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9808) sp@rtan válasza ko9 (#9806) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Akkor hogy csináljam meg a haveromnak? :D Az a gáz, hogy procin kívül ugyanaz a gép, nekem úgy sikerült, de nála nem megy.

DSDT stimmel, de a Kakewalk is berakott magától az Extra folderbe egy DSDT-t, azt Multibeasttel felülírtam, szerintem ezért bugzik az egész. Kell egy normális install szerintem.

Na még egy kérdés: Ha a Kakewalkos módszer nem megy, akkor hogyan rakjak fel egy Liont magamnak? :D Most találtam ezt, lesz még az új iBoot és esetleg te még tudsz valami Jolly Jokert. :DDD

Mod: Nekem van 5770! :K

[ Szerkesztve ]

(#9809) ko9 válasza sp@rtan (#9808) üzenetére


ko9
addikt

Oké...

Akkor egy megjegyzés: Tegnap/tegnapelőtt elérte a Chameleon2.0 a végleges verziót. Ennek apropóján úton van az új Chimera... Tapsot neki... Az egész nem más mint egy Chameleon branch, amihez hozzácsaptak pár kextet, és berakták Chimera néven egy .pkg-be. Tonymacen herélés van szerintem csak, ilyen szempontokból az Insanelymac sokkal jobb, ott tényleg igazi új cuccokat készítenek, nem más tollával ékeskednek... És akkor is foglalkoznak veled, ha nem Intel procid van és nem Giga alaplapod :U

Elvileg az új 2.1-es branch támogatja az 5xxx szériás Radeonok Framebuffereit. Nem próbáltam, nem mindenkinek ment.

Mod: Milyen a haver gépe? :B

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9810) odessa32 válasza ko9 (#9807) üzenetére


odessa32
tag

Hello. Nekem az van 5770.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9811) ko9 válasza odessa32 (#9810) üzenetére


ko9
addikt

Ja tényleg neked lógok még egy DSDT-vel. Amúgy megy minden frankón vele?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9812) sp@rtan válasza ko9 (#9809) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Asus H67M PRO, HD5770, i5 2400. Az alaplap tőlem van, nekem i3 2100 van, és ment a Lion xMove-val. Most 10.6.8-at használ, már ez is nagy lépés Win7 után. :DDD

(#9813) ko9 válasza sp@rtan (#9812) üzenetére


ko9
addikt

Nem próbálnád meg a HackBoot Liont? Kíváncsi vagyok milyen lehet :B Semmi leírást nem találtam róla így elsőre, csak annyit, hogy van :D Azt se direkt :DDD

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9814) odessa32 válasza ko9 (#9811) üzenetére


odessa32
tag

Jo kérdés :DD A felbontást tudom állitani, a linkelt bootolhato Lion egyböl felismerte. A DSDT-t azt spec a hang hdmi kimeneten valo átvitele miatt kezdtük el. Minek kellene még mennie???
Ja felbontás1080 ig megy.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9815) ko9 válasza odessa32 (#9814) üzenetére


ko9
addikt

DVD Player?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9816) sp@rtan válasza ko9 (#9813) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Ez lenne a HackBoot Lion? Ez egy bootloader?

Amúgy nekem működik jól az 5770, Máté94-gyel beszéltük pár hsz-szel feljebb.

Mod: igaz nem tőlem kérdezted, de nem crashel a DVD player.

[ Szerkesztve ]

(#9817) ko9 válasza sp@rtan (#9816) üzenetére


ko9
addikt

Amit fentebb linkeltél abban is bennevan. Ez egy olyan cumó, ami on-the-fly "módosítja" az Installert.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9818) odessa32 válasza ko9 (#9815) üzenetére


odessa32
tag

Na mivel egy dvd sincs nálam azt még nem tudtam kiprobálni de nem is gondoltam, hogy baj lehet vele.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9819) ko9


ko9
addikt

AnV dolgozik a Legacy kernelen, AMD tulajok ébresztő :C

Nagyon felpörgött a szakma 2 nap alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9820) tDr1v3r válasza ko9 (#9819) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Na, akkor mégiscsak megéri várnom... :K
Apropó, mostanában már van Lion-ból készített disztró? Integrált bootloaderrel, kextekkel...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9821) ko9 válasza tDr1v3r (#9820) üzenetére


ko9
addikt

Szerintem ezt várják a készítők. Én is :D

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9822) Máté94 válasza odessa32 (#9818) üzenetére


