Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) odessa32 válasza Máté94 (#9499) üzenetére


odessa32
tag

Köszi az ötletet, reggel ujra felraktam ahogy mondtad. Van hang is. Az ugye nem gond ha most visszadugom majd a snow leos winyot, Liont elinditom s disk utilityvel letörlöm a z sl-t??

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9502) Máté94 válasza ko9 (#9500) üzenetére


Máté94
addikt

Nem tudom mi a baja, most az a baj,hogy nem engedi frissíteni magát, mert két op. rendszer van és nem fér hozzá a boot record-hoz. Majd megoldom. :)

Szerinted megéri a mostani gépemet fejleszteni. 8GB RAM 20e Ft... videokártyára is gondoltam, mert türelmetlen vagyok, és nem akarok zsákbamacskázni, tökéletesen működő kell. De, új konfig mindenféleképpen drágább...

[ Szerkesztve ]

(#9503) Máté94 válasza odessa32 (#9501) üzenetére


Máté94
addikt

Most akkor megy a Lion-on minden, ugye?
Ha akarod, akkor törölheted, gondolom már nincs szükséged rá.

(#9504) odessa32 válasza Máté94 (#9503) üzenetére


odessa32
tag

Igen, megy minden. Köszönöm az ötletet, ez magamtol szerintem eszembe sem jutott volna. :R
Még felbontást is tudom állitani. :D

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9505) kisjimy válasza ko9 (#9496) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Letöltöttem a 3.7.2 multibeast-et .Kérdés: fel akartam installálni na de ott miket pipáljak be?
Mikor felinstallálom kiirja install failed :( Amugy mikor intalláljam mikor feltettem a 6.7 combo-t,vagy még elötte kéne felinstallálni?

(#9506) ko9 válasza kisjimy (#9505) üzenetére


ko9
addikt

6.7 CM után kell mindenféleképp. Leírod a pontos gépadataid, lusta vok visszakeresni :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9507) kisjimy válasza ko9 (#9506) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Ok.Akkor minden képpen a 10.6.7 cm után installálom fel.Csak nem értem miért miért irja ki azt hogy install failed. :( A gépem dell inspiron 1525 T8100 intel core2duo (2.1ghz) intel alaplap intelgm3100 vga 2gb ram integrált hang(voodoo driver,appleHDA 10.6.2 driverrel megy.Broadcom wifi,marvell lan Voodoo ps2 driver van fent még) és a cameleon rc5. Hát kb enyit tudok leirni.

Remélem tudsz segíteni!

(#9508) bubba2011 válasza kisjimy (#9507) üzenetére


bubba2011
csendes tag

ne pipáld be a user dsdt install-t nekem csak úgy ment fel a MultiBeast 3.7.2
keress egér, hang, net kexteket stb. Később még korrigálhatsz ha nem tettél fel valamit.
Újraindítás előtt én még a legacy kernel-t is feltenném.
http://blog.nawcom.com/

(#9509) ko9 válasza kisjimy (#9507) üzenetére


ko9
addikt

Nem kell Legacy kernel, felesleges, tökéletesen megy ezzel a procival a Mac...
Egy-két órán belül összeszedem mi kell neked, csak most melóba vagyok, és itt nincs Mac :U

Más: Valakinek van problémája Lion alatt nVidia videókártyákkal? Nekem elég komoly videótextúra-hibák lépnek fel. Win és 10.6.3 alatt nincs baj, csak Lion alatt... (GT240M) :F

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9510) kisjimy válasza ko9 (#9509) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a segitségeteket.Remélem összejön a frissités!

(#9511) Kommy válasza ko9 (#9509) üzenetére


Kommy
veterán

gratula az új avatarhoz

(#9512) ko9 válasza Kommy (#9511) üzenetére


ko9
addikt

Köszönöm :) Apple-közelit akartam, de az első választottak mind túlságosan "Apple"-sek voltak, és ugye logó meg ilyenek nem lehettek :U Így maradtunk az almánál :R

Most értem haza, mingyárt írom a MultiBeastes dolgokat.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9513) kisjimy válasza ko9 (#9512) üzenetére


kisjimy
aktív tag

okay

(#9514) ko9


ko9
addikt

Nem tudom észrevettétek-e (én most figyeltem, röhögtem is egyet rajta ;] ), hogy ha van Windowsos gépről megosztásotok, akkor Lionban a gép képe egy monitor kékhalállal :DDD

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9515) ko9 válasza kisjimy (#9507) üzenetére


ko9
addikt

Na akkor:



Szerintem, bár vannak kérdéses dolgok :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9516) ko9 válasza Máté94 (#9502) üzenetére


ko9
addikt

Sose tudom amúgy milyen videókarid van ;]

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9517) kisjimy válasza ko9 (#9515) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Hali!