Máté94
addikt

Csak rá kell kattintani, és nézni, hogy megy e. :DDD

(#9823) xedos


xedos
addikt

Nem értem, iAtkos s3 v2 felmegy rendben működik, de újraindítás után nem indul el - szép kis újraindítási kérelem. Rájöttem ha bent hagyom a CD-t akkor elindul! Ha kiveszem és restartolom a gépet akkor is! Ha kikapcsolom, akkor viszont nem. Mit kell felmásolni beállítani?

(#9824) F34R válasza ko9 (#9819) üzenetére


F34R
nagyúr

azaz amen :R

(#9825) HuBaD86


HuBaD86
csendes tag

Nos helyre állt a video kártya probléma... Találtam egy graphicsdisabler-t amit lefuttattam, utána csak 1024x768-as felbontás volt. Utána telepítettem a már korábban 10.6.7-nél használt X3100-as kextet és zsííír.
Most az egyetlen nagy problémám, hogy usb-s egeret és billentyűzetet vagyok kénytelen használni, mert nem akar működni a laptop bill-je és touchpadja...
Múltkor a 10.6.8-hoz találtam egy installert ami bekapcsolta a billentyűzetemet és a egeret... Valaki tudna tippet adni hogy mivel tudnám életre kelteni őket?

(#9826) sp@rtan válasza ko9 (#9806) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Keyboard megoldva, köszi. Az a poén, hogy oldalt kiírja az All, but keyboarsot, de a választási opciók között mégsincs... Mindegy, jó ez így no errors-al. Most ráállok akkor a Hackbootra, szerintem lesz még pár kérdésem. :DDD

(#9827) odessa32 válasza Máté94 (#9822) üzenetére


odessa32
tag

Jaaaa, elindulni elindul csak nincs lemez, amit néznék. :DD :DD :DD

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9828) Njoci


Njoci
csendes tag

Sziasztok! Továbbra is csak -x -v kapcsolóval tudom indítani a rendszert. Hogyan tudnám a videokártyát feltelepíteni? Ati HD4570 :F

(#9829) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Na, ko9 leszek a kísérleti patkány, és megcsinálom a HackBootos módszert. :))

Eddigi kérdések amik felmerültek bennem:
-Tonymac által szerkesztett DSDT-t vagy a DSDT Autopatcher által készítetett használjam?
-Melyik System definitiont telepítsem?
-Ebben a guideban van egy ilyen, hogy "Power Management and restart fix use Chameleon RC5". Ezmiez? :B
-Plusz kext nekem csak a hálózat van, igaz? Azt meg csak lefuttatom Lnx2Mac telepítőjét.
:R

Ja meg a másik, most nézem, hogy a DSDT Autpatcher támogatja az Asus H67M Pro-t. Akkor ezt akár havernál is felrakhatom?

[ Szerkesztve ]

(#9830) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Virtualizálni virtualbox-ot vagy vmware-t ajánlotok??

Üdv: Csabee.

(#9831) F34R válasza Csabee. (#9830) üzenetére


F34R
nagyúr

ha windóz alól akaord felrakni akkor a wmvare ajánlottabb arra még vannak imagek is .

(#9832) Csabee. válasza F34R (#9831) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Rendben, akkor azt használom, mert maga a program is sokkal nagyobb méretű ,gondolom a tudása is nagyobb..

Üdv: Csabee.

(#9833) ko9 válasza Csabee. (#9832) üzenetére


ko9
addikt

Mindenféleképpen VmWare, abból is minimum Workstation, Virtualboxal próbáltam egyszer (suliban azt használjuk), és kudarc volt...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9834) ko9 válasza sp@rtan (#9829) üzenetére


ko9
addikt

- Autopatcher ha támogatja.
- iMac 12,1
- com.apple.boot.plist-be írd bele:
<key>GeneratePStates</key>
<string>Yes</string>
<key>GenerateCStates</key>
<string>Yes</string>

- Igen, reméljük csak annyi lesz :D

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9835) sp@rtan válasza ko9 (#9834) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Tegnap este nekiálltam, de megint nem ment, szerintem a Tony féle DSDT úgy ahogy van szar, mert semmit nem csinál. Azt meg elfelejtettem, hogy a DSDT Patcher netről szedi le a cuccokat, úgyhogy nem lettem semmivel se előrébb.. :D Most megszerzem a DSDT-t, aztán csinálom ahogy írtad. Már csak egy dolgot nem értek. Hova kell a HackBoot Lion? :DDD

(#9836) Csabee. válasza ko9 (#9833) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szuper működik.. amúgy Lionhoz létezik magyar nyelv?(ezt csak érdekességből kérdeztem)

Üdv: Csabee.

(#9837) Máté94 válasza Csabee. (#9836) üzenetére


Máté94
addikt

Benne van.

(#9838) Csabee. válasza Máté94 (#9837) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Rendben köszi! :) s melyik menüpontnál ha kérdezhetem? :) Nem vagyok még nagy mac-es... de karácsonyra lehet már leszek :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#9839) Máté94 válasza Csabee. (#9838) üzenetére


Máté94
addikt

Nyelveknél talán? Most nincs fent megint, de elvileg kell lennie egy listának a nyelvekből.
Ott lesz a legalján, és az első helyre kell hozni(megfogod és felhúzod az angol elé)
És újraindítás.

(#9840) sp@rtan válasza Csabee. (#9838) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Telepítésnél már beállíthatod.

(#9841) Máté94 válasza sp@rtan (#9840) üzenetére


Máté94
addikt

Én beállítottam, de nem váltott. :DDD

(#9842) Máté94 válasza Csabee. (#9838) üzenetére


Máté94
addikt

Hackintosh-od, vagy igazi Mac-ed lesz? :D

(#9843) Csabee. válasza Máté94 (#9842) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igazi mac :)

Üdv: Csabee.

(#9844) sp@rtan válasza ko9 (#9834) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Na felraktam.
-DSDT most csinál valamit, sleepbe lemegy a gép, de felkelteni nem tudom, össze-vissza újraindul, stb. Amit még látok, hogy az About This Mac -> More Infonál Serial Numbernél most ez van: (null)
-Hang DSDT után nem volt, Multibeastből felraktam az ALC8xxHDA-t meg az AppleHDA Rollbacket, eddig így ment, most így se megy...
-Network még mindig nem megy Lnx2Mac telepítőjével, ugyancsak Multibeastből raktam fel az eredeti Realtek kextet.

Kicsit csalódott vagyok, mert azt hittem, hogy lesz egy jól működő custoMacem, erre ugyanott vagyok mint az Asus lappal. :U :(

(#9845) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Most jöttem meg az egyik nyaralásból,és csak érdeklődnák,h van e bootólható lion? vagy esetleg valami tovább fejlesztett iatkos s3 v2. ko9 küldök egy linket Pü-be!

(#9846) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Sziasztok!

Erre a konfigra melyik rendszert ajánljátok?
|| MSI NF520T-C35
|| AMD Athlon X2 4800+
|| 2Gb Geil Ultra DDR2 800Mhz
|| 2Gb Kingston DDR2 800Mhz
|| Sapphire HD6670 1Gb DDR5
||500Gb Sata2 vinyó

(#9847) kisjimy válasza Lacazr93 (#9846) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Dos :P (Snow leo)

(#9848) Lacazr93 válasza kisjimy (#9847) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Snow Leopard 10.6.432 v3.5 jó lesz? :K

(#9849) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Itt egyébként az ilyen különböző kalóz verziók kitárgyalása nem gáz? :) Csak azért kérdem mert látom van bőven...

Üdv: Csabee.

(#9850) tDr1v3r válasza Csabee. (#9849) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A disztrók nem, de a telepítő képfájlok megosztása már igen.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.