Köszi,amugy macbook pro 4.1 nek látja most.chameleon 2.0 rc5 van most nem lesz gond a kisebb ver szám?

[ Szerkesztve ]

(#9518) ko9 válasza kisjimy (#9517) üzenetére


ko9
addikt

Az amúgy teljesen mindegy :D Lionnál lesz szükség erre, itt még nem olyan fontos.

A Chameleonnal se lesz gond :)

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9519) ko9 válasza kisjimy (#9517) üzenetére


ko9
addikt

Ja, és ha Install Failed-et ad, akkor futtasd még le a Kext Utility-t telepítés után.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9520) ko9 válasza kisjimy (#9517) üzenetére


ko9
addikt

--DUPLA--

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9521) kisjimy válasza ko9 (#9519) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Az is egy külön progi?Hol találom meg?

(#9522) ko9 válasza kisjimy (#9521) üzenetére


ko9
addikt

MultiBeast felrakja, ha bepipálod. Talán az Applications - Utilities mappába.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9523) Carasc0 válasza ko9 (#9522) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Testvérem nem találja azt a Kext Utility-t. Nézte ott is ahol írtad! Sajnos a CM telepítésével install failed jött! Merre van? :U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9524) ko9 válasza Carasc0 (#9523) üzenetére


ko9
addikt

CM-ben hol akad ki? Többször is próbáltad?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9525) Carasc0


Carasc0
őstag

"Memory allocation error! Addr=0xdeadbeef, Size=0x0, File=gui.c., Line=294
This is a non recoverable error! System HALTED!!!

Mindez azt követően hogy lefuttattuk a Kext Utility-t és restart! :O

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9526) ko9 válasza Carasc0 (#9525) üzenetére


ko9
addikt

CM és MultiBeast felment?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9527) Carasc0 válasza ko9 (#9526) üzenetére


Carasc0
őstag

CM felment Multibeast nem!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9528) ko9 válasza Carasc0 (#9527) üzenetére


ko9
addikt

Hát akkor ne csodálkozz, hogy problémázik... Minél akadt el a MultiBeast?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9529) Carasc0 válasza ko9 (#9528) üzenetére


Carasc0
őstag

Tesom annyit mondott hogy az utolsó fázisnál!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9530) ko9 válasza Carasc0 (#9529) üzenetére


ko9
addikt

Hmm... -x -v-vel se indul?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9531) F34R


F34R
nagyúr

valaki meg tudja mondani mennyit foglal a 10.6.8 mikor felrakod , ill. mennyi memóriát foglal le ?

(#9532) ko9 válasza F34R (#9531) üzenetére


ko9
addikt

Pont ma akarom frissíteni a 10.6.3-mat 10.6.7 vagy 8-ra, majd megnézem.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9533) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

iBootot mivel írjam ki OS X-en? Mert amit a múltkor írtam Disk Utilityvel, az nem működött.
Hétvégén/jövőhét elején már Gigabyte lapom lesz, méghozzá H67N-USB3, remélem azzal minden működni fog. :)

(#9534) F34R válasza ko9 (#9532) üzenetére


F34R
nagyúr

Oké köszi akkor majd visszanézek holnap.

(#9535) ko9 válasza sp@rtan (#9533) üzenetére


ko9
addikt

Tesztelhetnéd a pendriveom milyen gyors :DDD

Pedig Disk Utilitynek kéne kiírnia. De ha már van Maced, akkor miért nem csinálsz egy pendrájvos telepítőt?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9536) kisjimy válasza ko9 (#9530) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Sajnos nem indul el :( A multibeast az utolsó fázisnál irja ki a failed-et.Kerestem a kext utility-t de nincs az utility mappában,ezért töltöttem le egyet,le is futattam.Szóval nem tudom mi lehet neki a gond.Holnap nem leszek,majd csüt. folyt. köv.

Szerinted,ezen a configon elmenne a lion? Gondoltam veszek még bele ramot,meg ssd-t.(SSD intel-be)

(#9537) sp@rtan válasza ko9 (#9535) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Tudok csinálni? :B
Úgy terveztem, hogy követem a Tonymac-es guideot, de ha van valami jobb ötleted, kérlek oszd meg! :R

(#9538) ko9 válasza sp@rtan (#9537) üzenetére


ko9
addikt

Kakewalk. Most én is azt használom. Egyszerű és nagyszerű :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9539) sp@rtan válasza ko9 (#9538) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nem írja a H67N-t. Amúgy ez mivel lenne jobb, mint egy iBoot+Multibeast?

(#9540) ko9 válasza sp@rtan (#9539) üzenetére


ko9
addikt

Ez tartalmaz alapból szükséges kexteket.
Az enyémet se írta (Fujitsu laptop :DD ) mégis azzal raktam fel. Válassz ki egy olyat, ami a legközelebbi a tiedhez, azzal csináld meg a pendriveot. A lész telepítőn menj bele a /Extra mappába, és töröld/cseréld ki a DSDT.aml-t. Innen mehet a telepítés vele :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9541) sp@rtan válasza ko9 (#9540) üzenetére


sp@rtan
senior tag

És később esetleg lehet használni a Multibeastet meg egyéb Tonymac-es appokat? Azért ragaszkodok ennyire, mert azokat már elég jól ismerem, tudom mit hol keressek, mit csináljak, ha nem működik valami. :B

Mod: Ez jó lenne? H67M-D2

[ Szerkesztve ]

(#9542) ko9 válasza sp@rtan (#9541) üzenetére


ko9
addikt

Ugye Liont akarsz felrakni? Mert ez nem lett tisztázva :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9543) sp@rtan válasza ko9 (#9542) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Igen, Liont szeretnék. :)

Konfig ez lesz:
Gigabyte H67N-USB3
i3 2100
HIS HD5770 (lehet beadom gariba, és addig IGP)

(#9544) sp@rtan válasza ko9 (#9542) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Igen, Liont szeretnék. :)

Konfig ez lesz:
Gigabyte H67N-USB3
i3 2100
HIS HD5770 (lehet beadom gariba, és addig IGP)

(#9545) ko9 válasza sp@rtan (#9543) üzenetére


ko9
addikt

Ez esetben az iBoot és a MultiBeast Useless... Mivel Liont csak Macen elkészített telepítőpendriveről lehet (még) telepíteni, amin általában van Bootloader (Chameleon), ezért nincs szükség iBootra.
A Multibeast meg nagyrészt "elavult" kexteket használ, a "System Utilites" rész nem működik jól Lionon, stb.
Még mindig ragaszkodsz hozzájuk? ;]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9546) sp@rtan válasza ko9 (#9545) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nem feltétlenül. :)
Akkor csináljam a Kakewalkot H67M-D2+H67N DSDT-vel?

(#9547) ko9 válasza sp@rtan (#9546) üzenetére


ko9
addikt

Hajrá :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9548) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!
A notebokomra szeretnék feltenni egy OSX-et, a verzió az lényegtelen, de azért ne legyen ősrégi. Egy telepítőt leszedtem még régebben, AMD gépekhez kifejezetten a telepítőig el is jutok, majd telepítés végeztével újraindulna a gép az osx nem indul el.
gép adatai:
ATI hd4570
athlon64 x2 2,1ghz (QL64)
3 gb ddr2
sata 250gb
Ehhez kérnék egy kis segítséget ha lehet, vagy van-e valami más megoldás, hogy felgyilkoljak egy osx-et a notebookomra?!

(#9549) ko9 válasza adamka16 (#9548) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Neked is egy iATKOS S3 v2.2-t ajánlanék, volt már róla szó régebben. Szerezd be a telepítőt, utánnanézek addig miket kell jelölnöd. :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9550) adamka16 válasza ko9 (#9549) üzenetére


adamka16
őstag

ez jó lesz hozzá?
[link]
az első linken!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.